biack boy <s> WOENSDAG 3 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naai waarnemingen verricht ld den morgen van 3 April 1935, medegedeeld door het Kon Ned. Met. lnst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 771.1 te Vestmanoer. Laagste barometerst.: 748.8 te Wisby. Verwachting tot den avond van 4 April: Meest matige weste lijke tot noordelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, buien met regen of natte sneeuw, weinig verandering in tem peratuur en kans op nachtvorst. De depressie in het Oostzeegebied is sta- tionnair geworden en minder diep. Zij krijgt versterking van een nieuw station- nair minimum voor de Noorsche kust en hangt verder samen met een derde mini mum in de Golf van Genau. Een machtig gebied van hoogen luchtdruk bedekt het ge- heele gebied met uitloopers over Groenland en de Witte Zee, terwijl bij de Azoren de luchtdruk naar verhouding laag is. Het ge volg van deze luchtdrukverdeeling is, dat het geheele Westen overstroomd wordt met Arctische luchtmassa's met uiterst lage temperaturen in de bovenlucht tot in de Alpen en de Pyreneeën. (Jungfrau Joch minus 21 graden Celsius, Zugspitze minus 16 graden, de Duitscne Middelgebergten, minus 4 tot minus 7 g-aden Celsius). In het Oosten zijn de atmosfeer-tempera turen minder laag. Over geheel Europa vallen sneeuw- en regenbuien. Voor de eerste dagen is er nog weinig verandering in den toestand van guur weer te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 7.05 uur tot. Donderdagmorgen 5.00 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Donderdag 4 April v.m. 2.52 uur en nam. 3.10 uur. VRIENDENKRING TER EERE VAN IIET ALLERII. SACRAMENT. Oprichting van een nieuwe afdeeling. De voor kort van rectoraat tot parochie verheven kerk St. Leonardus a Portu Mau- ritio (Haagweg) hau nog geen afdeeling van den Vriendenkring. Deze leemte in het parochieleven is se dert gisteravond opgeheven. Met de sympathieke toestemming en vol le medewerking van den pastoor der pa rochie den zeereerw. pater Ing. Smeets O.F. M., was er gisteravond door eenige leden van het hoofdbestuur een oprichtingsver gadering belegd in de gymnastiekzaal der school aan de Potgieterslaan. Vele paro chianen hadden aan het verzoek vanaf den kansel gedaan, gevolg gegeven. Te acht uur opende de heer L. Schrijvers deze bij eenkomst met den chr. groet. Hij riep al len een hartelijk welkom toe, bracht dank aan pastoor Smeets voor de medewerking en sprak den wensch uit, dat deze mede werking zei leiden tot meerdere groei en bloei der parochie. Spr. zette daarna uiteen wat het doel en streven is van den Vriendenkring. De Vriendenkring is opgericht ter eere en verheerlijking van het Allerh. Sacra ment. Wij allen zijn zwakke menschen; alle hulp moet van God komen. Wij als katholieken moeten voor God onze harten uitstorten. Hij toch is onze grootste Vriend. Doen wij dat met ons volle vertrouwen, dan zullen wij van Hem steeds hulp en steun vinden- Daarom moeten wij dit als ons grootste levensdoel beschouwen. Tot dat doel is opgericht de Vrienden kring. Spr. hoopt dan ook, dat velen in deze parochie zich zullen aansluiten bij den grooten kring van vereerders van het Allerh. Sacrament en dat zij zullen mede werken met de katholieke geestelijkheid om de heidensche wereld te hervormen. Na deze kernachtige toespraak gaven zich reeds 27 nieuwe leden op, (wat natuurlijk veel meer moet worden). Uit deze 27 leden werd daarna een af- deelingsbestuur gekozen. Na stemming werden gekozen de heeren P. v. Amster dam, C. F. v. d. Berg en Th. v. Teijlingen. Nadat er gelegenheid gegeven was voor het stellen van vragen sloot de voorzitter deze bijeenkomst, na woorden van dank tot de talrijke aanwezigen te hebben ge sproken voor de groote opkomst, met den chr. groet. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent twee gevonden heerenrijwie- len. R.-K. COMITÉ VOOR WERKLOOZEN- ZORG. Gisteravond had wederom een ontwik kelingsavond voor de R.-K. Werkloozen plaats. Na opening door den voorzitter van het comité hield de heer Christiaanse voor de goedbezette zaal een lezing met lichtbeel den over reizen in eigen stad en land en daarbuiten. Spr. toonde aan de hand van zeer mooie plaatsjes o.a. de prachtige plekjes, waar aan onze Sleutelstad zoo rijk is. Velen gaan naar het buitenland om daar zoogenaamd te genieten van het heerlijke landschap, terwijl ze hun eigen mooie om geving niet eens kennen, ja zelfs niet we ten hoe ze van de schoonheid der natuur kunnen genieten. Over dit thema sprak de heer Chris tiaanse ruim een uur op zeer onderhou dende wijze, terwijl zeer mooie foto's uit binnen- en buitenland het oog voorbijtrok ken. Spr. besloot met een opwekking om naar buiten te gaan en te leeren genieten van Gods schoone natuur. Een dankbaar applaus volgde op het ge- bodene. Hierna werden een tweetal mooie natuur films „Naar het Noorderlicht" en „In de Zweefbaan" vertoond. 't Was een fijne avond! DE HEER TOBé OVER DE LICHTTARIEVEN. Voor de Hanze. Gisteravond werd in de Jacobazaal van hotel „Den Burcht" de aangekondigde praatavond van het gemeenteraadslid, den heer H. L. J. Tobé, die zou spreken over de tarieven der Sted. Lichtfabrieken, ge houden. De heer J. Schoondergang heette de aan wezigen, in het bijzonder den heer Tobé, hartelijk welkom. Deze verkreeg hierop het woord en zeide dat hij gaarne de uitnoodiging om hier te spreken had aanvaard, niet zoozeer wel om 't onderwerp zelf dan wel om 't idee „praat avond". Praatavonden zijn eigenlijk geen Hollandsch fabrikaat. Zij zijn gemoedelijker dan de officieele vergaderingen, terwijl op dergelijke avonden in den regel alleen komen de menschen, die belang hebben bij of althans belangstellen in het onder werp, dat behandeld zal worden. Komend tot zijn onderwerp, zegt de heer Tobé natuurlijk niet te behoeven behande len de vraag: wat het licht is, noch wat lichttarieven zijn. De tarieven zijn niet in alle plaatsen hetzelfde. Er zijn zooveel tarieven zelfs als er lichtfabrieken zijn. Spr. verklaart dan nader hoe men tot de tarieven gekomen is. Het eerste tarief is het enkel tarief, d.w.z., dat men de electriciteit koopt en be taalt tegen 20 cent per K.W.U. Daarop volgt het dubbed-tarief, d.w.z. twee tarie ven, een lager en een hooger gedeelte. Buiten den spertijd betaalt men hiervoor 10 cent, in den spertijd 22 cent per K.W.U. Spr. weidt dan verder uit over de noodige capaciteit der Lichtfabrieken en komt tot het derde tarief, het woonhuistarief, dat 18 cent per aansluitpunt per maand bedraagt plus 5 a 10 cent per K.W.U. Dan is er een verwarmingstarief van 5 cent per K.W.U. en een étalage- en reclame-tarief van 8 cent per K.W.U. buiten den spertijd. Hier na komt spr. tot het winkeltarief. Hiervoor betaalt men per D.\V. 12 cent per maand. Normaal genomen brandt een winkelier per jaar 1000 uur licht. Hiervoor betaalt hij dus per H.W.U. 14.40 per jaar. Brandt men langer, dan wordt het tarief gosdkoo- per. Bovendien betaalt men per K.W.U. voor de eerste 500 K.W.U. per ja^r 5 cent, voor de overige 4 cent. Van het standpunt der Lichtfabrieken be keken, kan men zeggen, dat zij met het winkel- en etalage-tarief aan den veiligen kant is. Of dit voor den winkelier ook zoo is, is een andere kwestie. Spr. komt dan tot de vraag, waarom er op het oogenblik zulk 'n oppositie is tegen de tarieven. Deze actie is niet direct door den Middenstand, eerder door de Lichtfa brieken zelf ingeleid, hoe gek het ook lel inkt. De concurrentie met andere licht bronnen, als petroleum en ruw-olie-moto ren is hiervan de oorzaak. Over het afgeloopen jaar werd voor de Gasfabriek hierdoor een mindere afname van 125.000 genoteerd. Daartegen zijn natuurlijk mid delen beraamd en 'n verlaging der tarieven, al was deze niet groot, was het gevolg. De Middenstand, inziende, dat de tarie ven naar beneden gingen, hielp natuurlijk mee, om 'n verdere verlaging doorgevoerd te krijgen. 'r Onbillijkheid voor den winkelier is het vastrecht per aansiluitwaarde, wanneer hij wil bezuinigen, want. c!e prijs van het licht stijgt naar gelang hij bezuinigt. Spr. heeft in 'n dergelijk geval van een winkelier na gerekend, dat hij 28 cent per K.W.U. be taald had. Daarom heeft spr. onlangs voorgesteld het winkeltarief af +e schaffen en 'n een heidsprijs van b.v. 12 cent vast te stellen. Naar aanleiding van het gesprokene wer den door verschillende aanwezigen vragen gesteld, die door den heer Tobé in 'n ge animeerde discussie werden beantwoord. Aan het slot sprak de voorzitter een har telijk dankwoord tot den heer Tobé voor hetgeen hij in den raad voor den midden stand bepleit heeft en voor de inleiding, welke hij dezen avond heeft gehouden. Hierna volgde sluiting. DE HORTUS-PRIJSVRAAG. Gisteravond werd in het Botanisch La boratorium de uitslag bekend gemaakt van de prijsvraag voor scholieren tot Bevorde ring van de Belangen van den Hortus Bo tanicus te Leiden. Er waren tien antwoor den ingekomen. De eerste prijs werd toe gekend aan J. Bremen, die uit de uitge- tweede prijs, een zilveren horloge van ge loofde voorwerpen het fototoestel koos. De lijke waarde, was voor J. Sevenstcr en de derde, een botanisch boekwerk, voor M. Boender. De overige inzenders en inzend sters ontvingen een herinnering. Na afloop van de prijsuitreiking werden een tweetal buitengewoon belangwekken de leerfilms over de ontwikkeling van een voudige plantaardige organismen vertoond, waarbij prof. Baas Becking een begelei dend woord sprak. SAGEN EN LEGENDEN. In de Openbare Leeszaal. In het studiezaaltje van de Openbare Leeszaal in Bibliotheek ,3euvens" is deze dagen een interessante „Sagen en legen- den"-tentoonstelling te bezichtigen. Bijeen gegroepeerd treft men er aan de verschil lende uitgaven van Germaansohe en Klas sieke mythologie, van de Edda, van mid- deleeuwsche legenden en van sprookjes, zooals die van Andersen en de verzameling van de gebroeders Grimm. Niet alleen aan Nederlandsche, niet alleen aan Euro- peesche, maar ook aan Indische, Chineesche en Japansche heldensagen en legenden is een plaatsje ingeruimd. De boeken zijn meerendeels fraai geïllustreerd en geven eenige indruk van de grillige volksphanta- sie, eeuwen geleden in romantische sprook jes en griezelige heldendaden vastgelegd. De „Leeszaal" blijkt rijk te zijn aan boek werken op mythologisch en legendarisch gebied. Tentoonstellingen, als deze, zullen zeker de leeszaal-bezoekers een aansporing zijn meer dan tot nu toe zich te verdiepen in de litteraire schoonheid en ongebreidel de verbeelding van sage en legende. ONDEROFFICIEREN SCH1ETVEREENI- GING „GENERAAL SNIJDERS". Gisteravond heeft bovengenoemde ver- eeniging een feestvergadering gehouden in de O.O.-cantine 4 R.I. De Regimentscom mandant, Luit.-Kolonel Koningsfeld, had hiervoor toestemming verleend. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den Adj.-O.O. de Hertogh, die zijn vreugde uitsprak over de groote op komst. Het doel van deze vergadering was, na beëindiging van den gehouden schietwed strijd ter gelegenheid van het 10-jarig be staan der vereeniging, den oprichtingsda tum te herdenken. De voorz. sprak zijn dank uit, dat de R.-C. toestemming had verleend, hier te vergaderen, ook omdat de vereeniging in dit lokaal was opgericht. Hij memoreerde het Verloop gedurende de 10 jaren en sprak zijn genoegen uit over de samenwerking met de burger-zusters- vereenigingen, die nog steeds goed is ge bleven en bracht in herinnering de spon tane aanbieding van het vaandel door de burgers op 28 Oct. 1930, waarbij vele hoofd en subalterne Officieren aanwezig waren. Hierbij werd het vaandel door den Eere- Voorzitter le Luit.' P. H. Steenhauer, aan de vereeniging overgedragen. De vele me dailles enz. in de kast getuigen van een goede.wil en prestaties door de leden. De belangstelling van de militaire en burger autoriteiten bij verschillende gelegenheden voor de vereeniging is een aansporing zoo voort te gaan. De penningmeester, de S.-M. A. Kriete- meijer, die sinds de oprichting de finan ciën zoo goed heeft beheerd, gaf vervolgens in zijn verslag een opsomming van de in komsten en uitgaven van den gehouden schietwedstrijd en het succes, dat geoogst was, voor wat betreft de regeling, prijsuit reiking enz. 'is goed geweest en ook de fi- nancieele uitslag gaf reden tot tevreden heid. Hierna sprak de Adj. O.-O. Jager het be stuur toe en dankte namens allen, in de eer ste plaats voor de aardige verrassing ge zonden aan de echtgenooten van de leden en vervolgens voor de keurige leiding, re gelingen en de werkzaamheden gedurende den jubileum-schietwedstrijd door dit wak kere bestuur. Deze woorden werden met een hartelijk applaus onderstreept. Een telegram van hulde werd daarna verzonden aan den Oud-Opperbevelhebber Generaal C. J. Snijders. De Eere-Voorzitter de le Luit. Steen hauer, deed het bestuur en de leden het ge noegen gedurende eenigen tijd aanwezig te zijn. Het gezellig samenzijn was zeer aangenaam. Den aanwezigen werd enkele malen 'n con sumptie aangeboden. Verschillende gezel schapsspelen werden uitgevoerd en het be stuur verrastte de winnaars met kleine prij zen en eenige troostprijzen. Gedurende den geheelen avond een keu rig strijkje onder leiding van den Sergeant Th. Kramp en na afloop ging elkeen hoogst voldaan huiswaarts. Het was van het be stuur goed gezien de viering van dit lustrum in intiem en kring en bescheiden te doen platas hebben. Lustrumcommissie Morschstraat. Gisteravond vergaderden in caf „Belle- vue" de Morschstraatbewoners, die in een flink getal aanwezig waren tot bespreking der a.s. lustrumfeesten met als resultaat, dat er een bestuur van zeven personen werd gekozen, dat de werkzaamheden ter hand zal nemen. De medewerking is goed en voor een flink bedrag is reeds getee- kend. De afwezige bewoners zullen heden avond bezocht worden en van hen ver wacht het bestuur ook, dat zij flink in de beurs zullen tasten. Wie dit privé willen doen, kunnen bij den penningmeester den heer Alkemaar No. 58 terecht. Na een zeer geanimeerde rondvraag werd deze verga dering te half twaalf gesloten. De Lustrumcommissie van het Leidsche Studentencorps -teelt ons mede, dat op de door haar uitgeschreven prijsvraag voor het ontwerpen van een reclame-plaats be trekking hebbende op de as. Lustrumfees ten een achttal inzendingen is binnenge komen. 't nuuute pakje pruim tabak Deskundigen roemen deze tabak als Prima van smaak Stevig in de mond Wordt niet glad Lang houdbaar Geen gebruiker van pruimtabak verzuime met dit nieuwe pakje kennis te maken. De door de L. C. benoemde commissie van beoordeeling heeft uitspraak gedaan ten gunste van het ontwerp van den heer E. F. Verstijnen. Als het best geslaagde ontwerp voor den omslag van een feest wijzer, welke wordt verzorgd door de N.V. Alg. Boek- en Handelsdrukkerij voorheen Batteljee en Terpstra alhier, werd de in- j zending van den heer Th. E. A. Arriens uitverkoren. MANNENKOOR „DE VEREENIGDE ZANGERS". 't Was een goedgeslaagde avond, welke gisterenavond ten bate van het „Leidsch Crisis Comité" werd gegeven. Onder lei ding van Richard Boer zong het Mannen koor „de Vereenigde Zangers" koorwer ken a cappella en met klavierbegeleiding. Het bekende Leidsche Dameskoor gaf me dewerking, zoodat vóór de pauze uitslui tend vocale muziek werd uitgevoerd. De orkestafdeeling der Maatschappij voor Toonkunst onder leiding van den heer Jacques van den Burg speelde na de pauze, terwijl onze stadgenooten mejuf frouw Jo Stallinga en de cellist de heer Dee solieerden. Aan het begin van den avond sprak de voorzitter van het mannenkoor een kort woord, heette de aanwezigen welkom, dankte voor alles medewerking en wekte allen op tot het geven van een bijdrage in de collectebusjes bij den uitgang. j Er wordt bij „de Vereenigde Zangers" I hard gewerkt. Eiken keer weer zijn de re sultaten duidelijk waarneembaar. Ook de keuze van programma krijgt een ander aanzien. Begonnen werd met de beroemde „Scheizerpsalm van A. Zwijssig. Dit is de j Cistercienser pater Joseh AlJberich, wiens wereldsche naam,A. Zwijssig is. Devoot was de interpretatie, evenals I van het zangrijke lied van Abt. Met een lied van Ernst Honegger werden nieuwe j paden betreden. „Alter Braum" was als een fijn aangevoelde verrassing. Het koor was zeker en is niet teruggeschrokken voor de meer moderne aanvoeling en klankcombinatie. De voordracht was be wogen, de uitspraak uitmuntend verzorgd, de a cappella-zang beschaafd en den ge heelen avond over het geheel genomen zuiver. Dirigent Boer heeft zijn koor ab soluut in de hand en waar het noodig was leidde hij de zangers veilig langs de moei lijke klip. Van de twee liederen met kla vierbegeleiding slaagde „Mitternacht" van Bruckner uitmuntend. Schuberts „der Gon- delfahrer" deed wat onrustig aan, alsof men zich niet heel en al in het rhythm© thuis gevoelde. Wij prijzen ook de keuze van Bruckner's lied. De meester heeft zich meer bekommerd om het innerlijk, dan om den mannenkoorstijl. De uitvoering was bëheerscht en droeg cachet. De diri gent begeleidde op de hem eigene, fijnzin nig muzikale wijze. De modulaties werden keurig gemaakt, als accoorden op een or gel. Hiertusschen hoorden wij „Morgen stemming" van van der Bijl, een lied waarmede veel op concours wordt uitge komen en waarvan de schoonheid niet evenredig is aan de moeilijkheid. Tot slot „de Ruïne-ballade" van Ludwig Brandts Buijs. Het woord werd hier naar waarde geaccentueerd. De volle klank kracht scheen gegroeid. De tenoren gaan j meer technisch zingen, wat glans geeft aan 't geheel. Behoeft 't nog betoog, dat de gansche avond een succes werd? Van het dameskoor niets dan goeds, 't Staat hoog in natuurlijke beschaving en voordracht. De Fransche muziek, die geïnterpreteerd werd ligt hun buitengewoon. Eerst was het „A la Musique" van Chabrier met so praan-solo, waarna het „Ronde des Feés" van Gabriel Pierné, een tintelend fonke lend juweeltje. Uiterst muzikaal, licht en gratieus werd het uitgevoerd. De beoefe ning der nasale tendenz „het chanter au bout des lèvres" komt op alle toonhoogten tot juist resultaat. Jo Stallinga zong als altijd gemakkelijk en vrij. Mooi van klank en voordracht. De begeleiding was bij Richard Boer in de beste handen. Na de pauze opende de heer Deen het tweede deel van het programma. Gesecun- deerd door de orkestafdeeling' onder lei ding van Jacques van den Burg speelde de jonge cellist het „Allegro Moderato" van het celloconcert in D-dur van Haydn. Onze stadgenoot heeft eerst bij mej. Ba tenburg aan de Leidsche Muziekschool ge- AGENDA LEIDEN. Woensdag: Lezing door W. van Veen en daal, Gezagvoerder bij de K.L.M. over: Vliegwezen en Vlieglitera- tuur. Foyer Stadsgehoorzaal 8 uur. Donderdag, Zitting van de Ver. „Sa Vero nica", bovenzaal Vincentiusge- bouw, Hoogl. Kerkgracht 32. 's mid dags van 35 uur. Donderdag, R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging, zitting van 89 uur, gebouw St. Vinc.ver., Hooglandsche Kerk gracht. Vrijdag. R. K. Staatspartij, afd. Leiden „Den Burcht", 3.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 April a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. studeerd en maakte verder goede school bij Louis Walther Boer. Ontegenzeggelijk is Dee begaafd met natuurlijken aanleg. Hij heeft smaak voor toonvorming en hij streeft voortdurend naar het geven van muzikale expressie. Ook technisch is hij veel vooruitgegaan. De cadenz stelt bijzon der hooge eischen. Ook heeft de cellist een zeer mooi instrument in handen. Het or kest stond hem met veel toewijding, actief ter zijde. Er was voor de interpretatie veel belangstelling en enthousiast applaus. Als besluit Symphonie No. 35 van Haydn. Er is goed en enthousiast gespeeld. De or kestleden schonken veel aandacht aan den leider. De heer van den Burg weet zich op aangename wijze te doen gelden is één en al toewijding; en zijn intenties worden zoo goed mogelijk ingewilligd. Er is opge wekt en frisch gespeeld onder vakkundig muzikale leiding. Hartelijk en terugroe pend applaus. Voor de pauze richtte de heer Cromme- lin, penningmeester van het Leidsch Cri siscomité, zich tot het bestuur van „de Vereenigde Zangers", dat deze goed voor bereide avond heeft gearrangeerd, tot den dirigent, tot alle medewerkenden en tot de solisten met woorden van dank en waardeering. Er waren vrij veel bezoe kers en vergissen wij ons niet, dan zal er een batig saldo in de kas van het Leidsch Crisiscomité gestort kunnen worden. J. K. Gevonden voorwerpen in dc maand Maart. Een pakje, inh. goed, rijwielbelasting- plaatje, handschoenen, twee blauwe mut sen. sleutels, een gebreid taschje, een paar- denzweep, een hondenhalsband, een stuk van een horlogeketting, een vermoedelijk zilveren ring met steentjes, een duimstok, een zwarte japon, een kettinkje, een bus met wagensmeer, een hamer, portemon- naies, een zilveren potlood, een speldje, een zwarte muts met 2 knoopen, een vulpen houder, een ledige mandflesch, een dames- parapluie, een handwarmer, een blauwe ceintuur, een bodeboek, een lichtblauwe ceintuur, een parapluie, een doublé scha kelarmbandje, een slot met ketting, een hondenhalsband, een lorgnet in étui, een zijden sjaal, een portemonnaie, inhoudende een polshorloge, een oorbelletje, een stukje film, een parkietvogel, een zwart kralen halsketting, een souvenir in den vorm van een boekje, een rozenkrans, een blauw met wit en roode want, een vulpenhouder, een armband, een vulpenhouder, een hand- tasch, een gummi regenjas, een gouden oorknop, een paar broekskappen een kast- sleuteltje, waaraan koperen plaatje, een blauwe regenmantel, een lederen riem, een schoen, een étui met penhouder en potloo- den, een zware gummi-regenjas, een zilve ren potlood, een rozenkrans, een vulpen houder, een handwarmer, een kennisgeving i.z. „Dienstplicht", een gouden monogram- ring, een nieuw kindertruitje, een R.K. kerkboek, een koordje, waaraan een be deltje, een wollen sjaal, een biljet v. d. Ned. Akkerbouw Centrale, een doosje, inhouden de een poppetje, een fietspomp, een gouden dames armbandhorloge. Gevonden in het Postkantoor: 1 huissleu tel, 1 heerenhandschoen, 1 paar wollen da meshandschoenen. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag van 13 uur n.m. behalve Donderdags en Vrijdags ten Poli- tiebureel alhier.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2