UIT DE OMGEVING FAILLISSEMENTEN MAANDAG 15 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 Oude vrouw gruwelijk om het leven gekomen In haar woning verbrand gevonden. Op de 4e etage van het perceel Borger- straat 8 te Amsterdam, is Zondagmorgen tusschen 8 en 9 uur een alleen wonende 76-jarige vrouw, de wed. G. Schenk, op gruwelijke wijze verbrand. Het was de 6-jarige kleinzoon van het slachtoffer, die het eerst ontdekte, dat er in de kleine, armelijke woning, waar zich het drama heeft afgespeeld, iets niet in orde was. Zooals iederen Zondag was hij ook gistermorgen te ongeveer 9 uur naar het huis van zijn grootmoeder gegaan om haar te begroeten en het gebruikelijke snoepcentje in ontvangst te nemen. Toen de knaap, op de 4e verdieping gekomen, de deur naar het gangetje wilde openen, bemerkte hij, dat daar iemand lag, terwijl hij ook een brandlucht waarnam. Hij liep ijlings terug naar de woning van zijn aan den overkant wonende ouders en deed daar mededeeling van hetgeen hij ge zien had. Terwijl de vader van het kind op onder zoek uitging werd de brandweer gewaar schuwd. Deze rukte uit met een motor spuit van de hoofdwacht Honthorststraat en toen onderbrandmeester De Jong met eenige brandwachts ter plaatse versche nen, wachte hun een afgrijselijk schouw spel. In het gangetje lag voor de geopende W.C.-deur, de wed. S. op haar knieën. De kleeren waren nagenoeg geheel van het lichaam weggeschroeid, terwijl de rug van het slachtoffer één groote gapende wonde was. Van het gangetje was het houten be schot eenigszins ingebrand; ook op het toi let werden brandsporen waargenomen. Voor de oude vrouw mocht geen hulp meer baten; de dood moest reeds eenigen tijd zijn ingetreden. De reconstructie van het drama wees uit, dat een lap, welke uit den oven van het fornuis, dat in het kleine achterkeu kentje staat, stak, aan het smeulen was ge raakt. Bij haar poging om deze lap te ver wijderen moeten de kleeren van de vrouw in brand zijn geraakt. In haar doodsangst heeft zij zich toen naar de W.-C begeven, waarna zij voorover in het gangetje is ge vallen en zóó den dood heeft gevonden. Daar de brandlucht om hoog was getrok ken, en op den zolder was blijven hangen, hebben de buren niet bemerkt welk vree sdij k drama zich boven hun hoofden had voltrokken Na het onderzoek der politie is het vrij wel geheel verkoolde lichaam van de wed. S. door de G.G.D. naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. ARBEIDER DOOR KOKEND WATER VERBRAND. Op de Beenzwartfabriek aan de Hooge landen te Utrecht heeft Zaterdag een vrij ernstig ongeval plaats gehad, waarbij een arbeider deerlijk door een golf kokend wa ter werd gewond. Deze werkman was bezig, in een z.g. kipketd beenderen te koken. Zijn taak was, volgens de gewone werk wijze, om het kokende water door een kraan af te tappen, wanneer hij met het koken gereed was. Door tot nog toe niet opgehelderde oorzaak is de ketel omgeval len, voordat het water was afgetapt De ar beider zag den ketel overhellen en vluchtte naar een hoek van het lokaal, waar hij meende, vrij te zullen staan. Maar de stroom kokend water bewoog zich juist in de richting waar de man stond, zoodat deze de heele golf tegen zich aan kreeg. Een andere arbeider trachtte zijn college weg te trekken, doch liep zelf ernstige brand wonden aan de handen op, zóó heet waren de kleeren van het slachtoffer. Deze was er zeer ernstig aan toe. Het kokende water had een groot gedeelte van zijn lichaam ge raakt, zoodat hij met deerlijke brandwon den was overdekt. Nadat de medische dienst van de fabriek hem voorloopig had verbonden, werd hij naar de stads- en aca demische klinieken overgebracht. „Msb." NEDERLANDER IN KEULEN VERDWENEN. Door Duitschers gearresteerd? Sedert 25 Maart j-L is een opvarende van het Nederlandsche schip „Zaanland", J. J. Oudenaarde genaamd, te Keulen verdwe nen. Pogingen om hem op te sporen hebben niet tot resultaat geleid. De Ned. Federatie van Transportarbeiders, van welke com munistische organisatie de man lid was, heeft in verband daarmede een telegram gezonden aan den Minister van Buitenland- sche Zaken, waarin zij o.m. zegt, dat de ge gevens, welke zij over dit geval heeft ge kregen, slechts de conclusie mogelijk ma ken, dat O. door de Duitschers is gearres teerd. De toenemende onrust van de fami- liebetrekkkingen, alsmede de veiligheid van de Nederlandsche bemanning op Rijnbooten, aldus het telegram, verplichten ons aan drang op Uwe Excellentie uit te oefenen tot het treffen van maatregelen, die zeker heid verschaffen. INVAL IN EEN NACHTHUIS. De politie van het bureau Singel te Am sterdam heeft in den afgeloopen nacht een inval gedaan in een woning aan de Regu liersdwarsstraat. Het vermoeden dat hier de drankwet werd overtreden bleek juist te zijn. Men trof een klein gezelschap aan, dat gebruik maakte van zwak alcoholische dranken. Eenigen van hen werden naar het bureau geleid om verhoord te worden; tegen den bewoner van het huis is proces verbaal opgemaakt. SMOKKELDRAMA. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag stieten twee hulp-kommiezen van Clinge (Zeeland) op de Liniedijk bij de Moer- schans, op een tweetal mannen, vermoe delijk uitkijkposten van smokkelaars. Zij lieten deze passeeren en even later bleek, dat hun vermoeden juist was. Want toen verscheen de smokkelaar A. de Valk uit Hulst. Hij gaf geen gevolg aan de somma tie der kommiezen en nam de vlucht met achterlating van de smokkelwaar. Een achtervolging had plaats, waarbij de dou ane-ambtenaren tenslotte eenige schoten losten. Door een daarvan werd de smok kelaar in den rug getroffen, waarbij de kogel doordrong tot longen en borst. In zorgwekkenden toestand is de man naar het ziekenhuis te Hulst overgebracht. OP HEETERDAAD BETRAPT. Geruim en tijd reeds zijn groote streken van den Achterhoek door veelvuldige in braken onveilig gemaakt, met het gevolg, dat vele plaatsen er toe zijn overgegaan een versterkte bewaking in het leven te roepen. Zoo was de burgemeester van Steenderen in overleg getreden met de marechaussee van Zutphen, waardoor ook voor zijn plaats bewakingsversterking kon worden ingevoerd. In den afgeloopen nacht heeft men hier mede succes kunnen boeken. Men slaagde er n.L in een inbraak bij de Coöperatieve Zuivelfabriek aldaar te verijdelen. Tegen twee uur in den nacht waren de inbrekers, in totaal drie man, per auto naar him operatieterrein gekomen. Een hunner bleef in de auto zitten, de twee anderen gingen tot den aanval over. Dank zij de extra surveillance echter liepen de heeren in den val. Zoodra zij zich ontdekt zagen, kozen zij het hazenpad waarbij echter een hun ner door een revolverschot van de achter volgende marechaussee in den arm getrof fen werd, waarop hij kon worden gearres teerd. De tweede inbreker kon eenigen tijd later met behulp van den politiehond van den rijksveldwachter van Steenderen wor den opgespoord. De man, die in de auto zijn makkers had opgewacht, was, zoodra hij onraad bespeurde, weggereden. Hij kon tot dusverre nog niet worden opge spoord. WEG DOOR BEEK ONDERMIJND. Zaterdagavond bemerkte een voorbij ganger dat een verzakking was ontstaan in het wegdek van den rijksweg Deven terApeldoorn, in de onmiddellijke nabij heid van de overbrugging van de Twello- sche beek. Terstond waarschuwde hij de politie, die er zorg voor droeg, dat het ver keer werd omgeleid door het dorp. Een onderzoek werd ingesteld, waarbij aan het licht kwam, dat tengevolge van een ver stopping in de beek het water de funda menten van de brug omspoeld had en on der het wegdek door was gedrongen, waar een gat van naar schatting 40 M3. was ontstaan. In de gemetselde overbrugging vertoonden zich bovendien een aantal groote en gevaarlijke scheuren. Onder leiding van een opzichter van den Rijks waterstaat heeft men onmiddellijk een aanvang gemaakt met het volgooien van het gat. Door de oplettendheid van ge noemden voorbijganger zijn zonder twijfel ernstige ongelukken voorkomen. ALKEMADE. Werkloosheid. Bij het plaatselijk or gaan der arbeidsbemiddeling stonden heden ingeschreven 158 werkzoekenden. In de werkverschaffing waren in de afgeloopen week werkzaam 107 arbeiders. Jaarwedde veldwachters. Bij Konink lijk Besluit is goedgekeurd de jaarwedde- verordening voor de veldwachters. G e b orein: Christina Petronella, d. van C. P. de Haas en A. C. Heemskerk Anna Ida Maria, d. van A. P. van der Poel en A. C C. van der Geest Leonard us Johan nes, z. van J. van der Meer en A. A. van Klink. Ondertrouwd: N. P. Heemskerk jm. 25 j. en M. H. van der Poel jd. 25 j. J. C. van der Ploeg jm. 28 j. en Th. C. Roos jd. 25 j. Overleden: Th. J. van Ruiten 5 mnd. M. te Pas 57 j., echtgenoote van B. Paauw J. P. van der Zwet 40 j. HILLEGOM. Gemeenteraadsverkiezing. De candi- datenlijst der SJJ.A.P. voor den Gemeente raad luidt als volgt: i. P. H. Fijtna, aftr.; 2. Th. Paase (aftr.); 3. G. A. Spilker (aftr.); 4. Ph. J. Deen; 5. Mevr. A Hoogmoed-de Ligt; 6. P. J. Rovers; 7 A. Vedder. De uitslag der gisteren gehouden stem ming voor 4 plaatsen op de candidatenlijst voor den Gemeenteraad (2 van groep A en 2 van Groep B) is als volgt: Uitgebracht 373 stemmen (4 op ieaer biljet), ongeldig 21. J. v. d. Aar 25; C. W. van Dam 41; P. v. <L Drift 34; S. Glas 30; F. C. v. Lierop Jz. (aftr.) 272; B. N. Loerakker (aftr.) 288; Const. Weijers 14; L. Th. J. v. Dijk 32; Adr. Th. Goemans 33; P. Klaver (aftr.) 282; A. Leliveld 55; G. J. W. Mathot 33; J. B. Mes kers (aftr. 247); W. H. Ruigrok 22. Voor de officieele candidatenlijst wordt dus de volgorde: 1. B N. Loeraker; 2. P. Klaver; 3. F. C. v. Lierop Jzn.; 4. J. B. Mes- kers. De Kiezers hebben zich vrijwel aan het advies gehouden. Op 28 dezer volgt stemming "oor de 4 volgende. A. M. van der Jagt t Plotseling over leed te Haarlem de heer A M. van der Jagt, oud-secretaris dezer gemeentè. De overledene vas geboren Hillegommer en heeft zich zed gevormd. Meer dan 40 jaar werkte hij in deze gemeente met de groot- 3te accuratesse. Hij was een zeer humaan chef voor het onder hem gestelde personeel, een hulpvaardig man voor ieder. De laat ste jaren woonde de heer van der Jagt te Haarlem. De begrafenis heeft te Heem stede plaats. HOOGMADE. Ziekenhuisverpleging. De vereeniging Ziekenhuisverpleging. „Onderlinge Hulp" hield haar jaarvergadering in café Witte- man, onder voorzitterschap van den heer J. Meijer. Door den secretaris, den heer H. Bank, werd het jaarverslag uitgebracht. Door den penningmeester, den heer C. H. v. d. Berg, werd rekening en verantwoor ding gegeven. Op 1 April 1934 op de spaar bank 523.23. in kas r 14.14. Ontvangsten: aan contributie 1064.25, aan rente 18.80, tezamen 1620.42. Uitgaven: 380 verpleegdagen f 875.80, bodeloon 54.05. ziekenvervoer 43.21, ge wone uitgaven 63.30, tezamen 1036.26. Totaal bezit op 1 Apirl 1935 de som van 584.16. Het ledental was verminderd door overlijden, vertrek enz. met 13, terwijl er 27 leden waren aangenomen, zoodat het ledental was gestegen tot 674 verzekerden. Door de kascomirussie was schriftelijk rapport ingezonden, dat alles in orde was bevonden. Tot lid der kasc om missie werd gekozen de heer Corn. Baak Czn. De agenda's van Federatie-bestuur en Streekverband werden behandeld. Tot afgevaardigde werd herbenoemd de heer H. Bank. Hierna kwam aan de orde punt 8, bespre king en vaststelling der contributie. Door het bestuur werd een nieuwe regeling voor gesteld voor de verschillende leeftijden: van 1416 jaar, 1619 jaar, 1921 jaar en ouder met verplichte verzekering van alle huisgenooten, die daarvoor in aanmer king kwamen, met aantal ligdagen tot 56 dagen. Verschillende leden voerden hierover het woord en stelden onaannemelijke wijzigin gen voor, waarom het bestuur de vergade ring 15 minuten schonk, opdat de leden onderling een bespreking konden houden. Na heropening en toelichtingen werd het bestuursvoorstel in zijn geheel aangenomen en werd de contributie voor het loopende jaar als voigt vastgesteld: 1416 jaar 1.80, 16—19 jaar 2.1C, 19—21 jaar 2.40, 21 jaar en ouder f 3.met verplichting alle huisgenooten, die daarvoor in aanmer king komen, te verzekeren. De inwonen- den onder de 14 jaar zijn vrij van contri butie. Bij acclamatie werden de heeren Eist- geest en v. d. Laan tot bestuursleden her kozen. In de vacature P. Zwetsloot Bz. werd gekozen L. Zwetsloot Jz. Van de rondvraag werd druk gebruik ge maakt Hierna sluiting. KATWIJK AAN ZEE. Posterijen, By Koninklijk Besluit is met ingang van 16 Juli a.s. aan den com mies bij den P.T.T., den heer J. A. Krijger, aan gewezen als Directeur van het P.T.T.- kantoor alhier, op diens verzoek eervol ont slag als zoodanig verleend. LEIMUIDEN. GemeenteraadsverKiezing. Op de jJ. Zondag genouden stemming voor de gros lijst voor de plaatsen 48 werden ingele verd 180 biljetten en uitgebracht 720 stem men waarvan 28 van onwaarde. No. 4 kwam de heer P. J. Janssen met 157, No. 5 de heer S. P. Kroft met 144, No. 6 de heer J. J. Straathof met 140, No. 7 de heer H. V. de Rijk en No. 8 de heer A. Hijdra, beiden met 126 stemmen. NOORDWUKERHOUT. Fropaganda-vergadering Staatspartij. In café Gouwenberg hield de R. K Kies- vereeniging Recht en Orde" een propagan da-vergadering waarin als spreker optrad de heer H. K de Boer uit Noordwijk. De zaal was propvol reeds eenigen tijd voor den aanvang. De spreker had als onderwerp gekozen: „De N.SB. en wij". De vergadering werd door den voorzit ter, den heer H. Langeveld, geopend, waar na de heer de Boer net woord nam. Op zeer duidelijke wijze zette spreker de beteeken is der provinciale staten uiteen vooral als het college dat de leden der Eerste Kamer kiest. Tevens werd het programma van de NBB. besproken. Spreker toonde aan dat slechts onrust en vaagheid van beginsel de vruchten zijn van de NB.B. De NBB. zegt voorstander te zijn van eenheid, maar be gint de eenheid van de Katholieken te ver breken. Eenige leden van de NBB. uit naburige plaatsen stelden vragen. Deze werden door den spreker op afdoende wijze beantwoord. Uit het luide applaus dat elke keer op klonk onder de rede van den heer de Boer bleek dat tiet publiek niet sympathiseerde met de NBB Aan het einde van de vergadering bracht de'voorzitter dank voor de goede opkomst, waarna sluiting. Volksbond, In café „de Zwaan" hield de R JC. Volksbond afd. Noordwij kerhout een algemeene ledenvergadering. De ver gadering werd met den Ohr. groet geopend door den voorzitter, den heer A. H. van Noort. Deze sprak een hartelijk welkomst woord tot de talrijk aanwezigen en in het bijzonder tot den districtsbestuurder van den bond den heer A. J. H. Angenent. Spreker verzocht den heer Angenent een 8-tal nieuwe leden een een 3-tal adspi- rant-ledem te willen installeereru De heer Angenent voldeed aan dit ver zoek gaarne. In zijn installatie-speech deed hij voornamelijk uitkomen de taak der «tandsorganisatie in de toekomst. Er zal een nieuwe maatschappelijke orde moeten komen waaraan door de R. K. Organisaties vooral gewerkt zal moeten worden. Spre ker sprak de hoop uit, dat de nieuwe leden ijverige medewerkers voor den bond zullen zijn. Bij de bespreking van den post „Bode loon" welke op de begrooting van 1935 voorkomt tot een uitgetrokken bedrag van 292.—, zette de heer Angenent duidelijk het standpunt van het centraal bestuur uit een aangaande deze post. Het centraal be stuur is van meening dat het uittrekken van deze post ongemotiveerd is en dat deze toestand niet langer kan blijven voortdu ren. Na nog eenige discussie hierover werd na stemming besloten deze post van de be grooting te schrappen. Den afgevaardigde naar de op 3 Mei a.s. te houden Centralen Raad werd een vrij mandaat gegeven. Medegedeeld werd dat op een volgende Zondag in de beide pa rochies een H. Mis zal worden opgedragen tot intentie der leden. Onder deze H. Missen zal een algemeene H Communie plaats hebben door de leden ter viering van het feest der stichting van den bond. Daarna volgde sluiting der vergadering onder dankzegging met den Ohr. groet. ZILK. Gemeenteraadsverkiezing. De Zondag jJ. gehouden stemming voor de definitieve candidatenlijst voor den Gemeenteraad al hier had tot uitslag: Groep A. Th. P. van Gijlswijk 153, L. de Winter 59, C. Jac. Ne- derstigt Jz. 3, Jac. Hoogkamer 3, L. van der Aart 2 en J. B. Bakker Pz. 1. Groep B.: P. J. Warmerdam 193, C. J. Ruigrok 13, Ant. van Graven 5 L. van der Kroft 5, J. J. Pij pers 3, F. W. van der Ploeg Nic.z. 2. Het totaal uitgebrachten stemmen was 221. Van onwaarden geen. NIEUWVEEN. Gemeenteraadsverkiezing. - Zondag heeft de stemming plaats gehad op de gros lijst van candidaten voor de R.-K. raads fractie. De opkomst was zeer goed; 214 van de 252 stemgerechtigde leden der R.K. Kies ver. zijn opgekomen en hebben allen goed gestemd, want ongeldige of blanco biljetten kwamen niet voor. Van de 7 ge noemde candidaten moest er één gestemd worden. De uitslag is in volgorde van het aantal verkregen stemmen. Uitgebracht 214 stemmen. 1. H. S. Rap 54 st., 2. P. Spring in 't Veld 43 st, 3. D. P. Akerboom 40 st., 4. Ger. v. d. Hoorn A.J.zn. 27 st., 5. C. C. Campfens 19 stem.,. 6. L. de Boer 18 st., 7. W. C. Bokkestijn 13 stemmen. Aangezien slechts 6 candidaten op de of ficieele lijst zullen staan, valt de heer Bok kestijn af. De lijst zal er dus uitzien als bovengenoemd in dezelfde orde. We zien, dat de heeren Ran en Spring in 't Veld absoluut in de nieuwe Raad zullen komen, terwijl het bij den heer Aker boom op een overschotzetel aan moet. Vier jaar terug hebben we ook de derde zetel door een zeer groot overschot gehaald, het kan dus weer. Maar, dan alle kattholieken hun stem op de kath. lijst. Daarvoor inten sief gepropageerd! OEGSTGEEST. Gemeenteraadsverkiezing. Van de stemming voor no. 1 op de candidatenlijst der R. K. Staatspartij bij de a.s. Gemeen teraadsverkiezing, was de uitslag als volgt: C. P. de Groot 1, N. A. Kerkhof 0, B. J. M. Kortmann 147, J. H. Kuiper 2, C. P. J. Paardekooper 45, A. J. Peeters 5, J. W. van der Post 2, J. Smit 3, zoodat no. 1 wordt geplaatst de heer B. J M. Kortmann. RUNZATERWOUDE. Gemeenteraadsverkiezing. Op de jJ. Zondag gehouden stemming voor de gros lijst voor de plaatsen 47 werden inge leverd 60 biljetten en uitgebracht 180 stemmen waarvan 12 van onwaarde. No. 4 kwam de heer B. Bartels met 49, No. 5 de heer A. Th. de Boer met 45, No. 6 de heer H. J. Heins met 40 en No. 7 de heer C. M. Rykelijkhuizen met 33 stemmen. Door de protestantsche ingezetenen dezer gemeente werd de volgende candi datenlijst voor de a.s. Gemeenteraadsver kiezingen vastgesteld: 1. J. A. de Bruyn (C.H.), 2. P. Jansen (S.G.P.), 3. C. v. Tol (NBB.), 4. A. v. d. Knijff (C.H.), 5. J. Bulk (C.H.), 6. J. v. Iperen (S.G.P.), 7. G. Bergshoeff (VB.), 8. J. Evers (Wild). SASSENHEIM. Gemeenteraadsverkiezing. Zondag jJ. heeft de laatste stemming plaats gehad voor de volgorde der candidatenlijst voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing en wel voor de plaatsen 7, 8, 9, 10 11 en 12. Uitgebracht werden 206 stemmen, on geldig 38. Het resultaat was dat no. 7 werd de heer Jac. van Reisen, 8 H. M. Braun, 9 W. Hooymans, 10 G. van Dijk, 11 H. la Rivière en No. 12 H. J de Groot. Bij de twee vorige stemmingen voor de plaatsen 1 tot en met 6 zijn de volgende heeren gekozen: 1. H. Bader, 2. J. C. Schra- ma, 3. J. Kortekaas, 4 A. J. Verkleij, 5. L. Ph. Bisschops en 6. H Beekman. Arka. Donderdagavond vergaderde deafdeeling ..Bloembollenstreek" van de Algemeene R. K Ambtenarenvereeniging („ABK.A.") in hotel „Het Bruine Paard". De vergadering werd gehouden onder voorzitterschap van den heer H. J. Lyckla- raa. De diverse agendapunten werden vlot behandeld. Tot afgevaardigde voor het op 27 en 28 Mei as. te Arnhem te houden congres werd na schriftelijke stemming gekozen de heer C. J. Huibers (Sassenheim) en tot plaats vervangend afgevaardigde de heer A. Thrden (Voorhout). Besprekingen werden gevoerd om in sa menwerking met de afdeeling Haarlem di verse excursies te houden o.a. Sterren wacht te Leiden, Bisschoppelijk Museum, Frans Halsmuseum te Haarlem, Sluitwer ken te LJmuiden enz. Voorts werden reis plannen besproken van de R. KL Reisver- eeniging. Door den heer A. de Bektoer werd ver slag uitgebracht namens de Feestcommis sie van de feestelijke herdenking van het 3-jarig bestaan der afdeeling op 24 Febr. jJ. De agenda voor het te houden congres te Arnhem werd uitvoerig besproken. Hierna werd een vergadering gehouden van groep 6 (gem.-ambtenaren). De agenda voor het op 3 en 4 Mei as. te houden congres te Breda werd eveneens behandeld. Diverse voorstellen zullen won den gedaan. Tot afgevaardigde voor dit congres werd na schriftelijke stemming gekozen de heer J. A. F. Roelin (Noordwijkerhout) en tot plaatsvervangend afgevaardigde de heer J. A. M. Pinxteren (Lisse). 27 April as. zal „Flora" te Heemstede worden bezocht. Bij eenkomst te Hillegom circa 5 uur n.m. VOORSCHOTEN Een voetbalwedstrijd. Ten behoeve van de noodlijdende gezinnen in den R.K Volksbond is gistermiddag op het voetbal terrein van V.V.L een veteranen-voetbal wedstrijd gespeeld tusschen een elftal van den R.K Volksbond en van V.V.L. II, ter wijl de RK. Harmonievereeniging „St. Laurens" welwillend medewerkte om tij dens de rust en voor en na den wedstrijd enkele pittige marschen te laten hooren. Dank zij de uiteenloopende ouderdommen van enkele spelers viel er nogal eens te lachten, al werd er in het geheel niet slecht gespeeld. De scheidsrechter, de heer G. Niersman, verscheen voor dezen wed strijd in gekleede jas met hoogen hoed en gebruikte voor de leiding een groote beL De aftrap werd verricht door pastoor P. Meijer. Na afloop van den wedstrijd, die door V.V.L.-veteranen werd gewonnen, heeft de heer N. Lamboo, voorzitter van de afdeeling Voorschoten allen dank ge zegd, die op eenigerlei wijze hadden me degewerkt om dezen middag te doen sla gen, waarna onder de aanwezigen een lammetje werd verloot. De gelukkige win naar van dit diertje was er bijzonder mee ingenomen en nam het onder dank in ont vangst. De aanvoerder vtn de winnen de ploeg, de heer Joh. v. d. Peet, heeft de beschikbaar gestelde medaille in ont vangst genomen en toegezegd dat hij gaar ne het verliezende elftal in de gelegenheid wilde stellen,, de medaille afhandig te ma ken. De kas van den R.K. Volksbond heeft door dezen middag iets extra's binnenge kregen en daarom was 't begonnen. WASSENAAR. „Duinrell" is opengesteld Naar wij vernemen heeft Graaf van Zuy- len van Nijevelt besloten zijn landgoed ..Duinrel" onder Wassenaar, groot 110 H.A met ingang van Vrijdag 1-9 April voor be zichtiging van het publiek open te stellen. Di* landgoed is vermaard om zijn na tuurschoon. Er is een prachige parkaanleg met vijvers, men vindt er de mooiste be- boschte duinen van Zuid-Holland, waaron der het hoogste duin dezer provincie, met schitterend vergezicht. Ook is er de oud ste den van ons land aanwezig, en staan er eeuwenoude eiken langs den duinrand. Ten gerieve van de bezoekers zal op het landgoed een theetuin worden ingericht, vlak bij den ingang van het hek aan den Katwijkscheweg, welke theetuin zal wor den geëxploiteerd door den heer C. Heins, die sinds jaren in dienst van de familie is geweest. Voor de bezichtiging zijn bij den thee tuin of schriftelijke aanvraag aan graaf van Zuylen van Nijevelt dagkaarten ver krijgbaar. Wie heeft er een auto? Het bestuur van de afd. Wassenaar der R.K. Staats partij verzoekt dringend aan bezitters van auto's, om die op a.s. Woensdag beschik baar te stellen voor het afhalen van ge- brekkigen, ouden van dagen enz. Bericht hiervan s.v.p. te zenden aan den voorzitter, den heer J. J. van Dorren, Pie- ter Twentlaan 5. Er is dringend behoefte aan auto's. Uitgesproken: B. Pennings, koopman, Wass enaar, Raaphorstlaan 30. Cur.: mr. J. J. Schokking, Wassenaar. J. de Best, Katwijk aan Zee, Voor straat. Cur.: mr. A. J. Romijn, Leiden. Opgeheven: P. v. Leeuwen, Leiden en Oegst- geest. Dit is pas een kerel naar m'n hart. Hij alleen past de ontwapenings- rraagstuk practisch toe... hü eet de ivapens op. (Marius)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10