MAANDAG 25 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT JERDEBLAD. - PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN KNAAPJE DOODGEREDEN. De 6-jarige A. Smit te Vlaardingen, liep achter een groenten wagen van Van der G. op den Maassluissohen Dij'k. Toen een auto uit de richting Maassluis, "bestuurd door W. S., kwam, schrok de jon gen waarschijnlijk en liep hij onverwacht naar links over, juist toen de auto den groentenwagen voorbijreed. Het ventje werd door de auto tegen den grond gesmakt, waarbij hij vermoedelijk een klap van den bumper heeft gekregen In hoogst ernsitigen toestand werd de knaap met genoemde auto naar het ziekenhuis te Vlaardingen ge bracht, waar hij 's nachts is overleden. TWEE MILITAIREN AANGEREDEN. Zaterdagavond omstréeks 11 uur heeft op den Arnhemsche weg te Apeldoorn ter hoogte van de R. K. begraafplaats een erns tige aanrijding plaats gehad, waarvan twee militairen, deelnemers aan den 24-uurs be- trouwbaarheidsrit van de Vrijwillige Bur gerwacht te Amsterdam, het slachtoffer zijn geworden. Enkele honderden meters voorbij den controle-post had zioh een groepje verzor gers geposteerd, die de deelnemers op hun nachitelijken rit van verfrisschingen voor zagen. Daar velen van deze gelegenheid gebruik maakten, was de weg door auto mobielen en motoren versperd. Twee deel nemers aan den betrouwbaarheidsrit, die eerst op het laatste oogenblik deze versper ring bemerkten, waren genoodzaakt plot seling te remmen met het gevolg, dat een bun achteroprijdende vrachtauto bestuurd door J. de R. te Apeldoorn, tegen een boom botste. Bij het plotseling uitwijken van dezen wagen werden twee militairen, die terzijde van den weg stonden, gegrepen. Beide personen zijn uit Haariem afkom stig. J. C. van der Schalie, die een gebro ken bovenarm heeft, is schrijver en A. Eis- ser, die een hersenschudding bekwam, meester-monteur bij de schoolcompagrüe van den motordienst te Haarlem. De toestand van de beide slachtoffers was van dien aard, dat zij naar Haarlem konden worden overgebracht. Vrouw vermoord te Den Haag De dader gearresteerd Gisteravond te omstreeks elf uur is in het perceel Naald wij kschestraat nummer 103 te Den Haag een moord gepleegd op het 21-jarige meisje W. G. O. Het meisje, dat omgang had met den ongeveer 24-jarigen monteur J. de G. werd, toen zij Zondagavond de deur van het huis opendeed om den man binnen te laten door dezen direct met een scherp voorwerp aangevallen en zoodanig in de borst gewond, dat zij vrijwel onmiddellijk overleed. Toen de Eerste Hulpdienst ter plaatse arriveerde, kon men slechts den dood constateer en. De dader vluchtte, doch werd spoedig door de politie aangehouden. Hij weigert inlichtingen te geven. Hij heeft ook zijn naam niet willen opgeven. De politie heeft evenwel aanwijzing den vermoede- lijken dader te pakken te hebben. De commissaris van politie, de heer Kramer, heeft de zaak in onderzoek. Als toevallige bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat enkele jaren geleden in hetzelfde perceel een vrouw, eveneens door een bezoeker van het leven werd beroofd. In de buurt ontstond eenige beroering. Groepjes personen stonden het geval te bepraten, waarbij ook het vorige misdrijf in herinnering werd teruggebracht. UITSLAANDE BRAND TE DEN HAAG. Gisternacht omstreeks 3 uur is te Den Haag een felle brand uitgebroken op de zolderverdieping (derde étage) van het gebouw van het „Nieuwe Haagsche Ly ceum" aan de Groot Hertoginnelaan bij de Laan van Meerdervoort. De brand, waarvan de oorzaak tot he den onbekend is, werd met vele stralen van twee motorspuiten en met behulp van een slang, geleid over een ladderwagen, gebluscht. De zolderverdieping brandde geheel uit; bovendien werd een op de twee de verdieping gelegen vertrek door het vuur vernield. Behalve de brandschade is ook de waterschade groot, daar de brand weer tot vijf uur in den morgen een groote watermassa op het perceel heeft moeten werpen. De nablussching duurde nog tot acht uur. Het perceel wordt bewoond door een concierge, die echter toevallig dezen nacht afwezig was. BRAND IN EEN SIGARENFABRIEK. Bovenverdieping uitgebrand. Een felle brand heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag gewoed in de sigaren fabriek van de firma Wagter te Bever wijk. Bij de ontdekking had de brand reeds een beduidende omvang aangenomen en bleek de bovenverdieping in lichter laaie te staan. De brandweer had over drie stra len op de motorspuit de beschikking en moest allereerst ïlaar aandacht schenken aan het belendende huis op de hoek Jan AlswegBaanstraat. Gelukkig kon uitbreiding van den brand worden voorkomen. De bovenverdieping van de fabriek is geheel uitgebrand. De groote voorraad sigaren, welke zich in de droogkamers bevond, werd een prooi van het vuur, terwijl een aanzienlijke hoeveel heid ruwe tabak door het bluschwater waardeloos werd. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. BOERDERUBRANDEN. Twee bruidjes gedupeerd. Gistermorgen, terwijl de meeste bewo ners ter kerke waren, ontstond te Groes- beek, waarschijnlijk door kortsluiting, brand m het achterhuis van de boerderij van de weduwe Binnenhei. Het geheele pand brandde af. Het vee kon worden ge red. De uitzetten van de beide dochters, die na Paschen in het huwelijk zullen tre den, zijn evenals de verdere inboedel ver loren gegaan. De schade wordt door ver zekering gedekt. Gistermiddag ontstond brand in de boerderij van den heer J. Nijborg te Gas teren, welke brand zulk een omvang aan nam, dat het huis in 20 minuten tijd ge heel was uitgebrand. Er kon niets gered worden. Verzekering dekt de schade, die ongeveer 4.0005.000 bedraagt. De oor zaak is een schoorsteenbrand. BRAND IN EEN SCHIP. In den afgeloopen nacht werd brand ontdekt aan boord van het tankschip Adel- len, een Amerikaansch schip, dat op het oogenblik is opgenomen in het steenen dok der Nederlandsche Droogdokmaat- schappü aan den Cornelis Douwesweg te Amsterdam. Er werd aanstonds alarm „middelbrand" gegeven, zoodat een 5-tal wagens van de brandweer, benevens de Jason zich naar de plaats des onheils spoedden. Van ernstigen aard bleek het vuur ech ter niet te zijn. Het had zich genesteld in een olietank in het voorschip en was moei lijk bereikbaar. Toen de brandweer den vuurhaard had ontdekt, bleek het mogelijk den brand te blusschen met een straal. Het blus- schingswerk stond onder leiding van den hoofdbrandmeester Hartdorff. De schade aan het schip is gering. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE HELMOND. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond op den Zuid Koninginnewal te Helmond een vechtpartij tusschen H. Pel- lings en een zekeren Van Veghel. Van V. trok hierbij een mes en duwde P. hier mede in den rug. P. wist hem het mes echter te ontnemen. Er vielen toen nog enkele klappen, waarna men zich naar huis begaf. Terwijl P. die in gezelschap van zijn broer was de Dijksteeg in ging, werd hij wederom aangevallen door Van V. die zich intusschen gewapend had met een hakbijl. Van V. wilde hiermee P. op het hoofd slaan. P. weerde den slag af, doch werd hierbij aan de schouders en de handen geraakt. Bovendien trok P. een mes en ging Van V. hiermede te lijf. Van V. liep ernstige sneden in het gelaat en in den hals op. De broer van den aange vallene, die te hulp was gesneld, liep even eens een wonde aan de handen op. De gebr. P. hebben V. daarop meegenomen naar een dokter, die overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte. Nadat aangifte bij de politie gedaan was, wer den de drie personen naar het St. Anto- nius-Gasthuis vervoerd. De gebr. P. wer den na verbonden te zijn, weer ontslagen. Van V. werd opgenomen en is Zondag middag op eigen verzoek naar huis ver voerd, ofschoon opname gewenscht bleef. Van V. is ernstig, doch niet levensgevaar lijk gewond. JEUGDIGE BOEFJES. Als blinde passagiers op een goederentrein. Te Roermond kwamen Vrijdag een drie tal jongens, resp. 17, 16 en 15 jaar oud, met een goederentrein aan. Als blinde pas sagiers hadden ze zich schuil gehouden in een remkast. Zij verklaarden des nachts te Rotterdam in den trein te zijn gekropen met de bedoeling een reisje te maken. In hun bezit werden verschillende goederen als doozen sigaren, sigaretten, chocolade- reepen, roomkaasjes enz. bevonden. Om trent de herkomst hiervan wisten ze geen behoorlijke uitleg te geven. Op vermoeden dait deze goederen niet op eerlijke wijze in hun bezit waren gekomen werden ze door de politie in beslag genomen. De jongens werden naar Rotterdam te ruggebracht om ter beschikking te worden gesteld van de politie aldaar. DIEFSTAL VAN RIJWIELPLAATJES EN GROS. De politie te Bussum arresteerde Zater dagmiddag den 40-jarigen v. d. W. uit Am sterdam wegens het stelen van talrijke rij wielplaatjes. Vorige week ontving de politie klachten van diefstal van rijwielplaatjes, welke ge nomen werden van rijwielen, die bij het Sportpark geplaatst waren. De politie zette een val uit en Zaterdagmiddag zag men v. d. W. met een tang plaatjes van de fiet sen halen. Toen hij er drie gestolen had greep de politie en in arresteerde den dief. De man is arbeider in dienst der gemeente Amsterdam en geplaatst bij den reserve- dienst. Hij kwam per fiets van Amsterdam naar Bussum. Het aantal plaatjes, dat in de afgeloopen week is ontvreemd, bedraagt ongeveer 40. Woensdagmiddag alleen ont vreemdde hij er 20. AANVARING OP DE SCHELDE. Uit VLissingen wordt gemeld: Gister nacht is de Noorsche stoomboot „Arfinn- jarl", die op weg was van Antwerpen naar Barcelona, op de Westerschelde in aanvaring geweest met de zeelichter „Ru- pelnethe I", die gesleept werd door de Zweedsche sleepboot „Halger" en op weg was van Ostende naar Antwerpen. De „Rupeinethe" kreeg een gat van twee meter aan bakboordzijde en is te Vlissingen binnengebracht. Twee leden der bemanning zijn licht gewond. De „Arfinnjarl" ligt met lichte schade op de rede van Vlissingen. FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGILL. 10) AI zijn ridderlijkheid kwam naar boven, toen hij snijdend sprak: „Zelfs indien mijnheer Loring mijn oom heeft vermoord zie ik nog niet in, waarom men zijn dochter voor die misdaad aansprakelijk zou moeten stellen en daar om is het niet alleen onbillijk, maar in tens gemeen en ploertig haar daarvoor te doen lyden." De oude edelman werd vuurrood van woede en Hetty dacht, dat hij minstens een beroerte zou krijgen. Lord Perivale's stem klonk dik en stame lend, toen hij met dreigend opgeheven hand op zijn zoon toetrad, wiens bleek gelaat toonde hoezeer hij zich innerlijk gegriefd voelde. „Ww.... wou jij mij voor ploert uitschelden?" stotterde zijn vader nog steeds met opgeheven vuist en eigenlijk zag hij er een beetje belachelijk uit, want hij was verplicht op te zien tot zijn veel grooteren zoon! „Ik heb gezegd, dat uw gedrag ploertig was en dat is ook zoo. Ik heb maar weinig geld meer, maar met wat ik heb zal ik een speciale huwelijksvergunning koopen en juffrouw Loring zal morgen mijn vrouw worden. Ik vermoed wel, dat u mij zult onterven, maar daar kan ik niets aan doen. Betere mannen dan ik hebben zich aonder een cent van het begin af aan moe ten opwerken en u behoeft niet bang te zijn dat ik uw trots zal kwetsen, want wij verdwijnen meteen naar een van de kolo niën om daar ons geluk te beproeven, niet waar lieveling?", en met zijn jongensach- tigen, zonnigen glimlach keek hij nagr het charmante kleine figuurtje naast hem; in zijn blik het jeugdig optimisme, dat drij vende gehouden wordt door een hoop, die meestal nog bedriegelijker is dan droo- men. Hetty's blik werd plotseling gevangen door het portret van een van Jack's voor ouders een vrouw in zijde en kant ge kleed, die op haar neerzag met een glim lach, die iets warmer en menschelijker was dan die der anderen, en die haar in haar wanhoop scheen te bemoedigen. „Wil je met me trouwen?, ook wanneer ik zonder een cent op straat word gezet en niets anders bezit, dan wat ik met mijn eigen handen verdienen kan?" Jack's stem klonk vol vertrouwen, toen hij zijn meisje die vraag reed in de span nende stilte van zijn vader's studeerka mer. Hij wist wat het antwoord zou zijn, maar hij wilde zijn vader toonen, dat Hetty niet het soort meisje was om een man te trou wen, terwille van zijn positie alleen. „Natuurlijk wil ik met je trouwen, Jack", was haar bedeesd, half gefluisterd antwoord Maar haar geheele wezen werd doortin- teld van trots de trots van het bezit, die zijns gelijke niet heeft in het hart van een meisje, dat voor het eerst liefheeft. Lord Perivale vergat zichzelf zóó, dat hij probeerde Hetty's stem na te bootsen. „Natuurlijk zult u den toekomstigen Lord Perivale trouwen maar al te graag; maar laat mij u zeggen, dat die ti tel zoo leeg zan zijn als een gebarsten bal lon! Jullie zult armlastig zijn", barstte hij uit. „Kom mee, kindlief; ik geloof, dat. het beter is als wij weggaan, zei Jack Perivale, heesch van woede. Met moeite bedwong Hetty haar tranen, toen zij het prachtige huis verlieten, waar in zij een uur geleden zoo gelukkig bin nengekomen was. „Jack, ik heb gezegd, dat ik met je trou wen zou, wat er ook mocht gebeuren, om dat je vader anders zou kunnen denken, dat het mij om je geld te doen is het geld, dat je later geërfd zou hebben, maar o, Jack", en haar bleek kinderlijk gezicht je had een verwrongen en verwilderde uit drukking, toen zij het op hief naar den stoeren jongen officier naast haar: „Ik kan niet met je trouwen nu ik weet, dat va der.... is.... is...." Hetty's stem stokte, toen zij aan haar va der dacht, achter grendels in de gevange nis en aan haar moeder, die in de lange eenzame jaren voor haar dood zoo onnoe melijk geleden moest hebben. „Wees niet ontmoedigd, kindje. Wij zul len niet hard zijn tegen je armen vader, wanneer hij voor zijn misdaad heeft ge boet. Wij zullen hem hartelijk ontvangen en weer een kans geven; wij zullen trach ten werk voor hem te vinden, zoodat hij weer opnieuw beginnen kan. Laat dat geen beletsel voor je zijn, Hetty!" De jonge man sprak eenvoudig en op recht, zooals zijn hart hem dat ingaf. Zijn goedhartigheid was spreekwoordelijk bij de andere officieren van zijn regiment en daaraan was het ook te wijten, dat zijn naam voorkwam op de klantenlijst van Max Reiss. Tranen verblindden Hetty's oogen en verstikten haar stem. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 26 Maart Huizen, 301 M. KRO-uitzending 8.00 Morgenwijding. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door de K.R.O.-boys. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.15 Zangrecital door Rie Ochel, afge wisseld door het K.R.O.-orkest. 6.40 Cursus Esperanto. 7.15 Lijdens-meditatie door prof. B. H. Molkenboer O.P. 8.15 Vaz Dias, waarna K.R.O. Sympho- nie-orkest m. m. v. Robert en Gaby Casa- deus, klavier. 8.50 A. v. Domburg over de wereld van de film. 9.05 Vervolg K.R.O. Symphonie-orkest. 10.Het K.R.O. orkest. (10.30 Vaz Dias). 11.00 Aansluiting met Heek te Amster dam. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzending. 5.30 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Voordracht en gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Het Cantabile-orkest. 11.00 Causerie. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Het Ensemble Francis Keth. 2.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 3.004.00 Knipcursus. 4.15 Gramofoonpl. en Radiokinderkoor- zang. 5.00 Vóór kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. V.P.R.O. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 R.V.U. Causerie. 7.00 Disco-nieuws. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias, waarna Omroeporkest o. L v. N. Gerharz en gramofoonpl. 9.20 Guitaar-recital. 9.40 Gedeeltelijke uitzending v. h. Zang- tournooi in het Gebouw voor K. en W. te Rotterdam. 10.00 Omroeporkest. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Lajos Kiss en zijn orkest uit Rest. „Heek", Den Haag. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 OrgelspeL 12.35 E. Pini's Tango-orkest. I.20 J. Muscant en zijn orkest. 4.40 Trioconcert. 5.35 Radio-Militair-orke6t. 6.50 Trioconcert. 3.20 „Charlemagne", comedie met mu ziek. 9.35 „The Six of Us", gevar. programma. 10.35 Concert. II.3512.20 Lew Stone en zijn band. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Hanze. De afd. Hoogmade-Rijpwete- ring-Oud-Ade „St Thomas More" hield in het Café van mej. de Wed. Daaleman te Rijp wetering een ledenvergadering. De voorzitter opende de vergadering met een opwekkend woord, waarna de maand-cir- culaire werd voorgelezen en behandeld en de propaganda-actie werd besproken. Aan de aanwezigen werd de brochure „Waar om" uitgereikt. Vervolgens werd de aan staande centrale vergadering besproken, maar er werden geen voorstellen ingediend, daar de afd. nog te kort opgericht en er nog werkzaamheden genoeg zijn, die met het H_B. zullen besproken worden. In de Santos-Commissie werden benoemd de heeren P. v. d. Ploeg te Oud-Ade, J. Meijer te Rijpwetering en Theo Pouw te Hoogmade. „O, je bent zoo goed, liefste, zoo heel anders dan andere mannen", zei ze gebro ken. „Ik kan niet „neen" zeggen; God mo ge mij vergeven, indien ik er verkeerd aan doe door met je te trouwen, maar mijn lief de voor je is te machtig alles moet ik daaraan opofferen. Is het niet zoo?" vroeg Hetty zeven uur later, toen zij voor den nacht afscheid van elkaar namen. „Natuurlijk, kindje. Het is dwaasheid zich te verzetten tegen een liefde als de onze". Zijn jonge stem trilde, toen hij het blonde hoofd naar zich toetrok en haar een teedere kus op het blanke voorhoofd gaf. „Morgen zul je mijn vrouw zijn, Hetty. Niet blozen, jouw kleine kinderachtige baby!", zei hij, toen Hetty's wangen er uit zagen als twee papavers. „Denk er aan, om twee uur morgenmiddag aan de Parochie kerk." Dit waren de laatste woorden, die Jack voor een langen, droeven tijd tot zijn meisje zou spreken. X. Lady Olga bemoeit zich er mee. Nadat Jack de studeerkamer verlaten had met Hetty's hand in de zijne, zat Lord Perivale uren lang stil in gedachten ver zonken. De herinnering aan het vastberaden ge zicht van zijn zoon, aan zijn hartstochte lijke stem en vertoornde oogen, kwam als een kwelling, zoo levendig, terug in de ge dachten van den ouden man, wiens geheele ziel in beslag genomen werd door zijn fa milietrots. „Om juist van alle vrouwen ter wereld Loring's dochter te kiezen! Wat kan ik „Radio-Par 1 s", 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 9.05 Omroepkwintet. 10.50 Dansmuziek. KaL-undborg, 1361 M. 11.201.20 Strijkorkest. 2.204.20 Omroeporkest. 7.20 Orkestconcert. 8.50 Marimba-soli. 9.35 Kamermuziek. 10.25—11.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Omroepkwintet. 11.20 Orkest- en koorconcert. 1.35 Viool- en piano. 3.20 Weragkamerorkest. 5.05 Madrigaalvereeniging Düsseldorf. 7.35 Münchener Omroepkleinorkest. 8.20 Radio-tooneel. Rome, 421 M. 8.05 Viool- en piano-recital. Hierna con cert door het Politie-Muziekcorps. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. en Piano recital. 1.302.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonpl. 484 M.: 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 en 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Viool-recital. 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.15 Gramofoonmuzïek. Deutschiandsender, 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 8.20 „Patriottische Fantasiën", hoorspel met muziek. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.50 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 3.05—8.20 DeutschL sender. 9.20—11.20 Keulen. II.20—12.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Brussel VL 14.2015.20 Kalundborg. 15.20—16.50 Keulen. 16.5017.20 Droitwich. 17.20—19.20 Brussel VI. 19.20—20.20 Keulen. 20.2020.40 Diversen. 20.4021.00 Beromunster. 21.00afl. Weenen. 4de Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.1010.35 Deutschl. Sender. 10.3511.05 Droitwich. 11.0512.35 London Reg. 12.3514.20 Droitwich. 14.2017.35 London Reg. 17.3518.20 Droitwich. 18.2018.50 Leipzig. 18.50afl. London Reg. Hierna werd door Kapelaan Burcksen een goedvolle rede gehouden over de liefde tot Christus en de naastenliefde. Van de rondvraag werd goed gebruik gemaakt. Eenige aanwezigen, nog geen lid zijnde, gaven zich als lid op. De voorzitter dankte den geest- adviseur voor zijn toespraak en de leden, die in flinke getal waren opgekomen, en zoo za kelijk hadden medegewerkt tot welslagen van deze vergadering. doen? Hoe kan ik zooiets vreeselijks ver hinderen?" Het was den ouden aristocraat diepe ernst. Voor hem zou het verliezen van den oorlog veel minder belangrijk zijn geweest dan het accepteeren van een burgermeisje in zijn oude en aanzienlijke familie. De Perivale's waren altijd in hun eigen stand getrouwd en het gevoel van den ouden man deelde zich in zekere mate mede aan den bediende, die eenige uren later op zijn schellen binnenkwam en de opdracht kreeg uit te vinden of Lady Purnell thuis was. „Lady Purnell heeft juist gedineerd en zal in tien minuten bij u zijn, mijnheer", kwam de bediende korten tijd later, na de boodschap overgebracht te hebben, zeg gen. In haar rijk gemeubelde slaapkamer klopte het hart van Hetty's mededingster hoopvol en met snelle slagen. Lady Olga wreef haastig een klein beetje rouge op haar gladde, donkere wangen om daardoor haar schoonheid nog te verhoo- gen. In haar hardrood fluweelen japon zag zij er zoo statig en mooi uit, dat men zich nauwelijks kon voorstellen, dat er een man was, die voor haar verschijning zoo absoluut onverschillig bleef. Zij hulde zich in een weelderige bont mantel en toen Lord Perivale bij haar bin nenkomen zijn vermoeide oogen op haar liet rusten, dacht hij bij zichzelf: „Wat ziet die jonge dwaas in dat miserabele kleine winkeljufje, wanneer men dat vergelijkt met deze schitterende vrouwenschoon heid? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9