OP VELER VERZOEK DINSDAG 2 APRIL 1935 DE LEIDSCHE COURANT UtRDE BLAD. - PAG. 9 bij drie zaken geweest en niet geslaagd? Maar kind eerst kijken bij Haagsch Modehuis, Groote Marktstraat h/Spui, Den Haag, dat weet je toch wel! GEMENGDE BERICHTEN Twee personen door schoten gewond. Tijdens de bijeenkomst van de N.S.B. in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam was het gisteravond in de omgeving daarvan zeer rumoerig. Het publiek groepte tezamen op de verschillende hoeken van de straten. Op geschoten jongens tartten de politie zooda nig, dat zij genoodzaakt werd telkens van de wapens gebruik te maken om de opdrin gende menigte te verspreiden. In de le Jan v. d. Heydenstraat bij de Hobbemakade had een ernstig incident plaats. De politie moest hier gebruik maken van de vuurwapenen, waarbij een aantal schoten werd gelost. Een daarvan trof de 27-jarige juffrouw F. v. d. B. Zij zakte on middellijk ineen. Het bleek, dat de kogel haar aan den linkerkant van het voorhoofd had getroffen en doorgedrongen was in de hersenen. In zorgwekkenden toestand is zij overgebracht naar het Wilhelmina Gast huis. Het tweede slachtoffer viel bij een charge op de Ceintuurbaan. Hier werd een 38-jari- ge man bij een charge door een schot in den hals getroffen. Dit geschiedde voor per ceel Ceintuurbaan No. 66. De man werd naar het Tesselschade Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is niet ernstig. Het rumoer duurde te omstreeks kwart over twaalf nog steeds voort. Nader vernemen wij, dat de beide gewon den, de 27-jarige vrouw en de 38-jarige man bij dezelfde charge zijn gewond. Een ruiter loste in de le Jan v. d. Heydenstraat bij de Ruysdaelkade eenige schoten. Een van de kogels ging over de gracht tusschen de Ruysdaelkade en Hobbemakade en trof op laatstgenoemde kade de daar loopende juf frouw. Een tweede schot trof den 38-jari gen man, die in de le Jan v. d. Heydenstraat fietste. Aanvankelijk reed hij door, doch op de Ceintuurbaan zeeg hij ineen. De vergadering van de N.S.B. liep te on geveer middernacht af. Een talrijke politie macht was aanwezig om de betoogers naar de verschillende deelen van de stad te be geleiden. Hierbij hadden geen incidenten plaats. INBRAAK IN PELTERIJEN-ZAAK. Vermoedelijke daders gearresteerd. Eenige dagen geleden werd ingebroken in de magazijnen van een pelterijenhandel aan de Lange Houtstraat te Den Haag. Het bleek, dat een partij bont ter waarde van ƒ2300 was gestolen. De partij bont werd nog dienzelfden nacht teruggevonden in een poort in de buurt van den winkel. De politie is er thans in geslaagd de ver moedelijke daders van deze inbraak te ar resteeren. Het zijn de 34-jarige E. van A., een berucht inbrreker en een 20-jarige chauffeur H. H. M. Beide verdachten zijn in het Huis -van Bewaring ingesloten. De politie meent door de arrestatie van den inbreker Van A. tevens de hand te hebben gelegd op een der daders van de vorige inbraak in dezelfde pelterijenzaak, welke eenige weken geleden gepleegd werd en waarbij een partij bont ter waarde van circa ƒ3000 werd gestolen. FRAUDE BIJ DE POSTERIJEN TE WAARDER. Postbode verduisterde ƒ800. In de gemeente Waarder is, aldus meldt de „Tel.", een postbode geschorst wegens gepleegde fraude ten nadeele van de Poste rijen. De postbode, die een zeer goede reputa tie genoot en zeer gezien was, heeft een be drag groot 800 verduisterd, welk bedrag de P.T.T. toebehoorde. De man heeft be kend. Waarom ook eens niet een zakhorloge als premie ge steld 2 Deze vraag kwam den laats ten tijd meermalen bij ons in. Welnu hier is die gewenschte en wij doen er nog een ket ting bij ook. Voorloopig geldend tot en met 16 April. Een ieder, die een abonné aanbrengt voor minstens drie maanden ontvangt een accuraat loopend horloge met ketting 102-JARIGE OVERLEDEN. De oudste inwoner van Oude Tonge en van Goeree en Overflakkee, de heer J. de Koning, die op 24 Februari j.l. 102 jaar werd, is overleden. CASTRICUM KRIJGT EEN PAVILJOEN BOVEN DE ZEE. Het moge dan met alle dingen, die de ontwikkeling van Castricum ten doel heb ben, niet even voorspoedig gaanMet één ding gaat het vlot en interessant. Dat is met de ontwikkeling van de badplaats. Voorts is door en met medewerking van de Provinciale Bedrijven op het laatste tra ject van den Zeeweg de kromming tusschen de duinen weggenomen, 'n Geheel nieuwe, breede en kaarsrechte weg is geprojecteerd, welke nu dadelijk op het laten we zeg gen: Automobiel-plein, achter het Bad hotel toeloopt. De oude weg blijft, ook als de nieuwe geopend is. En 'n derde weg zal in de toekomst nog volgen, benevens het bestaande wandelpad door de duihelling. LUCHTVAART POSTVLIEGTUIG PARIJS—LONDEN NEERGESTORT. Piloot aan opgeloopen verwondingen bezweken. Gisternacht heeft het nachtpostvliegtuig ParijsLonden bij Gournay-en-Bray een noodlanding moeten maken. De chef-piloot Bajac van de Fransch- Roemeensche luchtvaart-maatschappij werd zoo ernstig gewond, dat hij tijdens de over brenging naar het ziekenhuis overleed. Twee andere personen werden licht ge kwetst. „VLIEGENDE MAN No. 2 DOODGEVALLEN. Voor de oogen van zijn ouders. De „vliegende man no. 2", de 20-jarige parachutist, Baby Floyd Davis, is gisteren bij een vliegdemonstratie op het vliegveld te Flint (V.S.) voor de oogen van zijn ouders om het leven gekomen. Davis was namelijk van plan met een valscherm van dezelfde constructie als dat, waarmede de „vliegende man no. 1", Clem Sohn, zulke verrassende resultaten heeft behaald, van een hoogte van 2000 meter naar het vliegveld omlaag te zweven. Zeker van een overwinning, verliet hij hoog in de lucht zijn cabine en kroop be hoedzaam naar den vleugel. Een oogenblik nog en Davis sprong in de diepte. Het valscherm echter opende zich niet en de parachutist suisde met 'n ontzaglijke snelheid, ten aanschouwe van een groot aantal belangstellenden, loodrecht naar de aarde. Met een doffen slag sloeg hij tegen den grond en werd totaal verpletterd. Behalve zijn ouders waren talrijke toeschouwers van dit afgrijselijk gebeuren getuige. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Woensdag 3 April. Huizen, 1875 M. N CR V-uitz ending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble v. d. Horst en Gramo foonplaten. 1.30 Gramofoonplaten. 2.00 Orgelspel. 3.00 Chr. Lectuur. 4.00 Piano-recital. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landlbouwpraatje. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau en Gramo foonplaten. 7.30 Lezing. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Bach's „Johannespassion", door de Orat. Vereen. „Harderwijk", m.m.v. Di Moorslag (sopraan), S. Luger (alt), L. v. Tulder (tenor), W. Ravelli (bas), S. Jongs- ma (bas), Mr. P. J. Hoogenbergh (cembalo), Dr. J. G. v. d. Putten (orgel) en het Ned. Kamer-orkest. 10.25 Vaz Dias. 10.30—11.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 De Zonnekloppers. 9.30 Onze keuken. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 E. Walis en zijn orkest. I.15 De Notenkrakers. 2.00 Gramofoonplaten en kmiples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Hobo en piano. 5.45 Gramofoonplaten. 6.30 Orgelspel. 7.00 Sport uitzending en Viool-recital. 8.03 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.10 Joodsche uitzending m.m.v. het A'damsche Joodsche Koor, VARA-orkest en solisten. 9.40 Vaz Dias en VARA-orkest. 10.15 2de deel v. d. Revue „Van Lach tot Lach" van Meyer Hamel. II.3012.00 De Flierefluiters. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 Orgelspel 12.50 Chr. Manning's orkest. I.50 Orgelconcert. 3.10 Piano-recital. 3.35 Sted. orkest Bournemouth. 5.05 Western Studio-orkest. 5.35 Het Sharpe-Sextet. 7.25 Bach-Koralen. 7.50 Concert-inleiding. 8.05 BBC-sympohnie-orkest. (Om 9.10 Berichten). 10.20 „Roland", drama. II.2012.20 Jack Jackson en zijn Band. Radio Paris, 1648 M. 12.35 Orkest concert. 8.20 Kwartet, zang en declamatie. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Ritz". 2.504.50 Omroeporkest. 7.20 Oude Engelsche muzie/k. 8.201.20 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Orkestconcert. 11,20 Blaasconcert. 12.35 Gramofoonplaten. 1.35 Pianodiuetten. 3.20 Zang. 4.20 Concert uit Frankfort. 7.35 Omroepkleinorkest. 9.4011.20 Werag-Kamer-orkest, vocaal sextet en conférencier. Rorae.421 M. 8.20 Opera-uitzending. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.:. 1.302.20 Max Aiexys' orkest. 5.20 Het Pro Arte kwartet. 6.50 Zang en piano. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Max Aiexys' orkest. I.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Zang. 8.50 Mozart-concert m.m.v. solistén, koor en orkest. 10.5511_20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 „Stunde der jungen Nation": Preusz- entum. 8.05 Blaasconcert. 920 en 10.05 Berichten. 102011.50 Oskar Joost en zijn orkest. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Deutschl. sender. 10.35 Keulen. 13.55 Londen Reg. ±14.50 Kalundborg. 16.20 Keulen. 17.50 Brussel (VL). 18.20 Leipzig. 19.20 Weenen. 20.55 Brussel (Fr.). 22.20 Deutschl. sender. 4e Programma. 8.05 Luxemburg. 9.30 Gramofoonmuziek G.R.D. 10.30 Droitwich. II.05 Londen Reg. 12.05 Droitwich. 18.20 Keulen. 18.50 Londen Reg. 19.50 Droitwich. 22.20 Boedapest. 22.50 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). klaagd, dat de biefstuk te hard was? (Ric Rac). FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch Mrs. PATRICK McGILL. IT) Behalve Hetty moest hij ook aan de kinderen denken; zooals iedere normale jonge man hield hij dol van kinderen en vooral tot kleine Chick voelde hij zich aangetrokken. Maar de stem der liefde overschaduwde de stem der zorg en met iedere vezel van zijn natuur gaf hij zich over aan zijn jong zonnig geluk en aan de groote verwach tingen, die hij van het leven koesterde. „De liefde heeft den sleutel tot mijn ge- hik en de liefde zal mij ook den weg wij zen", dacht hij zacht fluitend, terwijl hij ernstig drie dingen bekeek: de ring, de hu welijksvergunning en zijn beurs. Hij stak een witte bloem in zijn knoopsgat en liep vroolijk de breede stoep af naar de wach tende taxi. Het was één uur en zonder onnoodig op onthoud zou de rit een half uur duren. „Niets is beter dan goed op tijd te zijn", zei Jack bij zichzelf, behaaglijk in de kus sens achterover leunend en af en toe zijn oogen sluitend om zich het beeld van Het ty beter voor den geest te kunnen halen, zooals hij wist, dat zij voor het altaar zou staan, bedeesd, misschien een beetje bleek, maar snoezig lief en aantrekkelijk. Een bloemenverkooper met een mand witte en lila viooltjes hield hem een bos je onder zijn neus terwijl de taxi voor het verkeer in Oxford Circus moest stoppen. In zeker opzicht herinnerde ze hem aan Hetty in hun bescheiden geurende schoon heid. „Hoeveel kost alles bij elkaar?" vroeg liij roekeloos. „U kunt ze hébben voor een Pond", zei de koopman, die ook al een mooie winst gemaakt zou hebben als hij ze voor tien shillings gegeven had. „In orde; gooi ze hier maar in", ant woordde de stralend gelukkige bruide gom", en wees pp de plaats naast hem. Een regen van viooltjes daalde op de kussens neer en Jack verzamelde ze tot een groote toef, en schikte ze tot een kleurige, geurende bouquet. Zoo verdiept was hij in zijn bezigheid, dat hij afwerend zijn hoofd schudde, toen een klein krantenjongetje probeerde hem een courant te verkoopen. Als hij er aan gekocht had, zou hij er het portret van een meisje in hebben ge zien, dat hij verwachtte binnen weinige oogenblikken aan het altaar te treffen en hij zou haar dan hebben gezien in de bank der beklaafden met aan den anderen kant het portret van zijn vader, die getuigenis tegen haar aflegde. Hij had zijn vader dien morgen niet ge zien eer hij wegging en daar hij ook geen krant had gelezen verkeerde hij in vol slagen onwetendheid van al het tragische gebeuren, dat zich dien morgen had afge speeld. „Wacht hier tot ik terug kom; dan moet je mij en mijn vrouw naar Fuller's Hotel in Westminster brengen". Hoeveel moeite hij zich ook gaf, Jack kon niet beletten, dat zijn stem verrader lijk trilde toen hij de woorden „mijn vrouw" uitsprak en de chauffeur moest een glimlach inhouden toen hij antwoordde: „Zeker mijnheer", zonder te denken, dat. zijn „vrachtje" de held was van den „Ro man uit de groot wereld", waarvan hij ge durende zijn middagmaal had zitten genie ten. Jack liep door het breede voorpad van de oude Parochiekerk njet een gevoel van eerbied, dat zijn hartstochtelijke, jonge liefde even overheerschte. Hij wist? dat hij een half uur te vroeg wias, maar toch doorboorde zijn zoekende cogen de halfduistere ruimte; het zou toch mogelijk kunnen zijn, dat Hetty ook te vroeg was! Et welde een gevoel van teleurstelling in hem op, toen hij zich bewust werd, dat hij de eenige was in de groote, duistere ruimte en hij verdreef zich den tijd door op zijn teenen door de zijbeuken te loopen en de opschriften op de steenen en mar meren gedenkplaten te lezen; hoewel hij oe woorden met zijn oogen las, kon zijn trein de beteekenis er van niet vatten; voortdurend zag en hoorde hij in zijn ge dachten het beeld en de stem van het meisje wier leven spoedig aan het zijne verbonden zou zijn. In tien minuten keek hij acht keer op zijn horloge en drie keer liep hij naar de deur cm met zoekende oogen den weg af te sta ren. Maar de torenklok sloeg twee en nog was zijn bruid niet gekomen, hoewel de kerk dienaar reeds in ambtsgewaad met het ge bedenboek in de hand uit de consistorie kamer was gekomen in de verkrachting het jonge paar bij het altaar te zullen vin den. De priester, die eerst een uur geleden van buiten was gekomen, had evenmin als Jack een courant gezien. „O, maar het is iets heel gewoons, dat men op de bruid moet wachten; wees u maar niet ongerust, mijnheer Perivale", zei de oude man glimlachend, toen Jack om vijf minuten over twee bleek en ze nuwachtig werd. Maar toen de klok verluidde, dat er een half uur voorbij was, begon ook de pries ter bedenkelijk te kijken. „Zou het misschien aanbeveling verdie nen een boodschap naar haar huis te zen den?" was de eenige raad, die hij geven kon. „Maar", voegde hij er aan toe, op zijn horloge kijkend, „dan zal het misschien te laat worden om de plechtigheid nog te vol trekken als u terugkomt. Ik zou u raden tot morgen te wachten", eindigde hij vrien delijk. „Heel goed", zei Jack diep ongelukkig. Alle verwachting was bij hem verdwe nen; al het licht was gedoofd uit den dag, die de mooiste uit zijn leven had moeten zijn. Een ontzettende angst verteerde hem; er moest iets gebeurd zijn; daarvan was hij overtuigd. Een koud, wee gevoel maakte zich van hem meester en tegelijkertijd kwam er een denkbeeld in hem op. Zou zijn vader iets te maken hebben met het niet verschijnen van Hetty? „Rijdt als de duivel naar dit adres", riep hij den chauffeur toe, die medelijdend keek naar het angstige bleeke gezicht en hij zich zelf dacht hij, hoeveel beter het er in de wereld uit zou zien, wanneer er geen vrou wen waren. In Hetty's huis waren alle gordijnen neergelaten, toen Jack's taxi voorreed en in zijn angst dacht hij natuurlijk het aller- l ergste. „Hetty is dood!" snikte hij, terwijl hij met doodsangst in zijn oogen en de schrik in het hart zoo geweldig hard. en lang aan de voordeur klopte, dat een buurvrouw voor het raam verscheen. Er kwam niemand; zeven maal herhaal de Jack zijn kloppen; toen probeerde hij de vensters te openen, maar die waren ge grendeld. Hij ging naar den achterkant van het huis en probeerde de achterdeur, die echter ook gesloten was. De buurvrouw had wel de krant gele zen en was ook bij de rechtszitting ge weest. Ze deed haar mantel en hoed aan en liep ijlings langs het pad van Hetty's klei nen voortuin. Zij wist wie Jack was.... haar instinct had het haar gezegd. „Neemt u mij niet kwalijk....' begon zij; verbaasd keek Jack haar aan en greep naar zijn hoed. „Bent u mijnheer Perivale?" vroeg zij en toen hij knikte ging zij voort met de graagte, die iedere vrouw eigen is, wan neer zij belangrijk nieuws ook al is het tragisch heeft mede te deelen. „Het y er wondert mij, dat u denkt, juf frouw Loring thuis te vinden. Zij heeft het •huis gisteravond laat, of liever gezegd van ochtend vroeg onder politiegeleide verlaten en vanochtend om tien urn" werd zij er van beschuldigd haar vader te hebben gehol pen bij zijn ontvluchten uit de gevange nis. Zij werd veroordeeld tot een jaar ver beterhuis en de kleintjes zijn vanochtend vroeg door een politie-agent weggehaald. Ik weet niet waar zij zijn....", eindigde zij. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10