VRIJDAG 22 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Terzake van ontduiking van bruggeld te Leiden, stond terecht de schipper M. de J., te A a r 1 a n d e r v e e n. Jhr. mr. Van Asch van Wijk vorderde een boete van 3 subs. 2 dagen hechtenis. Mr. N. v. d. Boom heeft een voorwaar delijke boete opgelegd van 2 met een proeftijd van 3 jaar. De los-werkman J. K. en de landbou wer J. v. d. M„ beiden te Waddinx- v e e n, stonden terecht wegens mishande ling van een drietal mannen te Hazers- woude. Verd. K. heeft met een riek H. W. K. geslagen en diens zwager gestoken met een mes. Verd. v. d. M. heeft den broer van H. W. K. aan de hand verwond, waarvoor deze zich onder medische behandeling moest stellen. De zaak werd aangehouden tot 12 April, teneinde nog eenige getuigen te dagvaar den. Wegens verduistering van een aantal geldsbedragen tezamen ongeveer 180, ten nadeele van een N.V., stond terecht de L e i d e n a a r L. F. K. Verd. heeft dit geld ontvangen als huurgeld van huizen. De officier van justitie wilde meegaan met het over verd. uitgebrachte reclassee- ringsrapport, dat oplegging van een voor waardelijke gevangenisstraf requireerde. Spr. vorderde 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Mr. v. d. Boon heeft K. veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf voorwaardelijk met 1 jaar proeftijd. De groentenboer H. A. v. d. M. te V o o r- schoten heeft in een kerkbank in de K.K. kerk aldaar den naam van den heer F. gesneden, die hierop niet gesteld was. Bij verstek werd v. d. M. veroordeeld lot 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. De eisch luidde ƒ5 boete subs. 3 dagen. Een jongeman uit Bodegraven heeft zonder eenige aanleiding een heer, die Bo degraven met zijn auto passeerde, een klap in het gezicht gegeven. Een aantal jon gens was aan het sneeuwballen gooien, die ijshallen bleken te zijn. Toen de automo bilist uit zijn wagen kwam, omdat hij niet door kon rijden, heeft de verd. hem den kiap toegediend. Jhr. mr. van Asch van Wijck noemde dit een ergerlijke baldadigheid en vorderde een boete van 30 subs. 30 dagen hech tenis. Mr. v. d. Boom legde een boete van ƒ10 op subs. 10 dagen hechtenis. SPORT WIELERSPORT DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. De stand van hedenochtend. Het snelle tempo, dat den geheelen der den avond was volgehouden, verminderde eenigszins tegen half twaalf. Bij het uitlo ven van een nieuwe premie leek het zelfs even of het een begin was van een gewone korte sprint, daar het geheele peleton zoo goed als stilstond. Het was echter de stilte, dien den storm voorafging. Dezelfde sprint bracht het snelle tempo ook weer terug. In den stand kwam echter weinig verandering. De dagelij ksche sprint, die te midder nacht wordt verreden bracht een feilen strijd tusschen van Buggenhout, Leducq en Lemoine, doch geheel onverwacht komt Broccardo naar voren en wint. CóupryPecqueux nemen dan een ronde hetgeen echter van weinig belang is, daar zij op dat moment op een na de laatste plaats bezetten. Onder behoorlijk tempo beginnen dan de sprints van 1 uur des nachts, die achter eenvolgens gewonnen worden door' Per— queux, Pijnenburg, Raynaud, Linari, Di Paco, Broccardo, Guimbretière, Broccardo, Bouchard en Lemoine. Na de sprints van 1 uur is het klasse ment als volgt: 1. BroccardoGuimbretière 124 punten; 2. DiotIgnat 106 punten, 3. Pijnenburg Wals 89 punten, 4. CharlierDeneef 75 p. Op een ronde: 5. SchönLohman 95 p., 6. LinariDi Paco 62 punten, 7. Van Bug genhoutv. Vlockhoven 35 punten. Op twee ronden: 8. AertsFlack Hansen 103 punten; 9. MagneLeducq 49 punten. Op drie ronden: 10. WambstRaynaud 53 punten. Op vijf ronden: 11. ChouryFabre 60 p. Op zeven ronden: 12. Day enLemoine 64 punten. Op 8 ronden: 13. HillDempsey 23 p. Op tien ronden: 14. PecqueuxCoupry 14 punten. Op twaalf ronden: 15. BouchardSamyn 50 punten. Het tempo zakt na den strijd weer af en tot de neutralisatie komt er geen verande ring meer in den sand. Om 5 uur heden ochtend na 54 uur rijden, waren afgelegd 1319.250 km. Pijnenburg was vanmorgen slecht te spre ken over de Fransche kranten, die alle slechts aandacht schonken aan de twee Fransche koppels, die aan den kop liggen. Hij liet hier echter op volggen: „Wij zullen den laatste nacht laten zien wat vreem delingen kunnen' doen." ACADEMJENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Artsexamen 1ste gedeelte J. G. Beunders, den Haag; J. P. Nikijuluw, Oegstgeest. Bevorderd: tot arts: W. E. F. Winckel, den Haag; Mej. C. C. Bontebal, Rijswijk; J. J. Speel man, Nieuw veen; J. H. Klomp, den Haag. UIT DE OMGEVING opbrengst van de collecte om te worden verreden voor de behoeftige gezinnen, door gebrek aan ijs moest dit worden uitgesteld. De aftredende bestuursleden werden her kozen, welke benoeming door hen werd aangenomen. Na rondvraag volgde nog een aardige verrassing door middel van een verloting en de sjoelbak. Geboren: Adriana Gerarda Maria d. v. C. Ruigrok van der Werven en G. M. Dobben Gerardus Cornelis z. van M. Kamlade en G. Schijf. Overleden: Joannes Martinus van dear Voorn 85 j. wed. van A. van Leeuwen Heffing op boter. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de volgende week vastgesteld op 1.10. Minister Steenberghc. De Minister van Economische Zaken, mr. Steenbergne, is, naar wij vernemen, voor eenigen tijd met verlof naar buiten ver trokken. TELEGRAMMEN DE SLEEPENDE BELGISCHE CRISIS. BRUSSEL, 22 Maart. (V.D.). Tot twee- .mgal toe heeft de Koning den gouverneur van de Nationale Bank Louis Franch ontvan gen. Na afloop vèn het onderhoud ver klaarde de laatste dat de koning hem ver zocht had de vorming van een nieuwe re geering op zich te nemen. Hij heeft echter bedankt. ERNSTIG VLIEGTUIGONGELUK BIJ BREST. PARIJS. 22 Maart. (V. D.). Donder dagavond is in de onmiddellijke nabijheid van Brest een zeer ernstig vliegtuigongeluk geschied, waarbij zes menschen om het le ven zijn gekomen. Sedert eenige dagen werden in de haven van Brest luchtmanoeuvres gehouden, waaraan werd deelgenomen door de daar gestationeerde militaire watervliegtuigen. Donderdagmiddag waren weer vijf groote watervliegtuigen, elk met een bemanning van zes koppen, opgestegen voor een oefen- vlucht. Reeds eenige oogenblikken na den start zag men een der toestellen brandend neerstorten. Ofschoon onmiddellijk hulp ter plaatse was, was het niet mogelijk, de be manning uit het geheel vernielde branden de toestel te redden, zoodat de mannen in de vlammen omkwamen. TWEE DOODVONNISSEN TE SARAGOSSA. SAGAGQSSA, 22 Maart. (V. D.). De Krijgsraad heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een reeks personen, die deel hebben genomen aan den opstand in Oc tober van het vorige jaar. Twee hunner werden ter dood veroordeeld, terwijl ne gen beklaagden werden veroordeeld tot twintig jaar tuchthuisstraf en achttien be klaagden tot gevangenistraffen van ver schillenden duur. COMMUNISTISCH COMPLOT ONTDEKT. Talrijke arrestaties. MADRID, 22 Mrt. (V. D.). De politie heeft talrijke communisten gearresteerd, die lid waren van de Provinciale Commis sie der Arbeiders- en Boerenvereeniging in Linares, en die plannen hadden voor het ontketenen van een revolutie. Deze om wenteling zou Woensdag in Arjona zijn be gonnen. Uit de door de politie gevonden vlug schriften en lijsten blijkt, dat het om het leven brengen van bekende inwoners van Linares, Arjona en andere plaatsen het sein voor het uitbreken der revolutie zou zijn geweest. DUIZEND MENSCHEN .DEN HONGERDOOD GESTORVEN. PEKING, 22 Maart. (V. D.). Eenige bladen bevatten het berecht, dat meer dan duizend Chineesche boeren, die wegens misoogst uit de provincie Kiangsi naar Honan waren vertrokken, verhongerd zou den zijn. Vele kinderen zouden daarbij zijn omgekomen. De autoriteiten hebben thans maatregelen genomen tot hulpverleening aan de emigreerende boeren. VIJF DOODEN BIJ VLIEGTUIG BOTSING. MOEKDEN, 22 Maart. (V. D.). Twee vliegtuigen die op weg waren van Sjegte in Jehol naar Pingsjoean zijn tengevolge van de mist in de lucht met elkaar in bot sing gekomen. Vijf inzittenden, waaronder een officier van het Mandsjoerijsche mi nisterie van oorlog, kwamen om het le ven. DE ONTVOERING VAN DE BABY VAN LINDBERGH. Een nieuw fantastisch verhaal. NEW YORK, 22 Maart. De vrouw van den wegens de ontvoering van het kind van Lindbergh ter dood veroordeelden Hauptmann, vertoeft, naar hier bekend is geworden, op het oogenblik in Detroit. Zij wil daar het kind opzoeken, dat in een onlangs uit Pontiac in Michigan te New- York ontvangen anoniem schrijven werd aangegeven als het kind van Lindbergh. Deze brief spreekt van een bekentenis die de ontvoerder van het kind kort voor zijn dood tegenover een gangster uit De troit zou hebben afgelegd. Deze gangster zou in December van het vorige jaar door een ander lid der onderwereld vermoord zijn. In de bekentenis waarvan de brief spreekt, zou het volgende gezegd zijn. Het kind werd in den nacht der ontvoe ring naar Brooklyn gebracht. Tegelijkertijd werd het lijk van een ander kind, dat be graven was op het kerkhof in de New- Yorksche voorstad Bronx, achtergelaten in de nabijheid van het landgoed van Kolo nel Lindbergh, nadat men het lijkje de klee- ren van de baby van Lindberg had aange trokken. Dit is geschied, aldus de brief, om kolonel Lindbergh schrik aan te jagen, daar het bekend was, dat hij het losgeld ge- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Frederik, zoon van P. Wal raven en A. J. Geerlingh. Getrouwd: A. O. H. Tellegem jm. en N. Engberts d. Overleden: M. T. v. d. MeerHoo- genboom vr. 26 jaar A. Loeve m. 31 jaar J. v. d. Tuijn wedn. 79 jaar. merkt had. De ontvoerder zou het kind van Lindbergh later naar Detroit gebracht hebban en het daar in een bioscoop hebben achtergelaten. Het zou vervolgens door de autoriteiten in een weeshuis zijn onderge bracht. De politie van New Yersey verklaarde in dit verband, dat zij er niet aan twijfelt, dat het lijkje, dat gevonden is in New Jersey, inderdaad dat van het km<i van Lindbergh is geweest. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Maart. Vee. Aanvoer: 864 runderen, 411 kalveren, 1413 schapen, 1126 varkens, 635 biggen, 14 bokken en geiten. Prijzen: 10 stieren f 70220, schoon aan de haak 3515 cent, handel stug; 239 kalf- en melkkoeien f 85195, handel stug; 443 varekoeien f 65145, handel matig; 172 vette ossen en koeien f 95220, schoon aan de haak 3052 cent, handel stug; 18 vette kalveren f 4060, schoon aan de haak 32 72 cente n 393 nuchtere kalveren f 3.50 5.50 handel matig; 100 vette schapen f 13 18 en 500 weideschapen f 812, handel ma tig, 13 lammeren, 800 lammeren f 1115, 491 mestvarkens f 2033, handel stug, 635 biggen f 1014, handel matig, 14 bokken en geiten f 26. Kaas. Aangevoerd 55 partijen w. v. 37 partijen Goudsche en 18 Leidsche kaas. Be steed werd voor le soort Goudsche kaas f 1616.50 en 2e soort f 1415, le soort Leidsche kaas f 1516 en 2e soort f 1314. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas traag. DELFT, 21 Maart. Vee Paarden f 50—135, kalfkoeien f 100200, varekoeien f 70140, nuchtere kalveren f 38, magere varkens f 1838, biggen f 818, vette schapen f 18 25, rundvleesch 36 cent, 46 cent en 55 ct. Aanvoer 10 paarden, 141 runderen, 3 var- Ikens, 251 nuchtere kalveren, 467 magere varkens, 694 biggen, 39 schapen, 54 lam meren en 3 geiten. Boter f 1.451.62*4. Aanvoer 12 acht ste vaten, wegende 240 kg. Handel gewoon. ALKMAAR, 22 Maart. Kaas. Aangevoerd 42 stapels, zijnde 75.000 kg. Fabriekskaas kleine f 16 per 50 kg. Handel stug. NIEUWVEEN, 21 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 2689 kippeneieren f 2.252.90 en 379 eendeneieren f 2.002.15 per 100 stuks, kaas 1722 cent per pond, sinaasappelen 2 cent Per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7.063/.j Berlijn 59.38 New York1.48 Parijs 9.75l/4 Brussel 34.10 Zwitserland 47 83 Milaan 12.27l/o Madrid 20.22l/<> Oslo35 55 Kopenhagen31.60 Stockholm 36.67l/2 Weenen Praag6.18 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De teleurstelling met betrekking tot de moeilijkheden, waarop de kabinets-vorming in België stuit, leidde tot een nieuwe da ling van de koers der Belga's, die zich on der beurstijd stelden op 34.20 a 34.25. Het pond trok na iets lager opening tot 7.04 3/4 aan. Dollar en Fransche Franc waren wei nig verandehd. De fondsenmarkt was he den prijshoudend. De vaste houding van Wallstreet oefende slechts weinig invloed uit, daar aan den anderen kant de ongun stige politieke toestand in Europa ontstem de. De omzetten bleven beperkt, alleen <?nt- stond een oogenblik eenige beweging in Aku's die 1 *4 pet. verbeterden op een klei ne kooporder, doch daarna suoedig een ge deelte van het avance moesten afstaan. Phi lips waren goed prijshoudend en een frac tie hooger. Unilevers schommelden rondom de slotkoersen van gisteren. Op de Olieaf- deeling zetten Kon. Olie iets hooger in, doch de koerswinst bleef niet behouden; het slot was nauwelijks prijshoudend. Rubbers trok ken maar weinig belangstelling, de notee ringen kwamen lager tengevolge van de verdere reactie van den rubberprijs. Het verlies van Amsterdam Rubbers was ech ter van weinig beteekenis. Tabakken wa ren verdeeld: Oude Dehli's waren flauw, Deli Batavia's trokken een kleinigheid aan. Suikers werden op beperkte schaal verhan deld. H. V. A.'s alsmede de minder courante soorten kwamen op fractioneel lager peil. Op de scheepvaartmarkt waren Nederl. Scheepv. Unies aan den lagen kant. In na volging van Wallstreet was de stemming voor Yankee-waarden vaster. Duitsche obligaties ondergingen weinig verandering De Nederlandsche Beleggingsmarkt was iets beter gedisponeerd en Staatsfondsen konden zich gedeeltelijk herstellen van de gisteren geleden verliezen. De tendenz op de Belgische obligatiemarkt was nog on zeker, doch over het algemeen konden de noteeringen verder herstellen. WASSENAAR. Arrestatie. Door de politie alhier is op het Stationsplein te den Haag gearres teerd de 28-jarige O. alhier, die een gelds bedrag' groot 150 had ontvreemd ten na deele van W. alhier. Aanrijding. Bij de poging van de V. om uit te wijken kwam hij in botsing met een auto van v. d. V. uit Leiden, bestuurd door v. d. H. uit den H^ag. Daarna kwam hij tegen een boom terecht, v. d. V. be kwam een diepe wonde aan de onderkaak en een wonde aan het rechter onderbeen. Ten huize van dr. U. is hij door dr. Boer verbonden, waarna hij per auto naar zijn eigen woning is vervoerd, v. d. H. bekwam een gebroken rib en kleine kneuzingen, terwijl zijn naast hem zittende echtgenoote diverse kneuzingen bekwam. Ten huize van den E. is aan hen door dr. Boer hulp verleend. Procesverbaal is opgemaakt. ZOETERMEERZEGWAART. Schietwedstrijden. Donderdag namid dag 1.1. 5 uur had in het Gymnastieklo kaal de officieele opening plaats van den door de Plaatselijke Commissie georgani seerde schietwedstrijd voor B. V. L.-ers, B. W.-ers en leden van schietvereenigin- gen. De heer D. D. Leelen sprak een inlei dend woord en heette in 't bijzonder wel kom den heer Burgemeester onzer ge meenten; de heer Rooij aards, voorzitter van het Gewest Zuid-Holland, majoor Boots, luitenant Karres en den heer van Vliet, alsmede de plaatselijke commissie. Spr. dankte in de eerste plaats den heer Burgemeester en luitenant Karres voor hun voorwoord in het programma, verder de heeren van Doornen als secretaris der PL Commissie, Pinkse als secretaris van de wedstrijdcommissie, de Bruin en Groen- heijde als leden der propagandacommissie, alsmede allen, die aan de voorbereiding van de wedstrijden hunne krachten had den gegeven. Na een hartelijk applaus werd den Burgemeester verzocht het ope ningswoord te spreken. De burgemeester, de heer L. R. Middel- berg, zeide volgaarne aan het verzoek van den heer Ceelen te willen voldoen. Spr. memoreerde den eersten wedstrijd, die hij opende, ongeveer 3 jaar geleden, toen B. V. L. en B. W. te Zoetermeer en Zegwaart voor hem nog onbekend waren, en allen voor hem onbekenden waren. Spr. wees op het nut van wedstrijden, doch hoopte niet, dat zij evenals Willem Teil een zoo'n ge vaarlijk doel moesten gebruiken. Als voor zitter dr. PI. Comm. sprak hij een per soonlijk woord van dank aan den heer Ceelen, voor alles wat hij voor dezen wed strijd gedaan had en herinnerde aan het werk, hetwelk nog te wachten stond. De heer Ceelen, aldus spr., was de ziel van alles. De dank, door hem gebracht aan de heeren in zijn inleiding, was op zijn plaats, doch de heer Ceelen kwam een extra dankwoord toe. Spr. hoopte dat de wedstrijd het saamhoorigheidsgevoel tus schen B. V. L.-ers en B. W.-ers mocht ver sterken, deelde mede, dat de gemeenten Zoetermeer en Zegwaart een medaille be schikbaar hadden gesteld, en ook door hem persoonlijk, welke hij overhandigde. Met den wensch, dat de wedstrijd succes mocht hebben verklaarde spr. de wedstrijd voor geopend en noodigde majoor Boots uit het eerste schot te lossen. Alvorens het eerste schot werd gelost, nam de heer Rooyaards, als voorzitter van het gewest Zuid-Holland het woord, en zeide, met groot genoegen de uitnoodiging te hebben aanvaard, de opening van de wedstrijden bij te wonen, vergezeld van de heeren majoor Boots en luitenant Karres. Het deed spr. genoegen, dat de wedstrijd was uitgeschreven voor B. V. L.-ers, B. W.-ers en leden van schietvereenigingen, waardoor de onderlinge band werd ver sterkt. Hij hoopte, dat de wedstijd mocht slagen en hij mocht strekken tot verster king van het bewustzijn voor Koningin en Vaderland. Majoor Boots hierna het woord nemen de, deelde mede, hedenmorgen een be kwaam officier van het N. I. Leger, den heer K. Brevet ten grave te hebben ge dragen; die als B. V. L.-er en als Oranje klant een groote bekendheid genoot. Het deed spr. genoegen bij de opening aanwe zig te kunnen zijn en hoopte, evenals de vorige spreker dat de wedstrijd mocht sla gen. Alhoewel hem een verzoek een prijs beschikbaar te stellen niet had bereikt, verklaarde hij zich alsnog bereid een be ker voor den wedstrijd te schenken. Mei applaus werd deze aanvaard. Na het zingen van twee coupletten van ons volkslied, werd het eerste schot door majoor Boots gelost, hetwelk zeer goed was, waarna door verschillende aanwezi gen hun kunnen op de geringde kaarten werd beproefd. WOUBRUGGE IJsvereeniging. In de zaal van het hotel Swama kwam de IJsvereeniging „Woubrugge" in ledenvergadering bijeen. Uit de uitgebrachte verslagen bleek, dat er kassaldo is groot ƒ216.33, daar is onder begrepen een bedrag van 73 zijnde de INGEZONDEN STUKKEN CONSUMPTIE-LEVERING AAN DE STEMBUREAUX. Geachte Redactie, Het bestuur der afd. Leiden der Ned. Ban- ketbakkers-Vereeniging verzoekt beleefd opname van onderstaande regelen, waar voor bij voorbaat hunnen dank. Zooals bekend hebben in April a.s. de verkiezingen plaats van leden voor de Pro vinciale Staten. Daartoe zijn hier ter stede 42 localiteiten beschikbaar, welke als stem- bureaux voor dit doel worden gebezigd. De bediening van deze bureaux, wat de consumptie betreft; werd tot dusver ver deeld over die ingezetenen, die daarvoor uit hoofde van hun branche in aanmerking kwamen. Nu is ons bestuur dezer dagen ter oore gekomen, dat slechts één zaak is aange wezen om deze totale leverantie uit te voeren, wat, op z'n zachtst uitgedrukt, als een groote onbillijkheid kan worden gekwa lificeerd. Slechts drie zaken werden in de gelegenheid gesteld cfferte te maken en het bevreemdt ons bestuur dan ook tén zeerste, dat van den bestaanden toestand werd afgeweken en dat een gemeentebe stuur in den tegenwoordigen tijd tot een dergelijke onrechtvaardige maatregel kon overgaan. Wij lijden allen onder de huidige crisis maatregelen, die noodgedwongen van over heidswege ons worden opgelegd, doch dan mogen wij toch wel verwachten, dat de plaatselijke autoriteiten alles in het werk stellen om bij gelegenheden, zooals deze er bij uitstek een is, ons ter wille te zijn. Waarom geen inschrijving opengesteld voor alle belanghebbenden, zoodat ook zij een kans krijgen? En waarom blijft de oude toestand niet gehandhaafd? Het bestuur spreekt de stellige verwach ting uit, de vroegere maatregel bestendigd te zien of in de toekomst een billijker en rechtvaardiger verdeeling te kunnen toe juichen. Met dank voor de, plaatsing, Het Bestuqr v. d. Afd. Leiden der Nederlandsch Banketbakkers- Vereeniging. LAATSTE BERICHTEN DE N.V. INDUSTRIEBANK IN LIMBURG. Kan haar werkzaamheden beginnen. Op de ontwerp-actie van oprichting van de N.V. Industriebank in Limbing is thans de Ministerieele verklaring van geen bezwaar verkregen. Deze voor Limburg en Nederland nieu we instelling, zal nu haar werkzaamheden kunnen beginnen. Reeds Dinsdag a.s. zal het bestuur van het Economisch-Technolo- gisch Instituut in Limburg vergaderen, om de noodige uitvoerende maatregelen te treffen. DE TERUGLOOPENDE BOTER- NOTEERING. Naar aanleiding van de terugloopende bo- ternoteering, welke thans zelfs aanzienlijk lager is dan de noteering in denzelfden tijd van het vorig jaar en de toenemende be zorgdheid voor onzen zuivel-export, verna men wij uit welingelichte kringen, dat de perspectieven voor onzen export inderdaad aanmerkelijk ongunstiger worden be schouwd dan eenigen tijd geladen. Vooral de uitvoer naar Diiitsciiland stagneert op dit oogenblik zeer en. het staat te vreezen, dat deze uitvoer over korten tijd geheel stop zal staan. De oor zaken hiervoor zouden voornamelijk in de Clearing gelegen zijn en ook in het verval len van de garantieregeling, welke eenigen tijd voor den zuivelexport naar Duitsch- land gegolden heeft, doch door den .minis ter is ingetrokken. Dit gevoegd bij de stijgende productie, maakt den toestand zeer zorgwekkend. Men schatte het overschot aan boter thans op pl.m. 1 millioen K.G. Wat dit beteekent springt des te meer in het oog, wanneer men bedenkt, dat de productie in de week van 3 tot 9 Maart ongeveer 1 *4 millioen K.G. was, en naar ruime schatting, in dezen tijd van het jaar met ongeveer 100.000 K.G. per week stijgt. Ingrijpende maatregelen zullen, zoo ver zekerde men ons, dan ook niet kunnen uit blijven.' Waarin deze maatregelen zullen bestaan, is thans nog niet bekend. Een verhooging van het mengpercentage wordt zeer waar schijnlijk geacht. Omtrent den datum van eventueele inwerkingtreding van dezen maatregel staat echter nog niets vast, aan gezien. naar wij vernkmen, over deze zaak in het College van Regeeringscommissaris- sen nog geen beslissing is genomen en ook nog niet is gesproken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3