r' CT" VRIJDAG 12 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 VERDUISTERING VAN ƒ12.000— Boekhouder te Heerlen gearresteerd. De politie te Heerlen heeft, naar de „Te legraaf' bericht, gearresteerd en naar Maastricht overgebracht den boekhouder F., verdacht van verduistering van onge veer ƒ12.000 ten nadeele van zijn patroon W., wiens volle vertrouwen hij jarenlang volkomen heeft genoten. Het was den fiscus reeds eerder opgeval len, dat het inkomstenbiljet van den gara gehouder W. een bedrag aangaf, dat niet in overeenstemming werd geacht met den om vang van het bedrijf, weshalve noodig ge oordeeld werd een boekenonderzoek in te stellen. Het voorloopig onderzoek wees er reeds op, dat de winst, gezien den omzet der zaak, opvallende laag was aangegeven. Dienovereenkomstig werd besloten door een Rijksaccountant uit Maastricht een na der boekenonderzoek te laten instellen. De rijksaccountant constateerde spoedig on regelmatigheden in de boeken. De boek houder, die inzag dat zijn manipulaties ontdekt zouden worden, kwam niet meer ten kantore, doch deelde zijn patroon tele fonisch mede, gelden der zaak verduisterd te hebben. Het onderzoek wees uit, dat de verduis teringen reeds sedert 1931 gepleegd zijn. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. De storm. In het Wilhelminapark is gisteravond een der zwaarste boomen door den storm ontworteld. De zware boom kwam op de betegelde speelplaats der ge meenteschool terecht en vernielde gedeel telijk het afsluithek. Gelukkig hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het slechte weer van de laatste paar weken bracht veel teleurstel ling en belemmering. Men heeft met de werkzaamheden niet kunnen opschieten en in het te veld staande kwam geen groei. De tulpen, die er vroeg in het voorjaar voor stonden of ze ditmaal eens bijzonder vroeg zouden zijn, staakten bijna hun groei en inplaats van vroeg zullen deze van nu af aan vrij laat zijn en men behoeft zich geen illusies te maken over bloembollendagen met Paschen. De Narcissen, die van het slechte weer te lijden hebben, werden z.g. gekopt waardoor, als de tulpen zullen ko men, een groot gedeelte van de Narcissen bloemen verdwenen zijn. De prijzen waren de laatste dagen iets stijgende. Dit zegt niet dat de tuinder thans meer ontvangt dan b.v. najaar 1934, want de producten heb ben sindsdien aan gewicht veel verloren en het onderhoud is ook niet gering. Betaald werd voor uien per 100 kg. 5.105.50, witlof per 100 kg. f 8.1011.20, waschpeen per kist van 20 kg. f 1.051.35 is de beste kwaliteit. Grove peen brengt slechts van 4065 cent per kist op. De andere produc ten komen nog maar in kleine hoeveelhe den. LEIMUIDEN. Verkooping Kerkschapen. Woensdag jl. had de jaar lij ksche verkoop van kerk schapen plaats. Er waren in totaal 52 scha pen, die de som van 741 opbrachten. Koo- per werd de heer Roest alhier. RIJNSBURG. Tuinbouw. De prijzen waren deze week voor sommige der grove tuinbouw producten niet slecht te noemen. Een der oorzaken zal wel hierin te vinden zijn, dat de voorraad van geen beteekenis meer is. Uien b.v. brengen momenteel van 5.00 5.60 per 100 kg. op, roodekool varieert van f 2025 per 100 stuks, wasch- of breek- peen gaat voor f 5.106.50 per 100 kg., wit lof gaat iets vlugger dan voorheen en brengt van 913 cent per kg. op, gelekool f 1.904.10 per 100, selderieknollen f 2.50 3.80 per 100 stuks. GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM De Raad dezer gemeente hield giste ren een openbare vergadering. Voorz. de burgemeester; tegenwoordig 10 leden. Af wezig met kennisgeving de heeren Goe- mans, van Deursen en De Wreede, nog af wezig de heer J. D. Jansen. Er is een va cature. Bij de wyziging winkelsluitingswet wordt door weth. Vermeer bezwaar ge maakt tegen den Zondag vóór St. Nicolaas. Weth. Klaver zegt, dat het voorstel van B. en W. is conform het advies van de Centrale der 3 Middenstandsvereenigin- gen. Na breede discussies wordt gestemd; eerst over het voorstel van B. en W., waar over de stemmen staken: 55. Daarna over het voorstel-Carlier-Vermeec, dat den Zondag wil afvoeren. Uitslag: verworpen met alleen de voorstellers vóór. Daarna komt in stemming een voorstel-Mathot- Loerakker-Meskers om den Zondag open te stellen vóór St. Nicolaas, indien die dag op Maandag valt. Dit wordt aangenomen met 91 st. Tegen de heer Spilker. Bij de wijziging schoolgeldheffing ne men B. en W. de aanvulling vah den heer Loerakker over, dat dezelfde verlaging voor meerdere kinderen uit hetzelfde ge zin blijft gehandhaafd, waarna de wijzi ging met algemeene stemmen wordt aan genomen. Inzake verlaging der straatbe lasting wordt voorgesteld, dat deze per strekenden meter zal worden 1.14 tegen 1.50 zooals ze voor 1934 werd gesteld. Dit voorstel werd aangenomen met 64 stemmen. Tegen de heeren van Lierop, Fij- ma, Spilker en Paase. Tot onderwijzeres aan de O. L. school werd met alg. st. benoemd mej. M. H. Brons te Rotterdam, No. 1 van de voor dracht. De schoolartsendiensi wordt voortgezet. Inzake den schoolartsendienst is volko men overeenstemming verkregen tusschen de gemeenschappelijke gemeenten; de dienst zal worden gecontinueerd en de commissie heeft besloten, den functionaris op te nemen in het ambtenarenreglement der gemeente Hillegom. Het verzoek van den heer K. Velthuijs, dat de gemeente een strook grond van adressant overneemt aan de Elsbroekerlaan wordt voor kennisgeving aangenomen. De raad besloot niet over te gaan tot verla ging van het maximum aantal verloven A in deze gemeente. Vervolgens kwam aan de orde: herstemming over het voorstel- Loerakker, waarbij bepaald wordt, dat de max.-snelheid voor automobielen over een gedeelte van den Rijksweg in de bebouw de kom der gemeente gesteld wordt op 25 K.M. Dit opschorten werd gevraagd tot 1 Juli. Bij een vorige stemming staakten de stemmen; dat was nu weer zoo: 55, zoo dat het voorstel verworpen is en de desbe treffende borden zullen worden besteld. Opgedrongen politie-agenten. De voorz. deelt nu mee, dat uit Den Haag bericht van Ged. Staten is ontvan gen, dat het politie-reglement niet zal wor den goedgekeurd, tenzij: 1. het politie corps uitgebreid wordt met 2 agenten; 2. dat de salarissen worden verlaagd. Het is ook voor B. en W. een groote moeilijkheid, hierin te berusten, er wordt dienaangaande nog onderhandeld. De raad heeft zoowel tegen de 2 agenten, die ons opgedrongen worden als eegen deze verlaging, groot be zwaar. De voorz. zegt, dat voor de ge meentewerklieden vermoedelijk drasti sche loonsverlagingen zullen worden voor geschreven; het presentiegeld voor de Raadsleden is van 4 op 3 teruggebracht. Voor de wethouders wordt een verlaging geëischt van 1250 tot 800. Hiertegen zal met kracht namens den Raad worden op gekomen. Nog is de voorz. er net bijtijds in geslaagd, een leening, groot per resto ƒ81500 a 4.75 om te zetten in een a 4 pet, waarvoor hem grooten dank wordt ge bracht. Bij de rondvraag werden ter spra ke gebracht, boomenrooien, losloopend honden, verlichting etc. Hierna sluiting. ZOETERMEER-ZEGWAART. Landstorm-schietwedstrijden. De wed strijden van de plaatselijke Landstorm- Commissie behooren weer tot het verleden. Mede door de prachtige samenwerking van de wedstrijd-commissie, onder de bezielen de leiding van den heer P. A. van der Meer, zijn de wedstrijden een groot succes geworden. Een groot aantal schutters, indi vidueel en in korps hebben elkaar bekampt, waarbij men elkaar geen punt toegaf. Op de personeele baan was het verschil in pun ten zoo gering tusschen den hoogsten schut ter en den vijftienden schutter (1 punt) dat behalve om den ln pr., om de overige prij zen geloot is moeten worden. Zooals op schietwedstrijden gebruikelijk is, bestonden de prijzen uit geld, medailles, bekers, gebruiksvoorwerpen, enz. Medailles waren aangeboden door: den heer Burgemeester onzer gemeente, door het gemeentebestuur van Zoetermeer en Zegwaart, den weled. gestr. heer M. Goos- sens, notaris, alhier, den heer C. H. Brin- kers te Wassenaar, den voorzitter van de Nationale Landstorm Commissie, Burger wacht Zoetermeer-Zegwaart, schietveree- niging „Pro Patria", alhier, den Reserve- leider van den B. V. L. te Zoetermeer Zegwaart; beker van den hoogedel gestr. heer, majoor J. P. Boots, commandant van het Landstormkorps Zuid-Holland West, plaquette van de firma Gerritsen en van Kempen te Zeist. Belangeloos werd gedurende de wed strijddagen het wedstrijdlokaal vervuld met muziek van den heer P. J. van Her wijnen; de gramofoonplaten waren gratis ter beschikking gèsteld door den heer H. B Groenhuijzen, beiden alhier. De uitslagen op de verschillende banen waren als volgt: Geluksbaan: le prijs C. van Haastert, 2e N. C. J. van den Bosch, 3e C. A. Rietdijk, allen alhier met resp. 5001, 4905 en 4687 punten. Personeele baan: le prijs C. de Vos, Loos duinen, 2e A. Breedijk, Loosduinen, 3e A. de Bruin, Hillegersberg, 4e N. C. J. van den Bosch, Zoetermeer. Vaste baan: le prijs Jac. Noomen Sr., 2e D. Noomen, 3e Jac. Noomen Jr. allen te Rotterdam. Vrije baan: le prijs A. Veelenturf, Bode graven (16 x 30, 5 x 29), 2e D. Noomen, Rotterdam (16 x 30, 4 x 29), 3e prijs F. J. van der Krogt, Wassenaar (15 x 30, 7 x 29); 4s D. ten Avest, Wassenaar (15 x 30, 6 x 29) 5e Jac. Noomen, Rotterdam (14 x 30, 8 x 29) 6e P. A. van der Meer, Zoetermeer (14 x 30, 6 x 29). Korpsen B. V. L.: le prijs Loosduinen I 247 punten; 2e Bodegraven I 247 punten; 3e Alblasserdam 245 punten; 4e Rozenburg 243 punten; 5e Zoetermeer-Zegwaart 242 punten; 6e Pijnacker 242 punten; laagste aantal punten Nootdorp 200 punten. Eerekorpsen: le prijs B. V. L. Loosduinen II 150 punten; 2e prijs B. W. Schietver. Rotterdam 140 punten; 3e B. V. L. Bodegra ven 148 punten; 4e Schietver. „Steeds Vaardig", Pijnacker, 148 punten; 5e Schiet ver. „Willem Teil", Bodegraven 148 punten; 6e B. V. L. Gouda 148 punten; 7e B. V. L. Zoetermeer Zegwaart 147 punten; 8e B. V. L. Rotterdam (Hilleshtis) 147 punten; 9e Burgerwacht Kethel 147 punten; 10 Bur gerwacht Wateringen 146 punten. Korpsen B. V. L., Burgerwachten, schiet- vereenigingen: le prijs Schietvereeniging „Willem Teil", Bodegraven 248 punten; 2e Burgerwach't Hillegersberg 247 punten; 3e Burgerwacht Kethel 246 punten; 4e B. V. L. Rotterdam 245 punten; 5e Schietver. Burgerwacht „Prins Alexander" 245 pirn- ten; 6e Burgerwacht Zoetermeer Zegwaart 244 punten; 7e prijs Schietvereeniging „Ne derland en Oranje" Alphen aan den Rijn 243 punten; 8e prijs B. V. L. Zoetermeer Zegwaart 242 punten. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 13 April a.s. Huizen 1875 M. K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Melodieën der laatste 50 jaar. (Gramofoon). I.00 De K.R.O.-boys. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 Rhythmisch kwartet. (Gramofoon). 5.00 K.R.O.-orkest. 6.20 Journalistiek weekoverzicht, waar na vervolg K.R.O.-orkest. 7.15 Causerie over kunstmatige ademha ling, waarna K.R.O.-orkest. 8.00 Vaz Dias en de K.R.O.-boys, afge wisseld door Jimimy and Charley en de guitaar. 9.20 Gramofoonplaten op verzoek. 10.00 De K.R.O.-boys. 10.30 Vaz Dias en Gramofoon. 10.45 De K.R.O.-boys. II.15 Gramofoon. Hilversum 301 M. V.A.R.A.-uitzending. 8.00 „Orvitropia". 8.45 „De Zonnekloppers". 9.15 „De Flierefluiters". 9.50 Viool en piano. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Kwintet-concert en Gramofoonpl. I.301.45 Voordracht. 2.00 „Hoe de toonkunst groeide" en gra mofoonpl. 3.00 Huismuziek en Filmpraatje. 3.30 R'damsch Philh. Orkest. 4.00 Lezing. 4.50 Vervolg orkestconcert. 5.40 Literaire causerie. 6.02 Piano en zang. 6.30 Esperanto-uitzending. 7.00 Terschellingsche uitzending. 7.30 Gevar. progr. m. m. v. orkesten en solisten. 8.20 Vaz Dias en Vara-Varia. 8.30 Vervolg gevar. progr. 9.00 Mannenkoor „Zang na arbeid". 9.10 Gramofoonpl. en vervolg gevar. programma. 9.50 „The Berg Sisters". 10.05 Dubbel X-Ensemble. 10.35 Orgelspel. II.00 Rep. v. d. Intern. Bloemententoon stelling „Flora" Heemstede. 11.3012.00 Gramofoonpl. Droitwich, 1500 M 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 B.B.C.-Northern Orkest. I.20 Commodore Grand Orchestra. 2.20 Het Belfaster Omroeporkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Mantovani's Tipica Orkest. 5.05 Amerikaansch Relais. 5.35 Ambrose en zijn band. 7.50 Callender's Senior Band. 8.50 Variété-programma. 10.20 B.B.C.-Theater-orkest. II.2012.20 B.B.C.-Dansorkest. „R adlo-Paris", 1648 M. 11.35 Orkestconcert. 7.20 Gramofoonpl. 7.45 „Malvina", operette van Hahn, M. m. v. solisten en orkest. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.504.50 Omroeporkest. 7.5011.50 Bonte Avond. Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Orkestconcert. 12.35 Orkestconcert. 3.20 Gevar. programma. 5.35 Kamermuziek. 6.20 „Der Alte von Mechtshausen", Wil helm Busch-herdenking. 7.35 Gevar. programma. 10.2011.20 Oskar Joost en zjjn orkest. Rome, 421 M. 8.20 Opera-uitzending. B r u s s e 1, 322 en 484 M. 322 M.: 12.301.20 J. Schnijdér's orkest. 3.20 en 3.50 GramofoonpL 5.35 Piano- en cellorecital. 6.20 GramofoonpL 7.20 Omroeporkest. 9.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 11.20 J. Schnijdér's orkest. 12.201.20 en 3.35 Gramofoonpl. 5.20 Zang. 5.50 15de eeuwsche muziek uit Luik. 7.35 Hoorspel. 9.2011.20 Gramofoonmuziek (Traviata, Verdi). Deutjchlindsender, 1571 M. 7.30 Paul Lincke-concert o. L v. den componist. 9.20 Berichten. 9.20 „Ostpreussenfahrt 1935", reportage. 10.05 Weerbericht. 10.2011.50 Oskar Joost en zijn orkest Gemeentelijk Rzdiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 9.20 Keulen. 14.50 Kalundborg. 15.20 Keulen. 17.20 Brussel Fr. 17.35 Brussel VL 18.20 Keulen. 19.20 Beromunster. 22.20 Leipzig. 4e Programma. 10.05 Deutschland Sender. 10.35 Droitwich. 11.05 London Reg. 13.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 19.50 Droitwich. 21.50 London Reg. DE GOEDE WEEK BIJ DE KILO. Ter inleiding van de Goede Week geeft de K.R.O. Zondagmiddag, 14 April, weder om een uitzending van het Passiespel, met gebruikmaking van tekst en origineele mu ziek uit Oberammergau. Dinsdagavond, na de Meditatie geeft het K.R.O.-Koor een uitvoering voor de mi crofoon van het werk van Hermann Simon: Crucifixus (De zeven Kruiswoorden), ter wijl Vrijdagavond uit de Thomaskirche te Leipzig o. L v. Hans Weisbach de Mattheus- Passion wordt overgenomen. ZEGWAART. Geboren: Adriaan, zoon van Arie Lagerwaard en Berendina Mulder Hen drik, zoon van Füippus Burggraaf en An- nigje Maria Johanna Broekhuizen. Overleden: Wilhelmus Martinus Marie, zoon van Johannes Nicolaas Tette- roo en Johanna Margaretha Lexmond, oud 2 dagen. I O n de rtrouwd: Pieter Hofstede, oud I 29 jaar en Adriana Lengbeek, oud 24 jaar. POLITIE-STOPTEEKENS Voor verkeer, dat den agent ran achteren nadert. Voor verkeer, dat den agent van voren cn achteren nadert. Voor verkeer, dat den agent van voren nadert. FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGELL. 26) Op tafel, onder de oogen van Jack Peri- vale, stond de cartonnen doos met de naam van een beroemd modehuis uit Pa rijs, die de japon bevatte, die Hetty bij haar huwelijk zou dragen. Zij was juist met een speciale bestelling uit Parijs aan gekomen! En met het beeld voor oogen hoe zij er in uit zou zien, leunde Max Reiss be haaglijk in zijn stoel achterover en keek in de eerlijke blauwe oogen, die met zoo veel angst en verwachting op hem geves tigd waren. „Beste jongen, op mijn manier houd ik 'evenveel van dat meisje als jij; heb ik dan geen afstand gedaan terwille van jou? En zou je dan nu gaan denken, dat ik je in den weg zou willen staan?" vroeg hij, zijn dikke witte vingers uitspreidend. Jack moest wel bekennen, dat dit alles zeer waarschijnlijk klonk. Hij verliet het kantoor en vroeg zich af of wel ooit iemand in zijn liefde zoo onge lukkig zou geweest zijn als hij. Telkens wanneer hij een slank, blond meisje zag, wier figuurtje hem ook maar even aan Hetty herinnerde, liep hij haar achterna en staarde haar dan som zoo on verholen en onafgebroken aan, dat hij er soms beleedigde of kwade blikken voor te rugkreeg. Over het algemeen was Jack niet treurig van het gezelschap zijner vroegere vrien den bevrijd te zijn. Hij verlangde naar een zaamheid om op zijn gemak nieuwe plan nen te kunnen uitdenken om zijn meisje op het spoor te kunnen komen. Maar er kwam een avond, dat zoowel zijn lichaam, als zijn hersens uitgeput wa ren en hij niet meer kon. Hij zat in de hall van de club en zijn gezicht was verbitterd en versomberd door de weinig opwekkende gedachten, die door zijn hoofd spookten. Hij had bijna geen geld meer over een paar pond-biljetten, wat los zolvergeld en eenige stuivers vertegenwoordigden zijn totaal bezit. Iedere zenuw in zijn lichaam, ieder greintje van onafhankel kheid, dat hij be zat, kwam in op stand bij de gedachte naar zijn vader te moeten gaan voor geldelijke hulp, zelfs indien vader geneigd zou zijn, die te geven. Tom Lowden, een medelid van zijn club, vroeger officier bij hetzelfde regiment als hij, kwam onbewust een nieuwen draad weven in Jack's levensgeschiedenis. „Zeg, ouwe jongen, kijk niet zoo sip; doe eens mee en bekijk den zonnigen kant van het leven, dan kom je er met een lach doorheen", zooals mijn ouwe heer zegt." Jack keek bedroefd naar den vroolijken jongeman en noemde hem binnensmonds den grootsten idioot, dien hij ooit gezien had. „Heb je al plannen voor vanavond?", vroeg de onbedwingbare Tom opgewekt, terwijl hij zich een sigaret rolde. „Neen", antwoordde Jack 'eenigszins kortaf. „Wel, zou je lust hebben met mij mee te gaan naar een heel gezellige gelegen heid waar een tam spelletje gespeeld wordt. Het is een particuliere club, in een flat in Mayfair?" ging de jongeman voort, die werkelijk de bedoeling had zijn vriend schap voor Jack te toonen. Jack stond reeds op het punt te weigeren toen het plotseling door zijn brein flitste, dat hij met dat „tamme" spelletje mis schien zijn magere geldmiddelen eenigs zins versterken kon. Hij was eigenlijk niet dol op kaartspelen alles wat men bin nenshuis moest doen, was hem onaange naam maar zijn geluk in het spel was spreekwoordelijk. „Ja goed Tom, ik ga mee" en hij stond op om zijn jas en hoed te halen. Zij namen een taxi en reden naar een zeer modern gebouw in een der deftigste straten van Mayfair, waar Jack na door zijn vriend geïntroduceerd te zijn, vriendelijk ontvangen werd. Een bediende bracht het paar naar een schitterend ingerichte kamer, die gevuld was met heeren van allerlei leeftijd, type en* nationaliteit. Sommigen dronken, som migen rookten, anderen zaten in stille, klei ne groepjes ernstig te spelen, maar de meesten waren geschaard rondom een groote vierkante tafel, aan het hoofd waarvan een slank meisjesfiguurtje stond, in het wit gekleed met een allerliefst ge zichtje, waarin de droevig verwijtende blik der oogen toonde, dat zij gedwongen werd, eigenlijk tegen haar wil iets te doen wat zij niet aangenaam vond. „Mijnheer Reiss, mag ik u vanavond een vriend voorstellen the Honorable Jack Pe- rivale?" vroeg Tom Lowden onschuldig. Hetty had niet opgekeken toen de deur openging; er waren den geheelen avond al menschen binnengekomen en haar hart was wee en bedroefd tot in de diepste diepten van haar eerlijk jong karakter. Maar nu sloeg zij haar oogen op en ieder een in de kamer keek ademloos op, toen 'een wilde kreet aan haar lippen ontsnapte. Door een gordijn van sigaretten- en siga renrook ontmoetten hun oogen elkander: de hare en Jack's. Toen het eerste oogenblik der herken ning voorbij was, verhardde Jack's gezicht en zijn oogen werden scherp, gelijk gesle pen staalpunten. Hetty, die dien blik niet kende, kromp ineen alsof ze geslagen was. Zij wilde schreeuwen, roepen, uitleg ging geven, de bescherming opeischen waartoe Jack's liefde haar eens het recht had gegeven, maar zij kon niet; haar tong lag als leer in haar mond en toen zij de lip pen opende om te spreken bracht zij niets anders voort dan een jammerlijk geluidje. De atmosfeer was gespannen geworden, geladen met electriciteit. Jack was persoonlijk met vele van Max Reiss' gasten bekend en van naam kenden ze hem allemaal. Voor enkelen was de situatie plotseling opgehelderd; velen her innerden zich de geschiedenis van het win- keljufje, dat Jack had verklaard lief te hebben en ze begrepen onmiddellijk wat de samengeperste lippen en de uitdruk king van toomelooze woede op het jonge gezicht beteekende. Hetty, tot haar lippen bleek, moest de onderzoekende blikken doorstaan van vele paren koude, meedoogenlooze oogen. Zij wisten, wie zij was; dat voelde zij, maar het kon haar niet schelen. Alleen Jack kwam er op aan en hij dacht het ergst van haar! Het scheen wel of er een eeuw verliep gedurende die enkele seconden. „Wel, wat heb je hierop te zeggen, mi serabele hond, die je bent?" Ieder woord uit Jack's mond klonk dui delijk en helder als kristal. Mas Reiss werd bleek, hoewel 't tot zijn eer gezegd moet worden, dat hij lichame lijk geen lafaard was. Boven alles wilde hij een scène vermijden. Als de politie hierin gemengd zou wor den en hij wist, dat hij bewaakt werd zou hij een zware boete moeten betalen. Zijn kleine, sluwe oogen glimlachten, „wat bedoelt u? Het is wel een beetje vreemd. Maar hij kwam niet verder. Tafels en stoelen opzij duwend om den weg vrij te maken, beantwoordde Jack Perivale deze woorden met een goedgemik te vuistslag tusschen zijn oogen. „Ik zal jouw leeren, jouw gemeene hond, jouw gemeene schurk! ik zal...." „Monsieur Reiss, wat beteekent dat? De politiede politie!" De enkelen, die nog in de kamer geble ven waren staarden met verschrikte oogen naar den Zwitsersche bediende, die bevend in de deuropening stond. „De politie" was alles wat hij er klapper tandend uit kon brengen. Het viel hem niet in zijn meester ter hulp te komen, ook was het niet duidelijk of de politie reeds verschenen was dan wel of zij slechts het schrikbeeld zijner verbeelding was. De gasten maakten uit zijn woorden op, dat de politie er reeds was en vlogen in wilde vaart naar de deur, in de hall hun hoeden en jassen grijpend. Een oogenblik was Hetty alleen met Jack in de kamer. Ook hij had de angstige kreet van de bediende gehoord. Er waren over wegende redenen waarom Hetty niet door de politie gevonden mocht worden; zelfs in zijn grootste woede en opwinding dacht hij toch eerst aan haar veiligheid. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14