DINSDAG 26 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag te omstreeks 4 uur reed op het Schouw onder Landsmeer een auto, ko mende uit de richting Purmerend. Een 10- jarig meisje, dat plotseling den weg over stak, werd door de auto, welke met zeer groote snelheid reed, gegrepen. Het kind werd bij omwonenden binnengebracht, waar het spoedig overleed. VERGIFTIGING VAN KINDEREN. Door levensmiddelen Vermoedelijk door het eten vaat kaas deden zich in het arbeidersgezin P. te Her tel» Zondag vergiftigingsverschijnselen voor. Vfjf kinderen waren min of meer ernstig ziek. Twee van hen verkeeren in gevaar lijken toestand. De politie stelde een onderzoek in en heeft verschillende levensmiddelen in be slag genomen. De justitie te Roermond is van het geval in kennis gesteld. CAFé-BRAND TE BARENDRECHT. Bewoners met moeite gered. Zondagmorgen is brand uitgebroken in het café van den heer Hoogendoorn aan den Noldijk te Barendrecht onder de ge meente Heerjansdam. De brand, aldus de „TeL", is ontstaan achter het huis in een bijloodsje en sloeg binnen enkele oogen- blikken, aangewakkerd door den feilen wind, over op het huis waar de heer Hoo gendoorn met vrouw en drie kinderen op de bovenverdieping lag te slapen. Het vuur woedde al spoedig hevig in het café zelf, zonder dat de bewoners er iets van merkten. Eerst toen door de groote hit te een aantal flesschen met een knal uit elkaar sprongen, schrikten de slapenden wakker. Het vuur belette echter den door tocht naar beneden, zoodat de vijf men- schen in een gevaarlijken toestand ver keerden. Door hun luidkeels geschreeuw om hulp, werden de omwonenden gewekt, die met schrik den hachelijken toestand, waarin het gezin Hoogendoorn zich bevond, aanzagen. Ten einde raad besloten de door het vuur ingeslotenen hun zoontje aan touwen naar beneden te laten zakken en toen er vol doende hulp aanwezig was, waagden de anderen een voor een den sprong naar be neden om hun leven te redden. Beneden werden alle vier zoo goed en -zoo kwaad als dat ging opgevangen. Allen kwamen er zonder blessures af. Inmiddels was de brandweer uit Baren drecht en Heerjansdam ter plaatse versche nen. Met vereende krachten werd het vuur aangepakt met slangen op de waterleiding. De vlammen grepen met groote hevigheid om zich heen en de felle wind verspreidde het vuur zoodanig, dat de nabijstaande woonhuizen groot gevaar liepen. Vooral het huis van den heer Visser, dat vlak bij het café staat, werd ernstig bedreigd, doch men slaagde er in het vuur tot het café te beperken. Doch dat brandde dan ook tot den grond toe af. Alleen de gevel van het huis van den heer Visser werd eenigszins beschadigd. Alle woonhuizen werden ontruimd, waar bij de 82-jarige wed. Groenendijk, wier huis vlak tegenover het café ligt en die ziek te bed lag, met bed en al naar buiten moest worden gedragen. De oorzaak van den brand, waarnaar de Barendrechtsche politie een onderzoek in stelt, is tot nu toe onbekend. Verzekering dekt de schade aan huis en inboedel. BRAND IN HET ST. JOSEPHGESTICHT TE ROERMOND. Nog goed afgeloopeiL In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 2.40 uur moest de brandweer te Roermond worden gealarmeerd wegens een hevigen binnenbrand, die ontstaan was in de eet- en speelzaal van het St. Josephsge- sticht aldaar, meldt de „N. Koèrier". De brandweer die in minder dan geen tijd ter plaatse was, tastte onder leiding van den commandant, den heer Odekerken, het vuur met twee stFalen op de waterleiding aan. Plet mocht gelukken den brand te beper ken tot de eet- en speelzaal. De brand is vermoedelijk ontstaan in eep der bergkast- jes der jongens, in welke kastjes gereed schappen, tabak, spaarpotten, enz. gebor gen waFen. Een schilderij en gordijnen, be nevens verschillende bergkastjes Zijn vei> brand, terwijl vensterruiten zijn gespron gen en het houtwerk van deurposten, bal ken onder het plafond enz. reeds flink door het vuur waren aangetast. De brand werd ontdekt doordat de slaapzaal, waarop de Broeders en zeer veel jongens sliepen, in< rook was gehuld. BRAND TE ENSCHEDE. Drie kinderen met moeite gered. In het perceel Voortsweg 2 A 53 te Em schedé, bewoond door het gezin van G. T., brak brand uit, vermoedelijk tengevolge van een fout in den schoorsteen. Drie kleine kinderen, die reeds te bed lagen, konden met groote moeite worden gered. De kleer tjes, welke naast de bedjes lagen, hadden reeds vlam gevat. Het perceel brandde groo- tendeels uit, terwijl het aangrenzende per ceel veel waterschade hekwam. FELLE BOERDERIJBRAND TE HOOGE ZWALUWE. Veel vee in de vlammen omgekomen. Gistermiddag te ongeveer vijf uur brak brand uit in de groote boerderij van den heer P. Reniers in de gemeente Hooge Zwa- luwe. In minder dan geen tijd stond het met riet gedekte woonhuis in licherlaa;e waarna het vuur oversloeg naar de stallen en schuren. De brandweer, die, door de afgelegen ligging der boerderij, eerst na geruimen tijd ter plaatse kon zijn, stond voor een hopelooze taak, want het vernie lende vuur was niet te stuiten. Boerderij zoowel als woonhuis gingen geheel verloren. Tevergeefs had men nog getracht, een deel van het vee, dat groot gevaar liep, te redden. Niet man der dan twintig stuks hoornvee, twee paarden en een varken kwamen in de vlammen om. De schade, die aanzienlijk is, wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Het is niet bekend, hoe het vuur ontstaan is. FABRIEKSBRAND TE AMSTERDAM. Gisteravond omstreeks half zeven is te Amsterdam door voorbijgangers brand ont dekt in de fabriek van ijskasten en machi nale koelcellen van K. J. Krop, gelegen aan het Zeeburgerpad 57, op den hoek van de Veestraat. De brand was uitgebroken in de werk plaats achter een ijskast, waar een hoop afval opgestapeld lag. De vlammen deelden zich weldra mede aan het plafond, dat in minder dan geen tijd over een groote op pervlakte in brand stond. Onder leiding van hoofdbrandmeester Hartdorf werd het vuur met drie stralen bestreden. Binnen korten tijd was het gevaar voor uitbreiding geweken. De schade is betrekkelijk gering. Het naastgelegen kantoortje had alleen water schade opgeloopen. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Het verschijnen van de brandweer had de groote belangstelling van de buurtbe woners, die in drommen het blusschings- werk gagsloegen, terwijl de politie hen op een veiligen afstand hield. MOORDAANSLAG TE BUSSUM. De dader gearresteerd. Gistermiddag omstreeks 12 uur heeft de 30-jarige v. d. L. te Bussum, den eveneens 30-jarigen H. bij een woordenwisseling een messteek toegebracht. Daar v. d. L. linkshandig is, kwam de steek in de rechterborst van H. terecht. H. kon het politiebureau op den Huizerweg nog bereiken waar hij ineenzeeg. Hij is naar de Majella Stichting vervoerd. De dader werd kort na den aanslag ge arresteerd. Hij bekende de daad te heb ben gepleegd, omdat de ongehuwde H. met zijn vfouw betrekkingen zou hebben onderhouden. DE SMOKKELARIJ VAN DE „HOOP H. Mysterieuse reis van een vrouw in een vliegtuig. Zooals reeds gemeld, heeft de Engelsche douane in Dover den Neder landschen trawler „De Hoop II" uit IJmuiden aan den ketting gelegd. Het schip heeft voor een waarde van 12000 pond sterling alcohol aan boord en schijnt onder verdenking te staan van smokkelarij. Er hangt een ge heimzinnig waas over het heele geval en dit is nog dichter geworden door een ge beurtenis, die zich Zondag op Croydon heeft opgespeeld. - De „Daily Express" weet n.l. te melden, dat dien dag met een vliegtuig daar aan kwam een Nederlandsche vrouw, F. B. ge naamd. Toen de immigratie-autoriteiten haar vroegen naar het doel van haar reis, zeide zij een bezoek te willen brengen aan E. Descamps, het'eenige Belgische lid van de bemanning van de Hoop. Haar papieren waren evenwel naar het schijnt niet ge heel in orde, waarna de vrouw werd gevi siteerd. Het bleek toen, dat zij een aan zienlijk bedrag aan geld bij zich had. De Engelsche autoriteiten hebben het ten slot te beter geoordeeld haar bezoek aan Do ver niet toe staan, doch inplaats daarvan hebben zy haar per eerste vliegtuig terug gestuurd. In Dover zelf is intusschon ook een po ging gedaan om met de bemanning in con tact te komen. Hier waren het twee heeren, die daar per schip arriveerden en aan de immigratie autoriteiten mededeelden, dat zij verte genwoordigers waren van een vreemde mogendheid. Zij waren naar Engeland ge komen om een onderzoek in te stellen be treffende het aan den ketting gelegde schip. Nu gelooft de douane niet direct zulke verhalen van „regeeringsvertegenwoordi gers." De heeren werden dan ook eens wat nader aan den tand gevoeld en het gevolg was, dat ook zij per keerende gelegendheid het land werden uitgestuurd. Het ministerie van Binnenlandsche Za ken heeft toen het rapporten ontving over deze vreemde bezoekers order gegeven, dat de zes man, waaruit de bemanning van den trawler bestaat, niet meer van. boord mogen gaan. Ambtenaren van de douane houden dag en nacht de wacht bij het schip met zijn lading van ruwe spiri tus. De schipper mag niet eerder uitvaren dan nadat hij 'n boete, van 25 pond sterling heeft betaald. Het is* namelijk aan schepen beneden een bepaalde tonnenmaat, die al cohol aan boord hebben, niet toegestaan een Engelsche haven binnen te loopen. De groote moeilijkheid is echter, dat de bemanning totaal zonder geld zit, terwijl eiken dag, dat het schip, langer blijft lig gen, telkens weer een pond kost voor ha vengeld en andere kosten. „Wij weten niet wanneer we vertrek ken", zoo verklaarde een der leden van de bemanning. „Onze eenige hoop is, dat het geld ons telegrafisch uit Nederland wordt overgemaakt. Onze proviand is op en we le ven nu op brood en boter." „Maar wat er ook gebeurt", zoo zeide hij verder, „we weten, dat de douane geen beslag kan leggen op de lading. Volgens het volkenrecht mag elk schip wanneer het in moeilijkheden verkeert vreemde wate ren binnenvaren en zijn lading mag niet worden benaderd. We kwamen hier alleen omdat we door onze kolen heen raakten en bovendien hadden we geen water of pro viand meer. De lading hebben we in Ha vre ingenomen en als we vertrekken, gaan we naar Denemarken." UIT DE RADIOWERELD Pgrograraraa's voor Woensdag 27 Maart Huizen 301 M. N. C, R. V.-Uitzendjng. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Orgelspel. 12.30 Kwintetconcert. 2.00 Grajnofoonplaten. 2.30 Voop postzegelverzamelaars. 3.00—3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Pianorecital. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landboywpraatje, 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Technische causerie. 8.00 Vaz Dias, waarna Evangelisatie* dienst in de Baptistenkerk te Leeuwarden. 9.35 Gramofoonplaten. 10.00 Vaz Dias, waarna het Waleson*Trio en Gramofoonplaten. 11.00-^11,30 Gramofoonplaten. Hilversum. 1875 M V. A- R- A.-Uitzending. 8.00 Orgelspel. 8.30 Gramofoonplaten. 9.30 Onze Keuken. 10.00 Morgenwijding V. P. R. Q. 10.15 Voor Arb. i. d. Coutinubedr-. 12.00 Gramofoonplaten, „Orvitropia", „De Zonnekloppers" en „De Flierefluiters". 2.00 Voor de vrouwen. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Uitz. v. d. Onthouders-Radio-Comité. 5.45 ..Paljas", Leoncavallo (op gramofoon platen). 7.00 Sportuitz. waarna (cembalo) en (viool). 7.45 Uitz. v; d. Centr. Bond v. Transport arbeiders, 8.03 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.10 Interview met Frans Nienhuys. 9.00 Causerie. 9.20 „Uit het leven van Joh. Seb. Bach". M. m. v. het VARA-Tooneel, VARA-Orkest en solisten. 11.00 Gramofoonplaten. 11.15 Orgelspel. 11.4512.00 Gramofoonplaten. Droitwich. 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 12.05 Orgelspel. 12.50 Ch. Manning en zijn orkest I.50 Orgelconcert. 3.35 Sted. Orkesct Bournemouth. 5.05 Het Mac Arthur Kwintet. 5.35 BBC-Dansorkest. 7.20 Kwartetconcert. 7.50 Het Broadhurst Septet. 8.35 Concertinleiding. 8.50 BBC-Symphonie-concert. II.10—12.20 Roy Fox en zijn Band. Radio Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 8.20 „Le marchand de Vénise", opera van Hahn. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Ritz". 2.00 Zang en piano. FAILLISSEMENTEN Surséance van betaling: Definlief verleend aan: De rechtspersoon lijkheid bezittende vereeniging „Sint Jo- sephsrGezelIen-Vereeniging IH, gevestigd te Amsterdam, op het daartoe door haar in gediend verzoekschrift voor den tijd van anderhalf jaar, ingaande 11 Februari 1935, met benoeming van Mr. J. A. Biete, advo caat en procureur, Amsterdam, Keizers gracht 451, tot bewindvoerder. 2.504.50 M. Hansen's orkest. 7.20 Operettemuziek. 8.35 Moderne Deensche muziek. 9.05 Oude Engelsche dansen voor Hout blazers. 9.40 Fran§che muziek. Keulen, 456 U. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Accordeonconcert. 12.35 Qmroepkwintet. 1.35 Zang. 3.20 OmrpepkleinorkesL 5.05 Zang. 6.20 Voordracht. 8.10 Omroeporkest. 10.20 V. d. Deutschlandsenden IJsland— sche muziek. 10.50—-11,20. Gramofoonplaten. Rome. 421 M. 8.20 Opera-uitzending. Brussel, 322 e» 484 M. 322 meter: L30—2-20 L. Lapglois' orkest. 5.20 Zang en piano. 6.05 en 6.50 Gramofoonplaten. 7.20 Cellorecital. 8.20 Salonorkest. 10.30—11.20 J. Rutlens orkest. 484 meter: 12.20 L. Langlois' orkest. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Het Pro Arte Kwartet 7.05 Zang en Gramofoonplaten. 8.20 Hoorspel. 8.50 „La victoire". 10.40 Gramofoonplaten. 10.50—11.20 Vervolg van 8.50. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 „Stunde der jungeii Nation: Solda ten". 8.05 Militair concert 9.20 Berichten. 9.40 Reportage. 10.05 Weerbericht 10.20 Uslandsche muziek. 10.5011.50 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.05—3.20 Deutschl. Sender. 9.20—13.50 Keulen. 13.50—14.20 Parijs Radio. 14.2015.20 Kalundborg. 15.20—16.50 Keulen. 16.5017.40 London Reg. 17.40—9.30 Leipzig. 19.3021.50 Beromunster. 21.50—22.10 Weenen. 22.10022.20 Diversen. 22.20afloop Leipzig. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 9.3010.35 Gram. muz. G. R. D. 10.3511.05 Droitwich. 11.0512.05 London Reg. 12.0513.50 Droitwich. 13.5015.35 London Reg. 15.35—18.20 Droitwich. 18.20—18.50 Brussel Fr. 18.5019.50 London Reg. 10.50afloop Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). maar geen lolletjes maakt en verstoppertje speelt FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGILL. 11) „Wat is er gebeurd, beste oom James? U ziet er uit als een geest", waren Lady Olga's eerste woorden, die met lieftallige bezorgdheid uitgesproken werden. Zijn ongerustheid vond spoedig weerklank in haar toen zij de reden van Lord Perivale's haastige boodschap vernomen had. „Jack mijn zoon een Perivale en de laatste van het geslacht heeft besloten met een klein burgerlijk winkeljufje te trou wen", begon hij met zooveel dramatischen klem, alsof hij den val van het geheele Britsche keizerrijk verkondigde. Het zou bijna komiek geweest zijn, ware zijn aristocratisch gezicht niet asch- grauw geweest van doodelijken ernst en ontsteltenis. En het mooie gezichtje, dat hem aan keek in de grimmige stilte van de vorste lijk gemeubileerde studeerkamer weerspie gelde een niet minder groote angst en een ai iet minder hevige ontsteltenis dan het zijne. Maar waai- bij Lord Perivale het over- heerschende gevoel woede was, had bij zijn bezoekster haat de overhand, een zoo wilde en ongebreidelde haat, aLs men bij de meest primitieve wilden nauwelijks zou kunnen verwachten. Lady Olga's lange, slanke vingers pluk ten zenuwachtig aan haar rijken mantel en zij boorde haar rose nageltjes met kracht in het bont, met een kwaadaardige kracht want zij verlangde er naar de wan gen van haar mededingster zoodanig te krabben, totdat zij de bloedsporen van haar haat zouden vertoonen. „Hoe heet zij?" vroeg zij met droge, krakende stem, hoewel zij natuurlijk wel wist wat het antwoord zou zijn. „Hetty Loring; ik zou niet eens de moei te genomen hebben haai' naam te onthou den, indien zij -niet toevallig de dochter van een misdadiger was, van een dief en zelfs een moordenaar, hoewel dit laatste destijds niet bewezen is", was het bittere antwoord van den ouden man. Gretig nam de vrouw deze mededee- lingen in zich op. Eindelijk was er een lichtstraal door haai' duistere gedachten gebroken. „Maar dat weet Jack toch zeker niet? Hij moet toch nog eenig respect hebben voor u en de eer van zijn familie", merkte zij langzaam op, terwijl haar brein haas tig in een geheel andere richting werkte. „Ik heb het hem vandaag in tegenwoor digheid van het meisje verteld, maar de kwajongen heeft mij in mijn gezicht getrot seerd en het voornemen aangekondigd morgen met een speciale vergunning te trouwen. Natuurlijk kan ik niets doen om hem dit te beletten, want hij is zeven en twintig jaar, maar ik heb het recht op zijn moeders fortuin als hij zonder mijn toe stemming vóór zijn dertigste jaar trouwt. Ik kan hem dat wel is waar ontnemen, maar het is een rampzalige troost voor het feit, dat de toekomstige Lady Perivale een winkeljuffrouw is en bovendien de doch ter van een galeiboef, die den oom van haar man vermoord heeft." Er sprak zoo'n innig verdriet uit de woorden van den ouden man, dat zelfs de koude, zelfzuchtige vrouw tot medelijdens toe geroerd was. „Wees u niet zoo bedroefd, oom James. Waarom zoudt u het bij dit meisje niet eens met een aanzienlijke som geld probee- ren? Gewoonlijk is dat soort wel af te koo pen. Ik ken dit meisje Loring heel goed. Zij was inderdaad mannequin bij mijn mo diste, tot ze wegens diefstal ontslagen werd. Blijkbaar is ze een dochter van haar vader en zal ze waarschijnlijk maar al te blij zijn als u haar afkoopt, want ze moet verstandig genoeg zijn om te begrijpen, dat als Jack met haar trouwt, iedereen hen zal mijden, zoodra haar onverkwikkelijke geschiedenis bekend is gemaakt." Lord Perivale greep dit denkbeeld aan met een ijver, die maar al te duidelijk toon de hoe intens zijn wanhoop was. „Je hebt gelijk, lieve. Waarschijnlijk heeft het ongelukkige meisje nog niet ge realiseerd wat haar lot zal zijn als ze met mijn zoon trouwt. Maar er is nog maar zoo weinig tijd. Zij zullen morgenmiddag om twee uur den grooten stap onderne men!" Er was een weeklacht in de stem van den ouden man, die Lady Olga lichtelijk hin derde. „Weet u, het eenige wat Jack noo- ciig heeft is weg te komen van dit ellendige winkeljufje, dat hem in haar netten ver strikt heeft, opdat hij haar kan vergeten en weer een normalen kijk op het leven krijgt. Denkt u dat ook niet?" Ademloos vroeg zij het met haar klank volle, diepe stem; er hing zooveel van het antwoord af. Lady Olga wierp een vlug gen blik rond de weelderig ingerichte ka mer en haar eigen onzekere, bijna armoe dige toestand kwam haar voor den geest als een leclyk droombeeld, „Al deze rijkdom en weelde.... zij mo gen- niet door mijn vingers glippen! Geen winkeljuffrouw zal mij den loef afsteken!" mompelde zij binnensmonds. Zij boog zich nog eens voorver en raakte zacht Lord Pe rivale's arm aan. „Als u maar een ernstig genoeg beeld op hangt van Jack's volkomen armoede als zij persé met hem wil trouwen, denk ik niet, dat u veel moeilijkheden met haar zult hebben, vooral niet wanneer de som, die u haar aanbiedt, maar groot genoeg is. En er is nog allen tijd voor haar om vóór twee uur morgenmiddag weg te gaan naar een of ander afgelegen klein dorpje. Het gevoel, wat Jack voor dit meisje heeft is niet meer dan een dwaze verliefdheid en als ik een week lang ongestoord van zijn gezel schap kon genieten, zou ik hem haar kun nen doen vergeten ik ben er zeker van, dat mij dat gelukken zou!" Een bijna wilde triomphklank trilde door haar stem, toen zij eindigde: „Als u dat meisje maar uit den weg x-uimt, beste oom James, zult u de schoondochter krijgen, die u zoo gaarne hebben wilt." Omdat Lady Olga zoo vurig wenschte, dat haar plan zou gelukken, had zij een onbepeiitt vertrouwen in haar eigen macht inderdaad meende zij ï-eeds, dat haar taak volbracht was, toen zij zich voor overboog en Lord Perivale's verwelkte wang kuste. „Ik zou u raden, al is het nog zoo laat, naar Hampstead te gaan en te probeeren het meisje te bezoeken. Als u snel rijdt kunt u er nog vóór middernacht zijn en het dringende van de zaak zal het late uur verontschuldigen. Wanneer het u ge lukt haar af te koopen en haar misschien met den een of andere jongen man van haai' eigen stand te laten trouwen voor dat Jack en ik terug zijn, zou de geheele zaak zoo eenvoudig mogelijk worden", en met een wonderlijke kalmte wikkelde de sluwe vrouw zich in haar bontmantel en liet den ouden edelman achter met de taak haar mededingster af te koopen. XI. Het witte japonnetje, dat niet gedragen werd. Hetty wist wel, dat zij eigenlijk vroeg naar bed had moeten gaan om er den vol genden morgen op haar best uit te zien. Maar te middernacht was zij nog bezig, want zij had zooveel dingen te doen, waar van zelfs de groote verandering in haar leven haar niet kon vrijmaken. Sedert haar verloving met Max Reiss had Hetty de meest strikte zuinigheid in haar huishouding moeten betrechten, want zij bezat niets dan het geld van een kleine verzekering, die haar moeder nog steeds had kunnen betalen en welk bedrag haar uitgekeerd was. Zij wist natuurlijk dat het huis en de ge heele inboedel eigenlijk aan haar vroege- ren verloofde behoorde en hoewel hij nog geen enkele poging had gedaan om zijn eigendom op te eischen, hield Hetty wijse lijk rekening met het feit, dat op den een of anderen dag zij en de kinderen verplicht zouden zijn naar gemeubileerde kamers te verhuizen. Daarom moest zij zoo voorzichtig moge lijk in haar uitgaven zijn, ontsloeg liet dienstmeisje en deed^al het werk in huis zelf, evenals de verzorging van haar klei ne broertje en zusje. Terwijl zij de twee kinderen baadde, blonken haar oogen vroolijk en af en toe ontsnapte een zachte melodie haar lippen. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9