DONDERDAG 25 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht te den morgen van 25 April 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 770.7 te Storno way. Laagste barometerst.: 754.7 te Frankfort. Verwachting tot den avond van 26 April: Matige, later tijdelijk afnemende wind uit Noordelijke richtin gen, tijdelijk opkla rend, aanvankelijk weinig of geen regen en iets warmer over dag. De depressie in Duitschland nam in diep te toe, maar schijnt zich nu weer langzaam Zuidwaarts te gaan verplaatsen. De hooge drukking bij Schotland nam nog toe, in Scandinavië daalt de barometer in het Noorden vrij sterk in verband met depres sies, uit het Noorden naderend. In de omge ving der depressie zijn zware regens ge vallen, o.a. 20 m.m. te Frankfort en 16 m.m. te De Bilt, en in Oost-Frankrijk en West- Duitschland duurt de regen nog voort ter wijl in Noord-Duitschland en Denemarken fraai weer heerscht. Op de Britsche Eilan den is het guur maar bijna overal droog, in Frankrijk betrokken en vrij koud, in Scan dinavië verscheen in het Noord-Oosten lich te vorst, maar zal in het Zuiden de dagtem peratuur vrij hoog worden. De nadering van de depressies in Noord-Scandinavië kan hier tijdelijk eenige weersverbetering bren gen, waarop vermoedelijk later weer regen volgt. LUCHTTEMPERATUUR. 14.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Donderdagnamiddag 7.43 uur tot Vrijdagnamiddag 4.12 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 26 April voorm. 7.47 uur en nam. 8.24 uur. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM AFD. LEIDEN. Gisterenavond heeft de laatste winter- schietoefening plaats gehad van den Bijz. Vrijw. Landstorm afd. Leiden in de Morsch- poortkazerne. De schietoefeningen op de Katwijksche banen zullen Zaterdag 4 Mei, e.k. des mid dags om 14.30 uur aanvangen. Zooals reeds werd medegedeeld zal a.s. Dinsdag in Zomerlust een filmavond ge geven worden ten bate der R. K. Sport- centrale. Vertoond zullen o.a. worden de sprekende films ,Lourdes" en „Circusle- Voor leden der sportvereenigingen zijn bij hun bestuur kaarten tegen gereduceer- den prijs verkrijgbaar. Katholieken woont in grooten getale dezen avond bij. Gij hebt niet alleen een zeer mooien avond, maar steunt tevens onze R. K. Sportbeweging. Kaarten ad 50 ct. pl. bel. verkrijgbaar o.a. bij H. J. Averdieck, Oude Singel 148; A. v. Schie, Deutzstraat 3 Oegstgeest; P. Verhoef, Steenstraat 1 Tel. 819; N. God- dijn, Witte Singel 101a Tel.' 2043; H. v. Haasteren, Stadhouderslaan 2 Tel. 2162; Schrijvers, Oegstgeesterlaan 43 Tel.-206; B. Molkenboer, Haarlemmerstraat 16 Tel. 146; Gezellenhuis Rapenburg 52. Gemengd koor „Sursum Corda". Naar wij vernemen geeft het gemengd koor „Sursum Corda" alhier, onder leiding van zijn directeur den heer Anthon van der Horst, Donderdag 9 Mei a.s. een uit voering van het hier te lande zeer zelden gehoorde oratorium „Christus" van Franz Liszt. Medewerking verleenen Ankie van Wickevoort Crommelin, Tine de Lorme, Annie Woud, Kees Smulders, Max Kloos en Hennie Schouten. De begeleiding is in handen vaïi het Utrechtsch Stedelijk Or kest. De kaartverkoop en plaatsbespreking zijn heden begonnen bij de firma Eggers, Botermarkt 14. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6473. Gebroeders Spa don en Co., Leiden, Roemer Visscherstraat 45, Ital. granietwerkers. N. Venn.: G. An- tonini, Leiden. 5857. Berg en Zoon, Sassenheim, Hoofd straat 114, exporthandel bloembollen. Uittr. Venn.: J. Alkemade, dd. 15 Jan. 1935. Gistermiddag om ongeveer 6 uur is op de Breestraat, op den hoek van de Ketel- boetersteeg, de 34-jarige F. C. J. C. K., wonende in de Pieter de la Courtstraat, aangereden door een auto bestuurd door Jkv. J. A. M. v. S. auf A. K. bekwam waarschijnlijk een ernstige hersenschudding of een schedelbreuk en is in ernstigen hoewel niet levensgevaar lijken toestand naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Z.H. Exc. mgr. Schioppat H. M. de Koningin het gistermiddag Haar condoleance betuigen door Haar ordonnans officier jhr. G. H. A. van Kinschot, die door Mgr. Micara persoonlijk werd ontvangen. De rouwregisters werden om. nog getee- kend door Mgr. P. Groenen; jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, vice-president van den Raad van State; J. H. F. graaf Du Monceau, opper-ceremoniemeester en groot meester van H. M. de Koningin; minister Steenfeerghe en mevrouw Steenberghe; oud-minister S. de Graaff en mevrouw de Graaff; jhr. mr. van Tets van Goudriaan, directeur van het Kabinet van H. M. de Koningin: mr dr. D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State; mej. M. van Gilse, algemeen overste van de Vrouwen van Na zareth; ir. M. C. E. Bongaerts, oud-minister van Waterstaat; baron Bentinck; mr. C. Goseling, voorzitter van de R. K. Staats partij; mgr. F. Evers, oud-hoofdaalmoeze nier; G. Ch. Snouckaert van Schauburg, groot-officier van H. M. de Koningin; ir. L. Feber, lid van de Tweede Kamer en wet houder van den Haag; prof. dr. J. A. van Hamel; jhr. C. L. van Suchtelen v. d. Haare, groot-officier van H. M. de Koninigin; prof. Carp en mevr. Carp uit Leiden; vele ver tegenwoordigers van vereenigingen en or ganisaties en deputaties van kloosterorden. „Msbd." De uitvaart-plechtigheden. H. M. de Koningin zal zich morgen bij de plechtige uitvaart van den Pauselijken Internuntius Mgr. L. Schioppa doen ver tegenwoordigen door Haren Opper-cere moniemeester den gepens. generaal-majoor titulair J. H. F. Graaf Du Monceau, Groot meester van het Civiele Huis van H. M. de Koningin, en door Haren adjudant ka pitein Phaff. Het stoffêlijk hulsel van den overleden internuntius is thans in een eikenhouten kist met -glazen deksel gelegd. De bisschop pelijke mijter rust thans aan het voeten eind© der kist. Aan het voeteneinde van de katafalk is de groote krans van H,-. M. de Koningin gelegd, een krans van witte aronskelken met paarse en witte seringen en witte linten, dragende een gouden ge kroonde „W". Ook is er een groote krans van den Poolschen gezant bezorgd. Verder zyn er bloemstukken van tal van vrien den, organisaties en vereenigingen. De stroom van condoleances ten sterf- huize houdt nog steeds aan. Zeer vele le den van de Hofhouding, de Minister van I Economische Zaken, Mr. Steenberghe, de I voorzitter van de R. K. Staatspartij, Mr. Goseling. en tal van bekende personen uit Katholieke kringen, zoowel op staatkun dig als op vereenigingsgebied, legden be zoeken van rouwbeklag af. Het stoffelijk overschot zal hedenavond te 7 uur naar de kerk in de Parkstraat worden overgebracht. Daar zullen te 8 uur de metten aanvangen, welke dienst door den deken van 's-Gravenhage, J. M. v. d. Tuyn, geleid zal worden. Zooals reeds ge meld, zal de uitvaartdienst morgenochtend om 10 uur door den bisschop van Haarlem worden gecelebreerd, terwijl de plechtig heden op de begraafplaats zullen worden verricht door pastoor Postma van de R. K. kerk aan het Bezuidenhout, in welke pa rochie de internuntius woonde. De aartsbisschop van Utrecht, mgr. Jans sen, die ongesteld is, zal bij de plechtige uitvaart van den pauselijken internuntius worden vertegenwoordigd door den vicaris- generaal van het aartsbisdom, mgr. Huur- deman. De bisschop van 's Hertogenbosch, mgr. Diepen, zal vertegenwoordig zijn door den vicaris-generaal van het bisdom, mgr. Herdrikx. Zooals reeds gemeld is, zal be halve de bisschop van Haarlem, ook de bisschop van Roermond, mgr. dr. Lemmens tegenwoordig zijn. Thans heeft de bisschop van Breda, mgr. Hopmans, bericht gezon den, dat hij eveneens de plechtigheid zal bijwonen. Voorts zullen mgr. Biemans, cm eritus-generaal-overste van de congre gatie van Mill Hill en mgr. dr. Buckx, eme ritus-bisschop in Finland aanwezig zijn. De vijf bisschoppen zullen in den stoet mederijden en wel voor de rouwkoets. De gesloten kist met het stoffelijk hulsel van mgr. Schioppa zal in de kerk voor het hoofdaltaar geplaatst worden, binnen het hek. Terzijde zullen de vertegenwoordigers van het Koninklijk Huis hun zetel hebben. De pontificale uitvaartdienst zal geschie den door mgr. Aengenent. Als presbyter- assistens zal optreden de vicaris-generaal van het bisdom Haarlem, mgr. Möllman. Dc beide vicarissen-generaal van het aarts bisdom en van het bisdom Den Bosch zul len als troondiakens fungeeren. Voorts zal de deken van Den Haag als diaken en de pastoor van de H. Jacobuskerk (pastoor v. Adrichem) als sub-diaken dienst doen. Op de begraafplaats zal pastoor Postma geassisteerd worden door de paters Goll en Vermeulen. In de kerk zal uitgevoerd worden de Mis van Perosi. Het Dies Irae en de gezangen tijdens de absoute zullen Gregoriaansch gezongen worden. Na den dienst zal de absoute in de kerk door de vijf bisschoppen verricht worden. De begrafenis. De plechtige overbrenging van het stoffe lijk hulsel van Mgr. Schioppa zal morgen ochtend omstreeks 11 uur plaats hebben. Behalve het corps diplomatique zullen ook eenige bisschoppen en hooge katholieke geestelijken in den stoet meerijden. Voor de geestelijkheid zijn 5 rijtuigen gereser veerd. Wat het militair eerbetoon betreft, zullen de troepen zich omstreeks kwart voor elf in de nabijheid der kerk opstellen. Aan dit eerbetoon zullen deelnemen 3 detachemen ten van de brigade grenadiers en jagers en 1 1 detachement van de VIHe infanteriebri gade, waarbij ingedeeld het vaandel van de grenadiers, de Kon. Mil. Kapel en de tam boers van de grenadiers en jagers. Deze detachementen zullen staan onder bevel van den commandant van het regiment gre nadiers. Voorts nemen er aan deel 2 deta chementen van het He half-rogiment hu zaren onder bevel van majoor Brevet, en een detachement van het 6e regiment veld artillerie, bestaande uit een batterij van 4 stukken met trompetters. De gezamenlijke troepen zullen onder bevel van den garni zoenscommandant, kolonel Sillevis, staan. In verband met de internationale gebruiken zullen de cavalerie en de artillerie bereden zijn en zullen alle troepen gewapend zijn. Er zullen geen salvo's worden afgegeven. De wnd. Hoofdcommissaris van Politie te 's-Gravenhage maakt bekend, dat in ver band met de teraardebestelling van het stof felijk overschot van mgr. Lorenzo Schiop pa op morgen, Vrijdag a^., vanaf des mor gens half elf de weg, die door den begrafe nisstoet gevolgd wordt, voor alle rij verkeer zal zijn afgesloten. Dit betreft de volgende straten: Park straat, Alexanderstraat, Plein 1813, Alexan- derstraat, Javastraat tussohen Alexander straat en Scheveniingscheweg, Schevening- scheweg tot Kerkhoflaan, Kerkhoflaan tot R.K. begraafplaats. De uit de kerk komende genoodigden zijn verzocht, teneinde de R.K. begraafplaats te bereiken, zich langs den volgenden weg daarheen te begeven: Parkstraat, Maurits- kade, Frederikstraat, Javastraat, Nassau- plein, Bankastraat, Riouwstraat en Prinse- vinkenpark, waar de rijtuigen zullen wor den geparkeerd. In tegenwoordigheid van eenige heeren afgevaardigden *van den Alg. Ned. Zouaven- Bond is gisteren te Hillegom door den zeereerw. heer B. van Leeuwen, geestelijk adviseur van genoemden bond, een H. Mis opgedragen voor de zielerust van Mgr. Schioppa, beschermheer van den bond. RECHTZAKEN DOODSLAG TE ZOETERWOUDE. De Haagsche Rechtbank heeft heden uit spraak gedaan in de zaak tegen den 50-ja rigen A. van K. en diens 23-jarigen zoon F. W. van K., beiden ged„ ter zake dat zij in den avond van Zondag 27 Januari jL, te Zoeterwoude in hun woning den los- werkman Van Polanen uit Leiden, zoodanig hebben mishandeld, dat deze aan de gevol gen is overleden. De rechtbank veroordeelde den veder wegens zware mishandeling tot 2 jaar ge vangenisstraf en den zoon wegens doodslag tot 5 jaar gevangenisstraf. Het beroep op noodweer werd door de rechtbank afgewe zen. Het Openbaar Ministerie had tegen de verdachten resp. 3 en 8 jaar gevangenis straf geëischt. Leiden, 25 April 1935. De Tooneelvereeniging „Vondel". Mijnheer de Redacteur, Op den laatsten ontwikkelingsavond van het winterseizoen, gehouden in het Bands gebouw, deelde de voorzitter, de heer J. H. Nijhuis, o.a. mede, dat „Vondel" op Maan dag 29 April as. in „Zomerlukt" een too- neelavond geeft en spr. voegde daaraan toe, dat „Vondel" ieders steun noodig heeft. M.i. zeer terecht en ik zou er bij willen voegen: ook ieders steun verdient, want, als men bedenkt, dat deze tooneelver. in Nov. a.s. haar 40-jarig bestaan hoopt te vieren, en dat zij gedurende dien tijd steeds werd be reid gevonden, hare welwillende medewer king te verleenen daar, waar het haar werd gevraagd, meen ik, dat het van verdiende waardeering zou getuigen, indien „Vondel" thans, nu zij, in het vooruitzicht op haar 8ste lustrum, een uitvoering geeft ten eigen bate, zich in een waar succes zou mogen verheugen. U, mynheer de Redacteur, mijn oprech ten dank voor de plaatsing toeken ik Hoogachtend, Een bezoeker van bedoelden ontwikkelingsavond. LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. DE ,4B18" HEEFT MOTORPECH. De K. L. M. deelt mede, dat de „Ibis", gezagvoerder Bak, 18 April van Schiphol naar Ned. Indië vertrokken, motorpech heeft. De „Ibis" staat te Moalmen in Bur ma, bij de grens van Siam. De „Havik", in Ned. Indië aanwezig, zal passagiers en post van de „Ibis" naar Indië brengen. De „Ha vik" vertrekt daartoe heden van Batavia. BRAND IN EEN HOUTOPSLAGPLAATS. In den afgeloopen nacht te twee uur werd brand ontdekt in de houtloodsen van de firma B. Werten te Cuyk. In de lood sen lagen groote voorraden hout opgesla gen en het vuur vond hierin gretig voed sel. De brandweer, die met een motor spuit spoedig ter plaatse was, gaf met twee stralen water en wist de belendende meu belfabrieken voor het vuur te vrijwaren. In korten tijd waren de loodsen één ge weldige vurzee. Deze loodsen brandden to taal uit. De brand, welke een fantastisch schouwspel opleverde, werd door een groot aantal menschen gadegeslagen. De schade, welke aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. TELEGRAMMEN NATUUR- EN GENEESKUNDIG CONGRES. Door het Natuur- en Geneeskundig Congres alhier, werden benoemd tot voor zitters van de afdeelingen voor het Congres in 1937: voorde le afd.: prof. Zernike, Groningen; voor de 2e afd.: prof. Jordan, Utrecht; voor de 3e afd.: prof. Noyons Utrecht; voor de 4e afd.: prof. Rutten Utrecht. Voor de onder-afd. wiskunde: prof. Wolff, Utrecht; wis- en natuurkunde: prof. Uh- lenbeck Utrecht; natuurkunde: prof. Zer nike, Groningen; scheikunde: prof. Ed. Co- hen, Utrecht. Als leden van hef nieuwe bestuur wer den bij acclamatie benoemd: prof. J. Boeke en prof. H. R. Kruyt. DE JAARBEURS VAN MILAAN. De deelneming van Nederland. MILAAN, 25 April. (VD.) De XVIde In ternationale Jaarbeurs van Milaan, wordt dit jaar gehouden met 12 tot en met 28 April. Deze Jaarbeurs, welke eigenlijk meer het karakter eener tentoonstelling heeft, verschilt niet heel veel van die der voor gaande jaren. Ook Nederland is weder in het eigen karakteristiek gebouw, met eene zeer fraaie expositie van versohilLend mate riaal; daarbij trekt vooral ook de aandacht het tuintje vóór het Paviljoen, waarin o.a. prachtige oranje-bloembollen algemeen e bewondering uitlokken. Het Nederlandsch Paviljoen is ook thans, alle invoerbelemmeringen ten spijt, geheel bezet; onder de inzenders zijn: de Staats mijnen, de K.L.M., welke goede propaganda maakt voor de op 1 Mei a.s. te openen lijn Amsterdam -Milaan, drie belangrijke cacao- en chocoladefabrieken, een groote Amster- damsche Bierbrouwerij; verder treft men aan sportartikelen, papier en plakband, chemische producten, verf en inkt, electro- medische toestellen, gedroogde groenten en conserven, rubber en crepe-rubber, kaas, melkpoeder, geconserveerde melk, verf spuit-toestellen, enz. alsmede zeer interes sante inzendingen van landbouwproducten door de Nederlandsche Landbouw-Handels- kamer en van de toeristische propaganda door de A.N.V.V. Het aantal bezoekers, al hoewel tot dusverre nog niet in hetzelfde groote aantal als verleden jaar, is bevredi gend, en de binnengekomen aanvragen, niet alleen betrekking hebbende op de ten toongestelde goederen, eveneens. Nederland is op deze gewichtigste Italiaansche Jaar beurs werkelijk goed vertegenwoordigd en de inzending wordt algemeen als een der besten beoordeeld. België maakt uitsluitend propaganda voor toerisme en de Brusselsche wereldtentoon stelling, Duitschland verschijnt met een expositie der kolen-productie, Frankrijk met een cultureele inzending, mede in verband met de Italiaansch-Fransche toenadering; Zwitserland exposeert textiel-ma ch ines en textiel-stukgoederen; de andere, waaronder Finland, Lettomië, Rusland, Tsjechoslowa- kije Unie van Zuid-Afrika, Engelsch-Indië, Turkije, Oostenrijk, Polen enz. hebben in zendingen van allerlei fabrikaten en pro ducten; voor het eerst verschijnen dit jaar Brazilië en Roemenië. Van de verschillen de afdeelingen zijn sterk uitgebreid en ook zeer bezocht de mechanische en meubelin dustrie. Het Neder landsche Paviljoen staat, even als voorgaande jaren, onder leiding en di rectie van de Nederlandsche Kamer van Koophandel in Italië, zeer doeltreffend is in het Paviljoen het bureau voor handels- en toerisme-inlichtingen, waarvan door ve len, zoowel Italianen als bezoekers uit den vreemde, gebruik gemaakt wordt. MODDERSTROOM IN OPPER-SAVOYE. PARUS, 25 April. (V. D.) Ten gevolge van den dooi en den hevigen regenval van de laatste dagen heeft een aardverschui ving in de valei van Abondance een mod derstroom veroorzaakt, die met een snel heid van ongeveer 80 meter per dag om laag stroomt en het dorpje Perrochette in Opper-Savoye bedreigt, ondanks de pogin gen van de bevolking die wordt bijge staan door militairen, den midderstroom te keeren. ST. MICHAELSKLOOSTER TE MOSKOU WORDT GESLOOPT. MOSKOU, 25 April. Het Sint Michaels- klooster wordt met toestemming van de Sovjet-regeering afgebroken. Hiervoor in de plaats zal een groot gebouw voor het Centraal Comité van de communistische partij in de Oekraine worden gebouwd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Daniël z. v. D. Roest en S. M. C. Soeval. 'Jacoba d. en Abraham z. van A. Bavelaar en P. Ruitenbeek. Gijs- verta Elisabeth d. van L. van Prooyen en W. den Dekker. Julianus Augustinus z. van J. A. de Coninck en C. M. Goedhart. Suzanna d. van J. Davidson en E. Tok- wie. Johanna d. van J. G. Knippenberg en W. T. M. Tettero. Helena d. van H. S. Schipaanboord en E. Franken. Gehuwd: A. Bronegeeet jm. en E. Blok j.<L M. Habraken jm. en P. M. Lumme jd. A. vom Hofe jm. en J. de Ridder jd. J. H. Juffermans jm. en M. van Polanen jd. G. C. Naves jm. en W. C. War naar jd. P. Zwanenburg gesch. en M. J. Wijnbeek jd. G. Wiersma. jh. en W. S. J. Vermeer j.d. D. F. Verplancke jm. en C. S. yan Nimwegen jd. A. Jongkind jm. en G. Binnendijk jd. H. W. van der Horn jm. en M. Hoogeveen jd. Overleden: E. R. Doldersum d. 5 dg. J. J. Metz man 55 j. S. H. de Gunst geb. Liber vr. 56 j. H. J. van Beek jd. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. ZEBRA-PLAAG EN DROOGTE. KAAPSTAD, 25 April (V. D.) Ten ge volge van de droogte zijn, naar uit Durban gemeld wordt, de meeste rivieren in het Noorden van Natal uitgedroogd, zoodat de boeren hun vee over groote afstanden moeten drijven naar plaatsen, waar nog water is. Bovendien vreest men dat de maisoogst zal mislukken wanneer er geen einde komt aan het droge weer. Bovendien ondervinden de landbouwers een nieuwe moeilijkheid doordat wild ge worden kudden zebra's ten gevolge van de dorst uit het gebied, dat bestemd is als wild-reservaat, het akkergebied binnen dringen. Een kudde van vijftig zebra's rit Umfolosi ontsnapte uit he.t reservaat dwars door de droge rivierbedding, die anders de grens van het reservaat vormt, en on geveer tien acres met mais bebouwden grond werd door de zebra's vernield, zoo dat de farmers de dieren, die zij onder schot konden krijgen, neerschoten. WISSELNOTEERENGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen 7.153/,j Berlijn 59.60 New York1.48l/8 Parijs 9.763/4 Brussel 25.10 Zwitserland 47.94 Milaan 12.271 Madrid 20.25 Oslo...»35.97l/o Kopenhagen31.971 /2 Stockholm 36.921/2 Weenen Praag6.20 Boedapest Prolongatie 3 3/4 pOt~ BEURSOVERZICHT. De weekstaat van de Ned. Bank heeft een goeden indruk achtergelaten. Weliswaar waren de goud-voorraden met pl.m. 19 mil- lioen verminderd, doch de verplichtigen van de Bank zijn in gelijke mate gedaald, zoodat het dekkingspercentage niet noe menswaardig is gereduceerd. De wissel markt was dan ook rustig; het pond bleef nagenoeg onveranderd, terwijl de dollar en de Fransche franc een kleinigheid hooger golden. De effectenbeurs had een kleinig heid hooger gegolden. De effectenbeurs had een uiterst stil verloop, daar elke stimulans ontbrak. De verhooging van den aankoop prijs van zilver door de Amerikaansche regeering oefende weinig invloed uit, daar deze slechts theoretische beteekenis heeft, behalve natuurlijk voor de Amerikaansche zilverproducenten. Amerikanen lagen mee- rendeels een fractie beneden het vorige slotniveau. Op de locale markt viel begin beurs eenig aanbod in Kon. Olies te regis- treeren, hetgeen een koersdaling van bijna 1 pet. tot gevolg had; later trad een herstel in en het slot was goed prijshoudend. Dc Amerikaansche Oliewaarden stelden zich iets lager. Industrieelen waren stil; alleen in Philips ontstond eenige affaire, waarbij de noteering zich ongeveer 2 pet. kon ver beteren. Unilevers daalden weer beneden 90 pet. Aku's bleven op peil. Voor Rubbers was de belangstelling gering. Het duurde bijna een vol uur vóór de eerste transactie in Amsterdam Rubbers tot stand kwam; de noteering was slechts weinig veranderd. Tabakken lagen verdeeld, doch de koers verschillen waren gering. Deli Batavia's waren wat luier; Senembah's trokken iets aan. Suikers ondergingen geen verandering; de stemming voor Ned. Scheepv. Unies was eenigszins verbeterd. De koers liep weer tot boven 33 pet. op. Mijnw. waren zoo goed als geheel verwaarloosd. Duitsche Obligaties waren vast. Youngleening liep ongeveer 1 pet. op. De Nederlandsche be- leggingsmarkt gold meerendeels iets hooger. Oude Schuld verkeerde in herstel. De in schrijving op Schatkistpapieren en biljet ten is voor de schatkist gunstig geweest. De te vergoeden rente valt mee, evenals het bedrag dat werd ingeschreven. De gevolgen op de geldmarkt waren echter nog niet merkbaar in verband met de a.s. ultimo.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3