DINSDAG 23 APRIL 193S DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. I« B.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leidenen Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver- strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 EEN KLEINE BRAND MET ERNSTIGE GEVOLGEN. In de Groote Wittenburgerstraat 84 te Amsterdam, waar door den heer W. Jaring manufacturenzaakje wordt gedreven, zou men gistermiddag eenige kleeding- stukken in de keuken met benzine was- schen. Op zichzelf is dat reeds een gevaar lijke bezigheid, maar het wordt roekeloos, ais men dat doet in de nabijheid van een brandend petroleumstel. In minder dan geen tijd hadden de benzinedampen vlam gevat en stond de geheele emmer met ben zine in lichter laaie. De heer Jaring, die nog een poging waag de om de brandende benzine weg te dra gen, kreeg brandwonden aan armen en handen terwijl zijn schoonvader de heer J. de Boer, een man van 43 jaar, die hem hierbij trachtte te helpen, ook met de brandende benzine in aanraking kwam en brandwonden opliep aan hoofd, armen en handen. Het ernstigste echter was er aan toe de 3- jarige Cornells Jaring, die in de keuken speelde. Het kind liep over het geheele lichaam brandwonden op. Het verkeerde in schier hopeloozen toestand, toen het met zijn vader en grootvader door den Genees kundigen Dienst naar het O. L. Vrouwe Gasthuis werd vervoerd. De brand zelf had weinig te beteefeenen. De brandweer had het vuur onmiddellijk gebiuscht. WINKELBRAND TE AMSTERDAM. Omstreeks half acht Zondagavond brak brand uit in de Leidschestraat 23 te Am sterdam waar „Het Porcelein Huis" is ge vestigd. Op de tweede verdieping aan den achterkant sloegen de vlammen fel uit en weldra brandde ook de vliering daarboven. Door het aangrenzende per ceel, waar Phaffs naaimachine winkel is gevestigd, verschafte de brandweer door het .inslaan van een ruit in de winkeldeur zich toegang naar den achterkant en be reikte zoo de brandende verdieping. In de Leidschestraat zelf, werd een Magiruslad- der uitgeschoven, waarover een straal werd gelegd, terwijl ook door „Het Bont huis" van de firma Eduard Cohen een der de slang naar de achterzijde werd gevoerd. Met deze drie slangen werd het vuur in gesloten en beperkt tot een kamer en de vliering. Later verschafte de brandweer zich toegang tot het perceel, waar het nar had gewoed. Ear was niemand thuis, en het is ook onbekend, hoe de brand kan zijn ontstaan. Tijdens het blussc.h rngswerk had de po- Mie het verkeer in de Leidsche straat tus schen Heeren- en Keizersgrachten stop gezet. Het tramverkeer van de lijnen één en twee, werd zooveel mogelijk geleid door Maraixstraat en Rozengracht. Omstreeks 20.15 uur rukte het grootste deel van het vele brandweermaterieel in en "wend het tramverkeer weer vrijgege- QPUCHTLNG PER ADVERTENTIE. Sollicitanten liepen er niet m. In een der te Enschede verschijnende dagbladen kwam dezer dagen een adver tentie voor, waarin een aankomende kan toorbediende werd gevraagd tegen een aanvangssalaris van 70 per maand. Het laat zich begrijpen, dat op deze aanbieding tal van personen ingingen. Kort daarop ontvingen verschillende sollicitanten een schrijven van een zich noemend informatie bureau te Almelo, waarin hun werd me degedeeld, dat dit bureau opdracht had na dere informaties over den sollicitant in te winnen. Verzocht werd deze informaties te verstrekken en den brief, vergezeld van een rijksdaalder voor informatie- en porto kosten te bezorgen bij een met name ge noemd café te Enschede. De geadresseerden waren zoo verstandig daarop niet in te gaan, doch het advies der recherche te Enschede in te winnen. Toen dan ook de steller der advertentie, die, zoo als men intusschen reeds begrepen zal heb ben ook de „directeur" van het informatie bureau was, zich aan het bewuste café ver voegde cm de ingekomen brieven en rijks daalders in ontvangst te nemen, trof hij er een rechercheur aan, die hem uitnoodigde hem naar het politiebureau te volgen. Het bleek te zijn de 23-jarige A„ kantoorbe diende te Friezenveen, die te Almelo een zg. informatiebureau hield. Hij viel al spoe dig door de mand en bekende de adverten tie uitsluitend geplaatst te hebben met het oogmerk om eventueele sollicitanten een rijksdaalder lichter te maken. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt wegens poging tot oplichting. IN TWEE KERKEN INGEBROKEN. fa. den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken zoowel in de Ned. Herv. Kerk als in de Gereformeerde Kerk te Herwijnen. In eerstgenoemd kerkgebouw heeft men zich door middel van een val- sche sleutel toegang verschaft, terwijl in het andere een ruit was ingedrukt. In beide kerken is de opbrengst der collectes •ven de laatste weken gestolen. In het ge heel, wordt de buit op honderd gulden ge schat. De politie heeft een uitgebreid on derzoek ingesteld. Wederom, na slechts een half jaar tijds, mocht de parochie Woerden zich opmaken om een van haar priesterzonen op luister rijke wijze in te halen. Onder zeer groote belangstelling stond Zaterlagmiddag feestelijke stoet gereed om den neomist, den weleerw. pater Ber tram v. Breukelen O.F.M. vanaf het station zijn geboortestad binnen te leiden. Onmid dellijk na aankomst zette de muziek de Pausmarsch in, waarna de stoet zich in be weging zette. Voorafgegaan door vereen i- gingen met hun vaandels en deputaties, de leden van het feestcomité en een lustig bla zend muziekcorps, kwamen de rijtuigen, waar in het eerste hadden plaats genomen de neomyst met zijn ouders en de zeer- eerw. heer pastoor, in het tweede de zeer- eerw. pater Helling, gardiaan van het kloos ter met de beide kapelaans, de weleerw. Paters v. d. Boezem en Vissers. Onder het feestelijk gelui der klokken trok men volgens de vastgestelde route naar de woning van den ndeuw-gewijden priester. Bij het passeeren van het Pensionaat ston den de eerw. Zusters met de kinderen op gesteld om de feestelijke stoet in oogen- schouw te nemen. De aankomst in de fees telijk versierde Achterstraat, waar zoowel door Katholiek als niet-Katholiek de vlag gen waren uitgestoken, ten teeken van vreugde, was overweldigend. Dichte rijen belangstellenden stonden hier opgesteld, toen de stoet voor de keurig versierde eere poort stil hield. Hier voerde het woord de voorz. van het feestcomité, de heer J. Teunissen, die in een vurige toespraak pater Bertram een hartelijk welkom toeriep in Woerden. Door een dochtertje van den heer Lunenburg werd hierna een bouquet aangeboden, waarna de jeugdige priester in ontroerende woorden dank zegde voor de grootsche ontvangst hem bereid. Hiermede was het eerste gedeelte van dit schoone feest ten einde. We mogen hierbij niet vergeten te vermelden, dat de politie op lofwaardige wijze tot een regelmatig ver loop van alles heeft bijgedragen. De eerste plechtige H. Mis had plaats op eersten Paaschdag. Onder de jubelende zang van het Veni Creator werd de neomyst plechtig de kerk binnengeleid, waar het priesterkoor op smaakvolle wijze was ver sierd en de geel-witte draperieën pronkten in het blijde zonnelicht. Onmiddellijk werd het H. Misoffer begonnen, waarbij assisteer den pater Justus Merks O.F.M., een oom van den jonge priester, als diaken, pater v. d. Boezem als subdiaken en pastoor Megens als presbyter assistens. Het kerkelijk zang koor „Jubilate Deo" onder leiding van den eerrw. broeder Martinus Jaspers, zong op onberispelijke wijze de driestemmige Mis- aa Pontifical is van Perosi. Na het Evangelie beklom pastoor Megens de kansel voor het houden der feestpredika tie. De gewijde redenaar had zich tot tekst gekozen de woorden uit de K Mis op Paaschzondag: „Dit is de dag, die de Heer gemaakt heeft, laat ons dus verheugen en verblijden". Na de predikatie werd het H. Offer voort gezet. Na afloop werd nog door het koor een 6 stemmige priestercantate uitgevoerd. Des middags had een zeer druk bezochte receptie plaats, waarna deze schoone dag met een plechtig Lof werd besloten. ZOETER W OUDE. DRIE JUBILARISSEN OP HET R.-K. ZANGKOOR. VIER JUBILEA Onderscheiding „Pro Ecclesia". Op den Tweeden Paaschdag heeft in de parochie van St. Joannes Onthoofding een schoone viering plaats gehad van vier ju bilea op het Zangkoor. De heer C. H. de Boer, directeur-orga nist, vierde dien dag zijn veertigjarig lid maatschap het vijf en twintigjarig di recteurschap. De heeren Jac. van der Sa lm Szn. en A Berg herdachten eveneens den dag, waar op zij voor veertig jaar het lidmaatschap van het Zangkoor aanvaardden. In den vroegen morgen werd de kerke lijke viering ingezet door een algemeene H. Communie voor de koristen. Zoo, goed begonnen, werd het groote feest met den meest mogelijken luister voortgezet. Voor tien uur begonnen de feestklofcken te luiden en toen de Jubalarissen door den hoofdingang de kerk binnen gingen, dreun den machtige orgel-accoorden uit het groote orgel door de gewelven en droegen de koorknapen het kruis en de kandelaars met brandende kaarsen vooruit naar de plaatsen waarop de feestelingen in het priesterkoor voor het met bloemen en planten versierde hoogaltaar plaats moes ten nemen. Onder deze plechtige gang zette het koor het „Vem Creator Spiritus" in waarna de Plechtige Hoogmis werd opgedragen door den hoogeerw. heer C. M. Jonckbloedt met assistentie van den zeereerw. hooggel. pater prof. Beyersbergen van Henegouwen O.S.Cr, en de weleerw. heer J. Sijm, ka pelaan der parochie. Het zangkoor zong onder leiding van den heer J. Schouten op zeer verdienste lijke wijze de 3-stemmige Mis „Mathildis" van H. Cuypers. Getuigend van ernstige studie en goede leiding werd na de H. Mis gezongen „Jubi late Deo" Psalm 99 v. 1,2. Nadat deze kerkelijke plechtigheden be ëindigd waren, werd het feest in het G<raalhuis aangevangen. Daar recipieerden de Jubilarissen te midden van hun fami lieleden en kwamen zeer velen hunne ge- lukwenschen aanbieden. Hierna vereenigden zich met de Jubila rissen en families de hoogeerw. deken, prof. Beyersbergen v. Henegouwen, kape laan Sijm, pastoor Klaverweyden, het R.-K. kerkbestuur en de leden en oud-leden van het zangkoor. Nadat de secretaris, de heer G. P. v. Leeuwen de vele binnengekomen schrifte lijke gelukwenschen had voorgelezen kwa men de dochtertjes van de Jubilarissen v. d. Saim en Berg in geestige gedichten en samenspraken dichtwerk van Deken Jonckbloedt de hartelijke gelukwen- schen vertolken waarbij fraaie gedichten met foto's van de parochiekerk werden overhandigd. Hierna werd het woord gevoerd door De ken Jonckbloedt, die zijne rede aanving met een diepzinnige beschouwing over de taak van het zangkoor in de kerk. Een goed koor helpt mede de godsvrucht be vorderen. Zich richtende tot de jubilaris sen getuigt spr., dat zij him ambt op bo vennatuurlijke wijze hebben vervuld. Niet tot eigen eer maar voor de eer en glorie van Gpd hebt gij gezongen. In hartelijke bewoordingen ziet spr. terug op de lange reeks van 40 jaren, waarin de jubilaris sen met de priesters hebben meegewerkt tot het heil van de zielen. Mede namens het kerkbestuur wenschte spr. hun geluk en zich bijzonder tot den directeur rich tende huldigt zijneerw. onder hartelijke woorden van dank de heer de Boer voor zyn heerlijk voorbeeld en ijver als direc teur gedurende 25 jaren. Het is spr. een vreugde den directeur en in hem de beide Jubilarissen en het geheele koor een verrassing te mogen bereiden, door de mededeeling dat den heer G. H. de Boer de onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" is verleend. (Daverend ap plaus). Deze erkenning van het hoogste kerkelijk gezag voor uwe goede leiding op dit jubileum, moge u en 't geheele koor een steun zijn nog vele jaren voor de glo rie van God te zingen en het orgel te be spelen, totdat u eenmaal bij Onzen Lieven Heer in den hemel een» belooning van eeuwige waarde, zonder einde zult heb ben- Onder hartelijk applaus wordt nu door Deken Jonckbloedt de heer de Boer het gouden kruis van Z. H. de Paus op de borst gehecht en het daarbij behoorende diploma in een lijst gevat overhandigd. Geheel ontroerd dankte de heer de Boer de Deken voor deze onderscheiding. Buiten stond de St. Jaetnsfanfare en schetterde uit het koper het „Lang zullen zij leven", gevolgd door een zeer goed uit gevoerde muzikale serenade. De voorzitter van de St. Jansfanfare sprak de gelukwen- schen uit. Daarna was het woord aan den- secre taris de heer G. P. van Leeuwen, die in een gloedvolle rede de gevoelens uitte van de zangers op dezen dag. In een keurig memorandum wordt het lief en leed ge schetst,o.a. hoe de directeur evenve,el zan gers heeft opgeleid als het aantal jaren van zijn ambt. Warme hulde brengt spr. aan den heer de Boer voor zijn stichtend voor beeld. De beide jubilarissen wenscht hij te vens geluk met hun zilveren huwelijks feest, waarvan zij mi txxk de bruidsdagen mogen beleven. Als voorzitter van de feestcommissie dankt spr. vooral Deken Jonckbloedt voor zijn hartelijke medewerking en de heer J. Schouten voor de leiding van het muzikale gedeelte. Als een echte zangeren-roeder wijst spr. op de ware vreugde die de zang voor God gegeven heeft, een vreugde die zelfs de crisis niet ontnemen kan, en prijst dezen dag van vreugde met de woorden uit de koorzang van Paschen „Haec dies, quam fecit Dominus", „Dit is de dag, dien de Heer heeft gemaakt". Na dit begeesterend woord volgt een hartelijk aplaus en komen de zangers te zamen om het Zangerslied van fr. dr. C. Huygens aan te heffen. De heer J. Schouten biedt deze zangers- hulde, waarvan hij de lekimg op zich had genomen aan en spreekt namens de zan gers woorden, een proficiat tot den jubi leerenden directeur bij zijn ontvangen hoo- ge onderscheiding en laat het koor de Ju- bilé-hulde van W. H. v. Besuwen inzetten. Vooral dit nummer wordt met groote ver dienste uitgevoerd. Het is inmiddels hoog tijd geworden, om weder voor het Lof op tijd te kunnen zijn en de heer de C. H. de Boer neemt het woord om dank te spreken mede namens alle jubilarissen inzonder tot den hoog eerw. Deken voor de luisterrijke viering in de kerk, en voor zijn medewerking bij het verleenen van de onderscheiding. Spr. acht deze hulde niet zóó verdiend, omdat niet meer dan plicht gedaan is. Maar in bijde dankbaarheid kan spr. getuigen, dat er een ontbreekbare band gelegd is tus- schen het zangkoor, de hoogeerw. Deken en de parochianen. Spreker dankt nu allen, in het bijzonder die dezen dag tot een onvergetelijken heb ben gemaakt en noodigt alle aanwezigen uit tot een feestavond die bereid zal wor den op 9 Maart in het Patronaat. In het kort Lof werd daarna deze schoo ne viering met een plechtig „Te Deum" ge sloten. „Thomas More". -De tooneelclub „St. Genesius", onderafdeeling van de Sint Jo seph Gezellenvereeniging, voerde gister avond met zeer verdiend succes het treur spel „Thomas More" op. Wij hebben met eenige bezorgdheid deze opvoering tegemoet gezien; in de laatste jaren zijn de historische drama's niet meer op de programs verschenen en de herin nering aan deze stukken roept bijna even veel monsterachtige draken voor den geest Wel wisten wij, dat „Thomas More" goed geschreven was, maar de opvoering kan zoo licht in een drama en het ernstige tot bespottelijkheid maken. Het begon goed, de zaal was op tijd ge vuld. De aangekondigde maatregel dat niemand onder een acte mocht binnenko men, heeft goed geholpen. De regisseur, de heer J. v. d. Ploeg, hield een kort histo risch overzicht, waardoor de inhoud dui delijk en voor het behandelde onderwerp belangstelling gewekt werd. Het décor was een heel nieuwe techniek, met groote tooneelruimte was nu juist voor sommige acten niet gewoekerd. In onzen rijd waar het tooneel toch al zooveel mo gelijkheden mist tegenover de film, moet men de historisch „gemantelden" alle ruim te geven tot een breed gebaar en statige opkomst. Overigens verheugen wij ons voor deze eerste vooruitgang op décor techniek. Over het spel zullen wij ons bepalen tot de allergrootste lijnen want voor een bree- de beoordeeling zijn wel een paar kolom men noodig. De rolvastheid was over het geheel hoog te roemen, en waar deze een oogenblik afwezig bleek, was dat dan ook zeer hin derlijk. Een tooneelspeler moet er ook aan den ken, dat in sommige gemoedsaanvallen be slist vlugger moet gesproken worden Zóó de rolvastheid te redden is geen kunst. Juist in die passage's moet men zyn rol- woorden goed onder zijn macht hebben. Hoeveel waarde een goede klare articu latie heeft, moet wel iedereen gevoeld heb ben, als de jonge speler „de hertog" sprak. Zoo moet de speler zich wachten voor overdrijving, vooral niet zoo erg „drama tisch" blijven, want dan blyft het niet boeien en wordt het „zagen". Tooneelspelen is een zeer moeilijk kunst en daarom is onze bewondering voor „St. Genesius" des te grooter voor deze opvoe ring. Wij moeten vast aannemen, dat de fouten die gemaakt zijn reeds bij de regis seur tevoren bekend waren; ook hier straft net kwaad zichzelf en komt de niet opvol ging van goede wenken voor rekening van den speler. Er waren ook zooveel moeilijkheden te overwinnen, dat daardoor de waardeering des te grooter moet zyn. Dat bij de werke lijk dramatische momenten een enkele be zoeker ging lachen, lag niet aan het spel, maar is een domheid bij degene die lachtte. Dat heeft men zelf goed gevoeld, want in de laatste acten toen deze momenten zich herhaalden bleef het ernstig in de zaal, zelfs geen enkel verkeerd reageeren. Wel heeft de geschiedenis een diepen in druk nagelaten en prijzen wij de keuze, waardoor de geschiedkundige kennis van Engeland in dezen tijd, waarin het proces van de a.s. heiligverklaring van Mgr. Fi scher en Thomas More ligt bij de Gezellen op een zoo goede manier is bijgebracht, De aankleeding en grime was zeer te loven. Het is maar jammer, dat „St. Genesius" niet meerdere malen per jaar voor het voetlicht komt Maar.beter een keet zóó goed, dan meerde stukken die geen voldoende studie en voorbereiding hebben gehad Hedenavond gaat het stuk voor de twee de maal en kunnen de bezoekers die reeds groot in getal zijn toonen, dat zij evenveel waardeering hebben als het pu bliek van gisteravond. H A ZE RSW OUDE-GROENENDIJK. Een uitstekend geslaagde Kermis. Het was gisteren een ongekende drukte in de R. K. school alhier. Na dagen en weken van voorbereiding was de dag van de Ker mis of Fancy-fair aangebroken. Alles heeft meegewerkt om deze fancy-fair, met de daaraan verbonden verloting ten bate van het Parochiehuis, tot een reuzen succes te maken. Zelfs de lente werkte met haar heerlijk zonnetje mee en gedurende den ganschen dag een vroolijken schijn over het feest uit te gieten. Ook des avonds ontbrak het niet aan de noodige vroolijk- heid, verbonden met het kunstgenot ge boden door de Vroolijke Groenendijkers. Het was een feest voor oud en jong, voor rijk en arm. Het is ook door allen met groot genoegen meegevierd. De speel plaats der kinderen was herschapen in een volmaakt kermisterrein, er was aan wezig een Rad van Avontuur, een vroo lijke keuken (met haar bewoners Mie en Co) waar ook zeer veel werk was te doen, een grabbelton, hoofd van Jut en nog ver schillende andere vermakelijkheden, te veel om op te noemen. In de school was voldoende gelegenheid om den inwendigen mensch te versterken met oliebollen, pnr, Na afloop der zang- en muziekuitvoering werd door den eerw. heer kapelaan een woord van dank gericht tot alle aanwezi gen voor het doen slagen van dezen dag, maar ook en vooral aan allen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt om de ver loting (welke toch zeker een groot finan cieel voordeel opgeleverd heeft voor het Parochiehuis) tot een sucoes te maken. Ook is een woord van dank hier zeker niet misplaatst aan alle dames en heeren, die op dezen dag en in de weken van voor bereiding het hunne er toe hebben bijge dragen om de loten en de verschillende ar tikelen aan den man te brengen. Ook waren door verschillende goede weldoeners of weldoensters voor dezen dag consump tie-artikelen gratis verstrekt, o.a. was door de koffie- en theehandel „Het Klaverblad" uit Leiden de koffie en thee gratis ver strekt. De trekkingslijsten der verloting zullen worden opgehangen bij enkele in gezetenen en aan de school. De twee hoofd prijzen n.1. de fiets en de kano zijn gewon nen door personen te Lisse en, als wij ons niet vergissen door een ingezetene van Leimuiden. De prijzen kunnen worden afgehaald vanaf heden bij Mej. H. Verdegaal en wel des middags tusschen 11.30 en des avonds tusschen 68 uur en wel deze week. De prijzen welke volgende week Maandag nog niet zijn afgehaald, worden geacht te zijn geschonken ten bate van het parochiehuis. De zang- en muziekuit voering wordt hedenavond herhaald. Wij kunnen degenen, die gisteravond verhin derd waren dezen mooien kunstavond van muziek en zang bij te wonen, gerust aan raden: gaat hedenavond een bezoek bren^ gen. Het zal u zeker niet spijten! Aan den eerw. kapelaan, die de groote stuwkracht is geweest van dit zoo goed geslaagd feest komt een woord van dank toe. Wij zullen hopen, dat het Parochiehuis van de Groe nendijk spoedig moge verrijzen! KOUDEKERK Gouden jubileum. Zaterdag j-L her dacht de heer W. Geerlof, dat hy vóór 50 jaren geleden in dienst kwam op de steen fabriek, thans de N.V J E. M. van Beers alhier. De jubilaris werd door den direc teur, den heer van Beers ten huize met dit feit gecomplimenteerd, terwijl het perso- nel hem een prachtige rook stoel aanbood. Ook werden den jubilaris bloemen aange boden. Des avonds bracht het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" den jubilaris ten zijne huize een serenade, waarna dit feit verder in den intiemen familiekring werd her dacht. Door het fanfare-corps werd ook nog tegelijk een serenade gebracht bij den heer A Schellingerhout, die enkele dagen gele den zijn 50-jarig jubileum bij den heer Jac. Oppelaar mocht herdenken. Geboren: Geertruida Elizabeth cL van St. van Hees en D. M. Oom en. Overleden: Grietje Boersma 64 j. wed. van T. Ver gunst. DE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA. 279. Hij dwaalde door het ruim tusschen al de kisten en zakken rond, tot hij een trapje ontdekte, waar hij vlug op klom. Toen hij op het dek kwam ,liep hij regelrecht den kapitein tegen het lijf. Wat was dat? Ze hadden toch geen kleine jongens aan boord? De kapitein bekeek hem in zijn wonderlijke kleedij van boven tot onderen en vroeg toen iets in een taal, die Piet niet verstond. 280. Hij antwoordde: Zeker kappie, ik behoor tot de lading voor Rotterdam bestemd. De ander vertrok zijn mond tot een breede grijns: Rotterdam? Weer vroeg hij iets, dat Piet niet begreep, maar hij zei: Jawel, Rotterdam, Holland. Hullend herhaalde de kapitein en maakte een gebaar van: Hoe kom jij hier, aap-in-een-lange-broek?

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10