Van deze paaltjes worden er thans 88 In den spoordijk te Woensdrecht geheld, ter fundeering van den tunnel in den nieuwen verkeersweg van Noord-Brabant naar Zeeland. Het vervangen van verkeersagenten door automatische verkeerspalen heeft de Londensche jeugd beroofd van den beschermenden Bobby op kruispunten. Daarom worden de kleintjes op school vertrouwelijk ge maakt met de signalen. De Arnhemsche Caroussel Sociëteit viert haar 60-jarig jubileum, te wel ker gelegenheid in de manege een drietal uitvoeringen worden gegeven. Albert Bassermann zal met het ensemble van het Stedelijk Theater te Straasburg een tournée door ons land maken. „Opoe" Tjaden te Groningen, Nederland's oudste inwoonster, wordt 29 Maart 106 jaar. Ondanks aezen hoogen leeftijd gaat de oude vrouw nog dagelijks met haar karretje op stap. La Argentina, de beroemde Spaansche danseres, begint 1 April, vergezeld van Het generaal van Heutz-monument te Amsterdam. Op het Olympia-plein te den pianist Luis Calve, een tournee door Amsterdam wordt ter eere van generaal- van Heutz een grootsch monument gebouwd, ons land. Het is thans bijna gereed en wacht op de officieele onthulling. De Haarlemsche brandweer gaf gisteren aan een Noordwtjksche deputatie een demonstratie van het materiaal. V.l.n.r.: Wethouder Alkmade, burgemeester van der Mortel, wethouder de Witt (uit Noordwijk) en de comm. der Haarl. brandweer C. J. van der Broek. Een met een kortegolf zender uitgerust vliegtuig steeg te Berlijn op om de radioluisteraars in Duitschland op de hoogte te houden van de „verduisteringsoefening". De radio-reporter geeft de berichten op den toren van het Berlijnsch raadhuis versterkt door aan de zenders. In de Prechteheide te Goirle nabij Tilburg werd in den nacht van Dinsdag op Woensdag een smokkelaar doodgeschoten. Het lijk werd eerst Donderdagmorgen ontdekt. Het parket (rechts) bij de plaats van het ongeluk.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9