DINSDAG 2 APRIL 193b DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 SPORT VOETBAi HOLLAND—BELGIE. Belgische persstemmen. De Belgische bladen erkennen zonder uit zondering, dat Nederland gisteren verdiend heeft gewonnen. Men is van meening, dat de middenlinie het sterkste gedeelte van de Nederlandsche ploeg was, vooral wordt hulde gebracht aan het spel van Bakhuys en Van Heel. Ook de verdediging acht men goed, maar over het algemeen is men van oordeel, dat Smellinckx en Paverick beter waren dan de Nederlandsche backs, terwijl men eveneens Bad jou boven Halle ver kiest. Over de kwestie van het buitenspel- doelpunt zijn de meeningen verdeeld. Som mige bladen betoogen, dat dit doelpunt absoluut had moeten worden toegekend, andere echter zijn van meening, dat het wel degelijk uit buitenspel-positie werd gemaakt. De „N. R. Crt." bevat nog de volgende persstemmen. Sportwereld zegt, dat Nederland een kleine zege verdiende, maar niets meer. Bakhuys en Van Heel wonnen den wed strijd voor Nederland. Les Sports: De Belgen werden ver slagen, niettegenstaande de eerste helft in hun voordeel was en zij zich vervolgens prachtig verdedigd hebben. Het Handelsblad van Antwer pen spreekt van een voor de Belgen hoop- gevenden wedstrijd. De Nederlanders wer den door het publiek opgezweept en ston den in die periode een klasse hooger dan de .Belgen. De Morgenpost: Verdiende zege, maar de Belgen speelden goed. L e M a t i n Een verdiende overwinning, licht geflatteerd. De Belgen hebben zich aanvankelijk al te zeer ingespannen. Van Heel was de bewerker der overwinning. De Gazetvan Antwerp e*n zegt, dat Oranje physiek en technisch sterker was, maar dat dit overwicht uit tactisch overleg slechts tot uiting kwam nadat België uitge speeld was. De schotvaardigheid der Ne derlanders was ook grooter. De Neptune is optimistisch over het spel der Belgen en zegt, dat alleen Neder landsche geestdrift en uithoudingsvermogen, in staat waren om een achterstand van twee doelpunten in te loopen. La Dernière Heure spr.eekt zich gunstig uit over het spel der Belgen. Van Heel was de beste man in 't veld. De Schelde stelt vast, dat de Belgen na een grooten voorsprong te hebben ge nomen verzwakten, zoodat de eindstand juist is. La Meuse Goede prestatie van de l-oode duivels. La Nation Beige: De score is over dreven. Het Belgische elftal maakt vorde ringen. Het Nieuws van den Dag: "Bak huys kelderde de Belgische verwachtingen. De Nederlandsche doelpunten waren mees terstukjes. La Mé tropole Oppervlakkig be schouwd kunnen de Belgen tevreden zijn. Feitelijk had het elftal na een prachtig de buut een volledige inzinking. Le Vingtième Siècle: Een slechte dag voor het Belgische elftal. La L i b re Belgiqu e: Het spel beréikte het internationale peil niet. Nederland ont brak het bij den aanvang aan samenhang, maar later liet de superioriteit geen twijfel meer. Alle andere Belgische bladen, die een ver slaggever bij den wedstrijd hadden, noemen eensgezind de Nederlandsche overwinning verdiend. Zij meenen echter, dat een 32 of 43 uitslag een juister weergave van het spel zou hebben gegeven. De Belgische pers is eenstemmig in haar lof over Bakhuis en Van Heel, terwijl ook op het goede spel van de Nederlandsche vleugelspelers wordt gewezen. Uitstekende ontvangst in Oost en West. Bij de Phohi is telegrafisch bericht bin nengekomen, dat het ooggetuigeverslag van den wedstrijd HollandBelgië zoowel in Nederl. Oost-Indië als in Suriname en op Curagao uitstekend is ontvangen. Het enthousiasme in verband met de be haalde zege was overal zeer groot. De uitzending vond plaats via den Pho- hizender PHI te Huizen op golflengte 25.57 meter en door den PCJ relaiszender te Eindhoven op golflengte 19.71 meter. SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A. S. C. De eindstrijd om den „Leidsch Dagblad"- wisselbeker, welke a.s. Zaterdagmiddag tusschen de Gemeentelijke en de Chris telijke H.B.S. wordt gespeeld, vangt niet aan om 4 uur,, zooals gisteren werd ge meld, maar om 3 uur. SCHAKEN „DE TWEE KONINGEN". Hedenavond houdt de R. K. Schaakclub „De Twee Koningen" een gong wedstrijd" ter gelegenheid van het in gebruiknemen van een nieuw clublokaal, in een der zalen van „Maison Bernsen", Breestraat 157. Het is voor deze vereeniging een pres tatie reeds na één jaar gedwongen te zijn een grootere localiteit te moeten opzoeken vanwege het groeiend ledental. Toch noodigt het bestuur alle R. K. scha kers uit eens een kijkje te komen nemen en zich als lid op te geven. Inlichtingen ten allen tijde bij het secretariaet Boter markt 27. BILJARTEN WEDSTRIJD ROELOFARENDSVEEN— HILLEGOM. De uitslag van de tusschen de Biljartclub Adolf Kolping en eenige leden van de Ge- zellenvereeniging te Roelofarendsveen ge houden biljart-wedstrijd luidt als volgt: Wedstrijd te Hillegom: pnt. jrt. h.s. gem. H. Pijpers (Hillegom) 88 47 8 1.87 W. Vesseur (R'veen) 100 47 13 2.12 J. de Groot 49 34 6 1.48 H. van Klink 100 34 12 2.94 P. van Bemmel 87 40 9 2.17 J. Heemskerk 100 40 10 2.50 A. Bikkers 86 27 15 3.30 Adr. van Beek 100 27 20 3.70 Joh. Wyers 68 29 12 2.61 Joh. van Beek 100 29 23 3.44 J. v. d. Lans 44 15 8 2.93 Th. van Beek 100 15 19 6.66 Hillegom 422 punten en Roelofarendsveen 600 punten. Wedstrijd te Roelofarendsveen: W. Vesseur (R'veen) 100 47 11 2.12 H. Pijpers (Hillegom) 83 46 11 1.80 H. van Klink 100 41 9 2.33 J. de Groot 69 40 14 1.78 J. Heemskerk 95 47 9 2.02 P. van Bemmel 100 47 8 2.12 Adr. van Beek 100 31 17 3.22 J. y. d. Lans 86 30 10 2.89 Joh. van Beek 100 32 11 3.12 Joh. Wyers 83 31 10 2.67 Th. van Beek 100 18 27 5.55 J. v. d. Lans 50 17 13 2.94 Roelofarendsveen 595 punten en Hille gom 471 punten. Totaal Roelofarendsveen 1195 punten en Hillegom 893 punten, zoo dat Roelofarendsveen winnaar werd met een voorsprong van 302 punten. TOERISME DE KENNIS VAN HET EIGEN LAND. Monumenten-aanduiding. Teneinde de belangstelling van ouze land genooten voor het zeer bijzondere natuur- en stedenschoon van Nederland te wekken en te verlevendigen, heeft de Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. een aardig plan in studie genomen om de momenten van natuur en kunst, meer bij het publiek be kend te maken. De bond wil dat doel be reiken door het plaatsen van bordjes met een kort verklarend opschrift, vermeldend den naam van een historisch gebouw, het jaartal van zijn stichting, zijn geschied kundige beteekenis enz., of waarop werd aangeduid de hoogte van een heuveltop, de beteekenis van een binnenwater voor de vogelkunde, of van een bepaald gebied voor de flora en fauna. Volgens het door den A. N. W. B. ont worpen plan zullen dan de voornaamste bijzonderheden, die voor den belangstel lenden toerist waarde hebben, worden ver meld op een bordje van bescheiden afme ting, dat zich moet aanpassen aan de plaats welke wordt aangeduid, zoodat het natuur- of stedenschoon er niet door geschaad wordt Voor de nadere uitwerking van dit plan heeft de Bond zich gewend tot de Vereeni ging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland, den Bond „Heemschut", den Ned. Oudheidkundigen Bond en de Veree niging „Hendrick de Keyser", met een ver zoek om medewerking. In overleg met deze organisaties wil de A. N. V. B. een lijst samenstellen van de gebouwen, en natuurmonumenten, die voor een aanduiding door een bord in aanmer king komen. Het voornemen bestaat, in den loop van dit voorjaar met de plaatsing der bordjes te beginnen. WIELRENNEN „DE RIJNSTREEK" (ALPHEN). Donderdagavond 8 uur wordt in. het club lokaal het reeds tweemaal uitgestelde kam pioenschap op Home-trainers verreden. De aanwezigheid van alle leden en supporters wordt op prijs gesteld, temeer daar eenige bestuursleden der Leidsche vereeniging „Nieuw Swift" ter kennismaking aanwe zig zullen zijn. Zondag a.s. zal „de Rijn streek" deelnemen aan een wedstrijd op de Goudsche wielerbaan tegen „Nieuw Swift" en een B-ploeg van „Excelsior" Gouda, waarbij sprint achtervolging en afval wed strijden worden gereden. KERKNIEUWS HOOGEERW PATER A. BROCKEN. De hoogeerw. pater A. Broeken, Provin ciaal der Missionarissen van het H. Hart, is opgenomen in het Ziekenhuis te Tilburg om een ernstige operatie te ondergaan. Gedurende zijn ziekte wordt zijn functie waargenomen door den zeereerw. pater W. Woudenberg, Overste van het Missiehuis te Tilburg. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Verkeersovertredingen. F. P., chauffeur te Leiden, moest te recht staan terzake Ijij op het kruispunt HaarlemmerstraatPelikaanstraat geen voorrang had verleend aan een autobus, die van rechts naderde. Na den verbalisant ge hoord te hebben vroeg de ambtenaar een boete van 7.50 subs. 2 dagen. Uitspraak conform. J. E., chauffeur te Leiden heeft als be stuurder van een motortractor met opleg ger een botsing veroorzaakt onder de ge meente Voorschoten. Hij was nl. met zulk een snelheid van den Leidschen Weg ko men rijden, dat hij den bocht nabij de Vink niet heeft kunnen halen en daardoor tegen een groen ten wagen, die buiten den rijweg stond, opgebotst is. Na deze manoeuvre was de auto doorgereden tot aan de wa randa van het café-restaurant de Vink en heeft daar nog een paal gekraakt. Na getui genverhoor vroeg de ambtenaar een boete van 25 sub. 10 dagen. Uitspraak conform. J. v. E., die niet was verschenen was ten laste gelegde, dat hij met zijp auto een rijwiel had vernield in Oegstgeest. De verdachte had in de Dorpsstraat bij het pas- seeren van een ander voertuig zoodanig naar links uitgehaald, dat een rijwiel, dat rechts van den weg stond, werd overreden. Nadat ook hier getuigen gehoord waren achtte de ambtenaar het feit bewezen en vroeg een boete van 20 sub. 6 dagen. Uitspraak conform. H. J. F., die verstek liet gaan is op den Zilkerduinweg te Noordwijkerhout met zijn auto een motorbakfiets gepasseerd Daarbij was hij zooveel uitgeweken, dat hij een voetganger, die hem tegemoet kwam en geheel rechts hield, heeft aangereden. Deze voetganger, thans als getuige gehoord, gaf nogal een onduidelijke verklaring van het voorgevallene, zoodat de kantonrechter de zaak nog maar 14 dagen aanhield tot hooren van meerdere getuigen. J. H. v. Z. te L iss e was als bestuurder van een vrachtauto in botsing gekomen, te Sassenheim, met een luxe auto. Verdachte, die aanvankelijk rechts van den weg stil stond, was achteruit gaan rij den. Wel had hij zijh richtingaanwijzer uit gestoken, maar deze was voor het hem achteropkomend verkeer onzichtbaar. De ambtenaar noemde het een onvoorzichtig en hoogst roekeloos rijden van verdachte. Als hij den anderen kant op wilde gaan, had hij zijn auto moeten keeren. Zulks had heel gemakkelijk gegaan daar de weg daar ter plaatse 9 m. breed is. Niettemin reed ver dachte over een afstand van 30 m. schuin achteruit, wat erg onverantwoordelijk is. Eisch 20 sub. 6 dagen. Uitspraak 15 sub 5 dagen. Een koffietentkwestie. D. N. W. te Leiden heeft op een weg voor ieder toegankelijk een koffietent ge ëxploiteerd, zonder dat hij daartoe ver gunning van B. en W. had. Mr. Weijl, als gemachtigde voor gedaagde optredend, probeerde aan te toonen dat het een weg, althans een stuk grond was, niet voor ieder toegankelijk. Het stuk grond of terrein, waar het hier over gaat, is gelegen aan den Rijnsburger- weg en heet Braassemerstraat. De grond is eigendom van een Amsterdamsche maat schappij, die het verhuurd heeft aan den vader van verdachte. Na een uitvoerig requisitoir vraagt de ambtenaar een boete van 1 subs. 1 dag daar het hier een principieele kwestie was. Mr. Weijl houdt hierop een uitvoerig plei dooi, waarbij hij ook de kwestie van de overbrenging van het Leidsche parket naar Den Haag aanhaalt en zijn grieven en be zwaren naar voren brengt. Zoowel de kan tonrechter als de ambtenaar geven hem een afdoend antwoord op zijn grieven. Het slot van Mr. Weil's pleidooi is, dat hij voor zijn cliënt vrijspraak subs, ontslag van rechtsvervolging vraagt. Na re- en dupliek bepaalt de kantonrech ter het vonnis schriftelijk over 8 dagen. Mollen gevangen zonder vergunning. T. H. v. B., te Voorschoten heeft daar ter plaatse op, verboden grond geloo- pen terwijl hij in 't bezit was van een mol- lenklem. Eisch 10 sub. 4 dagen met verbeurdver klaring van het inbeslag genomene. Uitspraak 5 sub. 2 dagen met verbeurd verklaring. Zijn sloot niet schoongehouden. J. v. D., te Rijnsburg heeft niet aan zijn onderhoudsplichten voldaan hem door Rijnland opgelegd. Een technisch ambtenaar van Rijnland als getuige gehoord verklaarde, dat ver dachte de helft van een gemeenschappelijk water niet heeft schoongemaakt, Eisch 2.50 sub. 1 dag, uitspraak 3 sub. 1 dag. Onbeschoft opgetreden. S. F. P. S., chauffeur te Leiden heeft op de Breestraat een kleine ruzie gehad. Verdachte had een kleine woordenwisse ling met een collega. Een dame, die daar ter plaatse aanwezig was, probeerde als vredesengel te fungeeren. Dit was niet naar het genoegen van verdachte. Deze heeft de goede bedoelingen van de vredestichtende dame genegeerd door haar in den woorden strijd te betrekken en haar mindervleiende woorden naar het hoofd te slingeren, wat voor de vredelievende dame een bittere ontgoocheling geweest zal zijn. Verdachte ontkent. De verbalisant blijft UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Cornelia Maria, d. v. H. J. Hoogenboom en C. E. «J. de Koning. Wil helmus Jacobus, z. v. W. de Jong en J. H. Bizot. Johannes Cornells, z. v. S. Hoo genboom en A. M. Dobbe. Alida Marga- retha Josephina, d. v. C. Kouwenhoven en M. M. van den Broek. Jozef Wouter, z. v. J. van 't Hart en E. Koek. Maria Martha, d. v. J. H. van 't Hart en M .Bax. Gijsbertha Johanna, d. v. J. Th. Opdam en J. M. Verduin. Cornelis Johannes Jo seph, z. v. P. H. van der Geest en M. W. E. Ludlage. Hendrik, z. v. H. Frauwenfel- der en C. Kruithof. Leonard us Jozeph Johannes, z. v. P. J. van Es en V. Scholte. Maria Gerarda Catharina, d. v. J. Borst en J. van Haastrecht. Leonardus Hen- dricus, z. v. C. F. van den Berg en M. K. van Seggelen. Anna Antonia Maria, d. v. S. C. Bakker en A. C. J. Volwater. Jo hanna Maria Cornelia, d. v. J. C. van der Stam en L. J. van Zanten. Overleden: P. van Klink, echtgenoot C. Volwater, 2 jaar. Antje Hoogenboom, wed. A. M. van Velzen, 76 jaar. Aris van der Meer, echtgenoot M. G. van MoorseU, 84 jaar. Maria Gerarda Catharina Borst, 1 dag, Dirk Kroon echtgenoot E. Los 57 jaar- Gehuwd: Johannes Klomp jim 29 jaar en Neeltje Horsman jd 28 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren: Katharina Scholastika, d. van C. Duijn en M. Wagner Johannes 'Abraham, zoon van J. L. de Boo en H. A. de Hdog Berdina Maria, dochter van N. J. van Bentem en W. C. Blokker Leen- dert Johannes, zoon van A. Westmaas en M. Bezemer Jan Berend, zoon van J. B. Hulshof en A. Zwart Filipijntje, dochter van C. Bouterse en M. Verbaas Izaak Johannes, zoon van W. van Pelt en T. P. van Dijke Gijsje, dochter van G. v. d. Heuvel en A. B. Schuurman Maria Pe- tronella, dochter van W. Timmers en C. Kamp Egbert, zoon en Meindert zoon, tweeling van A. Joustra en A. Bruinsma Levenlooze zoon van J. P. de Waardt en A. van Smeerdijk. z Ondertrouwd: S. H. Brust, 27 jaar en C. E. Arentsen, 28 jaar M. J. Verbeek 28 jaar en H. T. Roosendaal, 25 jaar H. den Hollander 26 jaar en W. Verbeek 23 j. Getrouwd: P. A. Colijn 24 jaar en J. M. van Egmond 24 jaar G. van der Luit, 32 jaar en H. A. Grotstollen 19 jaar. Overleden: Maria Bakker 49 jaar geh. met J. Nieuwenhuijse Thomas En- gelbertus Nuijten 21 jaar ongeh. zoon van J. Nijten en J. de Jonge Jan Adolf, 7 weken, zoon van G. Gravenmaker en B. Stolp Johannes Jan Bakker, 66 jaar wed., van H. C. Uijl Theodora van Ben- them 72 jaar wed. van J. B. Broxterman. Gevestigd: H."H. Paulis, van Oegst geest, naar Nieuwemeerdijk S. A. Poel stra, van Amsterdam, naar Nieuwemeerdijk 129 J. J. Pijoke, van Nieuwer-Amstel, naar Sloterweg 1401 J. van Rosmalen van Aknkerk, Parklaan 49 H. Hoogmoed, van West zaan naar Aalsmeerder-weg 436 J. Jansen, van Rijnzaterwoude naar AaiLs- meerderweg 19 A. Maaswinkel, van Am- sternam, naar IJweg 103 A. Stolp, van Aalsmeer, naar Aalsmeerderdijk 429 A. Stolp, echtgen., van Naarden, naar Ples- manlaan 24 G. E. Tuik, van Dalen, naar Aalsmeerderweg 789 P. J. van der Veek, van Noordwijkerhout, naar Lisserweg 736 E. Vergers, van Amsterdam, naar Slo terweg 98 W. H. J Waijeret, van Am sterdam, naar Friedalaan 48. Wed D. van Zijtveld, van Amsterdam, naar Sloter weg 120. Vertrokken: K. Talsma, naar Am sterdamJ. H. J. Thomas, naar Amster dam B. van der Veld, naar Bennebroek J. H. Spieker naar Amsterdam W. Loogman naar Heemstede D. L. Snel n. Amsterdam G. Pieters, naar Amsterdam S. Schaap, echtgen., naar Amsterdam C. van Beek, naar Amsterdam M. W. van Grootveld, naar Haarlem E. Roos, naar Arnhem F. A. J. M. Kreijmborg, naar Aalsmeer G. Sturing, naar Aalsmeer J. J. Renses, naar Eindhoven. a KATWIJK. Werkloosheid. Mannen 18 jaar en ouder: 34 Opperlieden, 85 Grondwerkers, 31 Timmerlieden, 26 Metselaars, 7 Fabrieksar beiders, 8 Schilders, 43 Kuipers, 163 Land arbeiders, 160 Visschers, 15 Stokers, 11 Bin nenschippers, 4 Varensgezellen, 3 Machi nisten, 10 Losarbeiders, Venters, 2 Machi nebankwerkers, 3 Loodgieters, 3 Tuinlieden, 1 Smid, 1 Molenaar, 3 Bloemisten, 1 Stuca- door, 1 Mandenmaker, 1 Oautogeen-las- scher, 4 Motordrijvers, 1 Broodbakker, 1 Kok, 2 Verwarmingsmonteurs, 2 Straatma kers, 1 Kellner, 1 Scheepmaker, 1 Letterzet ter, 1 Kooplieden, 3 Chauffeurs, totaal 770. Mannen beneden 18 jaar: 1 Stucadoor, to taal 771. Vrouwen: 12 Dienstmeisjes, 2 Werksters, 1 Kantoorbediende, totaal 786. Jeugdige werkloozen: 73 Jongens, 46 Meis jes, totaal 905. Bij de werkverschaffing zijn deze week werkzaam 16 arbeiders. NOOTDORP. Candida ten Commissie uit de ingezete nen. Voor de stemming ter verkiezing van de leden van de Commissie uit de inge zetenen is één lijst ingeleverd, waarop de volgende personen voorkomen: C. A. Koot, bij zijn verklaring, zoodat de ambtenaar een boete eischt van f 4 sub. 2 dagen. Uitspraak 8 of 1 dag, waarbij verdachte alvast toezegt in hooger beroep te zullen gaan. P. J. van de Sande, L. C. van der Meer, Q. A. de Vreede, allen R.K.; P. van 't Wout A.R.; A. vein der Marei, Lib.; W. van der Ende, C.H.; A. H. Janssen, R.K.; J. de Jong, A.R.;'P. A. W. van Tilburg, Lib.; Joh. J. van Leeuwen, C.H.; en P. van Logchem, R.K. De openbare zitting van het hoofdstembu reau, waarin over de geldigheid der lijsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten wordt beslist, is bepaald op Woensdag 3 April a.s. des voor middags half 11 ten Raadhuize. Vermeerdering werkloozensteun. Ge durende het eerste kwartaal van 1934 is aan steun uitgegeven een bedrag van 1340.61. Over hetzelfde tijdvak van 1935 is 2033.33 uitgekeerd of 693.22 meer. Hondenbelasting. Van ingezetenen komen tal van klachten in omtrent de aan wezigheid van vele zelfs dag en nacht los- loopende honden. Burgemeester en Wet houders moeten erkennen, dat hier inder daad van een euvel gesproken kan worden. Mitsdien stellen zij den Raad voor door middel van de hondenbelastingverordening te trachten dit euvel in te perken. Voorgesteld wordt daarom met ingang van 1 Januari 1936 voor honden, welke zonder toezicht rondloopen de belasting te verhoogen tot ƒ6.per jaar. Tevens stellen Burgemeester en Wethou ders voor van de gelegenheid gebruik t.e maken om ook met ingang van 1 Januari 1936 eenige vermindering toe te passen door te bepalen, dat voor honden, welke voor nijverheid of beroep gehouden worden, geen belasting meer verschuldigd is; voor honden, ten dienste van den landbouw of waakhonden de belasting op 1.vast te stellen en voor z.g. luxe honden op ƒ3. een en ander op voorwaarde, dat al deze honden niet zonder toezicht op straat of weg of veld worden aangetroffen. Gevestigd: J. van der Hoek, Dorps straat 95; A. N. Steeneveld, 's Gravenweg 219; A. G. J. van Dalen en gezin, Veenweg 3; H. J. van der Wees, Noordweg 259; L van Rij, Kalisbuurt 243; L. den Duik en ge zin, Dorpsstraat 107. Vertrokken: J. van der Weer naar Delft; W. Wenz naar Zoetermeer; J. Naaijen naar Pijnacker; M. B. J. van Rant wijk naar den Haag; E. Albers naar Delft; P. Schoor- mans en gezin naar Zoetermeer; R. Minne- bach en gezin naar Zoetermeer; M. L. A. de Vreede en gezin naar den Haag; M. E. Hageman naar den Haag; C. Timmers en gezin naar Pijnacker; A. J. Janssen en ge zin naar Stompwijk. Geboren: d. van A. M. J. Romeijn- Bak z. van E. S. van Venrooij-de Vreede. Gehuwd: C. A. Potters jm. 22 j. en J. Naaijen jd. 21 j. Overleden: E. A. van Leeuwen, eent- genoote van A. E. van der Kleij 49 j. J. F. Schouw. SASSENHEIM. GemeenteraadsverKiezing. Naar we vernemen is op een vergadering van de Vrijiz. Kiesvereeniging „Gemeentebelang" de candidatenlijst vastgesteld-. Het aftreden de gemeenteraadslid de heer Speelman, die bedankt had, werd verzocht zich nog maals beschikbaar te stellen. Met alge- meene stemmen werd de lijst vastgesteld No. 1 Joh. Speelman, 2. H. Gerrits, 3. G. H. Heijnes, 4. G. Vlasveld, 5. H. J. Overvoorde. Groslijst. De uitslag van de gehouden stemming voor "candidaten voor den ge meenteraad voor de eerste drie candidaten is als volgt: Uitgebracht 402 stemmen en 34 ongeldig. De eerste drie candidaten zijn: 1. H. Bader 233 stemmen; 2. J. C. Schrama 240 st.; 3. J. Kortekaas 183 st. De totale uitslag is: H. Bader 187 x 1, 15 x 2, 31 X 3; J. Beekman 5, 36. 14; L. Ph. Bisschops 12, 47, 51; H. Braun 0, 2. 22. G. v. Dijk 2, 1, 7; H. de Groot 4, 5. 25; W. Hooijmans 1, 0, 3; J. Kortekaas 44, 98. 41: J. Laviëre 0, 3, 6; Jac. v. Reissen 6. 15, 8: J. C. Schrama 37, 107, 44; A. J. Verkleij 14, 36, 82; Jac. Zandvliet 1, 3, 10; N. v. d. Zwaan 3, 0, 24. Santos. De gehouden bloempjesdag voor het Santosfonds heeft in totaal opge bracht 65.40. Arbeidsbeurs. Bij het correspondent schap van arbeidsbemiddeling staan heden ingeschreven 299 werkloozen, tegen 259 op het zelfde tijdvak in 1934. Hiervan zijn 209 gehuwd en 90 ongehuwd. TER-AAR. Bijz. Vrijw. Landstorm. 'Vrijdagavond werd in het Café Verhoef onder groote be langstelling van vele Landstormers, de laatste schietwedstrijd gehouden van den „Kring B.VX." waaronder ressorteeren de gemeenten Hoogmade, Ter-Aar en Wou- brugge. De einduitslag was als volgt: le pr. Ter- Aar (Aardaim) 1148 p.; 2. Woubrugge 1147 p.; 3. Ter-Aar (Langeraar) 1119.p.; 4. Ter- Aar (Papeveer) 116 p.; 5. Hoogmade 1116 prat. Daar Hoogmade en Papeveer gelijk stonden in het punteraaantal wend per steunserie uitgemaakt wie de vierde prijs had. De hoogste schutter is de heer H. Verhaar (Langeraar), die in totaal 242 punten heeft behaald. Dit aantal is inderdaad reusachtig, als men weet dat het hoogste cijfer wat be haald kan worden is 250. Bij de onderlinge kampen ontbrak het niet aan strijd, wat het punteraaantal dan ook wel uitwijst. De wed strijden, onder leiding van den heer E. de Goede, hadden niet alleen een spannend doch ook een prettig verloop. De uitreiking der mooie prijzen zal plaats hebben kort na Paschen, waarbij verschillende hooge auto riteiten aanwezig zullen zijn. Vermelden wij nog, dat de eerste prijs is een mooie wisselbeker, aangeboden door den Korps - commandant, plus een beker, geschonken door de AmstelbrouwerijDe andere prij zen bestaan uit medailles.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9