t ZATERDAG 20 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BIOSCOPEN. Luxor. Het eerste hoofdnummer van het pro gramma der Paasohweek is de bekende film „Circusclown" met den bekenden ko miek Joe Brown in de hoofdrol. Deze ar tist, welbekend uit de sensatiefilm „De Zesdaagsche", welke kort geleden hier draaide, heeft ook in deze film gezorgd, dat men 'n vroolijk uurtje bioscooppleizier kan genieten. Van begin tot einde weet hij de aanwezigen bezig te houden. Maar bovendien geeft hij prachtige staaltjes circuskunde aan trapéze te zien, welke de toeschouwers zullen doen sidderen. Voor de pauze worden de bezoekers het is vacantie nog weer eens herin nerd aan de Bio-collecte, waarvoor men bijzondere belangstelling toone. In het hoofdnummer na de pauze wordt vertoond de „Stalen Straal". Deze film verhaalt in gloeiende kleuren van het grootsche, technische offensief, dat de menschheid in deze jaren ontketent, van het verbeten gevecht van de ingenieurs, om de weerbarstige natuurkrachten in dienst van het wereldomspannend ver keer te dwingen. Het avontuurlijk-boeien- de, doch de krachten van den heelen mensch opeischende zoeken naar den car- buratorloozen motor, die de snelheid der moderne verkeersmiddelen tot ongekende hoogte zal moeten opvoeren, vormt het zeer actueele thema van deze film. Behalve door de rivaliteit tusschen de ingenieurs, die oorzaak wordt van het film drama, wordt dit cinematografisch meester werk nog verlevendigd door een op de klip pen van wederzijdsche verwaarloozing strandend huwelijk en het ontluiken van een jonge liefde. In deze uitzonderlijke film werd veel ge waagd doch ook veel, heel veel gewon nen! Carl Ludwig Diehl en Dorothea Wieck geven van deze film 'n uitstekende vertol king onder bekw^mp regie vaq Franz Wen zier. Lido. One Night of LoveDeze titel past hoe genaamd niet op deze film. Wanneer deze prachtige film ten einde loopt vraagt men zich verbaasd af, waarom deze naam ge kozen werdtenzij om een bepaald soort publiek aan te- lokken. „One Night of Love" is een knap stuk werk. Het gege ven is het alledaagsche, maar nooit ver velende recept: een meisje, met een mooie stem, wordt „ontdekt" door een grooten meester, met het einde ean gloeiende ver liefdheid aan beide zijden. Het knappe zit 'm hierin, dat de regie er in geslaagd is een boeiend en goed-sluitend verhaal te com bineeren met 't zingen van een zoo groot mogelijk aantal opera-fragmenten door Grace Moore. Men kent die verschrikke lijke films, waarbij de spelers zingend in bed stappen en tusschen ieder hap eten en iedere kus, nog eventjes hun tenor laten galmen. Daarvan is in „One Night of Love" geen éprake. Het verhaal loopt heel kalm en natuurlijk maar ondertusschen hoort de toeschouwer-luisteraar een tiental opera's en het luisteren naar Grace Moore is waarlijk geen straf! Voor de pauze draaien een stel kluchten met allerlei onmogelijke dwaasheden, eeni- ge koddige teekenfilmpjes en een interes sant journaal. Trianon. Deze week, in het Paaschprogramma, beleven twee Hollandsche films hun pre mière. Een ervan is „De big van het Re giment" die deze week in het Trianon- theater als hoofdfilm wordt vertoond. Vergeleken met de vorige Nederland- sche films zijn er in dit nieuwe product vele lichtpunten, welke even zoovele lof tuitingen inhouden voor de beide regis seurs Nosseck en Teunissen. VooraJ aan Teunissen hebben we goede herinneringen, b.v. in „Pierement" en het moet wel zoo zijn, dat beiden met handen en voeten gebonden waren aan een scenario, dat door teveel tekst en wat opgedrongen lied jes, feitelijk voor een film minder geschikt was. Dat zij desondanks toch een film heb ben gemaakt, die ver boven de vorige uit steekt, mag met lof. worden vermeld. Zij konden daardoor niet verhinderen, dat de humor hier en daar wat goedkoop werd, dat er weer wat teveel gepraat wordt al is ook hierin verbetering gekomen en dat de liedjes wat prullig zijn. We mogen deze nadeelen niet verbloe men, maar daar tegenover staat, dat er meer vaart, meer tempo in deze film is, dat de opbouw losser is en het fotografisch effect veel sterker. De film is daarbij zeer goed bezet. En het is vooral het edele viertal Joh. Kaart, Sylvain Poons, Adolphe Engers en Ma- thieu van Eysden, die deze film smakelijk lardeerden. Hun koddige scènes zijn zeer vermake lijk en een bijzonder woord van lof voor al voor Sylvain Poons als Maupie en Adolphe Engers als Kruitnagel is op zijn plaats. Daarbij is ook aan de spanning gedacht, daar de 4-jarige „big van het regiment" eerst op het laatste oogenblik den dief der militaire plannen ontmaskert. Het is in ieder geval een amusante film, die met Paschen zeker de belangstelling van velen zal trekken. Ook het voorprogramma is zeer ge slaagd: goede journaals, een Betty Boop, een prachtige kleuren teekenfilm „de sprinkhaan en de mieren" en een grappige twee-acter. Voor de Paaschweek alzoo een pro gramma voor iedereen. Casino. De keuze van samenstelling van het Paaschprogramma in Casino mogen we een zeer gelukkige noemen gezien de filmwer ken^ die op 't programma voorkomen n.l. „De onbekende Passagier" en „Getrouwd onder hypnose". In deze laatste film zien we wijlen Julius Falkenstein en Sieg fried Arno weer eens op 't witte doek ver- De kleine heldin. Een half jaar ruim geleden, in het Ly ceum voor Meisjes, waar ik mijn uur gods dienst-onderricht beëindigd had, hield de leerares van de hoogste klas mij staande en vroeg mij om raad: Zij zag geen kans de terughoudendheid van een harer leerlin gen te overwinnen. Met al die jonge schep seltjes leefde zij van harte mee, en nu het een geval betrof, waar troost en opbeuring dringend noqdig waren, stootte het raad selachtige kind iedere tegemoetkoming van zich af, Daarenboven ging zij met geen van de klasgenooten vertrouwelijk om. Maar Mijnheer Pastoor, vervolgde Mère Paula, pijnlijk nauwkeurig haast ver richt zij haar huiswerk en altijd kent zij haar les. Vandaag voor het eerst had zij onvoldoende vopr Latijn. Haar oogen ston den zoo dof, haar houding was zóó lusteloos, dat ik haar deelnemend toesprak: „Wat gebeurt er met de beste van mijn klas?".. Zij draalde met haar antwoord. Eindelijk kwam het er schuchter uit: „Ik ben van nacht pas om twee uur naar bed gegaan". Meer kon ik er niet uit krijgen. Doch ik vraag u! een bloedarm, tenger wezentje van dien leeftijd. Is dat genoegzame rust? Om half negen is zij 's morgens hier. Be paald heeft het kind een groot verdriet; zij moest zich eens kunnen uitspreken. Wilt u er zich niet mee bemoeien? U gelukt het misschien eerder haar vertrouwen te win nen. Is ze u niet opgevallen, de kleine Ed- mée, in de voorste bank? Ja, ik ken haar en bij mij ook heeft ze steeds „meer dan voldoende" op haar rap port. Derhalve stemde ik in het verzoek toe en betrad opnieuw het schoollokaal. Wat zag Edmée er bleek en mager uit niet alleen, maar ondervoed en sjofel ge kleed, in tegenstelling met de andere leer lingen, waarvan sommigen wel een weinig meer van de studie mochten houden dan van mode en opschik. Ik wenkte haar. In den corridor begon ik met haar te zeggen: Mère Paula heeft zich bij mij beklaagd over je gebrek aan vertrouwen. Verder is zij zeer tevreden over je, voegde ik er haas tig aan toe, daar het kind groote verschrik te oogen tot mij opsloeg. Hoe oud ben je eigenlijk? Zestien jaar. (Zij leek er twaalf). Zestien jaar! En ik hoor, dat je zoo laat naar bed gaat. Hoe komt dat zoo? Zul len we samen eens praten? Zij barstte in snikken los. Ik liet haar rustig uitweenen en dacht: hoe gedyt dat teere plantje in die troostlooze jeugd! Moét je je moeder helpen in het huis houden? Als het dat maar was!.... Ik help moeder graag. Zeg 't mij maar, kind, maande ik ern stig. Thuis moet ik al het huiswerk doen, mijn vijf broertjes verzorgen en maak mijn schoolwerk pas als de kleinen rustig sla pen. Maar dan haar stem beefde dan, als vader komt, als hij tenminste komt, en niet den geheelen nacht uitblijft, slaat hij mij enMoesje. Het laatste woord klonk als een gil. Niemand kan ons helpen, zuchtte zij. Voor mii is het eenige nog de school. Ais ik dié niet had!.... Vader, o!..,. Ik begreep. schijnen. Deze namen zouden allicht het vermoeden kunnen wekken, dat we hier met een oude film te doen hebben, doch dit is geenszins het geval. Ze is in Dec. 1.1. pas door de Centrale Commissie ge keurd en derhalve nog maar eenige maan den in omloop. Het is een leuke amuse mentsfilm, waarin Julius Falkenstein als Adolf Strohboch, de eigenaar van een mo demagazijn en Siegfried Arno als de goe dige bediende Ignaz Fleischbein de hoofd rollen vervullen. Op een kermis ontmoet Ignaz de bekoorlijke Mizzi. In een kermis tent worden beiden onder hypnose ge bracht en verbeelden zich getrouwd te zijn, waarvan 't gevolg is, dat we getuige worden van allerlei komische voorvallen. „De onbekende Passagier" bevat de ge- schiedenis van een jongen man Harry Parker (Harry Piel), die door de politie gezocht wordt, doch op allerlei sensatio- neele wijzen weet te ontsnappen. Span ning en emotie strijden in deze film, waar in 't gaat om 't geheim te ontdekken van een door professor Managan vervaardigd gifgas, om den voorrang. Het spreekt haast van zelf, dat Harry Piel, die zich in deze film van onze Hollandsche taal bedient, daarin slaagt, zij het dan ook bijna ten koste van zijn leven. Behalve de gewone journaals, die deze week zeer interessant zijn, biedt het voor programma ook nog een opname aan van „Rubinoff en zijn orkest", die zeer ge slaagd mag genoemd worden als hoor- en kijkspel. Volwassenen kunnen in Casino een avond gaan genieten. De 3 Fratelinni's. komen op Dinsdag 30 April naar „Zomer - lust" en treden op in de film „Circusle ven", welke film u o.a. laat zien en hoo- ren de dolle grappen van deze 3 komieken. Deze film vormt de hoofdschotel van het uitgebreide filmprogramma hetwelk zal worden vertoond op de groote film avond ten bate der R. K. Sportcentrale in „Zomerlust". Voor de pauze zal o.a. vertoond worden een nieuwe geluidsfilm van grootsche plechtigheden te Lourdes, een film waarbij het filmbeeld, de montage, muziek en zang, een zeer mooi geheel vormen. Verschillende kortere films o.a. Micky Mause en een gymnastiekfilm vullen het programma aan. In de pauze zal de trekking plaats heb ben van de groote verloting der R. K. Sportcentrale. Nadere berichten zie advertentie onder Sportnieuws. Wat wil je wbrdén, "Edmée? Kinderarts. Een prachtig doel! Houd God en de toekomst voor oogen! Ik zal trachten raad te schaffen; ik kom binnenkort eens bij je moeder. Tot ziens kleine! Onmiddellijk informeerde ik naar het ge zin bij mijn kapelaans, of de N.'s nog niet in aanmerking waren gekomen voor het gebruikelijke huisbezoek? Het volgende kwam ik te weten: Zij woonden sinds kort in onze parochie één a twee maanden en hadden in een groote huurkazerne in de Condéstraat een woning betrokken van vijf kamers. Zy leidden beslist een levenswijze beneden hun stand, zonder dienstbode. De heer des hui zes. hoofdcommies der Posteryen, stond vroeger bekend als een zeer bekwaam amb tenaar. Doch sedert hij aan den drank was verslaafd geraakt en soms dagen en nach ten uitbleef zonder zich thuis te laten zien, waren vanzelfsprekend drank kost geld de inkomsten van het gezin verminderd en de welstand verdwenen. Erger! wat niet te verwonderen viel bij een dergelijk ge drag zijn ontslag was in aantocht, onver mijdelijk. Spoedig ging ik mevrouw N. opzoeken. Mij werd de deur geopend door Edmée zelve. U? uitte zij zichtbaar verrast. Zij zag er armzaliger uit dan ooit: een propere huishoudschort bedekte haar scha mele plunje. Proper was alles om mij heen; het smalle gangetje en de kale, kille woon kamer, waar ze mij binnen voerde. Het heerschap was afwezig, en niet wegens den dienst. De moeder, een te vroeg verouder de, welopgevoede vrouw, betuigde mij haar dank voor mijn deelneming in het lot van haar dochtertje en legde mij den deer- niswaardigen toestand bloot. Haar huishou den en de opvoeding der jongens leed oy- der het gemis aan tijd, dien zij besteedde aan het vervaardigen van borduurwerk voor de magazijnen op de boulevards. Zon der die bijverdienste kon zij het schoolgeld van Edmée niet meer betalen. Destijds was het vlugge en begaafde kind vaders trots, maar nu verwaarloosde hij haar zooals de rest. Die heillooze hartstocht van mijn man, klaagde zij; ik wanhoop aan beter schap. Zoo goed mogelijk beurde ik haar wat op en besloot met het voorstel, haar man onder een of ander voorwendsel naar mij toe te sturen, teneinde te zien wat er ge daan kon worden. Ik wacht hem dus Als hij maar wil. Tegenwoordig ver slaapt hij 's Zondags, zijn Mis ook al. Toch was hij zoo godsdienstig toen wy trouw den, In elk geval, mevrouw, ik kom terug; wij spreken eens nader over de jongens school en over Edmée's toekomst. Laat haar bijtijds gaan rusten Mijn man wil, dat ze opblyft tot hy thuiskomt, en dan.... u weet het van haar! Vol verontwaardiging jegens den bruten kerel, die zijn dronkemansroes uitvierde met het afranselen van vrouw en kind, verliet ik de woning, het zwaar beproefde gezin Gode aanbevelend. Een week later zat ik rustig aan mijn ontbijt, toen er zoo hevig aan de schel werd getrokken, dat het huis daverde. Mijn oude huishoudster trad dra bij mij binnen, op den voet gevolgd door een ze nuwachtig, berooid uitziend manspersoon. Een heer! vroeg ik me af. Wilt u dadelijk naar het Elisabeth- ziekenhuis komen? Edmée vroeg naar u.. zij is bediend, zei hij. Edmée!eer ik met mijn gissingen gereed was of hij de bewuste vader kon wezen, was hij de kamer en het huis uit gerend. Ik spoedde mij naar het gasthuis. Ik vond het kind in een hooge koorts, met een verband om het hoofd, het ge zichtje vol paarse en donkerblauwe plek ken. Even sloeg zij de oogen op; zij scheen mij te herkennen en vertrok haar mond tot een mislukt glimlachje. Met haar 'n woord wisselen! daar was geen sprake van. Wat is er gebeurd? vroeg ik aan de zuster, die bij het bed stond. Wij verwijderden ons enkele schreden buiten gehoor van de jeugdige zieke. Haar vader zelf bracht haar op zijn armen naar hier omstreeks drie uur van nacht. Hij heeft alles bekend. Nadat hy dronken thuis kwam, had hij zooals ge woonlijk in blinde woede om zich heen geslagen. Juist had hij het op zijn vrouw gemunt, omdat zij weigerde hem haar laatste zuurverdiende geld af te staan, en nam hij een fauteuil op om haar ermee te treffen, toen Edmée zich tusschen moeder en vader wierp. Een dubbele schreeuw... Mevrouw N, viel bewusteloos op den grond en het kind lag half over haar onder den met kracht neergesmeten z war en stoel. Van haar voorhoofd sijpelde het bloed op de japon van haar moeder; haar handen klampten zich in onduldbare pijn om haar heupen en ontzet staarde zij den wreed aard aan. Vader! wat.... deed u? stamelde zij nog en dan beving ook haar een weldoen de bezwijming. Hy echter, vertelde zij mij, had zich naast zyn slachtoffers op den vloer gewor pen, volkomen ontnuchterd. Met zijn vuist sloeg hij in zijn vertwijfeling op borst en voorhoofd. Dan zocht hij een linnendoek. Hij probeerde het bloed te stelpen en schrikte van de gapende wonde. Met het meisje in de armen liep hij als waanzinnig naar ons ziekenhuis ,in. de naaste straat. De beweging deed/Edmée weer bijkomen; zij blikte in het met tranen besproeide ge laat van den ongelukkige.... Zij zweeg.. Geen klacht ontsnapte haar lippen als de arts haar onderzocht. Uit voorzorg liet hij haar bedienén; zij ik onrustbarend zwak. Aanvankelijk vroeg zij naar u en haar moeder. Het gebroken heupgewricht ver- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Wilhelmus Petrus z van H. G. van Hees en A. H. de Heij Christina Elisabeth Maria d. van F. D. Th. Driessen en A. J, van Berge Henegouwen Hendrika d. van A. G. M. Noord en C. Verhaar Tieneke d. van H. T. van Wee- nink en A van der Zwaard Maria Jo hanna d. van L van Lienden en E. H. Bar tel Teunis z. van G. T. Vermeeren en D. van Duin Abraham a. van A. Langhout en G. Wittebol Wilhelmina Catharina Maria d. van G. J. Bik en W. M. Tuithof Jacobus Marinus z. van D. P. Plan je en D. S. van Wel. Ondertrouwd: N. de l'Ecluse jm 29 j. en L. F. Gertenaar jd. 23 j. E. D. de Jong jm. 25 j en E M. L. J Noordman jd. 21 j. T. J. Heetvelt jm. en J. W. Tende- loo gesch. vr. A. van der Mey jm. 22 j. en S S. Kok jd. 20 j Getrouwd: C. A. de Meyere jm. en H. M. Huizinga jd. Overleden: J. G. P. van Tetering z. 10 j. H. M. J. Janssen m. 59 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. oorzaakte haar hevige pijn.... Nu is zij door de koorts overmand. Alles, wat zij in haar jonge leventje aan leed doorstond, openbaart zij in haar ijlen.... het klinkt door in haar koortsfantasieën. Mocht zij herstellen, dan vreest de dokter een blij vende verminking Als dat den man niet betert!Hij scheen mij oprecht toe in zijn berouw. En het beterde hem. Van stonde af aan zegde hij den drank vaarwel. Zijn drei gend ontslag ging niet door. Hy werd weer de plichtgetrouwe beambte. Edmée genas. Moeizaam hinkte zij naar school. Haar geheele leven blijft zy zoo mank. Toen ik haar eens vroeg, of zij 't niet hard vond, straalde mij uit haar oogen een inwendige blijdschap tegen en groote vrede, en zij antwoordde: Gelooft u, mijnheer pastoor, dat ik ons herwonnen huiselijk geluk te duur heb gekocht? Zij slaagde, niettegenstaande de onder broken studie, voor haar eindexamen. Zij is van plan haar talenten en te verwerven kunde als kinderarts te wijden aan de ge brekkige kleinen in een orthopaedische in richting. „Geld." Pierre l'Ermite. KERKNIEUWS Zr. M. Edmunda Te Bussum is overleden, in den ouder dom van 85 jaar, de eerw. zuster M. Ed munda, (mej. A. A. A. Brüning, geboortig uit Amersfoort) oud-directrice van het Pensionaat Mariëhburg. Bij haar gouden professiefeest werd zus ter Edmunda benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling heeft plaats Dins dagmorgen om half 10. LAATSTE BERICHTEN DOODELIJK MIJNONGELUK. Uit Heerlen wordt ons gemeld: Hedennacht omstreeks half 2 is de hou wer H. Geris van een loodplaats in de Staatsmijn Emma. op 325 M. diepte gelegen, in een schacht gevalien en verongelukt. Geris was 38 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. Hy was woonachtig te Am- stenrade. melbourne-vliegers op de „FLORA" Hedenmiddag om 3 uur komen de Mel bourne-vliegers, luitenant Hansen en Jen sen, die met een Koolhovenvliegtuig aan die race hebben deelgenomen, een bezoek brengen aan de Flora-tentoonstelling te Heemstede. LIJK OPGEHAALD. Gistermorgen werd in de Gouwe te Waddinxveen drijvende gevonden het stoffelijk overschot van den heer Hen drik Kolster, wonende te Gouda in de Roe mer Visserstraat. Het ongeval werd opge merkt door een 12-jarig jongetje, die al daar met een roeiboot voer. Hij waar schuwde direct zijn vader, die de politie op de hoogte bracht. Het stoffelijk overschot werd naar de Algemeene Begraafplaats overgebracht. Omtrent de oorzaak van dit ongeval wordt nog in het duister getast. Het slachtoffer laat eon vrouw en kin deren na. Boter. De minister van oeconomische zaken heeft met ingang van 21 April den prijs van de vervoervergunning van buitenland- sche boter en van het crisis^botermerk vast gesteld op 1.10 per K.G. TELEGRAMMEN HITLERS VERJAARDAG. BERLIJN, 20 April (VjD.). Heden viert rijkskanselier Hitler zijn 46-sten verjaar dag. Talrijke huizen te Berlijn en ook in andere steden zijn versierd en de rijkskan selier had tallooze gelukwenschen in ont vangst te nemen. DE PAASCHWEEK IN SPANJE. MADRID, 20 April. (V. D.). De plech tigheden der Paaschweek hebben overal in Spanje met een spontaan enthousiasme plaats gehad, waaruit blijkt, dat de poli tieke zekerheid ook voor de Spaansche Katholieken belangrijk grooter is gewor den. Talrijke procea&iee bewogen zich door de overdrukke straten en de hoeveelheid bloe men, wierook en kaarsen, welke daarbij gebruikt is, is enorm. PAASCHTOESPRAAK VAN DEN PAUS. ROME, 20 April (V.D.). Paus Pius XI heeft gisteren de plechtigheid in de Sixty n- sche kapel bijgewoond. Hij heeft het voor nemen, om as. Zondag een Paaschtoespraak van „Vrede en goeden wil" te houden, die over de geheele wereid zou worden uitge zonden. HET ANTWOORD VAN HITLER AAN DE MOGENDHEDEN. BERLIJN, 20 April (VJ3.). Naar verluidt, zal Hitier er in zijn antwoord op de reso lutie van den Volkenbondsraad betreffende de Duitsche herbewapening een beroep op doen, dat de vroegere geallieerde mogend heden zelf schuldig zijn aan schending van het Verdrag van Versailles, doordat zy niet zouden zijn nagekomen hun belofte om te ontwapenen. Van andere zijde wordt echter gezegd, dat het antwoord meer verzoenend zal zijn en dat er slechts in zal worden betoogd, dat Duitschland zich in zijn reeht voelt. STORM OP DE KASPISCHE ZEE. MAKHATSJALA, 20 April. (V.D.). Giste ren heeft op de Kaspische Zee een hevige storm gewoed, waardoor meer dan 30 vis- sehersbooten afdreven. Twee stormbooten, die ter assistentie uitvoeren, zijn er echter in geslaagd, gedurende den nacht alle vis- schers te redden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 April. Groentenveiling. Komkommers 13Bloemkool I 618, Pieterselie 0.302.10, Prei 0.703.20, Radijs ƒ2.4.80, Kropsalade ƒ0.704.90, Selderi 0.402.80, Knolgelderie 2.70 5.10,. Wortelen ƒ15.16.per 100. Kroten 0.70, id. gekookt ƒ3—5.—, Witloof ƒ10— 16.Peulen ƒ106.Postelein ƒ21.35. Spinazie ƒ1019.Wortelen 1.80—7.80, Andijvie 1222.per 100 K.G. Botermarkt. 20 April. Priam fabrieks- boter ƒ1.45 per K. G. Prima boerenboter ƒ1.30—1.35 per K.G. Aanvoer 2190 K.G. Handel matig. Turfmarkt. In de week van 15 April tot en met 20 April. Lange turf geen aan voer. Laagste prijs 8.—, hoogste prijs 9.— per 1000 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 19 April Groenten- veiling. Spinazie f 15.40—19.— per 100 K.G., Radijs f2.50—3.60, Selderij f 0.30— 1.10, Andijvie f 1316.per 100 bos. Krop sla I f 1.40—3.30, Bloemkool f 16—38.— Bloemkool II f 712.per 100 stuks. Eieren. Aanvoer 9000 stuks. Kip peneieren f2.102.80, Eendeneieren f2. per 100 stuks. TER AAR, 19 April. Centrale Veiling. Spinazie per kilo 1120 cent, Postelein 21 25 cent, Radijs f2.703.50, Snijboonen per pond 1444 cent, Peulen 5166 cent, An dijvie per bak 48 ct, Sla f 0.503.70, Vellen 13—20 cent, Bloemkool 830 cent, Selderij fl.506.10, Peterselie f2.60, Preij f 1.10 1.40, Raapstelen f 2.50. Volgende week Dins dag, Woensdag en Vrijdag veiling. ROELOFARENDSVEEN, 19 April. Groen tenveiling. Bloemkool 1013 cent per stuk, Radijs 3 cent per bos, Sla f 0.505.10 per 100 krop, Aardbeien 3645 cent per doosje, Peulen f 55.50 per 10 pond. De volgende week Dinsdag, Woensdag en Vrij dag veilen. VINKE VEEN 19 ApriL Groentenveiling. Bloemkool 227 ct. per stuk, Kropsla 542 ct. per 10 krop, idem vellen 1315 ct. per kist, Rh a barber 511 ct per bos, Spi nazie 1217 ct. per K.G., Radijs 15—35 per 10 bos. BOSKOOP, 19 April. Bloemenveiling. Rozen per boe van 10 stuks: Hadley 4065, Butterfly 30—45, Wilh. Kordes 40—65, Ro- salandia 2040, Florex 3050, Edith Helen 3045, Aug. Noack 2550, Else Poulsen 6090, Briarcliff 2540, Steward 4065, Seringen 30—45, Leeuwenbekken 3050, Narcissen 68, Violieren 5080, Calla 30 50, Tulpen 1525, Lathyrus 1625, Azalea 60140, Rhododendron 4090, Malus 15 25, Andromeda 1015, Clematis Prins Hen drik 1.602.60, idem le Coultre 1.idem Sieboldi 60, idera Patijn 90, idem TAzur- stein 80, Hortensia p. st 4070, Azalea p. St 40—65. VEUR, 20 April. Groentenveiling. Plat- glas komkommers le soort f 16.0017.00, 2e soort f 13.00, 3e soort f 5.00—8.00. Gele komkommers le soort f 18.1020.40, 2e soort f 10,6015.10, 3e soort f 5.907.10. Kropsla le soort f 2.803.70, 2e soort 1.00 1.90. Stoofsla per K.G. f 3.005.60; Bloemkool le soort f 17.5019.20, 2e soort f 7.20—10.50, uitschot f 3.60—5.10. Andij vie f 1.60—2.90. Andijvie per K.G. f 0.07 0.11. Spinazie f 0.32—0.64. Postelein 0.28 0.29. Rabarber f 3.004.00, Snijboonen 0.70—0.76. Radijs f 1.50—3.10. Prei f 1.20 —2.40. Selderie f 0.70—1.30.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3