OP VELER VERZOEK WOENSDAG 3 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 HOCKEY NEDERLAND—ENGELAND. Van Beugen Bilt, oud-aanvoerder van het Nederlandsch elftal, over de Engelschen. Het Engelsche elftal, dat a.s. Zaterdag middag 6 April om half 4 in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen het Neder landsch elftal uitkomt is volgens „Hockey- World' het sterkste team, dat Engeland in langen tijd kon samenstellen. Het toonde zijn kracht in de wedstrijden tegen Wales, Schotland en Ierland, die achtereenvolgens met 62, 31, en 40 gewonnen werden. Onze landgenoot van Beugen Bik, oud- aanvoerder van het Nederlandsch elftal, die sinds jaren in Engeland woont en daar zelf nog regelmatig speelt, deelde ons over het Engelsche elftal nog de volgende bij zonderheden mede: De aanvoerder van het elftal is Ogilvie, die rechtsbuiten speelt. De wedstrijd tegen Nederland zal zijn 36e internationale ont moeting zijn. Hij is de oudste internationaal in dit elftal en dientengevolge een zeer on der vindingrijke 'speler. Als buitenspeler is hij vanzelfsprekend zeer snel, maar tevens zijn zijn voorzetten scherp en gevaarlek. De linksbinnen Milford kwam verschei dene malen voor het Engelsche team uit. Zijn stick-werk is goed en hij heeft een buitengewoon hard en zuiver schot. De midvoor Whitlock kwam dit jaar voor het eerst in het Engelsche elftal uit en scoorde daarbij zeven goals in de wedstrij den tegen Wales, Ierland en Schotland. Hij is een zeer snelle speler met goed stick- werk en wordt beschouwd als de beste aan- valspeler, die Engeland ooit gehad heeft! De rechtsbinnen Perfect heeft een goede stijl en een uitstekende balocntrole. Slade, de rechtsbuiten, is een nieuweling, een zeer snel en onverwacht uit den hoek komende speler en die mede daardoor reeds menig doelpunt heeft gemaakt. De Engelsche middenlinie is beter dan zij in tijden geweest is en zeker het sterkste deel van het elftal. Waydelin, de rechtshalf is de beste speler, die men in Engeland in de laatste jaren voor die plaats heeft ge had. Block, de linksback, is een ervaren in ternationale speler, die zich altijd snel weet te herstellen. De doelverdediger Millward kwam in de plaats van Wolf enden, nadat de laatste zich uit de internationale hockeysport had te ruggetrokken. Millward heeft de moeilijke taak een uitstekende keeper als Wolf enden was, te vervangen, waarin hij tot dusverre goed geslaagd is. NEDERLAND—BELGIE VOOR DAMES. De samenstelling van helt Ned. elftal. Naar wij vernemen is het Nederlandsch dames hockey elftal, dat op Zondag 7 April as. op het veld van Te Werve te Den Haag des middags half drie tegen België zal spe len, als volgt samengesteld: Doel: Andreas (B.DH.C.) Achter: Houtappel (Amsterdam) en Rol- lin Couquerque .(H.O.C.). Midden: De Vletter (BJDH.C.), Van der Velde (B.D.H.C.) en Leendertz (BD.H.C.) Voor: Faber (Amsterdam), Th. Broese van Groenau (Kieviten), Van Grinsven (Amsterdam), Teilegen (H.H.Y.C.) en Hof land (Het Gooi). In het elftal, dat Zondag jd. met 53 van Duitschland verloor zijn dus drie wij zigingen aangebracht, n.l. voor mej. Mol- huysen in het doel is mej. Andreas geko men, inplaats van mevr. Eilers is op de spil- plaats mej. v. d. Velde opgesteld, terwijl op de rechtsbuiten plaats inplaats van mej. Polano thans mej. Faber speelt, welke ver anderingen ons even zoo vele verbeteringen lijken. Eindstrijd Van Holkema-Beker. De eindstrijd om den Van Holkema-Be ker tusschen Amsterdam en Hilversum wordt Zondag as. om 3 uur op het terrein van Het Gooi te Hilversum gespeeld. SCHAKEN JUBILEUM LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. De simulliaanséance. Zooals we reeds gemeld hebben, zou de bekende speler jhr. mr. dr. J. H. O. v. d. Bosch, gisteravond een simultaanséance ge ven voor de leden van het Leidsch Schaak genootschap en genoodigden, leden van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Op den laatsten dag kwam evenwel bericht van jhr. v. d. Bosch, dat hij wegens onge steldheid verhinderd was te komen. Dat was de eerste teleurstelling, maar de twee de was, dat ook de belangstelling voor deze séance niet bijster groot bleek te zijn. Niet alleen een aantal leden van L.S.G. bleken niet aanwezig te zijn, ook velen van bui ten, die zich wel hadden opgegeven, ble ven weg, misschien ook door het slechte weer. Gelukkig was een der sterke spelers van L.S.G., prof. dr. J. Droste, bereid de taak van jhr. v. d. Bosch over te nemen. Hij speelde simultaan tegen 17 der aan wezigen. Daaronder waren enkele sterke spelers van L.S.G. en dit maakte zijn taak niet gemakkelijker. Het resultaat was, dat hij 9 partijen won, drie remise speelde te gen de heeren M. J. Dieben, W. v. d. Broek en D. de Jong en 5 verloor tegen de heeren M. Bloem, J. Koet, L. J. Rutten, W. J. Aal- bersberg en A. Sjardijn. GONGWEDSTRUD „DE TWEE KONINGEN". Bij de ingebruikname van haar nieuwe speellokaal had de Schaakclub „De Twee Koningen" een gongwedstrijd gehouden voor leiden en genoodigden. De voorzitter, de heer H. Geijer, verwelkomde in zijn openingswoord de leden en voornamelijk de afgevaardigden van de schaakclubs „Deli- ciae Nostrae" te Zoeter woud e en „Utile Dulci" te Roelofarendsveen. Hij zeide, dat door uitbreiding van het ledental het oude speellokaal te klein was geworden, zoodat voortaan de clubavonden des Dinsdags in de zaal Bernsen zullen worden gehouden. Hij hoopte, dat de club daardoor beter tot haar recht zal komen en nog meer in bloei zal toenemen en wenschte de aanwezigen een aangenamen wedstrijd. Het tempo: de eerste 50 zetten 1/4 mi nuut en de volgende 4 zetten 1/2 minuut, bleek _r goed te voldoen. Er werden aardige partijen gespeeld. Te pl.m. half twaalf reikte de voorzitter met een toepasselijk woord de prijzen uit. „De Twee Koningen" kan op een goed ge slaagden openingsavond terugzien. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP PENTATHLON. De eerste dag. Te Weenen zijn gisteren de wedstrijden om het wereldkampioenschap pentathlon begonnen. Er zijn verschillende veranderin gen gekomen in de lijst van deelnemers. Zoo speelt in de plaats van Pap,'de Hon gaar Schneider en in de plaats van Bofill, de Spanjaard Martinez Sagi. Verder is de Portugees Ferraz verhinderd, zoodat er ne gen inplaats van 10 deelnemers zijn. Er wordt achtereenvolgens gespeeld 200 ca ramboles libre, 150 cadre 45/2, 100 punten 71/2, 50 punten bandstooten en 20 punten driebandenspeL Onze landgenoot Sweering behaalde op dezen openingsavond een fraai succes door met 100 van Schneider te winnen. Alvorens de wedstrijden een aanvang na men werd een openingswoord gesproken door den vice-voorzitter van den Oosten- rijkschen Biljart Bond. De Franschman De Gasparin was minder goed gedisponeerd, doordat hij 50 K.M. voor Weenen een auto-ongeval heeft gehad, met het gevolg, dat hij wat last van zijn arm heeft. De uitslagen van de eerste partijen luid den: Schneider (Hongarije) pnt brt.moyen.h.s. libre 99 19 5,21 35 (Nederland) libre 200 19 10,52 73 45/2 63 9 7.— 19 150"' 9 16,66 61 bandst. 26 15 1,73 6 50 15 3,33 16 71/2 46 8 5,75 32 100 8 12,50 43 drieband. 14 36 0,389 2 20 36 0,555 3 Sweering won van Schneider met 100. Totaaluitslag: Schneider 1337 pnt, 87 brt. moyenne 15,35. Sweering 2325 pnt., 87 brt., moyenne 26,72. De Doncker (België) libre 134 11 12,18 69 Van Belle (België) libre 200 11 18,18 117 45/2 58 11 5,27 17 150 11 13,63 68 bandstooten 50 21 2,38 15 44 21 2,09 8 71/2 28 5 5,60 16 100 5 20.— 54 driebanden 18 36 0,50 3 20 36 0,555 3 Van Belle wint met 82 van De Doncker. Totaal uitslag: De Doncker 1733 pnt in 84 brt., moyenne 20,63. Van Belle 2265 pnt. in 84 brt., moyenne 26,96. Albert (Frankrijk) libre 200 2 100 200 De Gasparin (Frankrijk) libre 5 2 2,50 4 45/2 150 6 25.— 61 24 6 4,— 12 bandstooten 50 6 8,33 17 21 6 3,50 8 71/2 100 13 7,69 32 36 13 2,76 25 driebanden 20 28 0,714 6 9 28 0,321 2 Albert wint van De Gasparin met 100. Totaaluitslag: Albert 2325 pnt. in 55 brt„ moyenne 42,27. De Gasparin 845 pnt. in 55 brt., moyenne 15,36. Reicher (Oostenrijk) libre 200 5 40.— 132 (Oostenrijk) libre 46 5 9,20 23 45/2 150 9 16,66 41 41 9 4,55 21 ■jandstooten 28 17 1,52 7 50 17 2,94 14 71/2 100 14 7,14 28 42 14 3.— 16 Stand 62 voor Reicher. De wedstrijden worden morgen voort gezet. ROEIEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN AMSTEL. Niet minder dan 12 achten zullen Zon dag as. deelnemen aan den 8 K.M.-wed strijd OuderkerkAmsterdam, om het kampioenschap van den Amstel. Ze zijn verdeeld in twee groepen, groep a senioren, bestaat uit De Hoop, Laga, Nereus, Njord en een gecombineerde Rotterdamsche acht, gevormd door roeiers van Nautilus en de Deutsche Turn und Ruder Verein. Groep b bestaat uit de ploegen van de Amstel, De Hoop, Laga, De Maas, Nereus, Njord en Willem III. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT". Bovengenoemde vereeniging zal 10 April a.s. met een zestal renners deelnemen aan de home-traine wedstrijden van de Ren en Toervereeniging „De Rijnstreek" te Al phen aan den Rijn. Met het oog op het sa menstellen der ploeg zal hedenavond door de leden in het clublokaal worden ge oefend. De vastgestelde versnelling 46-14 is dan verplichtend, terwijl uitsluitend op wegfietsen zal worden gereden. PAARDENSPORT COURSES WOUDESTEIN. De commissie van eigenaren tot voort zetting van de courses in Nederland heeft voor Maandag 22 April, Tweeden Paasch- dag, voor de baan Woudestein te Rotter dam, het volgende programma uitgeschre ven: I. (2 uur). K.-prijs. Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 1610 meter. Belasting: voor iedere gewonnen 300 20 meter. Onthef fing volgens de prij zenbepalingen 1935. (Zie O. B. No. 5 1935). Prijzen: 250. en 25. n. (2.25 uur). L-prijs. Handicapdraverij le klasse voor paarden, toebehoorende aan leden der Nederlandsche Heerrijdersclub, te rijden door werkende leden dier club. Afstand 2400 meter. Prijzen: 250.en 25.—. III. (2.50 uur). M-prijs. Handicap-drave rij 2e en 3e klasse. Afstand 2400 meter. Prijzen: 250.en ff 25. IV. (3.15 uur). Groote Paaschprijs. Heat- prij zendraverij le klasse. Engelsche heat; bij deelname van minder dan 10 paarden wordt de heat als gewone heat geloopen. Te loopen in series vein ten hoogste 6 paar den. In de beslissende heat komen, behal ve de winners der heats, de 2 paarden, die den snelsten tijd gemaakt hebben. Afstand 1610 meter. Paarden, die 5999 of minder gewonnen hebben, starten op 1610 meter, van 6000 tot en met f 7999 op 1630 me ter, van 8000 of meer op 1650 meter. Prijs 5000, benevens 50 voor den twee den aankomende in de beslissende heat. V. (4 uur). N-Prijs. Kortebaandraverij voor alle in Nederland geregistreerde paarden. Te rijden in series. Aangespan nen. Max. afstand 800 meter. Prijzen: 150.—, 50.— en 25.—. De inschrijvingen sluiten Donderdag 11 April, bij de K. N. H. en R. V. WILT U IETS WETEN? Vraag: Is U ook bekend 't adres van 't Advertentieblad voor werkzoekenden? Antwoord: Ons onbekend. Vraag: Kunt U mij ook per fiets een mooie route opgeven naar de bloembollen- velden van Leiden af en terug? Hoeveel K.M.? Antwoord: De beste route naar de Bollenvelden is via Warmond naar Sassen- heim (9 KM.) en Lisse (13 K.M.). Tus schen Lisse en Sassenheim links een of an dere zijweg inslaan en daarna aan de hand van wegwijzers naar Voorhout, en langs de Leidsche Vaart of via Rijnsburg huiswaarts. Men kan ook van Sassenheim naar Noord- wijk fietsen en daar vanaf het duin of van af de watertoren de bloemenvelden over zien. Vraag: Is het U bekend, dat er zal worden uitgegeven een groot Gregoriaansah Gezangenboek waarin alle gebruikelijke ge zangen voorkomen, en gedrukt op 5 lijnige notenbalk en G-sleutel? Is het kerkelijk goedgekeurd? Wat is de prijs? Wie is de uit gever? Antwoord: Met een moderne notatie zijn reeds verscheidene boeken uitgekomen. Of deze kerkelijk zijn goedgekeprd mee- nen wij te mogen betwijfelen. Wendt U zich tot de fa. Bergmans, Markt, Tilburg, die U over Uw vragen wel zal kunnen inlich ten. KERKNIEUWS PATER DR. CLEMENS FUHL t In Bolivia te La Paz is overleden na een korte, maar hevige ziekte, de hoogeerw. pater dr. Clemens Funl, prior-generaal der Aaigustijnen. DEKEN P. W. A PIECK f In den ouderdom van bijna 70 jaar is gisteravond overleden de hoogeerw. heer P. W. A. Pieck, sedert 1918 pastoor en de- keq te Breukelen, van 1922 tot 1933 tevens aartsbisschoppelijk inspecteur van het ka tholiek lager onderwijs en sedert 1918 vi sitator der kloosterlingen in de dekenaten Breukelen en Hilversum. PASTOOR H. A HOOGVELD, t Maandag is op 79-jarigen leeftijd over leden de zeereerw. heer Hendrikus Anto- nius Hoogveld, pastoor te Warga, meldt de „Tijd". De zeereerw. heer Hoogveld was sedert 1901 pastoor te Warga. LUCHTVAART PARACHUTISTE SPRINGT VAN 6350 M. HOOGTE. Wereldrecord verbeterd? De 24-jarige parachutiste Federova is bij Moskou van een 6.350 M. hoogte met haar valscherm uit een vliegtuig gespron gen, zonder dat zij met een zuurstofappa raat was uitgerust. Zij zou hiermede het record voor vrouwen hebben verbeterd. RECHTZAKEN EEN OUDE VROUW OVERVALLEN. Officier eischt acht jaar. Voor de Utrechtsche Rechtbank heeft Dinsdag terecht gestaan een 28-jarige smid, wien diefstal van twee geldbeurzen en ge weldpleging ten laste was gelegd. Begin Februari zou hij zich hebben ver voegd bij een oude juffrouw, wonende in de Goedestraat te Utrecht, en haar hebben medegedeeld, dat hij een boodschap voor haar had. Toen de vrouw hem daarop in de kamer had gelaten, heeft de man haar beetgepakt en op de grond geworpen onder de bedrei ging „Smhouden, of ik schiet je dood!" De aangevallene was toen van schrik in zwijm gevallen, waarop de smid een buffet lade heeft opengebroken en zich daaruit twee geldbeurzen, inhoudend ongeveer veertien gulden, heeft toegeëigend. Na zijn slachtoffer te hebben gebonden, is hij daarop verdwenen. Kort daarop is de man door de recherche aangehouden en met de vrouw geconfronteerd. Deze herkende hem als haar aanvaller. Twee getuigen kwamen melden, dat de verdachte hun destijds had medegedeeld, een goede slag op 't oog te hebben. De smid ontkende het- hem tenlaste ge legde. De officier van Justitie achtte het rechts geldig bewijs tegen hem echter geleverd en eischte acht jaar gevangenisstraf. Verdachte's verdediger, mr. Bink, kon zich met de zienswijze van den officier niet vereenigen. Ook al zou de mishandeling aangenomen moeten worden, dan is de dief stal nog niet bewezen. Pleiter vroeg vrij spraak. Uitspraak op 16 April Waarom ook eens niet een zakhorloge als premie ge steld? Deze vraag kwam den laatsten tijd meermalen bij ons in. Welnu hier is die ge wenschte en wij doen er nog een ket ting bij ook. Voorloopig geldend tot en met 16 April. Een ieder, die een abonnê aanbrengt voor minstens drie maanden ontvangt een accuraat loopend - horloge met ketting INGEZONDEN STUKKEN RIJP WETERING. Dankbetuiging van Pater Zoetemelk. C a 1 a b e s a-M i s s i e, 13 Maart. Een woordje van dankbetuiging van Pater Zoetemelk voor den Missie-avond van 8 Jan. gehouden te Rijpwetering, in café „Rustoord". Geachte vrienden, kennissen en. (dorpsgenooten) neen, dat woord laat ik er maar af, nu het zoo duidelijk gebleken is dat ik iedereen op de Rijpwetering on der mijn vrienden tellen mag. Mijn innig- sten dank aan allen, die hebben meege werkt om van dien avond van 8 Jan. een „succes" te maken en voor mij zoo'n blijde verrassing. Hoe graag zou ik allen per soonlijk bedanken willen ook die, vooral die welke iets hebben opgeofferd van het „noodzakelijke". Maar dat gaat nu een maal niet: er zijn er te veel honderd prijzen in de loterij! Dat zal O. L. H. wel doen: 't komt in orde! Ik ben u allen des te meer dankbaar, dat de Missie-avond op touw gezet werd en uitgevoerd uit eigen beweging. Wanneer iemand u in den nood zonder vragen tegemoet treedt, dan doet dat dubbel pleizier. Vragen? We beseffen hier maar al te goed dat de tij den te slecht zijn. We dux*ven het bijna niet meer aan. Hoeveel Missionarissen zijn er nu die veel goed kunnen doen, maar geen weg vinden om het doel te bereiken? Of liever: één ding blijft hun: bidden en hopen op O. L. H., en nogmaals is geble ken dat Hij nog raad weet als alle men- schelijke hoop verloren was. Geachte wel doeners en vrienden, wees verzekerd dat uw offertje niet vergeefsch gebracht is en dat God het u loone! PATER ZOETEMELK. Financieele Regeerings-politïek. VOORHOUT, 1 April. Het volgende staaltje van financieele Re- geerings-politiek is waard den volke kond te doen. In de LI. Vrijdag gehouden Raadsverga dering was onder de ingekomen stukken een schrijven van Ged. Staten waarin den Raad werd medegedeeld dat het presentie geld der leden van 260.moest terug gebracht worden tot f 250.Het ware een bezuiniging op het Gemeentelbudget in dien niet in hetzelfde schrijven stond dat de presentiegelden der Wethouders met eenzelfde bedrag werden verhoogd. (Dit is niet juist. De jaarwedde van ieder der wet houders werd met f 20.verhoogd. Red.). Nu moet U weten dat tot 1931 de Voor- houtsche Raad bestond uit 7 leden die 260 presentiegeld genoten. In dat jaar werd de Raad uitgebreid tot 11 leden en werd in het najaar bij de behandeling van de begroo ting 1932 besloten het presentiegeld op hetzelfde bedrag te houden alzoo een vrij willige verlaging van plm. 36% en nu nog een verlaging van 90.8 cent per lid doet toch werkelijk de deur toe. Ik vraag mij af waar blijft het zoo gepre zen aanpassen en bezuinigen waar het van den een afgehaald en den ander bijgebracht wordt. Met dank voor de verleende plaatsruimte. J. L. Nijssen. DE LUCHTROQVERS HOITIKA. 247. Ze ontdekten nu een ruw in elkaar getimmerd hou- j 248. De dikke man met de hemdsmouwen liep als een ten gebouw, liepen met de anderen naar bmnen en zagen dolle heen en weer. De schurken, de schurken, brulde hij schij werpers, filmtoestellen en nog veel meer verkleede lui. telkens. Tegen wie zou hij zoo tekeer gaan? vroeg Piet. Het We worden nog beroemd, wat ik je brom, zei Piet en nam idiote jongetje, gilde de man, waar is het idiote joch? netjes zjjn steek af voor een dame op een ezel gezeten. Present kapitein, zei Piet en salueerde deftig.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10