De Parcivalsage VRIJDAG 26 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 Het wondere verhaal van de Witte Burcht Een mooie uitvoering op komst in de Leidsche Schouwburg. Op Zondag 12 Mei a.s. staat Katholiek Leiden weer iets bijzonders te wachten en zal de Graal wederom een van haar glorie dagen gaan beleven. Op den avond van dien dag zal in de Leidsche Schouwburg worden ten too- neele gebracht de Parcivalsage, het won dere verhaal van de witte burcht van Ko ning Amfortas, de schoone geschiedenis van de ridder en de Graal, het verhaal, dat stamt uit overoude tijden en dat ons in de litteratuur tot op dezen dag bewaard bleef. Om een indruk te geven van hetgeen dien avond zal worden geboden, laten wij hier een beschrijving volgen van de Parcival sage, zooals deze dien avond ten tooneele zal worden gebracht. Wij zijn er van overtuigd, dat eenieder na het lezen hiervan deze uitvoering zeker zal willen bijwonen. PROLOOG. Rustig zet de muziek in. Door enkele ac- coorden begeleid verhaalt de rei volgens de legende de herkomst van de Graal: door de Koningin van Saba eens aan Salomon gegeven in den loop der eeuwen met eer bied door de nazaat bewaard om op 't Laatste Avondmaal te mogen dienen: als de Kelk, welke Jesus na het breken van Het Brood in Zijn Handen nam, na Zijn Vader gedankt te hebben. Hem zegende, en Hem aan Zijn twaalf Apostelen overreikte. In mineurstemming herdenkt de 2e rei het bitter lijden van Christus en hoe Josef, den Armitheër, zich spoedt naar de zaal van het Laatste Avondmaal om laafnis voor den Stervende te halen. De 3de rei verhaalt nu de vereering van „de Graal" in later tijden en leidt kort in de Parcivalsage één der vele gewe ven om den smaragden wonderschotel. Ergens op de wereld gaat in de Mid deleeuwen de mare is 'n groote witte burcht. Ridders vroom en rein bewaken „de Graal" en vele witgekleede maagden die nen hem. Maar wee de Graalkoning heeft gezon digd. Kundry heerscht nu op de witte burcht. Lijk schaduwen dwalen de witte maag den door den somberen Graaltempel. De Koning ligt terneer met diepe beenwonden, kan leven noch sterven, moet 1 ij d e n tot er één komen zal, een reine dwaas (durch Mitleid wissend, der reine Tor) wiens hart hem 't verlossend woord zal ingeven. Daarop zal Amfortas genezen, de Graal opglanzen en de sombere burcht zal ver rijzen tot nieuw leven. Ridders trekken op uit alle oorden. Maar hun meening is niet rein hun plan is wèl overwogen 't Koningschap lokt hen. En in de dichte bosschen om Monsalvat komen zij om, verslagen door de Graalrid ders, die alleen hem, die rein en onwetend as, mogen toelaten tot in de tempelzaal. Gamurêt van An jou is één dier velen, maar ook hij komt om. Zijn gemalin Herz loïde vat een haat op tegen de Graal en haar Koningshof verlatend vlucht zij met Trevesent, haar broeder, naar 't eenzaam woud Soltane, slechts levend voor haar eenig kind „Parcivai". Eerste Tafereel. Parcivai mag van God niet weten, van Graal noch Monsalvat, van wapens niet of strijd. Voor hem mag alleen bestaan zijn Moeder! 'i Is een jaloersch bewaakt geluk! Herzloïde wil Parcivai voor zich alleen. En al blijft de weemoed schrijnen in haar hart om den vroeg gestorven echtgenoot, zij voelt zich gelukkig en tevreden in dat leven van kleine plichten. Maar in de knaap woelt iets anders. Zelf maakt hij 'n boog en schiet de vogels neer, die hij in kinderlijke onschuld bij zich wil houden in den somberen winter en mèt hen, de zon, die slechts schijnt, als zij zin gen. Herzloïde schrikt zoo diep zit de vecht lust in den jongen knaap. Ze ontneemt hem den boog en met eerbiedige woorden ont hult zij 't doocLsmysterie voor 't kind, dat de starre, donkere dood nog niet kende. En bij haar neergezonken klaagt 't kind, in wie de wegtrekkende vogels 't onbestemd verlangen wakker roepen naar de ongeken de wereld, buiten de engheid van 't bosch. En de wereldwijze vrouw schudt 't hoofd. „Buiten wacht 't verdriet en de donkere dood" en ze troost met zachte woorden en vertelt hem van God den Schepper, die woont in 't licht. Licht en donker, dood en leven, God en de vijand, 't zijn de drie mysteriën die Parcivai dien dag ontdekte. Tweede TafereeL Parcivai groeit op. Spijts Herzloïde's af keer van alle gewelddaden, bindt hij den strijd aan met wolf en ever en zwerft ja gend door de bosschen. Dan op 'n dag hoort hij hoefslagen en opeens staat daar voor hem een man, gekleed in louter lacht. Dat is de God, uit Moeder's verbaal, denkt Par civai, maar de ridder lacht en vertelt aan dien gretig luisterenden ridderzoon van tournooi en strijd. En beslaten komt Parcivai 'bij Herzloïde en eischt zwaard, schild, harnas en helm. Het jammeren der Moeder baat niet. „Laat me, op God geleek hij, die me riep, ik moet"! Hij mag dan gaan, maar o, vrouwenlist, de koningsdochter kleedt haar zoon ia 't narrenpak, wetend dat niets den hoogmoe- digen knaap dieper zal wonden dan spot! En dan, bespot als een nar, zal hij terug vluchten in de armen zijner Moeder eer hij wapens willen zal eer „de Graal" hem kan lokken. Zoo trekt Parcivai uit, als een dwaas! Een reine dwaas, met 't licht in zijn reine oogen en de stralende glimlach van blijde verwachting op het gelaat! „Wees gerust 'k rijd recht 't licht in!" Maar 't hart der Moeder breekt, als hij, die haar alles was, is heengegaan. De rei verhaalt hoe Parcivai, na in 'n tweegevecht den rooden ridder Ither te hebben gedood, komt op den burcht van Gurnemanz, Graharz. Derde TafereeL 't Is avond! In stee van het narrenpak draagt Parcivai nu het ridderpaik. Hij werd opgevoed tot volmaakt ridder, volleerd in wapenhandel, hoofdsch in den omgang. Maar hij is niet voldaan. In droom en ziét hij 'n witte burcht, bestormd door 'n hen- van geharnaste helden. Ook hij wil daar zijn.'- Zijn vingers tintelen, zijn borst hijgt van strijdlust, roem en eer. En hij heft z'n wapenkreet aan: An jou"! Hij kan niet blijven droomen bij 't zoete harpespel van Liana, Gurnemanz' schoone dochter. En hij antwoordt op haar klacht: Liever dan te droomen bij de harp, nog harder mijn hart, nog harder mijn handen, om te vinden en te winnen, wat ik zoek!" En als laatste raad geeft Gurnemanz hem mee: „Niet vragen, geen deernis met an deren hebben. Zelf den sleutel zoeken van alle mysterie! Een man vraagt niet, maar gaat zijns weegs, in hoog en rustig zwij gen". Dat is de oer-masculine opvoeding van Parcivai, die aanvankelijk zijn zending deed mislukken. Hij verlost Conduiramur, de koningin van Brobarz en wordt koning. Na eenigen tijd vertrekt hij weer, om zijn moeder op te zoekën, en vindt nu de Graalburcht. PAUZE. Vierde Tafereel. De Graalbrucht! Somber zitten neer de ridders en edelknapen. De koning steunt en zucht. Dan verschijnt Kundry en de witte maagdenrei met Repanse, die de Graal draagt. Het mysterie dringt zich aan hem op. Maar Parcivai verhardt zich, moedwillig. Hij wil niet vragen, hij wil geen meelij hebben, hij zwijgt stroef en trotsch en gaat heen, zonder troost of deernis. Maar aanstonds grijpt hem de wroeging „Deed ik wel goed?" De red verhaalt nu hoe van den omgang van den poorttoren Kundry hem na gilt: „Dwaas, dwaas! Waarom hebt ge niet ge vraagd?" Vijfde Tafereel. Opgejaagd, gekweld door eigen gedach ten, zoekt Parcivai zijn Moeder in Soltane, maar vindt er Kundry, die verwijt op ver wijt stapelt en hem eindelijk varagt: „Par civai, wat hebt ge met uw roeping ge- Dan zinkt Parcivai ineen. Hij ziet uit over zijn leven en komt tot de slotsom „mislukt te zijn". En zich weerom verhardend wijt hij God die misilukking. De rei verhaalt nu, hoe Parcivai, tot on geloof vervallen, komt tot waarzin als schrikkelijk gevolg der verdwazing-bren- gende zonde. Hij doolt van stad tot stad, van burcht tot burcht, God noch godsdienst bestaat meer voor hem. Zijn zwaard: 't symbool van wat hij koos, geen vragen, geen mede lijden. maar roem en eer voor zich alleen. Zijn zwaard is zijn God geworden, zijn strijdros zijn eenig gezel. Zesde TafereeL Zoo zou Parcivai voortgereden zijn naar den afgrond 'n mislukt menschenleven. Maar Gods genade grijpt hem! Op 'n Goede Vrijdag ontmoet hij de Pel grims, 'n man en vrouw, met twee dochters, die naar Middeleeuwsehe zede in boete- kleede en barrevoets ter kerke gaan. Zij verhalen hem van „De Graal" en van den verwachten Redder „de reine dwaas", die komen zal en het woord zal spreken, waarop de Graalburcht in treurnis wacht. ,,'n Reine dwaas", barst Parcivai los, „mijn roeping"! 'n Dwaas ben ik, maar rein!" En weer ziet hij z'n leven vol te leurstelling en mislukking. „Te laat voorbij". Maar neen, God is goed in boete en berouw zal Parcivai zijn roeping trachten te herwinnen. Het lijden, dat hij zelf niet wilde, maar dat hem zoo onbarmhartig slag op slag trof, wordt hem tot genade en loutering, zoodra de vrouw hem heeft doen inzien, dat het geduldig gedragen lijden groot maakt en tevens den mensch wekt tot erbarming en medelijden in liefde voor hen die lijden. Parcivai boet en bidt, hij aanvaardt het lijden. Hij weet nu, dat niet de hoogmoedige trotsche knaap, de jonge stormer, maar de door lijden gelouterde man, de sleutel van het Graalmysterie vinden-kan. Zevende TafereeL Daar buigt Parcivai zich liefdevol over KERKNIEUWS LOURDES-TRIDUUM. Gistermiddag te drie uur heeft de Pau selijke legaat, Z. Em, Kard. Pacelli in tegen woordigheid van een ontzaglijke menigte te Loudres het plechtig triduum ge opend, waarmede het Heilig Jaar wordt •besloten. Zijne Eminentie las in het Fransch en het Latijn de Pauselijke Bulle voor, waarin de H. Vader den vurigen wensch uitspreekt, dat er vrede, een duurzame vrede, op aarde moge komen. Hierna hield de bisschop van Tartoes en Lourdes, Mgr. Gerlier, een predikatie, waar in hij sprak over Lourdes, het oord van ge bed en boete. Vervolgens hield de Pauselijke legaat nog een korte predikatie. „Ik ben hier gekomen om te bidden", zeide hij. Het „Ave Maria" klinke hier in alle talen. Zijne Eminentie wijdde schoone gedachten aan de Moedermaagd, de Konin gin des vredes. Te vier uur droeg Z. Em, kardinaal Van Roey een pontificale H. Mis op. Hiermede waren de eerste plechtigheden beëindigd. PIERRE l'ERMITE. Kanunnik Loutil, algemeen bekend on der zijn schuilnaam „Pierre l'Ermite", pas toor der parochie van St. Franciscus van Sales te Parijs,, is benoemd tot huisprelaat van Z. H. den Paus. Kardinaal Verdier kwam hem dit persoonlijk mededeelen in de kerk, na afloop van de Vespers op Witten Donderdag; de pastoor was echter afwezig, zoodat de kardinaal het verheu gende bericht overbracht aan den dienst- doenden geestelijke, pater Hér nesse en een brief achterliet, waarin o.m. te lezen staat: „De Heilige Vader heeft de verdiensten willen erkennen, welke gij verwierft als zielenherder, als schrijver, als wereldbe kend voorbeeldig priester en als vereerder van Sinte Odilia; ik verheug mij er dit laatste aan toe te mogen voegen". Sint Odilia is ni. patrones van den Elzas. Ze stierf als abdis in het jaar 720. „Tijd". GEMENGDE BERICHTEN JONGEN DOOR AUTO GEDOOD. Op den rijksweg NijmegenVenlo had gisteren onder de gemeente Malden een ernstig verkeersongeluk plaats. Het 5-ja rig zoontje van den heer J. van Dreumel te Malden stak juist den weg over, toen een auto naderde. Het ventje werd gegre pen en was terstond dood. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Gistermiddag te circa kwart voor twaalf heeft op den Rijksweg Den BoschNijme gen onder Rosmalen een ongeval plaats gehad, waarbij twee personen gewond wer den. Het ongeveer 12-jarig zoontje van den heer Wijder gangs uit Rosmalen, die per rijwiel in de richting Den Bosch reed, stak plotseling dezen weg óver toen ter- zelfdertijd een personenauto met als aan hangwagen een kiepkarretje, uit de rich ting den Bosch naderde. De chauffeur, de heer Pulles uit Oss, probeerde door krach tig remmen een aanrijding te voorkomen, evenwel zonder resultaat. De jongen kwam met den wagen in botsing en werd een eind meegesleurd. De wagen begon ver volgens te slingeren en kwam met kracht tegen een langs den weg staanden boom terecht. De mede-passagiers, de heer L v. d. Berg uit Oss, sloeg met zijn hoofd door de voorruit. Zoowel de heer v. d. Berg, die bloeden de wonden aan het hoofd opliep, als de jongen, die eveneens licht gewond werd, zijn in naastbijzijnde woningen binnenge dragen. Beiden konden, na vërbonden te zijn, naar huis terugkeeren. VELDWACHTER VERDRONKEN. Gisteren is de rijksveldwachter J. Diek- man te Del wijnen door onbekende oorzaak met zijn fiets te water gereden en ver dronken. De man was 30 jaar oud. Amfortas lijdenssponde en vraagt: „Koning Amfortas, wat deert U"? en den droeven kring rondziend: „Zeg mij, wat deert U allen?" 't Licht glanst plotseling op, rechts staat daar de genezen koning en draagt zijn Graalkoningschap over op Parcivai, die met Conduiramur, zijn Vrouwe heerschen zal in liefde en vrede op de witte burcht. Niet alleen dus mannenkracht en heldenmoed, maar ook vrouwenmildheid en overgave in heerlijke harmonie. De vrouw heeft er een grootsche taak vervuld en zal die blijven vervullen. Re panse en wie van de Graaknaagden haar volgen willen, worden uitgezonden ter we- reldbekeering'. Hierna wordt Palestrijnsch „Laudate Do- minum" gezongen, waarin God dank wordt gebracht. Indien ooit, dan heeft nu de vrouw een taak en een roeping in de wereld te ver vullen! Laat zij de specifiek vrouwelijke deugden van mildheid, zachtheid, medelij den en moederlijk altruïsme in haar ont wikkelen, in haar laten groeien, de groot- makende offerweelde van het vrouw zijn. Laat zij pal staan tegenover alle stelsels, die haar het vrouw zijn willen ontnemen en egoïsme en hardheid willen inprenten. INBRAAK TE ROTTERDAM. Surinamer voor de derde maal gearresteerd. Een paar weken geleden is te Rotter dam een brutale inbraak gepleegd in het kantoor van de firma Tekenbroek, aan den Coolsingel. Uit de brandkast is toen een bedrag van 1500 gestolen. In verband met deze zaak had de politie drie Surina- mers en een Nederlander aangehouden. Eén van deze Surinamers, de 20-jarige zee man A. J., is kort daarop wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voeten gelaten. Woensdagavond zagen, volgens de „N. R. Crt." twee rechercheurs van de Cen trale Recherche op den Schiedamschedijk een beschonken werklooze, in het gezel schap van twee vrouwen, in een taxi stap pen. Bij huiszoeking in zijn woning werd een bedrag van 70 aan bankpapier gevonden. De man zei dat hij het geld gekregen had van een Surinamer. Deze Surinamer bleek de reeds twee maal gearresteerd en weer vrijgelaten A. J. te zijn. Deze vertelde, dat hij op den dag na de inbraak, onder den traplooper in zijn wo ning eenig bankpapier had gevonden. Hij wist eerst niet, wat hij met het geld moest aanvangen, maar toen hij van den diefstal hoorde, begreep hij, dat men het verdacht zou vinden, als men dit geld bij hem vond. Daarom had hij het maar aan den werk looze gegeven, welken man hij opper vlakkig kende. De politie heeft- thans voor de derde maal den Surjnamer opgesloten. HAAR KINDEREN GEDOOD. Na de Rotterdamsche vergiftiging. Verdacht van moord op haar beide doch tertjes, meisjes van elf en ongeveer één jaar, die om het leven zijn gekomen bij de gasverstikking te Rotterdam, op 16 April j.l., is, naar de „Tel." bericht, Don derdag de moeder, de negen en twintig jarige A. K.in bewaring gesteld. De vrouw heeft bekend, dat zij zichzelf en haar kinderen van het leven heeft wil- len berooven. DE POGING TOT DOODSLAG TE DEN HAAG. In het Algemeen Politieblad verzoekt de commissaris van politie der afd. C. te 's-Gravernhage aanhouding en voorgeleiding van een onbekend man, verdacht van po ging tot doodslag op een 41-jarige vrouw in perceel Lamgroen No. 53 te 's-Graven- hage, in den avond van 19 April j.l. om streeks 10.15 uur. Een zoo goed als nieuw broodzaagmes, waarmede hij die vrouw, zonder eenige aanleiding, opzettelijk een vrij ernstige snede in den hals toebracht, 1 liet hij op de plaats des misdrijfs achter. Signalement: naar schatting 32 jaar, lang ongeveer 1.78 M., gevuld bleek ge laat, kaal geschoren, donkerblond haar, ge zet flink postuur type van een werkman. Spreekt met eenigszinsHaagsch accent; kleeding: grijze geruite pet, vermoedelijk bruinachtige overjas en bruinachtig col bert oostuum. GEHEIME SLAGERIJ TE BAARN. Vleesch verspreidde bij het braden een afschuwelijken stank. Door eenige ingezetenen van Baarn, zoo meldt het „U. D.", was vleesch betrokken van iemand, die geen slagerij meer had, een zekeren H. Dit vleesch bleek in slech ten staat te verkeer en. De keuringsdienst, bijgestaan door de rijkspolitie, stelde een onderzoek in bij een inwoner dezer ge meente, eveneens H. geheeten, wonende aan den Amsterdamschen Straatweg. In diens perceel werd in den kelder een vol ledig ingerichte slagerij ontdekt. Daar trof men een groote hoeveelheid rundvleesch aan, gedeeltelijk onder den pekel en voor een deel voor gebruik geschikt. Een nader onderzoek wees uit, dat pooten, ingewan den en enkele andere lichaamsdeelen van een koe in den tuin begraven waren. Het bleek dat dit dier, dat aan koudvuur ge storven was, in dooden staat gekocht was in een aangrenzende gemeente. Alle in grediënten zijn in beslag genomen. Alle ingezetenen, die van dit vleesch gekocht hadden, zijn nog zooveel mogelijk ge waarschuwd. Enkelen hadden het vleesch al wegge gooid, omdat het bij het braden een af schuwelijken stank verspreidde. De politie zet het onderzoek in aangren zende gemeenten voort. SPORT VOETBAL NEDERLAND—ENGELAND. De belangrijke landenwedstrijd Neder landEngeland, die op Zaterdag 18 Mei a.s. 's avonds te zes uur in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal worden gespeeld, wordt door den K. R. O. draadloos uitge zonden. De reportage zal worden verzorgd door „Passepartout". FOGG LEIDT OOK BELGIE NEDERLAND. Naar wij vernemen, zal de Engelsche scheidsrechter Fogg, die a.s. Zaterdag de cup-final tusschen Sheffield Wednesday en West Bromwich Albion zal leiden en die bij den laatsten Holland Belgiëwedstrijd in het Olympisch Stadion zulk een uitmun tenden indruk' maakte, ook bij den wedstrijd BelgiëHolland op 12 Mei a.s. te Brussel als scheidsrechter fungeeren. Dr. Bauwens, die eerst was aangezocht, heeft moeten afzeggen, daar deze uitste kende Duitsche arbiter dien dag bij den te spelen wedstrijd Duitschland-Spanje aan wezig zal zijn. „TeL" LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: Beker. 3e ronde: Ter Leede 1LFC 3, 3.30 uur. Tusschenronde. SCO 1ARC 1, 3.30 uur; Leidsche Boys 1SLF 1, 3.30 uur. Ie klasse: F. Parta 1Noord wijk 1, 3.30 uur. 2 e k 1. A.: Quick B. 2Koudekerk 1, 3.30 uur; Ons Clubje 1Woubrugge 1, 4 uur. 2e kl. B.: LRC 2Rijnsb. Boys 2, 3.30 uur; SLF 2Katwijk 2, 3.30 uur. 3e kl. A.: Koudekerk 2F. Pacta 3, 3.30 uur, Weter. B. 1Noordwijk 3, 3.30 uur. 3e kl. B.: Rijnsb. Boys 3Ter Leede 3, 3.30 uür. 4 e k 1.: Quick Boys 6Koudekerk 3, 3.30 uur (bijterrein); Katwijk 4Sleutels 2, 4 uur. Juniores: F. PactaQuick B., 3.30 uur (bijterrein). A d s p. A.: Ter LeedeNoordwijk, 3.30 uur. A d s p. B.: Katwijk bRouwkoop, 2.30 uur; Ons ClubjeQuick B. b 2.30 uur. BTLJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN. De verdere uitslagen in bovengenoemd tournooi te Algiers zijn: Davin (Frankrijk) 50 83 6 0.602 Miro (Spanje) 49 83 5 0.590 Toledano (N.-Afrika) 50 86 6 0.581 Aeberhardt (Zwitserl.) 45 86 5 0.523 Lagache (Frankrijk) 50 48 6 1.041 Groenteman (Nederland) 13 48 2 0.270 POSTDUIVEN „Steeds Sneller" (Noordwijk). Eerst wedvlucht vanaf Roosendaal. Af stand 78 km. In concours waren 99 duiven, waarvan er 71 voor de punten meevlogen. De duiven zijn gelost te 9 uur met lichte Z.O. wind. De prijzen werden geconsta teerd als volgt: 1, 2, 3, 4, 5, 12, 15, 19, 22 P. Bosman, 6, 8, 10, 11, 13, 18, 20 Gebr. v. d. Poel, 7, 14, 23 Th. Steenvoorden, 9, 24 A. van Duin, 16 en 21 J. Boon, 17. A. v. d. Zwan. De eerste vogel bereikte een gemid. snel heid van pl.m. 1431 m. per min. De 24ste vogel van 1277 m. per min. De 1ste prijs (een medaille) werd gewonnen door P. Bosman. Aan deze vlucht was tevens ge koppeld een eierenvlucht waar alle 99 dui ven om mee konden vliegen, doch slechts de 1ste duif van iedere liefhebben kwam voor een prijs in aanmerking. Aan de vereeniging waren geschonken 225 eieren. De prijzen werden gewonnen als volgt: 1 P. Bosman, 2. Gebr. v. d. Poel, 3. Th. Steenvoorden, 4. A. van Duin, 5. Gebr. Zonneveld, 6. J. Boon, 7. A. v. d. Zam, 8. Gebr. Passchier, 9, Gebr. Klinkenberg, 10. Alb. Boot, 11, G. de Roos, 12 C. Plug, 13. G. Duindam en Hoek. De eerste vogel is geconstateerd 95426 de 24ste vogel te 10045. A.s. Zondag wordt een wedvlucht ge houden vanaf St. Kathelijne Waver (België) waarvoor ook een eereprijs is geschonken. PAARDENSPORT HET INTERNATIONALE CONCOURS HIPPIQUE TE NICE. De groote prijs van Nice. In het kader van het Internationale Con cours Hippique te Nice werd gisteren onder betere weersomstandigheden de Groote Prijs van Nice verreden. De lengte van het parcours bedroeg 780 meter. Er waren 20 hindernissen opgesteld tot 5 meter breed en 1.60 meter hoog. Een tempo was ver- eischt van 450 meter per min. Hoewel de Nederlandsche deelnemers in totaal waren 86 paarden voor dit num mer ingeschreven ook thans niet op de eerste plaatsen konden komen, konden zij toch tevreden zijn over de behaalde resul taten. „Ernica" onder luit. Greter werd 14de terwijl „Trixie" onder luit. Greter, „Dan seuse Rose" onder Jhr. van Lennep en „Santa Bell" onder luit. Van Schailj: een eervolle vermelding kregen. Alle Neder landsche paarden maakten één fout. Ter wijl de tijd van den winnaar, „Ireland- Own", 1 min. 36 sec. bedroeg, legde luit. Greter met „Ernica" het parcours af in 1 min. 38.4 sec. Door het omwerpen van een hindernis daalde het paard echter eenige plaatsen op de ranglijst. De uitslag luidt: 1. „Irelands-Own", kap. Ahern (Ierland), 2. „Baron"' luit. Brandt (Duitschland), 3. „Campo Nac", kap. Kecler (Italië), 4. „Fossette", luit. Beltrao (Portugal), 5. „Limerick Lace", luit. O'Dwyer (Ierland), 6. „Nasello", kap. Fi- lipponi (Italië), 7. „Red Hugh", kap. Quins (Ierland), 8. „Blarney Castle", luit. Ahern (Ierland), 9. „Biscuit", luit. Beltrao (Port.), 10. „Olaf", luit. Hasse (Duitschland), 11. „Oh Kay", luit. Degallier (Zwitserland), 12. „De jeun ami", kap. Galan (Spanje), 13. „Primula", luit. Schwarzenbach (Zwitser land), 14. „Ernica", luit Greter (Neder land), 15. „Nreide", maj. Lequio (Italië). De eerste acht paarden maakten nul fouten. Morgen wordt de Groote Prijs van Han nover verreden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13