ODEN EN SATYREN WORDEN OPGERUIMD 50 cent DONDERDAG 25 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 GEMEENTERAAD VAN TER. AAR Eer gisterenmiddag kwam de Gemeente raad bijeen ten Gemeentehuize onder prae- sidium van den Burgemeester Jhr. de Murall Bij de behandeling der ingekomen stuk ken, worden enkele goedgekeurde beslui ten, terugontvangen van Ged. Staten, voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel van ,B. en W. om wederom een zeker bedrag uit te trekken voor extra hulp werkloozen (cri sis-comité B) wordt door den voorz. nader toegelicht. Indien de gemeente een bedrag van 102.90 stort, zal het Nationaal Co mité dit aanvullen tot 490.Met alge- meene stemmen wordt besloten het ge vraagde bedrag beschikbaar te stellen, en dit geldt alleen voor het comité B, waaron der uitsluitend werkloozen behooren. Het belangrijkste agendapunt n.l. schrijven van Ged. Staten inzake de gemeente-begrooting dienst 1935, stelt de voorz. nu aan de orde. Wij wisten wel, dat dit College geen genoe gen zou nemen met de ingediende begroo ting, immens de post straatbelasting stemde de Raad af; zij wist en weet nog niet waar dit geld vandaan moet komen. En dat dit schrijven hoofdzakelijk zou gaan over deze belasting, hadden de vroede vaderen wel vermoed. Was het te verwonderen, dat de debatten in een geprikkelde stemming ge voerd werden? De straatbelasting opnieuw verworpen. De voorz. geeft uitvoerig weer, ar-~«st Ged. Staten wenschen aangevuld in de be grooting. Een paar aanmerkingen meer van administratieven aard, gaan vlot onder de hamer door, en dan eischen Ged. Staten in voering van Straatbelasting. Ged. Staten wijzen er op, dat, naar aanleiding van een schrijven gericht aan de Regeering, om on derstand uit de Rijkskas,' zij al geconfereerd hebben met het betrokken Departement; wanneer de belasting niet wordt geheven, zal de gemeente geen aanspraak kunnen maken op de maximum uitkeering uit het werkloosheidsfonds. Bij de invoering der straatbelasting moet een bedrag binnenko men van 50 pet der jaarlijksche kosten van onderhoud en verlichting der wegen. De jaarlijksche kosten zijn, w.o. is inbegrepen verlichting, onderhoud, rente, aflossing, plus een derde van het loon van den Gem. Op zichter en Gem. werkman, zoo ongeveer 4600 gulden. Het kohier zou aldus vastge steld worden op f 2300.Vermelden wij nog, dat bij de eerste behandeling der be grooting 70 pet. moest geheven worden. Het praeadvies van B. en W. luidt dan toch maar invoering, daar de gemeente er toch niet buiten zal kunnen komen. De heer Kroon blijft z'n meening handhaven, dat onze gemeente onmogelijk deze belasting kan opbrengen. Het geld moet gehaald wor den bij hen die niets meer hebben, zelfs hun noodzakelijkste verplichtingen niet kunnen nakomen. Van onwil is geen sprake, doch wij zijn doordrongen van den hier heerschenden noodtoestand. Zouden Ged. Staten uiteindelijk toch besluiten om tot invoering over te gaan, dan zij het voor haar verantwoording. Bevrijd zullen we niet blijven, zegt de- heer v. d. Weyden, maar dan toch ons er met kracht tegen ver zetten. Tot slot sprak de heer v. Vliet, die een brief wil richten aan den Minister, of anders een aanvraag om noodlijdend ver klaard te worden. De voorz. antwoordt, dat het geen prettige zaak is. Het heeft B. en W. al veel zorgen en moeite gekost met oor- respondeeren en conferenties dienaangaan de, doch steeds vruchteloos. Wat het nood lijdend verklaren betreft, voor dit geschiedt, moeten eerst al de belastingen ten top zijn gedreven, en dus ook invoering van straat- belasting. Na lange discussies wordt het voorstel van B. en W. verworpen met 83 (beide Wethouders, en de Boer). Voorloo- pig geen straatbelasting. Vervolgens stelden Ged. Staten als eisch de opvoering van het vergunningsrecht in gevolge de Drankwet tot het maximum, zijne ƒ12.50 per 50.geschatte huurwaar de. Pr act is ch genomen beteekent dit voor onze caféhouders geen verandering, want hooger huurwaarden dan 150 gulden zijn er niet, dus vallen zij allen in het minimum tarief van voorheen, n_L veertig gulden per jaar, onverschillig de huurwaarde, beneden genoemd bedrag. De restitutie keurloonen moet terug gebracht worden naar honderd gulden en de onvoorziene uitgaven verlaagd met 700 gulden. Eenparig is de Raad van meening, dat de gestelde bedragen ontoe reikend zijn. De Raad vindt het zeer ge- wenscht, nog eens de verschillende voor stellen nader te gaan toelichten in Den Haag. Verzocht wordt om het loon van den gem.-werkman aan te passen aan dat van het plaatselijk loonpeil. Advies B. en W. het loon onveranderd te houden; zij waren van meening dat er geen aanleiding be staat hierin wijziging te brengen, want waar nog vergelijkingen gemaakt kunnen worden met den aard der werkzaamheden, is het loon aan den lagen kant. De heer Kroon wil het loon lager vaststellen, daar bij wijzende op het loon der landarbeiders en het geven van een goed voorbeeld als noodlijdende gemeente. De heer v. Vliet wil eveneens verlaging, doch de heeren Hoo- gervorst en Koeleman vonden het vergelij kingen trekken met de landarbeiders scheef. Laat de gemeente nu niet voorgaan met het drukken der loonstandaard, maar rekening houden met de behoefte-factor. Hierna werd het voorstel aangenomen met 74 st. (tegen de heeren Hendrikse, Kroon, Apel doorn, v. Vliet). Het loon van den plaatselijk deurwaar der moest ook nader herzien worden, doch de Raad was de overtuiging toegedaan, dat deze functie veel en meestal onaangenaam werk vereischt, en wilde er in geen geval aan tornen. Tot slot deelen Ged. Staten mede, dat zij nog een onderzoek zullen in stellen naar de. handhaving subsidie Bijz. Bewaarschool. Bij de rondvraag informeert de heer Koe leman naar de steunregeling, en zag deze gaarne den geheelen zomer doorgevoerd. De voorz. zal t.z.t. hieromtrent mededee- lingen doen in den Raad; mocht de wen- schel ij khe id blijken van niet stopzetting, dam zal dit ook niet geschieden. Naar aan leiding van de werkloozen-regeling acht de heer Kroon het van belang, dat de Raad meer op de hoogte gehouden wordt van de uitvoering, o.m. de vaststelling der loon- normen. De voorz. wil, als het noodzakelijk is, mededeelingen doen, doch om bij de geheele uitvoering de Raad im te schakelen, zal op moeilijkheden stuiten, want telkens komen onverwachte zaken aan de orde, wat niet wegneemt, dat een zekere verhouding met den Raad niet ongewenscht is. De heer v. Vliet is benieuwd naar de te-werk-ge stelde arbeiders aan den N ieu wkoopschen weg. In verband hiermede kwam de mee ning naar voren, dat de arbeidersorganisa ties ten deze een taak hebben te vervullen. De heer Hoogervorst wil weten of het al of niet geoorloofd is, dat sommige bruggen of planken in Langeraar ondraaibaar ge maakt worden, wat somtijds hinderlijk is voor hen, die met boot of amder vaartuig door de sloot varen. De voorz. zal een on derzoek instellen en zoo noodig hiertegen maatregelen nemen. Wegens ziekte van een der ambtenaren ter secretarie, vragen B. en W. een bedrag van 150 gulden, voor tij delijke aanstelling van een hulp-ambtenaar. Dit wordt toegestaan. Als de heer Apel doorn vraagt naar de vorderingen bestek- Langeraarschenweg, met het oog op aan stelling arbeiders, deelt de voorz. mede, dat het bestek in een vergevorderd stadium is. Dan volgt sluiting. LEIMUIDEN. Getrouwd: G. Kranenburg jm. 51 jaar met M. Resting jd 26 jaar. Ondertrouwd: M. Oosterom, jm. 30 jaren met U. Roskam jd. oud 22 jaren J. Treur, jm. oud 25 jaar met A. Bos jd. oud 24 jaar. Ge b o ren: Petronella Clasina, dochter van A. J. Beuk en H. J. van Ruiten Pe trus Joannes, zoon van P. W. Lemmers en A. v. d. Linden. Gevestigd: J. M. v. d. Zwan, en echtgenoot van Haarlem Antoniesteeg 20 G. C. de Leeuw, van Uithoorn, Drechtdijk no. 13. Vertrokken: Wed. J. J. Kiebert naar Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrikstraat 69 M. W. van Steijn naar Lisse, Voortlaan 35 M. Resting, naar Nieuwkoop, Zuideinde W. J. v. d. Pouw Kraan, naar Woubrugge Hoogmade C. C. v. d. Pouw Kraan, naar Alkemade Oude Wetering. OEGSTGEEST. Belastingen. Met ingang van 1 Mei 1935 worden alle werkzaamheden inzake de directe belastingen (w.o. ook de coupon belasting en de motorrijtuigbelasting), voor zoover betreft de gemeente Oegstgeest, afgescheiden van het 2e Ontvangkantoor der Directe Belastingen, enz. en overge bracht naar het le Ontvangkantoor der Di recte Belastingen te Leiden. Het gironummer van den Ontvanger le kantoor is:'98434. De invoerrechten en accijnzen (w.o. ook de omzetbelasting) van de gemeente Oegst- geest blijven onder het 2e Ontvangkantoor der Dir. BeL, Inv. en Acc. te Leiden res sorteeren. TER AAR. Gemeen teraadsverkeizing. De verkie zing voor den gemeenteraad zal plaats hebben op 6 Juni as. WASSENAAR. Emma-bioempje. De collecte met het Emma-bloempje, gisteren alhier gehouden, heeft niet minder dan 817.opgebracht. ZOETERMEER. Overleden: Catharina Heemskerk, oud 35 jaar, echtgenoote van M. Bolleboom. Alida van der Bent, oud 58 jaar, echt genoote van J. Westhoek. Geboren: Gerrie Jantina, d. K. de Groot en F. B. Struik. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Volksbond. Gisteravond hield de Ned. R.-K. Volksbond afd. Hoogmade haar laat ste ledenvergadering van dit seizoen, in de zaal van café Witteman.. De voorzitter, de heer J. G. van der Eng, bracht in bespre king de agenda voor de Centr. Raadsver gadering. Daar onze afdeeling geen voor stel heeft ingediend, werd den afgev. vrij mandaat gegeven. Op een schrijven van het R.-K. Werklieden Verbond, aangaande het Kap. v. Schaikfonds, dat in het leven is geroepen om leden, waarvan jongens wor den opgeleid voor het H. Priesterschap fi nancieel te steunen, werd besloten om 2.50 af te dragen aan dit fonds. Daarna bracht de afgev. naar de gewestelijke ver gadering, de heer H. Th. Elstgeest, ver slag uit, waarvoor de voorzitter hem dank zegde. De propaganda, die hier gehouden is om leden aan te werven in de z.g. pro- pagandamaand, heeft geen succes te boe ken, wel zijn er 2 nieuwe leden gewon nen maar ook 2 leden verloren. Daarna verkreeg de weleerw. heer kapelaan het woord. Met zeer duidelijke woorden gaf spr. een uiteenzetting over de ordenings gedachten op godsdienstig en maatschap pelijk gebied. Daarna bracht de heer L. Lieverse een breedvoerig verslag uit als afgevaardigde naar de jaarvergadering van den D. I. C. H., welke gehouden is op 23 Maart in het gebouw St. Bavo, Smedestraat, te Haar lem. Na rondvraag >luiting. „Hulp in Nood" bracht op 0.51. „St. Deus Dedit". Gisteravond hield deze vereeniging een ledenvergadering in de zaal van café Witteman. De voorzitter, de heer L. Lieverse, deelde mede, hetgeen op de conferentie met het bestuur van den L. T. B. besproken is ni.. het collectief ar- UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Gemeenteraadsvérkiezing. In de op Dinsdagavond gehouden jaarvergadering van de Chr. Hist. Kiesvereeniging alhier, werd om. de eandidatenlijst voor de ver kiezing van leden van den Gemeenteraad opgemaakt en waarvoor de samenstelling luidt als volgt: 1. Ant. van Egmond (aftr.); 2. J. van der Sterre (aftr.); 3. W. van Veg- ten Hzn.; 4. A. van Weelden; 5. M. Maat; 6. F. van Veen; 7. G. P. de Jong; 8. J. D. Corts; 9. T. de Lange; 10. L. Vonk. WAARDER. Geheime distilleerderij ontdekt. Gisternacht is in de naburige gemeente Warder in de woning van den werkman K. een geheime distilleerderij ontdekt. De in richting, alsmede een hoeveelheid alcohol werd in beslag genomen. Tegen K. werd proces-verbaal opgemaakt en ook tegen ze keren S. uit Woerden en T. uit Gouda, die bij deze zaak betrokken waren. De laatste werd bovendien meegenomen naar het po litiebureau te Woerden. beidscontract voor de losse en vaste arbei ders. Het bestuur van den L. T. B. zegde alle medewerking toe, maar op de jaarver gadering is het contract voor de losse ar beiders verworpen met 12 stemmen vóór en 13 tegen. Toch zegde spr. hartelijk dank aan het bestuur van den L. T. B. voor de volle medewerking en de woorden, die het ten gunste van de arbeiders heeft gespro ken. Ook dank aan den geest. adv. en den kapelaan, die in dezen hun volle mede werking hebben verleend. Het contract met de vaste arbeiders blijft gehandhaafd. De penningmeester deelde mede, dat hij een circulaire ontvangen heeft van het hoofdbestuur, dat ieder lid, die een nieuw lid aanwerft, 2 weken vrij is van contri butie betalen en die een aspirantlid aan werft 3 weken is vrijgesteld. De heer Kuiper zette deze propaganda voor de leden zeer duidelijk uiteen. Wij moeten als leden altijd goede propagan disten zijn voor onze eigen organisatie. Daarna zette spreker nog eens duidelijk uiteen hetgeen besproken is op de confe rentie met het bestuur van den L. T. B. Ook spreker bracht dank aan het bestuur van den L. T. B. voor de medewerking. Het verwerpen van het colL contract voor de losse arbeiders is niet in het voordeel van den boer, evenmin als van den lossen ar beider of van den werklooze. Als wij geen coll. contract kunnen krijgen voor de losse arbeiders dan kunnen wij ook geen vast heid geven voor de steunregeling. Als de boer zijn arbeider laat werken voor een te laag loon, wordt hij zelf toch in steun achteruit gezet. Nogmaals zal een poging worden gedaan om een collectief contract af te sluiten. De voorzitter dankte den spreker voor zijn troostrijke woorden, J waarna gelegenheid werd gegeven tot het stellen van vragen, waarvan veel gebruik werd gemaakt. De geest .adv. dankte den spreker voor zijn mooie uiteenzetting en het zoo duidelijk beantwoorden van de 1 vragen. Hierna sluiting. De laatste exemplaren van den tweeden bundel „ODEN en SATYREN" door TROUBADOUR Vanaf heden zijn de laatste exemplaren van dezen bundel verkrijgbaar aan het bureau van „DE LEIDSCHE COURANT'' en bij onze agenten voor den prijs van Het i« een kloek boek van ongeveer 100 pagina's TROUBADOUR. Thans kan men dit mooie boek bezitten roor 50 cent. iet de aardigste verzen Tan De voorraad is beperkt GEMEENTERAAD VAN ZEGWAART LEIDEN, 24 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: Bloemkool I 518, bloemkool II f 3—14, roodekool f 9.5028, savoyekool f 1.00—5.80, pieterselie f 0.50—1.60, prei f 0.503.20, radijs f 1.30—4.60, kropsalade f 0.70—4.20, selderie f 0.60—1.80, knolsel- derie f 1.50, wortelen f 16, per 100 kg.: kro ten 70 cent, kroten gek. f 36, witloof f 12 28, peulen f 7288, postelein f 1827, spinazie f 310, tomaten f 4648, wortelen f 1.409.00, andijvie f 921. Melkveiling. Week van 29 April tot en met 4 Mei. Consumptiemelk le klas 4.50, 2e klas 4.25, 3e klas 4.00, Industriemelk 2.70 per 100 liter. VOORSCHOTEN, 24 April. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 2.302.60, een deneieren f 2.202.40 per 100 stuks, Ganzen 304(X cent, kippen 3045, hanen 5560, duiven 14 cent en konijnen 7590 cent per stuk. BOSKOOP, 24 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 10—16 cent, Hadley 2035 cent. Butter fly 1725 cent, Wilh. Kordes 1525 cent, Mme Jules Bouché 25 cent, Rosalandia 15 24 cent, Florex 1824 cent, Paul Scarlet 30 cent, Ellen Poulsen 55 cent, Briarcliff 15 20 cent, Edith Helen 1730 cent, Aug. Noack 1825 cent, Else Poulsen 4065 cent, Glora Mundi 30 cent, Pechtold 2030 cent, Steward 25 cent, Seringen 4070 cent Leeuwenbekken 2035 cent, Malus 615 cent, Iris 710 cent, Calla 3040 cent, La thyrus 1522 vent. Azalea 4070 cent, Rhododendron 2050 cent, Tulpen 1017 cent, Cerasus Hisakura 80150 cent, Cle matis President f 1.20, Clematis Prins Hen drik f 1.802.10, Clematis l'Azurstun f 1.10 Clematis le Coultre f 1.00, Clematis Siebol- di 60 cent, Clematis Nelly Moser 2035 cent, Rhododendron per stuk 20 cent, Hor tensia per stuk 4060 cent. Woensdagavond LI. om half acht uur ver gaderde de Raad van Zeg waart ten Raad- huize. Aanwezig alle leden. Voorzitter Burgemeester L. R. Middel- berg. De voorzitter opende de vergadering door voorlezing van het formulier-gebed. Daar na las de secretaris de notulen van de vori ge vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat heden middag in de Eerste Kamer het wetsont werp regelende de samenvoeging der ge meenten Zoetermeer en Zegwaart was be handeld en aangenomen. Spr. meende wel, dat de samenvoeging op 1 Mei e.'k. haar •beslag zou hebben; het ontwerp krijgt kracht van wet door afkondiging in het Staatsblad, hetwelk dezer dagen is tege moet te zien. De heer Van Straalen feliciteerde den Burgemeester met z'n succes. Spr. rele veerde eerder lid te zijn geweest- eener commissie, regelende eenzelfde onderwerp, doch toen was het onmogelijk tot een ac- coord te komen. Spr. hoopte dat de Bur gemeester nog vele jaren de vergrootte ge meente mocht besturen, hieribij opmerken de, dat het werk nog niet af was. De voorzitter dankte den heer Van Straa len voor zijn vriendelijke woorden. Spr. meende, dat een en ander niet aan zijn be leid had gelegen doch aan de goede samen werking in de gemeenteraden. Hij hoopte het zelfde vertrouwen in den nieuwen Raad te mogen ontmoeten. Medegedeeld werden een besluit van i Ged. Staten, houdende goedkeuring verkoop ge meentegrond; besluit van Ged. Staten met bericht, dat de gemeente vanaf 1 Januari 1934 is geplaatst in de 6e klasse pers. beL; ■besluit van Ged. Staten, opcenten gemeen- tefondsbelasting te bepalen op 75; uitslag van de gehouden aanbesteding verbetering Molenstraat; ingekomen waren 3 inschrij- ving^biljetten, laagste inschrijver R. Kerk hoven te Zoetermeer voor 8680.wien het werk zal worden gegund. Voorgelezen werd een schrijven van den Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente waarin verzocht werd tot beschikbaarstel ling van eenige lokalen van de gemeen schappelijke openbare school, in verband met de stichting van een Herv. School. De voorzitter deed nog mededeeling van het in 1933 gedaan verzoek door den Ker keraad om medewerking tot stichting eener school. De heer Lamens vroeg of de afwerking dezer aangelegenheid werd opgedragen aan den Raad van Zoetermeer. De voorzitter antwoordde hierop, dat het verzoek bekeken dient te worden door den heer Inspecteur van het L.Ö., en diens ad vies dient afgewacht te worden. Spr. is van meening, dat het definitieve besluit wel genomen zal worden door den nieuwen Raad. Schrijven van het Voorburgsche Roode Kruis, met de mededeeling dat een trans port-colonne is opgericht en waarin ver zocht werd bij een eventueele ramp, waar bij meer dan 10 slachtoffers zijn, hiervan in telegramstijl, zooals is voorgeschreven, kennis te geven. Met alg. st. werd besloten tot verkoop van bouwterrein aan den heer N. den Hoed te Zegwaart. Vastgesteld werd het kohier van de hon denbelasting, in de le klasse 92 honden, in de 2e klasse 70 honden, opbrengst 508. Op het verzoek van de Harmonie-vereeni- ging „Kunst en Vriendschap" om een sub sidie van 10.werd door B. en W. voor gesteld een suihsidie van 50.te verlee- nen. De heeren Zegwaart, Van Straalen en Lamens hadden bezwaren en brachten naar voren, dat bij behandeling der begrooting deze post was geschrapt, de hooge perso- neele belasting en bezwaren van princi- pieelen aard. De heer Roos zeide sedert de behandeling der begrooting een ©enigszins gewijzigd in zicht jn deze aangelegenheid te hebben ge kregen en zou nu voor het voorstel van B. en W. stemmen. De voorzitter merkte aan de tegenstan ders van de subsidie op, dat zijn geen nieuwe argumenten naar voren hebben ge bracht. Het voorstel in stemming gebracht, werd dit aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór de heeren Van Well, Van Duyven- bode, Smits en Roos. Besloten werd tot wijziging van den pen sioensgrondslag van den gemeenteveld wachter. Op het adres van den Bond van NederL Brouwerijen betreffende maximum ver loven, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Tot wijziging der begrooting 1934 werd besloten. Bij de rondvraage maakten de heeren Smits en Roos opmerkingen over de wegen, waarop de voorzitter tot hunne voldoening antwoordde. Hierna deed de voorzitter mededeeling, dat, menschelijker wijze gesproken, deze vergadering de laatste van den Raad was. Spr. stelde voor de notulen der gehouden vergadering bij voorbaat vast te stellen, waartoe werd besloten. Verder deelde de voorzitter mede, dat het zijn bedoeling is om op Dinsdagavond as. beide Raden in gecombineerde verga dering bijeen te roepen en hoopte, dat de heeren dien avond wel gelegenheid zouden kunnen vinden die vergadering bij te wonen. Na afloop daarvan zouden zij de gasten zijn van den voorzitter. De agenda zou niet zwaar zijn, terwijl men niet vroeg zou beginnen te vergaderen, om aan be zwaren van eenige leden tegemoet te komen. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. GOUDA, 25 April. Vee. Aangevoerd in totaal 1872 stuks, waarvan 49 slachtvar- kens. vette 1819 cent en Londensche 13 14 cent per pond levend met 2 pet. kor ting. 343 magere varkens f 2030, 1126 big gen f 1418, Geldersche biggen f 1214, 12 runderen f 125175, 329 nuchtere kal veren f 2.504.50, 1 schaap, 11 bokken en geiten f 26 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 318 partijen kaas. Prij zen le kwal. met rijksmerk van f 1414.50 en 2e kwal. f 1213. Handel flauw. Boter. Aanvoer 928 ponden. Goeboter 6575 cent en weiboter 6065 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 100.500 stuks. Kleine kippeneieren 1.802.00 en kippeneieren f 2.002.20 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 24 April. Groentenveiling. Bloemkool 1014 cent per stuk, spinazie 13 cent per kilo, sla f 0.50 3.60 per 100 krop, aardbeien 3944 cent, per doosje, peulen f 2.703.60 per 10 pond. TER AAR, 24 April. Centrale Veiling. Spinazie per kg. 69 cent, postelein 1920 cent, peulen per pond 3035 cent, snijboo- nen 33 cent, stek 25 cent, Stamprincessen 32 cent, radijs f 1.90—2.20, sla f 0.50—2.90, vellen 820 cent, bloemkool 714 cent, tomaten per pond 2127 cent, sjalotten f 1.00. HAZERSWOUDE, 23 April. Eierenvei- ling. Prijzen: kippeneieren f 1.852.50, eendeneieren f 1.801.95 per 100 stuks. Aanvoer 7647. BODEGRAVEN, 24 April. Eierenveiling. Aanvoer 14859 stuks. Prijzen: kippeneieren wit f 2.002.20, bruin f 2.202.50 en een deneieren f 1.701.90 per 100 stuks. ZOETERMEER—ZEGWAART, 24 April Eierenveiling. Aangevoerd 8000 stuks Prijzen: kippeneieren f 2.102.65, eenden eieren f 2.002.25 en kalkoeneieren f 5. per 100 stuks. KOUDEKERK RIJNDIJK, 25 April. Eierenveiling. Aanvoer 4700 stuks. Prijzen: kippeneieren f 1.902.50 en eendeneieren f 1.802.10 per 100 stuks, boter 5458 cent en kaas 1519 cent per pond, konijnen f 0.101.20 per stuk LOOSDUINEN, 24 April. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 90 aanvoerders verkocht, om in de week van 29 April tot 6 Mei dagelijks te leveren 18.000 liter melk. Prijs af boerderij f 4.50 en melk voor industrie f 3.103.40 per 100 liter. Rechterhelft v.h. bord: wit linkerhelft roode rand. m. rood door- gestreepte zwarto P) Aan de linker zijde d. straat de rechter- is parkeeren straathelft Is verboden. du. vrij.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8