VRIJDAG 12 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ia den morgen van 12 April 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met Inst. te De Bilt Hoogste barometerst.: 762.7 te Isafjord. Laagste barometerst.: 738.8 te Röst. Verwachting tot den avond van 13 April: Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit Noordelijke j richtingen, zwaar be wolkt tot betrokken, later opklarend, re genbuien, weinig verandering in tem peratuur. De depressie in het Noorden vult gelei delijk op zoodat de stormen afnamen. Een uitlooper van de zwakke depressie op den Oceaan kwam gisterenavond uit het Zuid- Westen over Spanje naar het Noord-Oosten en ligt thans over Bretagne. De warme luchtstroom aan haar Zuidzijde doet zich bemerken aan temperaturen tot 9 graden boven normaal in het Rhóne-dal en aan hooge temperaturen in de Alpen. De hoog gelegen stations aldaar melden heftige stormen uit Zuid-West. In het Westen en in Duitschland werd het iets kouder; in onze omgeving nam de wind af tot zwak met on zekere richtingen. Het arctische gebied van hoogen luchtdruk over Groenland met temperaturen van minus 30 graden aan de Oostkust veranderde niet. In 't Z.-Westen stijgt de barometer, na het passeeren van het minimum sterk. Het is te verwachten, dat de ten Zuiden of Oosten van ons pas- seerende depressie den wind naar Noord zal doen draaien met koel en bewolkt weer. LUCHTTEMPERATUUR. 10.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eju Van Vrijdagnamiddag 7.22 uur tot Zaterdagmorgen 4.40 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 13 April v.m. 11.09 uur. Sanatorium „Heliomar e" voor chirurgische tuberculose en chronische beenziekten Wijk aan Zee. Ten kantore van de Vereen. Roomsch- Katholieke Herstellingsoorden voor long lijders en zwakke kinderen te Amsterdam, heeft de aanbesteding plaats gevonden van een uitbreiding van haar Sanatorium „Heliomare" te Wijk aan Zee, volgens plannen van de H.H. Architecten J. Wes terhout, H. Hoekstra en Lau Peters. In de zomer 1934 is reeds een nieuwe afdeeling ingericht voor de kleuters en nu bleek, dat door het steeds toenemend aan tal patiënten terrasuitbreiding meer dan noodzakelijk was, om alle volwassen pa tiënten den geheelen dag in de openlucht te laten „kuren". De laagste inschrijver was de heer P. Rings te Santpoort aan wien het wérk is opgedragen. Zaandamsche Paaschvee-tentoonstelling. Te Zaandam werd onder gunstige weers omstandigheden en groote belangstelling de 23e Paaschveetentoonstelling gehou den. Al was ditmaal de omvang van de expositie minder dan vorige jaren, de hoe danigheid is echter nog nimmer overtrof fen geweest. De voornaamste bekroningen werden om. als volgt toegekend (eerste prijzen): Vette ossen, met niet meer dan 6 breede tanden: D. C. van Leeuwen, Hoofd dorp. Vaarzen, niet meer dan 2 breede tanden: O. de Kok, N i e u w-V e n n e p. Vette schotten, niet meer dan 4 breede tanden: J. J. Meyer Dz., Hoofddorp. Vette schotten, niet meer dan 6 breede tanden: A. Rijnsburger Tz., Leider dorp. Wisselbeker (vaarzen): J. J. Meyer Dz„ Hoofddorp. Vette koeien (afgewisseld): O. de Kok, N i e u w-V e n n e p. Kampioensprijs (vaarzen, schotten en koeien)O. de Kok, N i e u w-V e n n e p. Wisselbeker (vette koeien):'O. de Kok, N i e u w-V e n n e p. Schotten, met niet meer dan 4 breede tanden: Gebr. Mannasse, Eist en O. de Kok, N.-V e n n e p. De gemeenteraad van Gouda. De adviescommissie der afd. Gouda van de R.K. Staatspartij heeft voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing het navolgende po litiek advies vastgesteld: 1. A. Heerkens (aftr.); 2. C. H. Koemans (aftr.); 3. Jac. P. Dessing (aftr.); 4. W. J. Middelweerd (aftr.); 5. mr. J. L. J. A. van Mechelen; 6. J. A. Donker (aftr.); en alpha- betisch 7. A. C. Bode, 8. A. Bruijnel, 9. M. A. Engelhard, 10. A. F. Hoonhout, 11. W. F. Imbens, 12. L. v. d. Pol, 13. F. R. Pruijm- .boom, 14. Th. Verbeij. De stemming voor de definitieve volgorde is bepaald op Zondag 28 ApriL VRIENDENKRING TER EERE VAN HET ALLERH. SACRAMENT. Voor een geheel bezette groote zaal van den Burcht heeft de Vriendenkring gister avond haar algemeene ledenvergadering gehouden. Te circa half negen opende de voonzitter de heer L. C. Schrijvers, de vergadering met den Chr. groet om daarna eenige har telijke woorden te richten tot den afgetre den Geestelijk Adviseur, den zeereerw. heer pastoor R. M. A. Nieveen van Dijkum. Afscheid pastoor Nieveen v. Dijkum. Spr. vond het een eer, dat de pastoor nog even was gekomen, daar het immers zijn laatste avond in Leiden was. Namens den Vriendenkring bood spr. zijn hartelijke gelukwenschen aan met zijn pastoorschap. Hij bracht dank voor de 15 jaren, dat pastoor Nieveen van Dijkum Geestelijk Adviseur is geweest en voor al •het goede dat hij voor den Vrienden-kring heeft gedaan. Gij hebt in die 15 jaar ai het mogelijke gedaan om de innerlijke grootheid van de leden omhoog te brengen, zoodat zij wer kelijk vrienden van Christus waren, aldus spr. De leden hadden dan ook spontaan be sloten om naast hetgeen de Vriendenkring den scheidenden pastoor reeds heeft gege ven nog een kleinigheid aan te bieden voor een stoffelijke herinnering voor hem per soonlijk, waarna spr. een enveloppe met inhoud overhandigde. Pastoor Nieveen van Dijkum bracht dank voor de mooie woorden tot hem ge sproken. Met één gezegde is hij het echter niet eens nJL het ten eigen bate aanwen den van de overhandigde enveloppe. Hij zal den inhoud gebruiken om deze toe te voegen aan het reeds geschonkene, zoodat het een nog grooter hulde zal worden voor Christus in het Heilig Sacrament. Het zou dezen avond een woord van af scheid worden en zijneerw. spreekt dan den wensch uit, dat allen toch zullen blij ven ware vrienden van Christus in de Heilige Eucharistie en spr. vervolgt: In den loop der 15 jaren hebben wij lief en leed steeds samen gedeeld. Mijn adviseur schap is voor mij een groote vreugde ge weest. Wij hebben altijd prettig saamge- werkt. Laat mij ook in de toekomst steeds goede berichten van den Vriendenkring hooren. Laat in Uw parocnie een ieder merken, dat gij lid zijt van den Vriendenkring door een voorbeeld te zijn van Godsvrucht. Dan zullen ook diegenen, die er nu nog buiten staan, ook eens behooren tot den gr ooien kring van apostelen. Voor Christus in de Eucharistie. (Applaus). Pastoor Nieveen van Dijkum moest hier na tot zijn spijt vertrekken. Na dit hartelijk afscheid wordt be gonnen aan de afwerking der agenda. In zijn openingswoord richt de voorzitter har telijke woorden van dank aan den spre ker van dezen avond, den weleerw. heer J. P. de Jong, kapelaan te Wassenaar, die zoo bereidwillig was om te spreken over de Liturgie van de Goede Week. De Goede Week begint reeds met Palm zondag. Dan mogen wij binnengaan in het Heilige der Heiligen. Van den eersten Zondag, dat wij den priester zien in zijn paars kasuifel ging het elke week crescendo tot aan het begin der Goede Week. Dan neemt de H. Kerk het voorhangsel weg. Er is geen week in het jaar zooals de Goede Week. Velen meenen, dat Kruis en Opstanding los van elkaar staan. Dit is niet 'het geval Daarom mogen wij den Goeden Vrijdag niet scheiden van den Paaschmorgen. Het is een droeve week. Maar toch loopt door deze heele week een blijde lichtstreep. Moest de Christus niet alles lijden voor de glorie van zijn heerlijkheid? Wij hebben in deze week Palm-Zondag, Witten Donderdag, Goeden Vrijdag en Paasch-Zaterdag, den proloog der Paasch- viering. Beginnen wij met Palm-Zondag, dien wij voor kunnen stellen als de monumentale poort, waardoor men binnengelied wordt in den glorietijd. Deze Palm-Zondag is van oorsprong Oostersch. In de 4e eeuw reeds schreef Sylvia over dit onderwerp, b.v. over de gebruiken, welke wij in de 20e eeu-w nog kennen als de palmprocessie. In de 9e eeuw is de palmprocessie reeds over het géheele Westen verspreid. De wijding der palmen is waarschijnlijk echter Westersch en dateert voor het eerst in de 7e eeuw. Men schreef er een kwaadwerende kracht aan toe en nam ze mee naar huis. De Kerk heeft dit gebruik niet afgeschaft, maar in andere banen geleid, zoodat on der de geloovigen geen bijgeloof aan den Palmtak meer werd toegeschreven. De Palm-Zondag van het heden kunnen wij aldus formuleeren: Christus onze Ko ning voert de zijnen door strijd en lijden naar de overwinning. Wij zijn leerlingen, die hem een triompftocht bereiden en sa men met hem strijden. Dit gedeelte kunnen wij in drie tafereelen uitbeelden. Ie tafereel de Olijfberg (palrniwijding). 2e tafereel Intocht in Jerusalem (palm processie). 3e tafereel de Mis in de statiekerk. De prefatie van de palmwijding is oor spronkelijk gebruikt als prefatie voor de martelaren. Wij volgen Hem óp Zijn tocht. Hij deelde palmtakken uit. Wij nu moeten de palm-uitreiking zien als het symbool waarin wij tot ridder van Christus worden nen wy met Hem binnengaan in de Heilige Stad. De naam Witte Donderdag is gegeven door het volk in hoofdzaak, omdat de klee ding wit is. Pater Kruitwagen is het daar mee niet eens en noemt de witte kleur „blijheid". Onze blijheid van het Heilig Sacrament des Altaars. In vroeger tijd werden er op Wi-tten Don derdag drie Missen gelezen en wel de Boetelingenmis, Oliemis met wijding van de H. Olie en de Avondmaalsmis. Later zijn deze drie Missen in één saamgevat. De Boetelingenmis kunnen wij beschou wen als de Mis der Kwijtschelding. De Oliemis werd in zoover aangehouden, dat de Bisschop de Olie nu nog wijdt. Deze plechtigheid van de Oliewijding is zeer oud. De plechtigheid van Witte Donderdag kunnen wij ook weer in drie deelen splitsen. Onder de H. Mis op Witte Donderdag wor den twee Hosties geconsacreerd, waarvan er een bewaard wordt tot den anderen dag en plechtig naar een zij-altaar wordt ge bracht, het heilig graf. Bij het tweede deel wordt de vernederende ontkleeding des Heeren voorgesteld, de ontklee ding van Christus. Ten derde de voetwassching, een voorbeeld van nede righeid en naastenliefde. Over den Goeden Vrijdag zegt spr. het volgende: De morgendienst van Goeden Vrijdag is zeer oud. De kruisaanbidding en de Mis zonder consecratie zijn in de liturgie in de 6e eeuw aangenomen. De kerk is heden in een rouwkleed ge stoken, alles spreekt van droefheid en rouw. De lichtstreep is hier als de Kerk de zegezang aanheft over satan en zijn en gelen. Na de passie roept de Kerk ons op om een gebed voor de afgedwaald en. Nu volgt in plaats van de consecratie de kruis- ontiblooting. Daarna de kruisvereering, waarbij de priester zich van zijn kleeren ontdoet en tot slot volgt de vreugdezang op de Verrijzenis des Heeren. Nu volgt de H. Mis met de op den voor- gaanden dag geconsacreerde Hostie. Zoo wordt de Kruisdood des Heeren ons voor- Paasch-Zaterdag noemt de H. Kerk den Heiligen rustdag des Heeren. Paasch-Zater- dag is de groote doopdag in de H. Kerk. Door de dooping krijgen wy medeleven en mededeel aan het leven der H. Kerk. Onze doopgenade is de vrucht van Chris tus- Verlossing. Paaschfeest is doopfeest en Christus Verrijzenis het licht van de we reld. Tot de plechtigheden van Paasoh-Zater- dag behoort ook de wijding der Paarsch- kaars. Na de vuurwijding in het kerkpor taal treedt de processie de kerk binnen. Tel kens wordt een nieuwe kaars aan den triangel- ontstoken, eerst daarna wordt de Paaschkaars gewijd en ontstoken. Nu maken wy ons op voor de paasch- viering. Priesters en doopelingen gaan met de kaars voorop naar het doopvont. De brandende Paaschkaars wordt in het water Neergelaten, waarna in het water olie en chrisma wordt gegoten en dankbaar vernieuwen we daarbij onze doopgelofte. Zoo trekt de witte schare op van de doop kapel naar het Godsnuis. Zoo zien wij, dat de Pasohen is het middelpunt van heel het kerkelijk jaar. Wij moeten het Paaschmysterie zien in het heden. Sterven met Christus om te ver rijzen met Christus. De eerw. spreker besloot zijn schitteren de uiteenzetting, die doorweven was met hymnen en gedichten, met allen een Zalig Paaschfeest toe te wenschen. De voorzitter was de tolk van het aan dachtig gehoor toen hij kapelaan de Jong warmen dank bracht voor zijn prachtige rede over de ceremoniën der Goede Week. De agenda. Nu kwam de eigenlijke agenda aan de •beurt. De notulen werden onder dank goed gekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer E. Duym, bleek, dat het ledental op het oogenbliik 674 bedraagt waar nog bij komen de zeven en twintig (27) nieuwe leden der pas opgerichte afdeeling der Haagwegparochie. Het jaarverslag van den penningimees- I ter wees trots de groote uitgaven in het af- geloopen jaar (Eucharistisch Eeuwfeest) een batig saldo aan. Beiden functionarissen werd voor hun keurige verslagen door den voorzitter dank gebracht. De kasnazieners hadden alles in goede orde bevonden, zoodat er overgegaan kon worden tot bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren E. Duym, J. L. v. Heteren, H. J. W. Peeters, H. J. Staats en P. J. Co 11a. De heer Co 11a stelde zich niet herkies baar. Bij acclamatie werden alle aft redenden weder gekozen, terwijl er voor den heer 'Colla geen candidaat was gesteld, zoodat dit alsnog gedaan kan worden. Het was al ver in den avond toen de voorzitter het slotwoord sprak. Spr. wees hierbij op den grooten steun, dien de Vriendenkring steeds van „de Leidsche Courant" ondervindt, die steeds haar ko lommen voor haar open heeft. Hij vraagt als tegenprestatie van de aanwezigen om op haar beurt de Katholieke pers te steu nen. Zij voor ons, wij voor haar, want: „Eendracht maakt macht". Na het zingen van Roomsohe Blijdschap sloot de voorzitter dezen leerrijken avond met den Chr. groet. Zoo moet ook onze processie zijn, dan kun AFSCHEIDSKAMPVUTJR Bij het vertrek van Pastoor K, M. A. Nieveen v. Dijkum Gisteravond hebben de Verkenners en Welpen van de St. Paulusgroep en de Kruisvaarders van het St. Pancras-cohort hun aalmoezenier en directeur voor het laatst rond een gezellig kampvuur in hun midden gehad. Na het openingsgebed nam Baanderheer de Graaf van het St. Pancras-cohort het woord en feliciteerde in hartelijke be woordingen Pastoor Nieveen v. Dijkum met zijn benoeming als pastoor te Egmond aan den Hoef. Spr. memoreerde, dat door de groote zorg en arbeid en hartelijke toewijding van kapelaan Nieveen een hechte band is ontstaan tusschen hem en „zijn jon gens". Zij zijn hem dankbaar voor wat hij voor hen deed en zullen hem nooit vergeten. Vervolgens dankte spr. pastoor Nieveen voor alles, dat de jeugdleiders aan hem verschuldigd zijn, voor den steun die zij van hem ontvangen hebben, voor het vertrouwen, dat hij hun heeft geschon ken. Hij vroeg het gebed van den pastoor voar hun jeugdwerk en hun jongens en besloot met de belofte, dat Kruisvaarders en Verkenners pastoor Nieveen niet zul len vergeten. Daarna nam Hopman Stolkwijk van de St. Paulusgroep het woord en herdacht dankbaar^ wat pastoor Nieveen als aal moezenier voor de Verkenners is geweest. Hij bracht in herinnering hoe de aalmoe zenier het kampleven van de verkenners heeft meegemaakt en beleefd. Hoe hij ook zyn goed daad deed door in het kamp broodjes te smeren. Wat is het kampleven mooi geweest met den inzet van iederen dag: de H. Mis, door den aalmoezenier in het kamp opgedra gen, waarbij door Verkenners werd ge- dialogeerd. Spr. zeide, dat pastoor Nie veen altijd graag bij zijn jongens was en meenend, dat hij dan hun snoetjes wel graag zou zien, bood hij namens Verken ners en Kruisvaarders een viertal groote foto's aan van Verkennersgroep en Wel- penhorde en van het St. Pancras-cohort, benevens een foto van de gezamenlijke parochieele jeugdleiding. Daarna opende de Hopman het kamp vuur en werd een leuk programma van kampliedjes en recreatienummers door Verkenners, Welpen en Kruisvaarders uit gevoerd, waarbij allen in echte „kamp vuurstemming" kwamen. Aan het slot van den mooien avond sprak pastoor Nieveen een hartelijk woord van afscheid tot zijn leiders en zijn jon gens, hij beloofde het werk van de leiders en him jongens, die toch ook „zijn jon gens" bleven, in zijn gebeden niet te ver geten. Hij uitte zijn dankbaarheid voor de prachtige foto's, die, al wordt hij 100 jaar, altijd in zijn kamer zullen hangen, omdat zij hem zullen herinneren aan zijn mooie jeugdbeweging in Leiden. Met een laatste woord van opwekking tot zijn jongens, altijd het doel van hun mooie beweging voor oogen te houden, onderling de vriendschap te verstevigen, van hun leiders te houden, die zooveel liefde voor hen hebben, hun leiding te volgen, eindigde hij zijn hartelijke toe spraak. Tenslotte gaf de pastoor allen zijn laat- sten zegen en nam van jongens en leiders allen persoonlijk afscheid. HET LEEKENSPEL. Zoowel onder dilettanten als onder be roepsspelers gaat de aandacht in de laatste jaren meer en meer gespannen worden op het leekenspel. Vooral onze katholieke jeugdbeweging heeft reeds meer dan eens goede vruchten geplukt door de schoone mogelijkheden van het leekentooneel tot tastbare werke lijkheid te maken; een werkelijkheid niet alleen van volle zalen en herhaalde opvoe ringen maar niet minder van innerlijke ontroering en hoogere opvoering van het publiek, van dieper beleven en meer blij vende vorming in de spelenden. Deenthousiaste regie van Anton Sweers heeft wonderen gewerkt met jongens van heel gewoon, soms laag beschavingspeil, met jongens vaak, die door bedeesdheid of onbeleefdheid tot dan onhandelbaar heetten. Een groote vraag is nog: hebben we ge noeg goede leekenspelen? Juist omdat het leekenspel streeft naar een innerlijk beleven van wat „gespeeld" wordt, is het leekenspel een prachtig op- voedings- en vormingsmiddel voor onze jeugd- en jongerenbeweging in katholiek verband en juist daarom grijpt men zoo ge makkelijk terug naar den tijd, waarin de samenleving doordeesemd was van de ka tholieke gedachte, de middeleeuwen. Maar vergeten mag niet worden, dat ook wij Katholieken, midden in den modernen tijd moeten staan: moderne Katholieken, die van den modernen tijd de vele schoone mogelijkheden benutten juist om een edele en diepere vorming van ons zelf en van an deren mogelijk te maken. Het kan een zegen worden voor onze ka tholieke jeugd, dat het daarvoor gestichte Tooneelfonds „Ons Leekenspel" ernstige po gingen in het werk stelt om in alle wen- schelijkheden op dit gebied te voorzien. Mogen zij, die daartoe geroepen zijn, aan deze zegenverspreiding krachtig medewer ken! Amsterdam en Den Haag de eerste stad vooral hebben reeds veel moois op dit gebied van onze jongens gezien. Nu zal de bollenstreek met zijn overwegende tuin dersbevolking een kans krijgen, om te de- monstreeren, dat ook de jongens buiten de grootstad kunnen leven en laten leven van en door het leekenspel. Op Tweeden Paaschdag zal onder regie van Anton Sweers in Lisse een leekenspel- demonstratie gehouden worden speciaal AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 April as. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807 en E. B. de Metz, Ko- revaarstraat 51, teL 3553. VAN ONZE ADVERTEERDERS. SIGARENMAGAZIJN HAARLEMMERSTRAAT 128 Door de firma J. L. Manravede Zoete is hedenmiddag in perceel Haarlemmer straat 128 een nieuw sigarenmagazijn ge opend. Reeds vroeger was hier eenzelfde magazijn gevestigd, doch de nieuwe on dernemer hoopt door het brengen van al lerlei courante merken en het nieuwe merk „Metro" een ruim afzetgebied onder de oude klanten te winnen en tevens nieuwe rookers bezoekers te maken. Be halve in sigaren vindt men ook uitgebrei de keuze in sigaretten, tabak en rook artikelen. voor de jeugdleiders, verkenners uit Leiden en Jonge Wachters uit Lisse zullen de spe lenden zijn; het program is nogal va rieer end en geeft o.a. Het Gastmaal der Kinderen en De Duivelsberg van Henri Ghéon. Nadere inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij Rector L. Beune, Zoeterwoud- sche Singel 33 te Leiden. Jeugdleiders kunnen zich ook terstond een plaatsbewijs verzekeren door storting van één gulden op Gironummer 233516 ten name van „Penningmeester Districts K. J. C. te Leiden". R.K. VOLKSBOND Film vertooning voor de vrouwen der werkloozen Het bestuur van den R.K. Volksbond heeft de gedachte gehad den vrouwen van de bondsleden eens wat aan te bieden, en het heeft dit gedaan in den vorm van een filmvertooning. Door het groote gebruik, dat van deze uitnoódiging was gemaakt moesten 2 avonden worden vastgesteld. Gisteravond had de eerste vertooning plaats. De voorz. opende de bijeenkomst met den christelijken groet en heette allen van harte welkom, de hoop uitsprekend, dat de films, vooral de Lourdesfilm, die reeds eerder voor de leden was vertoond, in den smaak zou vallen Hierna ving de vertooning aan met een mooie natuurfilm, waarna de nieuwe ge luidsfilm van Lourdes, door de K. S. A. in Nederland geimporteerd, werd ver toond. De prachtige opnamen, de heerlijke mu ziek en zang, die de film begeleiden, het vurige gebed der zieken tot Maria, dit alles maakte de film, die eveneens uit film-technisch oogpunt goede kwaliteiten bezit, tot een der beste films, van katho liek standpunt bezien, van dezen tijd. Een der bestuursleden van den Volks bond sloot na nog een kort propagandis tisch woord voor onze courant „De Leid sche Courant" gesproken te hebben, dezen welgeslaagden avond. Uitvoering „Emtégees". De Leidsche H-B.S.-Vereeniging „Emté- geës", die sinds 1931 haar reeks jaarlijksche uitvoeringen had stopgezet, zal Donderdag 25 April a.s. de oude traditie weer opvatten met een uitvoering van het blijspel „Dicky" in de StadsgehoorzaaL De opbrengst zal ten goede komen aan het Leidsche Crisis- Comité. Nationale Bedevaart Lourdes. Van 23 tot 31 Juli gaat dit jaar de na tionale Nederlandsche Bedevaart naar Lourdes. Wie nadere inlichtingen wenscht, kan zich daartoe vervoegen bij Rector L. Beune, Zoeterw.singel 33. Lustrum-commissie SteenstraatBeestenmarkt. Woensdagavond heeft de versierings- commissie SteenstraatBeestenmarkt in cafélrest. „Bellevue" vergaderd ter bespre king van de versiering tijdens de lustrum week. Verschillende ontwerpen waren in gediend. Besloten werd een ontwerp gevelversie ring van Reel. Studio „Succes" (Poels en Swaan) te laten uitvoeren. Aan de op morgen, Zaterdag, te houden bloembollenmarsch zal de „Princevlag" af deeling Leiden medewerken met: een lei der, een vaandrig, een tamboer, een hoorn blazer, en 8 man. Voor de groote Nationale eendaagsche afstandsmarschen van de wandelsportclub van „De Princevlag" te den Haag, te hou den op 2de Paaschdag is ingeschreven met twee afdeelimgen, een voor 30 KM. en 1 voor 40 K.M. Leidsche Arbeidsbeurs. Op den Hen April 1935 waren 4108 (v.j. 3218) werkzoekenden ingeschreven. Bij de politie is wederom een heerenrij wiel te bevragen, dat onbeheerd is gevon den.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2