VRIJDAG 26 APRIL 1935 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT De gemeenteraad kwam gisterenmiddag te 2 uur bijeen. Aanwezig 9 raadsleden. Af wezig de heer J. v. d. Berg-Verdegaal, wegens verblijf buitenslands en de heeren J. Geerlings, J. Passchier en N. de Klerk. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige zitting wor den voorgelezen en onveranderd gearres teerd. Onder de ingekomen stukken bevindt zich o.a. een Provinciaal Blad, regelende de jaarwedden van de wethouders. Daaruit blijkt, dat deze jaarwedden zijn bepaald op 400.Het presentiegeld voor den Raad is door Gedeputeerde Staten bepaald op 2.50 per lid en per vergadering. Goedgekeurd is ook het raadsbesluit om den grondslag biljarten voor de personeele belasting terug te brengen van ƒ20.op 10.zoodat met inbegrip van de 200 opcenten voor een biljart niet meer 60.maar 30.personeele belasting verschuldigd zal zijn. Voorts zijn ingekomen een aantal goed keuringsbesluiten van plaatselijke verorde ningen. De voorzitter leest een schrijven van Gedeputeerde Staten voor, waarin een aan tal voorwaarden zijn vervat, waaraan de gemeente moet voldoen om van het Rijk een renteloos voorschot over 1935 te krij gen. Op het desbetreffend verzoek zal aan den Minister van Binnenlandsche Zaken wor den medegedeeld, dat door den Raad met de gestelde voorwaarden wordt accoord ge gaan. Op verlangen van Ged. Staten, die mee- nen dat het gewenscht is, dat in de diverse gemeenten ten aanzien van de heffing van gelden, wegens verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten, een meer uniform tarief wordt toegepast, wordt de betrekke lijke verordening gewijzigd. De door de gemeente gemaakte kosten voor de verpleging van lijders aan besmet telijke ziekten zullen als volgt op deze lij ders of op degenen, die voor hen aanspra kelijk zijn, worden verhaald: Bij een belastbaar inkomen van 1000. of meer, doch minder dan 1500 10 pet.; 1500 of meer, doch minder dan 2000 15 pet.; 2000 of meer, doch minder dan 2500 25 pet.; 2500 of meer, doch minder dan 3000 40 pet.; 3000 of meer, doch minder dan 3500 60 pet.; 3500 of meer, doch minder dan 4000 80 pet; ƒ4000.en hooger 100 pet Tevens wordt een bepaling opgenomen, ■waarin is vermeld, dat, indien bijzondere omstandigheden daartoe aanleiding geven, de Raad geheele of gedeeltelijke ontheffing verleen en kan van het verschuldigde be drag. Ingekomen zijn een tweetal circulaires van de Nationale Commissie tegen het Al coholisme, waarbij den Gemeenteraad wordt verzocht in 1935 gebruik te maken van zijn bevoegdheid om het aantal ver gunningen en het aantal verloven A te be perken. Voorts is ingekomen een adres van den Bond van Nederlandsche Brouwerijen, ■waarin wordt verzocht althans het maxi mum voor het aantal verloven A niet te beperken. B. en W. zijn van oordeel, dat aan de verzoeken van de Nationale Commissie te gen het Alcoholisme niet moet worden vol daan. Hier te Noordwij kerhout zijn vergun ningen en verloven A beneden het maxi mum en zelfs vrij belangrijk, zegt de voor zitter. Ongewènschte toestanden bestaan niet en handel in vergunningen, zooals die elders plaats heeft, is hier uitgesloten. Spre ker ziet er dan ook geen voordeel in, om op dit gebied de vrijheid der Nederlandsche Staatsburgers verder te beknotten dan de wet eisoht. De heer Padding en A. H. v. Noort kun nen zich met deze opvatting niet vereeni gen. Zij doen een voorstel om het maximum van het aantal verloven A met 4 te ver minderen. Daar dit voorstel niet voldoende wordt ondersteund, kan het niet in stemming wor den gebracht en wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. beslist. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. tot herziening van de loonen der ge meentewerklieden merkt de voorzitter op, dat eenigen tijd geleden een schrijven is ontvangen van den Minister van B innen- landsche Zaken, waarbij deze mededeelde, dat de loonen der werklieden in deze ge meente vastgesteld bij raadsbesluit van 11 Juni 1934 nog uitgaan boven het plaatselijk loonpeil, dat voor de vaklieden in deze gemeente niet hooegr ligt dan gemiddeld 53 cent per uur. De Minister noodigde ver der B. en W. uit ter zake het noodige te ver richten. In verband hiermede hebben B. en W. overleg gepleegd met de organisatie in casu de RJK. Bond van Overheidspersoneel ..St. Paulus". Na dit overleg hebben B. en W. aan den Minister medegedeeld, dat het in hun voornemen lag voor de gemeente werklieden één loonschaal in te voeren en wel met een minimum van ƒ22.30 en een maximum van ƒ28.20 met zes jaarlijksche verhoogingen van ƒ1.per week. De Minister heeft daarop medegedeeld, dat een en ander zijn instemming heeft en verzocht tevens spoedig met 's Raads be slissing in kennis te worden gesteld. B. en W. stellen daarom voor de jaar wedden te bepalen, zooals boven is aange geven. De heer v. d. Klauw vraagt of B. en W. het advies van de betrokken organisatie ge heel hebben gevolgd. De voorzitter zegt, dat zulks niet het geval is en doet den secre taris het advies der organisatie voorlezen. Verder merkt spreker op, dat het schrijven van B. en W. aan den Minister niet zijne persoonlijke instemming had, doch het gaat in B. en W. als in den Raad: de meeste stemmen beslissen. Spreker had persoon lijk meer aansluiting aan het advies der organisatie gewenscht. Nu echter het voor stel is gedaan en de Minister daarmede ac coord is gegaan, kan spreker den Raad niet anders adviseeren, dan het voorstel van B. en W. aan te nemen. De heer J. Padding stelt voor om den kindertoeslag voor de gemeentewerklieden, die thans 0.75 van het derde kind af be draagt, te bepalen op ƒ1.per kind van het derde kind af. Daartegen zal bij den Minister wel geen bezwaar bestaan, daar ook de Rijksambtenaren minstens ƒ1.per kind krijgen. De voorzitter betwijfelt of het in dit stadium der zaak wenschelijk is aan den kindertoeslag te tornen, te meer daar B. en W. bij hun correspondentie den kindertoeslag buiten beschouwing hebben gelaten en ook den brief der organisatie over den kindertoeslag niet spreekt. De heer A. H. v. Noort zegt van den ver tegenwoordiger der organisatie te hebben vernomen, dat er bij den Minister geen enkel bezwaar bestaat tegen de verhooging van den kindertoeslag tot het peil van de Rijksambtenaren. Spreker ondersteunt dan ook het voorstel Padding. De heer C. v. d. Klauw ondersteunt eveneens het voorstel- Padding. Spreker spreekt overigens zijn twijfel uit omtrent de politiek der salaris verlagingen. Daarmede komen wij niet uit de malaise. Wethouder Warmerdam merkt op, dat volgens het voorstel dat thans aan den Mi nister is gedaan practisch slechts één der gemeentewerklieden in salaris terug gaat. Hadden B. en W. aan den Minister over eenkomstig den wensch der organisaties geadviseerd, dan zou de ander der gemeen tewerklieden (er zijn slechts twee vaste werklieden) in salaris omhoog zijn gegaan, wat in dezen tijd toch niet te verdedigen is. De voorzitter zegt, dat hij de meening van den heer v. d. Klauw deelt, dat het zeer twijfelachtig is of met steeds verdere sala risverlaging, waardoor veel koopkracht wordt vernietigd, de moeilijkheden worden opgelost. Wij hebben echter rekening te houden met het feit, dat men tot heden in den Haag meent, dat deze politiek de juiste is. Wat de verhooging van den kindertoe slag aangaat, in dit stadium meent spreker daaromtrent het oordeel aan den Raad te moeten overlaten. Het voorstel-Padding wordt daarop met 4 tegen 5 stemmen verworpen. Voor stem den de heeren J. Padding, Th. v. Gijlswijk, A. H. v. Noort en C. v. d. Klaauw. Tegen stemden de heeren L. M. van Noort, E. Oostdam Jaz.zn., J. W. v. Parrera en de beide wethouders. Het voorstel van B. en W. wordt vervol gens bij acclamatie aanvaard. In de begrooting dienst 1935 worden di verse wijzigingen aangebracht. De inrichting van een lokaal in het ge meentehuis, speciaal voor den steun en dis tributie van levensmiddelen, maakt uit breiding van de telefoon en aanschaffing van een nieuwe schrijfmachine noodzake lijk. De bijdrage aan het Plaatselijk Crisis comité voor bijzondere hulp aan werkeloo- zen wordt met 1400.verhoogd. Daar echter ook de bijdrage ter zake van het Nationaal Crisis-comité met 1367.ver hoogd kan worden, zal de aanmerkelijk hoogere som, die vergeleken bij verleden jaar voor steun in natura ten behoeve van de groote gezinnen der werkloozen beschik baar is, aan de gemeente slechts 33. meer kosten. Volgens de wijziging der be grooting verkoopt de gemeente per jaar voor pl.m. 2500.aan goedkoope marga rine, voor plm. ƒ3000.aan vleesch in blik en voor pl.m. ƒ200 aan pekelharing. Het wordt dius een aardig handeltje! Een perceeltje grond, gelegen langs de Harmstraat tusschen de woning van het hoofd der voormalige openbare school en het huis van Mijndert Batot, wordt aan laatstgenoemde verhuurd tegen een be drag van ƒ5.per jaar. De kosten van verplaatsen van het tegenwoordig hek zul len eveneens door Batot worden gedragen. De rekening van den Schoolartsendienst over 1934 wordt vastgesteld in ontvangst op 9390.28, in uitgaaf op 8737.20, alzoo met een batig saldo van 653.08. De verordening, regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein wordt gewijzigd in dien zin, dat voortaan als grondslag van het vergunningsrecht niet meer zal worden genomen de jaarlijks te schatten huurwaar de in verband met den omvang van hett bedrijf, doch in verband met den omzet van sterken drank in het bedrijf. De wijzi ging der Drankwet d.d. 14 Maart 1935 (Stbl. 129) maakt ook wijziging der verordening noodzakelijk. Bij de rondvraag uit de heer J. van Pa- rera zijn ontstemming over de wijze, waar op de rioleering in de Havenstraat is ge legd. Men heeft met het riool een bocht moeten maken, waardoor gaten zijn ont staan, die niet behoorlijk zijn gedicht. Ook de manier waarop men heeft gemeend de moeilijkheden met de waterleidingbuis te moeten overwinnen, kan allerminst spre kers sympathie wegdragen. Ook heeft men den ingeworpen grond niet aangestampt, waardoor verzakking in de hand wordt ge werkt. Er was voorts geen toezicht op het werk. De voorzitter merkt op, dat, zoodra hem van onvoldoende toezicht op het werk was gebleken, hij den gemeente-opzichter heeft opgedragen steeds en regelmatig bij het werk aanwezig te zijn. De oplossing met de waterleidingbuis vindt spreker persoonlijk ook allerminst gelukkig, maar op dat mo ment leek een andere oplossing niet wel mogelijk. Wat de kwestie met het stam pen aangaat, dit zal spreker nader onder zoeken. Hierna wordt de openbare verga dering gesloten. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 27 April ajs. Huizen. 1875 M. K. R. O.-Uitzending. 8.00 Morgenwijding. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon. 12.30 Lunchconcert door het K.R.O.- orkest en gramofoon. 2.Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 De Fee aan de bron, kinder-operette 5.50 Het K.R.O.-orkest. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht, waar na vervolg K.R.O.-orkest. 7.15 Vraaggesprek van pater drs. C. ter Haar O.E.S.A. met A. Schellens. 7.35 Gramofoonplaten op verzoek. (8 uur Vaz Dias). 8.30 De K.R.O.-boys. 9.00 Gramofoonplaten op verzoek. 9.30 J. W. Vienings over „Mgr. Grooff', daarna weer platen op verzoek. 10.15 Vervolg K.R.O.-boys. 10.30 Vaz Dias en verslag van de Cup Final. 10.50 KJR.O.-boys. 11.45 Gramófoon. Hilversum, 301 M. V. A. R. A.-Uitzending. 8.00 VARA-Orkest. 9.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Orvitropia en Gramofoon. I.00 VARA-Orkest. 2.00 Causerie. 2.50 Marion en Hamilton in him reper toire en Gramofoon. 3.15 Film praat je. 3.30 R'damsch Philh. orkest, koor en so listen. 4.30 Economische causerie. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie en Gramofoon. 6.30 Esperanto en Piano-recital. 7.00 Saksisch uurtje en Gramofoon. 8.3012.00 Gevar. programma. (10.00 Vaz Dias). Droitwich, 1500 U. 9.359.50 Morgenwijding. II.05 BBC-Northern Orkest. 12.20 Het Commodore Grand Orkest. 1.20 Het Belfaster Omroeporkest. 4.10 „Six hours back", Amerikaansch relais. ALCOHOL UIT AARDAPPELEN IN IERLAND. Bouw van vijf fabrieken onder Nederlandsche leiding. Men schrijft uit Dublin aan het „Hbld.": De regeering van den Ierschen Vrijstaat heeft besloten bij wijze van proef in den loop van de jaren 1935 en 1936 een vijftal fabrieken te bouwen voor de bereiding van alcohol uit aardappelen. Deze alcohol zal, krachtens een bij speciale wet aan de re geering gegeven bevoegdheid, worden ge- dist rubueerd aan importeurs van benzine ter vermenging. Op deze wijze vertrouwt de regeering steun te kunnen geven aan de afzetmogelijkheid van aardappelen, één der voornaamste landbouwproducten van den Ierschen Vrijstaat. De bedoeling is om indien deze proef met vijf fabrieken gunstige resultaten oplevert, het aantal fabrieken belangrijk uit te breiden, door over het geheele land, voornamelijk in de arme districten, fabrieken van betrekkelijk kleine capaciteit te stichten. De regeering van den Ierschen Vrijstaat heeft zich voor de uitvoering van dit plan de technische medewerking verzekerd van een Nederlandsche firma uit Deventer, die bij de installatie als adviseur van de regeering zal optreden. Ook voor de opperste commercieele tech nische leiding zijn Nederlandsche 4.35 Ambrose en zijn Embassy Club Or kest. 6.50 Mannenkoor m. m. y. solisten. 7.50 Gevar. programma. 9.20 Radio-Militair Orkest. 10.20—11.20 BBC-Dansorkest. Radio Paris, 1648 M. 11.35 Orkestconcert. 7.20 I. „Paris, ou le bon juge", operette. II. „Chonchelle", operette. 9.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Blaasconcert 2.20 Lezing met gramofoonpl. 3.20 Vroolijk programma m. m. y. or kesten en solisten. 5.35 Fagot en piano. 6.20 Leipzig Symphome-orkest, Emdé- orkest en solisten. 7.3012.20 Gevar. progr. m. m. v. or kesten, koor en solisten. Rome, 421 M. 8.20 Opera-uitzending. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.30—1.20 Salonorkest. 7.20 Orkestconcert. 484 M.: 11.20 Salonorkest. 4.20 Dansmuziek. 7.20 Orkestconcert. 9.3011.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 „Es ist die schönste Frühjahrszeit", gevar. programma. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2012.15 Dansmuziel Gemeentelijk Radiodisrtribatiebedrïjf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Deutschl. Sender. 9.20 Keulen. 10.20 Brussel VL 12.30 Keulen. 14.50 Kalundborg. 15.20 Keulen. 17.20 Brussel Fr. 18.20 Keulen. 23.20 Leipzig. 4e Programma. 9.35 Droitwich. 10.05 London Reg. 12.20 Droitwich. 13.20 London Reg. 16.10 Droitwich. 17.20 Diversen. 17.50 London Reg. 18.50 Droitwich. 23.20 Stuttgart. (Wijzigingen voorbehouden). deskundigen in Ierschen staatsdienst ge steld. (Zooals men weet, is t bereiden van al cohol uit aardappelen en suikerbieten, twee voor den Nederlandschen akkerbouw belangrijke hakvruchten, waarvan de ver bouw moest worden ingekrompen tot schade van werkgelegenheid en wissel bouw, reeds meer dan twee jaren geleden in een vergadering der HolL Mij. van Landbouw aan de orde gesteld door den heer J. S. Visser te Santpoort. Deze orga nisatie endosseerde het vraagstuk naar het Kon. Ned. Landbouw Comité, waarna men ten gevolge van misverstanden e.d. gerui- men tijd niets meer hoorde. Ten slotte kwam na herhaald aandringen een afwij zend advies ten aanzien van alcoholberei ding uit aardappelen. Suikerbieten waren maar buiten beschouwing gelaten. De heer Visser heeft toen de biet-alco holkwestie aan de orde gesteld in de Ver. tot bevordering van den landbouw in Hol land's Noorderkwartier, die er een com missie van onderzoek voor instelde. Naar aanleiding van haar rapport en met het oog op de mogelijkheid om Java-suiker te kunnen importeeren met behoud van de Ned. suikerbieten cultuur, heeft dr. Colijn toen toegezegd, de zaak ook van regee- ringswege te zullen doen onderzoeken. Een daartoe strekkende commissie is enkele weken geleden ingesteld. Red. „Han delsblad). FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGILL. 37) „Als ik nu maar zou kunnen sterven!, kermde hij en haalde een medicïjnflesch voor den dag waaruit hij een zeer be perkt .aantal druppels mocht nemen, wan neer hij een zijner hartaanvallen voelde opkomen. Hij was bezig om zooveel hij kon, goed te maken. Een groot bedrag, dat hij Tho mas Loring had aangeboden, doch dat deze geweigerd had aan te nemen, had hij op de kinderen vastgezet en toen hij ge hoord had, dat Hetty gevonden was, had hij Thomas Loring verzocht met haar te komen lunchen om haar zijn excuses aan te bieden voor al het verdriet, dat hij haar veroorzaakt had. Lady Perivale was voor eenige dagen de stad uit en haar afwezigheid was de eenige lichtstraal in de sombere gedachten- gang van den ouden man. Zij was juist in den laatsten tijd buitengewoon ongedu rig geweest en het was bijna ondoenlijk voor hem zijn geduld te bewaren. De gedachte aan het kind misschien wel een zoon dat hem geboren zou wor den, kon hem geen vreugde geven; het te- gedeel was waar, want hij gevoelde zich onbehaaglijk waneer hij er aan dacht. Midden in zijn gepeinzen werd hij ge stoord doordat de deur openging en. de bediende aankondigde: „Mijnheer en juf frouw Loring, my lord!" Hetty was niet meer het kleine en bleeke meisje, dat hij achttien maanden geleden voor het eerst en het laatst gezien had. Goede voeding, geregeld werk en de zui vere Zwitsersche lucht hadden een stra lende gezondheid van haar gemaakt. Zij kwam hem zoo verblindend voor in haar frisschen eenvoud en jonge kracht, dat Lord Perivale zich voor het eerst in zijn leven aangedaan voelde en zijn oogen voch tig werden, toen hij zijn handen uitstrekte en met bewogen stem zeide: „Ik weet, dat het nutteloos is, kindlief, je om vergiffenis te vragen, maarmaar Hetty nam de dunne, slappe hand in haar stevige, koele vingers en met zachte en vriendelijke stem een stem, waarnaar ieder man zou verlangen om zijn laatste oogenblikken te veraangenamen, zei zij: „Vader heeft mij alles verteld, Lord Peri vale en natuurlijk vergeef ik het u. Met de overtuiging, die u had, had u ook geen reden om anders te denken dan u al deze jaren hebt gedaan", voegde zij er 'edel moedig aan toe. Lord Perivale drukte de kleine hand, als of hij haar nooit meer zou loslaten en zijn eenige gedachte was: „Als Jack nu ook maar hier was om haar te begroeten!" Nadat er over de zaak, die hen allen zoo bezig hield nog enkele woorden gewisseld waren, lieten zij, als door een stilzwijgen de overeenkomst, dit onderwerp varen. Ten slotte was de lunch nog niet eens on gezellig en Lord Perivale, die zich verlus tigde in Hetty's schoonheid en lieftallig heid, had het gevoel, dat hij zich werke lijk amuseerde. De maaltijd was bijna afgeloopen, toen de deur olotseling openging en tot groote verbazing van haar echtgenoot en Hetty's duidelijk merkbare teleursteling kwam Lady Perivale binnen. Zij deinsde terug, toen zij Hetty zag zit ten ter rechterzijde van haar echtgenoot en Hetty hield met doodsbleek gezicht haar oogen neergeslagen; zij durfde niet opkijken en was doodsbane dat Jack ook zou binnenkomen; zij kon de ontmoeting op dat oogenblik niet verdragen. Maar Lord Perivale stond met een ge stamelde verontschuldiging op en ging zijn vrouw tegemoet. „Laat mij je helpen", zei hij en nam haar bontmantel af. Toen wilde hij zijn. gasten voorstellen wat natuurlijk geheel overbodig was: „Mag ik je juffrouw Hetty Loring voor stellen?" Daarna met een overdreven hof felijke buiging: „Juffrouw Loring, me vrouw Perivale." Hetty werd tot aan haar lippen bleek en inplaats van met een buiging te antwoor den, klampte zij zich krampachtig aan de tafel vast en stamelde: „Maar.... maar., ik dacht dat u met Jack was getrouwd! Dus is het zijn vader?" en hoewel zij er zich zelf een verwijt van maakte en het ook met uiterste krachtsinspanning trachtte te weerhouden, kon zij niet helpen, dat er een onmerkbaar ironisch lachje om haar lippen speelde. Het was niet meer dan een uiting van overspannen zenuwachtigheid en iedere andere gastvrouw zou dit verontschuldigd hebben als een bewijs van jeugdige tactloosheid, maar er was woede in Lady Perivale's oogen en donkere haat in haar hart en haar toon was ijskoud en snijdend, toen zij antwoordde: „Ik was er mij niet van bewust, dat mijn huwelijk met Lord Perivale uw gastheer kwaadaardig legde zij den klemtoon op dit laatste- woord om Hetty van haar on beleefdheid te doordringen aanleiding zou zijn voor onbeheerscht lachen", ein digde zij. „Het spijt mij; ik wist nietik be doelde nietverward brak Hetty af. Voor het eerst in zijn huwelijk verloor Lord Perivale zijn kalmte. Misschien was het wel de gedachte aan alles wat deze twee menschen door de schuld van hem en zijn familie hadden moeten lijden; misschien was bij hem het moment gekomen, dat bij ieder mensch komt, waarin zijn geduld en lijdzaamheid hun toppunt bereikt hadden; hoe het ook zij, hij beval zijn vrouw naar haar kamer te gaan, alsof zij een klein kind was en maakte in haar bijzijn tegenover zijn gas ten excuses over haar gedrag. „Mijn vrouw gevoelt zich niet goed en daaraan zijn deze vneemde buien te wij ten"; probeerde hij als een verzachtende omstandigheid aan te voeren, toen er een onbehaaglijke stilte in de kamer bleef heer- schen. Hetty's vader stamelde een gepast ant woord, maar in Hetty's hart zong een wild vreugdelied; het lied der hoop, het lied van jubelend geluk in het feit, dat zij leefde en dat per slot van rekening Jack niet ge trouwd was, zooals zij had gedacht. Stukje voor stukje paste zij het verhaal aan elkaar en haar natuurlijke scherpzin nigheid tezamen met haar vrouwelijk in stinct deden haar een vrij nauwkeurige opvatting er van krijgen. Haar stem was wonderlijk zacht en be deesd en haar oogen schitterden als ster ren, toen zij al haar moed bijeenraapte en Lord Perivale de vraag stelde, die op haar lippen had gebrand vanaf het oogenblik, dat zij wist, dat Jack vrij was. „Zoudt u mij willen zeggen en wilt u niet boos zijn als mijn vraag brutaal mocht klinken maar kunt u mij ook zeggen waar Jack is?" vroeg zij. Lord Perivale streek met een vermoeide beweging met zijn hand over zijn voor hoofd. „Als ik je dat zou kunnen zeggen, mijn kind, en als ik jullie samen getrouwd kon zien, zou ik de gelukkigste man in Enge land zijn", verklaarde hij en in weerwil van alles wat Hetty door zijn toedoen had doorstaan, gevoelde zij diep medelijden met den armen, gemartelden man. Zij verlieten het huis in een taxi en wuifden nog een groet naar hun gastheer, die hen op het bordes bleef nastaren. Maar Lord Perivale was niet de eenige, die Hetty en haar vader zag vertrekken. Vanuit het raam van haar slaapkamer zag Lady Olga ze weggaan en in haar don kere oogen brandde een duivelsch licht, terwijl een schampere lach van haar lip pen kwam. „Ik wed, dat die kleine kat gelooft, dat zij nu een goede kans heeft om Lady Pe rivale te worden. Maar dan heeft zij zich leelijk vergist want na vannacht is mijn jongen mijn ongeboren zoon, de toe komstige Lord Perivale en alles wat bij dien titel behoort, zal van hem zijn!" In den laatsten tijd had zij veel gedacht over den zoon, die haar geboren zou wor den, want zij twijfelde er geen oogenblik aan, dat het een jongen zou zijn. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14