DE IN DE PIJP. Het 25ste Ned. Natuur en Genees kundig Congres Ongelukkig DINSDAG 23 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 April 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Verwachting tot den avond van 24 April: Hoogste barometerst.: 775.7 te Vardö. Laagste barometerst.: 755.3 te Janmayen. Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Oostelijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer in het Noorden, in het Zui den weinig of geen ■geen regen, iets war mer overdag. Sinds Zaterdag heeft zich in NoordOost- Scandinavië een vrij belangrijk hoog druk- gebied ontwikkeld, dat nog toeneemt en de depressie over de Britsche Eilanden is bij na opgevuld; ondiepe kernen bleven echter bij IJsland, Schotland en over Frankrijk. Over het Westen van de Britsche Eilanden stijgt de barometer nog vrij sterk en indien deze stijging zich met 't hoofe drukgebied in het Noord-Oosten vereenigt is een droge en zonnige periode te wachten. Op de Brit sche Eilanden is bij normalen wind het weer nog betrokken, koel en regenachtig. Ook Frankrijk heeft betrokken lucht met lichte regen in het Zuiden en onweer in Marseille. Op IJsland en in Noord-Zweden kwam nog lichte vorst voor. In Zweden en Duitschland klaart de lucht op en is de temperatuur reeds boven normaal. De stij ging der temperatuur in de bovenlucht be looft ook hier te lande meer warmte. LUCHTTEMPERATUUR. 17— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Dinsdagnamiddag 7.39 uur tot Woensdagmorgen 4.16 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 24 April v.m. 5.54 uur en nam. 6.19 uur. VOLKSBOND-NIEUWS. Hedenavond laatste ontwikkelingsavond van dit seizoen, voor de leden van den Ned. R.K. Volksbond. Spreker de heer v. d. Ak ker. Na de spreekbeurt wacht den leden nog een aardige verrassing. De bezoekers van de ontwikkelingsavon den, weten, wat dit beteekent. DE RADIO-DISTRIBUTIE. Verlaging van abonnement gevraagd. Aan den Raad dezer gemeente is het vol gende adres gezonden door de afd. Leiden van den R.K. Volksbond: Ondergeteekenden, J. H. Nijhuis en C. Streefland, respectievelijk voorzitter en se cretaris van den Ned. R.K. Volksbond, af- deeling Leiden en als zoodanig deze orga nisatie vertegenwoordigend, ten deze domi cilie kiezende ten huize van den secretaris, de Genestetstraat 49, Leiden, veroorloven zich de vrijheid het volgende verzoek tot UEd. te richten. Het mag ongetwijfeld als algemeen er kend worden geacht, dat de radio een groot geestelijk goed is, waarvan een groote op voedende kracht uitgaat. Dit cultureele werk schenkt bovendien naast de geestelijke ontwikkeling ook uren van ontspanning in dezen toch reeds voor velen somberen tijd en werkt aldus op tweeledige wijze mede het volk voor demo- raliseering te behoeden. Het is derhalve volkomen te begrijpen, dat zij, die eenmaal in de gelegenheid zijn gesteld over radio te kunnen beschikken, deze bijna niet meer kunnen ontberen en wij dan ook ons gedwongen voelen voor het behoud er van te moeten opkomen. Toch dreigt in deze het gevaar, dat velen, omdat zij, hetzij door werkloosheid ofwel verminderd inkomen de noodzakelijk er aan verbonden kosten, niet meer kunnen op brengen zich ervan zullen moeten ontdoen en hun lidmaatschap Uwer Radio-distribu tie moeten opzeggen. Deze redenen brengen ons er toe U drin gend te verzoeken den maandelijksohen abonnementsprijs te willen verlagen van 2.op 1.50. Met de meeste hoogachting, enz. Kapelaan J. Lansbergen, Tot kapelaan aan de parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph is benoemd de weleerw. heer J. Lansbergen. Kapelaan Lansbergen was sedert 1932 kapelaan te Gouda, ZijnEerw. is geboren in 1905 en priester gewijd in 1930. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 337. Effecten en Incasso- bank, Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 65. Uittr. Comm.: Mr. J. C. G. Tolk, 's-Graven- hage. N. Comm.: N. Vos, Heemstede.' Zondagavond om half twaalf is de 30-ja- rige P. G., wonende in de Prinsenstraat, in de Graan beurs uitgegleden en gevallen. Hij brak een been en is door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Heden geopend Hedenmiddag heeft onder groote belang stelling in de aula van het administratie gebouw van het Academisch Ziekenhuis de opening plaats gehad van het 25ste Ned. Natuur- en Geneeskundig Congres, dat tot en met Donderdag zal voortduren. Bij deze opening waren o.m. aanwezig de Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, Z.Exc. Minister Marchant. Voorts de rector magnificus der Leidsche Universiteit en de secretaris van den Acad. Senaat, de heeren prof. dar. W. van der Woude en prof. mr. A. S. de Blécourt, de president curator der Leidsche Universiteit, mr. A. van de Sande Bakhuyzen en de se cretaris van het College van Curatoren, mr. P. J. Idenburg. OPENINGSREDE PROF. DR. J. VAN DER HOEVE. De voorzitter van het Congres herdenkt wijlen den beschermheer der Vereeniging, Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Hij begroet de aanwezigen, in het bijzon der den Minister van O., K. en W., de vertegenwoordigers van het Vlaamsch Na tuur-, wis- en geneeskundig Congres en de beide Engelsche natuurkundigen Oli- phant en Feather uit Cambridge. De voorzitter deelt mede, dat al is dit Congres het XXVe, dit jubileum niet op bijzonder feestelijke wijze gevoerd zal worden. Als feestgave zal den leden wor den aangeboden een register op de 25 dee- len der Handelingen der Vereeniging, ter wijl zal worden voorgesteld om voor één jaar een, zij het ook kleine som gelds be schikbaar te stellen om een jeugdig ge leerde de gelegenheid te bieden elders we tenschappelijk te werken. Daarna opent de voorzitter het Congres met het uitspreken van een rede getiteld: Samenwerking en grenzen. Het woord geneeskunde wordt in twee beteekenissen gebruikt als onderdeel der medische wetenschap, gelijkwaardig met heelkunde en verloskunde en geheel fou tief als omvattend alle deelen der geheele medische wetenschap. Men heeft hier den naam van een onderdeel aan het geheel gegeven. De medische wetenschap is een onderdeel der biologie en zou naar analo gie van de onderdeelen, plantkunde en dierkunde, het beste als menschkunde kunnen worden aangeduid. Eveneens wordt het woord natuurkunde onjuist gebruikt voor physica alleen, ter wijl het 't verzamelwoord van alle natuur wetenschappen zal moeten zijn, hier ge bruikt men dus de naam van een onder deel voor het geheel. Hoe de namen zijn doet er eenslotte be trekkelijk weinig toe, als wij maar beden ken, dat alle de in onze Vereeniging op genomen vakken grondvesten op de zelfde basis, de natuur, en daarom bij elkaar be- hooren. Dit gevoel van saamhoorigheid der na tuurwetenschappen bracht de stichters on zer Vereeniging er toe zich aaneen te slui ten. Het waren de biologen, die het eerst de behoefte daartoe voelden, blijkbaar be seffend hoezeer zij de hulp der exacte we tenschappen noodig hadden. Na vergeef- sche pogingen der medici in 1871, vari Melchior Treub in 1879, gelukte het den dierkundigen in 1886 aaneensluiting te verkrijgen en werd het eerste Congres in 1887 met groot succes gehouden. Het doel der stichting was bevordering van den bloei der natuurwetenschappen en het verrichten van een nationale daad door het stichten eener zuiver Nederland- sche Vereeniging. Hierbij kwamen twee grondgedachten naar voren: een gezond chauvinisme en een gevoel van saamhoo righeid der natuurwetenschappen. Verder dan dit gevoel van saamhoorigheid kwam men nog niet, van samenwerking werd nog niet gerept. Samenwerking is noodig, of men deze verkrijgt doordat een persoon zich in meer dere vakken bekwaamt en dan de proble men alleen ter hand neemt, of dat verte genwoordigers van verschillende weten schappen gezamenlijk één probleem be werken. Dit brengt ons dicht bij een bran dende kwestie, de vraag hoeveel moeten de beoefenaren der verschillende weten schappen van eikaars vakken weten, hoe dus moet de propaedeusis worden inge richt, een vraagstuk, dat reeds bij de op richting onzer Vereeniging in het middel punt der belangstelling stond en dat nog niets van zijn actualiteit heeft ingeboet. Stond het eerste Congres in het teeken der saamhoorigheid der natuurwetenschap pen, dit XXVe Congres staat in het teeken der samenwerking en mogelijk is, dat in de toekomst zal blijken dat men op weg is naar, en het 50ste Congres zal staan in het teeken der eenheid der Natuurweten schappen. Na deze algemeene beschouwingen trekt de spreker zich terug op zijn eigen ter rein, de oogheelkunde. Aan het oog is dui- delijk de noodzakelijkheid van samenwer king der natuurwetenschappen aan te too- nen. De naam Oogheelkunde wordt weer even onjuist gebruikt als geneeskunde, ook hier weer gaf men den naam van een onderdeel aan het geheel. Het gezichtsorgaan is een deel van het lichaam, geen op zich zelfstaand orgaan, dat als een zuiver optisch instrument be schouwd kan worden. De brekingstoestand hangt samen met de Pathologie van het oog; oogziekten als staar en glaucoom, al gemeene ziekten als diabetes kunnen de breking belangrijk wijzigen en het zou allerminst goed zijn om dit met glazen te corrigeeren zonder de oorzaak, de ziekte, te herkennen. Deswege is het on toelaatbaar dat, opticiens, dus deskundigen op optisch gebied alleen, brillen voorschrijven. De oogen mogen alleen door artsen onderzocht wor den. Het oog ligt zoo open voor onder zoek, de diagnostische hulpmiddelen zijn zoo geperfectionneerd, dat, waar het oog deel kan nemen aan bijna alle ziekten van het lichaam, het onderzoek van het oog van het grootste belang is voor de diagno stiek in het algemeen. De spreker beperkt zich verder tot het doen van enkele gre pen uit het gebied van de samenwerking van physica en chemie met het gezichts orgaan. De oogarts heeft reden tot groote dank baarheid jegens deze wetenschappen. De chemie schonk de oogheelkunde vele thans onontbeerlijke stoffen. Herinnert wordt aan de cocaïne, waarvan juist in dezen tijd 15 September 1934 het gouden jubileum van de invoering als anaestheticum in de oogheelkunde werd herdacht, vanwaar het spoedig zijn weg naar de heelkunde vond. Een feit zoo gewichtig, (men bedenke hoe pijnlijk en daardoor moeilijk goed uit te voeren oogoperaties zonder verdooving waren) dat het beschouwd wordt als ge wichtiger voor de oogheelkunde dan de invoering van aether en chloriformnar- cose voor de chirurgie. De dankbaarheids- schuld aan de physica is niet minder groot, want hieraan is de oogarts het heirleger van instrumenten verschuldigd dat de oog heelkunde maakt tot de het best geoutil leerde van alle klinische wetenschappen. Hiertegenover stelt de oogarts de zege ningen van het gezichtsorgaan voor de menschheid in het algemeen, voor de na tuurwetenschappen in het bijzonder. Spr. weidt hierna in den breede uit over de taak van het oog, over de verschillende ziekte-processen, welke het oog te door staan heeft en over de middelen, welke de oogheelkunde ten dienste staan om deze processen tot een goed einde te bren gen. Vervolgens hield dr. J. A. Biërens de Haan een rede over „Problemen van het dierlijk instinct". De aula van het Acad. Ziekenhuis was provisorisch ingericht als ontvangzaal. Na de pauze werd aan de genoodigden in de directiekamer een thee aangeboden. Daarna nemen de commissievergaderingen een aanvang. Vanavond ontvangt dan bet gemeente bestuur. Eerste afdeeling: „Sereno", Rotterdam le prijs, 226 1/2 pnt; „Excelsior", Sohevenin- gen, le prijs, 209 1/ pnt; „Con Grazia", Amsterdam, le prijs, 207 1/2 pnt; „Sempre Avanti", 's-Hage, 2e prijs, 131 pnt; „Kunst en Genoegen", Leiden, 174 pnt. Derde afdeeling: „Euterpe", Didam, le prijs, 206 pnt; „Kamper Mand. Club", Kampen, 2e prijs, 191 1/2 pnt; „Energico", Zuilen, 2e prijs, 1901/2 pnt; „Plectralia", v.h. „Onzen Driehoek", Den Haag, 2e prijs, 188 1/2 pnt. Tweede afdeeling: „District V", A'dam, le prijs, 227 1/2 pnt; „Kunst na Arbeid", Zwolle, 2e prijs 192 1/2 pnt. Eerste afdeeling (vervolg): „Con Grava- ta", Den Haag, le prijs 214 1/2 pnt; „Cres cendo", A'dam, le prijs, 214 pnt; „Residen tie Mandoline Orkest", Den Haag, 2e prijs, 190 1/2 pnt; „Con Amore", Zwijndrecht, 3e prijs, 157 1/2 pnt. Afdeeling Uitmuntendheid: „Axs et La bor", Hilversum, le prijs, 238 pnt; „Cordo- ni Musikale", Utrecht, le prijs, 227 pnt; „Air- dito", Amsterdam, le prijs, 2171/2 pnt; „Ons Genoegen", Westenholte bij Zwolle, 3e prijs, 156 pnt. Eere-afdeeling: „Oefening Kweekt Kunst" Wieringen, eere-prijs en beker, 252 1/2 pnt; „II Mandolino", Amsterdam (N.), eere- prijs, 251 pnt; Apollo", Vlissingen, le prijs, 249 1/2 pnt; „L'Eustdiantina", 's-Hage, le prijs, 244 pnt; „Kunst en Genoegen", Den Haag, le prijs, 234 pnt. DE BRAND IN DE BESCHUITSTEEG. Omtrent den toestand van de bij den brand in de Beschuitsteeg gewonde politie agenten, vernemen wij, dat hun toestand geen reden tot ongerustheid geeft. Hoofdagent Uitendaal en de agent Schmale, die er het ergst aan toe waren, hebben een rustigen nacht gehad. Uiten daal heeft een bekkenfractuur en een ge- kneusden wervel opgeloopen. Zijn herstel zal wel eenigen tijd vorderen, doch de dokter 'heeft hoop gegeven op algeheel her stel. De agent Schmale heeft een gekneusden rechter schouder opgeloopen, gaten in het hoofd en brandwonden aan de handen. De agent Tibben had alleen uitwendige verwondingen bekomen en zal spoedig het ziekenhuis kunnen verlaten. Tenslotte zit de agent Glazenborg thuis met een verstuikten enkel. De agent Wicherink heeft heden den dienst weer hervat. Gouden doctoraten. Zaterdag 27 April a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat mr. J. Fr. Permink te Kam pen en zijn broer mr. H. Charles Permink te s' Gravenhage aan de Leidsche Academie promoveerden tot doctor in de rechtsge leerdheid. Op 30 April a.s. herdenkt dr. J. A. Römer, arts te Leeuwarden, den dag, waarop hij voor 50 jaar promoveerde tot doctor in de geneeskunde. Inaugurale oraties. Op de Vrijdagen 3, 10 en 24 Mei des na middags te 4 uur zullen resp. prof. mr. J. J. Schrieke, buitengewoon hoogleeraar in het Staats- en Administratief Recht van Ned.-Inddë, prof. mr. F. D. Holleman, bui tengewoon hoogleeraar in het Adatrecht van Ned.-Indië, en prof. dr. J. P. B. de Jos- selin de Jong, gewoon hoogleeraar in de Volkenkunde van Ned.-Indië in verband met de Algemeene Volkenkunde, in het Groot Auditorium der Leidsche Universi teit hun inaugureele oraties houden. Mariacongregatie Hartebrugparochie. (afd. Dames en Jongedames). Men verzoekt ons het volgende mede te deelen: Kaarten voor de groote plechtige bijeen komst in de Stadsgehoorzaal ter gelegen heid van de viering hier ter stede van het 350-jarig bestaan der Maria-Congregatie moeten worden afgehaald morgenavond na de Congregatie. Deze kaarten zijn gratis. De heer F. W. Broekhuyzen, huisknecht bij Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, zal op 1 Mei a.s. zijn zilveren jubileum in dienst van Jhr. de Gijselaar herdenken. Zaterdagmiddag is de 7-jarige P. M. op den Haarlemmerweg aangereden door een j driewielige motorbakfiets, doordat de jon gen op onvoorzichtige wijze den weg over stak. Hij brak zijn linkeronderbeen en in door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Op den tweeden Paaschdag te zes uur 's avonds is een begin van brand ontstaan in een kippenhok v?m H. P., wonende Morschweg 5, alhier. Het vuur, dat waarschijnlijk ontstaan is, doordat even te voren een petroleumstel ter verwarming in het hok was geplaatst, kon met emmers water worden gebluscht. Een partij kuikens is gestikt. /N Douw* Egbem Echte Friesche Herren - Baai en Baai-Tabak. Melange van rijpe tabaKKeo. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. VOORNAAMSTE NIEUWS buitenland. Zware aardbeving teistert het Japanschc eiland Formosa. Drie duizend dooden. (4de blad). Berlijn protesteert tegen de veroordee ling van den Volkenbondsraad. (4de blad). Oostenrijk voert binnenkort algemcenen dienstplicht in. (4de blad). binnenland. Overleden is de pauselijke internuntius Z. H. Exc. Mgr. L. Schioppa. (1ste blad). Er zal door Z. H. den Paus worden be noemd een coadjutor (met recht van op volging) van den Aartsbisschop van Utrecht "(Kerkn., 1ste blad.) Benoemingen in het Bisdom Haarlem. (Kerkn. 1ste blad). Auto in het Winschoterdiep gereden. Drie dooden. (Gem. Ber., 3de blad). Bij een auto-ongeluk te Beverwijk wer den vier personen gewond. (1ste blad). Ontploffing in Heck's Lunchroom te Rotterdam door het ontploffen van een amoniakketel. (Gem. Ber., 3de blad). Doodelijk fabrïeksongeluk te Groningen. (Gem. Ber., 3de blad). Doodelijk mijnongeluk. (1ste blad). LEIDEN. Eerste steenlegging der nieuwe St. Pe- truskerk (1ste blad). omgeving. De dader van den roofmoord bij Oude Wetering is gearresteerd en heeft bekend. sport EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL: Volendam wint van H. B. C., N.V.C. promoveert naar de le klas D. H. V. B., Leiden verliest opnieuw. P. S. V. verslaat Velocitas; spanning in de promo- tie-degradatiecompetities. (2de blad). KORFBAL: De serie wedstrijden van Fluks. (2de blad). DAMMEN: Vos damkampioen van Ne derland. (2de blad). RUGBY: Zware nederlaag van Neder land tegen Frankrijk. (2de blad). AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Ontwikkelingsavond R. K. Volks bond, 8 uur. Woensdag. Repetitie leerlingen „Perosi", 7.30 uur. Repetitie ook voor de tambours om 8.15 uur. Donderdag. R. K. Vrouwenbond. Ledenver gadering, Kleine Stadszaal, 8 uur. Vrijdag, R. K. Ver. Handelsreizigers „St. Christoffel" Volksbondsgetoouw, 8.30 uur. Vrijdag, Ledenvergadering „St. Raphaël", R. K. Volksbond, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 23 tot en met Zondag 28 April a.s. waargenomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapen burg 12, telefoon 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telefoon 85, en C. van Zijp, Wil- helminaparkt 8, Oegstgeest. Door den Leidschen kunstschilder G. A. Schrijvers is van het Kabinet van H. M. de Koningin bericht ontvangen, dat H. M. de Koningin een tweetal werken van dezen kunstschilder heeft aangekocht. Het zijn een pemteekening van het Le vendaal en een reproductie van de Harte- brugskerk. MANDOLINECONCOURS IN DE STADSGEHOORZAAL. Bij het 30-jarig bestaan van „Krebustlipo". De tweede Paaschdag schijnt wel bijzon der geschikt te zijn voor feestelijke bijeen komsten. Want behalve het jaarlijksch bloemenfestijn zijn er dan in den regel ook nogal eens allerlei muzikale en onmuzikale samenkomsten. In Leiden was er den tweeden Paasch dag in de groote Stadsgehoorzaal een mu zikale samenkomst van mandolineclubs, welke voor de Leidsche Mandolineclub „Krebustlipo" naar de Sleutelstad waren genood. Het 30-jarige bestaansfeest van „Krebustlipo" zou met een mandoline concours worden ingeluid. Des morgens om 9 uur ving dit elfde na tionale mandolinefeest reeds aan. Er waren reeds tientallen belangstellen den, die zich blijkbaar geen toon, getok keld op deze lichte instrumenten, wilden laten ontgaan. Er hadden zich voor dezen wedstrijd 26 vereenigingen doen inschrijven, waarbij er zelfs waren uit zeer afgelegen plaatsen als Westerholte bij Zwolle, Vlissingen, Didam en Kampen. Deze vijf en twintig clmbs waren ver deeld in vijf afdeelingen. Om ongeveer kwart over negen sprak de voorzitter van „Krebustlipo" het openings woord, waarbij hij alle vereenigingen wel kom heette. Hij spoorde de prijswinnaars In de cursuszaal van de Zusters van het Acad. Ziekenhuis is een tentoonstelling ingericht van wetenschappelijke instru menten, afgestaan door verschillende fir ma's en laboratoria, van werkstukken, ver vaardigd door de Leidsche instrumentma kersopleiding van het Kamerlingh Onnes Laboratorium en van boeken op natuurkun dig en geneeskundig gebied in den ruim- sten zin, afgestaan door de firma S. C. van Doesburgh, alhier. aan te trachten door nauwgezette studie hun plaats te behouden en den niet-prijs- winnaar moest dit een spoorslag zijn om nog beter te studeer en. Dan verwelkomde spr. de juryleden de heeren H. Smits Jr., Dr. A. P. Murkens en L. C. Veerman en de heer J. J. Lispet, uit gever van „De Mandolinegids", die zich dezen dag-zeer verdienstelijk had gemaakt. Voorts bracht spr. dank aan zijn mede-be stuursleden en besloot met een kort woord over de cultureele waarde der muziek, waarna om half tien het concours kon aan vangen. Van half tien tot half twaalf speelden vijf vereenigingen in de eerste afdeeling met het verplichte nummer Concert-Ouver ture No. 4 van Joh. B. Kok en een eigen gekozen nummer, de derde afd. met 4 ver eenigingen met het verplichte nummer Sogno d'Amore van G. Manente. Van half één tot kwart voor zes speelde de afdeeling met 2, wederom de eerste met 9 en de afd. Uitmuntendheid met 5 vereenigingen. De verplichte nummers voor de tweede afd. en de afd. Uitmuntendheid waren de K.L.M.-marsch van W. Schoote- meyer en Promotie van Beethoven. Om 7 uur 's avonds was het de eere-afdee ling, die op het podium kwam met 5 ver eenigingen en het verplichte nummer Die grosze Stunde van Konrad Wolki. De uitslagen van dit zeer goed geslaagde mandolineconcours luiden als volgt: BUURTVEREENIGING „EENSGEZINDHEID." Huisvlijttentoons telling. Heden- en morgenavond wordt in het gymnastieklokaal van de scholen Munni- ken- en Oosterstraat vanwege de buurtver- eeniging „Eensgezindheid" een huisvlijt- tentoonstelling gehouden. Zoowel kinderen als volwassenen hebben voor deze tentoon stelling ingezonden en het resultaat is een groote verscheidenheid van artikelen. Voor al de afdeeling handwerken is goed ver zorgd, maar daarnaast treft men ook aan houtsnijwerk, triplex-werk, radio-toestel- bouw, teekenwerk, plakwerk enz. In de rechte gemeenschap van de buurtvereeni- ging „Eensgezindheid" zal deze tentoonstel ling ongetwijfeld groote belangstelling ge nieten, terwijl het ook voor andere stadge- nooten de moeite loont er een kijkje te gaan nemen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2