MET PASCHEN „BOLLENZOND AG"? DONDERDAG 11 APRIL 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed worden de notulen der vergadering vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl de voor zitter nog mededeeling doet van de plaats gehad hebbende kasopname bij den ge meente-ontvanger en den administrateur van het Waterleidingbedrijf, waarbij alle bescheiden in orde werden bevonden. Punt 1. Adres Nationale Commissie tegen het alcoholisme inzake verlaging maximum verloven A ingevolge de Drankwet. De voorzitter licht dit punt nader toe. Het aantal maximum vergunningen bedraagt thans 3, terwijl het werkelijk aantal ver gunningen slechts twee bedraagt. Het maximum verloven bedraagt eveneens 7, het werkelijk aantal geene. Mede is ingeko men een adres van den Ned. Brouwerij- bond van tegenovergestelde strekking. De voorzitter zegt, dat er hier zoo weinig drankgebruik is, dat er geen reden is om een maatregel te nemen als door de Nat. commissie bedoeld. Na bespreking wordt algemeen besloten het adres voor kennis geving aan te nemen. Punt 3. Voorschot Burgerwacht. De voor zitter zegt, dat de Burgerwacht geen ge weer bezit voor de wekelijksche schietoefe ningen, doch dat dit steeds geleend wordt van de B.V.L., daar de middelen tot aan schaffing daarvan ontbreken. B. en W. stel len voor een renteloos voorschot te verlee- nen van 100.voor de aanschaffing van een K.S.O.-geweer, onder voorwaarde, dat dit bedrag i_z.t. weer zal worden afgelost. Aldus wordt besloten. De heer van der Lee wil geacht worden te hebben tegengestemd. Punt 3. Voorstel inzake betegeling voet pad voor het Raadhuis. Het ligt in de be doeling het bestaande voetpad te verbete ren, dit van tegels te voorzien, waarvoor B. en W. een crediet vragen van 150. De heer van der Sterre acht klinkerbestra ting uit een schoonheidsoogpunt beter ge schikt, daar het voetpad aansluit bij een bestraat wegdek. Mede in verband met vernieuwing van bet toegangshek tot het Raadhuis, stelt de voorzitter voor het voor stel terug te nemen om een en ander nader te bezien. Aldus wordt besloten. Punt 4. Wijziging Winkelsluitingsverar- dening. De voorzitter zegt, dat de in de vo rige vergadering vastgestelde verordening van den Minister is teruggekomen met eeni ge opmerkingen. O.a. heeft de Minister be zwaar tegen opneming van de bepaling, dat winkels gedurende den zomertijd tot 9 uur geopend mogen blijven; dit be zwaar geldt echter niet voor kappers- en barbierswinkels. De heer Lieverse is van oordeel, dat met twee maten gemeten wordt, daar in een naburige gemeente een langere openstelling wel is toegestaan. Ook bestaat er bezwaar tegen het ventverbod van geringe eetwaren op Zondag. Besloten wordt aan de gestelde opmerkingen tege moet te komen, zoodat de verordening on der intrekking der vorige, opnieuw wordt vastgesteld, terwijl eventueel nog terug zal worden gekomen op het sluitingsuur van winkels. De salarissen herzien. Punt 5. Wijziging jaarwedden. Burge meester en Wethouders hebben overeen komstig den wensch van den Raad de jaar wedden bezien en stellen naar aanleiding daarvan voor de jaarwedde van den heer Heijnis terug te brengen van 160.op 60.per jaar en wel met ingang van 1 Mei as. en de overige wedden onveranderd te laten. De voorzitter licht de voorgestelde verlaging nog nader toe, waarna hiertoe algemeen wordt besloten. Tevens stelt de voorzitter voor de pen sioensgrondslagen van de brugwachters met 15.te verminderen, zulks in verband met een destijds plaats gehad hebbend misverstand inzake het opnemen van het emolument vrije geneeskundige hulp. De heer de Jong informeert nog naar de loonen van de brugwachters en den ge meente-werkman in verband met den loon- standaard. De voorzitter acht deze loonen niet te hoog, gezien ook de verantwoordelijkheid en het groote aantal uren waarop de brug wachters in dienst moeten zijn. De heer van Egmond wijst er nog op, dat het Provinciaal en Rijkspersoneel belang rijk hooger bezoldigd wordt. Wat het salaris van den Keuringsveearts betreft, deelt de voorzitter mede, dat ook dit salaris gezien de vele werkzaamheden, onaangetast dient te worden gelaten. Met de stem van den heer van der Lee tegen, wordt aldus besloten. In verband met het bedanken van den heer Rollema, wordt hierna besloten de wedde voor den nieuw te benoemen ad ministrateur van het waterleidingbedrijf nader vast te stellen op 250.per jaar. Punt 6. Extra-hulp aan werkloozen. Na toelichting door den voorzitter wordt al gemeen besloten voor de extra-hulp aan werkloozen steun verleen ing B) in verband met een daaromtrent ingekomen circulaire van het Nationaal Crisis-Comité, voor het jaar 1935 een bedrag ad 81.90 beschikbaar te stellen, terwijl dan van het N.C.C. een bedrag ad 308.10 beschikbaar zal worden Hierna worden na toelichting door den voorzitter eenige pensioensgrondslagen vastgesteld, terwijl voorts nog vaststelling plaats vindt van eenige besluiten tot wijzi ging der begrootingen dienst 1934 en 1935. In verband hiermede merkt de voorzitter nog op, dat de gemeente over 1934 aan de Stedelijke lichtfabrieken een bedrag ad ƒ427.20 moet betalen voor te weinig ver bruikte K.W.U., waarvoor de gemeente zich bij den aanleg der kabels garant heeft moe ten stellen. Tenslotte is ingekomen een verzoek van den heer Rollema om hem wegens gezond heidsredenen met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag te willen verleenen als ge meente-secretaris, Ambtenaar van den Burgerlijken Stand en administrateur van het waterleidingbedrijf. De voorzitter stelt voor dit ontslag eer vol te verleenen, onder dankzegging voor de in die betrekkingen aan de gemeente be wezen diensten. Aldus wordt algemeen be sloten. Hierna sluiting. stuur hoopt, dat alle sportliefhebbers van Nieuwkoop naar dezen belangrijken voet balwedstrijd komen kijken, om daarmede tevens de kas van de R.K. Sportver. te steu nen. Entreeprijs is 10 en 20 cent. VOETBAL WANDELSPORT WANDELEN IN KATHOLIEK VERBAND. De R.K. wandelsport is den laatsten tijd met sprongen vooruit gegaan en de R.K. wandelaar vanzelf ook, want was voorheen de groote klacht, dat bijna geen wandel wedstrijden door R.K. Vereenigingen wer den uitgeschreven, thans is het weer niet van de lucht en vinden overal in ons Bis dom wandel wedstrijden plaats, t Vooraan staat „De Bataven" uit onze S ii'telstad, die dit jaar reeds met succes een marsch orga niseerde en nu weer aller aandacht vraagt voor een bloembollen tocht op 22 April as. Wij mogen dezen tocht bij alle wandelaars aanbevelen omdat de organisatie van Bata- ven-marschen op een hoog peil staat en deze menschen een levendige reclame zijn voor de mooie wandelsport. 15 April as. sluit de inschrijving bij H. Averdick, Oude Singel 138, dus de tijd spoed. R.K. wandelaars, schrijft allen in voor dezen tocht, laat het een demonstratie zijn van onze R.K. wandelaars, die een reclame »j voor allen en moge bewerken een nog grooteem opbloei dezer sport in R.K. ver band. P. J. Verhoef, penningmeester, R.K. Sportcentrale. BLOEMBOLLENMARSCH VAN „DE BATAVEN". Van alle kanten stroomen de inschrij vingen voor de 30 K.M.-marsch op 2en Paaschdag binnen. Het staat reeds vast, dat ook deze marsch een succes zal wor den. Het parcours is als volgt: Pieterskerk- bof, Kloksteeg, Rapenburg, Prinsessekade, Haarlemmerstraat, Mare, Haarlemimertrek- vaart tot Voorhout, rechtsaf Jacoba van Beierenweg, 's-Gravendamscheweg naar Piet Gijzenibrug, Kerkstraat, Noordjwijker- hout, Havenstraat, Gooweg, Voorstraat, Noord/wijk. Rust in Hotel „Het Hof van Holland". Heeren/weg, Voorhouterweg, Korte Brouwerstr^at, RijnSburg, Oegst- geesterweg, R hij inzicht weg, Assendelft- straat, Oegstgeest, Rijnsburger weg, Sta tionsweg, Prinsessekade, Rapenburg, Prin- Nadere inlichtingen omtrent deze marsch zijn te verkrijgen bij het Secretariaat der R.ICS.V. „De Bataven", afd. Wandelsport, Oude Singel 148. Vrijdagavond 8.15 uur wederom een trai- ningsmarsch vanaf Haarlemmerweg hoek Maresinigel. Hedenavond te half acht is er op het R. K. Sportpark „Haagweg" een speciale training voor de athleten, die deelnemen aan de crosscountry te Bussum. SCHAKEN L.S.C.„MORPHY". Jarenlang vonden vriendschappelijke wedstrijden plaats tusschen het studenten schaakgezelschap „Morphy" en het Leidsch Schaakgenootschap. Meestal werd éénmaal per jaar, soms tweemaal gespeeld. Ook ging er wel eens een jaar voorbij, waarin geen wedstrijd gehouden werd. Dit jaar zal wederom een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld worden en wel op Dinsdag 16 April aa. op de sociëteit „Minerva". SEANCE DAVIDSON. Het schijnt wel, dat men hier ter stede langzamerhand genoeg begint te krijgen van séances, want op de demonstraties, die de heer J. Davidson, uit Amsterdam, gis teravond in café „Neuf" zou geven, waren slechts 4, zegge 4 personen opgekomen. Van een simultaan-séance kon natuurlijk niets komen. Wel vertoonde de heer Davidson een enkele partij en eenige eindspellen voor de aanwezigen op een demonstratiebord, die werkelijk interessant waren. WEDSTRIJD OM DEN ZILVEREN KONING. De stand van dien wedstrijd om den zil veren koning van de Katwijksche Schaak club is als volgt: gesp.gw.rem.verl. pnt. W. Spierenburg 7 7 7 J. v. Elk 6 4—24 J. v. d. Meer 6 4 2 4 P. v. d. Gugten Czn. 7 4 3 4 J. Schoneveld 6 3 1 2 3 H. Binnendijk 6 3 3 3 A. Ravensbergen 6 3 3 3 C. A. v. d. Gugten 5 2 1 2 2 yt J. Hogeveen 4 2 2 2 H. Slingerland 6 2 4 2 A. Haasnoot 2 1 11 C. Korpelshoek Johzn. 4 1 3 1 A. v. Zuijlen 4 4 0 W. Böttcher 6 6 0 V.E.P.Leiden I. Op Zondag 14 April zal er een propa- ganda-wedstrijd gespeeld worden tusschen VEP ILeiden I, op het R.K. Sportterrein ODV te Nieuwkoop. Deze wedstrijd zal ge leid worden door den heer Haverkora, scheidsrechter le klas I.V.C.B. Dit zal een spannende match worden. Beide elftallen zullen hun beste beentje voor zetten om den fraaien beker te veroveren. Het be U. V. S.ZEEBURGIA. Op het N.BL.O.-terrein aan den Zoeter- woudsche Singel speelt U.V.S. a.s. Zondag te 2 uur een oefenwedstrijd tegen den ster ken Aimsterdamechen 2de klasser Zeeburgia HOCKEY NEDERLAND BBELGIë B. Het Nederlandsche team samengesteld. Het Nederlandsche B-elftal dat Zondag a.s. om half drie op Houtrust tegen België B speelt is als volgt samengesteld: Doel1: Franse (Gooi). Achter: Stokrmans (Gooi), Westerkamp (H.DJVL). Midden: Lob (H.D.M.), Tresüing Jr. (H.O.C.) en Ankerman (H.D.M.). Voor: van der Hagen (Hilversum), Sc hook (Hilversum), De Geer (H.D.M.), Heybroek (A'dam) en Kwast (Amsterdam). WILT U IETS WETEN? Vraag: Bij wien zou ik „de Haagsche Courant" voor de Woensdag en Zaterdag kunnen verkrijgen? Antwoord: U zult deze aan het bu reau van deze courant moeten aanvragen. Vraag: Tot wien moet ik mij wenden om vrijwillig als militair voor opleiding in aanmerking te komen? Antwoord: Wend u tot het Garni zoensbureau, Doelen kazerne alhier. Vraag: Kunt u mij een adres noemen waar men een lied op een gramofoonplaat kan laten opnemen? Antwoord: Handelsadressen kunnen we in deze rubriek niet noemen. Vraag: Wanneer speelt het Neder- landsch elftal dit seizoen nog internatio nale wedstrijden of oefenwedstrijden in Rotterdam of Den Haag? Antwoord: Voor het oogenblik is al leen vastgesteld een oefenwedstrijd op 24 April as. op het Sparta-terrein te Rotter dam. Het Ned. elftal speelt voorts op 12 Mei te Brussel en op 18 Mei te A'dam te gen Engeland. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Hazerswoude naar Heemstede? Hoeveel K.M? Antwoord: Hazerswoude, Koude kerk, Leiden, Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bermebroek, Heemstede. Afstand 35 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Lisse naar Maastricht? Hoeveel K.M? Antwoord: Lisse, Leeghwater, Lei- muiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Jut faas, Vianen, Culemborg, Geldermalsen, Waardeniburg, Tuil, Zaltbommel, Hedel, 's-Hertogenbosch, Vught, Boxtel, Best, Eindhoven, Geldrop, Heeze, Maarheeze, Weert, Ittervoort, Echt, Susteren, Sittard, Maastricht. Afstand 240 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Zoetermeer naar Meerssen (L.)? Hoeveel K.M? Antwoord: Zoetermeer, Rotterdam, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Breda, Tilburg, Eindhoven en verder als hierbo ven tot Meerssen, even voor Maastricht. Afstand 215 K.M. Overvaren te Zwijn- drechtDordrecht 0.50 per auto met be stuurder, 4 cent per persoon; Willemsdorp- Moerdijk 2.p. groote auto, f 1.per kleine auto, 10 cent per persoon. Vraag: Welke is de kortste weg per rijwiel van Deesd naar Zoeterwoude? Hoe veel K.M? Antwoord: Deesd, Druten, Leeuwen, Wamel, Tiel, Buren, Culemborg, Vianen, Jutfaas, Utrecht, Woerden, Bodegraven, Alphen, Koudekerk, Zoeterwoude. Afstand 125 K.M. Vraag: inzake de steunregeling te Koudekerk. Antwoord: Het samenwonen van het gezin van den schoonzoon met dat van diens schoonmoeder kan, ingevolge de steunregeling als één gezin worden be schouwd en volgens deze regeling kan slechts één persoon van één gezin in de steunregeling worden opgenomen. Waar L. zich destijds om onder steuning aanmelde, is deze als hoofd van het gezin aangemerkt en werden de ove rige samenwonenden als gezinsleden be- Gelijktijdige bloei van narcissen, hyacinthen en vroege tulpen. De K.NA..C. schrijft ons: Hoewel het weer er den laatsten tijd niet naar is geweest om reeds plannen te maken voor een bezoek aan de bollenvelden, heeft de natuur toch niet stilgestaan. Er zit een, zij het dan langzame, toch gestadigen voort gang in het kleuren der velden. Zoodra het weer maar even omslaat en de voortee kenen schijnen gunstig is de verwachting gewettigd, dat het met Paschen „Bollen- zondag" zal zijn, d.w.z. dat met Paschen de bollenvelden het steeds weer bekoren de spel van bloemenweelde en kleurscha- keering zullen vertoonen. Sinds de teelt beperking het braakliggen van een aantal voor bollencultuur bestemde velden nood zakelijk maakt, bieden de laatste jaren de velden niiet meer dien betooverenden aan blik van vroeger, doordat hier en daar on bebouwde stukken den kleurenrijkdom on derbreken. Dit jaar schijnt de natuur ech ter aan dit euvel tegemoet te komen, om dat het zeer waarschijnlijk is, dat door de bijzondere weersomstandigheden de nar cissen, hyacinthen en vroege tulpen tege lijk in bloei zullen staan, zoodat zich een zeldzaam voorkomend schouwspel aan het oog van den bezoeker zal kunnen ontrol len. De bloei der late tulpen zal hierna niet lang meer op zich laten wachten. Wil men de bollenvelden op hun mooist zien, dan j doet men verstandig niet uitsluitend de hoofdwegen met een bezoek te vereeren. De binnenwegen met de landelijke bruggetjes schouwd, waarvoor dan ook gezinstoeslag wordt verleend. Volgens de steunregeling moeten ook de inkomsten van de inwonende gezinsleden, hetzij geheel of voor 2/3 gedeelte van den steun van het aangemerkte gezinshoofd in mindering worden gebracht. Ter toelichting diene nog, dat het sa menwonen van twee gezinnen belangrijke voordeelen biedt, zooals één huishuur, ge zamenlijk bereiden der maaltijden, licht, verwarming enz. van welke men een mooi overzicht over de velden heeft, schenken oneindig meer vol doening. Het centrum van mooie binnenwegen bevindt zich vooral bij Hillegom en Lisse. Bij Hillegom kan men b.v. tegenover de kerk aan het Zuideinde van het dorp de Veeneniburgerlaan inslaan. Bij den dan volgenden driesprong kan men zoowel links als rechts den Loosterweg m oprij den. Beide wegen voeren dwars door eenig mooie velden, en men bevindt zich hier in een net van binnenwegen, waarvan de een beter is te berijden dan de andere, maar die allen door den rijkdom aan natuur schoon het eventueel slechte wegdek doen vergeten. Mooi ook zijn de wegen van Sas senheim naar Noord wijkerhout, de binnen weg van Lisse naar Voorhout, de achter weg van Katwijk naar Noordwijkerhout, met zijweg naar Noordwij k aan Zee. Al deze wegen kan men als mooie basis gebrui ken voor een bezoek aan de velden. Panorama over de bollenvelden- Wil men eens iets heel bijzonders zien, en van een schitterend panorama genieten hoog boven de velden uit, dan kan men hiervan genieten op den uitzichttoren te Noordiwijk aan Zee. Borden geven duide lijk aan hoe deze toren te bereiken is. Voor een matig entree (15 ct. per persoon, ge zelschappen reductie) mag men den toren beklimmen, terwijl een gratis parkeerge legenheid geen extra kosten noodig maakt. Als sluitsteen van de bollenveldentocht is ook een bezoek aan de Flora aan te raden. Ten slotte nog een goede raad. Wil men ongestoord genieten van de lenteweelde der bolgewassen dan doet men natuurlijk verstandig hiervoor geen Zondag uit te kie zen, maar indien eenigsains mogelijk een „door de weeksohe" morgen. Kan men ech ter door omstandigheden alleen den Zondag benutten voor den tocht, dan volge men stipt de eventueel door de verkeerspolitie te geven aanwijzingen en rijde men vooral voorzichtig. Wij wensch en U een mooie tocht! DE LUCHTR0QVERS V» HOITIKA. 261. Zeg dat nog eens?!! Des gekookte meteoorsteen of het zenuwachtige vliegtuig in de apenboom. De flambard- hoed schudde langzaam het hoofd. Ach, wat word ik doof, -k meende, dat je daarnet iets anders zei. Gaat u maar mee, dan zullen we u het geval wel even laten zien, zei de vlie genier en ze gingen met hun vieren op weg naar de boom, waar hun toestel in moest hangegn. 262. Onderweg kwamen zij een paar mannen tegen, die een groot toestel voor filmopnamen sjouwden. Die moeten mee, riep de «schrijver, als het iets goeds is, kunnen we meteen opnamen maken. Zoo kwam het treepje tenslotte op de plek, waar het toestel in de boom hing.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10