Het Tandheelkundig Instituut Centraal Tandheelkundig j Instituut 1 BREESTRAAT 65 ZATERDAG 20 APRIL 193b DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. II GEMENGDE BERICHTEN 1 ^'IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINHIililllliillIlIllllllllllllllllllllllllllll^ S BREESTRAAT 65 TELEFOON 3620 H; ziet zich gedwongen In verband met de vestiging van een =s E ander instituut, te berichten, dat ons instituut gevestigd blijft E Door vervaardiging van Kunsttanden in ons eigen nieuwe Laboratorium kunnen wij niet alleen veel vlugger werken, doch ook onze prijzen aanzienlijk verlagen en berekenen wij Motorrijder doodgereden. Uit Halfweg wordt gemeld: Gisteravond heeft op den Haarlemmer weg, omstreeks half zeven, ter hoogte van de Liedebrug een ernstig verkeersongeluk plaats gevonden, waarbij een motorrijder om het leven is gekomen. Op genoemde plaats bevond zich op dat moment een luxe-auto, die met den kop naar Halfweg stond geparkeerd, terwijl uit de richting Haarlem een licht motor rijwiel naderde, dat de geparkeerde auto wilde passeeren. Cp hetzelfde oogen-blik naderde uit de richting Halfweg een an dere personenauto, welke bestuurd werd door den burgemeester van Haarlem, den heer C. Maarschalk. Door welke oorzaak is nog niet komen vast te staan, maar laatstgenoemde auto reed het motorrijwiel aan en smakte dit over de stilstaande auto heen op den berm van den weg. De motorrijder, wiens iden titeit nog niet is komen vast te staan doch die vermoedelijk een inwoner van Haar lem is, werd op slag gedood. Zijn lijk is overgebracht naar de Mariastichting te Haarlem. De heer Maarschalk, die als ge volg van dit ongeluk zeer overstuur was, moest in een nabijzijnde woning worden binnengebracht, waar hij aan de politie de toedracht van het ongeluk uiteenzette. Hij had zelf geen verwondingen bekomen. In middels werd ook de politie van Haar- lemmerliede en Halfweg gewaarschuwd, terwijl ook de politie uit Haarlem arri veerde. Eenigen tijd later verscheen de commissaris van politie te Haarlem, de heer Tenkinck, waarna een uitgebreid on derzoek naar het ongeval werd ingesteld. De beide auto's werden slechts licht be schadigd, terwijl het motorrijwiel nagenoeg geheel werd vernield. DOODELIJKE AANRIJDING. Vrijdagmiddag ongeveer vijf uur is op de Sport laan te Den Haag een meisje door een auto zoodanig aangereden, dat het aan de gevolgen van deze aanrijding is overleden. Gistermiddag te kwart voor drie heeft te Leeuwarden op de Mr. P. J. Troelstra- straat, hoek Spanjaardslaan een doodelijk ongeval plaats gehad. De 60-jarige M. Me- merda, wonende bij de Kleine Bonte Koe, begaf zich per fiets van de woning van zijn schoonzoon naar huis. De man stak plot seling den v/eg over en werd gegrepen door een auto uit Cornjum, bestuurd door den heer J. Kuiper, en op slag gedood. MOORDAANSLAG TE DEN HAAG. De dader voortvluchtig. Gisteravond tusschen 10 en 11 uur is een moordaanslag gepleegd op de 41-jarige, al leenwonende, ongehuwde vrouw A. M. aan het Lamgroen 53 te Den Haag. Zij zat aan het raam, toen een man voorbij kwam, die na een korte begroeting werd binnengela ten. Korten tijd daarna liep de vrouw he vig bloedend met de hand tegen den hals gedrukt, de straat op naar een van de bu ren, bij wie haar vriend een kaartavondje had en waar zij hulp kwam inroepen. Dade lijk werd de Eerste Hulpdienst gewaar schuwd, welke de vrouw naar het zieken huis aan den Zuid wal vervoerde. Hier bleek dat de wond, ofschoon ernstig, niet levens gevaarlijk was, aangezien de hoofdslagader niet was geraakt. De vrouw is, na behan deld te zijn, omstreeks half een naar haar woning overgebracht. In het ziekenhuis had zij reeds eenige inlichtingen aan de politie kunnen geven en daarna werd haar door commissaris Kramer, geassisteerd door den hoofdinspecteur v. d. Heuvel, in haar wo ning een verhoor afgenomen, waarbij zij verklaarde, dat zij den dader van den aan slag niet bij naam kende. Wel deelde zij mede, dat de man eenige weken geleden bij haar op bezoek was geweest, en dat zij het'vermoeden had, dat hij in Den Haag woonachtig is. Na een kort gesprek met de vrouw had de bezoeker uit zijn jaszak een zoo goed als nieuw broodzaagmes van ongeveer 35 cm. lengte te voorschijn gehaald. Dit mes met rond, rood gelakt heft, was blijkbaar pas gekocht. Daarmede heeft hij de vrouw een snede over den hals toegebracht en ver volgens het bebloede mes op tafel gesme ten. Daarop had de man de vlucht geno men. De vrouw gaf het volgende signale ment van den bezoeker op: lengte ongeveer 1.75 m. flink postuur, rond gladgeschoren gezicht, donkergrijs geruite pet; de man droeg een overjas, welke den indruk maak te donkerbruin te zijn. Voorts droeg hij een donker colbertcostuum en maakte den in druk iemand uit de volksklasse te zijn. Buren verklaarden een man op en neer te hebben zien.loopen, die een hoed droeg, doch het slachtoffer houdt vol dat de aan slagpleger een pet op had. De comrpissaris van politie, afdeeling C, verzoekt een ieder, die inlichtingen om trent den dader kan verschaffen, alsmede omtrent' het bewuste mes, dat waarschijn lijk pas kort geleden is gekocht, dit te wil len melden aan het bureau van politie Alexandeirveld. INBRAAK TE ROTTERDAM OPGEHELDERD. Zeven verdachten in arrest. Eenige dagen geleden is er ingebroken in het kantoor van het heerenmodemaga zijn van de firma Tekenbroek aan den Cool- singel te Rotterdam. Er werd toen een be drag van 15000 gestolen. Later zijn in ver band met deze zaak vier Surinamers en een Nederlander aangehouden. Na de inbraak zijn in het kantoor inbrekerswerktuigen gevonden. Een dezer werktuigen was gere pareerd. De politie is er in geslaagd den Geheel gebit, inclusief pijnloos trekken vanaf L 35.00 Geheel onder- en boven gebit vanaf L 20.— Plaatje met 1 kunsttand. i 2.50 Iedere tand meer k t 1.25 Cementvnliingen L 1.50 Zilver- of PoreeleinvaUing 1 2.— Gondvnllingen vanaf L 7.— Kroon- of stiittandvanaf f. 12.50 Pijnloos trekken v. tand of kies L 1. Mondonderzoek en Halfjaarlljksche Mondcontrole kosteloos. 3 Om verdere verwarring te voorkomen berichten wij tevens. H dat ingaande heden, ons instituut de naam zal dragen Voor alle garanties door ons instituut afgegeven, blijft alléén het Tandheelkundig Instituut, Breesfraat 65 aansprakelijk. IjiillllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllliilllllllllBlilllllHIIIIKHIIIIiliml smid op te sporen, die deze reparatie had verricht. Deze vertelde het karweitje te hebber}, verricht in opdracht van den 22- jarigen autohandelaar H. v. B. Deze werd aangehouden en hij vertelde op zijn beurt, dat hij den smid het werktuig gebracht had in opdracht van zijn kostganger, zekeren G. J. V. Ook deze V. werd aangehouden. Het bleek, uit het verdere onderzoek, dat V. weer in connectie had gestaan met de reeds aangehouden Surinamers en den Ne der landsche verdachte en dat V. en Van B. met de inbraak op de hoogte zijn geweest. Donderdag zijn alle verdachten, dus 4 Suri namers en 3 Nederlanders, in het huis van bewaring opgesloten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Verfraaiing. Een mooi stukje Alphen is in wording, we bedoelen hiermede „de verlengde Aarkade", alwaar deze week werd aangevangen met de beplanting eener drie dubbele rij boomen, welke rijwiel- en wandelpad zullen flankeeren. Vooral uit het oogpunt van natuurschoon zal deze omgeving waneer de boomen straks in een groen loover zullen zijn gestoken, een fraaie aanblik bieden. ZOETERWOUDE Jaarfeest St. Josephs Gezellenvereeni- ging. Op Maandag, 2den Paaschdag, zal bovengenoemde vereeniging haar 8e jaar feest vieren. De dag wordt begonnen om 6 uur met een H. Mis in de Parochiekerk St. Joannes Onthoofding, voor leden en weldoeners der K.G.V. met Alg. H. Com munie der leden. Na de H. Mis is er een gemeenschappelijk ontbijt in „Eigen Huis", waarna de prijsuitreiking zal plaats heb ben van de beëindigde dam-en biljart- competitie. Des avonds zal de tooneelclub „St. Genesius" tot besluit van dezen dag, een tooneeluitvoering geven in het Patro naat, alwaar zal worden opgevoerd het treurspel „Thomas More", een spel in 5 bedrijven, waarvan wij hier een kort over zicht geven. In het eerste bedrijf wordt behandeld een bezoek van Mgr. Fisher aan zijn vriend Thomas More, waarbij deze laatste de mededeeling doet, dat Hendrik VTII, koning van Engeland, wil scheiden, van zijn vrouw, Catharina van Arragon en wil trouwen met een van haar hofda mes n.l Anna Boleyn. Verder een bezoek van den hertog van Norfolk en een van den Koning voor de benoeming van More tot lord kanselier. Het tweede en derde bedrijf speelt in de troonzaal van het ko ninklijk paleis, waar Cromwell den ko ning op een huichelachtige manier aan spoort zijn plannen, door te zetten, zich aan de Katholieke Kerk te onttrekken en zichzelf te benoemen tot opperhoofd der Engelsche kerk. Aan de andere zijde staat More, die zijn verzet tegen dit tweede hu welijk duidelijk doet uitkomen, hetwelk echter zijn ontslag en gevangenneming als gevolg heeft. Het vierde bedrijf speelt zich dan af in de gevangenis waar mgr. Fisher en Thomas More zijn opgesloten en dezen aan een verhoor worden onderworpen. Bei den weigeren echter den van hen gevor derden eed af te leggen. In het laatste be drijf verschijnt More voor de rechtbank waar hij, vooral weer door toedoen van Cromwell, tenslotte - ter dood veroordeeld wordt. Het geheel biedt, tezamen met het tooneel en de middeleeuwsche costumee- ring, ongetwijfeld een mooie avond. Wij wenschen dan ook vanaf deze plaats, volle zalen en veel succes- toe. Men wordt er echter ten overvloede nog aan herinnerd, dat de aanvang is gesteld op klokslag 8 uur en dat de opvoering Dinsdag zal wor den herhaald. ZOETERWOUDE (Dorp). Trouw aan de Staatspartij! De propa gandisten van „St. Paulus" hebben aan de stembureaux een zeer nauwkeurige telling gehouden van het aantal katholieke kiezers die hun stem uitbrachten. Mede aan de hand van de kiezerslijst kon bepaald worden, dat aan het Raadhuis €06 Roomsche kie zers hebben gestemd. Op de lijst van de Staatspartij waren 595 stemmen uitge bracht. Rekent mén van 6 van onwaarde biljetten er nog eenige op de schuld van de Roomsche kiezers, dan kan met vreugde geconstateerd worden, dat 99% van de on zen hun plicht tegenover de Staatspartij gedaan hebben. Aan de leden van „St. Paulus" hulde voor de kranige propaganda en goede voorlich ting. LEIDEN. NED. R. K. VOLKBOND, PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 48. Zondag. Het gebouw geopend vanaf 7 uur Maandag Het gebouw den geheelen dag gesloten, dien avond geen Rechtskundig Bureau. Dinsdag Ontwikkelingsavond voor de le den van den R. K. Volksbond, 's avonds te 8 uur, spreker den heer J. W. v. d. Akker, Den Haag, Centraal Voorzitter. Ledenver gadering Land- en Tuinb. arbeiders, 8 uur. j Woensdag Ledenvergadering Bouwvak arbeiders, 8 uur. Woensdag Grafische Studieclub, 8 uur. Donderdag. Repetitie R. K. Gem. Zang- vereeniging )rPulchri Studio", 8 uur. Vrijdag. Laatste Ontwikkelingsavond van dit winterseizoen, voor de werkloozen, 8 u. Na dien avond wordt de ontspannings gele genheid tot nader aankondiging gesloten. Het stempelen blijft plaats hebben in zaal 1. Zaterdag. Spaarbank, Brands to ff encom- missie 78 uur op het kantoor. Bibliotheek 7.308.30 uur. Ziekenkas 7 uur. Begin Mei wordt de Bibliotheek geslo ten, in omloop zijnde boeken moeten zoo spoedig mogelijk worden teruggebracht. Donderdag. Ledenvergaderig Euch. Club „Pius X", te 8 uur. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelieden vanaf 17 jaar ieder en 3 en Maandag van de maand, 's avonds om 8.30 uur, in de Presidents kamer van het Gezellenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag 89 uur Bibliotheek. Zondag is de zaal geopende van 12.30 tot 2.30 uur en van 8 uur tot 10.15, verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Geen zitting van de St. Joseph's Spaarkas Van 12 uur Bibliotheek. 8.30 uur prijsbiljartesn. Be ur trooster: Zondag K. Otten en C. v. d. MeeL Maandag G. Cambier en J. de Groot. Dinsdag H. Klein en P. Hal. Donderdag Ph. v. Schaik en A. Uphof. Zaterdag N. Breedeveld en Friesema. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 12.302.30 en van 7.0010.15 uur. 3.30 prijsbiljarten om luxe doozen siga retten. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur aspirantencursus. 9.30 uur bijeenkomst Paladijnen. Woensdag 8.30 uur Bestuursvergadering Liedertafel Sebastian Schaeffer. Donderdag. Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur 8.30 uur Bijeenkomst voor de leden der Studieclub St. Petrus Canisius, spreker den heer P. Hoeks. Onderwerp „Oude en nieu we Staatsromans". Vrijdag 8.45 uur Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Allen op tijd aanwezig. 8.00 Biljartclub tot 10.uur. 8.30 uur vergadering Commissie Kem per mansfonds. Zaterdag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub de Poedelaars. Iedere Zondag van 12 uur en iedere Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbiblio theek geopend, uitsluitend voor leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Ieder goed gezel maakt jaarlijks een gesloten retraite en spaart daar wekelijks voor. Spaarbankboek jes gratis. KRUISVAART „ST. PETRUS**. Burcht: Garenmarkt 36. Maandag 11.30 uur Wandelclub in den Burcht aanwezig. Dinsdag half 10 uur aantreden van alle geuniformde kruisvaarders in den Burcht. 8.15 uur bijeenkomst Oranje Vendel. Allen op tijd en in uniform. Woesdag 7.30 uur Sloyd. 8.30 uur Aloysius en Godfried-ban. Donderdag 7 uur Lodewijks- en Francis- cusban. DE LUCHTR00VERS VPN HOITIKA. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol, Bij a|le Drogisten 8 uur Tarcisiusban. 8.15 Willibrordueban. 8.15 uur Don Boscoban. Vrijdag 7 uur Cornelius Musius. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis voor de Kruisvaar ders der St Petrusparochie. 5.30 huisvlijtclub. 7.007.30 uur Afrekening Penningmees ters J. Wachtclubs. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek. Zondag en Maandag geen bijeenkomst. Maandag 7 uur An toni us, Franciscus, Hu- bertus en Arnoldusban. Woensdag 6 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7 uur Missieclub. 7 uur Schildknapen bijeenkomst. 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag 7 uur Martinus en Servatius- ban. Zaterdag 2.30 uur Bijeenkomst van het Maria Vendel en het Vendel van St. Jan. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen en Bibliotheek. ST. FRANCISCUS-LEEFDEWERK. Zondag 9 uur Morgengebed, H. Mis en ontbijt. Maandag 9 uur Morgengebed, H. Mis en ontbijt ST. PANCRAS-KRUISVAART (Par. O. L. Vr. Hemelv. en St Joseph) (Burcht: Maria Gijzensteeg). Dinsdag. 6.30 uur Aloysiusban. 8.00 W. Doyleban. Woensdag 7.30 uur Adspirantenbijeen- komst. 8.15 Tarcisiusban. Donderdag 6.30 uur Godfried van Bouil- lonban; 8.00 uur Canisiusban. Vrijdag 8.15 uur Postzegelclub. Zaterdag 3 uur Paulusban. Zaterdag 4.455.45 uur Afrekenen voor ban-penningmeesters en 3 cents-fonds. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.00 10.20 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag 45 en van 56 uur gym. kleu ters. Maandag. Alle leden, die deelnemen aan de Touringcartocht moeten er voor zorgen om kwart voor twaalf in het Graalhuis te zijn. Dinsdag 7.008.30 uur clubs in handwer ken en naaien. 8.009.45 uur Eng. conversatie en alg. ontwikkeling. 8.30 uur Koorrepetitie. Woensdag Geen kruiskinderen. 7.008.30 uur handwerken. 8.009.45 uur reidansen, naaien, huisvlijt en charitatiefnaaien. 7 uur Repetitie St. Franciscus-Zonnelied. 9.15 uur Repetitie „Miserere". Donderdag: 3.3010 uur vioolclub. 9—10 uur turnclub „Actief". 5.30 uur Centrumvergadering. 8 uur Koorrepetitie. 8 uur „Attende". Vrijdag 7.158.15 uur turnclub „Jong Leven", in de zaal v. d. Ursulasteeg. 89 uur Turnclub „Parcival". 7 uur repetitie 1ste Tafereel. 7.45 uur repetitie 2de Tafereel. 8.30 uur repetitie 3de Tafereel. 9 uur repetitie 4de Tafereel. 277. Na een groote zwaai door de lucht kwam hij met een-'- plof op iets hards neer. De kisten werden in het ruim van een schip neergelaten en daar Piet in de bovenste kist gekropen was, kwam hij nu onderaan te staan. Als hij niet bijtijds een plank opzij had losgemaakt, had hij het leelijk benauwd kunnen krijgen. 278. Hij keek door de smalle opening in het ruim, dat hoe langer hoe donkerder werd. Het was een geloop en gedraaf van jewelste en allerlei vreemde taaltjes klonken door-* elkaar. Eindelijk stak de boot van wal en Piet trapte net - zoolang, tot hij nog een plank opzij kon wringen en kroop toen door de grootere opening uit de kist. WILT U IETS WETEN? Vr aa gLigt er een betonweg vóór Apeldoorn of achter Apeldoorn? Antwoord: Zoo goed zijn we daar niet bekend. Er zijn in ieder geval goede asphaltwegen. Vraag: Kunt u mij ook zeggen of de Postjager voor de Melbourn-races eigen dom was van de K. L. M. Antwoord: Neen, van de Pand erf a- brieken. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: K. A. Wesselius. schilder, Leimui- den, Heerenweg 228. Cur. mr. P. J. Briët, te Leiden. Pieter Hofman, handelaar in boter en kaas, Waddinxveen, Kielkade 26. Cur. mr. A. A. J. Rijken, Gouda.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11