MAANDAG 25 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ALG. VEREEN. V. BLOEMBOLLEN CULTUUR. (Vervolg). Het jaarverslag van den algemeen-secr. penningm. werd goedgekeurd; evenals de rekening en verantwoording sluitende met een batig saldo van f 743.31^. De inkom sten bedroegen 51.980; de uitgaven S 48.448.48. Aan de orde kwam daarna de motie-Hil- legom om te streven naar het verlaten van de gouden standaard. Het hoofdbestuur stelde voor deze motie niet in behandeling te nemen. Het eerst wordt de motie van orde van het Hoofdbestuur in stemming gebracht en verworpen met 124 tegen 103 stemmen (applaus uit de vergadering). De motie-Hillegom kwam daarna in be spreking. DE MOORD TE DEN HAAG. De dader kwam terug. In aansluiting op het berioht betreffen de den moord op een vrouw in de Naald- wij'ksche straat te Den Haag (zie 3de blad) kan nog het volgende medegedeeld wor den: De man en de vrouw hebben eerst sa men gewoond in een perceel aan de Stille Veerkade. De man drong er zeer op aan, dat zij zouden gaan verhuizen naar de Naaldwijksche straat. De vrouw wilde eerst niet, doch heeft na eenigen tijd toch aan het verzoek van den man gevolg gegeven. In de nieuwe woning werd de verhouding tusschen beiden er echter niet beter op en de vrouw had al eenige malen te kennen gegeven, dat zij den man niet meer bij zich wenschte te ontvangen. Gisteravond schijnt zij hem dit weer ge zegd te hebben, waarop de man is wegge gaan doch eenigen tijd later terugkeerde en op het raam tikte, het afgesproken tee- ken tusschen beiden, dat de G. voor de deur stond. De vrouw deed open en vroeg hem toen waarschijnlijk, wat hij nu nog van haar wenschte. De man trok toen een mes en bracht haar een steek in de hart streek toe. Zij liep weg en vluchtte de huis kamer in. Daar zakte zij ineen en overleed na enkele oogen'blikken. De man vluchtte en wierp bij zijn vlucht het mes weg. Dit is later door de politie gevonden. De dader kreeg eenigen tijd later spijt en keerde naar de woning van de vrouw terug om te zien, wat er eigenlijk gebeurd was. Hij vond toen de politie bezig met het onderzoek. Op de plaats, waar het misdrijf gepleegd werd, kon toen de politie ook den dader arresteeren. De politie kreeg van de buren "vele in lichtingen, aan de hand waarvan zij in staat was een vrij nauwkeurige reconstruc tie te geven van het voorgevallene. De man zelf weigert elke mededeeling. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 44-jarige W. P. uit de Koningstraat te Den Haag, die Vrijdag jJ. bij een vecht partij op de Hooftskade met een mes werd gestoken, is gisteren aan de bekomen ver wondingen m het Ziekenhuis overleden. Reeds was in verband met deze vecht partij een 48-jarige metselaar door de po litie gearresteerd. Het is een zekere A. M., wonende in de Van der Neerstraat. RECHTZAKEN DE ROOFMOORD TE OYEN. De Bossche rechtbank deed heden uit spraak in de zaak van den roofmoord te Oyen, waar-bij de 67-jarige P. Verhoeven des nachts in zijn slaapkamer werd dood geslagen en zijn broer P. Verhoeven zwaar werd gewond en de roovers 70.stalen. De officier van justitie had tegen beide verdachten uit Oss, den 24-jarigen F. J. van O. en den 16-jarigen W. M. de B. 15 jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank verklaarde verdachten schuldig aan diefstal door twee vereenigde personen, gedurende den voor de nachtrust bestemden tijd, voorafgegaan en vergezeld van geweld tegen personen, gepleegd met het oogmerk om diefstal voor te bereiden en gemakkelijk te maken, den dood ten gevolge hebbend, en veroordeelde verdach te van O. tot vijftien jaar gevangenisstraf. Wat verdachte de B. betreft, beval de recht bank, dat hij ter beschikking der regeering zal worden gesteld en veroordeelde zij hem tevens tot een gevangenisstraf van zeven jaar en zes maanden; beiden zonder aftrek van voorarrest. De rechtbank overwoog in haar vonnis ten aanzien van de aan verd. van O. op te leggen straf, dat in de gruwelijke en mee- doogenlooze geweldpleging op de bejaarde slachtoffers, alsmede in de misdadige ge zindheid van verdachten, die daaruit, en uit de cynische houding na het plegen van het misdrijf ter terechtzitting aangenomen, sprak, de rechtbank aanleiding vindt aan dezen verdachte de zwaarste straf op te leggen, die het Wetboek van Strafrecht voor het gepleegde misdrijf toelaat. Voorts wordt overwogen ten aanzien van de aan verdachte de B. op te leggen straf, dat eenerzijds ook het voren overwogerte voor wat betreft de gruwelijke en meedoo- genlooze geweldpleging voor dezen zes tienjarige en dus nog zeer jeugdigen ver dachte in volle zwaarte geldt; doch de rechtbank aan de andere zijde er rekening mee wil houden, dat het oordeel over ver dachte, die nimmer tevoren veroordeeld werd, zoowel van het Hoofd der School als van den geestelijke zijner parochie over de voorafgaande jaren gunstig luidde, en hun vrees voor verdachte's toekomst toen slechts hun grond vond in het milieu waar in verdachte is groot gebracht en dagelijks verkeerde. De rechtbank overwoog, dat zij daarin, en in de jeugd van verdachte aanleiding vindt, oplegging van een maatregel te be velen, die verdachte aan dat milieu ont trekt en tevens heropvoeding mogelijk maakt, terwijl daarnaast en daarna aan verdachte, om den ernstigen gruwelaard van het gepleegde feit moet worden opge legd de zwaarste vrijheidsstraf, die het Wet boek van Strafrecht in dat geval toelaat, zijnde krachtens artikel 39 ter, de helft van he maximum van het misdrijf gesteld. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Crisiszuivclwet-overtredingen. G. P. S., slager te Sassenheim, was gedagvaard voor het feit, dat hij op zijn erf een emmer aanwezig heeft geihad, ge vuld met 10 K.G. gesmolten rundvet, die niet was verpakt en dus niet voorzien was van een merk of een stempel, voorgeschre ven door de Crisis-zuiveloentrale. Eisch 15 sub. 5 dagen met verbeurdver klaring van het inbeslag genomen vet. Uit spraak conform. Voor een zelfde feit moest terecht staan G. v. d. V., slager te Sassenheim. Deze had een pakje vet van een halve K.G. in voorraad gehad, terwijl ook een emmertje met 2 1/2 K.G. gesmolten vet aanwezig was geweest. Ook dit vet was niet voorzien van de vereischte merken. Verdachte voert tot zijn verdediging aan, dat het vet voor huishoudelijk gebruik was geweest, wat door den ambtenaar niet wordt geloofd. Eisch 15 sub. 5 dagen met verbeurdver klaring van het inbeslag genomen vet. Uit spraak conform. J. C. v. d. V. geb.. R. te Leiden, die verstek liet gaan, was ten laste gelegd het aanwezig hebben van 5 K.G. gesmolten vet zonder dat er een banderolle om zat of op een andere manier gemerkt was. Eisch 5 sub. 2 dagen met verbeurdver klaring van het inbeslag genomene. Uit spraak conform. Overtreding vlceschwarenwet. N. L. D., slager te Noordwijkerhout, heeft 4 halve varkensnieren in zijn win kel in voorraad gehad zonder dat deze nie ren voorzien waren van een keuringsstem- pel. Verdachte voerde aan, dat de nieren in de reuzel zaten. Deze reusel was wel ge keurd en gestempeld, zoodat volgens hem de nieren ook gekeurd, althans gelijk met het vet gekeurd waren. Eisch 8 sub. 4 dagen met vernietiging der inbeslag genomen nieren. Uitspr. con form. Verkeersovertredingen. C. v. d. W., aannemer te Noordwijk, moest terecht staan terzake dat hij, rijdende met een auto op den nieuwen rijksweg, niet behoorlijk een voor hem rijdende auto was gepasseerd, die op het rechter weggedeelte reed en daardoor een kleine aanrijding had veroorzaakt. Alleen aan de stuursmans- kunst van den chauffeur der aangereden auto is het te danken geweest, dat ernstige gevolgen zijn uitgebleven. De snelheid van beide wagens was 80 en 90 K.M. Na getuigenverhoor, waarbij de schuld van den verdachte kwam vast te staan, vroeg de ambtenaar een boete van 30 sub. 10 dagen. Uitspr. conform. P. M., chauffeur te Leiden, heeft te Voorschoten gereden met een nieuwe vrachtauto, waarvan de wielbelasting was 1200 K.G. Verdachte heeft een vracht ver voerd van 3400 K.G. Gezien de werkloos heid van verdachte vroeg de ambtenaar een boete van 1 sub. 1 d., met welk re quisitoir de kantonrechter zich kan vereeni gen. H. G. R. te O e g s t g e e s t heeft niet aan een stopteeken der verkeerspolitie gevolg gegeven. Eisch en uitspr. 2 subs. 1 dag. H. J. B. te Noordwijkerhout werd veroordeeld, omdat hij zijn motorrijwiel heeft bereden zonder een rij- en nummer- bewijs bij zich te hebben. Eisch en uitspr. 2X^3 sub. 2x1 dag. Denk bij richting-verandering uw hand uit te steken! W. V. te Leiden had vergeten bij het rechtsafslaan zijn hand uit te steken. Eisch 2 sub. 1 dag. Uitspr. 3 sub. 1 dag. UIT DE OMGEVING KATWIJK. KJt.V. Het le elftal bracht gister 'n da nige teleurstelling mee uit Warmond. Met niet minder dan 40 werden onze Rijn vogels ingemaakt! Het derde elftal deed juist andersom en bezorgde een even groote verrassing, door V.V.L. 3 in eigen home met 42 te ver slaan, hetgeen een buitengewone prestatie is, daar V.V.L. na 12 gespeelde wedstrijden nog ongeslagen aan de kop stond, en het kampioenschap maar voor het grijpen had. Dit zal deze club wel niet meer ontgaan, daar zij toch nog 2 verliespunten minder heeft dan K.R.V. 3. In dit licht blijkt dui delijk, dat onze jongens ook wel eenig recht haddien op den kampioenstitel, doch dit is verloren door de onverdiende nederlaag van vorige week. De tweede plaats is even wel nog best door K.R.V. 3 te bereiken! De beide junioren-wedstrijden werden afgekeurd. NOORDWIJK. Jubileum. De heer A. Oord, chef mon teur van het Electr. bedrijf al'hier, her dacht den dag waarop hij voor 25 jaren zijn loopbaan bij het electr. bedrijf begon. Des morgens werd de jubilaris door het College van B. en W. en den Gem. Secre taris ten zijnen huize gecomplimenteerd, waarbij vele woorden van waardeering werden gesproken. Namens het Gemeente bestuur werd den jubilaris een prachtige bloemenmand aangeboden. Te ongeveer 12 uur vervoegden zich aan zijn woning een deputatie der gemeente ambtenaren. Als oudste hoofd-ambtenaar sprak de heer J. Veerman, Directeur van het Gas- en Waterleidingbedrijf den jubi laris namens alle gemeente-ambtenaren toe en bood hem eveneens bloemen aan. In den namiddag werd de jubilaris ge complimenteerd door den heer Trooster, adj.-directeur van het Electr. bedrijf te 's-Gravenhage, deskundige van het G.E.B.- alhier. NIEUW VEEN. Personalia. De heer J. J. Speelman werd dezer dagen aan de universiteit te Leiden tot arts bevorderd. „Nicolaas Boys" De fiksche lentebui van Zaterdagavond hield veel verre leden in hun tent, zoodat de opkomst gering was. De vergadering was in handen van den heer Haakman, die bijzonder de ontstente nis van den heer C. R. de Groot betreurde. Spreker hoopte, dat de voorzitter spoedig en volledig hersteld het ziekenhuis zou kunnen verlaten. Na goedkeuring der notulen werd het zomerprogramma voor de senioren be sproken. Dit vond ruime instemming en bespaart veel administratieve rompslomp. Verschillende winstobjecten werden daar nevens genoemd om de kas te vullen, zoo als veteranen- en gecostumeerde wedstrij den, tevens gastwedstrijden van clubs uit hoogere klassen. Bijzondere bespreking vond het bestuurs voorstel inzake training, om beter tech nisch spel te bereiken. De noodzakelijkheid zagen allen in. Besloten werd den heer H. van Klink Jzn., secr. van „D. O. S." te engageeren. De kosten komen ten laste der leden. Reeds nu wordt met innen be gonnen, waarvoor de heer Jan van Eyk M.C.zn. zorg draagt. De voorz. drukte allen op 't hart leden en supporters te werven, want het moeite kunnen drie elftallen uitgestuurd warden. Tevens drong hij aan niet om futuliteiten te verzuimen. Als echter sportsmen moeten wij het clubbelang vóór het persoonlijk be lang stellen. Samen moeten wij voor de overwinning vechten. Ongemoitveerd ver zuim ondermijnt de clubgeest. Na behoorlijk gebruik van de randvraag, dankt de voorz. de aanwezigen voor hun trotseeren der natuurelementen en sloot met -den chr. groet. SASSENHEIM. Fröbelschool. Gistermiddag werd on der groote belangstelling de tentoonstelling geopend van de gemaakte fröbel-stukjes in de R.K. Bewaarschool aan de Kerklaan. De kleintjes bleken al heel kunstig te kunnen knutselen! Vol bewondering werd alles door de ouders nauwkeurig opgenomen. Het was èn voor de Zusters èn voor de ouders een dag van groote voldoening. Het vele bezoek gaf blijk van groote waardee ring. Gemeenteraadsverkiezing. Voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing zal voor de eer ste maal in deze gemeente een candidaten- lijst werden ingeleverd van de S.D.A.P. Door de afdeeling Sassenheim zijn de vol gende candidaten gesteld: 1. G. Philippo, 2. G. Snip, 3. H. M. Möhlman, 4. J. de Vreugd, 5. D. J. v. Eek. VEUR Tegenwoordigheid van geest. Zater dagavond omstreeks half 7 kwam de melk handelaar Fr. v. Leeuwen met zijn auto van de Damlaan en moest in de richting Voorburg. Toen hij den hoek Damlaan Voorburgsche Weg zou omrijden, kwam uit de richting Voorburg een kleine bus van Van Zettens Mij., uit Rotterdam. Een ernstige aanrijding leek onvermijdelijk, doch van Leeuwen had de tegenwoordig heid van geest direct zijn stuur om te gooien, waardoor hij andersom kwam te staan. Heel even werd hij nog op zij ge duwd door de bus, doch het liep af met een deuk in het spatbord en eenige kras sen aan de bus, wat wel als een wonder mag worden beschouwd, daar een ernstig ongeval onvermijdelijk leek. Geboren: Maria Johanna d. van H. J. v. d. Helm en C. A. Vieveen Leonar- dus Josephus z. van J. A. van Beek en M. C. Brandsma. WASSENAAR. De Tentoonstelling van Werkloozenbezig- hcid. Zaterdag werd in het werkhuis aan het Plein een tentoonstelling geopend van werkstukken van de mannen van Werk- loozen-bezigheid, welke daad werd ver richt door wethouder Kiewiet de Jonge. Allereerst werd het woord gevoerd dooi den voorzitter van het comité, den heer van Leeuwen, die na een begroeting er zijn leedwezen over uitsprak, dat werkloozen- bezigheid nog steeds moet blijven bestaan. Daarentegen gaf hij zijn vreugde te kennen over de hulp, welke aoor de burgerij ten deze wordt geboden. Hij wees ook op den ijver van de werkloozen, die sinds Novem ber 4 1/2 HA., land in cultuur hebben ge bracht en daarbij 10.000 uren hebben ge spit. Men kan niet zeggen, dat de Wasse- naarsche arbeider lui is. Het werk kost veel geld, sinds November is 1200 gulden aan giften ontvangen en de schatkist vertoont de bodem. Spr. dankte in het bijzonder de heeren Ruys, Boichel en v. d. Berg, die krachtig hebben gesteund. Wethouder Kiewiet de Jonge voelde zich thuis bij deze opening te midden van ge waardeerde medewerkers van het gemeen tebestuur. Sinds het werk werd aangevan gen is de sociale nood stijgende gebleven en het cijfer der werkloosheid verpletterend geworden. Uitzicht op verbetering is er nog niets. Spr. vindt het werk van Werkloozen- bezigheid van zeer groot belang. Namens het gemeentebestuur dankt hij de leden van het comité en allen, die met hen zijn, en uitte de wensch, dat er spoe- die verbetering in den maaitschappelijken toestand zal komen. Nadat de heer van Leeuwen dank had ge bracht voor de goede woorden werd de tentoonstelling bekeken, welke mooie werk stukken omvat en de moeite waard is. ZOETEKMEER. Trap van een paard. Vrijdagnamiddag was de arbeider L. B. bezig met het ver richten van werkzaamheden op het land van den landbouwer v. D. aan den Voor weg alhier. Daarbij heeft hij een trap van een paard opgeioopen tegen het rechter- ondea-been. B. is naar zijn woning ver voerd en constateerde dokter Steur dat het been was gebroken. Door genoemden dokter werd de eerste hulp verleend. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Begin van brand. Tengevolge van het vuurtje stoken door kinderen, ontstond Zondagmorgen omstreeks 9 uur een begin van brand in de hooiberg' van den veehou der J. D. R. in de Lagewaard alhier. Ge lukkig dat het spoedig door omwonenden werd opgemerkt, die met den eigenaar met behulp van emmers water den brand kon den blusschen. De inmiddels uitgerukte spuit behoefde danook geen dienst te doen. Inenting. Donderdag 28 Maart as., des namiddags te 2 uur zal aan de dokterswo ning alhier de gelegenheid opengesteld worden tot kostelooze inenting en herin enting. Het is gewenscht om trouwboekjes der ouders of geboortbewijzen der kinderen mede te brengen. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 27 Maart v.m. 10.30 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notu len. 3. Mededeelingen en ingekomenstuk ken. 4. Vaststelling verordening veldwach ters. 5. Vaststelling verordening op de win kelsluiting. 6. Wijziging Ambtenarenregle ment. 7. Vaststelling van Pensioensgrond slagen. 8. Verzoek om subsidie van het Wit-Gele Kruis. 9. Reclame's Plondenbelas- ting. 10. Benoeming leden schattingscom missie. 11. Voorstel tot aansluiting onder linge brandweerregeling. 12. Wijziging be grootingen. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. TELEGRAMMEN BRAND IN EEN CLUB TE CHICAGO. Zes personen in de vlammen omgekomen. CHICAGO, 25 Maart. (V. D.). In een bekend rendez-vous te Chicago, de club Morton Grove, ontstond gisteren brand toen ongeveer 80 personen in de club aan wezig waren. Er ontstond een paniek on der de dansers, die dan ook niet snel ge noeg de brandende localiteit konden ver laten. Zes" personen kwamen in de vlam men om, terwijl velen gewond werden. CHINA WEER DOOR OVERSTROOMINGEN GETEISTERD. Vermoedelijk meer dan 20.000 menschen verdronken. SJANGHAI, 25 Maart. (V. D.). China is wederom door een reusachtige over- stroomingsramp geteisterd. Tengevolge van het doorbreken van dijken is het ge bied van de Gele Rivier tusschen de pro vincies Honan en Hoepei over een reus achtige oppervlakte overstroomd. Men schat het aantal slachtoffers op 20.000. On geveer 100.000 menschen vluchten voor het water. De materieele schade wordt geschat op 40 millioen dollar. DE ONTPLOFFING BIJ CHARBIN. Aanslag op den Noordmansjoerijschen spoorweg? CHARBIN, 25 Maart. (V. D.). De reeds gemelde explosie van een munitie depot bij Charbin heeft het geheele krui- magazijn en een aantal kleine gebouwen volkomen vernield. Men schrijft de oor zaak van de ontploffing toe aan een aan slag, die zou zijn beraamd op den eersten trein die na de overdracht van den Noord- mandsjoerijschen spoorweg door Mands- joekwo van Charbin naar Hsinking zou vertrekken. In den trein bevonden zich vele hooge functionarissen en staatsambte naren, o.a. de minister voor verkeerswe zen Ting, luitenant-generaal Dishio, de chef van den staf van het Kwantoeng-le- ger en de president van den Zuidmandsjoe- rijschen spoorweg Graaf Hayashi. Tot nog toe vijftien dooden. MOEKDEN, 25 Maart. (V. D.). De Japansche gendarmerie en de Mandsjoe- rijsche politie heeft verscheidene perso nen gearresteerd in verband met het in de lucht vliegen van het munitiedepot bij Charbin. Tot nog toe zijn in totaal vijftien men schen ten gevolge van de ontploffing om het leven gekomen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: L. E. v. Selm jm. 25 jaar en A. Waasdorp jd 25 jaar J. v. d. Hoed jm. 28 jaar en J. C. van Nieuwenho- ven jd 24 jaar P. J. Philippo jm. 23 jaar en C. Klein jd. 20 jaar K. J. Oosten jm 28 jaar en A. M. Mulock Houwer jd 25 jaar H. Kluivers jm 25 jaar en A. v. d. Meel jd 18 jaar P. G. Smit jm 22 jaar en P. Rijsdam jd. 21 jaar. Overleden: W. Siera m. 28 jaar A. de HeerStoute vr. 80 jaar J. C. BonSchoemaker vr. 29 jaar, A. A. van Veenv. d. Meer vr. 48 jaar A, M. Car- lieKwestro vr. 64 jaar. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Lnxor: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. DE PROTESTANTSCHE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. Een succes voor de opposiltie. BERLIJN, 25 Maart. (V.D.) Gisteren is in alle Protestantsche Berlijnsche kerken en ook in vele kerken buiten Berlijn, die tot de kerkelijke oppositie behoor en, het manifest der oppositie voorgelezen, waar in geprotesteerd wordt tegen het „moderne heidendom", dat het Nationaal-socialisme in de Evangelische Kerk propageert. Verleden week hebben de pogingen der oppositioneele predikanten om dit manifest voor te lezen geleid tot huisarrest en ar restatie van eenige honderden hunner door de Staatspolitie, die echter reeds Dinsdag alle gearresteerde predikanten in vrijheid stelde. Hoewel gisteren in de voornaamste ker ken eveneens leden der Staatspolitie aan wezig waren werd niet ingegrepen en kon den de predikanten ongehinderd het mani fest ten einde lezen. Naar van welingelich te zijde verluidt zou de Geheime Staatspo litie opdracht hebben gekregen van den Rijksminister van binnenlandsche zaken Frick om zich niet in de kerkelijke zaken te mengen, als gevolg van een overeenstem ming, die in den loop van de week tusschen de leiders der belijdeniskerk en dr. Frick zou zijn tot stand gekomen, waarbij dr. Frick uitdrukkelijk zijn toesteróming zou hebben gegeven voor het voorlezen van het oppositioneele manifest in de kerken. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 25 Maart. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken: 451 vette koeien, waarvan de prijzen waren 56 60 cent, 4855 cent en 4047 cent per kg. slachtgewicht; .132 melk- en kalfkoeien f 140190 per stuk, 115 vette kalveren: 2e kwal 3846 en 3e kwal. 3036 cent per kg. levend gewicht; 195 nuchtere kalveren f 2.506.50, 56 schapen f 1419 en lamme ren f 1113 per stuk; 578 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 4647 cent, zware 4445 cent, vette 4344 cent per kg. slachtgewicht. 34 paarden f 60100 per stuk. Overzicht: Slachtrunderen minder aanvoer, weinig beste kwaliteit, stugge handel, prijzen iets lager. Melkkoeien rui mer aanvoer, stille handel. Vette kalveren minder aanvoer, geen eerste kwaliteit, vlotte handel, dalende prijzen. Nuchtere kalveren, ruime aanvoer, vlugge handel en constante prijzen. Schapen en lammeren minder aanvoer, stugge handel en iets duurder. Varkens ruimere aanvoer, ge drukte handel, prijzen iets dalende. Paar den gewone aanvoer, en stille handel. ROTTERDAM. 25 Maart. Vee. Totale aanvoer 1684 stuks: 451 vette runderen, 262 vette kalveren, 405 schapen en lammeren, 558 varkens, 8 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 5052, 4446 en 30 36 cent, vette ossen 4648. 4244 en 38 cent, vette kalveren 7075 6065 en 45 50 cent, varkens (lev. gew.) 38, 37 en 36 cent, schapen 37, 33 en 30 cent, lammeren 39 en 34 cent. Prijzen per stuk: schapen f 16—12—8, lammeren f 13—10—7. Over zicht: Vette koeien en ossen korte aanvoer, handel traag, prijzen als vorige week; pri ma koe 46 cent bov. not., pr. os. 4 cent bo ven noteering; vette kalveren aanvoer min der, handel flauw, prijshoudend, prima kalf 10 cent boven noteering; schapen en lammeren aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen onveranderd, enkel pr. lam 15 cent boven noteering, varkens aanvoer als vo rige week, handel lui. lagere prijzen. En kele partijen schapen voor export verkocht. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Londen 7.075/e Berlijn 59.36l/2 New York1.48 Parijs 9.7Ö5/8 Brussel 32.00 Zwitserland 47 85 Milaan 12.221/« Madrid 20.221 Oslo35 óo Kopenhagen31.55 Stockholm 36.45 Weenen Praag6.1&/4 Boedapest

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3