Voor jongens, die haast hebben* MAANDAG 25 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 Voor jongens, cfie te laat naar school toe gaan, is ROBINSON de aangewezen schoen. Maar ook jongens die tijd in over vloed hebben, willen tegen woordig niet anders meer dan Robinson. En dat is geen wonder. Want Robinson is een „echte" schoen voor „echte" jongens. Een echte jongen voelt zich graag „vrij" in z'n schoenen, hij moet er mee kunnen schoppen, kunnen hollen en draven, zonder er hinder van te hebben. Dan is een echte Hollandsche jongen pas tevreden. Maar tevreden zijn ook de Moeders, die voor haar bengels Robinson nemen. Omdat Robinsons zoo ijzer- sterk zijn en dus de schoenmakersrekening zoo laag houden. Vooral als Vader óók Robinsons draagt. Neemt eens Model 31, Robinson's meest bekende ravotschoen. Laag model. Met houtgepende kernleeren zool en extra leeren tusschenzool. IJzersterk! Jongensmaten: 26/27 28/31 32/35 36/39 Prijzen: ƒ2.25 2.50 ƒ2.95 ƒ3.50 Alle heerenmaten (40-48) f 3.95 voor Vader en Zoon. teil L. F. C.—DE KENNEMERS 1—1. L. F. C. heeft haar laatsten competitie wedstrijd tegen de kampioen van haar af- deeling, de Kennemers. niet in een over winning om kunnen zetten. Het is een ge lijk spel geworden wat geen onverdienste lijk resultaat is. Jammer is alleen van dit gelijke spel, dat Alphia nu nog een gelijk aantal punten kan behalen, door de res- teerende 20 minuten tegen R. V. C. (stand 44), in een overwinning om te zetten. Een beslissingswedstrijd op onzijdig terrein wordt dan noodzakelijk. Over den wedstrijd het volgende. L. F. C. wint den toss en verkiest tegen den straf fen wind in te spelen. De Kennemers trapt af en zet dadelijk een aanval op, welke niets oplevert. De bezoekers nemen het aanvankelijk nogal rustig op, maar de L. F. C.-spelers benutten de sporadische kan sen niet. Integendeel het is de Kennemers, die van een misverstand in de L. F. C.- achterhoede profiteert door met een zacht schot de leiding te nemen (10). Er is dan precies 7 minuten gespeeld. L. F. C. begint zich meer te roeren met het gevolg, dat de Kennemers-achterhoede alle zeilen bij moet zetten. Dat in deze periode L. F. C.- doelpunten uitblijven lijkt soms wonder baarlijk. Verschillende goede kansen blij ven onbenut, waaronder een voor open doel, en een schot dat van de lat weer in het veld terugspringt. Dinkla, die de beste speler van het veld is, weet het spel weer te verplaatsen, met gevolg, dat de L. F. C.- veste eenige benauwde oogenblikken krijgt te doorstaan, maar Born weet zijn heilig dom voor verdere gaten te behoeden. Na de rust speelt L. F. C. met wind mee en zet dadelijk een hoog tempo in. De Kennemers worden terugedrongen en het is Herreur, die met een hard schot na vijf minuten de partijen weer op gelijken voet brengt (11). De Kennemers spelen nu voor wat zij waard zijn, maar ook L. F. C. gooit er nog een schepje op, zoodat een faire vlugge kamp ontstaat met L. F. C. het meest in den aanval. Een benauwd oogen- blik ontstaat nog voor L. F. C., als Born reeds is gepasseerd maar de bal wordt nog juist uit den doelmond gekopt. L. F. C. krijgt nog eenige prachtige kansen, maar de voorhoede zoekt het met verre schoten welke door den keeper alle onschadelijk worden gemaakt. De tijd verstrijkt zonder dat er verder gedoelpunt wordt en als de scheidsrechter einde fluit, heeft L. F. C. een kostbaar puntje in de wacht gesleept. Rest nog te vermelden, dat aan de Ken nemers, vóór den aanvang van den wed strijd, door het bestuur van L. F. C. een prachtige bloemenmand werd aangeboden, welke hulde met eenige hartelijke woorden gepaard ging. Alphen IIFortuna n 41. Een forsch partijtje voetbal, waarbij van samenspel aan weerszijden weinig te zien was. De aanvallen van Fortuna wa ren oVer het geheel iets gevaarlijker, door dat de Vlaardingers het spel meer open hielden. De thuisclub trapte er maar wat op los, doch wist door benutten van en kele kansen de overwinning te behalen. Als scheidsrechter van Vliet heeft laten aftrappen, weten de bezoekers door hun linksbinnen reeds in de eerste minuten de leiding te nemen, maar de stand is weer spoedig gelijk, wanneer Windhorst bij een voorzet van rechts onhoudbaar scoort (11). Geruimen tijd gaat het spel gelijk op, zonder dat het net wordt gevonden, doch nog voor de rust weet Vrisekoop, die keurig de Fortuna-defensie passeert, Al phen de leiding te hergeven (21). Eerst na geruimen tijd in de tweede helft vergroot Tuinenburg van Alphen de voorsprong, wanneer hij een voorzet van links, keurig benut (31). Als de zelfde speler even later, uit een kluwen van spelers nogmaals het net vindt, is het pleit voor de bezoekers beslist en komt weldra onveranderd het einde. ITALIË WINT MET 2—0 VAN OOSTENRIJK Onder leiding van scheidsrechter Le- vingstone (Engeland) vond te Weenen de landenwedstrijd OostenrijkItalië plaats, waarbij 60.000 toeschouwers tegenwoordig waren. De wedstrijd gold tevens als be slissing voor den Mitropabeker. In het eerste half uur domineerden de Oostenrijkers, maar Italië kwam er steeds beter in. De stand met rust was 00. In de tweede helft werden de Italianen nog sterker. Na 6 minuten gaf de Italiaan- sche linksbinnen Fedulla (Bologna) zijn land de leiding en na ruim een half uur spelen vergrootte dezelfde speler den voorsprong tot 20. Gedoelpunt werd er niet meer en Italië won tenslotte met 20. Bij de Oostenrijkers konden de oude in ternationaals het geweldige tempo bijna niet meer bijhouden, terwijl bij de Italia nen twee uitblinkers waren, n.l. de back Macheroni van Ambrosiana en de schutter Fedullo. HOCKEY R. K. SPORTVEK. „ROOD WIT" AFD. STICK. Stick IAlliance I 06. Het was weer eens goed, dat Stick eens een zwaardere tegenstander tegenover zich kreeg, waarvan veel te leeren viel. Verre beter dan het spel van Stick, was dit van de kampioenen van de derde klasse N.H.B. Hun samenspel, hun balcontrole en hun snelheid hebben dan ook waarschijnlijk tot een dergelijke overwinning bijgedragen. Daarentegen was het spel van Stick ditmaal zenuwachtig en kort, dat we van Stick in de laatste dagen niet gewoon waren. Dadelijk na de begin-bully komt Allian ce opzetten; de achterhoede eenigszins twij felend weet toch echter weg te werken en de bal belandt bij de voorhoede van Stick welke zeer teruggetrokken was, zoodat spoedig de bal weer afgegeven moest wor den. Hierop volgde een keurige aanval van Alliance welke de score opende. Het spel ging hierna nogal op en neer, hoewel Al liance toch nog een zekere veldmeerderheid had. De achterhoede van de Leidenaars had zoodoende zwaar werk te verzetten. Een corner belandt na eenigen tijd bij den links buiten en verkeerd ingrijpen van de rechts back brengt den stand op 02. Stick komt nu eindelijk meer opzetten, maar de ach terhoede van Alliance kan fatsoenlijk den bal wegwerken. Alliance valt nu weer aan en tot tweelmaal toe wordt er gescoord (04). Met deze stand gaat de rust in. Na de rust is er een gewijzigde opstelling bij Stick, welke, al' was deze niet gunstig voor den aanval, voor de verdediging zeker wèl voordeelig was. Tot tweemaal toe wis ten de gasten echter nog te scoren, waar van één echter uit een zuivere off-side- positie. De wedstrijd eindigde dan ook met 06 voor Alliance. Stick speelde met twee invallers, waar van die op de rechtsbuitenplaats geen slecht figuur sloeg. NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND De uitslagen Treslingbeker: Halve eindstrijd: Hilver sum IIT.O.G.O. 23 (na verL). Van Holkemabeker: Halve eindstrijd AmsterdamH.D.M. 20. Kampioenswedstrijd Oost-Zuid: P.W. Breda (gespeeld te Bilthoven) 15 Eerste klasse West: H.H.Y.C.Stichtsche C.H.C. 42; HilversumH.O.C. 02; Gooi Bloemendaal 41. Bloemendaal moet: degradtiewedstrijden spelen. Beslissing 2c klasse B: Bussum: Be Fair (Hilversum)Pinokkio (Amsterdam) 2 1; Be Fair kampioen. Eerste kasse Oost: DeventerZutphen 2—1. Dames: H.O.C.Gooi te Bussum ge speeld 21 (H.O.C. kampioen). Promotie degradatie overgangsklasse: HilversumH.D.M. 41. Het Leidsch Schaakgenootschap Bij het 40-Jarig bestaan DE RECEPTIE. In „In den Vergulden Turk" hield het bestuur van het Leidsch Schaakgenoot schap de reeds door ons aangekondigde re ceptie. Deze receptie was druk bezocht, een aantal fraaie bloemstukken versierde de groote zaal en een aantal ingekomen brieven en telegrammen legden getuigenis af van de goede verstandhouding, die er bestaat tusschen deze Leidsche Schaakclub en andere schaakvereenigingen en bonden. Ongeveer half vier, toen alle bezoekers ge zeten waren, opende de voorzitter, de heer ir. J. J. G. van Hoek, de plechtige bijeen komst met een geestige rede. Hij huldigde daarbij in de eerste plaats allen, die tot de oprichting en instandhouding der club het meeste hadden bijgedragen. Hij roemde den gezelligen geest, die op de wekelijk- sche bijeenkomsten heerscht en sprak de hoop uit, dat nog velen zich aangetrokken zouden gevoelen het schaakspel te leeren en verder te beoefenen. Hij vertelde daar bij menige aardige bijzonderheid. Zoo had één zijner kennissen dezer dagen tegen hem gezegd: „Kijk eens, mijnheer Van Hoek, het is zoo aardig voor u en mij, die over dag onze hersens niet behoeven te gebrui kend!) zoo éénmaal per week gelegen heid te hebben het wel te doen." De heer Van Hoek besloot zijn rede met de mededeeling, dat de club besloten had het eerelidmaatschap aan te bieden aan den heer G. Bosscha, die lange jaren mede gewerkt had, ook als lid van het bestuur, tot den bloei van het Genootschap, die zich in vele wedstrijden uitgeschreven door de club, had onderscheiden en voorts door het geven van simultaanseances voor de clubs te Leiden en Omgeving veel had bijgedra gen tot de beoefening en de verdere ont wikkeling van het schaakspel. Deze mededeeling werd met applaus be groet. Hierna gaf de heer Van Hoek het woord aan het pas benoemde eerlid, den heer G. Bosscha, die op verzoek van het bestuur de herdenkingsrede zou uitspreken, zijnde het oudste lid der club. De heer Bosscha dankte in de eerste plaats voor de hem verleende onderscheiding en herdacht ver volgens de leden der club, die overleden zijn, sommigen zelfs reeds op zeer jeugdi gen leeftijd, en van wie velen bijgedragen hebben tot den bloei van het Genootschap. In het vervolg zijner rede vertelde hij nog eenige bijzonderheden over de oprichting en de eerste jaren, over het aantal leden en de wisseling daarvan. Hij bracht daar na eenige aardige voorvallen en bijzon derheden naar voren en besloot zijn toe spraak met het bestuur toe te wenschen, dat het Genootschap moge groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Na den heer Bosscha volgde een bonte rij van sprekers elkaar op. Allereerst voer de de heer mr. dr. A. Rueb uit Den Haag, voorzitter van den Wereldschaakbond het woord, natuurlijk niet in deze kwaliteit doch als oud-lid. Hij herdacht in de eerste plaats den oprichter en oud-voorzitter dr. A. v. Rhijn, die hij ook persoonlijk zoo goed gekend had en die zooveel bijgedragen had tot den bloei van het Genootschap. Hij wenschte het bestuur veel succes toe met de uitgeschreven wedstrijden. Tot aller genoegen was ook nog één der oprichters van het Genootschap overgeko men, n.l. de heer J. Gouwentak uit Den Haag. Deze hield een uitvoerige rede, ver telde van de oprichting en deelde menig aardig voorval uit die eerste jaren mede. Thans kwam een telegram met geluk- wenschen binnen van het bestuur der al hier gevestigdé schaakclub „Palamedes". Ook een schriftelijke gelukwensch was in gekomen van onzen nationalen kampioen dr. M. Euwe. Deze gelukwensch ging nog vergezeld van een belangrijke mededee ling. Uit het indertijd ingestelde Note- boom-fonds waarvan L. S. G. ook dona teur werd, was nog een klein bedrag als saldo overgebleven. In overleg met het be stuur van L. S. G. zullen hieruit de on kosten bestreden worden voor een jaar lijks te houden wedstrijd. Dr. Euwe ver klaarde zich bereid, voorzoover zijn overige werkzaamheden dit niet verhinderden, aan dezen wedstrijd deel te nemen. Vervol gens bood de heer J. G. Hartogensis, se cretaris van den Ned. Schaakbond namens dezen Bond, maar tevens voor zich per soonlijk als leider van het tweede tiental van het Haagsche D. D. zijn gelukwenschen aan. Daarna voerde de heer Bosscha nog maals het woord, ditmaal op verzoek van de directies der plaatselijke dagbladen, n.l. het Leidsch Dagblad en de Leidsche Cou rant. Hij feliciteerde namens deze directies het Leidsch Schaakgenootschap met dit 40-jarig jubileum en bood voor den a.s. tweedaagschen wedstrijd van elk een fraaie medaille als prijs aan. Deze mede- deelingen werden met luid applaus be groet. Vervolgens sprak de heer J. Zonneveld namens het bestuur van den Haagschen Schaakbond en overhandigde daarbij aan den penningmeester een bijdrage voor den a.s. wedstrijd. Voor den Schaakbond voor Leiden en Omstreken, voerde de heer A. C. van ter Tooien het woord. Hij huldigde L. S. G. en liet vooral uitkomen, welk een belangrijk aandeel twee zijner leden, dr. Sirks en Bosscha hadden in de oprichting van den Schaakbond. De heer G. W. J. Zittersteyn feliciteerde namens het Haag sche Discendo Discimus en bood als ca deau voor den wedstrijd een prachtigen rookstandaard aan. De heer van den Ak ker bood daarna gelukwenschen aan na mens de Haagsche Arbeidersschaakclub en schonk als prijs een fraaie sierschaal. Na mens de Leidsche Schaalclub „Philidor" feliciteerde de heer P. Herfkens en bood als prijs een fraaie vergulde zilveren me daille aan. Ten slotte voerden nog het woord de heeren W. Hoogzaad en M. Splin ter Jzn., de eerste als voorzitter der R.-K. Schaakclub „Deliciae Nostrae" te Zoeter- woude, laatstgenoemde voor de Leider- dorpsche Schaakclub. Voorts kwamen ge- lukwenschen de afgevaardigden van het Leidsch Studentenschaakgezelschap „Mor- phy", van de Studentenvereeniging „Uni- tas" („S.C.A.E.C."), van de Leidsche Ar beidersschaakclub, van „Taveno" en van de Oegstgeester Schaakclub. Ook de eige naar van „In den Vergulden Turk", de heer Couwenberg, kwam persoonlijk zijn geluk wenschen aanbieden. Prachtige bloemstuk ken waren gezonden door den heer Cou wenberg, de Leidsche Arbeidersschaak club, „Taveno", „Deliciae Nostrae" te Zoe- terwoude, „Morphl", Residentieschaak club, Schaakbond voor Leiden en Omstre ken en door het Haagsche Schaakgezel schap „Wester kwartier". Intusschen was het reeds laat geworden toen de heer van Hoek het woord nam, om allen dank te zeggen voor hunne tegen woordigheid, voor hunne goede wenschen en voor de prachtige geschenken. In ver band met den voortschrijdenden tijd kon hij niet iedereen afzonderlijk, beantwoor den, maar deed dit slechts in het algemeen. In zijn slotwoord liet hij nog uitkomen, dat een der voornaamste zaken was, de goede harmonie, die sedert jaren in de club heerscht en hij sprak de hoop uit, dat dit steeds zoo moge blijven. Hij eindigde met hulde te brengen aan de Pers, in het bijzonder aan de plaatse lijke dagbladen het Leidsch Dagblad en de Leidsche Courant, voor alles wat zij voor de bevordering van het schaakspel hebben gedaan. Hiermede was de receptie, die bijzonder geslaagd mag genoemd worden, afgeloopen. DE BLIKSEMWEDSTRUD. Des avonds om half acht zou de bliksem- wedstrijd aanvangen. Het werd echter pas 8 uur, voordat men kon beginnen. 30 spe lers, leden en gasten, verdeeld in 5 groe pen van zes, namen hieraan deel. Onder de uitnemende leiding van den heer W. H. v. <L Nat, die met den heer M. M. Segaar het grootste deel der voorbereidende werkzaamheden had verricht, verliep deze wedstrijd zeer vlot. Reeds om ruim 10 uur was deze wedstrijd afgeloopen en konden de winnaars him behaalde prijzen in ont vangst nemen, zelfs ook de niet-prijswin- naars, want voor deze gelegenheid had het bestuur de goede gedachte gehad, iederen deelnemer een prijsje toe te kennen. De heer Van Hoek sloot hierna den eersten dag der feestelijkheden en gaf voor dezen eenen keer verlof naar believen te gaan schaken of te bridgen. Zoo bleef men gezel lig bijeen tot het sluitingsuur en toen zelfs konden enkelen van schaak- of bridgeta fel moeilijk scheiden. Om den C.G.W.-beker. Deze week beginnen de wedstrijden om den C.G.W.-beker. C.G.W. I is uitgenoodigd om op Woens dagmiddag in den Haag te komen spelen tegen de Haagsche Politie Sport Vereeni- ging L kampioen 1935 Hoofdklasse Nederl. Politie Sportbond afd. Zuid. IN ENGELAND. De uitslagen van Zaterdag luiden: Eerste afdeeling. ArsenalGrimsby Town 11 BirminghamDerby County 32 Blackburn RoversPrest. North End 10 Leeds UnitedWolverhampton Wand. 11 LiverpoolHuddersfield Town 32 Manchester CitySunderland n. g. MiddlesbroughTottenham Hotspur 31 PortsmouthEverton 51 Sheffield WednesdayAston Villa 21 Stoke CityLeicester City 30 West Bromwich AlbionChelsea 22 gesp.gew.geL verl. v.-t. pnt. Arsenal 34 18 10 6 94-38 46 Sunderland 33 16 11 6 72-40 43 Manchester City 33 13 6 9 66-47 42 Sheff. Wednesd. 35 13 9 10 58-56 41 Liverpool 34 17 5 12 66-70 39 Derby County 34 15 8 11 68-53 38 Everton 35 14 9 12 73-71 37 Stoke City 34 16 4 14 61-51 36 Aston Villa 33 12 10 11 63-69 34 W. Bromw. Alb. 34 14 6 14 73-73 34 Grimsby Town 33 13 7 13 62-51 33 Preston N. End 33 11 10 12 48-54 32 Chelsea 34 13 6 15 55-59 32 Blackb. Rovers 35 11 10 14 48-62 32 Huddersf. Town 33 12 6 15 61-61 30 Portsmouth 33 11 8 14 57-69 30 Leeds United 34 10 10 14 64-78 30 Wolverh. W. 34 11 7 16 59-75 29 Birmingham 33 11 6 16 45-65 28 Middlesbrough 34 8 12 14 59-64 28 Tottenh. Hotspur 34 8 9 17 43-72 25 Leicester City 33 9 5 19 42-73 23 SCHERMEN DE SABELKAMPIOENSCHAPPEN L. EN O. De voorwedstrijden Zaterdagmiddag werden in het gymnas tieklokaal der O. L. School aan den Ter- weeweg, te Oegstgeest, de vóórronden verschermd van het kampioenschap voor Leiden op sabel. Er werd geschermd om 4 treffers. Van de 18 deelnemers die in twee poule's ver deeld, onder leiding van de heeren Gijs- berti en v. Duuren, den strijd aanbonden, konden zich uit elke poule 4 klasseeren voor de finale. Het viel toe te juichen, dat zooveel jon ger, aankomende schermers, medetrok- ken, doch deze dienen zich toch beter voor te bereiden, alvorens zich met de oudere, sterke en meer geroutineerde krachten te meten. Thans was het verschil over de heele linie te groot. Hierdoor ontbrak de spanning geheel en bleven verrassingen achterwege. Zooals te verwachten was klasseerden zich uit poule I voor de finale: 1. de Jager met alle gewonnen partijen en slechts 15 ontvangen treffers en 32 ge geven treffers; 2. v. Duuren Jr. 6 gew. p., 13 ontv. tr. en 27 geg. tr.; 3. Zaaijer 5 gew. p., 20 ontv. tr. en 24 geg. tr.; 4. Kop 5 gew. p., 21 ontv. tr. en 25 geg. tr. Uit poule II klasseerden zich: 1. Swaan 7 gew. part., 13 ontv. en 30 geg tr., 2. Ndse 7 gew. part., 14 ontv. en 30 geg. tr., 3. v. d. Linden 6 gew. part., 20 ontv. en 27 geg. tr., 4. Ouwerkerk 4 gew. part., 25 ontv en 24 geg. tr. De wedstrijden hadden een vlot verloop en droegen een zéér sportief karakter. Jammer was het dat de belangstelling zoo gering was, de afwezigen hadóen on gelijk daar er dikwijls technisch zeer mooie partijen werden geschermd. Zater dag a.s. te 2.30 uur nam. zal de finale worden verschermd in de schermschool „Gijsbertl" te Leiden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8