Gruwelijke misdaad op het Eiland Schiermonnikoog. «AANDAG 15 APRIL 1935 DE LEIÜStHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 5 Een oude man vermoord met het doel in het bezit te komen van zijn eigendommen. Het lijk na een week in een waterput ge vonden. De vermoedelijke dader gearresteerd GEMENGDE BERICHTEN AUTO-ONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. Oude man het slachtoffer. Op den Heemsteedsche Dreef heeft Zon dagmiddag een ernstige aanrijding met doodelijken afloop plaats gehad. De auto mobilist H. F. B. uit de Haarlemmermeer reed met snelle vaart in de richting van Haarlem. Nabij de Pier Aertszlaan reed hij den daar loopenden 75-jarigen M. den O. aan, die bijna op slag gedood werd. De verloofde van den bestuurder, mej. L. R. uit Haarlem die naast hem zat, werd door het plotselinge remmen tegen den voor ruit van de auto geslingerd en kreeg een ernstige hoofdwonde. Onmiddellijk werd door de politie een uitvoerig onderzoek ingesteld, alsmede door den Officier van Justitie te Haarlem. Tegen den bestuurder werd procesverbaal opgemaakt. Het lijk van den O. werd naar de alge- meene begraafplaats te Heemstede over gebracht. AUTO GESLIPT. Fietser het slachtoffer. Gistermiddag is de personenauto van den heer B. uit Breda, die in de richting Oosterhout reed, door de gladheid van den weg komen te slippen. Het ongeluk ge schiedde in de nabijheid van de uitspan ning „Het Zwaantje". De wagen raakte een boom en kwam tegen een anderen boom tot stilstand. De heer Jansen uit Oosterhout, die met zijn rijwiel op het fietspad reed, werd door de auto gegrepen en geraakte bekneld tusschen den wagen en den boom. Hij werd zwaar gewond en is naar het Sint Ignatius Ziekenhuis te Breda vervoerd. De heer v. d. Pluim uit Breda, die naast den heer B. was gezeten, kreeg een diepe wonde aan het dijbee/i. Dokter Sluyters uit Teteringen verleen de de eerste hulp. Nader vernemen wij, dat ook de heer van der Pluim naar het Sint Ignatius zei kenhuis is vervoerd. De heer Van Berkel, die den wagen bestuurde, bleef ongedeerd. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Vrouw door een trein gegTepen en gedood. Zaterdagavond omstreeks zes uur is de 30-jarige mevr. M., uit Tiel op een onbe- waakten overweg aan de Medelschestraat nabij Tiel door een passeerenden treirr ge grepen en op slag gedood. Mevr. M. was moeder van twee kinderen. TUSSCHEN SCHUIT EN BRUG BEKNELD Jongen te Gouda gedood. Zaterdagmorgen moest een met aarde ge laden schuit de brug, die de verbinding vormt tusschen den Bleekerssingel en den Fluweelensingel te Goude pa^seeren. Ten einde de schuit te verzwaren, om onder de vaste brug door de komen, ging een aantal jongens op de schuit zitten. Een van hen, de 12-jarige Henny Bar bier, is daarbij tusschen de brug- en de schuit bekneld geraakt. De jongen werd zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later overleed. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contrihueerende leden en aan vragen, voor kraamhulp - Telet. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGELL. 28) Het was als balsum op een pijnlijke wond om 't vroolijke kind te zien, dat lachte van pret om de sprongen van een jong hondje, dat Max voor haar had gekocht. „O Hetty, kom toch eens kijken hoe Ta ker opzit! De grappige juffrouw, die nooit spreekt, heeft hij hier gebracht om te spe len. Ze is al uren en uren weg en ik geloof, dat zij nooit terugkomt. Misschien is zij wel verdronken", ging ze voort, met de luchtige harteloosheid, die kinderen eigen is „Een jongen op een fiets heeft gisteren een mooi rood briefje gebracht" en ze liep voor haar zusters uit het huis in. „Ja lieveling?" vroeg Hetty zonder veel belangstelling te toonen want er lag nog steeds een wolk over haar stemming, die haar geest overschaduwde en zij zuchtte bij de gedachte hoe moeilijk haar kleine zusje alles voor haar maakte, hoewel zij lie ver zou sterven dan haar aan haar lot over te laten. Er was overeengekomen, dat haar vader minstens een jaar Icing niet zou schrijven om geen gevaar te loopen van ontdekking en daar hij weg was gegaan met he+ ze kere bewustzijn, dat er voor Hetty en de kleintjes gezorgd werd, stelde Hetty zich voor, dat hij zijn familie eigenlijk niet zoo heel erg zou missen, aangezien hij toch al zooveel jaren van ze gescheiden was ge weest. Uit Schiermonnikoog wordt ons gemeld: Het thans in afwachting van het zomer seizoen nog zoo rustige eiland Schiermon- nioog is opgeschrikt door een gruwelijke misdaad, gepleegd op een ouden man door iemand, die speciaal daarvoor van den vasten wal naar het eiland is gekomen. Een van de bekende figuren van het eiland, de 63-jarige heer H. J. Kerstholt, exploi tant van gemeubileerde zomerhuizen op Schiermonnikoog, is vermoord. Zijn lijk is na lang zoeken ongeveer een week na het misdrijf in een waterput nabij zijn wo ning gevonden. De vermoedelijke dader, de 30-jarige Riddering uit Utrecht, is door de politie gearresteerd. Op Donderdag, 26 Maart, was de oude heer Kerstholt, die des winters te Gro ningen aan de vischmarkt woonde, naar Schiermonnikoog vertrokken. Op het eiland bezat hij acht zomerhuizen, gele gen aan den Badweg, benevens een klein houten huisje, op ongeveer 100 meter af stand van zijn zomerhuisjes gelegen, waar in hij des zomers woonde. Telken jare, reeds langer dan een kwart eeuw, ging de heer Kerstholt in het voorjaar naar Schier monnikoog om de zomerhuisjes voor het verhuren aan badgasten in gereedheid te brengen. De geheele vorige week had de familie van den heer Kerstholt te Gro ningen niets van den ouden man ge hoord. Men begon zich, daar het niet de gewoonte van K. was, niets van zich te la ten hooren, ongerust te maken, en stelde zich in verbinding met den burgemees ter van Schiermonnikoog, de heer H. W. v. d. Berg. Deze stelde onmiddellijk een onderzoek in, doch de heer Kerstholt was niet in zijn huisje. Bijgestaan door den veldwachter Holm en later door den werk man Jacob Drent, die voor het verleenen van hulp bij het onderzoek door den heer S. van der Werff naar den burgemeester was gezonden, trachtU de burgemeester uit te vinden, waar de oude man was. Spoedig rezen ernstige vermoedens van misdrijf, welke vermoedens helaas Vrijdag avond bevestigd werden. Nabij de woning van den heer Kerst holt bevindt zich een groote waterput, die de heer K. vroeger eens zelf van twee ton nen heeft vervaardigd en welke diende om over water voor de tuintjes van zijn hui zen te beschikken. De werkman Drent merkte op, dat boven de waterput, die met planken was afgedekt, een geschreven bordje was geplaatst met het woord „vuil nis". D. veronderstelde, dat men den ouden man weieens in de put zou kunnen hebben gestopt. Inplaats van water, bevatte de put, al thans bovenaan, slechts vuilnis. Dit en tal van afgedankte voorwerpen, waaronder ook nog eenige kleine stroomatrassen, wer den uit de put verwijderd en bij het water gekomen deed men de vreeselijke ontdekking. Boven het water staken een paar handen uit. Het lijk van den ouden heer K. bleek onder in de put te zijn ge worpen. Het had een prop in den mond. De burgemeester liet het lijk naast de put in den tuin leggen en stelde het af gedekt onder bewaking der politie. Hij stelde vervolgens de jusititie te Leeu warden van het gebeurde op de hoogte en op zijn advies liet deze door de politie te Utrecht als vermoedelijke dader in arrest stellen de 30-jarige R. te Utrecht. Deze R. is op 5 en 6 April j.L op het eiland Schiermonnikoog geweest en moet in verbinding met den heer K. hebben gestaan. Op Vrijdag 5 April j.l. werd no taris Bolwijn te Anjum van Schiermon nikoog af opgebeld door genoemde R., die hem dringend verzocht nog denzelfden dag voor een belangrijke financieele kwes- Dumpling had gelijk; het huisje was ver laten en blijkbaar was de doofstomme vrouw van plan geweest den geheelen dag weg te blijven want zij had -op de een of andere manier het kind duidelijk gemaakt, dat het voor middageten en voor de thee moest eten, wat zij op tafel had gezet en ook, dat Dumpling naar bed moest gaan, wanneer ze moe was en dat zij als een groot pretje het hondje mee naar bed mocht nemen, wat anders nooit werd toe gestaan. Hetty stond op het punt naar boven te gaan om hun kleeren te pakken, toen haar oog viel op een telegram, dat Dumpling had geopend zonder te weten dat ze dat niet doen mocht. Het lag op de tafel met de beschreven kant naar boven en eigenlijk was het een toeval, dat het niet was weggegooid; het was dus onmogelijk voor Hetty den in houd niet te zien en toen zij dit had ge daan, voer haar een koude rilling door de leden. Het was van dokter Renan, den grooten Franschen chirurg, die Chick had medege nomen om hem te genezen. Blijkbaar had het ventje de behandeling niet goed door staan, want het telegram luidde: „Laat juffrouw Loring dadelijk komen, al het kan. Allan vraagt gedurig naar haar. Vrees het ergste. Renan." Het telegram droeg het poststempel van een klein Fransch plaatsje en bij Hetty's vele moeilijkheden kwam nu nog dat haar kleine broertje naar haar vroeg en mis schien op dit oogenblik wel stervende was. In koortsachtigen haast telde zij haar geld. Zou het voldoende zijn om haar en Dumpling naar Frankrijk te brengen en tie naar het eiland te komen. De notaris ging inderdaad nog Vrijdagavond naar Schiermonnikoog, waar hij R. ontmoette. Hij vertrouwde de zaak echter niet en stel de zich daarom in verbinding met den bur gemeester van het eiland, den heer H. W. van den Berg. De burgemeester nam R. een verhoor af en deze liet bij dit verhoor een koopakte zien, van de zomerhuizen van den heer Kerstholt, welke hij door den notaris in orde gemaakt wenschte te zien. De koop akte moet reeds geteekend zijn geweest; of deze onderteekeninr van den heer Kerstholt zelf was, zal thans onderzocht moeten worden. Het bedrag van den ver koop der zomerhuisjes was in totaal 16.000 gulden. Aan R. kon hoewel de zaak zeer ver dacht was niets ten laste worden ge legd, en daar K., volgens mededeeling van R., reeds^naar Groningen was vertrokken van zijn vermissing was toen nog niets bekend moest R. weer worden vrijgela ten. R. had echter reeds direct op het eiland een vreemden indruk gemaakt. Hij had zich uitgegeven als ingenieur der elec- triciteitswerken en in deze functie stelde hij zich ook in verbinding met den be drijfsleider der electrische centrale op het eiland, den heer de Jonge. Deze had even min veel vertrouwen in den vreemdeling en vroeg hem naar zijn legitimatiebewijs als ingenieur. Dit kon R. niet toonen, waar bij hij verklaarde, dat hem per telegram was verzocht naar Schiermonnikoog te gaan, waardoor hij zijn papieren verge ten had mede te nemen. Toen hij echter ook het telegram niet kon laten zien, heeft de heer de Jonge hem de deur gewezen. Dit geheele bezoek aan de electrische centrale schijnt voor R. een voorwendsel te zijn geweest voor zijn bezoek aan het eiland. Toen nu aan het eind van de vo rige week de oude man vermist werd en ten slotte zijn lijk werd gevonden, ver moedde de burgemeester onmiddellijk ver band tusschen deze misdaad en het bezoek van R. aan het eiland. Tegen R. zijn hoewel het onderzoek ter plaatse eerst heden, Zondag is aangevangen, reeds tal van aanwijzingen. De heer Kerstholt maakte op het eiland nogal eens gebruik van de diensten van een 17-jarigen jongen, Klaas van der Geest. Deze had van K. Vrijdag opdracht gekregen voor het halen van eenige le vensmiddelen en deze Zaterdag in zijn wo ning te brengen. R. heeft toen de jongen medegedeeld, dat hij deze boodschappen maar niet moest brengen en voorloopig maar niet meer bij den heer K. moest ko men, want deze was naar Groningen ver trokken. De oude heer Kerstholt was dit jaar wat later naar Schiermonnikoog gekomen dan in andere jaren. Men brengt dit thans ook met het misdrijf in verband, omdat K. aan zijn zoon te Groningen voor zijn ver trek ditmaal had verklaard, dat hij erg tegen de reis naar Schiermonnikoog op zag. Vermoedelijk wist K. dus, dat R., die zooals uit het verband der feiten zou blijken en zooals algemeen aangenomen wordt zich meester wilde maken van de eigendommen van K. en dezen daarvoor een gefingeerde koopakte wilde dwingen te teekenen, naar Schiermonnikoog zou ko men. Het is verder waarschijnlijk, dat R. zijn slachtoffer in zijn bed heeft overvallen. K. was lijdende aan rehumatiek en volgens mededeelingen van bewoners van het eiland moet hij aan het einde van de voor laatste week bedlegerig zijn geweest. Het is nog niet bekend op welke wijze K. om het leven is gebracht. kleinen Chick nog te zien eer het mis schien te laat was. „Hoe het ook zij, ik moet naar hem toe, al loop ik ook het risico door de politie herkend te worden", besloot zij en ze pak te haastig het noodigste voor de reis bijeen. XXI Een onverstandig plan. Dadelijk nadat Hetty weg was had Belle Lucas een taxi opgebeld en den chauffeur een pond geboden als hij de snelheidsli miet zou overschrijden om haar zoo gauw mogelijk naar het adres van Max Reiss te brengen. En werkelijk deed de man alles wat hij kon, want binnen een kwartier was zij in zijn kamer, hij brulde de vreeselijkste be dreigingen tegen Jack, die vastgehouden werd door den portier, die geholpen werd door twee andere mannen en den Z wits er- schen bediende, die „de politie" geroepen had als waarschuwing. In het begin had Jack met alle kracht voor zijn vrijheid gevochten, maar zijn vier tegenstanders waren ook allen jong en sterk en na eenige minuten was hij vol komen machteloos. „Vertel mij de waarheid of ik begin weer opnieuw! Wat beteekent Hetty voor jou?" had Jack den jammerenden geldschieter toegebruld en hij had de grootste moeite om den man niet weer aan te vliegen: „Zij is mijn vrouw". Het viel Jack niet in, een bewijs hier voor te vragen; hij nam de mededeeling eenvoudig als waarheid aan, want hoe was anders Hetty's aanwezigheid daar te ver klaren? Maar van één ding was hij heel zeker: Hetty was verplicht geweest dezen stap te doen omdat zij nergens werk durfde zoeken en omdat zij, al zou zij zelf van UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 16 April. Huizen 1875 M. K. R. O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door de K. R. O.-boys 2.00 Mevr. M. Steyger Asperslagh over „Veronika". 2.30 Mevr. Mies Zwierina over „Gedich ten over het lijden Onzes Heeren." 3.00 Requiem van Verdi (Gramofoon). 4.35 Gramofoon. 5.10 R. K. O.-orkest. 6.00 Gramofoon, waarna K. R. O.-orkest met Tschaikowsky-programma. 7.15 Lijdens-meditatie door prof. B. H. Molkenboer O.P. 8.15 Vaz Dias, waarna K. R. O.-Koor. 8.50 Concert door het K. R. O. Sympho- nie-iorkest. 9.10 Zangrecital door José Candel. 9.25 Solistenconcert door het K. R. O.- Symphonie-orkest m. m. v. Franz Osborn, klavier. 10.00 Gramofoon. 10.30 Vaz Dias, waarna K. R. O. Sympho- nie-orkest. 11.00 Gramofoon. Hilversum 301 M. AVRO uitzending, 5.30 VPRO, 6.30 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Ensemble Francis Keith en Causerie 12.15 Omroeporkest. I.40 Pianorecital en orgelconcert. 3.004.00 Knipcursus. 4.30 Radio-kinderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Disco-nieuws. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias en Omroeporkest, m. m. van Erna Sack (sopraan). 9.00 Het Lyra-Trio. 9.25 Optreden van „The Song Singers". 9.45 „Peter Voss, de millioenendief', hoorspel. 10.35 Ensemble „Pali" uit Astroria, Am sterdam. II.00 Vaz Dias en Gramofoonplaten. Droitwich. 1500 M. 9.359.50 Morgenwijding. 19.20 Orgelspel. 11.20 Het Sharpe Sextet. 12.20 J. Muscant en zijn orkest. 1.20 Het Schotsche Studio-orkest. 3.40 Het New English Trio. 4.35 Het BBC-Dansorkest. 5.50 Bach-concert. 7.20 „The Breadwinner", hoorspel. 9.40 Het Krish Septet. 10.3511.20 Lew Stone en zijn Band. „Radio-Paris", 1648 M. 1.35 Orkestconcert. 8.05 Operaconcent m. m. van solisten en orkest. De justitie ter plaatse. Met een speciale recherche-boot uit Oostmahorn is Zondagochtend het parket uit Leeuwarden op Schiermonnikoog aan gekomen. De leden van het parket namen hun intrek in hotel van der Werff en ble- van den geheelen dag op het eiland om ter plaatse een onderzoek in te stellen. In en om de woning van het slachtoffer werden foto's gemaakt; ook de put en het lijk wer den gefotografeerd. Verder werden in den loop van den dag verschillende getuigen gehoord. I Het lijk van het slachtoffer is in den loop van den dag gekist in een kist, die steeds op het Drenkelingenkerkhof Vredenhof ge- reed staat. Tegen den avond zal het stof felijk overschot met de rechercheboot via honger willen omkomen, dit niet verant woorden kon voor de twee kinderen. Zij was de vrouw van Max Reiss, dus voor hem verloren en voortaan zou hij moeten leven zonder het gevoel, dat er eens een tijd zou komen, dat hij een tehuis voor haar kon scheppen en zoo de droom verwezenlijken, die het mooiste van zijn jeugd was geweest of dat hij Hetty Loring had leeren kennen. Jack was naar de kamer van den portier beneden in de hall gebracht. Boven bracht Belle Lucas een prachtig idee, dat juist in haar opgekomen was, onder woorden. „Die rijke lui hebben er alles voor over als hun naam maar niet genoemd wordt in een politie-zaak. Ik wed, dat Lord Pe ri vale zonder zich een moment te beden ken liever duizend Pond geeft, dan de naam van zijn zoon door den modder te laten sleuren." Zij vertelde haar plan aan Max Reiss, die half bewusteloos ternauwernood hoor de wat zij zei; „doch uit zijn stilzwijgen maakte ze op, dat hij volkomen met haar plan instemde. XXH Lady Olga. Lord Perivale zat eenzaam aan zijn ont bijt.. het perkamentkleurig gezicht was nog iets meer vertrokken, de schouders nog iets meer gebogen dan vroeger. Hij was nog steeds kwaad op zijn zoon en soms was hij verlangend om te weten of hij zijn plan nog volvoerd en „de dochter van dien moordenaar", zooals hij Hetty nog steeds noemde, getrouwd had. Lang bleef hij niet alleen; de klok sloeg tien, toen Lady Olga de groote, rijk-gemeu belde eetkamer binnenkwam. Zij zag er buitengewoon aantrekkelijk Kalundborg, 1261 M. I.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.204.20 Oprettemuziek. 7.35 „L'histoire du soldat", met muziek. 8.35 Pianorecital. 9.20 Italiaansche muziek. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 10.00 Pianoduetten. II.20 Orkestconcert. I.35 Gitaar, viool en fluit. 3.20 Zang en piano. 4.20 Weragkamerorkest. 7.30 Volksliederenconcert. 9.50 Omroeptrio. Rome, 421 M. 8.05 Kamermuziek. 8.20 Radiotooneel. 8.50 Vrouwenkoor. 9.20 Orkestvoncert. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: II.50 Omroeporkest. 12.501.20 en 4.20 Gramofoonplaten. 5.50 Omroeporkest. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Symphonieconcert. 9.3010.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 11.50 Omroeporkest. 12.501.20 en 4.20 Gramofoonplaten. 4.35 Pianorecital. 5.50 Bach-concert. 7.20 Gewijd concert (koor en orgel). 8.35 Omroep-orkest. 9.3010.15 Gramofoonplaten. Deuticbï andsendtr, 1971 M. 7.35 Zang. 8.20 „Funkexpedition nach der Südsee". 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.50 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistribntiebedri^f te Leiden. 3e Programma. 8.00 Deutschl. Sender. 9.20 Keulen. 11.20 Brussel VI. 13.20 Deutschl. Sender. 14.20 London Reg. 16.20 Brussel VI. 18.20 Leipzig. 19.20 Brussel Fr. 20.20 Paris Poste Parisien 20.35 Weenen. 22.00 Leipzig. 4e Programma. 9.20 Droitwich. 10.05 Londen Reg. 10.20 Droitwich. 17.20 Diversen. 17.50 Londen Reg. 19.00 Tuinpraatje door den heer J. Jon ker chef afd. Gem. Plantsoenen. 19.30 London Reg. 21.20 Boedapest. 21.40 Droitwich. 23.20 Kalundborg. Oostmahorn naar Leeuwarden worden vervoerd voor het verrichten der sectie. Het eiland Schiermonnikoog is diep on der den indruk van het gebeurde. Den geheelen Zondag stonden op de duinen rondom het afgezette gebied om het huis van het slachtoffer de bewoners van het eiland in groepen bijeen om het vreeselijk misdrijf, dat zeer waarschijnlijk in den avond van 5 April of in den daarop vol genden nacht is gepleegd, te bespreken. De oude heer Kerstholt was een bekend fi guur in deze mooie badplaats, van jong tot oud kende den vriendelijken man, wiens laatste wensch was op het eiland begraven te worden. uit in haar kostbaar, eenvoudig morgen- toilet en Lord Perivale zuchtte, toen hij zijn oogen liet rusten op haar levendig ge richt en haar elegant figuur. Zij had nauwelijks plaats genomen toen een bediende binnenkwam met de mede deeling, dat er een vrouw in de hall was, die beweerde een zeer dringende bood schap voor Lord Perivale te hebben; zij wenschte onmiddell 'jk te worden ontvan gen. „Wie is zij en wat is die dringende bood schap?" vroeg Lord Perivale gemelijk. „Zou het niet beter.zijn haar te ontvan gen en dat zelf te vragen? Als het een col portage of een bedelpartij is, kunt u haar wel aan mij' overlaten", zei Lardy Olga lachend. Belle Lucars werd binnegelaten; zij viel met haar goedkoope opzichtige kleeren en haar burgerlijke manieren wel geheel uit den toon der deftige omgeving. „Wat kan ik voor u doen? Wilt u zoo kort mogelijk zijn, want mijn tijd is kost baar", zei de oude edelman. „Mag ik in het bijzijn van deze dame spreken?" vroeg Belle op gemaakten toon. Lady Olga wierp haar een verontwaar digden blik toe, die Belle uitdagend be antwoordde. „Zeker", antwoordde Lord Perivale kortaf. Belle Lucas, die wel eenig gevoel voor het theatrale had, zweeg een oogenblik, op dat haar woorden meer effect zouden heb- baen. „Mylord", hernam zy even la'er, „ik ben bij u gekomen om u een aanbod te doen, dat, indien u het accepteert uw goeden en geacbten naam voor schande zal bewa ren." (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9