BUITENUND Devaluatie-gevolge UIT DE OMGEVING DINSDAG 2 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT fWEEDE BLAD. - PAG. 6 VAN HET VATICAAN. GEHEIM CONSISTORIE. Twee nieuwe heiligen. De H. Vader deelde gisteren officieel de benoeming mede van kardinaal-staatsse cretaris Pacelli tot Camerlengo der Heili ge Roomsche Kerk als opvolger van wijlen kardinaal Gasparri en van mgr. Hinsley tot aartsbisschop van Westminster als op volger van wijlen kardinaal Bourne. Het college van kardinalen betuigde daarna zijn instemming met de heiligver klaring van de Engelsche martelaren, John Fisher en Thomas Mora. Het geheime consistorie werd om 10.05 uur geopend. Aanwezig waren negentien kardinalen, onder wie de kardinaal-aarts bisschop van Warschau. Nadat de H. Vader in wit gewaad op den troon had plaats genomen en een kort ge bed had uitgesproken, hield hij een toe spraak over de beide groote Engelschen, wier deugden en wonderen Hij verheer lijkte. Na de goedkeuring van de heiligverkla ring door de kardinalen belastte Zijne Hei ligheid kardinaal Laurenti met de voor bereiding van de formeele canonisatie, die, zooals bekend, in de Sint Pieter zal plaats hebben. BELGIE. PRIJSSTIJGINGEN EN NERVOSITEIT. Ondanks kalmeerende radio-rede. Ondanks het feit, dat de Belgische pre mier Zondagavond door middel van de ra dio een beroep heeft gedaan op de bevol king om zich kalm te houden, was het pu bliek gisteren zeer nerveus en men kan zeggen, dat het geheel van de wijs is, meldt de „TeL" Vooral op de beurs, die gisteren weer geopend is, heerschte een abnormale toe stand en overal verkeerde men in groote opwinding. Buiten de beurs groepten steeds menschen bijeen, die door een groot aantal politie-agenten onophoudelijk tot doorloo- pen moest worden gemaand. In het beursgebouw zelf was de drukte nog grooter. Onder de beursmenschen heerschte een ware koortsachtige stemming en de meest tegenstrijdige berichten deden de ronde. De klanten van de effectenmake laars waren door de talrijke alkaar tegen sprekende adviezen in vele gevallen van de wijs gebracht, dat zij niet meer wisten, waaraan zij zich te houden hadden. Verscheidene zakenlieden hebben on-* danks de aangekondigde maatregelen te gen prijsverhooging, de prijzen van htm ar tikelen verhoogd. De vereend ging van schoenfabrikanten heeft medegedeeld, dat zij haar prijzen met 15 pet. heeft verhoogd. Wat de zakenmenschen het meest ver ontrust is het feit, dat als hun voorraden op zijn, zij tegen hoogere prijzen zullen moe ten inkoopen. Vele winkeliers, die slechts geringe voorraden hebben, missen het noo- dige kapitaal en zullen derhalve moeten leenen. Het is bijna zeker, dat binnen enkele da gen ook de broodprijzen zullen worden ver hoogd, terwijl de prijs van het brood on der het kabinet-Theunis herhaaldelijk is verlaagd. Ook onder het personeel in overheids dienst heerscht groote ongerustheid. Pas onlangs is hun salaris met 5 pet. gekort, in verband met de daling van de kosten voor levensonderhoud. Nu de prijzen overal een stijgende ten dens vertoonen, vragen de rijksambtenaren en ook de ambtenaren in provincialen en gemeentelijken dienst zich af hoe zij in de toekomst met him verlaagd salaris'moeten rondkomen. De bond van ambtenaren zal binnenkort een bijeenkomst beleggen om den toestand, die door de jongste regee- ringsmaatregelen is geschapen, te bespre ken. De coöperatieve bond van ambtenaren en beambten in overheidsdienst heeft in middels den prijs van de verschillende ar tikelen met 10 pet. verhoogd. De vereeni- ging van kleermakers heeft aangekondigd, dat met ingang van vandaag de prijzen van costumes 10 pet. hooger zullen worden. De ongerustheid en ontevredenheid blijkt wel duidelijk als men luistert naar de ge sprekken in de trams en autobussen. Ieder een klaagt over de stijging der goederen- prijzen en op de gezichten van het publiek is duidelijk de ontevredehheid te lezen. Wat den toestand nog erger maakt, is, dat juist gisteren, ingevolge een vroeger genomen besluit de loonen der mijnwer kers met vijf procent zijn verlaagd, het geen juist van kracht werd op het oogen- blik, dat de kosten van levensonderhoud begonnen te stijgen. De heer Soudan, minister van Justitie, heeft een besluit afgekondigd, waardoor aanplakking van alle prijzen van koopwa ren voor het geheele land weer verplich tend wordt. Gisteravond verklaarde de heer van Lsacker, minister van Economische Zaken, dat hij de resultaten van zijn besprekingen om de prijzen te doen verlagen als bevre digend kan beschouwen. Functionarissen van de ministeriedien sten van handel, industrie en mijnen heb ben een onderzoek ingesteld naar de prijs verhooging om daartegen maatregelen te stellen. LUXEMBURG DEVALUEERT OOK. Met 10 procent. Krachtens speciale volmachten, met be trekking tot de Luxemburgsche economi sche problemen, heeft de Luxemburgsche regeering besloten den Luxemburgschen franc, die tot dusver met den Belgischen franc op eenzelfde pariteit stond, met 10 pet. te devalueeren. De Luxemburgsche franc heeft ten op zichte van den Belgischen francs een waar de van 1.25. Een medewerker van de „Soir" heeft het Luxemburgsche Kamerlid Aug. Thorne de vraag gesteld, of dit verschil in de twee munteenheden op een mogelijke afschei ding van de Luxemburgsch-Belgische tol- unie wyst. Het Kamerlid verklaarde echter dat deze kwestie niet wordt overwogen. De devaluatie van den Belgischen franc wettigt in geen enkel opzicht het opzeggen van de tolunie. DUITSCHLAND. DE BEZWAREN TEGEN HET OOST-PACT Duitschlands voorbehoud. Het Duitsche Diplomatieke Correspon dentiebureau schrijft over het bezoek van Eden aan Moskou: Men weet thans ook in Moskou wrat Duitschland wil. Ook Duitschland is zon der twijfel voor de organisatie der veilig heid voor allen, maar men beseft hier dat er vele wegen naar Rome leiden. De Duit sche bezwaren tegen het Oostpact zijn be kend. Het kan in de practijk niet worden gehandhaafd, zooals ook de Memellanders aan den lijve ondervinden van de zooge naamde viermogendhedengarantie. Zulke ervaringen doen in Duitschland steeds weer twijfel ontstaan of de conse quenties van pacten wel voor alle deelne mers gelijk zijn. Het gaat niet aan pacten te gebruiken als coulissen voor onder- grondsche allianties en militaire accoorden. Dat zou beteekenen dat niet alle deelne mers aan een regionaal pact in staat zijn loyaal daaraan mede te werken. Dat sys teem heeft het instituut van den Volken bond is discrediet gebracht. ZWITSERLAND. BERN VRAAGT JACOB'S UITLEVERING. Ontvoering als vaststaand feit beschouwd. De Zwitsersche gezant heeft gisteren den Duitschen minister van Buitenlandsche Za ken, baron Von Neurath, een protestnota overhandigd met betrekking tot de ontvoe ring van den journalist Berthold Jacob. Naar te Berlijn wordt aangenomen heeft de Zwitsersche regeering de stelling van de Duitsche autoriteiten, dat Jacob het Duit sche grondgebied vrijwillig zou hebben be treden, met bewijzen weerlegd. Zwitser land beschouwd; de ontvoering als een vast staand feit en vraagt Jacob's uitlevering naar Zwitserland. SPANJE. POGING VAN LERROUX FAALT. Leider der boerenpartij met kabinets vorming belast. Lerroux, die door den president was be last met de opdracht een kabinet te vor men op „breede basis" is hierin niet ge slaagd door de tegenwerking van de zijde van de katholieke Accion Popular, de boe renpartij en de liberalen. Thans is de leider der boerenpartij Mar tinez de Velazco met de vorming van een kabinet, eveneens op „breede basis", de w. z. een kabinet, dat op de medewerking zou kunnen rekenen van die burgerlijke partijen, die tijdens den opstand van Octo ber in meerdere of mindere mate sympa thiseerden met de opstandelingen. Het tot stand brengen van een zoodanig kabinet wordt zeer bemoeilijkt door de weigering van Gil Robles, den leider der volksactie, in een uitbreiding der „basis" in linksche richting toe te stemmen. POLEN. EDEN TE WARSCHAU. De Engelsche geheimzegelbewaarder An thony Eden is te Warschau aangekomen. RUSLAND. DE VERBANNING VAN ARISTOCRATEN. Sfmptoom van angst. De veronderstelling, dat de 1100 leden van de vroegere aristocratie te Leningrad werden gearresteerd en verbannen, niet omdat hun een bepaald politiek misdrijf kon worden ten laste gelegd, doch in ver band met de algemeene politieke situatie, vind bevestiging in een telegram uit Mos kou, schrijft het „Hbld". Dit telegram zegt, dat deze menschen werden gearres teerd en verbannen, omdat zij „gemakke lijk vijanden zouden kunnen worden" van, den Sovjetstaat. Hieruit blijkt een keer te meer, hoe nerveus de autoriteiten te Mos kou eigenlijk zijn, hoe bevreesd zij zijn voor de militaire activiteit der Duitschers en hun agitatie in de randstaten, en even eens voor de reactie, die een en ander onder bepaalde omstandigheden zou kunnen heb ben in de Sovjet-unie zelf. In de jaren van burgeroorlog, ook in den hevigen strijd met de linksche en recht- sche oppositie, zijn deze groepen uit de burgerlijke samenleving steeds ontzien en gespaard; thans, terwijl de Sovjetregeering verklaart, dat Sovjet-Rusland een volledi ge proletrische staat is geworden, waarin de restanten der burgerlijke samenleving als quantité négligeable kunnen worden beschouwd, worden deze grootscheeps op gepakt en verbannen. „Omdat zij gemak kelijk vijanden zouden kunnen worden!" De onderdanige betuigingen van vriend schap voor Frankrijk en Engeland, het „God save the King" voor Eden, de heil dronk op den Engelschen koning zijn klaar blijkelijk alle uitingen van politieke ge- prangdheid, van gecamoufleerde nervosi teit. Een interessante figuur: op kapitalis tische staten wordt een beroep gedaan om te verhinderen, dat het binnenlandsch po litiek gevaar, dat in de aanwezigheid van nog slechts een handjevol aristocraten te Leningrad schuilt, dreigende vormen gaat aannemen. Waarom worden deze oud-aristocraten verbannen en waarom wordt hun niet toe gestaan, naar het buitenland uit te wij ken? Weten deze menschen te veel en wenscht men hen daarom niet te laten gaan? Het verdere verblijf voor deze bal lingen op het grondgebied der Sovjet moet wel byzonder hard zijn. Het feit, dat 2900 Russische ambtenaren van den Chineeschen Oosterspoorweg geweigerd hebben naar hun vaderland terug te keeren. is in dit op zicht zeker wel kenteekenend. Bij de verbroedering van de communis tische Sovjets met de kapitalistische staten van het Westen is het wellicht dienstig, het bovenstaande even in zijn eigen licht te plaatsen. Opdat het niet onder de speeches en fanfares bedolven wordt. GRIEKENLAND. UITZONDERINGSTOESTAND AFGEKONDIGD. Kamer en Senaat ontbonden. De ministerraad, die vier uur vergader de, besloot tot de afkondiging van den uit zonderingstoestand, alsmede tot de onmid dellijke ontbinding van Kamer en Senaat. De verkiezingen zijn bepaald op 19 Mei. De te- kiezen Nationale Vergadering zal tot taak hebben de grondwet te wijzigen. In het kader der door de regeering vastge- steldes beginselen zal een commissie een nieuw ontwerpgrondwet opstellen, geba seerd op de handhaving van het parlemen tair karakter der republiek. BUITENLANDSCHE BERICHTEN INTERN. HOTELRAT GEARRESTEERD. Hij bekent 50 diefstallen te hebben gepleegd. In een hotel bij het station van Anhalt is Zaterdag een internationale hoteldief gearresteerd. Hij was door zijn zonderling optreden bij het hotelpersoneel opgevallen, dat daarop de politie waarschuwde, welke tot arrestatie overging. Het bleek hier te gaan om den 38-jarigen Rus Apollo K., die, na een uitvoerig kruisverhoor tot dusverre bekend heeft ongeveer 50 hoteldiefstallen te hebben gepleegd in Duitschland, Zwit serland, Warschau en Parijs. Hij was vroe ger Russisch officier en heeft later verschei dene jaren gediend in het Fransche vreem delingenlegioen. Zijn optreden is perfect, en hij ging altijd elegant gekleed, hetgeen hem in staat stelde in dc verschillende luxe hotels onopgemerkt te blijven en zijn slag te slaan. In den loop der jaren heeft hij enorme bedragen buit gemaakt, met be hulp waarvan hij een weelderig leven leidde. HAUPTMANN MOET BETALEN. Edward J. Reilly, de verdediger van Bruno Hauptmann in de zaak-Lindbergh, heeft zijn cliënt gisteren een declaratie aangeboden van 25.000 dollar „voor be wezen diensten." KRUPP STELT DRIE HOOGOVENS WEER IN BEDRIJF. De firma Krupp heeft drie hoogovens, welke sedert 1931 buiten gebruik waren gesteld, weer in bedrijf genomen. VOORHOUT. INWIJDING NIEUWE R.-K. JONGENS SCHOOL. Vele goede wenschen. Gistermorgen, 1 April des morgens om 8 uur hadden alle leerlingen der R.-K. Jon gensschool „St. Antonius" een groot ge deelte van het kerkgebouw gevuld, toen de weleerw. heer J. Kragtwijk, kapelaan dezer parochie, een stille H. Mis opdroeg, om Gods zegen te vragen over de nieuwe Jongensschool. Het maakte waarlijk in druk te zien dat zooveel jongens met him onderwijzers ter H. Tafel togen. Dit alles was een sobere, doch niet minder indrukwekkende feestelijke viering van de opening eener nieuwe school. Aanwezig was tevens de schoolarts, dr. H. A. G. Bots, de aaniemr, L. P. H. Ves- ter, en de architect, J. H. M. van Halteren te 's-Hertogenbosch. Te ongeveer half elf arriveerden aan het Onder voorzitterschap van den burge meester, G. Bulten, kwam de Raad in open bare vergadering bijeen, terwijl alle leden aanwezig waren. Nadat de noodige formaliteiten waren vervuld, werd de heer Prins als lid toege laten en door den voorzitter verwelkomd. De notulen werden hierop onveranderd vastgesteld, terwijl het lid Van Reijsen, die de vorige maal ter vergadering afwezig was, zeide zich volgaarne aan te sluiten bij datgene wat de voorzitter heeft gezegd in het „In Memoriam" van wijlen wethouder Van der Laan; spr. si uit zich gaarne aan bij de woorden van lof aan het adres van den ontslapene gewijd. Onder de ingekomen stukken werd voor gelezen een dankzegging van Mevr. Wed. Van der LaanDe Bruijn, voor de vele blij ken van belangstelling en deelneming, on dervonden bij het veriies van haar echt genoot; hierna werden voorgelezen de pro cessen verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger en administrateur van het waterbedrijf, waaruit bleek, dat kas en boeken in overeenstemming waren be vonden. Thans wordt melding gemaakt van een schrijven van Gedeputeerde Staten, waai^bij zij voor Voorhout vaststellen, dat het pre sentiegeld der raadsleden wordt gebracht van 260.op 250. Het lid Spierenburg merkt hierbij op, dat hij nu direct deze houding van Gedep. Staten niet kan toejuichen; immers 4 jaren geleden werd de Raad met 4 zetels uitge breid, zoodat ook het presentiegeld zou moeten worden verhoogd; hiertoe heeft de Raad uit bezuinigingsoverwegingen niet besloten. De financieele positie der gemeen te was van dien aard, dat de Raad besloot, het bedrag dat eertijds voor 7 leden gold, te weten 260.per jaar, thans met 11 leden op dat bedrag te handhaven, hetgeen dus een aanmerkelijke verlaging beteeken- de. Evenwel zal de Raad zich toch hierbij moeten neerleggen. Van Gedep. Staten js vervolgens nog be richt binnengekomen tot goedkeuring van schoolgebouw, gelegen aan de Ter Haar Romenystraat, de zeereerw. heer pastoor, H. A. G. Bots, de aannemer L. P. H. Ves terwij 1 het onderwijzend personeel mede aanwezig was. Na eenige oogenblikken werden aan het schoolgebouw ontvangen de voor deze gelegenheid genoodigden, on der wie we opmerkten het gemeentebe stuur van Voorhout, de inspecteur bij het Lager Onderwijs in de inspectie Leiden, den heer J. Baak; het voltallige kerkbe stuur in zijn kwaliteit van schoolbestuur, Rector L. M. van der Griendt en br. Mo- destus, hoofd der R.-K. lagere school ver bonden aan de B. N. S., terwijl namens de R.-K. lagere school voor Meisjes „St. Ag nes" aanwezig waren de dames G. F. M. Baake en M. H. J. van Rooij. In aller tegenwoordigheid werden hi^r de plechtigheden voltrokken door den zeer- eerwaarde Pastoor Heijtveld, waarna de geestelijkheid en de genoodigden zich naar de pastorie begaven; intusschen werden den leerlingen tractaties uitgereikt. In de pastorie aangekomen, werden de gasten eenige ververschingen aangeboden, waaronder allereerst het woord werd ge voerd door den pastoor. Zijneerw. uitte in de eerste plaats woorden van gelukwensch tot het schoolbestur, met deze kerkelijk plechtige inbezitname, terwijl ook het ge meentebestuur werd gefeliciteerd met dit nieuwe gebouw, hetwelk het uiterlijk aan zien der gemeente zeker zal verbeteren. Bij deze woorden van welgemeende fe licitatie, kon spreker zich niet weerhou den om vanaf deze plaats dank te bren gen aan het gemeentebestuur en den Raad der gemeente Voorhout, voor de cou lante medewerking welke zij bij de tot standkoming aan den dag hebben gelegd. Ook den heer inspecteur bij het Lager On derwijs tn in niet mindere mate den archi tect werden woorden van oprechten dank toegevoegd. Ook de aannemer, de heer L. P. H. Vester alhier, kreeg dankwoorden in ontvangst te nemen voor de keurige wijze van oplevering van dit eenvoudige doch schoone schoolgebouw. Overigens feliciteert spreker het hoofd der school, den heer H. Allard en het aan wezige personeel daarbij de wensch uit sprekende, dat het hen gegeven moge zijn met blijheid, opgewektheid en met de frischheid als van een nieuw gebouw, nog vele jaren te kunneiï lesgeven in het be lang van de toekomst der Voorhoutsche be volking. Hierna was het wcford aan den heer G. Bulten, burgemeester dezer gemeente, die het van het schoolbestuur destijds appre cieerde, dat zij eerst kwamen met plannen tot verbouw der oude school, welke plan nen dank zij de te hooge kosten geen door gang konden vinden, aangezien een nieuwe school hoegenaamd geen meerdere uitgave met zich medebracht. Voorts memoreert spreker het verloop van de werkzaamheden aan de diverse plannen'verbonden, om te besluiten met een dankwoord aan het schoolbestuur voor de wijze waarop het ge handeld heeft. Wij bezitten thans een ge bouw, dat wel niet grootsch is opgezet, maar in alle opzichten voldoet aan de eischen welke men aan een nieuwe school stellen kan. Zieker kan spreker niet nala ten hierbij den dank van het gemeentebe stuur over te brengen aan den heer J. Baak, den inspecteur bij het onderwijs, voor diens wijze adviezen, vooral bij de keuze van de plaatsbepaling, want inder daad zal de ligging van de school in deze straat, ook in de toekomst zeker geen di rect gevaar voor het verkeer opleveren. Ten slotte eindigt spreker met de wensch, dat tot tevredenheid van den inspecteur en schoolbestuur in de toekomst, in dit nieu we gebouw, nog vele jaren onderwijs zal mogen worden gegeven. Alvorens de heer inspecteur Baak het woord zal nemen verzoekt hij den aanwe zigen op te staan, om zijn weemoedige hul- lENTERAAD VAN VOORHOUT aankoop van het perceel grond aan de En gelsche laan, hetwelk bestemd zal worden voor vuilnisbelt, terwijl tevens de begroo- tingswijziging, diè o.m. hiermede verband houdit, goedgekeurd is terugontvangen Wethouders verkiezing. Hierna was aan de orde de verkiezing van een wthouder in de vacature wijlen-W. van der Laan. Na enkele stemming werd geko- z ende heer P. A. van Reijsen, met 6 stem men, terwijl de leden Van der Geer, Nijs- sen, Wi't/teman en Vester elk een stem op zich zagen vereenigd en een stem blanco werd uitgebracht. De voorzitter heet den heer Van Reijsen hartelijk welkom in het college van B. en W. waarna wethouder Van Reijsen voorzitter dankt voor zijn bemoedigende woorden, terwijl spr. hoopt werkzaam te zullen zijn ter behartiging der ware belan gen van de gemeente Voorhout, waaraan spr. toevoegt een dankwoord aan zijn mede leden voor het in hem gestelde vertrouwen. Uitkeering Bijzonder onderwijs. B. en W. stelden voor 80% voorschot te verfeenen op de exploitatie-vergoeding aan de bijzondere scholen in deze gemeenite, daarbij ais maatstaf aannemende de ge meente Losser, die een exploitatie-vergoe ding op haar gemeenterekening heeft staan van 7.80 per leerling. Het lid Spierenburg brengt een woord van dank aan het adres van het College van B. W. voor hun houding in casu, aangezien het voorstel van B. en W. van nu 30 cent per leeiling hooger is, als het bedrag waarop in de begrooting werd ge raamd. Na nog eenige toelichting werd dit punt z.h.st. aangenomen. Rondvraag. Het lid Spierenburg vraagt naar de vast stelling raadsverkiezing, waarop de voor zitter zegt, dat deze is bepaald op 5 Juni a.s. de te brengen aan de nagedachtenis van wijlen den heer W. van der Laan, in le ven wethouder dezer gemeente, een man die hij van meer nabij heeft mogen leeren kennen, en in hooge mate heeft leeren waardeeren. Nadat allen wederom gezeten waren, ver volgde deze spreker met een enkel woord van gelukwensch tot het schoolbestuur en het gemeentebestuur met de aanwinst van dit nieuwe gebouw, maar aangezien spreker tot taak is gesteld het toezicht op het onderwijs, wil hij zich ook' op dit on derdeel specialiseeren, en richt zich tot het hoofd en de leerkrachten aan deze school verbonden. Spreker wijst er o.m. op, dat in deze nieuwe school, de moeilijke taak wel ke op de schouders van een onderwijzer rust, en het niet te onderschatten verant woordelijkheidsgevoel, juist nog zwaarder is geworden. Dat vroeger nog wel eens wat door de vingers kon worden gezien van wege de minder gunstige toestand waarin het gebouw verkeerde, is nu geheel van de baan. Spreker verwacht van het hoofd der school, dat naast zijn onderwijs voor de klas, een groote stuwende kracht op waarts zal uitgaan vooral bij het geven van richtlijnen en leiding aan zijn personeel. Spreker besloot met de wensch, dat in deze nieuwe school, waar zon en lucht zoo ruimschoots gelegenheid hebben binnen te komen, ook door die zon, het licht en de lucht de blijheid, vroolijkheid en opge wektheid moge gebracht worden ook bij het onderwijs, hetwelk zeker aangenaam beinvloed zal worden door deze factoren en een gevoel van frischheid zullen geven en er toe zullen bijdragen tot grooter groei en bloei van het onderwijs in de gemeente Voorhout. Als laatste spreker voerde hierna nog het woord, den heer H. A. Allard, hoofd dezer nieuwe school, die in herinering bracht, dat het nu juist 13 jaren geleden was, dat de oude school is ingewijd geworden, waar bij spr. eveneens het woord voerde en toe zegde zijn uiterste best te zullen doen, en al zijn krachten te zullen geven, ter be vordering van het onderwijs in deze ge meente. Ook nu wil spreker deze toezeg ging herhalen, waartoe hij in staat hoopt te zijn, met de volle medewerking van het onderwijzend personeel, dat zich met hem nog vele jaren hoopt te geven voor het heil van Voorhout's jeugd, het heil van Voorhout in de toekomst. Na deze verschillende speechen bleef men nog geruimen tijd in de pastorie ge zellig bü elkander om later in den middag zijns weegs te gaan. Personalia. Tot tijdelijk onderwijze res in deze gemeente is benoemd aan de R.-K. Meisjesschool „St. Agnes" mej. A. D. W. J. Strottmann, wonende te Leiden. Gevestigd: G. Hartmans van Roosen daal en Nispen J. W. Minnebo, van Heijthuijsen F. B. Bigot, van Kerkrade J. F. Remmerswaal, van 'sGravenhage B. A. Boskamp, van Katwijk P. C. Boskamp, van den Berg van Katwijk C. J Bel, van Noordwijkerhout J Th. Wind van Veendam H. A. M van Hulsker van Veisen Th. Hemelrijk, van Amsterdam A. C. Koomen van Lisse C. A. Kop- pert van Hillegom G. A. J. de Mooij van Lichtenvoorde J. H. Lefeber van Haar lem G. J. A. Pols van Rotterdam G. A Verkoijen van Veghel A. J. Kruithof en kinderen van Leiden C. van der Maat van Sassenheim C. Does van Oesgtgeest J. Spreeuw van Noordwij kerhout C. J. Waijers van Helmond H Lemmers van Sassenheim J. C. Vink van Wassenaar J. Verberne van Deurne c.a. (N.B.) J. Hoogerbrug en gezin van Waddinxveen. Vertrokken: C. de Bruin naar Noord wijkerhout Th. v. d. Nouland naar Sas senheim W .H. D. Knippenberg naar Noordwijkerhout R. Klosse naar Am-

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6