MAANDAG 15 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 E. K. Sportver. „O. D. L" ODI m speelde jl. Zondag een vriend- schappelijken wedstrijd thuis tegen Alph. Boys in, de Alph. Boys met 6 invallers. Er werd een aardig spel te zien gegeven. De Alph. Boys waren in 't begin in de meerder heid en maakten het eerste doelpunt. ODI scoorde echter daarna den gelijkmaker en rust trad in met 11. Na de rust echter waren de Alph. Boys de kluts kwijt en konden het vijandelijk doel niet meer vin den. Achtereenvolgens scoorde ODI nog 6 maal, zoodat de eindstand voor ODI 71 was. Om half drie speelde ODI I tegen DOS II Na 't wederzijds aanbieden van bloemen en de daarbij behoorende speech werd ge tost. ODI won den toss en DOS bracht de bal aan het rollen. Van beide zijden werd flink aangepakt en lang bleef men in het onzekere, wie wel de sterkste was totdat t DOS gelukte, door een onoplettendheid van ODI's keeper den bal in 't vijandelijk net te jagen. Hard werd door ODI gewerkt en prachtig spel te zien gegeven. Er kwa men erg spannende momenten, 't Publiek genoot bovenmate, 't Gelukte ODI niet voor de rust den gelijkmaker te scoren. Keeper Koning was te zeer op zijn qui vive hoewel keeper Janssen ook in beste conditie was. De rust trad in met 01 voor ODI. Na de rust werd er weer prachtig ge speeld. DOS was echter een sterkere ploeg, doch had niettemin de handen vol. Toen voor een regenbui werd opgehouden was de stand voor D. O. S. 20. Na de bui werd nog circa 10 minuten gespeeld, doch het leek wel of de fut uit de ODI-spelers was. Nog tweemaal trapte DOS de bal in het vijandelijk doel. Toen de scheidsrechter het einde blies, had ODI met 40 verloren. Een eindstand van 31 of 42 voor DOS zou de verhouding beter weergegeven heb ben. R. K. Sportver. „A. V. B." Een mooie voetbaldag en een mooi pro gramma. Er werd nl. gespeeld door Adolf KolpingA. V. B. I en daa. Adolf Kolping een klas hooger speelde dan AVB, ver wachtten wij wel een flinke score van onze bezoekers. Ongeveer 2 uur werd afgetrapt en al spoedig bleek dat beide partijen prachtig tegen elkaar opgewassen waren, waarin AVB zelfs in de meerderheid kwam. Een prachtig opgezette aanval werd door onzen linksbinnen schitterend in een doel punt omgezet, dat AVB de leiding bezorg de. De rust trad in met onveranderde cijfers Daarna was het spel van minder gehalte, waar Adolf Kolping gebruik van probeerde te maken, maar onze verdediging leverde goed werk, zoodat doelpunten voorkomen werden. Het eindsignaal weerklonk, met een 10 overwining voor A. V. B., tfen volle verdiend. Een prachtige prestatie en tevens een goede training voor 2en Paaschdag als Kolping Boys uit Leiden ons komt bezoe ken, wat ons de derde plaats nog bezorgen kan. VOETBALTOURNOOI R.K. H.B.S. Voor het bovenstaand tournooi, georga niseerd door R.K. H.B.S. en Gymnasium, is Zaterdag j.L gespeeld de wedstrijd: Chr. H.B.S.—Sch. Rijswijk welke eindigde in een verdiende zege voor Sch. Rijswijk met 21. Dinsdag a.s. zullen gespeeld worden: 1.30 uur Chr. HB.S. (juniores)Gym nasium (juniores); 4 uur Chr. HB.S. (se niores)Gymnasium (seniores). KON. NED. VOETBALBOND. AJAX WINT MET 1—0 VAN D. W. S. Slechte dag der eerste klassers in de degradatiewedstrijden. Voor de kampioenscompetitie heeft Ajax niet zonder moeite van D.W.S. gewonnen. Met den oneven goal slechts wisten de oudere Amsterdammers te winnen, waar door zij een lastigen klip omzeild zijn. De stand is: gesp.gew.geLverLv.t.pnt. Go Ahead 2 2 20 4 Ajax 3 2 I 2—1 4 P. S. V. 1 1 5_o 2 Velocitas 1 1 01 D. W. S. 3 3 0—7 In de promotie-degradatiewedstrijden is het krachtsverschil tusschen de verschil lende belanghebbende clubs wederom niet bijster groot gebleken. De winnende clubs wonnen alle slechts met twee doelpunten. In Afd. I was het Z.V.V., dat Overmaas met 21 de tweede nederlaag toebracht, waardoor deze Rotterdammers dus vrijwel ■zeker zijn uitgeschakeld. De stand is: Blauw Wit 2 2 40 4 Z. V. V. 2 1—1 2—4 2 Overmaas 2 2 13 In Afd. H heeft H.V.V. door een 2—1 zege op H.B.S. bewezen, dat het haar ernst is met haar poging om de le klasse weer te veroveren. De stand: H. V. V. 112—12 O. D. S. 1 1 2—2 1 -H. B. S. 2—11 34 1 De eerste promotiewedstrijd voor de 3e klasse, waarbij U.V.S. betrokken is, le verde een 21 zege van Fortuna op de ■Kennemers op. De Vlaardingers zijn dus niet van plan hun 2e klasse-schap zonder •meer prjjs te geven. De stand: Fortuna 1 1 21 2 Kennemers 1 1 12 0 U. V. S. In Afd. H speelden Hengelo en S.C.H. gelijk onder protest van Hengelo wegens het niet toekennen van een doelpunt. De stand is voorloopig: S. C. H. 2—2 44 2 Vitesse 1 1 22 1 Hengelo 1 1 2—2 1 In het Noorden verloor Frisia den thuis wedstrijd tegen Hoogezand. Dat loopt ver keerd af voor de le klassers. De stand: Hoogezand 1 1 20 2 De Kooi 1 1 22 1 I Frisia 2—11 2—4 1 DE DISTRICTSWEDSTRIJDEN. Te Zwolle zijn gisteren de districtswed- stijden gespeeld, waarbij het Zuiden als winnaar uit den strijd te voorschijn kwam. De Zuiderlingen kwamen door een 31 overwinning op het Oosten in de finale tegen het Westen, welks vertegenwoordi gers de Noorderlingen met 51 hadden geklopt. Ook in de finale wonnen de Zui derlingen met 31. De uitslagen. Kampioenscompetitie. D.WS.Ajax (Stadion) 01. AFDEELING I. Prom. 2e klasse: Z.V.V.Overmaas 2—1. 3e klass e D: Z.N.C.Holland 22. AFDEELING II. Prom. 2e klasse: H.V.V.—H.B.S. Prom. 3e klasse: FortunaDe Ken nemers 21. 3e klasse C: D.H.S.Steeds Volhar den 41. 4e klasse A: Oranje BlauwRooden- burg 11; De JagersLeidsche Boys 31. AFDEELING IH. Prom. 2e klasse: Hengelo—S.C.H. 22 (pr. Hengelo). AFDEELING V. Prom. 2e klasse: FrisiaHoogezand 0—2. Districts wedstrijden te Zwolle. OostZuid 13; NoordWest 15; Zuid-West 3—1. Vriendschappelijk. U.V.S.—Zeeburgia 2—2. D. W. S.—AJAX 0—1 (0—0). In een uiterst enerveerende kamp heb ben D. W. S. en Ajax in den strijd om het landskampioenschap van begin tot eind om de zege gestreden en eerst in de laatcte seconden viel de beslissing door een fraai doelpunt van Blomvliet. Daarmede kan gevoegelijk aangenomen worden, dat D. W. S. met haar drie nederlagen volko men uitgeschakeld is voor den titel, terwijl Ajax nog een fraaie kans behoudt. Maar dat ploegen als Go-Ahead en P. S. V., van wie D. W. S. in den uitwedstrijd reeds ver loor, in het Stadion een tegenstander zullen vinden, waarvan zeer moeilijk te winnen is, staat te oordeelen naar het vertoonde spel der blauw-zwarte kampioenen in de ont moeting tegen Ajax voor ons ontegenzeg gelijk vast. Ajax heeft deze ontmoeting verdiend ge wonnen, omdat het betere spel van de Rood Witten in de tweede helft zeker met een doelpunt beloond had moeten worden. Voor de rust was er van een meerderheid van een der beide partijen geen sprake. Toen golfde het spel voortdurend op en neer en het aantal malen, dat het doel van Keizer in gevaar kwam was zeker even veel als bij het doel van Heekelaar. Ajax speel de toen ongetwijfeld technisch beter voet bal, doch het werd met te weinig dash uit gevoerd en bovendien te klein gehouden om tegen een verdediging als die van Calden- hoven en van Stokken succes te kunnen hebben. D. W. S. stelde in W-formatie spe lend daar een pittig spelletje tegenover met open enthousiast vleugelspel, waarbij het prachtig tempo, dat de Blauw-Zwarten aan gaven, opviel. Had de Ajaxvoorhoede voor de rust tegen de DWS-defensie geen kans om met succes haar aanvallen uit te voeren, de DWS-voorhoede profiteerde handig van de soms weifelende verdediging der Ajaxi- den, waarbij zelfs Keizer in doel een niet al te betrouwbaren indruk maakte. En hoe wel nimmer het spel tot groote hoogte steeg, het aantal kansen, dat beide partijen kreeg, droeg er toe .bij, dat in deze ener veerende kamp de spanning tot het hoogte punt steeg, welke in de tweede helft geens zins verminderde. Integendeel, er hing in de tweede helft een geladen atmosfeer in en rondom het veld, welke gelukkig echter niet tot ruw spel aanleiding gaf. Inderdaad ging het, in het vuur van den strijd, af en toe wel eens wat al te hardhandig toe, maar over het algemeen was het een zeer spor tieve strijd, die juist na de rust het aan kijken meer en meer waard werd. Want toen ging het Ajaxteam het tempo ver- hoogen, toen zette de Ajaxmiddenlinie al les en alles op den aanval en dank zjj mede de gunstige uitwerking, welke de omwis seling van van Reenen en Blomvliet tenge volge had, teekende zich langzaam maar zeker een beslist overwicht voor de Neder- landsche kampioenen af. D. W. S. daaren tegen had zich te veel gegeven, de mid denlinie en vooral de voorhoede kon niet meer die snelle aanvallen opzetten, waar door een Ajaxmiddenlinie steeds gedwon gen was om voorzichtig achter te blijven. De stormaanvallen der Ajaxieden kwamen steeds terug en toen bleek nog weer eens duidelijk de groote defensieve kracht van spelers als Caldenhoven en van Stokken met in laatste instantie doelman Heekelaar. En dat dit trio tien seconden voor het ein de moest zwichten voor het bijzonder fraaie doelpunt van Blomvliet, waarvan Schubert te grondlegger geweest, was jammer voor D. W. S., maar voor Ajax verdiende het. BELGIEDUITSCHLAND. Het Duitsche elftal, dat Zondag 28 April a.s. te Brussel in het Heysselstadion tegen België speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Buchloh (Speldorf). Achter: James (Fortuna Dusseldorf) en Tiefel (Eintracht Frankfurt). Midden: Gramlich (Eintracht Frankfurt). Goldbrunner (Bayern Munchen) en Bender (Fo^tuna Dusseldorf). Voor: Lehner (Schwaben Augsburg), S if fling (SV Waldhof), Schulz (Arminia Hannover), Conen (Saarbrucken) en Fath (Wormatia Worms). U.V.S.ZEEBURGIA 2—2. UVS heeft haar vrijen Zondag benut voor het spelen van een oefenwedstrijd tegen het Amsterdamsche Zeeburgia. De thuisclub verscheen compleet, terwijl Zeeburgia twee invallers telde, voor keeper en rechtshalf. Het spel van Zeeburgia viel eenigszins te gen gezien de goede plaats die zij heeft be haald in haar afdeeling. De heeren zullen het wel kalm opgenomen hebben. UVS stelde daar haar eigen spel tegenover. Het spel te veel in de breedte en te ver door gevoerd samenspel. Nu is samenspel heel mooi om te zien, maar nuttig was het dezen middag geenszins. Na de rust ging het eenigszins beter. Het tweede doelpunt was een pracbtschot, verkregen door een perio de van open spel. UVS wint den opgooi, zoodat Zeeburgia den bal aan 't rollen brengt. Verder dan de backs brengen zij hét niet. De eerste tien minuten oefent UVS een klein overwicht uit, maar de invaller-keeper blijkt uit het goede hout gesneden. Toen Zeeburgia zich wat losgespeeld had, vlotte het beter en kreeg Kramp e enige harde schoten te stop pen, hetgeen hem goed afging. De voorhoe de der thuisclub zat intusschen ook niet stil, maar de linksback der gasten was heel moeilijk te passeeren en de schoten, die er gelost werden, gingen meestal over of naast. De rust naderde reeds toen de linksbin nen van Zeeburgia eindelijk kans zag zijn club met een kopbal de leiding te bezor gen (01). De UVS-verdediging raakte door dit doelpunt even de kluts kwijt en stond in die periode raar te schutteren. Bij een misverstand tusschen den keeper en zfjn backs profiteerde de mid voor dank baar door met een onhoudbaar schot Kramp nogmaals te passeeren (02). Nadat weer opnieuw afgetrapt was blaast de scheids rechter rusten. De tweede helft begint met een gevaar lijken Zeeburgia-aanval, maar de bal ketst buiten bereik van den keeper van de lat terug en wordt weggewerkt. UVS blijft bij haar te korte spel volharden, totdat einde lijk Onvlee na 20 minuten een tegenpunt scoort (12). Dit 'blijkt de thuisclub de oogen te openen. Het spel wordt nu weer open gegooid. Verschillende goede voorzet ten belanden voor het doel, maar worden steeds door de backs weer opgeruimd. Aan de overzijde grabbelt Kramp er eenige schoten uit. Plots weer een gevaarlijke UVS- aanval, v. Weizen zet voor en v. Goor is er bij om den voorzet ineens in te schieten (22). Zeeburgia gooit er nu een schepje op, maar de tijd is te kort om nog een doel punt te scoren. Onverandert komt het einde. ROTERDAMSCH EIFTAL—ADMIRA 2—6 Het Rotterdamsch elftal heeft gisteren middag een goeden wedstrijd gespeeld te gen het sterke Weensche prof.-elftal van Admira, dat Zaterdag in Parijs van een Parijsche combinatie met 50 had gewon nen. Vooral voor de rust hebben de Rotter dammers uitstekend partij gegeven. Zij vérdienden toen wel een gelijken stand (2—2). Na de rust weerden de Rotterdammers zich in het begin prachtig, doch toen, 20 minuten na de hervatting Stoiber, de mid denvoor der gasten 23 ervan maakte, zak te de verdediging, bestaande uit Vollard en Wursten erg af en hoe bewonderenswaardig Paauwe ook speelde hij was na de rust wel de beste man van het veld hjj kon toch ook niet verhinderen, dat de Wee- ners nog drie doelpunten maakten. De Rot- terdamsche voorhoede kreeg nog wel eeni ge kansen, maar doelman Platzer hield er alles uit. BELGIE—FRANKRIJK 1—1. In het Heysselstadion te Brussel werd gisteren de landenwedstrijd BelgiëFrank rijk gespeeld, waarbij 35.000 toeschouwers tegenwoordig waren. De Franschen namen na 20 minuten spelen door Courtois de lei ding en met een 10 voorsprong voor Frankrijk ging de rust in. In de tweede helft maakte België's linksbuiten van Beeck gelijk. Raymond Braine, de Belgische mid- voor, werd zwaar bewaakt en daardoor viel hij niet op. Over het algemeen heeft België echter een kleine zege wel verdiend. ZWITSERLAND—HONGARIJE 6—2. Onder leiding van den heer Livingstone (Engeland) werd te Zurich voor 22.000 toe schouwers de landenwedstrijd Zwitserland Hongarije gespeeld, welke door Zwitser land met niet minder dan 62 is gewon nen. Zwitserland won dank zij een snel en energiek spelend team, welverdiend al zijn de cijfers zeker geflatteerd. Voor de pauze scoorden Jaeck in de achtste, Kielholz twee maal in de 22ste en 38ste minuut en Abegglen 2 minuten voor rust, zoodat de tweede helft inging met een 40 voor sprong voor Zwitserland. Direct na de her vatting maakte Abegglen er 50 van. Czeh maakte voor Hongarije een tegen punt, doch Abegglen verrichttte de hat trick 61. Een kwartier voor het einde scoorde Czeh nogmaals tegen, zoodat het einde met 62 voor Zwitserland kwam. Gedurende vrijwel den geheelen wedstrijd regende het, waardoor het veld zwaar be speelbaar was. Dit was ongetwijfeld een groot nadeel voor de Hongaren. TSJECHO-SLOWAKIJE—OOSTENRIJK 0—0. De landenwedstrijd Tsjecho-Slowakije— Oostenrijk te Praag werd gisteren voor 35.000 toeschouwers op het Sparta-terrein te Prag gespeeld. Scheidsrechter was de Ita liaan Barlassina. Zoowel voor als na de rust ging het spel gelijk op, waarbij de voorhoedes onmachtig waren om tot sco ren te komen. Met blanken stand kwam het einde. ZWALUWENSTUDENTEN. Tijdens de Lustrumfeesten. Tijdens de Lustrumfeesten van het Leidsch Studenten Corps, op Dinsdag 2 Juli, zal op het A.S.C.-terrein een voet balwedstrijd worden gespeeld tusschen een Zwaluwen-elftal en een versterkt Studen ten-elftal. DUITSCHLAND—SPANJE. Het Spaansche elftal, dat op Zondag 5 Mei as. te Keulen tegen Duitschland uit komt is als volgt samengesteld: Doel: Zamora. Achter: Ciriaco en Quincoces. Midden: Pedro Regueiro, Cilaurren en Leon. Voor: Casuco, Iragorri, Lang ara, Luis Re gueiro en Emilim. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag luiden; Eerste afdeeling. Aston VillaLiverpool 42 ChelseaPortsmouth 1l Derby CountyLeeds United 12 EvertonMiddlesbrough 11 Grimsbey TownManch. City 11 Huddersf. TownBlackb. Rovers 60 Leic. CityWest Brosw. Alb. 00 Prest. North EndStoke City 52 SunderlandSheffield Wedn. 22 Tott. HotspurBirmingham 11 Wolverh. Wand.Arsenal 11 De stand is nu: Arsenal 37 19 12 6 10042 50 Sunderland 37 17 13 7 7844 47 Manch. City 37 19 8 10 7053 46 Sheff. Wedn. 38 17 10 11 65—60 44 Everton 38 15 11 12 81—74 41 W.Bromw. Alb. 37 16 8 14 7876 40 Derby County 38 16 8 14 7260 40 Liverpool 37 17 5 15 7080 39 Grimsby Town 37 14 10 13 6856 38 Pr. North End 37 14 10 13 58—60 38 Aston Villa 37 14 10 13 71—77 38 Stoke City 37 16 5 16 63—61 37 Chelsea 37 14 8 15 6264 36 Hudd. Town 37 14 7 16 72—64 35 Portsmouth 37 13 9 15 6162 35 Blackb. Rovers 38 12 10 16 54—74 34 Wolverh. W. 37 12 8 17 7783 32 Leeds United 37 11 10 16 66—84 32 Middlesbrough 37 9 13 15 65—77 31 Birmingham 37 12 7 18 5372 31 Leic. City 37 13 6 19 55—74 30 Tottenh. Hotsp. 38 8 10 20 44—84 26 Tweede afdeeling. BarnsleyHull City 22 Bolton WanderersNorwich City 40 Bradford CityBlackpool 02 BurnleyBradford 12 Manchester UnitedBrentford 00 Notts CountyWest Ham United 02 Oldham AthleticPlymouth Argyle 11 Port ValeNottingham Forest 20 Sheffield UnitedBury 53 SouthamptonNewcastle United 20 Swansea TownFulham 20 LAWNTENNIS JAARVERGADERING VAN DEN N. L. T. B. De kampioenschappen te Amsterdam. In den Haag heeft, onder leiding van den heer Broese van Groenou de Neder- landsche Lawntennis Bond Zaterdag zijn jaarvergadering gehouden. 't Was een rumoerige vergadering, door dat meer dan eens de reglementsbepalin gen door het dagelijksch bestuur niet zoo werden toegepast als zij wel toegepast dienden te worden. Het ging hier om de nationale kam pioenschappen. Het bestuur heeft n.l. in een vergadering besloten, deze niet te Amsterdam doch te Hilversum te houden. Echter, blijkens het reglement, was de be voegdheid hiertoe niet aan het bestuur, zooals de voorzitter der reglementscom missie, de heer Vreedenburgh, moest op merken. Alzoo kwam het punt alsnog op de agenda van deze algemeene vergade ring en de stemming viel met 5149 ten gunste van het bestuur uit. Waarna ech ter weer bleek, dat de secretaris van den bond vier stemmen meer had uitgebracht dan het reglement toestaat. Alzoo was de uitslag 47 stemmen voor het bestuursvoor stel (Hilversum), 49 voor Amsterdam. De verschillende jaarverslagen werden daarna zonder stemming goedgekeurd. Wel was er over enkele onderdeel en een levendige discussie, zooals over de kosten van het bondsbureau en de wenschelijk- heid van versobering. Op een vraag of aan de opmerking van de kascommissie over de medische sportkeuring gevolg zal wor den gegeven, antwoordde de voorzitter dat dit punt „voldoende aandacht" heeft. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de voorzitter, ir. Broese van Groenou en de volgens rooster aftredende alge meene leden de heeren Croll, Rotterdam en Leembruggen, Amsterdam, bij accla matie werden herkozen. Ballenbelasting. De ballenbelasting heeft een uitvoerige discussie uitgelokt. De heeren Tysseling en Paltete waren van oordeel, dat het met de belasting gepaard gaande verbruik de kleinere clubs te veel belasttte en dat de heffing voor de competitie niet geheel bil lijk was. De heer Croll, die het systeem ontworpen heeft, bracht naar voren, dat dit systeem over de geheele linie genomen, groote voordeelen heeft en bovendien zijn de bedragen der nieuwe balbelasting voor de begrooting noodig. In principe werd het voorstel tenslotte met algemeene stem men aangenomen en een voorstel van Haarlem om de verplichting voor de derde klasse niet te stellen op 16 ballen per wedstrijd (elke twee partijen nieuwe bal len) doch op 12, werd verworpen met 13134 stemmen. De voorstellen tot reglementswijziging werden, zonder veel discussie en zonder eenige stemming goedgekeurd. ZWEMMEN Twee nieuwe Ned. records 100 M. rugslag en 4 x 200 M. estafette. In het Oostelijk Zwembad te Rotterdam zijn gistermiddag internationale zwemwed strijden gehouden, welke georganiseerd werden door de O.D.Z. Aan deze wedstrij den was ook verbonden een steden wedstrijd RotterdamAmsterdam voor dames. De be langstelling was zeer groot. De Engelschman Besford, die voor de 100 M. rugslag had ingeschreven, was wegens ziekte niet verschenen, terwijl ook de Franschman Cartonnet, die op de 200 M. schoolslag zou uitkomen, door omstandig heden verhinderd was aan de start te ver schijnen. De Hongaar Csik, die de 100 M. vrije slag zwom, was wegens lichte ongesteldheid hij had n.l. tijdens den treinreis kou ge vat niet geheel in topvorm, hetgeen zeer jammer was, daar hy thans niet in staat was zyn aanvankelijk voornemen, het her overen van het Euxopeesch record, ten uit voer te leggen. Hij won zijn nummer zon der tegenstand en zwom ondanks zijn slechte conditie, waarin hij verkeerde, toch nog onder de minuut, nJ. 59 3/5 sec. Het was jammer, dat onze Nederlandsche re cordhouder Mooi van H.P.C. niet op dit nummer uitkwam, daar we hier anders zeer zeker een mooien strijd te zien hadden kunnen krijgen. De Engelsche schoonspringster Miss Lar- sen en de springer mr. L. Tomirielm maak ten den tegenslag met andere buitenland- sche deelnemers weer goed voor een groot deel. Zij lieten mooie sprongen zien en won nen hun nummer glansrijk. Dezen middag moesten er tevens weer twee Nederlandsche records aan gelooven. Het was allereerst de Hagenaar Pim v. d. Hoek van ZIAN, die er in slaagde zijn eigen record op de 100 M. rugslag met 3/5 sec. te verbeteren en het te brengen op 1 min. 12 1/5 sec. Zeer jammer was het dat zijn start niet al te best was en hij een keerpunt verkeerd nam, daar hij anders zeer zeker het record met nog meer verbeterd zoq hebben. Wel licht kan hy zijn fouten Dinsdagavond as. in Den Haag nog verbeteren en het record nog wat omlaag brengen. Het tweede record was dat op de 4 x 200 M. estafette vrye slag voor heeren. Hier bij slaagde de recordhoudster de DJK uit Amsterdam er in haar eigen record, dat zij Zaterdag 6 April te Leeuwarden tijdens wedstrijden van de L.Z.C. de Groote Wie len gevestigd had, nogmaals te verbeteren en het met niet minder dan 9 1/5 sec. naar beneden te halen en het thans te brengen op 10 min. 9 2/5 sec. In twee wedstrijden is de D.J.K. er dus in geslaagd, het record met 17 sec. te verbeteren, hetgeen een mooie prestatie genoemd mag worden. Zooals gewoonlijk bij estafettes het geval is, was de strijd zeer spannend. Jan Semff die startte, geraakte bij de laatste baan iets achter, doch reeds de tweede zwemmer van DJK, de 15-jarige F. Winckel, een taaie vol houder, had den achterstand reeds vrij spoe dig ingehaald en toen Scheffer als derde man afging, had DJK reeds een goeden voorsprong. Scheffer wist dezen te behou den en toen Kreffer als laatste man afging, was het succes voor DJK reeds zeker. Met flink verschil won de DJK dan ook. De RZC, die langen tijd het record op haar naam heeft gehad, leverde goeden strijd te gen de Amsterdammers. De overige nummers hadden een vlot en dikwijls spannend verloop. Willy den Ouden won de 100 M. vrije slag gemakkelijk in 1 min. 6 1/5 sec. Rie Mastenbroek had voor dit nummer niet ingeschreven, zij startte op de 100 M. rugslag en het heette, dat zij een aanval op het wereldrecord zou doen. Zij was echter lang niet in topvorm en maakte een tijd van 1 min. 18 sec. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. Op het Sportterrein „Woudestein" te Rot terdam, zijn gisteren draverijen gehouden, georganiseerd door de Commissie van Eige naren tot voortzetting van de Courses in Nederland. De resultateh luidden als volgt: F-prijs, pry zendraverij 4e klasse over 2000 Meter: 1. Young Henriot (eig. A. Vrin- ger); 2. Willy S (eig. E. G. in 't Veen). G-prijs, handicapdraverij le klasse, over 2000 Meter: 1. Trotteur (eig. K. Taams); 2. Olympia (eig. R. van Leeuwen). H-prijs. heatprij zendraverij 2e en 3e klas se, over 1610 Meter: le heat: 1. Xuthus (eig. Stal Valkenveen); 2. Welkom van Aduard (eig. J. de Vlieger). 2e heat: Idem. J-prijs, kortebaandraverij over 800 Me ter: 1. Fanfare (eig. Gebr. Knijnenburg); 2. Konora (eig. D. Pronk), 3 X Doorlooper (eig. J. de Vliger).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7