WOENSDAG 3 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 DE KROON OORDEELT, DAT DE BEMOEIINGEN VAN GED. STATEN VAN ZUID-HOLLAND TE VER GAAN. By Kon. Besluit is een beschikking ge geven in de kwestie van de bezetting der gemeenschappelijke secretarieën van de gemeenten Ameide en Tienhoven, waarbij het ging om de vraag of een tweede tijde lijke ambtenaar noodig was. Gedep. Sta ten van Zuid-Holland hebben hun goed keuring aan de begrootingen voor 1934 der beide gemeenten onthouden uit overwe ging, dat de bezetting der secretarie onder de huidige omstandigheden te gering moet worden geacht. De raden der beide gemeenten zijn hiervan in beroep bij de Kroon gekomen, aanvoerende, dat vermeerdering van het aantal ambtenaren niet noodig was. Het Kon. Besluit overweegt nu, dat, nu de raden van beide gemeenten handhaving van een tijdelijk ambtenaar onnoodig acht ten, er zeer krachtige argumenten, vooral onder de huidige omstandigheden zouden moeten pleiten om in deze louter de huis houding der gemeenten rakende aange legenheid in te grijpen; dat als zoodanig niet kunnen worden aangevoerd overwe gingen, ontleend aan minder gunstige ver houdingen tusschen leden van de gemeen tebesturen onderling, welke zoo noodig op andere wijze dan door aanstelling van een nieuwen ambtenaar geeffend moeten worden en dat overigens de bezetting der beide secretarieën niet zwakker is dan die van soortgelijke gemeenten. Op deze gronden zijn de besluiten van Ged. Staten vernietigd en is aan de be grootingen alsnog goedkeuring verleend. TEGEN HET CADEAUSTELSEL. Opnieuw op wettelijke regeling aangedrongen. Dezer dagen heeft, naar aan de „N. R. Crt." wordt geschreven, te Utrecht de jaarlijksche vergadering plaats gehad van het Nationaal Comité tot beteugeling van het cadeaustelsel. Het aantal organisaties, dat thans gezamenlijk in het comité ijvert voor wettelijke regeling van het cadeau stelsel, is gegroeid tot 200. Van de 36 Ka mers van Koophandel steunen een 33-tal deze actie. In verband met den toenemenden om vang van het cadeaustelsel heeft het co mité zich onlangs nogmaals tot den minis ter van Economische Zaken gewend met het verzoek zoo spoedig mogelijk een be slissing te willen nemen. Zooals men weet heeft de regeering reeds in November 1933 in de Tweede Kamer meegedeeld, dat het in haar bedoeling lag, een wettelijke re geling van het cadeaustelsel aanhangig te maken. BROOD CRISISPRODUCT. Bij Kon. besluit van 23 Maart zijn alle soorten brood aangewezen als crisisproduct in den zin van artikel 1, onder 5o, van de Landbouwcrisiswet 1933. Dit besluit treedt morgen in werking. HET GRENSVERKEER MET BELGIë. Weer vereenvoudiging der formaliteiten. Naar de K.N.A.C. heeft vernómen en na informatie te bevoegder plaatse bevestigd heeft gekregen, zijn de beperkende bepa lingen in zake het medenemen en uitvoe ren van geldswaarden door de Belgische Regeering voorloopig ingetrokken. Toeris ten kunnen dus weer ongestoord en zon der daarvan aan de Belgische grenskan- toren aangifte te behoeven te doen, geld medenemen. Voor het toerisme valt deze maatregel ten zeerste toe te juichen, aangezien, naar de K.N.A.C. reeds was gebleken, aan de grens zeer veel oponthoud werd veroor zaakt door het aangeven van de geldswaar den, welke automobilisten, die naar Bel gië gingen, bij zich hadden. LETTEREN EN KUNST BREDERO-HERDENKING. De 350-jarige geboortedag van Gerbrand Adriaensen Bredero is gisteravond met grooten luister in den Stadsschouwburg te Amsterdam, welke geheel gevuld was, ge vierd met een veelzijdige programma, waarvan de hoofdschotel werd gevormd door de opvoering door het tooneelgezel- schap „De Jonge Spelers" o.Lv. Ben Groe- neveld van de beroemde klucht „Van de koe" en het bruilofstspel „Symen sonder soeticheyt". Bovendien heeft het Friesche „Collegium Musicorum" 17de eeuwsche muziek op oude instrumenten ten gehoore gebracht, wel ke goed paste bij den sfeer van den avond. Voorts hebben Marie Hamel en Johan Fio- let enkele gedichten van Bredero voorge dragen. Tot. de aanwezigen behoorden Z.Exc. de Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappene mr. Marchant» de Belgische gezant de heer Ch. Maskens, die de voor stelling tot de pauze bijwoonden, wethou der Boissevain, de rector-magnificus der gemeente-universtieit van Amsterdam, prof de Groot en voorts een groot aantal Am- sterdamsche hoogleeraaren en professoren uit de verschillende universiteitssteden. H. K. H. Prinses Juliana was tot Haar leed wezen verhinderd de herdenking bij te wonen, evenals de commissaris der Konin gin in de Provincie, jhr. Roëll en de ge zant van Zuid-Afrika, dr. van Broekhui zen. Aanwezig waren nog de actrices Anna Sablairolles en mevr. Wilhelmina Schwab Wellman die 'n werkzaam aandeel hebben gehad in de Bredero-herdenking van 1885. Ter verhooging van het feestelijk karak ter van den avond waren er in de met groene slingers versierde rotonde van de UIT DE OMGEVING KATWIJK. Gemeenteraad, De raad dezer ge meente komt Donderdagavond half 8 in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling van de notulen van 27 Dec. 1934. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel tot benoeming van een commissaris der Gemeente-spaarbank. 4. Voorstel tot verhuring van de woning boven het voormalig Raadhuis te Katwijk aan den Rijn. 5. Voorstel tot verhuring van land. 6. Voorstel tot het vaststellen van een suppletoir kohier der straatbelas ting over 1933. 7. Voorstel tot jiankoop van grond in verband met de verbetering van den verbindingsweg tusschen Zeeweg en Secr. Varkevisserstraat en tot aankoop van grond. 8. Voorstel tot aankoop van grond ten behoeve van de verbetering van de Zwarten weg. 9. Praeadvies op het ver zoek van P. Meij vogel en anderen inzake korting landhuur. 10. Voorstel tot wijzi ging der gemeen tebegrooting dienstjaar 1934 en 1935. 11. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van havengeld. 12. Praeadvies op het verzoek van den Katwijkschen Besturenbond enz. inzake het verstrekken van voeding aan school kinderen. 13. Praeadvies op het verzoek van den Alg. Ventersbond, afd. Katwijk, inzake het venten in deze gemeente. 14. Voorstel tot het verleenen van uitstel van overdracht en bebouwing van een deel, van het v.m. Badhotelterrein. 15. Voorstel tot aanvulling van het raadsbesluit tot wij ziging der zekerheidsstelling van den oud gemeente-ontvanger. 16. Voorstel tot het vaststellen van een nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. 17. Voorstel inzake wijziging van het maxi mum aantal vergunningen en tot vaststel len van een maximum aantal verloven A ingevolge de drankwet. 18. Voorstel tot vaststelling eener verkeersverordening. 19. Aanbieding van de concept-rechtspositie regelingen enz. voor het gemeente-perso neel. 20. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gemeenteraadsverkiezing. Daar de heer J. C. Schrama zich als candidaat heeft te ruggetrokken en als lid der R. K. Kiesver- eeniging heeft bedankt, zal de definitieve lijst er als volgt uitzien: 1. H. W. Grim bergen, 2. G. A. Ouwerling, 3. M. C. van den Burg. De stemming is op 26 Juni. SASSENHEIM. Tentoonstelling. Aangemoedigd door het succes van vorige week werd gisteren een tentoonstelling gehouden in het St. Anna-gesticht van werkstukken van de fröbel-, leer- en vakschool. De belangstel ling hiervoor was nog grooter dan vorige week. Vooral de door oudere kinderen vervaardigde kleedingstukken, welke aar dig waren opgesteld, trokken veel belang stelling. De Zusters hadden van al deze belangstelling veel voldoening. NOORDWIJK. K. J. M. V. Hedenavond te half ne gen wordt in het „Hof van Holland" we derom een zeer belangrijke bijeenkomst gehouden, waarbij als spreker zal optre den de heer J. G. v. Eeden met als onder werp „Onze Maatschappelijke ordening", een voor onze leden zeer actueel onder werp. Wij verwachten alle leden, terwijl introductie is toegestaan. Geboren: Petronella Johanna d. van L. W. F. v. Urk en A. v. Royen. Petrus Jozef z. van C. Smit en C. M. Ruigrok. Catharina Petronella Apolonia d. van C. J. B er bee en M. H. Hermans. Adriaan Leo nard Johan z. van P. L. C. v. d. Meer en A. van Wieringen. - Grietje Cornelia d. van J. v. Duin en H. v. d. Bent. Cor nells Jozef Petrus z. van C. L. Duindam en C. M. Heemskerk. Petrus Franciscus Leonard us z. van P. J. v. d. Zalm en W. J. v. d. Berg. Alida Adrians d. van W. de Hollander en A. H. de Boer. Anna Jo hanna d. van D. v. Duyn en A. L. Do hm. Overleden: Catharina Harteveld 81 j. wed. van J. Plug. Afra Margaretha de Lange 22 j. ongeh. Maria Jacoba Kam- merer 90 j. wed. van J. J. Zonneveld. GEMEENTERAAD VAN TER AAR foyer talrijke oud-Hollandsche attracties ingericht, terwijl een bijzonder cachet werd verleend aan het geheel doordat een aan tal leden van de studenten-corporatie in de kleurrijke kleedij uit Bredero's tijd was gestoken. Het programma werd geopend met een herdenkingsrede van dr. J. B. Schepers, die in korte trekken de figuur van Bredero schetste en zijn beteekenis in hei licht stel de voor de ontwikkeling van de levende Nederlandsche taal, waarbij hij de lachers op zijn hand kreeg toen hij eenige rake kwinkslagen aan 't adres van Min. Mar chant richtte in verband met de spelling uit die dagen. Spr. hoopte, dat het mogelijk zal zijn spoedig te komen tot een uitgave van Bredero's „Liedboeck" met tekst en muziek en dat daarvoor belangstelling zal zijn bij de jeugd. De beide kluchten oogstten een uitbun dig succes. Zij werden met veel élan ten tooneele gevoerd waarbij de levendige scè nes en de kleurrijke decors en costuums een vroolijk geheel vormden. De sappige taal van Bredero miste haar uitwerking niet Plet gezelschap werd om zijn verdien stelijke prestatie met vele kransen en bloe men gehuldigd. In de pauze was er gelegenheid tot het bezichtigen van een tentoonstelling gewijd aan het werk van Bredero en diens tijd. De Bredero-herdenking werd besloten met een gezellig samenzijn in de in oud- Hollandsche stijl gedecoreerde zalen van het Carlton HoteL Maandagmiddag kwam de Gemeenteraad in openbare zitting bijeen ten gemeente huize onder praesidium van den burgemees ter Jhr. de Muradt. Afwezig met kennisge ving Joh. v. Vliet Bij de behandeling van de ingekomen stukken worden eendge goedgekeurde be sluiten van Ged. Staten, waaronder vast stelling presentiegeld Raadsleden op een rijksdaalder per zitting, voor kennisgeving aangenomen. De vereeniging „Gemeentebelang" ver zoekt een lantaarn te plaatsen aan de hooge brug te Korteraar, alwaar het des avonds geweldig gevaarlijk kan zijn. De heer Apeldoorn steunt dit verzoek, wil zelfs argumenteeren, doch wanneer de heer Hen- drikse het voorgestelde gevaar uitstippelt ten nadeele van Apeldoorns betoog, be sluit de Raad om niet op het verzoek in te gaan. Een vriendelijke wensch om een be tere verlichting langs den Geerdijk wordt ingewilligd, maar de straatverlichting Oost zijde Aarkanaal verder uit te breiden, vond geen instemming. Het laatste verzoek om de vastreohttarieven van het electrisch be drijf te herzien, aohtten B. en W. momen teel niet gewenscht Wel zijn zij bereid te- gelegener tijd met voorstellen te komen, mits de goede financieering van het bedrijf hierdoor geen schade lijdt. De landelijke drankbestrijdingscommissie doet een verzoek om net maximum aantal verloven te beperken Dit schryven wordt voor kennisgeving aangenomen, want het aantal verloven hier ter plaatse zal nim mer het maximum behalen. Een van onze ingezetenen heeft een of ficieel request ingediend, vermeldende dat requestrant in een onbillijk vastrechttarief geplaatst is en derhalve herziening ver zoekt. Het stuk wordt gerenvoyeerd naar B. en W. voor nader advies. De Raad in beroep bij de Kroon. Naar aanleiding van een vorig Raadsbe sluit tot goedkeuring van een zeker bedrag voor verbouwing gemeentehuis, deelden Ged. Staten mede, dat zy niet hun goed keuring kunnen geven aan een onvoldoen de verbouwing. Zij willen verbouwing plus een kluis. Prae-advies B. en W. dan toch maar te besluiten volgens den eisch van dit College. De houding van Ged. Staten irriteert de Raad en eenparig besluit zy in hooger beroep te gaan bij de Kroon. Om nu nog extra 950 gulden uit te geven voor een kluis vinden zij, gezien den noodtoe stand van de gemeente, niet verantwoord. De bouwverordening, vorig jaar vastge steld is terugontvangen met de noodige aanmerkingen en aanvullingen, grooten- deels van redactioneelen aard. Van belang is wel de wijziging, dat nu bij nieuwbouw buiten de kom, de huizen dertig Meter van elkaar moeten staan, zulks om lintbebou wing tegen te gaan. Oppervlakkig schijnt dit een verregaande, bepaling te zijn, doch als de voorzitter kenbaar maakt, wat de gemeente in den vervolge verstaat onder bebouwde kom, mits goedkeuring, zijn de bezwaren hoofdzakelijk opgelost. En, in uiterste noodzaak kan dispensatie verleend worden. Vermelden wij nog dat twee hui zen onder één dak is toegestaan. Ook de verordening aangaande inrichting huizen lokte besprekingen uit. De bepaling moet thans luiden: een woonkamer van 16 vier kante meter, met nog drie kamers of ver trekken. Gaarne wensch ten de leden een definitie van kamer, en na deze bekendma king stapten zy over de aanvankelijke be zwaren heen. De vloerhoogte moet zijn 30 c.M. Bij den bouw van een varkensschuur moet de vloer waterdicht zijn. Na een paar minder belangrijke wijzigingen, wordt de verordening definitief vastgesteld. Voor de vergoeding bijz. lagere scholen, art. 101 L-O.-wet, over het jaar 1932, waar van de vergoeding voor ieder kind bedraagt 13.65, wordt het bedrag voor de Kath. School vastgesteld op f 6749.92, Ned. Herv. f 1870.05, en de Chr. Nat. 1405.95. Daar reeds de schoolbesturen een voorschot ont vangen hebben, krijgen zij nu het restant, wat neerkomt op 55 a 60% van de voor noemde sommen. De verordening winkelsluiting die met 15 April afloopt, wordt zonder een enkel be zwaar opnieuw vastgesteld. Een verhard wegdek op den Langeraarschen weg. Een der belangrijkste onderwerpen gaan we nu behandelen mL „voorstel tot afwer king Langeraarschen weg door het leggen van een verhard wegdek". De voorzitter licht het voorstel duidelijk toe. B. en W. hebben hun licht opgestoken bij bekwame ingenieurs en hier en daar wegenbouwers gepolst, wat voor dezen weg het beste weg dek zou zyn. Na rijp beraad is de keus ge vallen op één van de volgende systemen: teerslakkenlaag van 6 c.M. met 1 c-M. bristar 11.000.koudasfalt f 9060.en warmasfaltbeton f 15.000.De laatste twee systemen zijn nog niet voldoende be kend, en daarom adviseeren B. en W, te nemen teerslakken met Bristar. De uitvoe ring zal geschieden door vaklui en waar noodig, inschakeling van onze werkloozen. Het jaarlijksche onderhoud zal zijn hon derd gulden per jaar; de aflossing van dé te sluiten geldleening moet geschieden bin nen de twintig jaar. De heer v. d. Weyden vindt verbetering van den weg ideaal, doch vraagt zich af, kan de gemeente het betalen, daar hier zoo'n gering object aanwezig is voor werk verschaffing. De heer Kroon vindt de voorgestelde ver harding buitengewoon duur en brengt een systeem in het midden, wat voor dezen weg nog beter is, en een, totale kosten maakt van 7600.buiten opvulling. De voorzitter wijst op de verschillende beoordeelingen van wegenbouw. Zelfs per sonen, die dagelijks in een dergelijk bedrijf werkzaam zijn, komen dan met het een, en een volgende .keer met een ander systeem naar voren. Ook de heer Kroon is geen expert, aldus de voorzitter. Wij hebben voorlichting gehad van personen, die uiterst deskundig zijn en geheel belangeloos staan tegenover deze zaak. Zou de Raad beslui ten een ander, goedkooper systeem te ne men, dan zitten we over een paar jaar voor nog grooter uitgaven. De Vroede vaderen voelden veel voor een goed wegdek, doch wie zal dat betalen? Na lange besprekingen werd besloten de weg vanaf de Groote brug tot P. v. Rijn te verharden volgens advies van B. en W., en het laatste eind met gewoon Bristar. Men beweert dat het laatste gedeelte een steviger bodem 'heeft, vandaar een lichtere bewerking. De totale kosten komen op ongeveer acht duizend gulden. De heer Kroon is alleen tegen dit voorstel. Bij het agendapunt gemeenschappelijke regeling met omliggende gemeenten met betrekking tot hulpverleening by brand, vleien wij ons behaaglijk in de stoel, en de voorzitter leest het concept-reglement, langzaam, artikelsgewijs voor. De leden tor nen maar niet aan enkele bepalingen, die voor verbetering vatbaar zyn, en aldus wordt de regeling vastgesteld. In groote trekken komt het hierop neer, dat bij even- tueelen brand, de gemeenten elkander hel pen. Er is een kring gevormd met Alphen aLs hoofdplaats. Aangenomen. Met de wijziging verordening keurloo- nen vee en vleesch, zal voortaan degene, die vier of meerdere varkens per keer aan geeft, aan keurloon moeten betalen twee gulden per varken. Bij mindere aangifte j blijft het drie gulden. Deze tegemoetko- 1 ming is gedaan voor hen, die een grossiers- bedrijf opzetten. De heer v. d. Weijden wil een nog sterkere progressie, doch deze re geling is gemaakt in overleg met den keur meester, en mocht de practijk een mildere toepassing vragen, dan weten B. en W. den weg naar den Raad heel goed te vinden. Van de plaatselijke caféhouders is een schryven binnengekomen, waarin, na eerst gewezen te hebben op de zware lasten en zeer moeilijke tijden, eerbiedig wordt ver zocht verlaging personeele belasting. B. en W. voelen iets voor verlaging en stellen voor de grondslag der huurwaarde met één derde te verminderen, wat een voordeel insluit voor de betrokkenen van 210 gulden. De heer Hoogervorst wil nog meer tege moet komen en maakt een voorstel den grondslag met twee derde te verminderen. De Raad is overtuigd van de zware belas tingdruk op deze bedrijven, en geeft spon taan haar goedkeuring aan Hoogervorst's voorstel De heer v. d Weijdén vraagt of ook hier de vereenigingsgebouwen onder begrepen zijn, die het eventzoo zwaar te ver antwoorden hebben. Volgens de voorzitter gaat het er om wat verstaan wordt onder bedryf; mogelijk kunnen de eigenaars dit uitgemaakt zien bij edh hooger instantie. Het voorstel inzake salarieering gem.- ambtenaren, houdt verband met de tijde lijke korting, ide voorloopig was geregeld tot 1 April. De Raad maakte nu de tijdelijke tot een definitieve korting. Bij de wijziging verordening regelende eischen van benoem baarheid en bezoldiging gem.-veldwachters wordt alleen bepaald, dat onze gemeente in een klas is geplaatst waar het beginsalaris is 1300 en het maximum 1700. Dit is voor de veldwachters een verlaging van twee honderd gulden, plus nog tien gulden min der vergoeding voor kleeding. Hun salaris sen bedragen nu met de nieuwe regeling 1700 en 100 voor kleeding. De woning- huur wordt vastgesteld op f 150 en 180. Een der woningen is hooger in huur, zulks in verband met de extra-verbouwing van enkele jaren terug. Dank zij de scherpzin nigheid van den heer v. d. Weijden, die herinnerde aan het toenmalig genomen be sluit kon dit net van pas in de huidige re geling opgenomen worden. Het is in eik geval nog weer de rente van het geleende 'bedrag. Naar aanleiding van het besluit tot ver harding Langeraarschen weg, wordt een rekening-courant-overeenkomst aangegaan met de Ned. Bank van Gemeenten ten be drage van acht duizend gulden. Het kohier hondenbelasting wordt vast gesteld op 642.50 (vorig jaar 672.50) en enkele wijzigingen ïr. de Begrooting gaan zonder opmerkingen onder de hamer door. Bij de rondvraag is een verzoek binnen gekomen van den heer v. Vliet die een om wisseling wil met den heer de Boer, bij de stembureaux te Langeraar en Korteraar, maar deze vlieger ging niet op, want de I heer Hoogervorst maakte bezwaar tegen deze mutatie. De heer v. d. Weyden informeert naar het verscheuren van vele schapen en de heer Apeldoorn maakt aanmerkingen over de heffing omzetbelasting bij het electrisch bedryf, nJ. de Meterhuur wordt er ook bij berekend. De voorzitter antwoordt dat de politie steeds pogingen in het werk stelt de honden op te sporen; dit is geen geringe taak. Wat de omzetbelasting betreft op het electrisch licht, gelooft spr. dat dit in den vervolge geen vaart meer zal loopen. Mis schien wordt zij in het geheel niet meer geheven. Dank zij de actie van de verschil lende Licht- en Gasf abrikant en is komen vast te staan dat belasting betaald moet worden van de kostprijs, en deze is vanaf de fabriek drie en een halve cent per K.W.U. Hierna volgt sluiting, waarbij de voor zitter de mededeeling doet, dat het precies acht en dertig jaren geleden is dat hij be noemd werd tot Burgemeester van Ter-Aar. Al dien tijd heeft hij nimmer een onaan genaam woord gehad mei Wethouders en Raadsleden. Wanneer wij de ambtsvervul ling van onzen Burgervader overzien, heb ben wij respect voor z'n juiste tact in 't prae sideeren van de vergaderingen. De vele besluiten, die, wel eens minder prettig, doch geboren uit de moeilijke tijdsomstan digheden, genomen moeten worden, weet hij altijd zakelijk te verdedigen. En in een debat wy hebben het vanmiddag nog weer ondervonden kan hij zeer slagvaar dig zyn. Proficiat! VOORSCHOTEN. Gemeenteraadsverkiezing:. Door de A.-K. Kiesvereeniging zyn candidaat ge steld voor de verkiezing van den gemeen teraad de volgende heeren: 1. C. Eggink, weth„ 2. D. Limburg, aftr„ 3. D. de Jong, aftr„ 4. L. J. Los, 5. T. Riezebos, 6. H. Stap per, 7. J. van Sandbrink, 8. A. Graafland, 9. J. B. Eggink, 10. A. Verstraten. Jubileum. Onder zeer vele blyken van belangstelling en medeleven herdacht gis teren de heer R. de Ruyter te Utrecht den dag dat hij 25 jaren verbonden was aan de N.V. Kon. Ned. Edelmetaal Bedrijven, v. Kempen, Begeer en Vos, waarvan de laatste jaren als chef van het filiaal te Utrecht. Des morgens heeft de directeur der N.V. de heer Is. Vos, den jubilaris in tegenwoor digheid van personeel en familie toegespro ken en hem gehuldigd voor de wijze waar op hij gedurende deze jaren zijn verant woordelijke taak had vervuld en hem na mens de direotie dank gezegd voor de be hartiging van de belangen van deze N.V. Nadat hij den jubilaris een herinnering aan dezen dag had aangeboden, kreeg de heer R. de Ruyter de gelegenheid het verdere van den dag in den huiseldjken kring door te brengen, waar intusschen zijn woonhuis was herschapen in een grooten bloemen tuin en een stroom van gelukwenschen, tuin. Een stroom van gelukwenschen kwam zoowel telegrafisch als schriftelijk binnen VEUR. Een pleegzoon als inbreker. Herhaaldelijk werd de hulp van de poli tie ingeroepen voor inbraken bij de familie Z. alhier, waarbij steeds zilver en goud enz. ontvreemd werd. Zoo werd ook gisteren wederom de hulp der politie ingeroepen en de gemeente-po- litie met de marechaussee heeft een uitge breid onderzoek ingesteld, waarbij na een langdurig verhoor aan het licht kwam, dat de inbraken gepleegd werden door een inwonenden pleegzoon L. K., die de aar digheid had het zilver enz. te verbergen of in een sloot te werpen. Ook een aanhang- motor van een boot was in het water ge worpen. De jongen heeft volledig bekend, terwijl de meeste voorwerpen bij dregging zijn teruggevonden. WARMOND. Gemeenteraadsverkiezing. Door de Christelijk Hist. Partij alhier zijn als can- didaten voor de aanstaande gemeente raadsverkiezing gesteld: 1. C. Breedijk, 2. M. Kool, 3. J. Uit den Boogaard, 4. K. van Leeuwen en door de A. R. Partij: 1. J. Dekker, 2. C. v. d. Heijden. Werkloozen. Ingevolge een bestaande steunregeling worden momenteel in deze gemeente 49 personen gesteund, waaronder 7 bouwvakarbeiders, 1 handels- en kan toorbediende, 6 houtbewerkers, 27 land en tuinbouwarbeiders, 8 transportarbei ders, terwijl gedurende de maand Maart aan steun werd uitgekeerd een bedrag van 2855.—. ZILK. Personalia- Tot tijdelijk 1 eeraar aan de R. K. school van het H. Hart van Jezus alhier is benoemd de heer de Rooden uit Haarlem. Gekocht. Naar wij vernemen zijn door den heer K. uit Amsterdam 6 in aanbouw zijnde huizen, aan de St. Jacobstraat al hier, van den heer B. te Hillegom aange kocht, na aflevering waarvan wederom een aanvang zal worden gemaakt met het bouwen van 6 nieuwe huizen. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP Herwonnen Levenskracht Vrijdag avond 5 April zal alhier jn het R.K. Ver.- gebouw vertoond worden de nieuwste film van „Berg en Bosch", het herstellings oord voor t.b.c-patiënten, waarbij als spre ker zal optreden de heer Haver uit Utrecht secretaris van H. L. Het doel van deze film is meer bekend heid te geven aan deze mooie en hoog- noodige instelling, vooral in dezen tijd, van crisis waar de t.b.c. een vruchtbaar veld vindt, door ondervoeding. Steunt daarom allen deze instelling, door lid, donateur of stuiverslid te worden, zoo dat aan de vele aanvragen kan worden voldaan en de groote wachtlijst kan ver dwijnen, want alleen met de hulp en steun van allen zal men in staat gesteld worden de zoo gevreesde „witte dood" te overwinnen. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, Sde Hjst Trekking van Woensdag 3 April 1935 Hooge Prijzen 100.— 4787 Pryzcn van 30. 168 477 926 973 1128 1198 1218 1777 1795 2013 2298 2860 2973 3515 3929 4097 4163 4241 5209 5445 5788 5968 6118 6246 6841 7072 7222 7579 7820 8215 8239 8319 8536 8771 896-' 925C 9492 9497 9916 10026 10132 10609 10639 11021 11356 11366 11404 11554 12331 12688 12997 13403 13557 13804 14390 14485 14882 14943 5419 15494 15891 15917 16480 16608 16719 16864 16957 17073 17096 17597 17607 18047 18082 18103 18275 18279 18677 18702 18823 18850 18881 18934 19104. 19221 19422 19443 19569 19648 19748 19805 19806 19973 20083 20248 20326 20375 20397 20398 20448 Verbet. 2e klasse, 2de lijst: 13671 m. z. 13591.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7