STADS NIEUWS ZATERDAG 6 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EEN EINDLES EN EEN AFSCHEID. Aan de R.K. Landbouwwinterschool. Voor de zevende maal werd Vrijdag in een der zalen van de R.K. Landbouwwin terschool alhier een openbare eindles gege ven, bijgewoond door den voorzitter der Vereeniging tot bevordering en verschaffing van opvoeding en onderwijs ten behoeve van den Land- en Tuinbouwenden Stand in het Bisdom Haarlem, prof. Cleophas. Mede waren aanwezig de heer M. P. van der Weijden, lid der Tweede Kamer der St- Generaal, de edelachtb. heer G. Bulten, burgemeester van deze gemeente, de Eerw. Overste en het Hoofd der Bijzondere La- gree School, verbonden aan de B.N.S., dokter H. A. G. Bots alhier, de zeereerw. Rector L. M. van de Griendt, mr. H. J. G. Farensbach, wethouder P. L. van der Hulst en eenige leden van den raad. Voor een groot auditorium opende de eerwaarde voorzitter met gebed deze bij eenkomst, die naar spr.'s inleiding een bij zonder karakter droeg mede in verband met het aan deze eindles gekoppelde af scheid van den directeur ir. J. G. Heij meijer, die met zijn echtgenoote eveneens aanwezig was. Spreker heette den burge meester, den rector, de overige genoodigden en alle aanwezigen, onder wie zelfs vanuit Zeeland, hartelijk welkom, om hierna het woord te verleen en aan den heer Adr. Ja cobs, 1-ir. en leeraar, die zijn openbare les gaf over: „De beteekenis van de kalk in den grond", waarna het woord was aan den scheidenden directeur, die zijn les aan ving met de mededeeling, dat het ditmaal zou zijn: De eindles in het kwadraat, of ,JDe eindles der eindlessen", en een zeer moeilijke stof behandelde nJ. „De Bedrijfs leer", moeilijk, omdat zooveel differentiatie van gedachten over dit onderwerp kan be staan. Zelfs bleek, dat geen algemeene re gels konden worden vastgesteld. De voorzitter dankte hierop de heeren Heijmeijer en Jacobs voor deze les, om het woord te verleenen aan den edelachtb. heer Bulten, als voorzitter der oommissie van toezicht, die bereid zal zijn de diploma's uit te reiken. Spreker noemde het een ver- eerende taak tot de uitreiking te kunnen overgaan, en wil om de spanning niet al te zeer te vergrooten, eerst de diploma's uit reiken om daarna in het kort wat te zeg gen. Diploma's werden uitgereikt aan C. van Haastert uit Zoetermeer, P. van Kampen, uit Hoogkarspel, Jac. Kaptein van Hazerswoude, J. Knook uit Nieuwen- dam, J. Tessel uit Monnikendam, en D. de Winter uit Nisse (Z.). Allereerst uitte spr. een woord van gelukwensch tot directeur en leeraren en niet minder aan degenen die het diploma verwierven, de een met lof en de ander met nog grooter lof. Spreker be treurde het dat aan niet meerderen het di ploma kon worden uitgereikt. Juist deze tijd levert het bewijs welk een praktiscli nut verbonden is aan het landbouwonder wijs, en wat een wetenschappelijk onder legd landbouwer, dank zij zijn studie op de landbouwschool kan bereiken. Spr. roem de hierbij de activiteit van den vertrekken- den directeur, die zijn leerlingental van 7 dit jaar heeft weten op te werken tot 20 voor het jaar 1935 (a_s. October), met welk succes hij van harte wordt gelukge- wenscht. Thans releveert spr. het heengaan van ir. Heijmeijer, met wie de commissie van toezicht steeds aangenaam heeft mogen samenwerken. Spreker besluit met de wensch, dat het den heer Heijmeijer ge geven moge zijn, dat hij de school, waar van hij de eerste directeur was, en een stuk van zijn levenstaak is neergelegd, moge op groeien en een grooten wasdom in de toe komst moge te zien geven. Pro. Cleophas richt een woord van ge lukwensch tot de gediplomeerden met hun bezit aan kennis, waarmede zij aanstonds het bedrijf economischer en met beter in zicht kunnen inrichten. Zij hebben ook een taak te vervullen en wel deze: dat zij aan hen, die de waarde van de school niet be grijpen, kunnen toonen wat dit waard is. Spr. betreurde het zeer, dat niet meerderen het diploma kon worden uitgereikt, en rele veerde met weemoed het heengaan van een der leerlingen, die nog kort geleden werd ten grave gedragen. De oudste der leerlingen, C. van Haas tert, dankte directeur en leeraren voor hun onderwijs, wensch te den directeur toe, dat de vruchten van zijn werk tot in lengte van jaren de school ten goede moge komen en niet minder ten goede van de oud-leer lingen. Den nieuwen directeur wenscht hij succes toe in zijn nieuwe loopbaan. Rector L. M. van der Griendt wenscht de leerlingen geluk met hun diploma, en ver zekert de ouders, dat hun leerlingen in een godsdienstige broeikas zijn ondergebracht geweest, veilig en aigesloten, in' een atmos feer van echt-Roomsch internaat. Spr. scnetst de pracntige verhouidng, die steeds bestaan heeft tusschen leerlingen en lee raren dezer inrichting. De scheidende di recteur heeft de eer, dat hij de school in een tjjd die in dalende lijn zich beweegt, heeft weten op peil te houden niet alleen, maar zelfs nu voor het komende jaar een leerlingeniai heeft weten te verwerven, dat verre uitgaat boven dat der laatste jaren. Aan de leerlingen zijn diploma's uitge reikt, hetgeen spr. ook zou willen doen aan den scheidenden leeraar, die toch zeker wel een „Bulle" verdiend heeft, en inderdaad heeft spr. het genoegen en de eer namens de ouaers, leerlingen en oud-leeriingen een bewijs te kunnen uitreiken van sympathie en erkentelijkheid. Dit geschenk vervolgde spr. is een sym bolisch; waar u met een benijdenswaardi ge ouderwetsche degelijkheid uw onderwijs inrichtte en uw leerlingen wist tot u te trekken, hebben de gevers gemeend u een geschenk te moeten offreeren in den vorm van 'n ouderwetsche Friesche wandklok ter wijl daarnevens volgde een in nieuweren trant vaervardigd ameublement, dat even eens werd aangeboren namens de heeren leeraren. De heer De Wildt uit Haarlemmermeer verkreeg hierop het woord om aan den heer Heijmeijer in ondubbelzinnige woor den dank te brengen voor het vele werk, dat hij geheel belangloos heetf verricht Wethouder Van der Hulst bracht dank voor de werkzaamheden en de moeite wel ke de scheidende directeur zich gegeven had ten behoeve van de jeugd in Voorhout, voor wie hij meermalen is komen spreken. Ook Broeder Modest us roemde de activi teit in den persoon van den heer Heij meijer, met zijn benijdenswaardige tact van optreden. Hierna dankte den nieuwen directeur, ir. A. Jacobs, den scheidenden, in wier spr. heeft leeren zien een voorbeeld voor de toekomst. Professor Cleophas heeft de ondervinding opgedaan, dat het het werk van ir. Heij meijer is geweest, dat de boerenstand op onderwijsget :d werd opgewerkt. Sinds korten tijd heeft spr. de werkzaamheid van den heer Heijmeijer mogen zien, voor wiens toewijding spr. hartelijk dank brengt. Ir. Heijmeijer dankt in korte woorden, hartelijk voor de spontane wijze waarop hij in deze bijeenkomst is gehuldigd gewor den, en doet uitkomen, dat het niet alleen zijn werk is geweest maar mede van de heeren Bles, die is vertrokken, Jacobs, den nieuwen directeur, en de overige heeren leeraren. Spr. besluit dan met de wensch, dat de school zijn dieptepunt zal hebben gekend, en een betere toekomst zal mogen tegemoet gaan. Nadat nog eenige oud-leerlingen uiting gaven op spontane wijze van hun sympa thie en dankbaarheid ten opzichte van den scheidenden directeur ir. Heijmeijer, sloot prof. Cleophas deze samenkost met een woord van dank en gebed. Hierna was gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen van den heer Hey- meijer, die hiervoor recipieerde. UIT DE RIJNSTREEK KOUIAEK EKK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagavond te 7.30 uur ten Raadhuize. Onderwerpen ter be handeling: 1. Adres Nationale Commissie tegen het alcoholisme inzake verlaging maximum verloven A ingevolge de Drank wet. 2. Voorschot Burgerwacht. 3. Voorstel inzake betegeling voetpad voor het Raad huis. 4. Wijziging winkelslui tings verorde ning. 5. Herziening jaarwedden. 6. Extra hulp aan werkloozen voor 1935. 7. Vaststel ling pensioensgrondslagen. 8. Comptabele besluiten. 9. Verzoek om eervol ontslag wegens gezondheidsredenen van dfen heer E. Rollema als gemeente-secretaris, ambtenaar v. d. Burgerlijken Stand en administrateur v. h. Waterleidingbedrijf. Lagewaardsche polder. Bij de op Don derdag j.l. gehouden verkiezing ter ver vulling van een vacature als poldermees ter van den Lagewaardsche Polder, is als zoodanig gekozen de heer K. de Jong Bzn. alhier, zulks in de plaats van den heer J. Koot, die tot voorzitter van dezen polder is toegelaten. HAZERSEWOUDE Gemeenteraadsverkiezing. De A.R. raadsleden Noordam en Jac. v. Beek stel len zich bij de a.s. gemeenteraadsverkie zing niet meer beschikbaar. Schapen ver kooping De 68 schapen, verkocht ten bate der R.K kerk (dorp), heben te zamen opgebracht ƒ969.50. ST. PETRÜSKERK. Naar wij vernemen zal op 3en Paasch- dag, 23 April, de plechtige eerste-steen- legging plaats hebben van de nieuwe St. Petruskerk. PATER JORNA. Op voordracht van den hoogeerw. pater Provinciaal der Minderbroeders is door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem be noemd tot kapelaan te Delft (H. Joseph) pater J. Jorna en in diens plaats tot kape laan alhier in de paroohie van de Harte- brugkerk pater P. J. A. Peerdeman. Pater Jorna is sedert 1929 kapelaan aan „de Hartebrug". Het vertrek van pater Jorna wordt door allen, die hem kennen, die in eenige relatie met hein staan, betreurd omdat pater Jorna geacht en geëerd was als een ijver vol priester, een hartelijk en meelevend mensch. Wij meenen, niet te zeer onbescheiden- lijk te treden in dingen, die „niet voor de krant" zijn, als wij hier namens de pa rochianen pater Jorna danken voor de stichting hun geschonken bij het celebree- ren van de verheven Kerkelijke Diensten. Een groot verlies is het vertrek van pater Jorna voor het St. Francisous-Liefdewerk, waarvan hij was de directeur en de vader de vader van de jongens, die onder de bescherming van genoemd Liefdewerk staan. Voor het St. Franciscus-Liefdewerk heeft pater Jorna geijverd en gezorgd, zich gegeven met bewonderenswaardige toe wijding en waarlijk groote liefde. Pater Gonsalus Peerdeman is geboren te Woerden 15 Maart 1904 en priester gewyd in 1929. Kort nadien werd zijn eerw. benoemd tot leeraar aan het St. Willi- brordus-(missiecollege te K a t w ij k, waar hy les gaf in de Engelsche en in de Griek- sche taal. VERKIEZINGSFONDS Een aansporing, om morgen zijn gaven mild te geven voor de collecte, ten bate van het Verkiezingsfonds der R.K. Staats partij, mag overbodig worden geacht. De afd. Leiden der R.K. Staatspartij heeft geld noodig voor de actie voor de verkie zingen, die aanstaande zijn. En allen, die inzien het belang dier ver kiezingen en het belang van de politieke eenheid der Katholieken in de R.K. Staats partij, zullen deze collecte gaarne royaal bedenken. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 935. Firma Gebr. Grün- demann, Leiden, Witte Singel 88. Handel in manufacturen. Vereff.: F. A. M. Gründe- mann, Leiden. BIOSCOPEN. Casino. E. M. Remarque, pseudoniem voor E. M. Kramer, de schrijver van „lm Westen nichts Neues", had de grootste moeite een uitgever voor zijn handschrift te vinden. Eindelijk landde hij bij Ullstein aan, die het accepteerde en in drie maanden tijds er 500.000 exemplaren van verkocht. Ja, er was zelfs één dag, waarop 15.000 bestellin gen inkwamen. Geen wonder, dat dit veel gelezen boek verfilmd werd en dat deze film, die thans weer in roulatie is en ook in Casino weer vertoond wordt, ontelbare mensohen naar de bioscopen trok. En ze is de aandacht ten volle waard, al is t dan ook waar, dat én het boek èn de film ver schillend beoordeeld zijn. Maar hoe men dan ook moge denken over oorlogsfilms, dit machtig filmwerk bevat in ieder geval een felle aanklacht tegen den oorlog. Let maar eens op de hoofdpersonen in deze film, die bijna allen behooren tot de jon gere generatie en zoo van de schoolbanken de oorlogshel worden ingejaagd, waar ze vol zieleleedi him jeugdidealen zien op gaan in rook en vervallen in een afstom pende bestialiteit door de sfeer van bar- baarschheid, huiver en ontsteltenis, waar door ze voortdurend in de vier droeve oor logsjaren, die Remarque (Kramer) strij dend heeft meegemaakt, omgeven waren. Voorbeelden hiervan geeft de film bij de vleet en dit is reeds aanklacht genoeg! Deze film wekt diepe ontroering en laat een in druk achter, waaraan niemand ontkomt, die ze ziet en die soms overslaat in een be nauwende beklemming. Vooraf gaan een paar aardige twee- actertjes en natuurlijk de gewone journaals. We bevelen voor deze week gaarne een bezoek in Casino aan. Trianon. De Fransche film „Le grand Jeu", die deze week in „Trianon" loopt, is inderdaad een grand jeu, een film van groot en diep gevoeld speL De hoofdrol in deze film is toegedacht aan de beroemde speelster van de Comédie Frangaise, Maria Bell zij speelt zelfs een dubbel-rol! maar de eigenlijke hoofdfiguur, de persoon, die in aller leven een groote rol speelt is de vreemd-aantrekkelijke figuur van de bar- houdster Madame Blanche Franchise Ro- say). Een mondaine en ietwat ordinaire ver schijning, die bar-houdster in haar eeuwige zwart zijde, met de kermis-haarlok en de rinkelende, goedkoope armbanden maar een vrouw met een goed hart en een, door luchtige gebaartjes gemaskeerd, knagend verdriet en hopelooze onvoldaanheid. Alleen de feillooze, tot in de fijnste nuan ces levensgetrouwe creatie van dit moeilijk te ontleden karakter zou deze film reeds maken tot een „grand jeu". Maar er is meer. De tragiek en levensverachting van de soldaten, die het Vreemdelingen-legioen uitmaken, is in al zijn bitterheid uitge beeld. Het gegeven is niet van spannende episodes ontbloot; de filmkunst van regis seur Feyder heeft dit spannende gegeven uitgewerkt tot een film met vele goede, artistieke eigenschappen. Het zal voor ons publiek wel overbodig zyn de dwaasheid van eenig vertrouwen in kaartleggen aan de kaak te stellen. Voor de pauze „La Paloma", een film die zich in Spanje afspeelt en voor liefheb bers van tenor-zang groote aantrekkelijk heid heeft. Lido. Lido brengt deze week wederom een ge varieerd programma. De film, welke vóór de pauze draait, „Wat him leven ver woestte" is de ontroerende geschiedenis van een beroemd tooneelschrijver en re gisseur, die bij den ondergang van een grooten Oceaanstoomer vermist wordt en als dood wordt opgegeven. Zijn nagedach tenis wordt hemelhoog opgevoerd, doch in werkelijkheid is hij nog in leven en heeft hij zijn lijfsbehoud slechts te danken aan het feit, dat hij als vrouw vermomd een plaatsje heeft kunnen veroveren in een der reddingsbooten. Schaamte over deze daad van lafheid weerhoudt hem terug te kee- ren te midder der zijnen, maar hij weet toch ongekend de tooneelcarrière van zijn zoon in goede banen te leiden. Na de pauze gaat een geheimzinnige een spannende Amerikaansche film, waarvan de titel reeds aangeeft, waar het heengaat, n.l. „De moord in den trein". U zult zich evenwel niet hebben te vermoeien met het oplos sen van raadselen, wie de moordenaar was. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Izaak z. van D. Klein en J. Fasseur Sara Johanna Cornelia d. van J. Meertens en P. Deij Wiebe z. van W. Veldhuizen en R. H. Groes Margaretha Maria d. van J. J. Molenaar en M. Gressie Christina d. van J. J. v. Oosten en M. H. Keldermans Adriaan Josephus z. van A. J. Slingerland èn C. v. Noort Johanna Marii «fosephina d. van C. F. I. Freusberg en E. M. Emmen Neeltje d. van J. H. v. Tol en T. G. Hoo- gendoorn Frans z. van J. Buitelaar en E. Beller Gijs z. van D. Bergman en J. de Kort. Ondertrouwd: A. J. Jansen jm. 26 j. en A. v. d. Berg jd. 25 j. Overleden: J. B. Rombout m. 77 j. A. J. Kelder zn. 4 j. J. A. v. Ewijk dr. 76 j. A. KloosHazevoet wede. 67 j. Het is geen detective film. De detective, die er in optreedt, is meer een misdaad-af leider, zooals hij zich noemt; iemand, die probeert een misdaad te voorkomen. Nu lukt hem dat wel niet heelemaal, want er gebeurt toch nog wel een en ander in het verloop van deze geschiedenis, juist vol doende om de spanning er in te brengen. De beide jonge dames, die geheimzinnige handen het licht zien uitdraaien, kreunen de geluiden hooren en andere akelige din gen meemaken, hebben dan ook voldoende reden om angstkreten te slaken en den toeschouwer telkens afleiding in een ont- spannenden lach om de idiote zetten van den detective, die evenwel niet zoo idioot is als hij voorgeeft te zijn en het gezel schap veilig weet te laten ontsnappen aan de gevaren van wraak- en ontvoeringsplan nen. Onder het Hollandsche actueele nieuws in beeld is ook een opname van het be zoek, dat Z.H.Exc. de bisschop van Haar lem heeft gebracht aan de bloementen toonstelling „Flora" te Heemstede. Luxor. Het programma, dat de directie van het Luxor-theater deze week haar bezoekers biedt, beweegt zich geheel en al in het de tective-genre, waarbij het geheimzinnige der films de toeschouwers van begin tot einde gevangen houdt. Dit is echter vooral het geval met de hoofdfilm „De dame met den zwarten sluier", een Haro van Peski Majestic-film der UFA, bewerkt naar het gelijknamige boek van de Duitsche schrijf ster Lindnerr. Dit is een film, waarin de regisseur de spanning van het drama, dat er zich in heeft afgespeeld, tot het einde toe volhoudt niet alleen, maar zelfs óp- voert. Het gegeven is voortreffelijk, de uitwerking niet minder. Regisseur en me dewerkenden hebben elkaar hier wel uitste kend begrepen. De film geeft de geschiedenis weer van een moord op een bankdirecteur, waarvan de dame met den zwarten sluier wordt verdacht. Of deze werkelijk de moordena res is en of de aangeklaagde dan die dame is, zietdaar reeds een opgave, welke ge noeg stof voor deze film zou geven. Maar er is nog meer. Er speelt zich nog meer in dit dramatisch gegeven af, maar we zullen de ontknooping niet openbaar ma ken. Ieder, die deze film ziet, moge zich zelf pijnigen met de vraag, wie den bank directeur doodde, ieder voor zich moge die spanning ondergaan, welke ieder moet on dergaan als hij deze film aanschouwt. De eerste hoofdfilm brengt ons Adolph Menjou en Greta Nissen in de hoofdrollen van „Een circusvoorstelling", met hinder nissen, zouden we kunnen zeggen, maar dan met zeer levensgevaarlijke hindernis sen. Adolphe Menjou speelt hier nu eens niet de verliefde jongeling, doch de com missaris van pojitie, die in zijn vacantietyd een circusdrama tot oplossing tracht te brengen. Beide films voor volwassenen. TRIDUÜM R.-K. WERKLOOZEN. A.s. Maandag begint in de St. Lodewijks- kerk een triduum voor de R.-K. werkloo zen, hetwelk dit jaar zal worden gegeven door pater van Schalen O.F.M. Ongeveer 200 deelnemers hebben zich hiervoor opgegeven. Moge dit triduum slagen, mede door *t ge bed en offervaardig medeleven van alle Katholieken. WILT U IETS WETEN? Vraas Wat is disconto? Wat beteek ent disconto waarom moet het verhoogd worden? Antwoord: Dikwijls worden wissels en promessen (bereidverklaringen om een bepaalden som te betalen) nog vóór den vervaldatum aan de banken te koop aan geboden. Wanneer de bank zoo'n wissel koopt, geeft zij dus geld uit, dat zij later terugkrijgt; hetgeen op hetzelfde neer komt als een leening, met dit verschil dat de personen, die het geld ontvangen en die het teruggeven niet dezelfden zijn. Evenals voor leeningen rente berekend wordt, zoo wordt dit ook gedaan voor het koopen van wissels en promessen vóór den I betaaldatum. Deze laatste rente noemt men j disconto. Waneer de Ntd. Bank haar dis- I conto wijzigt heeft dit natuurlijk invloed I op den algemenen rente-stand. Verkooping van het disconto een er circulatie-bank be oogt vooral den goudvoorraad op peil te j hóuden, daar rente-verhoging leidt tot I minder beleeningen en dus tot inkrimping van de biljettencirculatie, terwijl daardoor ook de wisselkoersen worden beinvloed. Vraag. Mijn gloxinia, die in knop stond, is omver geloopen en tot onder aan toe afgebroken. Kan ik er nog wat mee be ginnen? Antwoord: Wij hebben de patiënte niet gezien, maar vreezen toch, dat er van uw bloem nu niet veel meer terecht komt. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. Vraag: Betreffende het adres van een advertentieblad voor werkzoekenden. Antwoord: Wy kunnen U alsnog mededeelen, dat er bestaat een weekblad irDe Betrekking&gids", Uitgeefster Fa. L. van Dijk, Vianen. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. TELEGRAMMEN WEDEROM EEN SPOORWEGONGELUK IN SOVJET-RUSLAND. MOSKOU, 6 April. (V. D.). Officieel wordt medegedeeld, dat op het station te Moskou twee treinen met elkaar in botsing zijn gekomen, waarbij brand uitbrak in een aan een der beide treinen gekoppeldt laboratorium-rijtuig. Een aantal kostbare apparaten werden vernield, terwijl ook eenige andere wagons door het vuur wer den aangetast en uitbrandden. Twee be ambten konden nog tijdig uit de wagons springen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: komkommers f 78, bloemkool I f 624, bloemkool II f 511, roodekooi f 27.8028.60, savoyekool f 2.705.80, pie terselie f 1.802.60, prei f 0.703.00, ra- dus f 1.804.00, kropsalade f 0.904.80, selderie f 0.901.90, knolselderie f 1.40 3.60, per 100 kg.: kroten f 0.600.70, kroten gekookt f 29, witloof f 213, boerenkool f 45, postelein f 2428, spinazie f 915, uien f 1.005.50, wortelen f 1.208.10, spruiten I f 1217, spruiten n f 810, an dijvie f 717. 6 April. Boter, prima fabrieksboter f 1.52, en prima boerenboter f 1.321.40 per kg. Aanvoer 2030 kg. Handel traag. Turfmarkt van 1 tot en met 6 April. Lange turf geen aanvoer, prijzen f 89 per 1000 stuks. VEUR, 5 April. Groentenveiling. Krop sla le soort f 2.105.20, 2e soort f 1.50 f 2.00, stoofsla per kg. 3452 cent, andijvie per kg. 89 cent, bloemkool le soort f 47 2e soort f 2.50-3.50, uitschot f 1.502.00, spinazie per 4 kg. 38—75 cent, postelein 23 28 cent, rabarber f 23, radijs f 2.203.00. prei f 1.202.40, selderie f 1.101.30, aard beien f 1.80—3.20. NIEUWVEEN, 4 April. Eierenveiling. Aanvoer: 3206 kippeneieren 1.952.30 en 362 eendeneieren 1.751.95, per 100 stuks; kaas 18 ct. p. pond, appelen 4 voor 10 ct„ bananen 4 ct. p. stuk, bloemen 420 ct„ per bos. ZEVENHOVEN, 4 April. Eierenveiling. Aanvoer 5615 stuks; kipeieren 1.50 2.55, eendeneieren 1.502.00, per 100 st.; hanen 1.00 p. st.; konijnen 1.50 p. st.; ba nanen 17 ct. p. 5 st.; sinaasappelen 10 ct., pèr 4 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 5 April. Groentenveiling. Waschpeen per kist van 20 K.G. 1.051.35, grove peen 4560 ct., witlof per K.G. 8—12 ct., kroten per kist 1220 ct, uien per 100 K.G. 4.10 4.80, gele kool 1.903.60, spuiten p. K.G. 7—9 ct. ALJHEN AAN DEN RUN, 5 April. Groentenveiling. Spinazie 12.1014.70, kroten 1.40, uien 1.80, per 100 K.G.; andij vie 12.0014.00 per 100 K.G.; kropsla I 1.503.10, komkommers I 10.bloem kool I 30.per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 11850 st. Kipeieren 1.602.10, eendeneieren 1.70 1.90, per 100 stuks. TER AAR, 5 ApriL Centrale veiling. Spinazie per kilo i017 cent, postelein 19 cent, peulen per pond 74 cent, radijs 1.40—2.10, slo 0.50—2.80, vellen 11—16 ct., bloemkool 527 ct., raapstelen 0.401.20, rabarber 0.90, preij 0.80, seldery 4.40, wit lof per 100 pond 6.908.60. BOSKOOP, 5 ApriL Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Butterfly 30 55 ct„ Rosalandia 2035 ct., Edith He len 4060 ct., Aug. Noack 3050 ct„ Paul Gram pel 70 ct„ Seringen 3065 ct., Magno lia 60 ct, Viburnum 3050 ct., Muurbloe men 78 ct., Leeuwenbekken 3060 ct., Callea 5070 ct, Tulpen 815 ct., Lathy rus 102ó ct, Azalea ƒ0.801.70, Rhodo dendron 20 ct. Narcissen 49 ct., Cerasus Hisakura 1.803.Clematis Prins Hen drik 1.802.Fofsythia 1.1.50, An dromeda 1015 ct., Erica p. st. 4 ct., Hor tensia per stuk 40—60 ct, Azalea per stuk 20—30 ct. WISSELNOTEERENGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Londen 7.22!/o Berlijn 59.70 New York1.483/4 Parys 9.81 Brussel 25.35 Zwitserland 48 10 Milaan 12.25 Madrid 20.25 Oslo36.30 Kopenhagen32.25 Stockholm 37.30 Weenen Praag6.23 Boedapest Prolongatie 3 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3