Dames, DONDERDAG 11 APRIL 1935 DE LFJDSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG. 6 Surseance van betaling Nieuwe regeling Bij Kon. Boodschap van 31 Mei 1934 werd terzake een ontwerp van wet aangeboden, met een M. v. T. van Minister van Justitie Van Schaik. Het ontwerp bouwt voort op de belang rijke wijzigingen, aangebracht in 1925. Vóór 1925 moest voor S. vaststaan, dat iemand binnen afzienbaren tijd zijn schuld - eischers volledig zou kunnen betalen. Sinds 1925 wordt S. slechts geweigerd, indien niet vaststaat, dat binnen afzien/baren tijd de söhuildeischere niet bevredigd zullen worden. „Bevrediging" is veel gemakkelij ker te bereiken als „algeheele betaling". Immers crediteuren kunnen al bevredigd zijn, als zü b.v. 25% of zelfs minder krijgen ter finale kwijting. Zelfs als vast staat, dat algeheele betaling uitgesloten is, kan dus nu S. worden verleend! Voorts treedt sinds- 1925 automatisch S. in, zoodra de debiteur daartoe een request heeft ingediend, al moet dan daarna nog definitief over al of niet S. gestemd wor den. Hieruit volgt, dat dus een debiteur tijde lijk een faillissement kan uitsluiten, als mede andere vervolgingen van crediteuren. Van een en ander wordt den laatsten tijd veel gebruikt gemaakt. Meestal beteekent het echter uitstel van executie! Waarom moest nu de S. regeling gewij zigd worden? Primo: Er moet zoo spoedig mogelijk aan S. een einde gemaakt kunnen worden vóór de raadpleging der crediteuren, indien vast staat, dat de S. toch niets kan baten. Dit klemt te meer, waar de debiteur, zoodra voorloopige S. is verleend, gewoon het be heer over zijn vermogen behoudt, al krijgt hij een bewindvoerder naast zich. De mo gelijkheid van voor crediteuren gevaarlijke experimenten, is niet uitgesloten. Secundo: Is het wenschelijk om tijdens de S. een gelegenheid te scheppen tot een dwangaocoord. Tot heden is zoo'n aocoord t slechts mogelijk bij faillissement. Dit is een groote leemte- Kan dan niet steeds een ao coord worden aangeboden aan crediteuren? Zeker, dit gebeurt tegenwoordig meer dan ooit, maar hoe, indien 'gelijk vaak ge beurt eenige crediteuren weigeren? Dan kunnen die on willigen niet gedwongen wor den. Zoo zien wij het vaak gebeuren, dat slechts luttele schuldeischers 'n geheel ac- coord illusoir maken, doordat zij aandrin gen op algeheele betaling. Wat gebeurt dan in zoo'n geval? Die on willige crediteuren vragen het faillisse ment van den schuldenaar aan, waarna het geen zeldzaamheid is, dat zij algeheele vol doening krijgen met goedvinden van de overige crediteuren, die het aocoord niet willen zien mislukken! Die gang van zaken is onbevredigend, im mers hier krijgen unfaire crediteuren alles en de overigen slechts een gedeelte uitbe taald. Om nu die onwilligen te kunnen dwingen is dwangacooord noodzakelijk. Dit wil het ontwerp nu mogelijk maken via de S. regeling. De schuldenaar, die een aocoord wil aan bieden zal dus eerst S. aanvragen en dan direct een aocoord voorstellen. Heden heeft de S. nog steeds een ander doel, n.L om tijdelijk uitstel van betaling te krijgen, tot dat men weer in staat is gewoon door te werken. Dit doel van de S. blijft natuur lijk bestaan, naast het eerstgenoemde doel: trachten direct een dwangaocoord te krij- dan wel ambtshalve faillissmervt door de S. aanvrage! Daar tegenwoordig de S. vaak een nette inleiding is voor een aanstaand faillisse ment is het billijk een schuldenaar de ge legenheid te geven ook een aocoord bij S. te kunnen aanbieden, gelijk zulks tot heden bij een faillissment mogelijk is. Er zit evenwel een gevaar vast aan een aocoord bij S-, want indien het niet aange nomen wordt, wil zulks zeggen, dat ook de S. verder geen zin heeft, m.a.w. er zal dan wel ambtshalve faillissment door de rechtbank worden uitgesproken. De schuldenaar zal zich dus wel eens gaan bedenken, alvorens zich hier aan te wagen. Mi zal dit de ïust tot S. althans bij degenen, die S. slechts aanvragen om een a cc oord (dwangaocoord) te krijgen, sterk doen afnemen, waardoor in de praktijk dus eigenlijk dit geheele nieuwe instituut een overbodige luxe dreigt te worden! Er zijn mi. twee mogelijkheden om aan een en ander te ontkomen. Men make een tweede aocoord mogelijk, nadat het eerste is afgewezen of men late het nieuwe art. 27 vervallen, waarbij is bepaald, dat de Rechtbank de schuldenaar in staat van faillissement kan verklaren, indien het ao coord niet wordt aangeboden. Voor de eerste oplossing voelt de Minis ter niets, omdat dan de schuldenaar zich niet erg in zou spannen bij zijn eerste aan bod tot aocoord, terwijl de schuldeischers het steeds zouden weigeren in de hoop op een beter bod. Mi. wegen deze bezwaren niet zwaar. De tweede mogelijkheid is nog niet onder oogen gezien. Tenslotte zou men ook het dwangacooord los kunnen maken van S., hetgeen een elegantere oplossing zou zijn, dan de voor- gestlede, waarbij de debiteur een S. aan moet vragen, die hij niet beoogt, doch alleen als springplank bedoeld is voor het eigen lijk beoogde accoord! Tenslotte zij nog medegedeeld, dat de vaste Commissie voor privaat- en straf recht op 12 Juli 1934 een gunstig Voorloo- pig Verslag over het ontwerp heeft aange bracht, ofschoon diverse wijzigingen wer den voorgesteld, die er toe geleid hébben, dat de Minister van Justitie bij brief van 3 Nov. 1934 een eenigszins gewijzigd ont werp van wet aan die Commissie heeft toe gezonden. Tenslotte werd op 20 Dec. 1934 het Voorloopig Verslag van de Commissie van Rapporteurs uitgebracht, waaruit bleek, dat bij het afdeelingonderzoék in het algemeen instemming werd betuigd met doel en strekking van het ontwerp, tear- BUITENLAND BEL6IE. ONDERZOEK NAAR DEVALUATIE- MANOEUVRES. Boeken, welke devaluatie verdedigen, in beslag genomen. Het parket van Brussel heeft gisteren het onderzoek naar de manoeuvres, welke de devaluatie van den Belgischen franc in de hand hebben gewerkt, voortgezet. Er werden huiszoekingen gedaan bij een twaalftal banken, twee finanoieele instel lingen en in de kantoren van enkele fiinan- cieele bladen. Anderzijds werden, een aantal voor den val van het kabinet Theunis uitgegeven boeken, waarin de devaluatie van den franc wordt aangeraden en verdedigd, in beslag genomen, daar het parket van oordeel is, dat de verspreiding dier boeken een tac tiek kan geweest zijn om, het overdreven opeischen der deposito's en de kapitaal- vlucht naar het buitenland ten doel heb bende, de devaluatie tenslotte onvermijde lijk te maken. DUITSCHLAND. DE STRIJD IN DE EVANGELISCHE KERK. Nienw staatsin grijpen op handen? Een nieuwe wending in de politiek der Duitsche regeering tegenover de evangeli sche kerk wordt verwacht, als gevolg van een mutatie, waartoe zal worden overge gaan. Staatssecretaris Rudolf Buttmann, die de voornaamste adviseur van minister Frick was in alle kerkelijke zaken, wordt vervan gen door staatssecretaris Wilhelm Stuckart, een intiem vriend van rijksbisschop Muller en bisschop Hossenfelder, op wiens raad inidertijd dr. Jager werd benoemd tot juri disch adviseur van den rijksbisschop. Zoo- als bekend, wordt dr. Jager beschouwd als de voornaamste oorzaak van de verscher ping van het conflict in de evangelische kerk. De oppositie verwacht geen nieuwe ar restaties van predikanten der belijdende kerk, doch vreest, dat de staat zich thans meer direct in de kèrkelijke kwesties zal mengen. De aanhangers der belijdeniskerk meen en, dat de regeering er in de eerste plaats toe zal overgaan het bestuur van de Duitsche Christenen te ontbinden en daar na ook zal overgaan tot ontbinding van de leiding der belijdende kerk en haar synode. Een dergelijk radicaal optreden zou vol gens de oppositie moeten leiden tot een chaos. Die verwarring zou de regeering dan als een welkome gelegenheid beschouwen, om tusschenlbeide te komen en een rijks kerk te organiseer en. De nieuwe staats secretaris Stuckart zou de kerkelijke re geering dan kiezen uit de rijen der gema tigde Duitsche Christenen en zich ook wen den tot de aanhangers der belijdende kerk, die bereid zijn hem te steunen. Naar Reu ter verneemt zou de belijdende kerk zich krachtig tegen dergelijke plannen verzet ten. Intusschen meldt een VJD.-telegram, dat wederom 9 opposante dominees zijn gear resteerd, waarvan er drie zijn opgesloten in het concentratiekamp te Dachau. DE VERLOREN ZOON. Furtwangler bij Hitier. Dr. Furtwangier, die reeds eendgen tijd geleden den Führer en rijkskanselier om een audiëntie had verzocht, is gisteren door Hitier ontvangen. De bespreking heeft ge leid tot algeheele overeenstemming. GÓRINGS HUWELIJK. Ontrent het verloop der plechtigheden van Göring's huwelijksdag valt nog het volgende te melden: Toen het tegen 12 uur 's middags liep, j was er zulk een mensohenophooping vóór het Berlij nsche stadhuis ontstaan, waar de j burgerlijke huwelijksvoltrekking zou ge schieden, dat de politie en S A-afdeelingen de handen vol werk hadden. Vliegers cirkelden om het raadhuis, ter wijl een militaire muziekkapel den toe schouwers den tijd hielp korten. Een oorverdoovend gejuich steeg op, toen de Pruisische premier en rijkslucht- vaartminister Göring aan den arm van zijn bruid, Emmy Sonnemann, verscheen. De burgerlijke formaliteiten op het stad huis waren slechts van korten duur. Na afloop der plechtigheid stegen de ge huwden in de voor hen bestemde auto'6 om voor de kerkelijke huwelijksinzegening naar den niet ver van daar gelegen Dom te rijden. Een eere-compagnie bracht de hon neurs. Buiten het kerkgebouw was de toeloop enorm. Verschillende troepen hadden zich vóór den Dom opgesteld met vlaggen en vaandels terwijl in de kerk zelf een zee van vlag gen van allerlei formaties opgesteld was. Het hoofdportaal van den Dom was ge heel met groen versierd. Enkele minuten voor tweeën klonken commando's, werden de geweren gepresen teerd zette de muziek een marsch in. wijl op 18 Januari 1935 nadat eerst de Minister nog eenige opmerkingen had ge maakt en verduidelijkingen had gegeven door de Commisisie van Rapporteurs het Eindverslag werd uitgebraoht. Nadien is de wet aangenomen, 12 Febr. 1935 in het Staatsblad verschenen, en met ingang van 16 Maart 1935 in werking ge steld. Mr. W. KUGENHOLTZ. Adolf Hitler verscheen in gezeöschap van zijn adjudant. Even na twee uur klonken wederom com mando's en ging een daverend gejuich op, toen minister Göring verscheen in gezel schap van Olga Sonnemann, terwijl tege lijkertijd van den anderen kant de bruid arriveerde, begeleid door staatssecretaris Koerner. Göring begroette zijn bruid voor den Dom en beiden betraden met hun gevolg het kerkgebouw, waar de kerkelijke plechtig heid plaats vond. De ceremoniën werden verricht door rijksbisschop Müller. Daarna schreden de pas-gehuwden onder koorgezang naar den uitgang van den Dom. Buiten weerklonken de tonen van het .JDeutschland über Alles", vermengd met de oorverdoovende toejuichingen van het volk, toen het bruidspaar het kerkportaal verliet. Göring salueerde, terwijl zijn bruid met buigingen naar links en rechts dankte. Alsdan trad Hitler de gehuwden tege moet. Hij drukte Göring de hand en felici teerde met een buiging diens bruid, waarna hij beiden naar de voor hen bestemde auto vergezelde. Onder luid gejubel reed de auto weg, terwijl de domklokken haar plechtige feest galmen uitstrooiden over de stad. FRANKRIJK. EEN ACCOORD MET RUSLAND. Aan den voor-avond van zijn vertrek naar Stresa heeft Laval nog een voorloo pig accoord bereikt met Rusland inzake de toepasing der artikelen 10, 16 en 17 van het Volkenbondsstatuut. Laval zal het definitieve accoord waar schijnlijk tijdens zijn aanstaand bezoek te Moskou onderteekenen. Vooraf zal de Fran- sche staatsman te Stresa overleg plegen met Mussolini over de samenwerking tusschen Frankrijk en Italië en tusschen Italië, de Kleine Entente en de Balkanentente. De tekst van het accoord is volgens de „Matin" elastisch genoeg geredigeerd, dat men dien kan interpreteeren, al naar ge lang het resultaat van Stresa uitvalt; men kan hem eventueel aanpassen aan het al gemeen accoord, dat men daar hoopt te be reiken. Art. 10 van het Volk ens bondspact luidt als volgt: „De leden van den Bond ver plichten zich, de territoriale ongereptheid en de huidige politieke onafhankelijkheid van alle leden van den Bond te eerbiedi gen en tegen eiken aanval van buiten af te handhaven. In geval van een aanval, een aanvalsdreiging of het gevaar voor een aanval, pleegt de Raad overleg no pens de middelen om de nakoming van de ze verplichting te verzekeren." Art. 15 behandelt het optreden van den Raad in geval van een geschil tusschen de leden en zegt in alinea 7 „in geval de Raad er niet in slaagt zijn rapport door al zijn leden (afgezien van de partijen in het ge schil) te doen aanvaarden, behouden de leden van den Bond zich het recht voor te handelen op de wijze, die zij noodzake lijk zullen achten voor de handhaving van recht en gerechtigheid". Art. 16, het vermaarde artikel Lz. de strafmaatregelen tegen een aanvaller, zegt in zijn tweede lid, dat, indien een der Bondsleden ten oorlog tijgt „de Raad ver plicht is den verschillenden belangheb benden regeeringen aanbevelingen te doen nopens de effectieven te land, ter zee of in de lucht, waarmee de leden van den Bond ieder zullen bijdragen tot de strijd macht, die tot taak heeft de Bondsbepalin- gen te doen eerbiedigen." Het derde lid van art. 16 behelst o.a., dat de leden van den Bond, „elkaar weder zijds steun verleen en om weerstand te bie den aan eiken specialen maatregel, welke door den staat, die het pact schendt tegen een hunner wordt genomen." Art. 17 ten slotte schrijft voor, dat de Bondsleden dezelfde strafmaatregelen, die in art 16 zijn genoemd voor het geval een lid ten oorlog tijgt, zullen toepassen indien een niet-lid zulks doet na geweigerd te hebben de Bonds voorschriften voor het op lossen van geschillen te aanvaarden. OOSTENRIJK. NAZI-CEL BIJ SPOORWEGEN ONTDEKT De politie heeft onder het personeel der staatsspoorwegen te Weenen een cel van de geheime nationaal-socialistische organi satie ontdekt. Acht beambten zijn in hech tenis genomen. Onder de in beslag geno men documenten bevinden zich ledenlijsten zoodat verdere arrestaties kunnen worden tegemoet gezien. ITALIË. DE CONFERENTIE TE STRESA Het programma. Het programma voor de conferentie van Stresa, die vandaag begint, is gisteren of ficieel gepubliceerd. De Fransche delegatie is gisteravond aan gekomen. Mussolini ontving het gezelschap aan het station te Stresa. Donderdag om half negen zouden de Engelsche gedelegeerden aankomen. Ook zij zouden door Mussolini verwelkomd wor den. De eerste bespreking tusschen dc drie regeer in gschefs en de betrokken ministers van buitenlandsche zaken in het Palazzo- Borromeo op Icila Bella is op Donderdag morgen half elf vastgesteld. Om 1 uur geeft Mussolini een lunch ter eere van de Fransche en Engelsche gas ten, gevolgd door een tocht per motorboot over het Lagio Maggiore. In den middag worden de besprekingen tusschen de staatslieden voortgezet. Officieele plechtigheden staan niet op het programma. Vijfhonderd journalisten en geen copy! Vijfhonderd journalisten liepen gisteren in vertwijfeling rond om eenig concreet nieuws op te doen. Doch men moest zich nog tot veronderstellingen bepalen. Een der geloofwaardigste daarvan schijnt deze te zijn, dat een voornaam onderwerp van dis cussie een Engelsch voorstel zal worden, volgens hetwelk op Stresa en Genève vol gen zal een nieuwe conferentie te Londen, waaraan ook Duitschland zal deelnemen, evenals Sovjet-Rusland, de kleine Entente, Polen en België. Frankrijk en Italië schijnen bereid te zijn, het Engelsche voorstel van een Lon- densche conferentie met deelneming van Duitschland te aanvaarden, doch onder deze voorwaarde, dat de Engelschen hun nerzijds zich bereid zullen verklaren, daarbij steeds een eenheidsfront met Frankrijk en Italië te vormen en niet als bemiddelaars zullen optreden. De Engelschen schijnen heirtoe echter niet bereid te zijn, zoodat het doorgaan van deze voorgenomen Londensche conferentie nog twijfelachtig is. Ook krijgt men te Stresa zeer sterk den indruk, dat van een gron dige politieke voorbereiding van deze be langrijke conferentie van Stresa geen spra ke is geweest en dat Frankrijk, Engeland en Italië alle drie met eigen voorstellen zullen aankomen. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. MIJNGASONTPLOFFING IN MANDSJOEKWO. Tien mijnwerkers gedood, vijftig gewond. Tengevolge van een mijn gasontploffing in de Foesjoen-mijnen nabij Moekden zijn gistermorgen 10 mijnwerkers gedood, waarbij 2 Japanners, en vijftig gewond. BIOSCOOP INGESTORT. Groot aantal dooden en gewonden. Gisteren heeft zich te Kanton in China een ontzettend ongeluk voorgedaan. Tij dens een voorstelling stortte n.L plotseling het Chineesche filmtheater in en bedolf de toeschouwers. Uit de puinen zijn tot dusverre twaalf dooden en vijftig gewon den geborgen. HUIZEN DOOR HAGELBUI VERWOEST. Hevige storm in Zuid-Afrika. Boven het gebied tusschen de Zandrivier en de Njelelerivier (Transvaal) heeft een hagelstorm gewoed, zooals men daar sinds menschenheugenis niet heeft meegemaakt Huizen werden totaal verwoest, zoodat men allerlei huishoudelijke voorwerpen als potten en pannen en ook kleedingstuk- ken over de weiden verspreid kan zien liggen. Vele vogels, springbokken, koe- doe's (antilopen) en zebra's werden ge dood. Toen de storm wat bedaard was, lag de hagel bijna een meter hoog. DOCHTER VAN RASPOETIN DOOR EEN BEER GEWOND. Uit Peru (Indiana) wordt gemeld: De dochter van den beruchten Russisch en monnik Raspoetin, Maria, is bij dressuur- oefeningen door een reusachtigen zwarten Himalayabeer ernstig gewond. Maria Raspoetin, die dierentemster is, was bezig met het dresseeren van een groep van twaalf dieren. Toen zij haar zweep liet knallen, sprong plotseling een beer op haar toe en sloeg zijn klauw in haar schouder. Tengevolge van een twee den slag werd zij ook aan een voet ernstig gewond. De dierenbewakers slaagden tenslotte erin den beer te grijpen. Maria moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. RECHTZAKEN VERTROUWEN MISBRUIKT. Door middel van een valsche kwiftantie kastekort gedekt. Voor het Haagsch Gerechtshof heeft m hooger beroep terechtgestaan J. van T., ge wezen directeur van het Centraal Bureau voor de afgifte van bewijzen van rijvaar digheid. De rechtbank te Den Haag heeft hem ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf ter zake van opzettelijk gebruik maken van een valsche kwitantie teneinde een kaste kort te dekken. Als getuige werd o.m. ge hoord de heer H. J. van Balen, directeur van den A.N.W.B. De advocaat-generaal, mr. Vermeulen, wees erop, dat deze verdachte het vertrou wen als hoofdambtenaar in hem gesteld schromelijk beschaamd heeft. Hij vroeg be vestiging van het vonnis. Als verdediger trad op mr. J. de Vrieze uit Amsterdam, die clementie pleitte. Het Hof zal over veertien'dagen arrest wijzen. KNOEIERIJEN BIJ GROENTENVEILING Beide verdachten door Haagsche Hof vrijgesproken. Het Haagsche Gerechtshof heeft arrest gewezen in de zaak tegen den 56-jarigen assuradeur en een 50-jarigen koopman uit Amsterdam, die bij vonnis van de Amster- damsche Rechtbank van 18 December 1933 wegens financieele onregelmatigheden bij de groen ten veiling te Amsterdam zijn ver oordeeld resp. tot 1J4 jaar en 1 jaar ge vangenisstraf, welk vonnis door het Hof aldaar werd gewijzigd en waarbij de ver dachten ieder tot negen maanden gevange nisstraf werden veroordeeld. De Hooge Raad verwees deze zaak na om ook kennis te maken met onze voor treffelijke Amilda-hnidcréme ontvangt U bij een tube Ivorol-tandpasta tijdelijk een tube Amilda gratis. Ivorol in tuben van 60 en 40 ct. Verkrijgbaar in alle voorname zaken. „Wat Mijnhardt maakt is goed" 1916 caasatie naar het Haagsche Hof, dat con form het requisitoir van den advocaat-ge neraal mr. L. B. J. Vermeulen beide ver dachten heeft vrijgesproken. De beide ver dachten werden in alle instanties verde digd door mr. J. de Vrieze uit Amsterdam. RENPAARDEN VERWISSELD. Oplichting bij een draverij. Voor de rechtbank te Rotterdam stom- den wegens oplichting terecht de 30-jarige pikeur J. K. uit Scheveningen en de 51- jarige trainer J. D. M. S. uit Rotterdam. K. heeft in een vierde klasse-draverij, die 23 September van het vorige jaar te Gro ningen werd gehouden, in plaats van „Weeskind S.W.", die voor dit nummer was ingeschreven, een ander paard van een hoo geer klasse laten draven met het resultaat, dat hij het nummer won. Het bedrog werd echter onmiddellijk na afloop van dit num mer ontdekt. Toen den pikeur werd ver zocht, met „Weeskind" voor de jury te ver schenen, zeide hij, dat het paard reeds met een vrachtauto was verzonden zoodat het ook niet meer te achterhalen was. De dagvaarding beschrijft uitvoerig, hoe het paard „Olympia" met een haarverfmid del donkerder is gemaakt om voor „Wees kind" te kunnen doorgaan. De Officier van Justitie eischte tegen bei de verdachten drie maanden gevangenis straf. Uitspraak: 16 April. HAAGSCH GERECHTSHOF. De 18-jarige A M. S., tuinman te Was sen a a r, is door den politierechter ter za ke van diefstal van een rijwiel belasting plaatje veroordeeld tot 1 maand gevange nisstraf. S. beweerde, dat niet hij, maar zijn vriend het plaatje ontvreemd had; hijzelf had slechts geholpen om het plaatje van de fiets te verwijderen. De advocaat-gene raal vroeg bevestiging van het vonnis. Uit spraak 24 April aa Een 60-jarig inwoner van Stompwijk, is door den politierechter ter zake van mis handeling veroordeeld tot f 15.subs. 30 dagen. Verdachte, die een jongen met een buks had geschoten, beweerde geruimen tijd door de Stompwijksche jeugd gesard te zijn. De reden hiervan was, dat hij voorheen fas cistische sympathiën had gekoesterd, waarvan die jeugd niet gediend scheen en hem nu nog op allerlei manieren plaagde. Toen hij op Koninginnedag de vlag uitstak, werd dit symbool door de jongens dwars voor de deur vastgebonden. Op Oudejaars nacht liet men een bus met carbid voor zijn deur ontploffen etc. etc. De president zeide, dat verdachte's op vliegendheid aan drankmisbruik was toe te schrijven, hetgeen deze ten sterkste ont kende. De eisch luidde: bevestiging van het vonnis. Uitspraak 24 April a.s. KERKNIEUWS FATHER A. C. LANGERWERF t Bij de familie te Waspik is bericht ont vangen, dat in de Missie van Nieuw-Zee land, waar hij 34 jaar werkzaam was, is overleden de weleerw. father A. C. Lan- gerwerf van de St. Jozefcongregatie van Mill-Hill. UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. DE UITBREIDINGSPLANNEN. Ingebrachte bezwaren ongegrond verklaard Ged. Staten van Zuid-Holland hebben besloten tot goedkeuring, met uitzondering van twee gedeelten, ten aanzien waarvan de goedkeuring wordt onthouden, van de door den gemeenteraad van Leiderdorp vastgestelde uitbreidingspannen, t. w. van het plan in hoofdzaak, zooals dat is vastge steld op 20 December 1933 en herzien op 27 Juli 1934, en van het plan in onderdee- len met de daarbij behoorendq voorschrif ten, als bedoeld in artikel 39 der Woning wet, zooals die zijn vastgesteld op 20 De cember 1933 en herzien op 21 Sept. 1934. Zij hebben de bezwaren, door G. Koning Pzn., J. Koning Pzn. en M. van der Velden, tegen plan II ingebracht, ongegrond ver klaard, voorzoover zij niet aan de beslis sing omtrent dat plan ten grondslag liggen. Zij hebben goedgekeurd: le. plan I, behalve voorzoover het betrek king heeft op de gronden, begrepen in het op 27 Juli 1934 vastgestelde herzienings plan; 2e. plan II, behalve voorzoover het be trekking heeft op het driehoekige, tot plant soen bestemde terrein, begrensd door de grens van dit plan en twee daarin ontwor pen straten, en deel uitmakende van het perceel, thans vermoedelijk kadastraal be kend als sectie B no. 1101, doch op de kaart van het plan aangeduid met no. 290. Zij hebben goedkeuring onthouden aan de plannen, voorzoover deze niet zijn goedge keurd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6