MAANDAG 25 MAART 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 HILLEGOM. Pastoor Krook. Bij gelegenheid van den 70sten verjaardag van den zeereerw. heer Pastoor Krook, hebben de kinderen der beide parochiale scholen hem een aar dig cadeau aangeboden, ni. een Missaal. Hopen we, dat de Pastoor nog heel vaak uit dit Missaal de H. Mis moge lezen. Hij zal dan zeker de leerlingen der scholen in zijn gebeden gedenken. Concordia. Er zijn bij het Bestuur on zer R. K. Voetbalver, plannen in voorberei ding, om een afdeeling Athletiek op te rich ten. Men kan zich om inlichtingen wenden tot de heeren P. de Haas of A. Reeuwijk, wonenden respectievelijk Brouwerlaan en Vossestraat. Gem. Arbeidsbeurs. Het aantal werk zoekenden, ingeschreven bij het Gemeen telijk Arbeidsbureau, bedraagt thans 667 tegen 731 voor een week; een mooie ver mindering. ZILK. Ongeluk bij slipjacht. Op de gehouden slipjacht Zaterdagmiddag, had de 1ste luite nant K. te 's Gravenhage het ongeluk, dat het paard, bij het springen over een hek, struikelde, waardoor hij van het paard viel en zijn arm brak. Per auto is hij naar den dichtstbijzijnden geneesheer vervoerd, om aldaar te worden verbonden. Geslaagd. Te Haarlem slaagden onze plaatsgenoote mej. M. Duivevoorden alhier voor coupeuse. KATWIJK AAN DEN RIJN. Opening der nieuwe Bewaarschool. Zaterdagmiddag te 3 uur had de offi- cïeele opening plaats der nieuwe Bewaar school aan de Voorstraat. Bij deze opening waren tegenwoordig de Burgemeester, bei de Wethouders, de secretaris, de heer Boek hoven, de Inspecteur van het Lager On derwijs, de heer Baak, die ook het toezicht heeft op de Bewaarscholen, de schoolarts dr. A in 't Veld, de directeur van Open bare werken, de heer de Bruin, de hoofd opzichter, de heer Verloop, de opzichter, de heer v. d. Klauw, verschillende raads leden, de leden der commissie van toezicht op de Bewaarschool, het hoofd van de Be waarschool, mej. v. Mourik, het hoofd van de Bewaarschool te Katwijk aan Zee, mej. v. d. Burg. De Burgemeester, het woord nemende, zeide gaarne een enkel woord te willen spreken vooraleer de school over te dragen aan het schoolbestuur en het hoofd der school. Men heeft zich vele jaren moeten behelpen, men kon de kinderen niet be hoorlijk herbergen. Als een oude herinne ring hangt nog een schoolbord uit de oude school in dit gebouw. Na den bouw van het nieuwe gemeentehuis was al spoedig beslist wat met het oude gebeuren zou, n.l. het oude gebouw verbouwen voor Kleuter school. En hierin is men volkomen ge slaagd. Door den aannemer, den heer Zwa nenburg en onder toezicht van den opzich ter, den heer v. d. Klauw, heeft men, met behoud van de bestaande fraaie gevel, die zoo mooi aandoet, een prachtig en practisch geheel weten te scheppen. Het kan niet ge noeg toegejuicht worden, dat de kinderen uit de oude scbool, wat niet veel meer was dan een hok, zoo'n prachtig onderkomen hebben gekregen in dit gebouw. Spr. brengt dank aan allen, die hieraan hebben mede gewerkt en dit thans zullen zien als een prachtige verbetering. Hiermede verklaar de de Burgemeester de school voor ge opend en droeg deze over aan het school bestuur. Vervolgens spraken Inspecteur Baak en mevr. Meijring namens de Commissie van Toezicht op de Bewaarschool, de heer C. van Tongeren en mevr. Eerdbeek. Te 4 uur kwamen de kleuters him eerste bezoek aan de school brengen. Natuurlijk was dit iets extra's en waren hiervoor door mej. v. Mourik speciaal op ingesteld. Lie deren werden gezongen en de noodige hoe ra's op B. en W. en de genoodigden ontbra ken niet. Voor een extra tractatie voor de kinderen was door bakker Muller gezorgd. De plechtigheid was hiermede afgeloo- pen en de tijd aangebroken, dat het ge bouw kon worden bezichtigd door belang stellende inwoners. Door zeer velen werd hiervan gebruik gemaakt. Heden, Maandag, wordt de school door de kleuters voor goed betrokken. Stemming. Gisteren had de stemming plaats voor de tweede plaats op de defini tieve lijst der gemeenteraadsverkiezing. De uitslag was, dat werden uitgebracht: op de heer G. A. Ouwerling 78 stemmen, M. C. v. <L Berg 27 st., J. C. Schrama 11 st. No. 2 zal dus zijn de heer G. A. Ouwerling. STOMPWUK. Telegraaf en telefoondienst. Met in gang van 25 Maart e.k. zal het telegraaf- en telefoonstation te Stompwijk op werkdagen geopend zijn van 820 uur. Geboren: Marten Thomas z. van J. Boonstra en IJ. A de Jong. Overleden: M. Tammerijn 47 j. VOORSCHOTEN. Collecte crisiscomité. De Zaterdag middag gehouden collecte ten bate van het plaatselijk crisiscomité heeft opgebracht de som van 135. Aan de dames, die hebben gecollecteerd, en de beide muziekgezel schappen „St Laurens" en „Benvenuto", j die, terwijl de dames collecteerden, een mu- zikalen rondgang maakten door de gemeen te, onzen hartelijke® dank voor hare me- dewTrkmg. j VOORHOUT. Werkloozenbedevaart naar Noord wijk. Deze week gaat een groote groep werk- loozen te voet naar de bedevaartsplaats Noordwijk, om kracht en sterkte te zoeken door de voorspraak van den H. Jeroen, om toch door déze moeilijke tijden heen te ko men. Voorwaar een pracht intentie. Des morgens om half acht zal men aan het Parochiehuis bijeenkomen, vanwaar men gezamenlijk optrekt naar Noordwjjk, alwaar men om circa half negen hoopt te arriveeren. Om half negen zal te Noordwijk een H. Mis worden opgedragen, waaronder Algemeene H. Communie voor de deelne mers. Hierna zal men zich vereenigen aan een gemeenschappelijk ontbijt in het ver- eenigingsgebouw. Vervolgens gaan de be- devaartsgangers naar het Martelveld van Sint Jeroen, om deze dag te sluiten met een kort Lof in de parochiekerk van Sint Je roen. Raadsvergadering. Woensdag 27 Maart as. des avonds om 8 uur zal de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen komen om de volgende agenda af te wer ken: 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken en mededeelingen, 3. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw-benoemde raadslid, de heer G. C. P. Prins, waarna beëediging zal plaats hebben, 4. Verkiezing van een wethouder in de vacature, ontstaan door het overlij den van wijlen den heer W. van der Laan, 5. Aanvulling stembureaux, 6. Wijziging ge- meentebegrooting-1935, 7. Voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststel ling van het voorschot ex artikel 101 der Lager-Onderwijswet 1920, over het jaar 1935. Na afdoening van deze punten volgt de rondvraag waarna een besloten zitting volgen zal. Propaganda-avond Staatspartij. Of men in Voorhout niet ten volle begrijpt de noodzakelijkheid van het bezoek aan een vergadering als die van dezen avond, of dat het den leden der R.K. Kiesvereeniging ont breekt aan activiteit, ofwel dat men den spreker: drs. Piet Kasteel niet kent, en daarom dus ook niet kan beoordeelen, feit was het, dat veel te weinig leden en be langstellenden deze hoogst belangrijke ver gadering niet hebben bijgewoond, hetgeen nu direct geen reclame beteekent voor de mentaliteit van de Voorhoutsche bevolking. Nadat door den voorzitter, den heer H. A. Allard, geopend was, meende spr. te moeten opmerken, dat verreweg het groot ste gedeelte der aanwezigen was gekomen van de verste uithoeken van de gemeente, t.w. 's-Gravendamscheweg, Loosterweg en Teijlingerlaan, terwijl velen van naderbij schitterden door afwezigheid. Na wethouder Van der Laan herdacht te hebben, leidde de voorz. bij afwezigheid van den spreker, drs. P. Kasteel, den edelachtb. heer Burgemees ter Bulten in, die geheel onvoorbereid de aanwezigen zou bezighouden totdat de spreker zou zijn gearriveerd. Bij voorbaat werden hem reeds woorden van dank ge bracht. De spreker gaf allereerst een uit eenzetting over de groote waarde van de verkiezing van de Provinciale Staten. Spr. wijst erop vooral in dezen tijd te komen tot samenwerking tusschen de verschillende standen in de maatschappij, en in de diverse bedrijven. Wij willen, zoo vervolgt spr., ze ker niet naar de Middeleeuwen terug, maar wat wij wel willen is, datgene wat goed was in de Middeleeuwen, ook nu weer in het le ven te roepen, zij het ook in moderner vorm. Een opwekking om toch Katholiek te stemmen, op de lijst van de ééne Staats partij was het slot van deze begeesterende, onvoorbereide rede, welke gevolgd werd door een hartelijk en dankbaar applaus. Nadat de voorzitter hierop den Edelachtb. heer Burgemeester bedankt had voor het redden uit den nood, sprak hij een woord van welkom tot den heer P. Kasteel, die al dadelijk „aan den slag" kon, en begon met verontschuldiging voor zijn zoo laat ver schijnen. Wij leven, zeide spr., in een tijd vol gisting, zooals werd meegemaakt toen de Hervorming over ons land kwam waaien, en de gemoederen werden verhit. Wij leven in een tijd zooals werd meegemaakt bij de Fransche Revolutie, toen óók de wereld werd hervormd. Wat wij in Rusland, Duitschland en Ita lië zien, is niet alleen een verandering van het politieke leven in dit landen, het is niet alleen een verandering van politiek sys teem, neen, het is ook een stelsel dat totaal radicaal staat tegenover andere landen van de wereld, levende alleen voor zichzelf. In treffende bewoordingen mochten we, even slechts, luisteren naar de uiteenzet ting van Quadragesimo Anno als aanvulling op Rerum Novarum, met practische toepas sing in dezen tijd. Spr. toonde daarna aan, hoe het verdrag van Versailles het begin van de misère was. Klaar en duidelijk gaf spr. hierna een uiteenzetting van de betee- kenis van het geld en het goud, waarna spreker vervolgde met te zeggen, dat een vergadering als deze, niet-geschikt is om te spreken of in den breede uit te wijden over het al of niet verlaten van den gouden standaard; deze materie is veel te ingewik keld. Men kan er lang of kort over spre ken, vast staat, dat het hier gaat om het goud. Past het eene land inflatie toe, het andere ziet zijn doel te bereiken door de flatie, en vast staat, dat al deze landen momenteel bezig zijn een oorlog te voeren, een oorlog waarbij men dan geen bloed ziet vloeien, maar waarbij vele en groote slachtoffers vallen. Zoo staat het vast, dat, welke vorm van ingrijpen ook worde toe gepast, geen enkele de verder strekkende gevolgen is te overzien. Wie deze oorlog winnen zal is niet met zekerheid te zeggen. Spreker wil zijn rede besluiten met een ieder op te wekken te stemmen, zooals het naar zijn geweten hem het meest redelijk voorkomt, daarbij voor zich de verèntwoor- delijkheid dragende. Hierna was een korte j pauze, waaronder de voorzitter den propa gandisten dank bracht voor de verspreiding van „De Opmarsch", terwijl voor de as. J verkiezingen voor zieken gelegenheid zal zijn per auto naar de stembureaux te wor den gebracht. Voorts wordt er de aan dacht op gevestigd, dat Donderdag a.s. een groote vergadering wordt gehouden ter voorbereiding der gemeenteraadsverkie zing. Na een opgewekte gedachtenwisseling be sloot spr. met een gloedvolle peroratie. We hebben een langen Sint Nicolaas- avond van welvaart achter den rug, zeide spr., wij hebben ons aan dezen wèl voor- zienen disch tegoed gedaan, daarbij over het hoofd ziende de woorden van de H. Schrift: „Zoekt eerst het Rijk Gods en de Gerechtigheid, en het overige zal u worden toegeworpen". De wereld heeft het om gedraaid; en thans, nu die periode van wel vaart reeds achter ons ligt, zullen we be seffen, dat wij niet hebben gehandeld vol gens den Wil van God. Wij moeten ons opofferen voor elkander, voor ons volk; in terugkeer tot God moeten wij door deze donkere tijden heenworste- len; wij moeten door opofferingen veld ont ginnen voor de menschen die na ons ko men en voor de komende welvaart. Een dankbaar schier onophoudelijk ap plaus beloonde dezen schitterenden rede naar; over het middernachtelijk uur ging de vergadering uiteen. Gemeenteraadsverkiezing. De verkie zing van den gemeenteraad is door B. en W. alhier bepaald op Woensdag 5 Juni a.s. UIT DE RIJNSTREEK GEEN DIESELTREINEN OP DE LIJN UTRECHT—LEIDEN. Uit de meest bevoegde bron vernemen wij, dat er geen sprake is van het rijden met Dieseltreinen met den a.s. zomerdienst tusschen Woerden en Leiden. Zooals bekend is rijden die treinen reeds tusschen Utrecht en Woerden, verder zal niet worden gegaan. ALPHEN AAN DEN RIJN. Tegen de straat gesmakt. Op den Oudshoornschen weg werd de 66-jarige F. de W. aangereden door den vrachtauto bestuurder T. v. R. alhier. De man werd over de straat gesmakt en liep, behalve een hersenschudding, verwondingen op aan zijn borst en rechtervoet. Door dr. W. werd de eerste hulp verleend. BOSKOOP. Vrouwenbond. Donderdagavond 21 Maart hield de RX. Vrouwenbond alhier zijn jaarvergadering. De voorzitster opende de vergadering en heette alle aanwezigen van harte welkom, inzonderheid mej. Duijn- stee, die zoo welwillend was dezen avond een uiteenzetting te geven van de moge lijk alhier te geven Landbouwhuishoudcur- sus, hetgeen 'zij op duidelijke wijze deed. Vervolgens werden de notulen voorgelezen, welke onder dankzegging werden goedge keurd. Hierna kwam aan de orde de be stuursverkiezing; aftredend waren de da mes mevr. Vermeulen-Meyer, mevr. v. Kop- pen-Sanders en mej. P. Slootjes, die allen met groote meerderheid werden herko zen. Uit het verslag van de penningm. bleek, dat de bond nog een batig saldo had te •boeken. De boeken en bescheiden werden in de beste orde bevonden, waarna de voorz. de penningm. dank bracht voor het accu rate beheer. Vervolgens las de secr. bet jaarverslag voor, waarna de jaarverslagen der onderafd. aan de beurt kwamen. Uit het verslag van de onderafd. „Hulp in de Huishouding" bleek, dat, ondanks de zeer slechte tijden, zij toch steeds haar mooi werk voortzet, maar om dit te kunnen vol houden, heeft zij de steun en de medewer king der leden noodig. Ook de Naai-Ver. „St. Elisabeth" heeft in het afgeloopen jaar weer veel goed ge daan o.a. werden 628 kleedingstukken ver vaardigd en 40 paar kousen gebreid. Een woord van dank tot deze dames en tot allen, die hun steun aan deze ver. ver leenden is zeker op zijn plaats. Daarna kwam het verslag van de secr. van het Retraitefonds „St. Theresia", welke onderafd. eveneens goed werk had verricht op geestelijk gebied. Tot slot las de secr. van de tooneelclub „Klimop" haar jaarverslag voor, uit welk verslag bleek, dat ook zij in het afgeloo pen jaar geen moeite ongetroost had gela ten om door haar tooneelspel en zang, het geen altijd' zeer in den smaak viel, het be zoek der vergaderingen te vergrooten. On danks de vele moeilijkheden, waarmede zjj dit jaar te kampen heeft gehad, is „Klim op" toch nog in ledental vooruitgegaan en hoopt met de steun van alle leden in de toe komst zoo voort te mogen gaan. Na een dankwoord van de voorz. aan de diverse secretaressen kwam de rondvraag, waarbij eenige vragen werden gesteld met betrekking tot de mogelijk te geven cur sus, welke alle door de voorz. werden be antwoord, waarna sluiting met den Christel, groet. KOUDEKERK. Geboren: Berend, z. van A. van Wal- derveen en C. J. Lassche Dingena Cor nelia Josephina, z. van J. J. de Rooij en G. M. van den Berg Herman us Joannes Jozef, z. van A. J. de Rooij en G. Tessels. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie! Vergun mij om door middel van uw blad den heer Meijers van antwoord te dienen. Daarvoor mijn hartelijken dank. Ik mag dan beginnen met te verklaren, dat het antwoord van hem mij niets ver wondert; ik had het zelfs vreemd gevon den, als hij mij niet op een dergelijke wijze had geantwoord. Want, voordat ik het eerste stukje plaatste, had ik mij wel terdege rekenschap ervan gegeven, dat bovengenoemde heer met zoo'n uitvlucht zou komen. Ook de wijze, waarop hij antwoordt, verbaast mij niet, daar ik op de vergade ring van „Dr. Schaepman" van hem heb gehoord, hoe hij 40 minuten kan praten zonder eigenlijk iets te zeggen, ook al ge bruikt hij, zooals in het stukje van Zater dag j.l. groote woorden als „insinueeren". Neen, mijnheer Meijers, al ziet u dan ook een toon aan te slaan van „wat weet je er eigenlijk van", voor mij staat wel degelijk vast, dat ik met mijn eerste in gezonden stukje de spijker op zijn kop sloeg, en met mij staat dat ook voor an deren vast. Want, al hoort men van de N.S.B. soms domme dingen, ik kan toch niet aannemen, dat men voor u, die toch eerst een plaats in het kath. vereenigings- Jeven innam, een uitzondering maakt, daar dit heel zelden gebeurt, daar de N.S.B. er trotsch op gaat, juist dien maatregel te- nemen, om ongewenschte gasten te weren. En dan wordt u niet direct alleen als lid aangenomen, maar ook maar tegelijkertijd op de candidatenlijst voor de Prov. Staten geplaatst; wel erg simpel van de N.S.B., vindt u niet? Ik kan besluiten met de verklaring, dat ik niettegenstaande uw bewering op de hierboven reeds genoemde vergadering van geen lid der N.S.B. te zijn, het voor mij na u gehoord te hebben, vrijwel vast stond, dat het tegenovergestelde het geval was. Het enkele weken daarna staan van uw naam op de candidatenlijst was voor mij slechts een bevestiging. Ik had daarvan echter in de courant door middel van een ingezonden stuk geen gewag gemaakt, als uw eerste waarheid lievende stuk voor mij niet was geweest dat van de vos, die de passie preekt. N. DE WATER. Wat is waarheid? Mijnheer de Redacteur! Van de sterren, die straks aan den par lementairen hemel zullen flonkeren, mo gen wij oprechtheid verwachten. De heer Meijers deelde mij in Januari mede, dat hij sinds geruimen tijd de ver gaderingen van de N.S.B. bezocht en volks genoot zou worden en noodigde mij tot dezelfde stap uit. Ik heb dat van de hand gewezen, omdat ik niet voor kuddebeest in de wieg ben gelegd. Wie den heer Meijers kent weet dat zijn mededeeling niet in vijf woorden was verhaald. Het was in de dagen van het Hanze-Triduum. De heer Meijers zal het zich herinneren. Snoefde hij toen of snoefde hij in zijn stukje van jL Zaterdag, toen hij schreef, dat men voor hem waarschijnlijk een uit zondering had gemaakt? Is dit laatste de waarheid, dan wacht hem inderdaad een gouden toekomst. Hij moge dan echter bij voorbaat zijn aureool reinigen van onzuiverheden. Snoeverij en waarheid verdragen zich niet. Met dank voor de plaatsing, hoogachtend: P. G. POLLMANN. Woningbouw te Zoeterwoud©. In uw blad van Woensdag 20 Maart j.l. komt voor het Raadsverslag van de Ge meente Zoeterwoude en wel dat door B. en W. in geheime zitting besloten is geen steun in den vorm van 2de hypotheek volgens Rijksregeling te verstrekken voor woning bouw aan den Schenkelweg. Tevens nog een naberichtje, dat de woningbouw, welke al zooveel stof had opgeleverd, nu voorgoed van de baan is. Geachte lezers, ik wil u naar aanleiding van bovenstaand bericht op een en ander opmerkzaam maken en wel op het vol gende: Door eenige denkende vooraanstaan de menschen ter plaatse is alles op touw gezet deze woningbouw in den Raad ver worpen te krijgen, wat hun op het laatste moment gelukt is (ten minste in hun oogen), doordat ze bij het publiek en de overheid met ongemotiveerde verklaringen en gegevens zijn aangekomen en wel op zoo'n ridderlijke manier, dat ze tot het laat ste moment gewacht hebben, toen de verga>- dering van den raad moest plaats hebben. Daardoor hebben zij mij den pas afgesne den, om mij nog voor de vergadering in ver binding met B. en W .te stellen. Wat hebben ze nu bereikt? Niets anders dan dat de Gemeente met de krotwoningen blijft zitten en zij de werkloozen van hun eigen Gemeente het werk ontnomen zien. Hoe vindt u het? Werkeloozen en krotbewoners, nog niet getreurd. Ales wat in mijn vermogen ligt, zal ik aanwenden, u een nieuwe woning te geven en den werkloozen werk en brood. De woningen moeten gebouwd worden, zoo niet met steun van de Gemeente, dan maar zonder steun. Vervolgens zal ik B. en W. overtuigen en bewijzen, dat de gegevens, waarop het besluit is gevallen, onjuist zijn geweest. Dankende voor de verleende plaats ruimte, Voorschoten. J. KOOL. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND POELAU BRAS (uitr.) vertr. 22 Maart van Belawan. KON. HOLL. LLOTD. SAT J.AND vertr. 23 Maart nam. 8 tarr van Hamburg naar Amsterdam. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN vertr. 21 Maart van Port Natal naar East Londen. VAN REES vertr. 22 Maart van Sdney naar Saigon. BOLLAND—AMERIKA-LIJN. BEEMSTERDIJK arr. 22 Maart van Bal- timore te Philadelphia. BINNENDIJK New Orleans naar Bot terdam arr. 22 Maart te Londen. BREEDIJK Rotterdam-N. Orleans, pass. 22 Maart Dungeness. DINTELDIJK Vanc.-Rotterdam, arr. 22 Maart te Avonmouth. STATENDAM (toeristenvaart) arr. 22 Maart te Monaco. ROTTERDAMSCHE LLOTD. KOTA PINANG (thuisr.) vertr. 22 Maart van Genua. KOTA POPAN (thuisr.) pass. 22 Maart Sagres. SIANTAR (uitr.) arr. 23 Maart te Soe- rabaja. SIBAJAK (uitr.) pass. 23 Maart Ou es- sant. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA-LIJN. ALCYONE (thuisr.) arr, 23 Maart te Santos. ALPHERAT (uitr.) arr. 21 Maart te B.-Ayr es. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ACHILLES Rott.-Japan vertr. 21 Maart van Singapore. SIPORA arr. 22 Maart van Rangoon te Belawan. EMZETCO LIJN. JONGE ELIZABETH, Carthagena naar Londen-Rotterdam, pass. 22 Maart Finis- terre. JONGE JOHANNA, Sunderland naar Cannes, pass. 22 Maart Gibraltar. VEREENIGDE NED. SCHEEPV. MIJ. (HollandBr.Indië Lijn). STREEFKERK (uitr.) arr. 22 Maart van Suez. DE LUCHTR00VERS VBH H0ITIKA. 231. Onverwacht kwam een dikke mist opzetten, ze zaten er midden in voor ze het wisten en moesten nu verder op het kompas vliegen. Toen, net terwijl Piet een pisang dacht te verschalken.... een gekraak, een verblindend licht, het toestel ging scheef hangen,... een meteoorsteen had hen geraakt!. 232. In een duizelingwekkende glijvlucht kwamen ze omlaag, allen sloten de oogen, omdat ze niet anders dachten of nu was er geen redding meer mogelijk, schuren krakeneen schok, nog een schokze hingen in een geweldig hooge boom, waarvan takken onder iwm ge wicht afknapten. Maar ze hingen, ze leefden nog en Piet dacht heusch een oogen Wik, dat hy thuis uit het zolder raampje keek.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10