VRIJDAG 29 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. II UIT DE RIJNSTREEK KAMER VAN KOOPHANDEL TE GOUDA In de gistermiddag gehouden vergade ring der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Gouda en Omstreken werd mededeeling gedaan van een verzoek van T. Verloot Jzn. te Nieuwerbrug om te wor den beëdigd als makelaar. De Kamer heeft «0 deze aanvrage gunstig geadviseerd. Voor «en bakkerij tentoonstelling te Woerden werd een medaille beschikbaar gesteld. Aan den directeur van het postkantoor te Gouda werd een schrijven gericht be treffende de vertraagde bestellingen van post uit de omliggende gemeenten. Uit het daarop ingekomen antwoord bleek, dat ex tra autoritten om de post nog in de ochtend bestelling opgenomen te krijgen niet mo gelijk zijn, aangezien de kosten daarvan te groot zijn in verhouding tot het betrek kelijk klein aantal stukken. Bij de directie der spoorwegen werd aan gedrongen op een betere laatste aanslui ting van Alphen op Leiden. De trein, die om 10.45 uit Gouda naar Alphen vertrekt arriveert daar om 11.10 en geeft eerst aan sluiting op den trein van 11.59 naar Leiden De rekening en verantwoording van het Comité Opening Spoorlijn GoudaAlphen vermeldde een batig saldo van 1.79, dat is afgestaan aan de Vereeniging tot Be strijding der Tuberculose onder het Spoor wegpersoneel. Besloten werd tot deelneming voor een bedrag van 100 in het waarborgfonds der Bloemententoonstelling te Boskoop in April a.s. en een zilveren medaille beschik baar te stellen. Tot lid in de commissie van Advies voor den R.K. Handelscursus te Boskoop be noemde de Kamer den heer C. Grooten- dorst te Boskoop, terwijl de Kamers te Rot terdam, Delft, 's-Gravenhage en Vlaardin- gen in overweging zal worden gegeven in de vacature W. J. Brouwer (Rotterdam) den heer L. Hortensius Sr. te Bodegraven te benoemen tot lid in de Bevrachtings commissie te Rotterdam. De heer Horten sius is momenteel plaatsvervangend lid. De rekening over 1934 werd in ontvang sten en uitgaven vastgesteld op 19048.69 met een nadeelig saldo van f 979.73 en een kasgeldleening van 750. Over het vorig jaar bedroeg het nadeelig saldo 1254.01 met een kasgeldleening van 1500. Na afloop der vergadering is de Kamer de nieuwe sluiswerken bij Gouda gaan be zichtigen. ALPHEN AAN DEN RUN. GROOTE HUISVLLJTTENTOON- Ten bate van het Crisis-Comité. Deze tentoonstelling wordt gehouden in het Nutsgebouw op 1, 2, 3 en 4 April en zal op Maandag 1 April om 4 yx uur n.m. wor den geopend door den Burgemeester P. A. Colijn. Vele merkwaardigheden zijn te bezich tigen; o.m. zal een geheel Indische afdee- ling zijn ingricht met Warong en inland- sche bedienden. Gelegenheid tot het ge bruiken van Indische gerechten. Voorts is gezorgd voor een gezellig in gerichte gelegenheid om verschillende con sumpties te gebruiken, onder afwisseling van eenige muziek. Verder zijn aanwezig verschillende at tracties, als electrische drukinstallatie, sjoelbaken, rad van avontuur, grabbelton, schiettent enz. enz. Ruime gelegenheid tot het doen van in- koopen op allerhande gebied. Op aller bezoek wordt gerekend waarom de toegangsprijzen zoo laag mo gelijk zijn gesteld. De tentoonstelling is geopend op Maan dag van 4.3010.30 uur n.m. tegen 50 ct. per persoon. Op Dinsdag, Woensdag en Donderdag des v.n. van 1012 uur en des n.m. van 3—5.30 uur tegen 25 cent per persoon en op die dagen des avonds van 7.3010.30 uUr tegen 10 cent per persoon. Komt allen; steunt het Plaatselijk Cri sis-Comité. Schietwedstrijd van den Landstorm. In het schietlokaal aan de Rozenstraat had de opening plaats door de 2e voorz. der plaatselijke landstormcommissie, den heer C. Koren, die in zijn openingswoord bij zonder welkom heette den secretaris der Gewest. Landst. Cie. den Luit. Karres. Luit. Karres sprak er z'n vreugde over uit, dat in Alphen een groote wedstrijd uit sluitend voor de Alphensche B. V. L.'ers, geheel gratis wordt gehouden. Spr. memo reerde Overste Brevet, die in de Mobili satie als Com. Comm.dt. te Leiden in gar nizoen was en onder wiens commando ook vele Alphensche B.V.L'ers dienden, Over ste Brevet, die na z'n verblijf in Indië in Holland weergekeerd, ook Lid v. d. B.V.L. was en Bat. Comm.dt. bij Z. H. W. Vorige week bij zijn begrafenis werd het korps Z. N.W. o.m. door de Korpseomm.dt. en vele andere officieren vertegenwoordigd. Voorts hoopte spr. dat deze wedstrijd de saamhoorigheid in de afd. Alphen en de goede verstandhouding welke altijd be staan had zou bevorderen. Spr. deed een beroep op de aanwezigen om propaganda te maken omdat het korps Z.H.W. 't welk thans ruim 7000 vrijwilligers telt nog dit jaar de 7500 de 8000 zou bereiken. Hierna werden de openingsseries geschoten resp. door den pL leider den secr. van Z.H.W. en den 2e voorz. der pl. cie. Daarna vingen de wedstrijden aan, waarvoor reeds aanstonds drukke belangstelling was. Tijdens de wedstrijd werd mededeeling gedaan, dat een extra prijs n.l. een gehamerd zilveren beker was uitgeloofd voor hem, die het meest aantal rozen schiet. Jubileum. 11 April a.s. hoopt onze be kende plaatsgenoot de heer J. Groenendijk zyn 50-jarig jubileum te vieren als letter zetter in dienst bij de fa. N. Samsom N.V. alhier. Na dit jubeleum zal de jubilaris den dienst met pensioen verlaten. Geboren: Meindert, zoon van Tammo Hitjo Beishuizen en van Egberdina Maria Louisa ten Broeke Hendricus Johannes, zoon van Simon Petrus Mens en van Wil- helmina Loomans Dirk, zoon van Wil lem Kruijt en van Jacoba Cornelia de Vlieg Johanna Pieternella, dochter van Jo hannes Pieter van den Berg en van Grietje van de Hoef Gerardus Willibrordus, zoon van Antonius van de Wiel en van Cornelia Sophia van Capel Hendrik, zoon van Cornelis Johannes Bons en van Trijntje ter Wal Jozef Wilhelmus Theresia, zoon van Hendricus Arnoldus Cornelis Werneke en van Anna Maria Geertruida Gerarda Du bois Annie Gerda, dochter van Thomas de Ridder en van Rika Maria van Willigen Jan Wouter, zoon van Cornelis Verwoerd en van Annie Maria Strating Johanna Maria, dochter van Willem Bergman en van Johanna Maria de Groot. Getrouwd: Cornelis Blom, oud 25 jaar met Johanna Vergeer, oud 25 jaar Pieter Domburg, oud 25 jaar met Antje de Vries, oud 26 jaar Hendrik Johannes Hoogeveen, oud 25 jaar met Geertruida Vonk, oud 31 jaar, wonende te Boskoop Hubertus Johannes Werther, oud 23 jaar met Maria Alida de Jong, oud 23 jaar. Overleden: Jan van Winkel, oud 71 jaar, echtgenoot van Odriana Uithol Maria Cornelia van der Lee, oud 84 jaar Maria Theresia Petronella Doedens, oud 6 jaar Aart Blom, oud 93 jaar, weduw naar van Johanna Susanna Bik. Gevéstigd: Wed. T. Vuijk van Bos koop Neeltje de Kooter van Boskoop Johannes C. Heenk van Leimuiden Grietje de Vos van Koudekerk Antonie de Jong van Harenkarspel Adrianus G. Luijben van Rijnzaterwoude Cornelia Pijnaker van Heemstede Leentje de Koo ter echtgenoote van C. v. d. Velde van Waddinxveen Jannetje Zaal van Zwam- merdam Cornelis Tukker van Bodegra ven Albert Koper van Doetinchem Geertruida C. van Veen van Koudekerk Albert Munting van Aalsmeer Salomon Meijer en gezin van Onstwedde Johanna Vuijk van Ter Aar Cornelis van Soest van Moordrecht Grietje Radersmade Weerd en kinderen van Medan Hendrik W. Verhoeven en gezin van Barendrecht Adrianus T. de Groot van Boxmeer - Hendrik M. de Wolf van Delft Mar in us Stoutjesdijk van Puttershoek. Vertrokken: Arie Koster naar Zwammerdam Neeltje Blom naar Zwam- merdam Jacoba Tuinenburg naar Den Haag Johanna B. Klaassen naar Amers foort Martina J. Schoenmakers naar Barneveld Jan Hordijk en gezin naar 's Gravenhage Willem van Loon en echt genoote naar Den Haag Jacobus van der Poel naar Hazerswoude Ja h R adem aker naar Zevenhoven Evert Korver naar Bo degraven Martinus N. M. Blomert naar Nieuwer-Amstel Alida J. den Ouden naar De Bilt Arie Swennen naar Den Helder Jan Blenk naar Barneveld Teuntje A. Quispel naar Haarlem Cor nelis P. van Heusden naar Veur Mar ij- tje van Kempen naar Waddinxveen Leentje Nieuwland naar Schoterland Jan Verkade naar Schoterland. BODEGRAVEN. Ziekenhuisverpleging. In Hotel van Haeften had gisterenavond de jaarverga dering plaats van het Onderling Fonds voor Ziekenhuisverpleging onder voorzitterschap van den heer A. Verlooy. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer W. Hoogendoorn, ontleenen we, dat momenteel het ledental 1185 is met 4974 gezinsleden, verdeeld onder de ver schillende klassen: Uit het jaarverslag van den penningmeester merken we op, dat er een batig saldo bestond van 713.49. Be legde reserve 3368.50. Aan contributies werd ontvangen 8634.48. Uitgegeven aan: verpleegkosten 5273.81. Vervoerkosten 1268.31. Bodeloon 861.86. Diverse on kosten 521.76. In 1934 werden 95 patiënten verpleegd met 2094 verpleegdagen. De boekencontrole werd verzorgd door de heeren Bogaart, de Vos en J. Beijen. Aangenomen werd een voorstel om 1.50 per persoon bij te dra gen voor röntgenphoto's voor een proef tijd van één jaar. Bij de gehouden bestuurs verkiezingen werden de heeren v. d. Wildt en Verlooy herkozen. De vergoeding van het bestuur werd als volgt vastgesteld. Administrateur 200.secretaris 20. penningmeester 50.Hierna sluiting. Consultatiebureau voor zuigelingen ge opend. In het Beursgebouw alhier werd door Dr. E. Janssen, kinderarts te Leiden, een lezing gehouden over het doel en nut van een consultatiebureau voor Zuigelin gen. Dr. Janssen was daartoe uitgenoodigd door een commissie uit het Wit-Gele Kruis, Chr. Wijk- en Ziekenverpleging en Groene Kruis. Spr. behandelde achtereenvolgens verschillende kinderziekten in verband met voedingsstoornissen, o. a. Rachitis en nog enkele anderen. Het resultaat was ten slotte, dat Donderdag a.s. om 3.30 uur het Consultatie Bureau zal geopend worden en toegangkelijk zal zijn voor moeders en kin deren beneden 1 jaar. Toegang gratis. En voortaan eiken Donderdag. Dit is samen werkend met de 3 verschillende corpora ties tot stand gebracht. Ruilverkaveling. Bij navraag, of er alreeds werkzaamheden verricht werden in verband met de ruilkaveling, deelde de heer A. de Vos ons het volgende mede, dat Maandag reeds is begonnen door 10 werk- loozen met het graven van een nieuw ge deelte wetering, en ook reeds aoor de ver- eenigde metselaars met de verschillende bruggen en dammen een aanvang is ge- GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN De Raad kwam gisterenmorgen in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle le den. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notu len van de vorige vergadering worden voor gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling, dat het aanbrengen van een nieuw wegdek is ge gund aan den laagsten inschrijver, de N.V. Brusse en Teeuw te 's Gravenhage voor 9583.Met ingang van 8 April as. zal met de werkzaamheden een aanvang wor den gemaakt. De voorzitter doet mededee ling van de ingekomen stukken. Ged. Staten wijzen er op, dat de jaar wedden der wethouders met ingang van 1 Januari 1935 alsnog dienen te worden ge bracht op 150.— per jaar. Besluit van Ged. Staten d.d. 19 Februari 1935, waarbij het presentiegeld der leden van den Raad der gemeente met ingang van 1 Januari 1935 wordt bepaald op ƒ1.50 per lid en per vergadering. Schrijven van den waarnemend gemeen te-opzichter d.d. 18 Maart 1935 waarin me degedeeld wordt, dat het gewoon onder houd der woning thans verhuurd aan den heer Markusse, heeft gekost f 136.26 en de verbouwingskosten 203.19. Schrijven van Ged. Staten d.d. 5/7 Maart 1935 waarbij goedgekeurd teruggzonden wordt het besiuit van den Raad der ge meente d.d. 28 Februari 1935 tot het aan gaan van een geldleening groot f 10.000 met de N.V. Mij. voor Gemeente-crediet. Adres van het bestuur van de school met den Bijbel d.d. 19 Maart 1935, waarbij ver zocht wordt om gelden beschikbaar te stel len ingevolge art. 72 der L.O.-Wet 1920 voor de betegeling van een gedeelte van het schoolplein^ De kosten worden begroot op 360.Aangezien dit adres nog niet behandeld is in de vergadering van B. en W., wordt het adres om advies in handen gesteld van B. en W. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten wordt de verordening regelen de de heffing en de invordering van begra fenisrechten comform het voorstel van B. en W. opnieuw vastgesteld. Schrijven vap den heer J. Dompeling waarbij deze verzoekt om vergoeding voor het onderhoud van "de rijwielen van zijn kinderen, die op 1 April a.s. de o. 1. school te Nieuwveen zullen gaan bezoeken. De heer Koot vraagt of hij die vergoe ding moet hebben. De voorzitter zegt, dat dit afhangt van de afstand van de school tot de woning. Is de afstand 5 K.M. of meer, dan heeft de heer J. Dompeling recht op een vergoeding. Bij het bepalen van het be drag dient rekening te worden gehouden met den financieelen toestand van den aan vrager. Benoeming lid van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim. De voorzitter deelt mede, dat de heer K. Voshart medegedeeld heeft, dat hij zijn benoeming tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim niet aanneemt. B. en W. hebben thans de volgende voor dracht opgemaakt: 1. P. H. Müller. 2. J. W. de Ren. Op den heer J. W. de Ren worden 5 stemmen uitgebracht, en op den heer P. H. Muller 2. De heer de Ren, die ter ver gadering aanwezig is, deelt mede zijn be noeming aan te zullen nemen. Aan de orde komt thans de behandeling van het schrijven van Ged. Staten der prov. Z.-H. in verband met de begrooting dienst 1935. Ged. Staten deelen mede, dat overleg met de regeering is gepelegd in verband met de extra bijdrage in de werkloosheids lasten. De Regeering is de meening toege daan .dat overgegaan moet worden tot ver hooging van de secretarie-leges, de besmet telijke ziektagelden en het schoolgeldtarief. Voor wat betreft de besmettelijke ziekte- gelden kan volstaan worden met aanvulling van het tarief met een schaal voor inko mens van meer dan 1000.en minder dan 1501.waarbij de heffing op 10 pet. van de kosten kan worden gesteld. Het schoolgeldtarief moet zoodanig wor den verhoogd, dat bij een inkomen van 3000.of meer circa 1 pet. daarvan is verschuldigd met aansluiting daaraan van de overige heffingsklassen. Ged. Staten willen voorts, dat de wedde van den plaatselijk deurwaarder van 25. op 20.wordt terug gebracht. De voordeelen van cumulatie. De voorzitter deelt mede, dat in de sala risregeling van Burgemeester-Secretaris en Ontvanger een belangrijke wijziging is gekomen. Bij cumulatie is deze regeling voordeeliger als voorheen. De gemeente Leimuiden heeft over 1935 een voordeel van 1432.14. Op dit bedrag echter zullen de kosten in verband met het opknappen en de verbouwing van de woning van den heer Markusse in mindering worden gebracht. Het restant van het voordeel zal de post extra bijdrage van het Rijk in de werkloos heidslasten moeten worden verminderd. De Raad kan zich er mede vereenigen, dat aan de verdere opmerkingen van Ged. Staten geheel wordt voldaan. Vastgesteld wordt dan geheel, volgens het voorstel van Burgemeester en Wethou ders en in verband met den wensch van Ged. Staten de verordening op de heffing en invordering van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand. De rechten worden aanzienlijk verhoogd. Het voltrekken van huwelijken zal alleen kosteloos kunnen geschieden in den vervol ge op Maandag. De verordening op de heffing en invor dering van schoolgeld wordt opnieuw vast gesteld. Het tarief voldoet thans aan den wensch van Gedep. Staten. De verordening regelende de heffing van besmettelijke ziektengelden wordt daarna aangevuld overeenkomstig den eisch van Ged. Staten, bij de begrooting van 1935 kenbaar gemaakt. Voorstel tot vaststelling van een veror dening tot afwijking van bepalingen der winkelsluitingswet. De voorzitter zegt; dat opnieuw vaststelling dezer verordening noo- dig is in verband met de wijziging der wet. De Raad besluit de verordening vast te stellen conform het voorstel van B. en W. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. maakt. As. Maandag zullen nog een twin tigtal personen aah het werk worden ge steld. De nieuwe"'parallel weg, noodweg benevens de boezëmsloot daarnaast, zijn aanbesteed. Polder Reeuwijk. Woensdag jl. is bij Gouda het electrische gemaal van den pol der Reeuwijk in werking gesteld, in tegen woordigheid van het bestuur en enkele in gelanden en ingenieur van Steenis en de aannemersfirma v. d. Kolk uit Leeuwarden. De waterafvoer w*és tot aller tevredenheid. Dit is het eerste gemaal van de twee nieu we welke zullen worden gebouwd in plaats van het nu bestaande in Bodegraven, waar een ruwe olie-motor zal worden aange brachte welke geléverd zal worden do.or de firma Thomassen uit Velp. De verbouwing van dit gemaal zal binnenkort worden aan besteed. Collegiaal Op het V. V. B. terrein speelden sportmenschen van Hero B. de Groot contra Turkenburg's Zaadhandel ten bate van een der leden, die reeds geruimen lyd tengevolge van een voetbalongeval ziek is. Het spel eindigde met een overwin ning voor de zaadmenschen. Het batig sal do ad 7.werd de familie W. ter hand gesteld. Jammer, dat-de belangstelling niet grooter was. Geen wedstrijden. Zondag as. zullen er, doordat het Veertig Uren Gebed ge houden wordt, geen voetbalwedstrijden op ons Es to terrein plaats hebben. Geboren: Jan Bastiaan, z. van C. van Wensveen en J. J. van Dam Gemert Cor nelis, z. van C. Beijeman en G. van Wei zen is. Ondertrouwd: C. Eterman 31 j. en M. J. Reneman 27 j. Getrouwd: J. Boerefijn 28 j. en A. C. Suur 30 j. Overleden: C. M. Roos 37 j., echtge noote van J. Verlaan L. Vergunst 64 j., echtgenoot van I. Baelde. Vertrokken: G. J. Blom en gezin naar Zwammerdam. Gevestigd: W. Koops van Smilde E. Korver van Alphen aan den Rijn G. Grondman en gezin van Rietveld C. E. Bos en gezin van Leiden H. van Eijk en gezin van Zwammerdam. NOORDEN. Doorbraakkosten. De bijdrage van de 12 achterliggende polders in de kosten van de kadedoorbraak van de Gecombineerde Noordschet uurter en Voordijksche Pol ders bedraagt dit jaar f 0.508 per H. A. te gen 1.1504 in het vorig jaar. De bijdrage van den eigenpolder is 2.17 per H-A. te gen 3.45 y. in 1934. In het voorgaande jaar moest gedekt worden een koatenbedrag van f 14.140.24, tegen in dit jaar van 6521.45 zynde 4180 wegens een tweede aflossing en 2341.46 wegens 4 pet. rente van f 58.536.55. NIEUWKOOP. Personalia. De heer P. de Graaf, se dert 16 April 1898 hoofd van de O. L. Dorps school alhier gaat binnenkort met pen sioen het onderwijs vesrlaten. De heer de Graaf werd in 1898 benoemd in de plaats van den heer A. J. van Rije, die benoemd was tot hoofd eener school in Ouder-Am- stel en in 1892 had opgevolgd het hoofd W. H. Scheepmaker. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN DE WITT (uitr.) vertr. 28 Maart van Suez. POELAU BRAS (uitr.) arr. 27 Maart te Batavia. POELAU ROEBIAH (thuisr) arr. 28 Maart te Marseille. SALABANGKA (uitr.) pass. 27 Maart Perfm. S ALA WATT (thuisr.) arr. 28 Maart te Londen. TABINTA (thuisr.) vertr. 26 Maart van Padang. KON. NED. STOOMB. MIJ. AJAX vertr. 28 Maart van Danzig naar Stettin. CALYPSO arr. 28 Maart van Barcelona te Genua. NEREUS arr. 28 Maart van Rotterdam te VESTA vertr. 27 Maart van Vigo naar Lissabon. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN vertr. 27 Maart van Kaap stad naar Port Natal. NIEUW HOLLAND Singapore naar Ade laide pass. 27 Maart Thursday Isles. HOLLAND—AMERIKA -LI JN. BINNENDIJK, Vera Cruz-Rotterdam, 1. v. Londen arr. 28 Maart te Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (thuisr.) vertr. 28 Maart van Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS, Japan-Rotterdam, vertr. 27 Maart van Colombo. DARDANUS, Rotterdam-Japan, pass. 23 Maart Perim. MENESTHEUS, Japan-Rotterdam vertr. 28 Maart van Marseille. PHRONTIS, Java-Amsterdam pass. 28 Maart Perim. AGAMEMNON, Japan-Rotterdam vertr. 27 Maart van Hongkong. DEUCALION arr. 26 Maart te Kobe. STENTOR arr. 27 Maart van Swansea te Liverpool. PROMETHEUS arr. 28 Maart van Ham burg te Amsterdam. EMZETCO LIJN. JONGE JOHANNA arr. 26 Maart van Sunderland te Cannes. VEREEN NED. SCHEEPV. MIJ. (HollandAfrika Lijn). NUKERK (thuisr.) pass. 28 Maart te Gibraltar. (HollandOost Azië Lijn). SEROOSKERK (uitr.) arr. 27 Maart te Yokohama. En na zal je zien, teer beminde Amaliadat hoefijzer brengt ons subiet geluk aan. (Klein Witzblatt). DE MICHTROnVERS V*M HfliTi|(A. 239. Wat zou dat zijn? riepen de mannen tegelijk ver baasd uit! Ik weet het, zei Piet, een hottentottententen- tentoonstelling. Hottentotten of niet, waar tenten zijn, zijn menschen en wij dus er op af. Honger, hitte en dorst waren vergeten, zoo vlug als ze konden, liepen ze de helling af en kwamen bij de eerste groote tent een dik heerschap tegen, met opgestroopte hemdsmouwen en een bril, als twee koe- kepannen op zijn aardbeien-neus. 2i0. Of jullie nooit komen. We gaan zoo dadelijk draaien. Pas op, of ik geef je een draai om je ooren, jijj met je standje en dat tegen drie uitgeputte reizigers. John, kom eens hier, riep de dikke in hemdsmouwen de twee schur ken met het suffe jongetje zijn eindelijk boven water.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11