Schoonmaak ZATERDAG 6 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT paar waarnemingen verricht ib den morgen van 6 April 1935, medegedeeld door het Kon Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 767.7 te Akureyri. Laagste barometerst.: 744.8 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 7 April: Matige tijdelijke nog krachtige wind uit westelijke richtingen. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Regen- of hagelbuien, later wellicht opkla rend en iets zachter. De hooge drukking op Groenland nam merkzaar af, maar door het toenemen van een depressie in Noord-Scandinavië houdt de strooming van zeer koude lucht uit het Noorden nog aan. Een depressie, die van den Oceaan nadert, schijnt zich in Noord- Oostelijke richting te verplaatsen en wel licht zal deze de koude luchtstroom naar het Noorden weer doen afwijken, zoodat in deze omgeving later eenige stijging van temperatuur kan intreden. In Scandinavië bleef de vorst van weinig beteekends, in Duitschland is deze bijna verdwenen. Ook elders is over het algemeen de tempera tuur iets gestegen maar boven Noord- Duitschland is het in de bovenlucht nog even koud als gisteren. Op de Noordzee en in het Kanaal waait het krachtig tot storm achtig uit Weselijke richtingen. In Noord- Scandinavië waait een sneeuwstorm uit Oost, ook in Zuid-Scandinavië en Duitsch land valt op verschillende plaats 'sneeuw, in Frankrijk regen. Aanvankelijk is nog het zelfde gure en buiige weer te verwachten; daarna is eenige verbetering magelijk. LUCHTTEMPERATU UK. 6.3 gr. C LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Zaterdagnamiddag 7.11 tot Zondag morgen 4.53 uur en van Zondagnamiddag 7.13 tot Maandagmorgen 4.51 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee* op Zondag 7 April v.m. 4.54 uur en nam. 5.17 uur; Maandag 3 April vjn. 5.40 en nam. 6.05 uur. DE RUND VEETEELTREGELING VOOR HET JAAR 1935. A. Vaarskalveren en niet ge registreerde stierkalveren. Ook voor 1935 zullen de kalveren binnen de reeds bekend gemaakte gewichtsgrenzen moeten zijn voorzien van hetzij een identi teitsbewijs-1934, hetzij van een identiteits bewijs-1935, behalve de hierna onder D en E te noemen uitzonderingen. In tegenstelling met de voor 1934 gel dende regeling zullen dit jaar de niet ge- gistreerde stierkalveren en de vaarskalve ren afzonderlijk worden toegewezen, met dien verstande, dat het mogelijk zal zijn op een toewijzing van vaarskalveren stier- kalveren te laten schetsen, welker identi teitsbewijzen dan te gelegener tijd weer kunnen worden ingewisseld tegen die van vaartskalveren. Evenzoo zal de gelegenheid worden geboden identiteitsbewijzen van niet geregistreerde stierkalveren, welke verkregen zijn door inwisseling van iden titeitsbewijzen van vaarskalveren, t.g.t. we der in te wisselen tegen identiteitsbewijzen van vaarskalveren. Behalve in de voren omschreven gevallen zullen echter identiteitsbewijzen van niet geregistreerde stierkalveren alleen kunnen worden ingewisseld tegen die van andere niet geregistreerde stierkalveren, terwijl uit den aard der zaak de identiteitsbewijzen van vaarskalveren zoowel tegen die van andere vaarskalveren als tegen die van niet geregistreerde stierkalveren ingewis seld kunnen worden. De prijs van de identiteitsbewijzen voor vaarskalveren en niet geregistreerde stier kalveren bedraagt wederom 0.75 per stuk. B. Geregistreerde stier kalveren. De eischen, welke voor het aanhouden van geregistreerde stierkalveren worden gesteld, zijn in groote lijnen gelijk aan die, welke verleden jaar hebben gegolden. Identiteitsbewijzen van geregistreerde stier- kalveren zijn niet inwisselbaar. De prijs van een identiteitsbewijs voor een geregisteerd stierkalf bedraagt Weder om 0.75. C.. .Erkende veestapels. Boven de vorenbedoelde toewijzing zul len wederom vaarskalveren kunnen worden toegewezen aan eigenaren van door de Ne- tlerlandsche Veehouderijcentrale erkende geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol 1793 veestapels, welke wederom worden onder scheiden in: 1. stamboekveestapels; 2. fokvereenigingsveestapels; 3. tuberculosevrije veestapels. De eischen voor erkenning zijn in hoofd zaak gelijk aan die, welke verleden jaar zijn gesteld. Bij een aanvrage om erken ning moet een bedrag van 20.worden gezonden aan de Landbouw-Crisis-Orga- nisaties. Bij niet-erkenning of wel indien een veestapel wordt erkend, doch geen enkel boventallig vaarskalf wordt toegewezen, wordt 15.terugbetaald; indien wel bo ventallige vaarskalveren worden toegewe zen, wordt het identiteitsbewijs voor het eerste boventallige vaarskalf kosteloos ver strekt, terwijl voor de meerder uit te rei ken identiteitsbewijzen voor zoodanige vaarskalveren ƒ20.per stuk wordt be rekend. Hierbij wordt er nadrukkelijk op gewe zen, dat boventallige vaarskalveren alleen worden toegewezen, indien alle stierkalve ren en vaarskalveren, waarvoor aan den betrokken veehouder reeds een identiteits- bewijs-1935 werd uitgereikt, uit den betref- fenden veestapel zijn geboren en voldoen aan de overige eischen, welke ter zake in het Reglement Rundveeteeltregeling 1935 worden C. Zonder identiteitsbewijzen aan te houden vaarskalveren. De georganiseerden, wien 1 vaarskalf is toegewezen, mogen tot 1 September 1935 1 vaarskalf zonder identiteitsbewijs aanhou den voor de selectie. De veehouders, aan wie een toewijzing van 2 of 3 vaarskalveren werd verleend, mogen tot 1 October 1935 1 vaarskalf extra aanhouden. Degenen, aan wie 4 vaarskalveren wer den toegewezen, mogen tot 1 November 1935 1 vaarskalf zonder identiteitsbewijs in voorraad hebben. De georganiseerden, wien meer dan 4 doch minder dan 10 vaarskalveren zijn toe gewezen, mogen tot September 2 vaars kalveren en van 1 September tot 1 Novem ber 1935 1 vaarskalf extra aanhouden. De veehouders, aan wien een vaartskal ver-toewijzing van meer dan 9 doch min der dan 16 werd verleend, kunnen tot 1 September 3 vaarskalveren en van 1 Sep tember tot 1 November 1935 1 vaarskalf extra in voorraad hebben. Degenen, aan wie meer dan 15 doch min der dan 21 vaarskalveren zijn toegewezen, mogen tot 1 September 4 vaarskalveren, van 1 September tot 1 October 2 vaarskal veren en van 1 October tot 1 November 1935 1 vaarskalf zonder identiteitsbewijs aanhouden. De georganiseerden, wien een vaarskal- ver-toe wij zing van meer dan 20 werd ver leend, kunnen tot 1 September 5, van 1 September tot 1 October 3 en van 1 No vember 2 varskalveren extra voor de se lectie aanhouden. Voor hen, die aangesloten zijn bij een door de Nederlandsche Veehouderij cen trale erkende rundertuberculosebestrij- dingsorganisatie, geldt hetzelfde, echter met deze toevoeging, dat zij, ongeacht het hun toegewezen aantal vaarskalveren, in ieder geval tot 1 Maart 1 varskalf zonder identiteitsbewijs mogen aanhouden, E. Mestkalveren. Mestvergunningen kunnbn wederom door de Landbouw-Crisis-Organisaties wor den afgegeven tegen vergoeding van ƒ0.25 per stuk voor den duur van ten hoogste 5 maanden. FABRIEKSAARDAPPELEN In de Nederlandsche Staatscourant van 28 Maart 1935 no. 62, werd gepubliceerd het „Reglement bezwaarschriften fabrieks aardappelen", hetwelk op den dag na de publicatie in werking trad. Hierin wordt bepaald, dat iedere geor ganiseerde bij de L.C.O.'s der provincies Groningen, Friesland, Drenthe en Overijsel gerechtigd is, om bezwaarschriften, hetzij tegen weigering van een uitpootvergun- ning, hetzij tegen de ontvangen toewijzing van de oppervlakte, vermeld op de uitpoot- kaart, in te dienen bij het bestuur der Ned. Aardappelmeel-Centrale te Veendam. Deze bezwaarschriften, waarin nauwkeu rig de bezwaarschriften dienen te worden uiteengezet, moeten binnen 14 dagen, na dat de kennisgeving betreffende de toewij zing aan den betreffenden georganiseerde is verzonden, hetzij per post, hetzij ten kan tore der N.A.M.C. worden bezorgd. Degenen, die voor 29 Maart 1935 een uit- pootvergunning hebben ontvangen, dienen de bezwaarschriften binnen 14 dagen na deze datum aan meergenoemde Centrale te zenden. Het indienen dezer bezwaarschriften dient gepaard te gaan met het storten op de postrekening der N.A.M.C. van 5. tenzij een bewijs van onvermogen, afgege ven door den burgemeester der gemeente, waarin de inzender staat ingeschreven, kan worden overgelegd. De georganiseerde, wordt door het be stuur der NA.M.C. binnen 14 dagen, na het indienen van het bezwaarschrift in de gele genheid gesteld, om, ten overstaan van 2 bestuursleden, bijgestaan door den secre taris der Centrale of diens vervanger, mondeling zijn bezwaren nader uiteen te zetten Hierna zal het bestuur der N.A.M.C. bin nen 14 dagen zijn beslissing nemen. Is het bezwaar van den betreffenden georgani seerde gegrond te noemen, dan zal het ge storte bedrag van 5.in zyn geheel, worden terugbetaald, in andere gevallen kan het bestuur beslissen of en in hoeverre het bedrag zal worden terugbetaald. Gedurende den tijd, welke verloop tus- schen de indiening van het bezwaarschrift en de beslissing daarop, is de oorspronke lijke toewijzing voor den georganiseerde bindend. Het Regeeringsbureau voor de uitvoe ring van de Landbouwcrisiswet deelt me de, dat de bepaling, dat nieuw-ontgonnen dalgronden voor 10 pet. met fabrieksaard- apelen mogen worden beteeld, bij den uit- poot 1935 voor het laatst wordt toegepast. Voor 1936 en volgende jaren zal dus bij een eventueele voortzetting der steun maatregelen voor fabrieksaardappelen re kening gehouden moeten worden met een bepoting dier gronden tot een geringer per centage. Crisis-steunbescliikkingen 1935 Tarwebloem B De minister van oeconomische zaken heeft goedgevonden: L te rekenen van 1 Januari 1935, uit het landbouw-crisisfonds te vergoeden op alle hoeveelheden tarwebloem B, waarvan ten genoegen van de Stichting Nederlandsche Meelcentrale gewezen wordt, dat deze door importeurs van of handelaren in tarwe bloem B, die aangesloten zijn bij de ver- eeniging Distributie Kantoor voor Tarwe bloem B, overeenkomstig de ter uitvoering van artikel 3 der gewijzigde Tarwebeschik king 1931, door genoemde Centrale geno men besluiten geleverd is aan broodbak kers en banketbakkers en dat deze is ver werkt als grondstof bij het bakken van brood en van banket, een bedrag van /2.50 per 100 kg., II. de tol het doen van uiakeeringen krachtens deze beschikking en tot het be strijden van de daarmede in verband staan de onkosten benoodigde gelden te stellen ter beschikking van de onder I genoemde Centrale, met dien verstande, dat die Cen trale genoemde uitkeeringen en onkosten zal voldoen uit haar saldo. De minister van oeconomische zaken heeft goedgevonden: I. uit het landbouw-crisisfonds te vergoe den voor zoover betreft het onder a en c bepaalde te rekenen van 20 Februari 1933 en voor zoover betreft het onder b bepaal de te rekenen van 18 November '1933, en op elke 100 kg. tarwebloem B, indien en voor zoover ten genoegen van de Stichting Nederlandsche Meelcentrale is aangetoond, dat bedoelde tarwebloem B: a. is verwerkt tot biscuit, wafels, ouwel, macaroni, vermiceli, gluten, bestemd voor bereiding van brood voör diabetici, hon den- of kattenbrood, dan «wel is aangewend hetzij bij de bereiding van drops, hetzij in de textielnijverheid of voor andere tech nische doeleinden, een bedrag van 4.75; b. is verwerkt tot voerbrood, hetwelk in gebroken of gemalen toestand is gebruikt voor vermenging in pluimveevoeder, een bedrag van ƒ5.25; c. hetzij onverwerkt is uitgevoerd, hetzij is verwerkt tot producten, welke uit Ne derland zijn uitgevoerd, een bedrag v ƒ5; II de tot het doen van uitkeeringen krachtens deze beschikking en tot het be strijden van de daarmede in verband staan de onkosten benoodigde gelden te stellen ter beschikking van de onder I genoemde Centrale, met dien verstande, dat die Cen trale vorenbedoelde uitkeeringen en on kosten zal voldoen uit haar saldo. Deze beschikingen kunnen worden aan gehaald onder de titels Crisis-Steunbe- schikking (Tarwebloem B) I en II. Fruit en warmoezerijgewassen V De minister van oeconomische zaken heeft goedgevonden. I. uit de gelden, beschikbaar gesteld bij de Crisis-Steunbeschikking 1934 XIX (fruit en warmoezerijgewassen), de Crisis-Stcun- beschikikng 1934. no. XXVTI (fruit enwar- moezerij-gewassen) en de Crisis-Steunbe schikking 1935 (fruit en warmoezerijge wassen H), aan de telers van gewassen van den tuinbouw voor zoover dezen zijn aangesloten bij de Stichting Neder landsche Groenten- en Fruitcentrale, ge vestigd te 's Gravenhage, en hun producten ever de veilingen te Alkmaar, Avenhorn, Beverwijk, Broek opLangendijk, Castricum Fdam, Grootebroek, Heilo, Hem, Hoogkar- spel, Medemblik.Noord-Scharwoude, Obdam Opperdoes, Beemster, Warmenhuizen, Blok ker, Winkel, Wognum, Wijdenes, Zwaag, Den Helder en Enkhuizen hebben geveild steun te verleenen overeenkomstig de bepalingen van deze beschikking, in zoo verre in afwijking van het bepaalde in ar tikel 4 van de Crisis-Steunbeschikking 1933 tot een maximum van ƒ360.000; n. aan te wijzen als crisis-organisatie, bedoeld in artikel 3 van de Crisis-Steunbe schikking 1933, de Stichting Nederland sche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's Gravenhage; m. te bepalen, dat krachtens deze be schikking uit te keeren steungelden zullen worden verstrekt in nadere verrekening uit de saldi van de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale; IV. te bepalen, dat steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna ver melde producten, welke in het achter elk product vermeld tijdvak van het paar 1934 door de onder I bedoelde telers van die producten zijn verkocht, tot de daarbij ver melde bedragen per eenheid: Product Tijdvak Per 100 kg. Roode kool 1 Jan. 18 Febr. ƒ0.15 idem 19 Febr. 1 April 0.25 idem 2 April17 Juni 0.85 idem 18 Juni 26 Aug. 0.35 idem 27 Aug.28 Oct. „0.10 idem 29 Oct. 31 Dec. „0.40 Gele kool 1 Jan. 18 Febr. „0.40 idem 29 Oct. 31 Dec. „0.40 Deensch witte k. 29 Oct 31 Dec. 0.25 Witte kool 18 Juni 26 Aug. 0.25 Vroege aardappel. 28 Mei 10 Juni 0.85 idem 11 Juni 1 Juli 0.45 V. te bepalen, dat deze beschikking kan worden aangehaald onder den titel: Crisis- Steunbeschikking 1935 (fruit en warmoe- zerij-gewassen V). Fruit en warmoezerijgewassen IV De minister van oecenomische zaken heeft goedgevonden: L uit het landbouw-crisisfonds aan de telers van gewassen van den tuinbouw, voor zoover dezen zijn aangesloten bij de Stich ting Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale; gevestigd te 's Gravenhage, en hun producten over de door de genoemde Stichting erkende veilingen of veilinghou ders hebben geveild, tot een totaal bedrag van ten hoogste 1.500.000 steun te ver leenen overeenkomstig de bepalingen van deze beschikking, in zooverre in afwijking van het bepaalde in artikel 4 van de Cri sis-Steunbeschikking 1933; II. aan te wijzen als crisis-organisatie, bedoeld in artikel 3 van de Crisis-Steun beschikking 1933, de Stichting Nederland sche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's Gravenhage; Hl. te bepalen, dat steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna ver melde producten, welke in het achter elk product vermelde tijdvak gedurende het jaar 1934 door de onder I bedoelde telers j van die producten zijn verkocht, tot de daarbij vermelde bedragen per eenheid: Roode en witte bessen 25 Juni31 Dec. j 0.30 per 100 kg. Zwarte bessen 1 Jan.30 Sept. 0.30 per 100 kg i Blauwe en witte stookdruiven 2 April j 31 Dec. 1 per 100 kg. Blauwe en witte koude druiven 27 Aug. 31 Dec. tl per 100 kg. i Frambozen 1 Jan.30 Sept. f 0.70 per 100 kg. Kruisbessen 1 Jan.1 Juli ƒ0.15 per 100 kg. Idem 2 Juli15 Juli ƒ2.05 per 100 kg. Meloenen 1 Jan.16 Sept. 0.40 p. 100 stuks. Vroege aardappelen 28 Mei10 Juni ƒ0.25 per 100 kg. Idem 11 Juni1 Juli 0.15 per 100 kg. Augurken A en B 1 Jan.30 Septa 0.80 per 100 kg. Augurken C en D 1 Jan.30 Sept. ƒ0.35 per 100 kg. Doperwten 1 Jan.30 Sept. ƒ0.55 per 100 kg. Peulen 1 Jan.30 Sept. 0.45 per 100 kg. Kaskomkommers 1 Jan. 17 Juni 0.50 per 100 stuks. Idem 18 Juni2 Sept. 0.40 per 100 stuks Platglaskomkommers 1 Jan.2 Sept. 0.25 per 100 stuks. Bieten 25 Juni2 Sept. 0.30 per 100 kg. Idem 3 Sept.31 Dec. f 0.20 per 100 kg. Roode kool 1 Jan.18 Febr. 0.10 per 100 kg. Idem 2 April27 Juni 0.25 per 100 kg. Idem 18 Juni26 Aug. 0.10 per 100 kg. Idem 29 Oct.—31 Dec. ƒ0.10 per 100 kg. Gele kool 1 Jan.18 Febr. 0.10 per 100 kg- Idem 18 Juni26 Aug. ƒ0.10 per 100 kg. Idem 29 Oct.31 Dec. ƒ0.10 per 100 kg. Deensche witte kool 29 Oct31 Dec. ƒ0.10 per 100 kg. Witte kool 18 Juni26 Aug. f 0.10 per 100 kg. Spitskool 11 Juni30 Sept. f 0.10 per 100 kg. Bospeen 1 Jan.17 Juni 0.15 per 100 kg Idem 18 Juni16 Sept. f 0.50 per 100 kg. Breekpeen 18 Juni29 Juni ƒ1 per 100 kg. Radijs 2 April29 April 7 0.15 per 100 b. Spinazie 1 Jan.8 April- f 0.25 per 100 kg Idem 9 April27 Mei 0.20 per 100 kg. Tomaten 1 Jan.14 Oct. 0.65 per 100 kg. Idem 15 Oct.31 Dec. 1 per 100 kg. Tuinboonen 1 Jan.31 Dec. f 0.70 per 100 kg. Schorseneeren 1 Jan,31 Dec. ƒ0.75 per 100 kg. IV. te bepalen, dat de gelden, benoodigd voor de uitvoering van deze beschikking, zullen worden ontleend aan een nader aan te wijzen post van de begrooting van het Landbouw-Crisisfonds. V. te bepalen, dat de krachtens deze be schikking uit te keeren gelden zullen wor den verstrekt in nadere verrekening uit de saldi van de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentralp. RJL GYMNASIUM TE ROTTERDAM. Overgenomen door de Franciscanen. Het bestaan van het niet gesubsi dieerde R.K. Gymnasium te Rotterdam werd den laatsten tijd ernstig bedreigd door financieele moeilijkheden. Na onderhandelingen hebben de Fran ciscanen zich bereid verklaard, in het groo te belang der zaak, om deze onderwijsin richting over te nemen. Donderdagavond zijn de definitieve on derhandelingen met den H.E. Pater Pro vinciaal der E.E. P.P. Franciscanen, afge sloten, en het staat thans vast, dat deze katholieke onderwijsinstelling behouden blijft. DE INTERNATIONALE BLOEMEN TENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE. In herinnering wordt gebracht, dat Zon dag de tweede tijdelijke tentoonstelling in het Bloemenpaleis op de Internationale bloemententoonstelling „Flora" voor het laatst te bezichtigen zal zijn. Het Bloemen paleis blijft dan voor vier dagen gesloten tot Vrijdag. Dien dag zal de derde tijde lijke tentoonstelling van Boskoopsche bloeiende struiken, Gentsche culturen, nar- cissennieuwigheden en bloemwerken ge opend worden. De vollegrondstentoonstelling blijft ech ter zoowel des avonds als overdag ge opend. AGENDA LEIDEN. Zondag, na de H. Missen in alle parochie kerken collecte ten bate van het Verkiezingsfonds. Maandag. Bijeenkomst Studieclub Kath. Graf. Bond mach in ezetters8.15 uur, Bondsgebouw. Dinsdag, Alg. R. K. Prop. club „Dr. Schaep- man", spreker Piet Kasteel, foyer Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Woensdag, „Geloof en Wetenschap", le zing Prof. dr. Carp over „Kinder conflict", „Turk" te 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt waargenomen door de doktoren: Kors, Lahr, v. Bockel, Rassers, Veldhuyzen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- gen bolz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 April a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 1 tot en met 6 April 1935 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 1.000.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De num mers van deze posten liepen van 75885 tot 76043. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uit betaling zijn gekomen, beloopt op het oogen- blik omstreeks R.M. 57,8 millioen. De Son- derkontoposten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. KERKNIEUWS PATERS MINDERBROEDERS. Op voordracht van den Hoogeerw. Pa ter Provinciaal der Minderbroeders, heeft Z.H. Exc. de Bisschop van 's-Hertogen- bosch benoemd tot pastoor te Woudrichem Pater H. A. Brandsma. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Delft (H. Joseph) Pater J. Jorna en tot kapelaan te Leiden (O. L. Vrouw Onb. Ontv.) pater P. J. A. Peerdeman. Heden, Zaterdag, 6 April, heeft Z.H.Exc. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Herto- genbosch, in de kapel der Bisschoppelijke Kweekschool te 's-Hertogenbosch de H.H. Wijdingen toegediend. De Vier Mindere Orden aan de eerw. fra ters Alexius Bors, Olympius Reichert, Mar- cellianus Douma, Ulfridus Hendriks, Ro- chus Beving, Cactus Söntjens, Leonorus Schoorl, Cassius de Ruijter, Bertilo de Boer, Maurillius de Wolf, Adrianus Loof, Magnus van Buijtenen, Eucherius Ban nier, Rufus Meyer, Anno Galama, Terentia- nus Seesink, Getulius de Cliveira, Floren- tius Spruit, Quirillus Smeek, Gebhardues Voorvelt, Abel Duindan, Felicissimus Mat- tens, Bernardinus Maarschalkerweerd, Ana- tolius Hagenaars, Roman us Sutorius, Ri- chardus Reijnen, Orlandus Alvares de Sil- va, Bertulphus v. Leeuwen, Theodulphus Kamsma, Wilso van der Grinten en Abun- d anti us Ysselmuiden, van de Orde der Franciscanen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: voor het examen van apothekers-ad- sistent te Leiden de heer I. J. van Goor, Kampen; mej. N. van Vliet, Overschie. candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid: de heeren J. B. Everwijn, Lochem; J. Weyl, Den Haag; G. L. Schim van der Loeff, Den Haag; J. N. G. Söhngen, Den Haag en F. B. 's Jacob, Leiden; candidaatsexamen Klassieke Letteren mej. S. J. Hiemstra, Leiden; taalkundig doctoraal examen Indologie de heer W. L. Klijn, Den Haag. UIT DE OMGEVING VEUR Een mooie daad. - Naar aanleiding van i de gehouden bespreking in de laatste al- gemeene vergadering der Eierveiling „Het I Wapen van Veur' kwam het bestuur Don- derdagavond in vergadering bijeen ter be- I spreking en behandeling der voorstellen I omtrent de feestviering bij het a.s. 20-jarig bestaan der vereeniging, en om te beslis sen, welk voorstel zou worden aangaromen De drie voorstellen der vergadering waren: le. om de armen iets te geven en geen feest te vieren; 2e. een excursie te maken met de leden; 3e een feestavond voor de leden. Het bestuur had in deze vrij man daat gekregen van de vergadering en heeft thans besloten de twee laatste voorstellen te doen vervallen met het oog op de tijds omstandigheden en dus geen excursie en geen feestavond te houden, doch om aan de arme gezinnen, welke daarvoor in aan merking komen met de a.s. Paschen gratis eieren te verstrekken. De vereeniging zal bij gelegenheid van haar 20-jarig jubileum 10.000 eieren beschikbaar stellen, welke op een nog nader te bepalen datum voor de Paschen zullen uitgereikt worden. Voorze ker een mooie daad, welke navolging ver dient, en zeer prijzenswaardig is.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2