lllllllllllllllllllllllllllltlllltllllllllllllllllllllllll iiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiBiiiiiiiiiiiiiiii VRIJDAG 12 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 UIT DE OMGEVING L1SSE. Staatspartij* Gisteravond hield onze afdeeling en de R.-K. S. P. een buitenge wone vergadering in het Patronaatsge bouw, waarop we, gelet op het groote be lang, voor alle goedwillende Katholieken, een veel grootere opkomst hadden ver wacht. Temeer klemt dit nog nu No. 1 van de Katholieke lijst, mr. Bolsius, als speker optrad om te spreken over de as. Staten verkiezingen. De leiding berustte weder om in handen van den 2den voorz., den heer J. Kortekaas, die met een woord van welkom de vergadering opende waarna hij direct het woord aan mr. Bolsius verleen de. Spr. gaf een belangwekkende uiteen zetting van het omvangrijk werk van het provinciaal bestuur een er volkrijke provin cie als Zuid-Holland. Aan het slot van zijn rede beantwoord de spreker enkele tot hem gerichte schrif telijke vragen. Wat de verkiezing van thans zoo belangrijk maakt ligt vooral in het feit, dat van t jaar voor het eerst aan de verkiezingen mee doet een nieuwe partij n.L de N. S. B. Zij zegt zelf, dat zij bij deze verkiezing als zoodanig geen be lang heeft, maar vast staat dat zij het oog gericht heeft op de Eerste Kamer. Deze verkiezing is een voorproef van de groote verkiezing, welke we over twee jaar zullen hebben. Natuurlijk is er geen Regeering, welke in een tijd als deze iedereen voldoen kan; im mers de geheele wereld is ontwricht. Daar om is het zoo gemakkelijk stemming te maken tegen de huidige Regeering doch la ten we voorzichtig zijn en het nuchtere verstand laten werken. Spreker noemde enkele door de Regeering genomen maat regelen, welke een zeer gunstigen uitslag hebben voor onze export. Het is begrijpe lijk, dat men gevoelig is voor mooie belof ten. Het is echter onverantwoordelijk als men belooft de misstanden op te ruimen en men kan niet de middelen aangeven, of men kan wel de middelen aangeven, maar men houdt deze voor zich. Dat is zooals oud-minister de Geer zei: misdadig. Ook in Duitschland zou de werkloosheid in een minimum van tijd tot het verleden behoo- ren, welnu sinds November 1934 is de werkloosheid daar met 30 procent toegeno men. Het is jammer voor die menschen daar, maar het illustreert dat groote belof ten nog maar niet in daden zijn omgezet. Moeten wij van de N. S. B. leer en wat naastenliefde is, waar wij op een enkelen Zondag op een verzoek van onzen Bisschop 75.000 gulden bijeenbrachten voor de noodlijdende kerken. Velen der op den den laatsten Nat-Social istischen landdag gedane beweringen werden door spreker onder de loupe genomen en weerlegd. Het geheel is een getrouwe oopie van hetgeen in Duitschland geschiedt. Dan weer spre ker nog op het gevaar speciaal voor ons, Katholieken, dat ons in een Nationaal So- cialistischen Staat staat te wachten. De vrij heid, welke wij, dank zij den strijd van onze voorvaderen, hebben verkregen, moeten wij trachten te behouden en dit kunnen wij doen door ons als één man te scharen onder de vanen-der R.-K. S. P. Wij willen strijden voor het behoud van hetgeen wij veroverd hebben en dat zul len wij doen. „Samen sterk"! Een dank baar applaus viel spreker ten deel. De voorzitter dankte spreker en hij hoopte, dat de kiezers op de stemmingsdag, 17 April zullen denken aan hetgeen hun op 11 April is voorgehouden. Vervolgens vroeg de voorzitter de me dewerking der autobezitters om op den stemmingsdag zieken en zwakken ter stembus te brengen. Na rondvraag volgde sluiting! Personalia, Tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool, par. H.H. Engelbewaar ders, is benoemd de eerw. Zuster J. A, M. Schelen uit 's Gravenhage. Aanrijding. Donderdagmorgen had op de hoek HeerewegBondstraat, alhier, een aanrijding plaats tusschen een zeswielige vrachtauto en een vierwielig motorrijtuig. De luxe auto bekwam materieele schade. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De aanrijding was het gevolg van een ver keerde handeling door den bestuurder van de vrachtauto. De politie was terstond ter plaatse en maakte proces-verbaal op. Ondertrouwd: Bartholomeus Wou- terus Joseph Moerkerk, 28 jaar, te War mond met Johanna Maria Tolido, 26 jaar te Lisse Hendrikus Johannes Versteeghe, 30 jaar, te Noordwijkerhout met Margare- tha Ida Schilder, 28 jaar te Lisse Chris- tiaan Martinus van der Eist 32 jaar met Gerarda Maria Suijkerland, 30 jaar beiden te Lisse. Getrouwd: N. J. Overwjjk te Lisse met H. de Jong te Hillegom G. Schaap met J. Scheepmaker beiden te Lisse. Overleden: Franciscus Albertus Las- caris 21 jaar Alida Adriana Nieuwen- huijs 48 jaar echtg. van J. M. van Til Kaatje Vink. 86 jaar, weduwe van J. Mo lenkamp Comelis van der Zaal, 78 jaar, echtg. van M. Brussee Klazina Kuijper, 79 jaar, weduwe van A. van der Meer. Gevestigd: G. J. Hogerwerf uit Bre da H. Verhaar uit Oegstgeest P. van Lierop uit Leiden B. J. van der Eerden uit Megen S. Oudshoorn uit Sassenheim. Vertrokken: J. C. A. Coster en ge zin naar Batavia (Ned Indië) J. M. Raaphorst naar Hoorn B. A. G. Boot naar Wormerveer P. Westenborg naar Am sterdam L. F. van Stipriaan en echtge- noote naar Oudorp. NOOTDORP. Stroomafsluiting. Met vervalling van het eerste bericht kunnen wij mededeelen, dat de afsluiting van de electrische stroom aan de Dwarskade thans is gesteld op Za terdag as. van des voormiddags 8 tot 10 uur en des namiddags 1212.15. Pols gebroken. Het dochtertje van den heer de Booij had gisteren bij het spelen op de speelplaats van de Chr. School het on geluk haar pols op twee plaatsen te breken. De eerste geneeskundige hulp werd ver leend door Dr. W. van der Horst, waarna zij naar het Ziekenhuis „Bethel" werd ver voerd om aldaar verder behandeld te wor den, NOORD WIJK. Hinderwet. Door Burgemeester en Wethouders is op grond van de bepalingen der Hinderwet vergunning verleend aan den heer Jac. Commandeur te Noordwijk aan Zee voor het oprichten van een sme derij op het perceel Abraham van Rooyen- straat no. 52. De steunregeling voor visschers. Na herhaalde pogingen van de zijde van het gemeentebestuur is het eindelijk gelukt de medewerking van het departement te ver krijgen om het gemiddelde weekloon van de visschers op hetzelfde bedrag nl. f 19.50 per week gesteld te krijgen als voor de landarbeiders met het oog op de toepassing van de steunregeling. Het gevolg hiervan is, dat de steunregeling, die voor de vis schers tot heden steeds ongunstiger is ge weest dan voor de landarbeiders voor beide groepen arbeiders gelijk is geworden. Congres. Het groote jaarcongres van de Vereeniging van Nederlandsche ge meenten zal dit jaar in Noordwijk worden gehouden op 27 en 28 Juni 1935. Het is van groote beteekenis, dat dit congres zijn ver gaderingen en verblijf in Noordwijk aan Zee houdt, gezien het zeer groote aantal deelnemers, dat geregeld dit congres be zoekt. ROELOFARENDSVEEN. Baldadigheden. Gedurende de laatste weken worden hier ter plaatse talrijke baldadigheden gepleegd. Tegen enkele der schuldigen is door de politie proces-ver baal opgemaakt, zoodat dezen hun ge rechte straf niet zullen ontloopen. Het heeft echter de aandacht van de overheid getrokken, dat sommige ouders in het ge heel niet of onvoldoende tegen hun kin deren optreden, wanneer zij weten, dat deze zich aan baldadigheden hebben schul dig gemaakt. Zoo is dezer dagen gebleken, dat in enkele gezinnen op onrechtmatige wijze verkregen eendenbout is verorberd. Door enkele jongelui waren namelijk een vijftal aan den heer M. O. alhier toebe- hoorende tamme eenden doodgeschoten, waarvan deze aangifte deed bij de politie. Het ingestelde onderzoek bracht bovenge noemde feiten aan het licht. Men zal echter moeten bedenken, dat men zich in feite aan heling schuldig maakt en dus eveneens met den strafrech ter in aanraking kan komen. We kunnen hieraan nog toevoegen, dat de politie streng tegen dergelijke balda digheden zal optreden. Men zij dus ge waarschuwd. TER AAR. Ernstig gewónd. Het acht-jarig zoon tje van v. d. H. waagde het om op een voor bij rijdenden wagen te springen, welke ach ter een ander driewielig voertuig gekop peld was. Dit gelukte niet en het ventje kwam onder de wagen terecht, waarbij een der wielen langs z'n hoofd gleed. In een ernstigen toestand werd hij binnengedra gen bij K., en nadat Dr. P. U. het eerste verband had gelegd, moest hij terstond naar het Ziekenhuis te Leiden vervoerd worden. Zoowel zijn hoofd als arm is zwaar gekneusd. Geboren: Matthijs, zoon van P. van Eykv. Oeveren Bastiaan, zoon van K. van Hartende Bruyn Laurens Lucas, zoon van C. J. SassenMarout Cornelia Adriana, dochter van L. H. Bouwmeester Sanders Nicolaas, zoon van N. den HartogVoordouw Maria Cornelia, dochter van C. Hoogervorstvan Veen Cornelis Petrus, zoon van A. A. Boxce Otto Huig Cornelia, zoon van H. de Vos Meeuwis Jannie, dochter van H. SchoutenOosterom. Overleden: J. Th. Broeke, 1 jaar H. v. d. Vlugt 80 jaar M. Kroon 1 jaar A. Uyttewaal wed. L. van Tol, 84 jaar J. Meerlo 74 jaar H. van EykVan Vliet 32 jaar. Ondertrouwd: T. Bos 24 jaar en N. Boer 24 jaar. Gevestigd: A. Bakhuyzen, Boskoop. Ve r t r o k k e n A. J. van Vliet, Alphen a. d. Rijn D. Cotsburg Breukelen R. Velis naar Nieuwkoop. VOORSCHOTEN. Volksbond. Het bestuur van den Ned. R.-K. Volksbond heeft in samenwerking met het bestuur der R.-K. Voetbalvereeni- ging „V. V. L." een veteranenwedstrijd ge organiseerd op Zondag as. ten bate der noodlijdende gezinnen van eerstgenoemden bond. De wedstrijd wordt opgeluisterd door de St. Laurensharmonie. Als spelers zullen uitkomen voor V.V.L. de heeren Stens (keeper), Joh. Meester, A. van der Meer, Owelingen, D. Groenewe- gen, P. v. d. Krogt, A. Z. N., W. Vreeburg, C. van Wissen Pzn., Joh. v. d. Peet (aan voerder), J. Smit Jr., Stikvoort, A. v. d. Geest, (greisrechter) en Th. Does (reser ve). Voor den Volksbond komen uit de hee ren: L. van Leeuwen (keeper), G. Parle- vliet, A. van der Berg (aanvoerder), M. de Holander, F. van Hemert, Kaandorp, A. v. d. Ham, Lindeman, W. van Geest, Vo gelaar, Knijber, L. Hoogweg (reserve), P. van Leeuwen (grensrechter). Scheidsrech ter is de heer G. Niersman. De toegangs prijs bedraagt 20 ct. Voor werkloozen, op vertoon kaart, 10 cent. Kindéren van 6—14 jaar ook 10 cent. Na afloop zaj een verlo ting worden gehouden voor hetzelfde doeL Als prijs wordt beschikbaar gesteld een lammetje. Loten zijn verkrijgbaar tijdens de rust a 10 cent. Wij hopen, dat deze WOENSDAG 17 APRIL dus Woensdag in de volgende week, worden de kiezers in Zuid-Holland, in Noord-Holland, in Noord-Brabant, in Limburg, in Zeeland, in Groningen, in Friesland en in Utrecht opgeroepen, om hun STEMPLICHT te vervullen; om te kiezen de Staten in de genoemde Provincies. (In Drenthe en in Overijssel heeft de verkiezing plaats op 16 April, in Gelderland op 26 April). In Zuid-Holland is de lijst der R.K. Staatspartij LIJST 7 In den kieskring LEIDEN begint deze lijst met den naam BOLSIUS; in den kieskring GOUDA is FISENNE, von, de eerste naam op de lijst. (In Noord-Holland is de lijst der R.K. Staatspartij lijst 3, in Utrecht lijst 11, enz.). Niemand verzuime zijn stemplicht te vervullen. Stemrecht is stemplicht! welstrijd gezien het goede doel waarvoor deze georganiseerd is, veel belangstelling mag wekken. Geboren: Hendrikus Josephus zoon van C. J. van .der Wal en van J. H. Wis man. Ondertrouwd: Johan Henderik Holl en Maart je van Leeuwen Hendrik van Tol en Jacoba Maria Lange veld. Overleden: Cornelia Petronella Cla ra Lijbering oud 82 jaar. Gevestigd: N, van Barneveld van Voorburg M. H. G. Frederikze van Voor burg S. Verbeek van Oegstgeest P. J. Juncker van Wassenaar J. M. Langeveld van Den Haag E. A. Stokhuijzen van Den Haag W. C. Demaree van Wassenaar J. Bijleveld van Soest J. J. C. Zank van Amsterdam W. Luijnenburg van Leiden F! H. Langeveld van Leiden H. Smink van Nieuwer-Amstel P. de Jong van Gouda. Vertrokken: A. Groen naar Den Haag H. J. Lorij naar Den Haag G. N. O. Hobma naar Nèd. Oost-Indië B. H. de Wit naar Steenwijk A. van Egmond naar Oegstgeest F. H. Velzel naar Lei den A. J. Lieverse naar Woubrugge M. J. Poot naar Leiden H. J. Kouwen naar Oegstgeest M. H. A. Rombouts naar Den Haag Z. Lindner naar Leiden. WASSENAAR. Geboren: Marinus Adri, zoon van C. Boef en M. A. Herkemey Betty Alice, dochter van W. P. W. Rosse en J. C. G. v. Dongen Wilhelmus Johannes Cornelis zoon van W. M. Lagerberg en S. de Haas Ellen, dochter van L. Roos en A. Schreu- der Catharina Jacoba, dochter van A. M. van Veen en C. J. v. d. Boog. Ondertrouwd: H. J. M. Borsboom en P. M. van der Reest H. J. Wunderink en M. Marbus. Gehuwd: E. N. van Kleffens en M. H. Horstmann J. G. Elshout en R. Krbec. Overleden: Hendricus van Rijn oud 77 jaar, echtgen. van B. van der Meer Hermina Johanna Antonia Maria, Rebal- lio, 66 jaar ongeh. Maria Martina Smits, oud 73 jaar, echtgenoote J. P. de Wilde Petrus Marinus Oosterveer 71 jaar ongeh. Angeline Ferdinanda d'Arnoud van Boeckholtz, oud 45 jaar echtgenoote van M. van Loenen. Gevestigd: C. C. J. van Beest van Den Haag M. Berkhout van Schiedam M. G. Bervoets en vr. van Nijmegen G. Breuninger van Den Haag M. C. de Bruin en vr. C. C. van Drevelt van Maartensdijk L. E. Egberts van Rotter dam M. Geerlings van Den Haag E. M. de Groen van Den Haag S. van Gro ningen van Den Haag M. Harrer van Steyrmarkt R. Heubel van Den Haag A. .Jonker van Voorburg L. Katan en gezin van Rotterdam A. C. van Kam pen van Voorhout A. W. Kielgas van Zeist K. Kies van Den Haag A. E. Kutz van Den Haag E. A. Lalleman en vrouw van Den Haag L. van der Land van Kollumerland M. Lulek van Den Haag C. M. M. Mosche van Den Haag P. Noordenbos en gezin van Den Haag M. Nijkamp van Den Haag A. Pomp van Emmen A. C. A. Raijdt en gezin van Den Haag Th. Schlussler van Den Haag H. J. Smits van Gendringen P. A. Tanja van Amsterdam G. Vaandering van Lisse F. A. A. Vernède van Den Haag Wtd. K. H. Thierry geb. G. Ver poort van Den Haag A. Th. M. van der Voort van Sassenheim J. de Zwart van Gorinchem. Vertrokken: P. Boutkan naar Nieu- wenhoorn M. Cornelissen naar Den Haag L. H. Smeding naar Apeldoorn J. J. Borgrink en vrouw naar Apeldoorn J. Dijkstra naar Veur J. Kluytenaar en ge zin naar Den Haag M. Spielvogel naar Den Haag J. E. Plettenburg naar Den Haag M. H. Kleffens geb. Horstmann naar Den Haag B. Knoop naar Drieber- gen-Rijsenburg E. Warmerdam naar Haarlem W. Pas naar Den Haag K. Bolz naar Den Haag C. M. J. van Huik naar Alphen aan den Rijn H. J. J. Braem naar Boxmeer. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Staatspartij. Gisteravond vergaderde de R. K. Staatspartij afd. Alphen te 8 uur in de St. Josephzaal. De bijeenkomst werd door den voorzitter geopend, waarna spr. dank bracht aan de leden der Propaganda- clu'b voor de getoonde medewerking. Hierna volgde medeóeeling, dat 8 Mei de stemming zal worden gehouden voor de groslijst, daar de lijsten 14 Mei moeten worden ingeleverd. Voorts werd medege deeld, dat het nieuwe reglement is goedge keurd. Aan de orde kwam een voorstel betref fende de zetel-verdeelmg met Aariander- veen. Besloten werd aan den wensch van Aarlanderveen gevolg te geven, door het bezetten van de derde plaats op de gros lijst toe te staan. Punt 5 betrof de gelegenheid tot voor- loopige aanwijzing van candidaten voor de as. Gemeenteraadsverkiezing. Medege deeld werd, dat tot voor Donderdag a.s. schriftelijk candidaten-lijsten, ondertee kend door 15 leden kunnen worden inge diend bij de heeren S. v. Leeuwen, secr.; J. H. L. Boeren, J. v. Capel, A. F. Ruyze- naars en N. W. Verkleij. De officieele gros lijst zal 10 candidaten kunnen bevatten. Vervolgens trad als spreker op de heer dr. v. d. Slaaij, die een interessante lezing hield over nieuwe stroomingen, waarvoor wij verwijzen naar het vluchtschrift Isimaël trekt op, de Katholieken en de N.SR. De commissie van advies werd samen gesteld uit de heeren J. v. Schaik, Ponsioen, Jollie, L. Vergeer, v. <L Sandt en A. F. Re- degeld. Hierna sluiting der bijeenkomst. Op hol. Gistermorgen is op de Gouwe- sluischeweg van den landlbouwer B. een paard, gespannen voor een brik, op hol geslagen. Weldra kwam de lading der wa gen, bestaande uit hout en melkbussen met inhoud, op de straat terecht. In de Wil- helminastraat meende een autobestuurder met zijn wagen het hollende dier tot staan te brengen. Bruintje tippelde er netjes om heen, verbrijzelde door deze zijsprong een straatlantaarn en werd ten slotte een eind verder gegrepen. Verkooping. In hotel „De Vergulde Wagen" werd gisteravond bij afslag ver kocht het perceel Stationsstraat 3. Het per ceel in bod staande op 3500.werd afge mijnd op 600.door den heer v. Dienq.q. De verkooping had plaats ten overstaan van notaris v. d. Berg. Jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot de heer J. Groenendijk, zijn 50-jari-g jubileum als zetter in dienst bij de fa. N. Samson N.V. alhier, welke dienst de jubilaris gelijk met pensioen heeft veria ten. In tegenwoordigheid van het geheele personeel en zijn familie werd de jubilaris op grootsche wijze in de afd. boekbinderij gehuldigd, waarbij allereerst hartelijk ge complimenteerd en toegesproken door den heer J. B. Samson, die in zijn toespraak gewaagde van de groote accuratesse en nauwgezetheid waarmede de jubilaris steeds zijn arbeid heeft verricht. Deze toe spraak ging vergezeld van een enveloppe met inhoud en koekkoek-klok. Naimens collega's en personeel werd het woord ge voerd door den chef der zetterij, den heer Duiker, en den oudsten knecht, den heer P. de Groot, die gewaagde van de goede verstandhouding en prettige omgang met den jubilaris. Ook deze toespraken gingen vergezeld van een groot aantal blijken van belangstelling. Nadat nog had gesproken de heer v. d. Spelt, bracht de jubilaris dank voor zulke groote belangstelling en nam tevens op hartelijke wijze afscheid. Des avonds werd door het Chr. muziekcorps „Arti" den jubilaris een serenade gebracht. Jongetje aangereden. Een 7-jarig zoon tje van B. werd gisterenmiddag, toen de jongen de Rijksstraatweg overstak, door een autobestuurder C. L. de H. uit Scheve- ningen, aangereden. De jongen, die een zware hoofdwonde opliep, werd binnenge dragen ten huize van H. F. Zijn toestand is van dien aard, dat hij volgens het advies van d endokter niet mag worden vervoerd. Geboren: Catharina, d. v. A. Blom en H. Witte. Willem Marinus, z. v. K. D. v. Randeraat en C. C. Zandbergen. Huber- tus Albertus, z. v. P. E. Heemskerk en M. Janssen. Niesje, d. v. W. Koopman en M. van Brussel. Samuel Willem, z. v. A. van der Neut en N F. W. J. Verburg. Aleida Aaltje, d. v. B. J. van der Sluis en J. Sampimon. Pieter, z. v. D. de Jong en Aartje Wassenaar. Arend, z. v. A. A. van den Berg en M. van Iperen. Jan Cornelis Willem, z. v. Huilbert Burggraaf en A. E. Blijleven. Johannes Egbertus, z. v. P. W. Putters en J. B. van 't Wout. Gehuwd: Adrianus van Be.rschoten oud 41 jaar met Margaretha Maria Catha rina de Mik oud 36 jaar. Cornelis van Heijningen oud 27 jaar met Trijntje der Vries oud 26 jaar. Jacob Snel oud 24 jaar met Elizabeth Montagne oud 23 jaar. Overl den: Aaltje van den Bosch, oud 58 jaar, echtgenoote van Gijsbert van Teij- lingen. Cornelis Kusters, oud 86 jaar, weduwnaar van Welhelimina Adriana van der Heiden. Johannes Weeber, oud 65 jaar, echtgenoot van Grietje Tensen. Marregretha Neeltje Mulder, oud 84 jaar, weduwe van Willem Dirkzwager. Mat- theus van Zwieten, oud 78 jaar, overleden te Leiden. Cornelis van Schaik, oud 62 jaar, echtgenoot van Sara Burggraaf. Cornelis Sweris, oud 67 jaar, echtgenoot v. Cornelia van Wetten. Maria Vonk, oud 59 jaar, echtgenoote van Wouter van de Pol. Ingekomen: Wed. J. van Zunderen en zoon, Nesse 10a, van Boskoop; Johan nes G. Sluis, Willemstraat 41, van Haar lemmermeer; Ermpje Hengeveld, Pr. Hen drikstraat 120, van Woerden; Antonius J. van Vliet en gezin, Raadhuisstraat 3, van Ter Aar; Josinus Kruijf, Gouwesluische- weg 61, van Moordrecht; Frans Hakkers en gezin, v. Genderenstraat 1, van 's-Gra- venhage; Jacob Oskam en gezin, Hoorn 115, van Maarssen; Jan de Jong, Oranjestraat 7, van Katwijk; Jannetje H. Sekeris, Prinsen laan 22, van Hazerswoude; Klara Verkade- van Houten, Westkanaalweg 9, van Leiden; Wilhelmus J. M. van Niekerk, Steekterweg 89, van Delft; Pieter Kooijman, Steenstr. 6, van Stellendam; Leendert Burgers, Con- radstraat 10, van Hellevoetsluis; Frederik A. Helmstrijd, Stationsstraat 28, van Bos koop; Geertrudde Hoogeveen-Vonk, Wou- brugsche weg 52, van Boskoop; Maria S. Reuimenman, Stationsstraat 40, van Am sterdam; Willem Koster, Raadhuisstraat 44, van Arnhem; Christina M. J. van Huik, Em- malaan 89, van Wassenaar. Vertr >kken: Joftannes D. den Hengst naar Boskoop; Arie de Wildt, naar Zwam- merdam; Maarten T. van der Wolf en ge zin, naar Haren; Maria L. Ravestein, naar Boskoop; Else H. Schönsteiner, naar AJlach; Hendrik van Zwieten, naar Naaldwijk; Alida C. Zirkzee, naar 's-G-ravenhage; Wed. Th. Kaptein en gezin, naar Boskoop; Derk Dijkema en gezin, naar Veghel; Gerrit vaa Donk, naar Bodegraven. HAZERSWOUDE. Coöp. Boerenleenbank „Hazerswoude— Koudekerk. Dezer oagen werd de jaar lij ksche algemeene ledenvergadering ge houden van de Coöp. Boerenleenbank „Ha- zerswoude-Koudekerk" in café de Bruin te Koudekerk. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter van het Bestuur, den heer A. B. Verkleij, volgde voorlezing der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Vervolgens werd de rekening en balans behandeld over het jaar 1934 en met alge meene stemmen goedgekeurd. De kass.er bracht verder rapport uit over het afge- loopen jaar, waarbij hij verschillende toe lichtingen gaf, betreffende de cijfers der rekening en balans, waarvan wij het voe gende vermelden: Aan spaargelden werd gedurende het jaar 1934 ingelegd 488.000.en terug betaald 420.000.zoodat deze vermeer derden met 68.000.97 nieuwe spaar bankrekeningen werden geopend, terwijl 62 spaarbankrekeningen geheel werden terugbetaald. Per 31 December 1934 waren in omloop 1277 spaarbankboekjes. In loo- pende rekening werd gestort 790.000. en uitbetaald 801.000.Hiervan was een bedrag van 175.000.in ontvangsten en uitgaven, voor uitbetaling van geleverd rundvee, varkens en granen aan de diver se Landbouw-Crisis-Organisaties en tevens een bedrag van 68.000.voor toeslag op zuivelproducten v. <L Crisis-Zuivel-Cen- trale. Van de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht werd in loopende rekening ont vangen 386.000.en bij dezelfde gestort 463.000.Aan nieuwe voorschotten werd verstrekt 98.500.terwyl f 130.000.op uitstaande voorschotten werd afgelost. Aan rente van voorschotten, credieten en pro visie werd ontvangen f 46.300.en uitge geven, aan rente voor spaargelden en de posito's 35.600.en aan onkosten 8000. De 'balans per 31 December 1934 geeft aan activa: Uitstaande voorschotten en credie ten 794.500.—, Effecten 83.000.—, Cen trale Raiffeisenibank f 78.000.saldo kas 21.200.en aan Passiva: Spaarbank 888.500.Deposito's in loopende reke ning 43.000.en Reservefonds 42.500. Besloten wordt de winst aan de reserve toe te voegen. Wegens bedanken van den heer Ant. van Egmond las lid van den Raad van Toe zicht, werd in diens plaats gekozen de heer J. v. d. Sterre te Koudekerk, terwijl de hee ren A. P. Heijker en K. Reijneveld werden herkoezn als lid van het Bestuur. De rondvraag bracht nog een geanimeer de bespreking over de rente die de Bank geeft voor spaargelden en neemt voor voor schotten en credieten. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten met een woord van dank voor de goede opkomst en de mede werking ondervonden, waardoor de leiding der vergadering werd makkelijk gemaakt, en hij spreekt den wensch uit dat onder Gods zegen, betere tijden voor land- en tuinbouwbedrijven mogen aanbreken, zoo dat de volgende vergadering onder hoop voller tijdsomstandigheden zal kunnen wor den gehouden. NOORDEN. Benoeming. Tot onderwijzeres aan de Chr. School alhier is benoemd Mej. J. Nij- huis uit Amsterdam. NIEUWKOOP. Gemeenteraadsverkiezing. De stem ming voor den Gemeenteraad alhier is be paald op Donderdag 13 Juni. De candidaat- stelling heeft plaats op Dinsdag 14 Mei. Groslijst Op Zondag as. zal alhier voor de leden van de R. K. Kiesvereeniging de stemming gehouden worden voor de groslijst van de candidaatstelling voor den gemeenteraad en wei na de Vroeg- en Hoogmis tot 4 uur. In aiphabetische volg orde komen op de lijst voor J. Eijs, Alb. v. Houten, Joh. van der Laan, E. J. Pouw en A. J. Verhaar. Gestemd wordt met een pun- tenstelsel. Wie men No. 1 wenscht geve men het cijfer 1, wie men 2 wil, het cijfer 2, enz. Geboren: Jan, z. v. L. Slingerland en J. Rietveld. Cornelia Klazina, d. v. J. Vijfhuizen en J. C. van der Laken. Cor nelia Gerarda Maria, d. v. J. Pietersen en J. Rip. Overleden: E. Turkenburg, 76 jaar, weduwe van A. J. van Wijngaarden. Getrouwd: W. G. Domburg, 25 jaar, wonende te Zevenenhoven en G. de Bruin, 31 jaar.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10