DINSDAG 2 APRIL 1935 DE LEIDSCHE C0URAN1 TWEEDE BLAD. - PAG. 7 sterdam P. H. van der Zon en echtge- noote naar 'sGravenhage D. M. G. van der Ploeg naar Wassenaar P. N. Baltus naar Bussum H. Hendriks naar Emmen (D.) P. v. Overdijk naar Assen W. C. M Christiaanse naar 'sGravenhage M. S van Dam naar Oegstgeest J. M Bak kers naar Uden (N.B.) H. W. van Kes- teren naar Leeuwarden H. B. A. A. Stumpel naar Hoorn (N.H.) F. D. Over dijk naar Assen L. J. Bohnenn naar Amsterdam W. J. M. Piek, naar Amster dam B. C. Hofhuis naar Ede (Gld.), Q W. van der Klugt en gezin naar Noord- wijkerhout C. van Spronsen geb. Hoo- gervorst naar Wassenaar L. J. M. Boh nenn naar Amsterdam J. G. Heijmeijer en gezin naar Klundert (N.B.) Th E. van Werkhoven naar Klundert (N.B.) J H. van den Kerkhof naar Warmond W. L. van Egmond naar Alphen a. d. Rijn P. M. de Bruin en gezin naar Naarden P. A. van der Lans naar Hillegom H. M. L. M.- van Kol naar Beesel (L.) P. J. M. Ottenheijm naar Meijel (N.B.) J. W. A. Krol naar Roosendaal en Nispen P A. M. van Vugt naar Dongen (N.B.) J. F. Bultink, naar Hillegom H. Koo ien naar Veghel (N.B) E. Willems naar Veghel (N.B.) P. J. Hofman naar Rijs wijk (Z.H.) E J. H. van den Bosch naar Leiden A. M. de Groot naar Noord- wijkerhout W. M. M. van den Berg n. Noord wij kerhout G. Netjes en gezin n. Leimuiden H. van Eeuwen en gezin n. Noordwijkerhout E. de Boer en gezin n. Sassenh^im P. J. Kok en gezin naar Hillegom A. M. Leo naar Heijthuijsen A. J. Kruithof naar Amsterdam D. Ladan naar Leiden G. P. Bakker naar 's Gravenhage. LEID SCHEND AM. K. J. M. V. Maandag hield de K. J. M. V. alhier een jaarvergadering, welke al leszins geslaagd mag heeten en druk be zocht was. De voorzitter opent de vergadering met den K. J. M. V. groet en heet allen harte lijk welkom. In zijn openingswoord laat de voorzitter de laatste 3 jaren de revue pas- seeren, waarbij aantoonende, wat er be reikt is en wat nog bereikt kan en zal moeten worden. Op enthousiaste wijze spoort de voorzitter allen aan te streven naar verdieping van godsdienstkennis, enz. en om Apostel te zijn in den waren zin des. woords, om ten slotte aller medewerking te vragen voor het nieuwe seizoen. Intusschen zijn de Bondsmoderator en Bondsvoorzitter ter vergadering gekomen, die door den voorzitter hartelijk welkom worden geheenten. De secretaris, de heer Jan Haagen en de penningmeester, de "heer Jan van Wijk, brengen keurige en breedvoerige jaar versla gen uit, waarvoor de heeren dank en ap plaus hebben te accepteeren. De diverse secretarissen en penningmees ters van de Studie- en Retraiteclub en van de Ontspanningscommisie brengen even eens keurige jaarverslagen uit, waarvoor ook zij dank en applaus mochten oogstten. Alle verslagen werden zonder op- of aan merkingen met algemeene stemmen goed gekeurd en aangenomen. In de Kascommissie worden benoemd de heeren J. Scholten en C. Hendriks. Ter tafel komt de begrooting 19351936, welke onveranderd wordt goedgekeurd, on der dank aan den penningmeester. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer Wira Bleijs met vrijwel algemeene stem men tot voorzitter herkozen, terwijl de heer Jan van Wijk bij enkele candidaatstelling wordt herkozen en de heer Jac. Scholtes wordt gekozen. Wederzijds worden harte lijke en waardeerende woorden gewisseld en dank gebracht voor het gestelde vetrou- wen, waarbij bijzonder dank wordt ge bracht aan den heer Jan Haagen, secreta ris, die niet voor een herkiezing in aan merking wenschte te -komen voor al het geen hij voor de vereeniging heeft gedaan. De Bondsmoderator spreekt zijn vreugde en genoegen uit over het vele en goede werk van de Leidschendamsche K. J. M. V. en zegt werkelijk dezen avond te genieten om al het nuttige en vruchtbare werk, dat hij ziet en hoort. Hij brengt dank aan be stuur en leden en bijzonder aan den voor zitter den heer Wim Bleijs voor zijn vele en grootsche werk. Met een kernachtige aansporing besloot de eerw. spreker zijn enthousiaste rede. Ook de bondsvoorzitter spreekt hartelijke woorden tot, zooals hij het gerust mocht noemen, de beste afdee- ling en brengt eveneens dank aan allen, in het bijzonder aan den voorzitter. Een voorstel tot oprichting van een klei ne zangafdeeling wordt verwezen naar de ontspanningscommissie ter verdere afwik keling. Vervolgens komen diverse voor stellen ter tafel, o.m. het oprichten van een propagandaclub, tot aanschaffing van een beeld van den patroonheilige St. Aïber- tus Magnus, enz. welke voorstellen met al gemeene stemmen worden aangenomen. De moderator, kap. Dunselman, spreekt hartelijke woorden tot bestuur en leden en spoort aan tot krachtdadige medewerking. Tot bestuursleden der Ontspanningscom missie werden gekozen Jac. Scholtes, Jan Scholtes, Piet AI, Leen Hooijmans en Kees Roozenburg. Volgen verder voorkomende zaken en diverse besprekingen en enkele mededee- lingen betreffende de vereeniging. Van de rondvraag werd een ruim gebruik gemaakt, waarbij om. nog ter sprake kwam de begrooting; alle vragen werden duide lijk beantwoord. Onder dank voor de opkomst en de me dewerking en met een hartelijke aanspo ring tot groote activiteit en medewerking, sloot de voorzitter deze vruchtbare en wel geslaagde jaarvergadering met den K. J. M. V.-groet. Denkt u eraan, dat stilstaande auto s tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? GEMEENTERAAD De Raad dezer gemeente kwam gister avond om 7 uur in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter: burgemeester P. A. Colijn. Na opening met gebed volgen eenige mededeelingen en ingekomen stukken, waarbij vragen van den heer van Kleef over de wérkloozensteun, welke vragen in de volgende vergadering zullen worden be handeld. Hierna volgt behandeling van de agenda. Le Roï est mort. lo. Afscheid van den afgetreden secre taris, den heer K. Salverda. De voorzitter spreekt als eerste den af getreden secretaris toe en memoreert, dat hij 17 jaar de gemeente heeft gediend en de gemeente heeft zien groeien onder drie burgemeesters. Gezondheidsredenen, aldus spr., noopten u tot aftreden in een tijd, dat men u nog gaarne had behouden als se cretaris, ten eerste om uw kwaliteit als ambtenaar, maar vervolgens om uw hoe danigheid als mensch. In beide kwalitei ten waart gij superieur. Spr. zegt den heer Salverda dank voor alles wat hij voor de gemeente heeft gedaan, uit naam van zich zelf, van het College van B. en W. en de ambtenaren. Spr. eindigde met een per soonlijk woord van dank voor de onder vonden hulp en wenschte den afgetreden secretaris in zijn rust aan deze dagen steeds aangenome herinneringen. Hierna sprak namens den Raad de heer Ruting den heer Salverda toe. Spr. herin nerde aan de geschiedenis van AJphen tij dens den duur van zijn ambt en aan zijn steeds grooter wordenden arbeid in deze gemeente. Spr. herdacht ook de overleden echtge- noote van den secretaris en betuigde ten slotte de waardeering en dank van den Raad en vele inwoners dezer gemeente, die den secretaris voor zijn hulp dank ver schuldigd zijn. Spr. wenschte den secreta ris ten slotte een lange rust tot in lengte van jaren met een beroep op steeds blij vende vriendschap. Hierna sprak de heer Salverda woorden van dank allereerst tot den burgemeester. Spr. is dankbaar voor deze waardeering, maar zegt toch met hartzeer afscheid te nemen, omdat hij met zijn werk is samen gegroeid. Spr. hoopt, dat God hem den ze gen der gezondheid schenke om nog op an dere wijze Alphen te kunnen dienen. Spr. brengt dan den gebrachten dank over aan de ambtenaren, die hij dank brengt voor hun medewerking en waardee ring, zooals hij het afscheid gebleken is. Ook den hoofdambtenaren brengt spr. dank vooral aan den directeur van gemeen tewerken, met wie spr. als met een.vriend heeft samengewerkt. Ook de welwillendheid van B. en W. en van den Raad herdenkt spr. met groote vreugde. Spr. ziet in zijn aftreden de beschikking Gods, maar is toch dankbaar, dat hij dit onbezorgd kan doen. Spr. eindigt met den wensch, dat Alphen ook verder zal worden bestuurd op een wijze, die haar vooruit zal brengen. Zich tot den burgemeester richtend wenscht spr., dat de tijden zoo zullen wor den, dat de burgemeester zal kunnen doen, wat hij meent dat noodig is. Ten slotte richt spr. zich tot zijn opvol ger, mr. Helmstrijd, van wien hij over tuigd is, dat zijn kennis voor Alphen van groot nut zal zijn. De burgemeester sprak hierna nog eeni ge woorden van dank. Hierna was aan de orde: Vive le RoL 2o. Beëediging en installatie van den nieuw benoemden secretaris, den heer mr. F. A. Helmstrijd. De voorzitter verzocht allereerst den nieuwen secretaris de zuiveringseed af te leggen, wat op de gebruikelijke wijze ge schiedde. Hierna sprak de voorz. den heer Helm strijd toe, zeggende, dat de heer Salverda zyn taak in bekwame handen overgeeft en dat de nieuwe secretaris in den heer Sal verda ook een lichtend voorbeeld zal heb ben. Spr. memoreert dan de groote amb telijke kwaliteiten van den heer Helmstrijd die komt in een moeilijken tijd. Maar, al dus spr., het ambtenarencorps zal u trouw terzijde zijn. Spr. hoopt, dat ook hier waar deering het deel van den nieuwen secreta ris moge zijn en dat allen steeds een be roep op hem zullen mogen doen. Spreker wenscht hem den zegen van God bij zijn nieuwen arbeid in deze gemeente. Namens de Raad voerde wederom de heer Ruting het woord, die den nieuwen se cretaris hartelijk welkom heette en hoopte, dat hij hier nieuwe hartelijke banden zou aanknoopen, na andere te hebben moeten verbreken. Uw goeden naam, aldus spr., is u reeds vooruitgegaan en zoo hoopt spr. op een goede samenwerking tot heil der heele ge meente. Spr. uit ten slotte den wensch, dat de nieuwe secretaris hier lang moge blijven onder Gods zegen, die hem ruim geschonken moge worden. De heer van Kleef, hierna het woord ne mende, meende te moeten opmerken, dat de acht leden, die niet hun stem op mr. Helmstrijd uitbrachten, dit niet deden om zijn kwaliteiten. Spr. reide, dat mr. Helm strijd ongetwijfeld de beste der candidaten was. Spr. wil hierop den nadruk leggen en wenscht dus mr. Helmstrijd geluk met zijn kwaliteiten. Spr. zeide, dat mr. Helm- mr. Helmstrijd ook deze acht leden zeer welkom is. Mr. Helmstrijd zeide nu, dat zijn taak I niet licht zal zijn, omdat hij den heer Sal- j verda moet opvolgen. Spr. herinnerde aan zijn vorige samen werking met burgemeester Colijn en ver- heugt zich over deze nieuwe samenwer- king. Spr. dankt voor het geschonken ver- VAN ALPHEN AAN DEN RIJN trouwen, dat hij zal zorgen niet te be schamen. De hartelijke ontvangst maakt het spr. licht nu hij weet op aller hulp te mogen rekenen. Spr. hoopt met alle raadsleden en ambtenaren nuttig werk voor de ge meente te mogen doen. De voorz. zegde dan den nieuwen secre taris zijn steun toe en verzocht hem dan zijn ambt te willen aanvaarden. Nadat de Raad met de talrijk aanwezige familieleden van de beide secretarissen op de gevoelige plaats was vereeuwigd, werd een verfrissching rondgediend. Hierna wordt de agenda vervolgd. Cursussen voor werkloozen. 3o. Voorstel van B. en W. inzake in richting van cursussen voor werkloozen. De heer Boeren meent, dat de jeugd werkloosheid een van de grootste rampen is, omdat het moo'ste tijdperk van het le- van," het tijdperk der idealen in wanhoop wordt doorgebracht. Spr. denkt bij de stof felijke nood ook aan geestelijke factoren, de ontmoediging, de onverschilligheid, de moreele en sociale gevaren. Spr. acht het een ramp vooral voor de toekomst. Daar om moeten we helpen, hoe vollediger, hoe liever. Iedere poging moeten we met bei de handen aangrijpen. Zoo beziet spr. dit voorstel. Spr. schildert den groote nood der jonge mensenjn en concludeert er uit, dat zelfs het geringste dat men kan doen, van de grootste waarde is. Daarom zal spr. met groote vreugde v.-'/r deze post stemmen. De heer den Uyl Degroet dit voorstel eveneens met sympathie en is overtuigd, dat de jeugd zeil dit zal waardeeren en haar medewerking veneenen. Toch acht spr. de wijze, waarop deze hulp wordt verleend eenigszins vreemd, daar het Cri sis-Comité hiervoor r».et het meest ge- eigende lichaam is. Spr vindt het een be zwaar, dat men de vakvereenigingen hier in niet erkent tegen de bedoeling van den- Minister in. Spr. vraagt of deze cursissen geheel bin nenshuis zullen blijven en of soms ook groote openbare objecten ter hand zul len worden genomen. Spr. vraagt of F. en V». bereid zijn een kleine vergoeding te geven voor slijtage van kleeding e.d. Spr acht dit noodig om de cursussen te doen sis gen. Spr. stelt Schiedam ten vcoifcceid. De heer den Ouden juicht eveneens deze voorstellen toe als eer maatschappelijk be lang. Spr. vraagt of het pracüsch werk een opleiding is of dat de werkstukken zullen worden verkocht ten nadeele der nering doenden De voorzitter is verheugd over de ont vangst van dit voorstel. Spr. zegt, dat het voornemen bestaat, dat ock de besturen bonden bij de regeling zullen" worden aan gezocht. E. en W. hebben het voorstel wat vaag gehouden omdat zij eerst moeten zien hoe de deelname zal zijn. Wat de vergoeding betreft, zegt spr., dat dit in Gouda en Delft niet geschied. Wel mogen zij voor zich zelf wat maken. Wat de werkstukken betreft, zij mogen deze mee naar huis nemen, bij verkoop zal de ■winkelstand worden ingeschakeld. Of het hier kan komen tot werkverruiming, dit is mogelijk, als er geschikte objecten wor den gevonden. Met deze cursussen zal «het vraagstuk niet zijn opgelost, maar B. en W. zullen al les doen wat mogelijk is. Spr. doet een beroep op de Bestuuren- bonden om him jonge mensch en te ver manen, aan deze cursussen deel te nemen. Spr. hoopt, dat deze poging succes moge hebben. Tegenover het verleenen van zak geld staan B. en W. afwijzend. De heer den Uyl meent, dat vergoeding voor slijtage van kleeding mag worden ge geven volgens een uitspraak van den mi nister zelf. Spr. vraagt B. en W. dit nog eens te willen overwegen. Wethouder Sprey betreurt de nu reeds afwijzende houding van een der Besturen bonden. De heer Boeren legt er den nadruk op, dat wij moeten volhouden en zien te be reiken wat wij kunnen. Spr. zegt, dat men moeite moet doen om de bezwaren te over winnen en desnoods kleeding verschaffen in plaats van geld voor kleeding. De on derwijzers op de scholen moeten medewer ken en bij de jongens, die de school verla ten, er op aandringen de cursussen te gaan volgen. De mededeeling van den heer Sprey wordt door den voorz. en den heer Koele- wenn tegengesproken. De heer Koelewijn zegt, dat de Alphensche Besturenbond geen jonge leden heeft, die voor de cur sussen in aanmerking komen. De Alphen sche Besturenbond zal echter gaarne zijn medewerking verleenen. Hierna aangenomen. 4o. Voorstel van B. en W. inzake ver huring van het perceel Raadhuisstraat 98 aan den heer K. Salverda. De heer Boeren maakt van de gelegen heid gebruik om er op te wijzen, dat de huren der gemeentewoningen moeten wor den aangepast aan de gewijzigde verhou dingen, analoog aan dit voorstel. De voorzitter zegt dit toe. 5o. Voorstel van B. en W. inzake wij ziging der verordening op de levering van electriciteit. De heer den Ouden meent, dat de aan sluitingen te duur zijn. Spr. noemt een be paalde aansluiting van 1.50, die 0.27 kost. De voorz. brengt dit verzoek over aan de commissie van bijstand in de bedrijven. De heer Boeren zegt niet bevredigd te zijn door dit voorstel. Spreker meent, dat deze heele zaak nog eens opnieuw grondig moet worden be zien, we moeten in dezen tijd een vischje uitgooien om een kabeljauw te vangen. Groote financieele bezwaren moeten worden ondervangen, de kosten moeten worden verminderd, om meer aansluitingen te krijgen. Spr. geeft in overweging dit voorstel nog eens te herzien in de commisie van advies. Wethouder Herngreen meent, dat de heer Boeren eigenlijk hiermede te laat is. De heer Boeren zet hierop uiteen, dat het alleen gaat om het belang van de zaak zelf. De voorzitter acht het niet juist dit voorstel aan te houden en spr. ontraadt dit dan ook. Het voorstel is in het belang van de gebruikers. De heer Boeren uit daarop tegen de op merkingen van den heer Herngreen zijn ontstemming over de wijze van behande ling in de commissie, waar men geen be hoorlijk cijfer van de deskundigen kan los krijgen. Indien men dan later die cijfers weet te krijgen, waardoor het inzicht verandert, wordt er verweten, dat men dit in de com missievergadering had moeten bespreken. Nadat de voorzitter er nogmaals op heeft aangedrongen om deze voordeelen maar vast te aanvaarden, trekt, de heer Boeren zijn voorstel in, waarna het voorstel van B. en W. zfi.st. wordt aangenomen. 6o. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging der verordening op de levering van gas. De heer den Uyl meent, dat dit voorstel van B. en W. niet veel resultaat zal hebben. Verstandiger ware het volgens spr. ge weest de comforen te verbeteren, die nu na 1 jaar verroest zijn. Wethouder Herngreen zegt, dat dit voorstel uit de diverse verzoeken der ver bruikers is geboren. Hierna zjist. aangenomen. 7o. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceel bouwgrond aan de Van Boetzelaerstraat, aan den heer W. van Beyeren qq. Aangenomen. 8o. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceel grond aan de Van i Dijkstraat aan den heer W. Brouwer qq. Aangenomen. De heer van Kleef die verlof heeft ge kregen om zijn schriftelijke vragen over de werkloozensteun nu reeds toe te lich ten, zegt dit toch liever alsnog schriftelijk te zullen doen. Bij de rondvraag merkt de heer B. Sprey op, dat hij gezien heeft, dat een ge deelte van de Lage Zijde bij de Kerkvaart geasphalteerd wordt. Spr. geeft in overwe ging ter plaatse wat grond van eenige boer derijen over te nemen ter verbreeding van den weg. Hierna sluiting. WILT U IETS WETEN? Vraag: Ik heb een palm, die ik heb verpot in een mengsel van turfmolm, aar de, bladeren, koemest, en dun van varkens. Is deze grond goed daarvoor of moet er nog kalk of ander soort kunstmest aantoe gevoegd worden? Antwoord: De beste grondsoort voor het verpotten van Palmen, is humus, be staande uit verteerde kleigraszoden, blad- aarde, en oude verteerde koemest. Als dit goed door elkaar is gewerkt, hebt u de ver- eischte potaarde. Verhouding b.v. een krui wagen oude verteerde koemest, halve krui wagen graszoden van zwaar land, en vier a vijf wagens bladaarde. Bij het verpotten, het volgende in acht nemen. Potkluit van palm heel laten. Niet te groote pot nemen, een gebruikte pot eerst schoon boenen bin nen en buiten. Een nieuwe pot eerst in een emmer water stoppen, dan trekt de lucht er uit. De te gebruiken pot aan de binnen- VAN HOITIKA. zijde insmeren met koemest, onder in de pot eenige potscherven. Nieuwe aarde met een stokje goed aandrukken. Palm in het licht zetten, in volle zon. Palm 's zomers de bladen iedere week afsponzen, wanneer er een zachte regen valt palm er in zetten. Wanneer een palm bestaat uit drie planten (zoogenaamde Gentsche toef) moet men bij het verpotten de planten niet uit elkaar ha len, in de meeste gevallen gaan ze dan dood. Palm behoeft niet ieder jaar verpot te wor den, in het voorjaar verdunde koemest ge ven. De genoemde verhouding welke vraag steller noemt, voor potgrond voor palmen lijkt niet gewenscht, de verhouding koemest en molm is te groot, een te groot kwantum molm maakt de grond koud. De door u ge noemde klaargemaakte grond is geschikt om een Rhododendrumvak of Rozenperk aan te vullen. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 2de lijst Trekking: van Dinsdag 2 April 1935 Hooge Prijzen 1500.— 8834 1000.— 3423 8229 9953 400.— 3253 5592 15868 18937 2001693 3162 11833 18760 100— 625 7667 7980 14756 15344 18682 19652 Prijzen van 30. 4 8 15 18 23 72 191 220 221 307 373 445 4-50 463 551 561 573 600 604 634 640 670 688 692 721 750 811 818 877 910 921 953 967 1019 1040 1061 1074 1140 1148 1268 1269 1296 1307 1310 1326 1359 1365 1447 1459 1460 1468 1469 1496 1508 1542 1547 1570 1618 1623 1630 1684 1707 1835 1859 1863 1882 1918 1925 1931 1940 1958 1983 2015 2038 2053 2093 2135 2137 2139 2214 2254 2293 2310 2345 2357 2363 2376 2386 2490 2626 2630 2636 2642 2749 2754 2762 2764 2767 2770 2775 2777 2789 2792 2794 2813 2818 2842 2879 2919 2943 2946 2990 3007 3031 3093 3163 3182 3270 3289 3291 3296 3310 3324 3397 3434 3439 3460 3599 3606 3650 3655 3675 3694 3729 3784 3787 3797 3808 3900 3953 4011 4065 4100 4117 4129 4131 4160 4172 4221 4235 4268 4318 4330 4364 4411 4422 4462 4513 4527 4631 4661 4691 4703 4712 4754 4766 4776 4305 4818 4889 4949 4953 5024 5044 5046 5078 5087 5145 5185 5206 5210 5241 5330 5332 5400 5440 5441 5459 5596 5599 5686 5702 5749 5764 5774 5777 5782 5792 5804 5822 5826 5835 5848 5854 5867 5875 5913 5914 5952 6003 6032 6034 6072 6078 6108 6121 6124 6137 6161 6167 6i70 6226 6234 6268 6274 6296 6299 6390 6398 6401 6402 6410 6418 6447 6504 6517 6539 6568 6595 6615 6670 6696 6727 6781 6812 6815 6846 6849 6901 6906 6948 6993 7030 7064 7078 7080 7116 7124 7127 7209 7235 7276 7315 7328 7352 7437 7486 7489 7523 7528 7534 7577 7595 7614 7615 7702 7840 7847 7873 7958 7960 7982 3005 8021 8028 8065 8125 8219 8320 8330 8421 8426 8516 8562 8573 8588 8600 8605 8612 8637 8729 8734 8736 8754 9020 9047 9060 9087 9110 9111 9125 9136 9193 9244 9304 9313 9326 9332 9361 9409 9412 9414 9444 9451 9452 9484 9551 9604 9605 9626 9632 9638 9639 9678 9716 9838 9846 9849 9865 9868 9875 9903 9915 9940 9992 10058 10104 10121 10131 10165 10180 10192 10243 10265 10320 10344 10345 10377 10396 10401 10425 10447 10487 10513 10567 10572 10575 10592 10618 10657 10659 10668 10689 10696 10731 10736 10764 10805 10861 10907 10917 10930 10943 10969 10993 11075 11085 11106 11159 11211 11218 11285 11292 11296 11357 11396 11419 11420 11452 11498 11502 11568 11577 11579 11719 11763 11764 11845 11859 11863 11887 11895 11928 11929 11993 12019 12021 12047 12073 12120 12208 12221 12288 12292 12300 12304 12332 12333 12357 12394 12400 12410 12431 12446 12447 12500 12512 12567 12570 12597 12647 12718 12739 12758 12781 12814 12815 12841 12845 12859 12901 12903 12905 12908 12915 12955 12990 12992 13001 13021 13054 13085 13106 13133 13146 13158 13188 13240 13331 13356 13467 13468 13489 13493 13571 13597 13612 13633 13655 13665 13677 13789 13816 13833 13863 13903 13975 13984 14050 14059 14126 14166 14171 14176 14183 14198 14230 14258 14277 14288 14317 14324 14385 14449 14484 14505 14520 14522 14533 14542 14577 14584 14601 14616 14621 14666 14683 14840 14844 14929 14935 15020 15095 15122 15146 15152 15191 15201 15268 15331 15382 15386 15462 15565 15575 15576 15584 15600 15608 15624 15646 15718 15737 15756 15812 15860 15872 15919 16006 16011 16020 16023 16079 16102 16154 16169 16176 16182 16183 16272 16295 16331 16382 16443 16457 16505 16532 16541 16580 16594 16610 16627 16631 16673 16748 16798 16854 16855 16857 16891 16916 16923 16925 16952 16953 16968 16971 16975 16994 17045 17146 17212 17251 17265 17366 17373 17394 17456 17486 17569 17609 17611 17613 17632 17639 17663 17681 17708 17734 17740 17757 17770 17794 17912 17916 17920 17934 17937 17987 18023 18067 18105 18132 18188 18203 18210 18221 18223 18224 18242 18268 18362 18433 18478 18480 18509 18620 18639 18675 18706 18717 18726 18855 18915 18917 18935 19031 19033 19035 19058 19067 19074 19096 19179 19256 •19288 19309 19319 19351 19360 19361 19363 19397 19482 19510 19529 19532 19542 19668 19669 19691 19712 19730 19738 19743 19751 19788 19807 19867 19906 19934 19971 19989 20069 20093 20108 20110 20115 20158 20176 20178 20249 20282 20283 20310 20319 20336 20361 20396 20431 20492 20506 20528 20543 20558 20640 20649 20658 20675 20717 20725 20747 20802 20804 20839 20853 20861 20875 20896 20928 20950 20989 20999 DE IUCHTR00VERS 245. De vliegenier nam voor de afwisseling een kuitbroek, polohemd, zonnehelm en een parasol. Piet wou met alle geweld een generaalssteek met veel pluimen hebben, een admiraalstenue en een lange sleepsabel. Opeens hoorden ze een fluit. Het lijkt hier wel kermis. Zou dat de draai molen zijn? 246. Aldus uitgedost liepen ze de straten tusschen de ten ten verder door en niemand lette op hen. Ze moesten be paald in een filmbedrijf terecht zijn gekomen, waar ieder een gewend was een ander in alle mogelijke en onmogelijke kleeding te zien loopen. Ze zagen een hoop menschen naar een plek gaan en gingen daarom die kant ook maar uit.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7