DONDERDAG 25 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJKE AANRIJDINGEN. Kraamverzorgster te Den Haag .verongelukt. Gistermiddag te ongeveer kwart voor zes is op den Westduinweg te 's-Graven- hage de 29-jarige kraamverzorgster M. C. C., wonende aan het Frankenslag, door een auto zoodanig aangereden, dat zij bijna onmiddellijk na het ongeval aan de ge volgen is overleden. Door den G. G. D. is het lijk naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Vrouw te Helmond door vrachtauto gedood. In stroomenden regen stak gisterenmid dag even voor 12 uur de ongeveer 60-jarigc vrouw v. d. R. te Helmond de straat over. Zij sloeg geen acht op het verkeer en werd door een met zand beladen vrachtauto aangereden. Het hoofd der vrouw kwam onder het achterwiel terecht en werd to-, taal verpletterd. Zij was op slag dood. Het lijk is naar het St. Antonius-gasthuis over gebracht. Voor zoover kwam vast te staan, treft den chauffeur P. W. uit Helmond geen schuld. DE SCHIETPARTIJ TE OSS. Gewonde Tsjech overleden. In het Groot-Zieken gasthuis te 's-Herto genbosch is Woensdagnacht de Tsjech von O., die na de schietpartij te Oss gearres teerd werd, aan zijn verwondingen ov'er- INBREKER NEERGESCHOTEN. Gisternacht te ruim twaalf uur is bij den landbouwer G. aan den Spieringweg te Haarlemmermeer een poging tot in braak gedaan. Toen de landbouwer zulks ontdekte, nam hij zijn revolver en schoot, waardoor de inbreker in het rechterbeen werd getroffen. Hij wist nog weg te loo- pen, doch moest aan den kant van den weg gaan zitten. De landbouwer waarschuwde intusschen de politie, die den man arresteerde, waar na hein geneeskundige hulp werd ver leend. De geneesheer constateerde, dat het rechterbeen op de plaats van het schot was gebroken en achtte overbrenging naar ccn ziekenhuis noodzakelijk. De dader is ter beschikking van de justitie gestbld. ONDANKBARE GASTEN. De familie S. van de Prins Hendrikkade te Rotterdam, had gedurende de Paasahda- gen gastvrijheid verleend in verband met plaatsgebrek in een beneden hun woning gelegen café, aan twee Duitschers van 19 jaar, H. H. en I. H., resp. mecanicien en bont werkster te Berlijn. Dinsdagmiddag was het tweetal ver dwenen. Toen de gastheer een onderzoek instel de, bleek, dat zijn gasten een spaarbank boekje met ƒ600 en eenige gouden siera den hadden meegenomen. De politie werd van het geval in kennis gesteld, en vergezeld van een rechercheur bezocht de gedupeerde gastvrouw het post kantoor, waar de beide snoode gasten wer den aangetroffen. Zij werden gearresteerd, en de 19-jarige Duitscher H. bekende. Zijn echtgenoote beweerde echter van niets te weten. SMOKKELEN AAN DE ZUIDERGRENS. Groote invoer van boter, suiker, spek en spiritualiën. Het is nog steeds margarine en suiker die de hoofdartikelen vormen van den sluikhandel aan de Zuidergrens en die bij groote en kleine partijen te voet, per fiets en per wagen over onze grenzen ko men. In de laatste weken worden de be woners der grensgemeenten overstroomd met aanbod van goedkoope ham en spek urt België, meldtde „Msbd." Bij een zeer hoog percentage van de be volking der grensgemeenten en verder ons land in, komt geen pond Nederlandsche suiker of margarine over den drempel! En het strengste grenstoezicht en de vele aanhoudingen kunnen niet beletten, dat de smokkelhandel haast onverminderd voortgang heeft. De smokkelaars, die de vaak haast ontoegankelijke grenswegen en paadjes door heide, bosch en moeras blin delings kennen 'weten steeds de kommie zen te verschalken en te ontkomen. Ech ter loopen er ook velen tegen de lamp wat uit het volgende blijkt: Met de Paaschdagen werden onder Weert aangehouden 210 K.G. suiker, 180 K.G. margarine en 7 rijwielen, onder Hun- sel bij Weert 108 K.G. margarine, 165 K.G. suiker en 5 rijwielen, onder Budel bij Weert 250 K.G. margarine en 6 rijwielen. In de eerste twee gevallen konden de smokkelaars ontkomen, In Budel echter konden zij worden aangehouden en liepen een proces-verbaal op. Verder is de invoer van spiritualiën ten gevolge van den lagen franckoers in de laatste weken ook sterk toegenomen. In meerdere café's in onze grensdorpen krijgt men een puren Belgischen borrel toegediend en „te genieten". Voor de smokkelaars, die bij herhaling bekeurd zijn, wordt de toestand hachelij ker als op hen de bepaling wordt toegepast, dat hun het verblijf in de grenszone wordt verboden. Zij mogen daar, ook al wonen zij daar met hun gezin, niet meer worden aangetroffen of loopen deswege proces verbaal op. En dit is al met tal van perso nen het geval geweest. KERKKLOK OMLAAG GESTORT. Een doopvont vernield. Te Spekholzerheide* (gemeente Kerk- rade) is gisteren de klok van de Nieuwe Kerk aan de Gracht aldaar, toen men deze in den toren wilde hijschen, ten ge volge van het breken van een staaldraad naar beneden gestort. De 700 K.G. zware klok zakte door twee plafonds heen en kwam beneden terecht. Het gevaarte was reeds 14 meter hoog opgehaald, toen de draad knapte. Het beneden in den toren staande doopvont werd volkomen verplet terd. Binnen enkele dagen zal men de klok, die slechts geringe schade heeft opgeloo- pen, opnieuw ophijschen. OMWENTELING IN DE STENOGRAFIE? Bruikbare snelsehrift-machine uitgevonden. De mechaniseering der stenografie, het mechanisch opvoeren dus van de opnecm- snelheid, heeft reeds velen bezig gehou den: Niet minder dan 300 types van steno grafeer-machines zijn in den loop der ja ren in verschillende landen uitgedacht, maar voldoen konden zij niet. Het schijnt thans dat een Nederlander het probleem heeft opgelost met de internationale snel- schriftmachine „Tachotype", welke ons Woensdagmiddag werd getoond. Uitvin der is de heer Marrus ten Outer, stenogra- fieleeraar, die zoekend naar een middel om blinden stenografie te leeren, een me chanisme heeft geconstrueerd en in zeven jaren arbeid vervolmaakt, dat werkelijk ten volle aan het gestelde doel beant woordt en wereMbeteekenis kan verkrij gen. Het is een kleine machine, handig van formaat, evenals een gewone schrijfma chine met een toetsenbord, dat echter in plaats van 44 slechts 27 toetsen telt. Door enkele ooncessies te doen aan de spelling, is het mogelijk geheele lettergrepen tege lijk aan te slaan met een gemiddelde snel heid van 350 lettergrepen per minuut. Dit is sneller dan de gesproken taal (250 let tergrepen per minuut), terwijl een gerou tineerd kantoor-stenograaf doorgaans niet hooger komt dan 150 lettergrepen. Zelfs de Kamerstenografen enkelingen uit dui zenden bereiken de hiervoor vereischte topprestatie komen niet boven de 200 lettergrepen. Deze machine maakt het dus mogelijk conferenties, vergaderingen telefoongesprek ken enz. letterlijk te verslaan, zonder dat daaraan een uiterst bekwaam stenograaf te pas behoeft te komen. Het behandelen van de machine is vrij eenvoudig te leeren en vergt in ieder ge val veel minder tijd dan welk stenografie- systeem ook. Bovendien heeft men bij de Tachoytpe niet het nadeel, dat de snel schrijver, zooals bij een gewoon steno gram, zelf den gedicteerden tekst moet uitwerken. Iedereen kan dit na eenige uren oefening direct doen. De machine is ge vuld met een papierstrook van ongeveer 50 Meter lengte, lang genoeg dus om 'des noods een heelen dag dictaten op te ne men. Op de papierstrook wordt van bo ven naar beneden lettergreep na letter greep vastgelegd in gewone letters, zoo dat men het zonder moeite kan terugle zen. Voor het lesgeven heeft men een vernuf tig mechanisme geconstrueerd, waarbij de leerlingen de lettergrepen en zoo onmid dellijk hun fouten kunnen controleeren. De filmgroep Visie is thans bezig een propagandafilm voor deze vinding te ma ken. Een 25-tal meisjes werken hieraan mede. Op 6 Mei zal de film in het Alham- bra Theater te Amsterdam voor het eerst worden vertoond en de daaropvolgende dagen in het Princesse-Theater te Den Haag, het Studio Theater te Rotterdam en Flora te Utrecht. Binnenkort zal het apparaat waarvan reeds een serie van 20 toestellen gereed is in den handel worden gebracht. „Tijd." PAARDENSPORT HET INTERNATIONALE CONCOURS HIPPIQUE TE NICE. Gisteren werd het internationale mili taire concours hippique te Nice voortgezet met het verrijden van den Prix de l'Armée Polontise, een concours de chasse van 700 meter lengte met zestien zware hindernis sen tot een hoogte van 1.60 meter en verder een sloot van vijf meter breedte. In tegen stelling met den vorigen dag was het zon nig weer, doch er woei een geweldige mis tral, welke vele hindernissen deed omval len. Aan het nummer werd door niet minder dan 88 ruiters deelgenomen, w. o. luit. Gre- ter, luit. van Schaik, Ritmeester Baron Sir- tema van Grovestins en Jhr. van Lennep. Luit. Greter op Ernica eindigde op de zesde plaats, als eerste met één fout, ter wijl Luit. van Schaik op Denise elfde werd. De beide andere Nederlandsche ruiters wer den niet geklasseerd. De eerstgenoemden reden zeer goed en gezien de zwaarte van het parcours, en de gemakkelijk omvallende hindernissen, hebben zij een bevredigende prestatie geleverd. .De berekening was er op gebaseerd, dat voor iederen fout 15 se conden bij den tijd werd opgeteld. Het nummer werd gewonnen door Kapi tein Durand (Frankrijk) op „Saida" in den tijd van 1 min. 40 2/5 sec.; 2. Ritmeester Momm (Duitschland) op „Baccarat" in 1 min. 43 sec.; 3. Luit. Beltrao (Portugal) op „Biscuit" in 1 min. 44 sec.; 4. Luit. O'Dwyer (Ierland) op „Blarney Castle" in 1 min. 49 sec.; 5. Luit. Schwarzenbach (Zwitser land) op „Schwabensohn" in 1 min. 52 sec.; 6. Luit. J. J. Greter op „Ernica" in 1 min. 55.2 sec.; 7. Kapt. Guzin de Vallerin (Frank rijk) op „Equyème"; 8. Majoor Lequio (Italië) op „Mereide"; 9. Luit. Hasse (Duitschland) op „Olaf"; 10. Luit. Campos (Spanje) op „Mandarin"; 11. Luit. Van Schaik op „Denisse"; 12. Kap. Ahern (Ier land) op „Beann Radair". Het klassement der equipes luidt: 1. Frankrijk 6 min. 0.4 sec.; 2. Duitschland 6 min. 8 sec.; 3. Portugal 6 min. 16.8 sec.; 4. Italië 6 min. 27 sec.; 5. Zwitserland 6 min. 28.2 sec. De prijs van de Cavallerieschool Hanno ver, die op gisteren was vastgesteld zal mor gen worden verreden. Heden staat de Groote Prys van Nice op het program, het zwaarste parcours van het geheele ruiterfeest. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 26 April. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door de N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.pl. en pianorecital. I.30 Sopraan, cello en piano. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Vervolg concert. 4.00 Orgelconcert. 5.00 Ensemble v. d. Horst. 6.30 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau en gram.pl. 7.30 Literair halfuur. 8.00 Vaz Dias, waarna stafmuziek Vr. Burgerwacht Amsterdam. (8.45 Declamatie). 10.00 Vaz Dias. en gramofoonpl. Gedu rende het avondprogramma: Verkiezings uitslagen (Provinciale Staten van Gelder land). Hilversum, 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 VPRO., 11.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie en Trio Favoriet. II.45 Gram.pl. 12.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Betuwsche novellen. 2.30 Gram.pl. 3.05 Zang. 3.15 Modepraatje. 3.35 Vervolg zangvoordracht en gramo- foon muziek. 4.00 Kniples. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 „De Notenkrakers". 6.30 E. Walis en zijn orkest. 7.00 Causerie. 7.20 „The Twinkling Three". 7.30 Vervolg orkestconcert en triocon cert. 8.00 Causerie. 8.30 Piano en cello. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vryz. Persbureau. Vaz Dias en de clamatie. 11.00 Jazzconcert (gr.pl.). 11.3012.00 Gram .platen. Droitwich, 1500 M. 10.20 Orgelspel. 10.50 Alfred van Dam en zijn orkest. 11.50 BBC-dansorkest. 12.35 Kamermuziek. I.20 Orkest. 2.20 Schotsche Studio-orkest. 3.35 D. Colombo's orkest. 4.35 BBC-dansorkest. 6.25 Bachconcert. 8.05 Vioolrecital. 8.30 „Soft lights and sweet music". 9.40 Bridgewater kwintet. 10.3511.20 Harry Roy en zijn Band. R a d i o-P a r i s, 1648 M. II.35 Orkestconcert. 5.20 Zang. 7.20 Zang. 9.50 Pascal-orkest. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest. 2.204.00 Omroeporkest 7.30 Omroeporkest. 8.45 Hoorspel met muziek. 9.45 Viool en piano. 10.1511.50 Dansmuziek. Keulen, M. 9.50 Zang en piano. 11.20 Orkestooncert. 3.20 Zang en piano. 4.20 Omroepkleinorkest uit Berlijn. 7.35 Uit Stuttgart: „Der Mensch zwischen Himmel und Erde", hoorspel. 8.20 Stauoh-trio. 10.2011.20 Omroepkleinorkest. Rome, 421 M. 8.05 Kamermuziek. 8.50 Radiotooneel. 9.20 Concert. 9.50 Populair concert. Brussel, 321 en 484 M. 322 M.: 11.50 Salonorkest. 4.50 Vioolrecital. 5.35 Salonorkest. 6.35 Dito. 7.20 Kamermuziek. 8.20 Salonorkest. 9.3010.20 Dansmuziek. 484 M.: 11.50 Omroeporkest. 12.50 Zang. 4.50 Kwartetconoert. 5.50 Pianorecital. 7.20 Voor oud-strijders. 8.45 Hoorspel. 9.4510.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 „Der Mensch zwischen Himmel und Erde", hoorspel. 8.20 Operetteconcert uit Frankfort. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.50 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Ie Programma. 8.00 DeutschLs. 9.20 Keulen. 11.05 Parijs Radio. Pijn. 12.40 Keulen. 13.20 DeutschLs. 14.20 Kalundborg. 14.50 Londen Reg. 16.20 Keulen. 17.50 Brussel (Fr.). 18.20 Brussel (VI.) 18.50 Weenen. 19.50 Beromunster. 20.20 Keulen. 21.20 Rome. Pl.m. 21.40 Boedapest. 22.20 Keulen. 23.20 Deutschl-s. 4e Programma. 9.35 Droitwich. 10.05 Londen Reg. 10.20 Droitwich. 17.20 Diversen. 17.50 Londen Reg. 20.05 Droitwich. 20.30 Locale uitzending, waaraan mede werken mevr. R. Sch. Batenburg (piano). 21.00 Mandolineclub „Krebustlipo" olv. den heer L. C. Veerman. 21.30 The Dutch Players, o-Lv. den heer A. Gerritsen. 22.35 Droitwich. 23.20 Kalundborg. (Wijzigingen voorbehoud en) ZWEMMEN NIEUWE RECORDS. Bij zwemwedstrijden in Brunswick (V.S.) zijn twee nieuwe wereldrecords gemaakt. John Higgins legde de 500 meter schoolslag af in 7 min. 27 sec.; het record stond op naam van den Fin Jensen met 7.30.2. Over de 150 yards rugslag deed Alice Bridge 1 min. 50.8 sec. Het niet-officieele record van Eleanor Holm stond op 1 m. 52 seconden. De verdere resultaten in bovengenoemd tournooi te Algiers waren als volgt: Toledano (N.-Afrika) Miro (Spanje) Zaman (België) Davin (Frankrijk) Zaman (België) Lagache (Frankrijk) 50 61 10 0,819 34 61 3 0,557 50 67 4 0,746 35 67 2 0,522 50 66 6 0,757 37 66 4 0,560 FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGELL. 56) - Thomas Loring's gezicht was grauw; blijkbaar doorleefde hij opnieuw de heele geschiedenis. „Doordat hij onverwacht stierf, had u geen förmeele kwitantie voor het bedrag en zoo werd u veroordeeld", merkte Hetty op, die stil van zijn knie was afgegleden, en nu naast haar vader zat. „Maar achteraf is gebleken, dat hij zoo vriendelijk was een brief na te laten, die mij in ieder geval vrijpleitte van de be schuldiging het geld te neigen bate gesto len te hebben, maar die brief bevatte ook nog andere mededeel in gen en het was in het belang van den persoon,, die dien brief vond zijn makelaar om het document achter te houden en voor de politie te ver bergen. Hoewel zijn naam er niet in ge noemd werd, had het onderzoek voor hem wel eens minder aangename gevolgen kun nen hebben." „En hij gaf er de voorkeur aan u te rui neeren, a al die jaren in de gevangenis te laten zitten en moeder te laten sterven, lie ver dan de feiten onder de oogen te zien?", barstte Hetty woedend uit. „Dat deed hij, kind, maar daarmede be dierf hij zijn eigen leven, dat hij even goed heeft geruïneerd als het mijne en dat van mijn gezin", zei Hetty's vader droevig. „Hij kon het nooit van zich verkrijgen dien brief te vernietigen en toen hq drie maanden geleden in een ziekenhuis te New- York stervende was, liet hij de politie ko men en heeft de heele geschiedenis ver teld. Hij legde een volledige getuigenis af en nu is de zaak in handen der Engelsche autoriteiten; het geval zal binnenkort be handeld worden. De politie heeft mij op dezelfde wijze gevonden als ik jou door een advertentie. Wat ik je zeggen wilde, ik heb onzen vriend Reiss opgezocht en het schijnt hem niet erg goed te gaan. Ik was blij hem een beetje te kunnen helpen, hoewel het mij toch pleizier doet, dat je indertijd geweigerd hebt met hem te trou- Hetty huiverde. Als haar vader eens al les wist zou hij niet zoo gemakkelijk spre ken over haar weigering. Maar zij was verlangend nog meer van haar vader te hooren en zei dat ook. „Er zijn nog maar twee dingen te vertel len, kindlief en die heb ik voor het laatste bewaard", antwoordde Thomas Loring glimlachend. „Wat dan vader?", vroeg zij met jeugdige nieuwsgierigheid. „Het eerste is, dat Holbrook, de make laar, die dien brief heeft achtergehouden alles deed wat hij kon om zijn fout te her stellen door mij zijn fortuin na te laten. Hij had kind noch kraai en ik voel mij volko men gerechtigd het geld onder deze om standigheden aan te nemen. „Dat is heerlijk vader. Nu behoeft u ten minste geen zorgen voor de toekomst te hebben. En wat is het tweede?", vroeg zij met een glimlach. „Het tweede is, dat ik getrouwd ben", was de donderslag, die op Hetty's hoofd neerkwam. Als verwezen leunde Hefcty in de zachte kussens achterover. De herinnering aan haar ongelukkige moeder kwam levendig voor haar geest en half versuft zei zij: „Ge trouwd vader? Zei je, dat je getrouwd bent?" „Ja kind! Je moet niet denken, dat ik je moeder vergeten hebt! Zoolang ik leef zal ik dat niet doen maar ik ben nog niet oud nauwelijks vijf en vijftig ik kan nog wel twintig jaren voor de borst hebben en zonder vrouw gevoelt een man zich eenzaam, mijn kind. Dan moet je niet vergeten, dat ik nog twee kleine kinderen heb de tweelingen die ik eigenlijk nog heelemaal moet leeren kennen." En er klonk een smartelijke ondertoon in zijn diepe vriendelijke stem. Nu was het Hetty's beurt om te vertel len en zij sprak eerst over Chick's wonder baarlijke genezing, over haar eigen werk in het hotel, en over de vriendelijkheid van dokter Renan voor haar en de kinderen. „Nu zal hij iets tastbaardere krijgen dan enkel woorden van dank, die prachtke rel!" sprak haar vader, nadat zij haar ver haal beëindigd had. Er viel een korte stilte tusschen hen. Zij kon niet precies zeggen, hoe maar er was een kilte gevallen op Hetty's lichte en vroolijke stemming; het bericht van haar vaders tweede huwelijk was haar een beetje koud op den hals gevallen. Zij had zoo gaarne en zoo goed voor hen en de kinderen willen zorgen, maar nu! Zij had al genoeg in haar leven gehoord om de overtuiging te hebben, dat zelfs met de liefste en aardigste stiefmoeder een vol wassen dochter zelden overweg kan. Zij voelde een brok in haar keel en een waas voor haar oogen; bedroefd keek zij uit het raampje. Thomas Loring raadde haar gedachten. „Kijk mij eens aan, Hetty", verzocht hij. Hetty gehoorzaamde. „Ben je bedroefd omdat ik je van Elinor heb verteld? Daarvoor is geen reden. Zij is allerliefst en zal je als een zuster ont vangen", zei hij zacht. Hetty luisterde; over het algemeen spra ken de vaders altijd op die manier over hun tweede vrouwen, maar haar teleurge steld gezichtje vróolijkte er niet door op. „Ik.... ik.... zou toch wel voor u en de kinderen hebben gezorgd", klonk het bedroefd. Thomas Loring strekte zijn hand uit en nam zijn dochter teeder in zijn armen. „Mischien zou je dat een poosje gedaan hebben, maar niet lang", zei hij rustig. „Jij zult toch ook dadelijk trouwen wanneer je de gelegenheid krijgt jongelui te ontmoe ten. Wacht maar tot we een tehuis hebben en rustig ergens gevestigd zijn", schertste hij. Maar hij was verschrikt door Hetty's heftigen uitval: „Ik zal nooit trouwen, va dertje, hoor je het? Nooit! Nooit!" XXIX. ,Het geweten van een lafaard. Lord Perivale zat alleen in de statige eetzaal van zijn huis in Londen en zijn doffe oogen keken onverschillig naar het rijke kristal en zilver, het smettelooze blanke damast en de exotische bloemen uit zijn kassen, die drie keer per week van zijn landgoed gestuurd werden. Hij keek naar de muren, die behangen waren met de portretten van vroegere Perivales, door de grootste artisten uit hun tijd geschil derd en waarvan de meesten nu fabelach tige sommen waard waren; hij keek naar 1 de antiek gesneden meubelen; naar de zachte tapijten en zuchtte, alsof het bezit van al deze rijkdommen hem meer ver driet dan pleizier berokkende. Het valt niet te betwijfelen of Lord Pe rivale zich wel ooit volkomen gelukkig ge voeld had; hij had de grootste levensles, die der liefde, nooit geleerd niet dc liefde voor zijn eigen verwanten maar die voor alle dingen om hem heen, de kleinste zoowel als de grootste. Nooit had de oude edelman iets ter wille van anderen ge daan en nu, dat hij door een onmisken bare stem geroepen werd, wenschte hij, dat er ten minste één wezen mocht zijn, die hem oprecht zou betreuren, wanneer voor hem het oogen blik was aangebroken, dat aan geen enkel sterveling bespaard bleef. Dit oogenblik zou spoedig komen, dat wist hij. Hij was benieuwd waar Jack zou zijn, wat hij deed om zijn kost te verdie nen en of hij zijn vader ooit zou vergeven, als hij de waarheid te weten kwam. De tijding, dat zijn eigen broeder de werkelijke dief ^Vas geweest en het be wustzijn een geheel gezin geruïneerd te hebben hadden Lord Perivale den moree- len slag toegebracht, welke hij nooit te bo ven zou komen. Het geheele geval zou opnieuw behan deld moeten worden, want Thomas Lo ring moest in de oogen der wereld gere habiliteerd worden; bij was tot op zekere hoogte zwak en onverstandig geweest, maar de werkelijke misdadiger was zijn eigen broer. En het noodlot had gewild, dat zijn zoon verliefd zou worden op de dochter van den man, die zoo zwaar had moeten boeten voor de zonden van een ander. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9