OP VELER VERZOEK VRIJDAG 12 APRIL 1935 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 de bloemententoonstelling te boskoop. Heden weer geopend. De burgemeester van Boskoop verzoekt ons mede te deelen, dat de Boskoopsche bloemententoonstelling heden weer ge opend is. Het plantenmateriaal heeft door den storm veel minder geleden dan aan vankelijk werd gevreesd. Gistedmiddag tegen vijf uur was de wind zoodanig afgenomen, dat met de herstel lingswerkzaamheden kon worden begon nen. In een oogwenk zaten 25 kranige mili tairen van de Genie in de nok van de groote tent om deze van een nieuw zeil te voorzien en mede dank zij de hulp van de Boskoopsche ambachtslieden zou men nog in den afgeloopen nacht met de herstel lingswerkzaamheden gereed komen. De heer van Straten van Nes achtte de schade voor de kweekers niet zoo heel groot. Zeer erkentelijk was de heer Van Straten voor de medewerking van de zijde van het mi nisterie van Defensie; zonder de hulp van de genietroepen zou zeker van een spoe dige heropening geen sprake zijn geweest. De schade welke aan tent en gebouw is toegebracht beteekent ook in financieel opzicht een geduchte tegenvaller, mear men hoopt door druk bezoek in de komende dagen ook deze weer gedeeltelijk te kun nen goedmaken. Bekroningen. Uitslag van de werkzaamheden van de Jury. Groote gouden medaille: Adr. van Nes, P. J. C. Oosthoek en Co., L. J. Edtz en Co., Jan Spek, Gebr. Goudkade, M. Koster en Zn., G. de Ruiter, Hazerswoude, Jan van Gelderen. Gouden medaille: H. w. e. Struve, Rien Grootendorst, W. C. Hage en Co., D. A. Koster, Kluis en Koning, Hugo T. Hooft man, G. v. d. Stam Az., P. van Noordt en Zn., Vuyk van Nes, K. Rosbergen en Zn., J. Spaargaren en Zn., Reuneker en Zn. Zilveren medaille: Brand en Zn., K. Houdijk en Zn., J. H. van Straaten van Nes, C. Frets en Zn., Van Kleef en Co., P. Bakhuizen Pz., G. Koster (buitenbeplan ting), C. Beekenkamp Tz. (buientbepl.), P. van Tol Mz. Bronzen medaille: H. den Ouden en Zn., Kromhout en Co., P. Hooftman Jz., J. W. de Vink en Zn., J. J. van Oostrom, H. den Ouden en Zn. (buitenbepl.). De Jury kende ambtshalve toe: een groote gouden medaille aan: J. H. van Straaten van Nes, H. W. E. Struye, W. de Ruyter, uit hoofde van verdienste voor den opbouw van de Bloemententoon stelling. Sectie Rozen: Certificaat le klasse: G. de Ruiter, Hazerswoude, N.V. H. A. Ver schuren, Haps. Certificaat van Verdienste: D. A. Kos ter, J. W. de Vink en Zn. Sectie nieuwigheden: Certificaat le klasse: H. T. Hooftman (2 maal), Vuyk van Nes, M. Koster en Zn. Voor zoover geen gemeente is vermeld, afkomstig uit Boskoop. koudekerk. Verkooping. Ten overstaan van Nota ris R. van den Berg te Alphen aan den Rijn werd gisterenmorgen in Hotel de Bruin al hier geveild: de twee nieuw gebouwde woonhuizen C 24b en 24c, en een perceel bouwterrein met de daarop aanwezige op stallen van 6 in aanbouw zijnde huizen te zamen groot 14.25 A., gelegen in de Lage- waard alhier. Het geheel stond in bod op 2675.en werd afgemijnd op f 750. door de Fa. M. P. den Hollander te Ha zerswoude. Geboren: Sara Wilhelmina, dochter van F. Lekx en S. van Klavereft Lou- rens, zoon van G. P. de Jong en J. Aaftink. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN EEN BROODPRIJS- EN Q VêTE KERKNIEUWS Dr. Th. M. Vlaming. Gisteren zijn door den hoogeerw. heer deken H. C. J. Sondaal te Haarlem d« H.H. Sacramenten der Stervenden toege diend aan den hoogeerw. heer Mgr. Dr. Th. M. Vlaming te Heemstede, oud-offi- ciaal en kanunnik van het bisdom Haar lem. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Dinsdag en Donderdag geen audiëntie verleenen. RECHTZAKEN haagsche politierechter. Mishandeling. Voortgezet werd de behandeling van de zaak tegen J. K. en J. v. d. M. te W a d- dinxveen, die onlangs hebben trecht- gestaan wegens mishandeling van eenige mannen met een riek en een mes, te Ha zerswoude. Als getuige a décharge werd gehoord v. d. M. Jr., zoon van verd. v. d. M., en zwager van den anderen verdachte, die verklaarde, dat zijn vader nooit een mes bij zich heeft. Het bleek een heele vechtpartij te zijn geweest Eenigen der getuigen zijn reeds wegens mishandeling, op dienzelfden dag gepleegd, veroordeeld. De betrokkenen zijn allen afkomstig uit Oss, hetgeen den politierechter, mr. v. d. Boom de opmerking ontlokte, dat wij hier van die Ossche methode niet gediend zijn. De beide verdachten bleven ontkennen. De verdediger, mr. Van 't Hof Stolk, zocht aanhouding van de zaak, daar hij er prijs op stelde, dat nog een getuige zou worden gehoord. De politierechter heeft de verdere behan deling op 17 Mei bepaald. De Volkskrant schryft: Het hoofdbestuur der Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft een onderzoek ingesteld naar de fac toren, die den prijs van het brood beheer- schen. De tarwesteun, de zuivelsteun, de accijns op olie en vet zijn oorzaak dat de brood prijs 4 a 4J4 cent per acht ons of 25 per cent duurder is dan hij zonder dien steun zou behoeven te zijn. Het spreekt intusschen vanzelf, dat aan afschaffing van dien steun voorshands niet kan worden gedacht: wij allen gezamenlijk hebben de crisislasten te dragen. Nog twee factoren behandelt de Maat schappij voor Nijverheid en Handel, en vermoedelijk is het haar juist daarom te doen: de Arbeidswet en de loonen. Als men de Arbeidswet afschafte: de beperking van den nachtarbeiden wat ver der vooral de machinale grootbedrijven in haar werkpolitiek belemmert, dain zou naar de Maatschappij van deskundige zijde zegt te hebben vernomen een prijsver laging van 2 3 cent per brood van acht ons mogelijk zijn. Ook de loonen in het bakkersbedrijf staan naar de meening van de Maatschap pij nog op een betrekkelijk hoog peil. Voor de groote steden neemt ze voor het gemak een gemiddelde van 30 per week en „uit gaande van een loonpeil van 30" zou een verlaging met 10 percent een verminde ring van den broodprijs met- rond een halven cent per brood van acht ons moge lijk zijn. Klopt dat aangenomen loonpeil van 30 niet en het klopt niet, alleen reeds omdat in de kleinere steden en op het platteland van een loonpeil vajn ƒ30 geen sprake is dan valt ook de prijsvermin dering met een halven cent in het water De Maatschappij zegt, dat in het bijzon der het consumentenbelang voorop moet worden gesteld. Maar de consumenten hebben te be denken, dat ze allen op hun beurt produ centen zijn, en dat, wanneer ze eenzijdig naar hun consumentenbelang kijken, straks ook hun belang als producent in het gedrang zal geraken. UIT DE OMGEVING De politierechter heeft L. B. te Bos koop tot 1 week gevangenisstraf veroor deeld wegens mishandeling van een ouden man, aan wien hij huur verschuldigd was en die hem daarover aanmaande. De eisch luidde 15 boete subs. 30 da gen hechtenis. Een ander Boskoopsch jongmensch heeft zich eveneens schuldig gemaakt aan mishandeling en wel van iemand, dien hij niet kende. Zekere L. passeerde op zijn fiets de Dorpsstraat en kreeg opeens van verd. een klap in het gelaat. Op zijn vraag, wat hiervan de reden was, ant woordde de verdachte, dat L. hem te hard reed naar zijn zin. De officier eischte f 50 boete subs. 50 dagen hechtenis. Mr. v. d. Boom, de politierechter, heeft 25 boete subs. 25 dagen hechtenis opge legd. De Leidsche fabrieksarbeidster E. S. H. en de fabrieksarbeider C. W. stonden terecht wegens mishandeling van de fa brieksarbeidster M. F. Mej. F. verklaar de, dat beide verdachten haar hebben ge slagen haar kleeren hebben stukge trokken. Mej. H. gaf toe, te hebben geslagen. Verd. W. ontkende. Er werden achtereen volgens twee zusters van de mishandelde gehoord, evenals nog eenige vrouwelijke collega's, die de mishandeling hebben ge zien. Zij verklaarden, dat W. heeft gesla gen. Verd. W. bleef ontkennen. De officier van Justitie achtte evenwel bewezen, dat ook verd. W. heeft geslagen. Spr. vorder de tegen ieder der verdachten 710 boete subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter heeft W. vrijgesproken en mej. H. veroordeeld tot 1 boete subs. 1 dag hechtenis. beleediging van hitler. Voor de Arnhemsche rechtbank heeft he den terecht gestaan het 50-jarige commu nistische gemeenteraadslid van Arnhem R. J. Brugman, aan wien ten lasite was gelegd, dat hij op 14 Maart jJ. in een vergadering van de SDA.P. in het Spaarbankgebouw te Tiel, waar hij in debat kwam, gezegd zou hebben: „De sociaal-democraten werk ten eraan mede, dat Hindenburg rijkspresi dent werd en deze gaf de macht over aan den moordenaar Hitier". Verd. verklaarde zich niet bewust te zijn, deze woorden te hebben gesproken. Na getuigenverhoor eischte de waarnemend offiicer van justi tie mr. Zaayer, die deze beleediging een ernstig politiek delict vond, 2 maanden ge vangenisstraf. Uitspraak 16 April. FAILLISSEMENTEN Surceance van betaling: Voorloopig verleend aan: A. Berg, bloembollenhandelaar en kweeker, Sas- senheim, Teylingerlaan 63. Verhoor: Donderdag 6 Juni 1935 des v.m. 11.30 uur in de Rechtbank te den Haag. Bewind voerders: Mr. C. J. Goudsmit, Leiden en W. Warnaar, Sassenheim. Er is geen ac- coord gedeponeerd. Opgeheven: J. Roos, Uithoorn, NOORDWIJK. Staatspartij. In „Royal" had een groote vergadering plaats van de afd. Noordwijk der R. K. Staatspartij. De voorzitter, de heer W. Braun, opende met een welkomst woord te spreken tot de in groot aantal aanwezige belangstellenden en speciaal tot den spreker, den heer v. d. Akker, uit den Haag. Eerst werd het woord gegeven aan den heer v. d. Akker, die zijn rede met „Hou Vast" betitelde. Het groote Katholieke levensbeginsel, vastgelegd in de eerste vraag van de Kate- chismus: „Waartoe zijn we op aarde" en het daarop volgende antwoord: „Wij zijn op aarde om God te dienen en daardoor in den hemel te komen", is reeds zoo oud als de geschapen mensch zelve. Het is niet af hankelijk van tijdelijke stroomingen en heeft zich de eeuwen door met kracht ge handhaafd. Dit levensbeginsel nu moet werkelijk het heele leven omvatten en zij die verkondigen dat Godsdienst privaat- zaak is, weten van het Christelijk levens beginsel niets af. Het heele leven moet im mers ingesteld worden op het dienen van God, Die ons eenigst einddoel is. Alle aard- sche beslommeringen op economisch en sociaal terrein moeten ondergeschikt zijn aan het levensbeginsel. En die aardsche be slommeringen op economisch en sociaal terrein zijn groot op 't oogenlblik. 't Is cri sis en we kankeren allemaal want de boel is leelijk in de war. Een van de oorzaken van de materieele ontreddering is het af snijden van onze handel door verschillen de landen zoodat we met de producten van ons land blijven zitten. Het is nu zeer moei lijk om de productie in overeenstemming te brengen met de binnenlandsche behoefte. Daarvoor zijn noodig veel maatregelen van onaangenaam karakter. Bovendien kan men met binnenlandsche maatregelen de crisis niet opheffen, wel verzachten. Nu zijn er die met groot lef zeggen: Sluit U maar aan bij ons, wij zuiden dat wel weer in orde maken, 't Is érg gemakkelijk, maar 't lijkt op een vader in een gekkenhuis die aan elkeen maar raak belooft, omdat gek ken nu eenmaal gek zijn. Zoo heeft spre ker een pamflet van de nieuwe partij, de N.S.B., welks aanhef inhoudt, dat de kie zers ditmaal naar de stemibus gaan om hen aan het bewind te brengen, die niets be loven. De N.S_B. belooft dus niets! Daarna volgen evenwel elf ('t kon niet gekker) beloften! die spreker een voor een voor leest. Spreker zet dan uiteen hoe de Bewe ging zich schuldig maakt aan opzettelijke misleiding door Encyclieken van Pausen en uitspraken van Bisschoppen uit verband te rukken en daardoor verdraaid weer te geven. De leugen zit er dik op. Spreker wees er dan nog op dat het stel sel der N.SJ3. noodzakelijk moet leiden tot een hoogste doel, de Staats-Almaoht met voorbijzien van Gods wetten en geboden. Spreker demonstreert dit met voorbeelden uit Duitschland waar men door Sterilisatie het recht op nieuw leven uitsluit en boven dien andere wil helpen naar de eeuwig heid te gaan de z.g. Stervenshulp. Dit zijn dingen die niet door den beugel kunnen bij een Katholiek levensbeginsel en daarom besluit spreker met een „Hou Vast" aan het oude Katholieke levensbeginsel: „We zijn op aarde om God te dienen en daardoor in den hemel te komen" Hierna was het pauze en gaf de voor zitter gelegenheid om vragen te stellen, er op wijzende dat men zich zou beperken tot hetgeen door spreker was gezegd. Na een pauze die nu volgde kwam de heer H. G. de Boer aan het woord met als onderwerp „Samen Sterk". Spreker schetst de bet eekenis van de verkiezingen voor Prov. Staten. De inzet van deze verkiezin gen is een andere dan de laatste jaren om dat een nieuwe politieke dwaling is opge komen. De NB.B. werkt met stroomen pro paganda en bèdriegelijke leuzen. Naar werfkracht zijn de tijdsomstandigheden, ontevredenheid en onvoldaanheid over het geen door Regeeringspartijen is bereikt ais praktisch mogelijk. Deze Beweging is on- Nederlandsch en Duitsch import. De N.S.B. is Duitsoh in vorm en structuur. Spreker toont dit aan met vergelijkingen uit: Was wil Adolf Hitler? van Godfreid Feder en uit het program van de N.S.B. van Ir. A. A. Mussert. 't Is letterlijk hetzelfde. Het eenigste origineel Nederlandsche in al deze programmapunten is slechts, dat niet met den doodstraf bedreigd wordt en dat de be scherming van den Christelijken Godsdienst wordt beperkt tot het in Europa gelegen deel van 't Rijk. Overigens is Hitier het origineel en Mussert de meest getrouwe copie. Omdat het zoo'n getrouwe copie is mogen we wel eenige vergelijking maken met Duitschland, daar de N.SJ3. in ons land niet anders heeft gedaan dan gepraat. Duitschland is voor ons geen aanlokkelijk voortbeeld. Het blaadje leugen en waar heid over de N.S.B. werd door spreker on der handen genomen, waarin hij pertinen te leugens vond. O.a. Cumulatie van pen sioenen. Aan de hand van de nieuwste pen sioenwet laat spreker hooren, dat door een persoon maximaal genoten kan worden 4000 gld. per jaar. Met uitzondering van ministers die een maximum mogen berei ken van 6000.Doch al staat dat in de pensioenwet, wat geven ze daarom, dezelf de onwaarheid geven ze gerust morgen weer precies 't zelfde. De roep om redelijk heid is ook frappant. Ze weten niet wat er reeds geschied is op gebied van zeden door de Kerk en Regeeringspartijen. Niet alles is hier goed, maar 't is hier nog vrij anders dan in Duitschland, waar een boek van Rosenberg de leer der zedelijkheid moet geven. Spreker put de zedelijkheid tie ver uit beter bronnen. Het zou b.v. interessant zijn te vernemen wat m Noordwijk voor de zedelijkheid werd gedaan. Het interessante is, dat bij personen die de band der zede lijkheid toen in het belang der badplaats zoo vrij mogelijk wilde houden, nu zoo'n groote neiging bestaat voor de N.SJ3. Daar Waarom ook eens niet een zakhorloge als premie ge- steld 1 Deze vraag kwam den laatsten tijd meermalen bij ons in. Welnu hier is die gewenschte en wij doen er nog een ket ting bij ook. Voorloopig geldend tot en met 16 April. Een ieder, die een abonné aanbrengt voor minstens drie maanden ontvangt een accuraat loopend horloge met ketting ALLERLEI vijandige bloemen Bloemen worden vaak beschouwd als zinnebeelden van zachtheid, van vriend schap en liefde, doch tusschen de bloemen onderling schijnt in vele gevallen de ge negenheid niet groot te zijn; integendeel schijnen sommige elkaar altijddurenden haat te hebben gezworen. Zoo beweren sommige bloemisten, dat er tusschen reseda's en rozen een ware vij andschap bestaat. Als men deze versch ge plukt in een ruiker samenvoegt en in wa ter plaatst, ziet men na eenige uren de vij anden tegen elkaar gedrukt en geheel ver welkt, terwijl de overige bouquetbloemen nog geheel frisch zijn. Lelietjes van dalen zijn zeer boosaardig; alle andere bloemen sterven in haar on middellijke nabijheid. Anjelieren en heliotropen daarentegen voelen zich sterk tot elkaar aangetrokken; naast elkaar behouden ze langer haar frischheid dem afzonderlijk of bij andere bloemen. Ook onder da boomen ziet men gelijke verhoudingen. Zoo zijn linden en ahornen geslagen vijanden, naast elkaar geplant sterven ze spoedig. rub ini De vermaarde Italiaansche zanger Noza- ri liet zich eens bij een armen kleederma ker te Bergamo, die hard zijn best deed om den kost te verdienen voor zijn oude moeder, de maat nemen voor een gekleed pak. Na het bespreken van de gewichtige kwesties van stof, snit, enz. merkte de zan ger op, dat de kleermaker hem bekend voorkwam, en toen hij eenige vragen deed, bleek hem, dat de man lid was van het koor in de opera. Hebt ge een goede stem? vroeg No- zari. Neen, niet bijzonder, antwoordde de kleermaker. Ik kan ternauwernood de a halen. Laat mij eens hooren, zei Nozari, ter wijl hij naar een piano ging, die daar stond. Zing eens. De kleermaker haalde met moeite de g. Nu de a. Ik kan niet, mijnheer. Zing dé a, zeg ik u,, riep Nozari, die boos begon te worden. De man spande zich opnieuw sterk in en nu zong hij de a. Nu de b! riep Nozari. De arme kleermaker stribbelde tegen; maar het hielp hem niet. Nozari stond op zijn stuk. Zing de b! Of ik zal. 1 Neen mijnheer, word niet boos. Ik zal het beproeven. De b werd gezongen en wel zóó, dat de kleermaker zelf er verwonderd over was. Hij kreeg er nu ambitie in Nu ziet ge, dat het wel kan, zei No zari op zegevierenden toon. En ik zeg u, mijn zoon, dat gij bij vlijtige oefening de voornaamste tenorzanger van Italië kunt worden. Nozari vergiste zich niet. De arme kleer maker en koorzanger werd de beroemde tenor Rubini (17951854). EEN TEGENVALLER. Een Poolsche pianiste viel Reger voort durend lastig met het verzoek haar in de gelegenheid te wilden stellen het Beetho ven-concert met orkest, te spelen. Reger liet haar proefspelen en vertelde haar toen, dat zij nog lang niet in staat was, dit con cert in het publiek te spelen. Doch de dame hield niet op, maar bleef doorzeuren en groot was dan ootk haar vreugde, toen ze op zekeren dag een tele gram ontving, waarin het volgende stond: „Morgenavond Beethoven-concert. Kom di rect! Reger",. Vroolijk en opgewekt, blij nu dan toch eindelijk in de gelegenheid te worden ge steld haar kracht te toonen, ging ze naar het bureau van Reger. Op de aanplakbil jetten stond een andere naam, maar die was zeker ziek geworden, waarop Reger haar had getelegrafeerd. Zij werd door den kunstenaar zeer vriendelijk ontvangen; en terwijl hij haar een vrijkaart overhandigde, zei hij: „Prachtig, dat u bent gekomen. Nu kunt u tenminste eens hooren hoe men een Beethoven moet spelen!" WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de beste weg van Lei den naar Egmond a_ cL Hoef per fiets. Antwoord: Leiden, Oegstgeest, Sas senheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Haarlem, Santpoort, Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Egmond Binnen, Egmond a. d. Hoef. Vraag: Kunt u mij de adressen geven van de wandelclubs in Leiden? Antwoord: Er zijn er zooveel, dat we bang zouden zijn in de vermelding ervan er één te vergeten. Er staan echter her haaldelijk berichten in onze courant (gis teren nog), waarin namen genoemd wor den. CORRESPONDENTIE. H. S. te Leiden. In uw ingezonden stuk hebt u nagelaten concreet te zeggen, waarin de verdraaiing van uw vraag be stond. Zooals uw stuk nu is opgesteld, heeft publicatie o.i. weinig zin. MARKTBERICHTEN vindt spreker de zedelijkheid niet voldoen de gewaarborgt. De Noord wij ksche Katholieken, besloot spr., hebben een plicht te vervullen n.l. het handhaven van de beginselen die hier zijn gebracht sinds het jaar 700. Blijft echte Katholieken van ouden stam. Na nog eenige discussie werd de verga dering met een dankwoord gesloten. LEIDEN, 12 April. Vee. Aanvoer: 1139 runderen, 501 kalveren, 1539 schapen, 908 varkens. Prijzen: 17 stieren f 60215, schoon aan de haak 3044 cent, handel stroef; 255 kalf- en melkkoeien f 75185, handel stug; 588 varekoeien f 60125, handel stroef, 279 vette ossen en koeien f 90235, schoon aan de haak 3356 cent, handel stug; 36 vette kalveren f 4065 schoon aan de haak 4876 cent en 465 nuch tere kalveren f 4.50—7.50, handel matig; 100 vette schapen f 1218, 537 weidescha- pen f 812, 800 vette lammeren f 1216 handel vlug; 102 lammeren: 299 mestvar- kens f 1934, handel tamelijk, 609 biggen f 1015 handel tamelijk, 4 paarden, 3 bok ken en geiten f 26. 12 April. Kaas. Aangevoerd 52 par tijen, w. v. 40 paartijen Goudsche en 12 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 1415, 2e soort f 1213, le soort Leidsche f 1415 en 2e soort f 12-^-13. per 50 kg. Handel voor Goud sche en Leidsche kaas matig. ALKMAAR, 12 April. Kaas. Aangevoerd 42 stapels, zijnde 100.000 kg. Fabriekskaas kleine f 13.50, en Boerenkaas kleine f 13.50 per 50 kg. Handel matig. NOOTDORP, 11 April. Eierenveiling. Op de alhier gehouden eierenveiling wer den deze week de volgende prijzen geno teerd: kippeneieren f 1.952.45, eenden eieren f 1.802.15, ganzeneieren f 67, kievietseieren f 1315 per 100 stuks, kaas 15—28 cent per pond, paling 40 cent per pond, duiven 7 cent per stuk. NIEUWKOOP, 11 ApriL Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden aange voerd 7268 eieren. De prijzen bedroegen: kippeneieren f 1.802.30, eendeneieren f 1.601.80 per 100 stuks; kaas 1516 cent per pond. VEUR, 11 April. Groentenveiling. Krop sla le soort f 1.603.40, 2e soort f 0.80 1.50, stoofsla f 4.605.90, spinazie per 4 kg. 3859 cent, bloemkool f 5.807.50, 2e soort f 2.703.10, uitschot f 1.502.00, an dijvie per kg. 79 cent, postelein 2627 cent, rabarber f 33.60, snijboonen 8488 cent, radijs f 2.103.20, prei f 1.602.50, selderie f 1.001.30. ZOETERMEER—ZEGWAART. 10 April Eierenveiling. Aangevoerd 10.000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 1.902.55, eenden eieren f 1.852.05 per 100 stuks. .AARLANDERVEEN, 11 April.. Vrije vei ling. Prijzen, kippeneieren f 2.102.70, eendeneieren f 1.902.30 per 100 stuks, bo ter 71 cent per pond, kaas 1820 cent per pond. NIEUWVEEN, 11 April. Eierenveiling. Aanvoer 2578 kippeneieren f 2.403.30 en 264 eendeneieren f 2.352.55 per 100 stuks, 12 ganzeneieren 710 cent per stuk, kaas 1718 cent per pond.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11