UIT DE OMGEVING DONDERDAG 28 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP HILLEGOM. H. B. G. Gisteravond werd in Hotel „Flora" een buitengewone vergadering gehouden, uitgaande van het H. B. G. en toegankelijk voor alle kweekers. De op komst was zeer goed. De heer D. van Eg- mond Jr. behandelde het onderwerp: „Onze Narcissencultuur in verband met de openstelling van Amerika". De spr. zegt, dat het bericht, dat we in de naaste toekomst weer vrij Narcissen naar Ame rika zullen kunnen verzenden, is met groote vreugde begroet. We moeten ons echter niet voorstellen, dat direct groote kwantums zullen weggaan; dit zal gelei delijk gaan. Spr. waarschuwt tegen prijs opdrijving. Nog in 1934 is voor 200.000 overgebleven, er werd dus meer gekweekt dan noodig was. Spr. besprak daarna uit voerig de juiste kweek wij ze van Narcissen. Indien de kweekers beseffen, wat voor hen op het spel staat en bedenken, dat de kosten, thans aan de versterking van het gewas besteed, terugkeeren als winst, dan zullen zij door gezonde samenwerking nieuwe perspectieven scheppen voor het geheele vak. Hierna pauze, vragen en antwoorden. Ingebroken. Terwijl de bewoners af wezig waren, is ingebroken in het woon huis van den heer G. Heemskerk aan de Haarlemmerstraat. Ontvreemd zijn ver schillende kostbaarheden. De politie stelt een onderzoek in. LISSE. H. K. W. Gisteravond hield de R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden afd. Lisse zijn ledenvergadering in één der lokalen van den R. K. Volks bond. De voorz., de heer Brederode, open de met gebed. Medegedeeld werd, dat de a.s. Bondsvergadering gehouden zal wor den te Amsterdam op Zondag 12 Mei en 13 Mei. Als afgev. voor deze vergadering werden benoemd de heer en Intresz en Langeveld en als reserve de heer Th. v. Bezu. De aftredende bestuursleden wer den bij enkele candidaatstelling herkozen. Op voorstel van het bestuur werd den aan wezigen een consumptie aangeboden, om dat in het afgeloopen seizoen de feest avond achterwege is gebleven. Aan de orde is bespreking propaganda. Er zijn nog ruim 40 personen, die niet aangeslo ten zijn; deze moeten georganiseerd wor den in onzen bond. Met applaus werd dit begroet. Hierna sluiting. Branden. Gisterenmiddag werd de brandweer dezer gemeente géalarmeerd voor een brandje in een rietschelft en een landschuurtje. De brandweer, die consta teerde, dat aan blusschen niet meer viel te denken, heeft de rietschelft en het land- schuurtje laten afbranden, omdat er voor belendende perceelen geen gevaar bestond. Het was eigendom van den heer v. d. H., alhier. Des avonds werd wederom brand geal armeerd. Bij onderzoek bleek, dat er op de Prol begraafplaats een hoop verdord vuil nis brandde, die waarschijnlijk niet vol doende was afgedekt. Een en ander brand de geheel schoon. Personalia. Tot onderwijzeres aan de Ned. Herv. School, waarvan hoofd is den heer J. Dekker, is benoemd mej. C. N. H. van Ginhoven uit Nieuwkoop. Naar wij ver nemen komt mej. van Ginhoven in de plaats van mej. de Vries, die het onderwijs gaat verlaten. NOORD WUKERHOTTÏ. Personalia. De heer G. Klinkenberg, vroeger volontair bij de Gemeentepolitie alhier, thans tijdelijk ambtenaar bij den crisis-opsporingsdienst te Breda, is be noemd tot agent van politie te Amsterdam, met ingang van 6 April as. Bouwen. Aan den heer J. W. v. <L Klugt, aannemer alhier, is opgedragen het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Heerenweg alhier voor rekening van den heer D. Warmerdam alhier. ZTT.K- „Leo XDF. Door bemiddeling van het hoofdbestuur van den R. K. Landar- beidersbond „St. Deus Dedit", zijn aan de plaatselijke afd. toegangskaarten verstrekt voor de werklooze leden om de Bloemen tentoonstelling „Flora" te Heemstede te bezichtigen. Het bestuur van „Leo XIII" heeft be sloten 5 dagen per week van Maandag tot en met Vrijdag, iederen dag 6 werklooze leden van letter A. tot Z. gelegenheid te geven om van 's morgens 912 uur de tentoonstelling te bezoeken, te beginnen vanaf heden. Aan belangstelling zal het niet ontbreken. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer G. A. Klinkenberg, thans werkzaam bij den Opsporingsdienst en wonende te Breda, is met ingang van 1 April benoemd tot agent van Politie te Amsterdam. NOORD WIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 29 Maart a.s. des namiddags te half drie. Agenda: 1. Me dedeel ingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vast stelling notulen. 4. Voorstel verhuring wo ning Hoofdstraat 1. 5. Wijziging Verorde ning Besmettelijke Ziekten. 6. Verzoek C. V. van Riel, inzake schadevergoeding. 7. Verslagen: a. Vleeschkeuringsdienst; b. Commissie tot wering van schoolverzuim; c. Commissie van Toezicht L. Onderwijs; d. Arbeidsbemiddeling. 8. Begrooting Wees huis 1935 en vaststelling Weezengelden. 9. Opzegging Schoolartsendienst. 10. Benoe ming leden Hoofd- en Centraal stembureau en stembureaux. 11. Voorschotten op ver goeding art. 101 L. O.-Wet over 1935. 12. Huur gedeelten strand. 13. Verhuring ter rassen aan den Nd. Boulevard. 14. Wijziging winkelsluitingsverordening. 15. Voorstel tot het treffen van een gemeenschappelijke regeling met andere gemeenten, inzake de brandweer. 16. Adres middenstandsbonden, inzake electriciteitstarieven. 17. Crediet in zake brandspuit. 18. Wijziging Verordening gemeente-politie. 19. Voorstel inzake aan leg straat. 20. Verhuring auto-parken. 21. Wijziging salaris gemeente-geneesheer. 22. Instructie schatters dranklokaliteiten. De wethouders-salarissen. Door Gede puteerde Staten dezer provincie is onder goedkeuring van de Kroon het salaris der wethouders bepaald op 800 per jaar, ter wijl de gemeenteraad had voorgesteld dit salaris te bepalen op 1000. Door Gedeputeerde Staten is het pre sentiegeld van de leden van den raad ver laagd van ƒ4 tot 3 per zitting. Ned. Mij v. Tuinbouw en Plantenkunde. De maandelij ksche vergadering van ge noemde Mij, afd. Noordwijk, had dezen keer wel een bijzondere beteekenis, wat de aanblik der mooi versierde zaal van hotel Royal en de groote opkomst direct getuig de. Een spontane hulde zou gebracht wor den aan den voorz. der afdeeling, den heer H. de Boer, bij zijn vertrek naar Zeist. Uit het verloop dezer vergadering bleek gelukkig dat het vertrek van dezen emi- nenten voorzitter voor de afd. geen onher stelbaar verlies bleek te zijn, want op aan drang bleef de heer de Boer voorzitter der afdeeling. Met een woord van welkom opende de voorz. deze bijeenkomst, waarbij hij tot zijn groot leedwezen weder in mineur moest beginnen, om reden één onzer oud ste en verdienstelijke leden, de heer David Grullemans, ons door den dood is ontno men. Met enkele waardeerende woorden en eenige oogenblikken stilte herdacht de voorz. het verscheiden van den heer Grul- lemans. Het deed spr. een genoegen een zoo'n prachtige bloemenweelde aan te tref fen en spr. veronderstelde, dat deze was aangebracht, omdat in deze maand de afd. 16 jaar bestond. Intusschen gaf dezen aan blik vroolijkheid en een lente-idee en mocht het buiten noch wat triest zijn, over al vertoonen zich toch de lente-boden. De Jasmenium midicum is reeds uitgebloeid, de katjes dragende boomen hebben tooi reeds lang tentoongesteld, het speenkruid vertoont zich allerwege en als dadelijk de Corydalis of Vogeltje op de kruk zich weer bij duizenden op onze buitenplaatsen ver toonen, dan zien wij weer een heerlijk beeld onzer lentenatuur. De Duinflora ont waakt ook allerwege, terwijl onze rotstuin tjes haar fleurigheid gaan vertoonen met de reeds bloeiende Aubreten en Arabis Al- pina. Zoo zien wij overal de natuur weer ontwaken en spr. hoopt dat allen een open ook zullen hebben, ook voor het schijn baar nietige in de natuur, om met volle teugen hiervan te kunnen genieten. Na lezing der notulen, werden enkele in gekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. Het schrijven van den heer H. de Boer, waarin deze kennis gaf, dat hij wegens zijn vertrek naar Zeist, als voor zitter moest bedanken en zijn mandaat aan de vergadering beschikbaar, kon men zoo zonder meer niet accepteeren. De heer Rotteveel, het oudste bestuurslid en mede oprichter der afd., verkreeg hierop het woord en met aandrang verzocht deze namens de afd. en bestuur of de heer de Boer niet op het genomen besluit wilde terugkomen en niettegenstaande zijn ves tiging te Zeist toch als voorz. onzer afd. wilde aanblijven. Onder applaus der vergadering gaf de heer de Boer te kennen, dat, als de verga dering dit wenscht, hem niets liever zal zijn, dan als voorz. aan te blijven. Met dank voor deze toezegging bracht de heer Rotteveel in eenige welgekozen woorden dank aan den heer de Boer voor de groote toewijding, welke hij in de afgeloopen 16 jaar voor de afd. heeft betoond, waardoor hij veel kennis van bloem en plant heeft weten te verspreiden, zoowel bij leek als vakman. Spr. bood als dank namens de leden een drietal prachtige boeken aan. Dat de leden het op bijzonder hoogen prijs stellen, dat u als voorzitter der afd. blijft, is duidelijk, door de spontane bijdrage om u op dezen avond te kunnen huldigen, zoo zelfs dat spr. namens de leden nog een schemerlamp en salontafeltje kon aanbie den, den wensch erbij uitend, dat God den heer de Boer nog vele jaren in een goede gezondheid van zijn rust moge laten ge nieten en de afd. hem nog vele jaren als voorz. mag behouden. Zeer getroffen door deze spontane hul diging dankte de heer de Boer hier recht hartelijk voor. Met groote dankbaarheid aanvaarde hij de stoffelijke blijken van waardeering, hoewel reeds de wensch om als voorzitter te willen blijven, op zich reeds belooning genoeg voor hem was ge weest. Hij hoopt dat het hem gegeven moge zijn met evenveel liefde de belan gen van de afd. te blijven behartigen. Na een korte pauze sprak de heer Dors man den voorz. nog enkele waardeerende woorden toe, waarna de jaarverslagen van secr. en penningm. voorgelezen en onder dank aangenomen. Tot kascommissie wer den benoemd de heeren F. v. Spanje en A. v. Schie. In de vacture wegens periodiek aftreden van den heer J. Lindhout, werd voorzien door de verkiezing van den heer H. Wiecherink in het afd. bestuur. De voorz. feliciteerde den nieuwe benoemde, en bracht dank aan den heer Lindhout voor de prettige wijze waarop hij zijn functie in het bestuur heeft vervuld. Spr. hoopte, dat hij als trouw lid zijn krachten aan de afd. zal blijven schenken. Hierna gaf zich een flink aantal leden op voor deelname aan de Chrysanthen-ex- positie in het komende najaar. De kweek wijze zal geheel vrij gelaten worden, het welk zeker de animo zal vergrooten. Medegedeeld werd, dat de groote Flora tentoonstelling voor de leden op vertoon Gistermorgen kwam de Raad in open bare vergadering bijeen. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter: burgemeester Brug. De voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is on. een schrijven van Ged. Staten, waarin wordt vermeld, dat de jaarwedde van de wethouders op 200 per jaar moeten wor den gesteld en het presentiegeld der raadsleden 2.per zitting zal bedragen. De heer Klaver vraagt naar, aanleiding van bovengenoemd schrijven of het niet mogelijk is in verband met deze verlaging, in het vervolg voor commisie-vergaderin gen een vergoeding te geven. De voorzitter zegt hierover nader met B. en W. te onder handelen. Stad en Landschap van Zuid-Holland De voorzitter doet mededeeling van een schrijven van het Instituut van Stad- en Landschap van Zuid-Holland, waarbij deze de gemeente uitnoodigt tot toetreding als lid. De voorz wijst er op, dat de gemeente reeds verscheidene malen gebruik heeft gemaakt van de diensten dezer instelling, doch dat de gemeente nog steeds geen lid is, en stelt voor als lid toe te treden. De contributie bedraagt 5.per jaar. Zoo besloten. De voorzitter deelt mede, dat een aan besteding was gehouden voor het maken van een brug tusschen Acacialaan en Ber kenlaan. Bij deze aanbesteding bleef de laagste inschrijver met een bedrag van 1213 nog ver boven de begrooting. Na be spreking met den laagsten inschrijver is deze bereid gevonden een brug te maken voor 987. De heer Groenendijk vraagt, of het bestek is gewijzigd, waarop de voorzitter ont kennend antwoordt. De raad, eenigszins verwonderd over dit geval, neemt echter het voorstel aan van B. en W. om aan W. Hennipman, den laagsten inschrijver den bouw onderhands op te dragen voor de som van 987. De gratificatie van 25.aan een lid van het burg. armbestuur wordt met toestem ming van het bestuur ingetrokken. Een voorstel tot verlaging van de belooning van het brandweerpersoneel wordt bestree den door de heeren Groenendijk en De Haas. Volgens het voorstel zouden de spuitgasten in uurloon verlaagd worden van 0.60 op 0.50. Dit zou tengevolge hebben, dat sommigen van de betrokkenen minder verdienen indien zij bij brand worden op geroepen, dan waanneer zij in hun gewo ne werk zijn. De voorzitter komt aan dit bezwaar tegemoet en zegt, dat in de re geling een bepaling wordt opgenomen, dat de belooning niet lager zal zijn, dan in contractloon wordt verdiend. Met alg. st. wordt het voorstel van B. en W. aangeno men. De volontairs ter secretarie. De voorzitter stelt vervolgens voor, den beiden volontairs, ter secretarie werkzaam, van lidmaatschapkaart éénmaal gratis be zocht kan worden in het tijdvak van 26 April tot 5 Mei. Na de groote verloting volgde rondvraag, waarvan nog enkelen gebruik maakte, waarna de voorz. nog maals aan allen dank bracht voor den pret- tigen avond hem bezorgd, een avond wel ken hem op de meest prettige wijze nog aan Noordwijk bindt.- Hierna volgde sluiting. NOOTDORP. Zilveren jubileum. Zooals reeds is aangekondigd, is het a.s. Zondag 31 Maart 25 jaar geleden, dat de heer J. J. de Hol lander in dienst kwam als koster in de kerk van den H. Bartholomeus alhier, en tuinman werd der bij de kerk behoorende kweekerijen. De heer de Hollander is een algemeen gezien ingezetene, zoodat me nigeen dezen dag niet zal nalaten, van zijn sympathie te doen blijk te geven. Diefstal en lage streken. Terwijl de jongedames alhier zich in de St. Jozef school bezig hielden met beoefening der gymnastieksport, hebben onbekende per sonen van de gelegenheid gebruik ge maakt, een tweetal rijwielplaatjes te ont vreemden van de fietsen der meisjes. Van andere fietsen werd de dynamo en de kop van de lamp ontvreemd. Na hun slag ge slagen te hebben, maakten de ongenoode gasten nog gebruik van draden enz. waar mede de fietsen werden gebonden, zoodat de dames, na veel moeite hun fietsen weer rijdbaar konden maken. Een onderzoek wordt ingesteld. SASSENHEIM. Propaganda-avond E.HJ5.0. Onder groote belangstelling hield bovengenoemde vereeniging een buitengewone bijeenkomst. Onder de aanwezigen waren de Burgemees ter, Weth. Bader, de plaatselijke genees- heeren en diverse besturen. De voorzitter, de heer L. Ritze, opende deze bijeenkomst. Een woord van dank werd door hem gesproken tot dr. Zeijer- veld voor zijn vele arbeid aan den dag ge legd voor de cursisten en ook aan Mevr. Zeijerveld. Dr. Zeijerveld verkreeg hierna het woord om iets te vertellen over het werk van de EH.B.O. in Sassenheim. In 1933 werd een begin gemaakt met 24 leden; dit getal is gedaald tot 18, waarvan nu reeds 12 het diploma hebben. Het doel en het nut van de E.HH.O. wordt door hem uiteengezet. Voorts wordt uiteengezet wat een cursist moet weten om voor zijn taak te kunnen staan. Hierna werden aan de vergadering eenige demonstraties te zien gegeven van hulp bij ongevallen. In twee groepen, elk ieder een vergoeding toe te kennen van 25.per maand. Het voorstel toelich tend zegt de voorz., dat deze volontairs thans al geruim en tijd veel werk verrich ten. Waren deze volontairs er niet, dan zou er zeker een ambtenaar moeten wor den aangesteld. De heer Klaver zegt wel met het voor stel te willen meegaan, doch zal het op prijs stellen, dat in het vervolg de raad bij aanstelling van volontairs gekend zou worden. De voorzitter deelt mede, dat het aanstellen van secretarie-personeel buiten de competentie van den raad valt. Het doel den heer Groenendijk vreemd aan, dat de vergoeding van 25.per jaar van den penningmeester van het burgerl. armbestuur moet worden ingetrokken, ter wijl voor deze personen, die op de secre tarie zijn om te leeren ƒ25.wordt ge vraagd. De voorzitter bestrijdt de bezwaren van den heer Groenendijk. Het voorstel wordt aangenomen. De regeling wordt geacht te zijn ingegaan 1 Januari 1935. Meikverkoop op Zondag. De verordening van de veldwachters wordt zonder bespreking vastgesteld, zoo ook een wijziging in het amibtenarenregle- gen. De verordening winkelsluiting geeft aanleiding tot uitvoerige bespreking. Ver schillende leden vinden, dat deze veorde- ning slecht wordt nageleefd. De voorz. bespreekt de moeilijkheden, in het bijzonder die van de melkverkoopers welke zich nog al eens schuldig maken aan den verkoop op Zondag. De beste op lossing is, volgens de voorz., de verkoop des Zondags van 812 uur toe te staan. De Raad gaat hiermee accoord, hierbij den wensch uitsprekende, dat tegen over treders in het vervolg streng zal worden opgetreden. Aangehouden wondt e,en verzoek om subsidie van het Wit-Gele Kruis, daar de gevraagde inlichtingen nog niet zijn ver strekt. Tot leden der schattingscommissie wor den herbenoemd de heeren R. Rijnsburger, G. Los, L. van der Sijs en N. Koot. Beslo ten werd tot aansluiting bij de onedrtin- ge brandweer-regeling. Vervolgens wordt een wijziging in de begrooting aangebracht. Bij de rondvraag vraagt de heer D. de Haas inlichtingen over den totatle kosten van de verbouwing en inrichting van het raadhuis. Zoodra alles bekend is, zal de voorz. zulks mededeelen. De heer De Graaf vraagt hoe het staat met de verhuring van de gemeente-lande- rijen en de verpachting van het vischwa- ter. Ten aanzien van het eerste punt deelt de voor. mede, dat er nog besprekingen wor den gevoerd. De verpachting van het vischwater is geregeld. Hierna sluiting. 6 man, werd tezien gegeven hoe een ER. B.O.-er moet werken. Zeer interessant is het om te zien hoe elk geval zijn speciale behandeling noodig heeft, en hoe snel alles in het werk gaat. Bij deze demonstratie werd klemmend aangetoond de behoefte voor deze gemeente aan een zuurstofappa raat. Door den burgemeester werden daarna de diploma's uitgereikt. De burgemeester sprak een dankwoord aan het drieman schap, dat het initiatief genomen heeft om hier ter plaatse een afdeeling te stichten van het E.HH.O. Spreker beschouwt het lidmaatschap als een roeping voor zijn evennaaste. Een kern is geslaagd en be weegt zich op dit terrein in deze gemeente, wat hem als burgemeester veel genoegen doet. Spr. beval de. EH.B.O. warm aan bij al zijn gemeentenaren. Spr. hoopt, dat spoe dig middelen kunnen worden aangeschaft tot luchtverweer. Aan de geslaagden werd daarna met een toepasselijk woord het di- plima overhandigd. Namens de cursisten werd door den heer v. Zelm aan dr. Zeijerveld en Mevr. een leeslamp en een bloemstuk overhandigd. Ook aan den heer Ritze werd een keurige kamerlamp geschonken. Dr. Zeijerveld geeft nog een korte uit eenzetting, hoe men ook in vroeger dagen hulp verleende bij ongevallen. Het blijkt zoo dikwijls dat ook thans nog bij ongeval len te laat of verkeerd hulp wordt geboden. Daarom kan de groep „Samaritanen" niet groot genoeg zijn; spr. heeft daarbij op het oog de dames, waarvan de vereeniging reeds 18 telt. Hierna werd een kleine pauze gehouden voor den verkoop van loten om een 120-tal prijzen, welke loten vlug van de hand gin gen. Daarna was het woord aan de dames, die een demonstratie gaven in verhand- leggen, welke ook de volle aandacht ver diende. Het was reeds middernacht toen men huiswaarts keerde. „St. Crispijn". De gewestelijke R. K. Schoenmakerspatroons en schoenwinke- liersvereeniging hield haar jaarvergade ring in het K. S. A.-gebouw. Bij de inge komen stukken werd behandeld de circu laire van het Bondsbestuur over de ver gadering van de Centr. H. L. S., vervol gens de circulaire over adverteeren in het vakblad. Geadviseerd werd zooveel mo gelijk bij de leveranciers erop aan te drin gen in „Het Schoenbedrijf" te advertee ren. Hierna volgt een uitgebreid jaarver slag, waaruit we aanstippen, dat de ver eeniging 22 leden telt. Het vergadering- bezoek stemt tevree. Door de vereeniging is tot stand gebracht een cursus voor di ploma A. Aan het slot wordt opgewekt om mee te werken, dat het volgend jaar meer dere patroons zullen aansluiten. Uit het verslag van den penningmeester bleek nog een klein batig saldo aanwezig. De be scheiden, nagezien door twee leden, wer den accoord bevonden, waarna secretaris en penningmeester dank werd gebracht. De voorzitter en 2e secr. werden bij ac clamatie herkozen. Volgt nog een kort verslag van de gezamenlijke inkoop van fournituren, waarna bespreking reisplan om de schoenfabriek Robinson te bezich tigen. Deze reis zal vermoedelijk plaats hebben eind Juni. Na rondvraag sluiting. Geboren: Johannes Petrus Jozef, x. van J. van der Weijden en M. W. van den Berg Josephina Maria, d. van C. van der Ploeg en A. P. Sikking Johanna Maria Margaretha, d. van Th. Schrama en M. E. van Schie Maria Petronella, <L van H. Franken en C. P. de Groot Clasina Ali- da, d. van A. van Nieuwkoop en H. van der Meij. Getrouwd: J. Bette 26 j. en J. Wage- mans 24 j. Overleden: N. A. van der Bruggen, echtgen. van A. C. Andriessen 74 j. Gevestigd: G. van der Meij van Lisse H. M. Star van Lisse J. Sluis van Enkhuizen J. Hoogewoning van Wassenaar A. van Dij venbode en gezin van Leiden. TER AAR, Recht en Orde. De groote verkiezin gen in het zicht, zoowel van de Prov. Sta ten als van de Gemeenteraad. Wij kunnen met groot genoegen constateeren, dat onze afdeeling van de R. K. Staatspartij, met moed en energie, de verkiezingsactie ter hand neemt. Uit haar vast werkprogram, dat terstond zal worden uitgevoerd, stip pen wij het volgende aan. Op Vrijdag 5 April de ledenvergadering, waarop de candidaten voor den Gemeenteraad be kend gemaakt worden. Denkt er aan, dat candidatenlijsten moeten worden ingele verd bij den secretaris tot 24 uur voor deze bijeenkomst. Een groote propagandavergadering zal plaats hebben op Donderdag 11 April, waarbij als spreker zal optreden de be kende redenaar Drs. Piet KasteeL Alle Katholieken boven de achttien jaar zijn welkom. Let wel: gratis toegang. Onge twijfeld een massale opkomst. Tot slot zal de propaganda-club, ge vormd uit Gezellen, haar veelomvattende taak, fier, openlijk en serieus volvoeren. Frissche, degelijke Katholieke propagan- da-lectuur zal zij verspreiden. We noe men de Opmarsch, Ismaël trekt op, etc. Katholieke kiezers van Ter Aar, gij ziet uw bestuur is actief. Laten wij allen pro pagandisten zijn voor onze Katholieke Staatspartij, èn op de bres staan. „Wij samen sterk"! VOORSCHOTEN. G e b o r e n: Adrianus Theodorus Bernar- dus, z. v. A. J. Lindeman en Th. Vogelaar. Overleden: Wed. Q. van der Kooy geb. van der Kley, oud 73 jaren. Ingekomen: L. Dekker, Leidsche weg 185g, van Sassenheim; G. Schmal, School straat 13, van 's-Gravenhage; K. Klaassen, Leidsche weg 159, van Groningen; J. A. Roodvoets, Wijngaardenlaan 20, van 's-Gra venhage; M. J. Poot, Valkenb. weg 8, van Rotterdam. Vertrokken; M. M. P. van der Ham, naar Wassenaar; W. Olivier, naar 's-Gra venhage; A. C. J. van den Bos, naar Naald wijk; H. Tettero, naay Schiedam; N. Kra nenborg Jesse, naar Wageningen; E. M. Schrama, naar Sassenheim. WASSENAAR. Geboren: Catharina Adriana Elisabeth, d. van N. J. Altorf en E. Schobersberger Wilhelmus Jacobus Sebastianus, z. van W. J. S. van Rijn en A. E. van Vuuren Joan na Cornelia Aopllonia, d. van W. J. P. Bak ker en P. M. F. Bakker Maria aBrbara, d. van S. Boer en A. G. Rompelberg An neke, d. van C. C. de Roo en A. C. Tibbe. Ondertrouwd: J. G. Elshout en R. Erbee R. A. Rueb en L. Zaaijer. Gehuwd: P. Versteeg en J. F. Robertz J. van Doorn en J. C. J. Knoop W. Boichel en P. J. Storm de Grave. Overleden: J. L. M. A. Hakkenbroek 58 j., echtgenoot van M. F. Vos A_ F. L. graaf van Rechteren Limburg 69 j., weduw naar van C. C. W. baronesse van Pallandt Neerijnen J. M. Witsenburg 75 j„ wede. van G. Heemskerk Arie Willem Dijkman 5 mnd. Gevestigd: A. C. J. Allard uit den Haag L. C. Dieck uit den Haag A. Engelhardt uit Kassei P. C. de Jong uit Schiebroek I. J. C. Klingen en gez. uit den Haag H. E. Kirckhahn uit den Haag J. T. Moir en gez uit New York J. A. Rademaker uit den Haag P. Schoone- veld uit Rotterdam A. J. W. van der Stigchel en gez. uit den Haag A. M. Stok uit Ermelo A. E. Winkel uit den Haag S. S. Hopman-Workum uit A'dam D. Zwart en gez. uit Waddinxveen. Vertrokken: W. H. M. van Adrichem naar A'dam L. Pol en gez. naar den Haag C. de Mars naai- Purmerend R. Beu- mer naar de Steeg (Gld.) B. M. Wind- schiegel naar den Haag J. Mraz naar A'dam J. J. van Slogteren naar den Haag J. M. Wegman naar R'dam E. C. Guijt-Zijdenbos naar den Haag A. Ruis naar den Haag J. Hoogewoning naar Sassenheim H. L. J. Car is en gezin naar Beek (L.) W. Boichel naar R'dam P. J. Juncker naar Voorschoten M. Boere- ma naar Appingedam A. Riesser naar den Haag T. van der Keulen naar Sas senheim J. C. J. Knoop naar Drieber- gen-Rijsenburg G. A. van der Krogt naar Voorburg M. Parlevliet-Ruijgrok en gez. naar Leiden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12