AGENDA VRIJDAG 22 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z BAROMETER- naai waarnemingen verricht in den morgen van 22 Maart 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 768.3 te La Coruna. Laagste barometerst.: 746.4 te Vestmanoer. Verwaching tot den avond van 23 Maart: Meest matige Zuide lijke tot Zuid-Weste lijke wind, half tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenige re gen, iets koeler. De Oceaandepressie komt steeds dichter naar onze omgeving. Uit de lage temperatu ren der schepen op de 50ste breedtegraad ten Westen van Ierland blijkt, dat de ach terzijde in zicht komt. Een secundaire schijnt dezelfde weg van die van eergiste ren te zullen volgen, d. w. z. dwars over Scandinavië naar Finland. De hooge druk in het Zuiden nam nog in beteekenis toe, waardoor het luchtdrukverval groot gewor den is en de wind is toegenomen. In het hooge Noorden is windverandering te con- stateeren. Over IJsland waaien nog steeds arktische Oostelijke winden, met vorst in het Noorden en in het binnenland. Finland en het Noordelijk deel van Scandinavië komt nog matige tot strenge vorst voor met temperaturen tot 20 graden Celsius. In En geland, onze omgeving en Centraal Europa houdt het heerlijke lenteweer aan. In het Oostelijk Oostzee-gebied en in Polen is het minder voorjaarsachtig. De atmosfeer-tem peraturen worden geleidelijk minder hoog. Het is te voorzien dat van uit het Westen eenige afkoeling zal komen met zwaardere bewolking en wellicht reeds lichte regen. LUCHTTEMPERATUUR. 11.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Vrijdagnamiddag 6.44 uur tot Zaterdagmorgen 5.29 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 23 Maart vun. 4.23 uur en nam. 4.49 uur. TENTOONSTELLING VAN GOEDE EN GOEDKOOPE VOEDING. De officieele opening. Gisteravond is in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal de tentoonstelling van goede en goedkoope voeding, uitgaande van de plaatselijke Commissie voor huis houdelijke voorlichting officieel geopend door den burgemeester, Mr. A. van de Sande Bakhuyzen. De voorzitter van het Crisis-Comité, wethouder Romijn, sprak een inleidend woord. Daarin heette hij al lereerst de talrijke aanwezigen verte genwoordigers van plaatselijke vrouwen verenigingen, van de vakscholen en van verschillende gemeentediensten harte lijk welkom, terwijl hij een speciaal woord van welkom richtte tot Mevr. Sandberg, die aanwezig was namens de landelijke commissie voor huishoudelijke voorlich ting. Spr. zette nogmaals het doel van de Commissie uiteen en wees er op, dat het de bedoeling is het werk, dat gedaan moet worden in drie groepen te verdeelen: le deze tentoonstelling; 2e kookdemonstraties enz. in verschillende stadswijken; 3e spe ciale cursussen voor al degenen, die daar van gebruik willen maken. Onze huis vrouwen, vooral zij die de gezinnen der minst draagkrachtigen besturen, hebben een zeer zware en moeilijke positie en het is geen wonder dat men wenscht te trach ten er toe bij te dragen hun taak zooveel mogelijk te verlichten. Het stemde spr. tot dankbaarheid, dat de burgemeester ook zijn aandacht en tijd aan deze zaak wilde besteden en dat hij zich bereid verklaard had deze tentoonstelling te openen, waar toe spr. hem thans verzocht over te gaan. Rede burgemeester. Mr. A. van de Sande Bakhuyzen hield vervolgens de volgende rede: Degenen, die verantwoordelijk zijn voor de gedachte om mij te vragen deze ten toonstelling te openen, hebben mij voor een probleem gesteld, dat, gegeven mijn geslacht en daarmede samenhangende on deskundigheid op het gebied der kook kunst, al eigenaardige moeilijkheden me debrengt, maar zij hebben de kans voor mij om eenig succes daarbij te behalen nog kleiner gemaakt door de tijdsbepaling der opening. Ik mag toch aannemen, dat gij allen zoo juist zijt opgestaan van een weiverzorgden maaltijd, verzadigd naar het gevoel en dankbaar in het hart aan haar die daarbij de leiding hadden en, naar ik hoop, vrij van eenige teleurstel ling, die, naar men zegt, schuilen in min nende keukenprinsessen, bridgende huis vrouwen, of, laat ik onpartijdig blijven, te laat thuis komende mannen, om van booze humeuren, die elk dezer drie zouden kunnen'gehad hebben, te zwijgen. Welnu dan, hoe zal ik u op smakelijke wijze van stamppot, panvisch, spekpannekoeken en dergelijke verhalen, wanneer ge hier zit nog denkend aan de bruine boonen', ha- cjie's en havermouten, die ge zoo juist genoot? „Honger is de beste sauce", en die zal zijn gerecht nu missen. Laat ik dan maar hopen, dat „verandering van spijs doet eten". Zij, ik bedoel thans deze tentoonstelling, is, vergeef het mij, op ietwat droge realis tische wijze benoemd. De titel „Goede en goedkoope voeding" verraadt haar inhoud schijnbaar aanstonds; aan de verbeelding wordt weinig over gelaten en gij wildet blijkbaar niet speculeeren op het element nieuwsgierigheid. Uw titel verklaart, voor al in deze dagen helder en klaar, wat ge het publiek te bieden hebt. Ik had mij kunnen voorstellen een meer pakkende, een wat meer spanning opwek kende benaming als bijv.: „de weg naar het hart", want ge kent het onder dames heerschend geloof dat, de weg naar het hart van den man door den maag voert"; een jongeling bemerkt meestal na korten tijd vrij ens, dat de bonbons waarnaar zij hunkert meer effect sorteer en dan de bloe men waarvan hij alles verwachtte. Inmiddels geef ik gaarne toe dat derge lijke frivole opmerkingen geenszins pas sen als inleiding tot de werkelijk ernstige bedoelingen, die tot deze jongste tentoon stelling aanspoorden en ik wil mij houden aan den titel die recht op den man af zegt wat ge te zeggen hebt. Inderdaad behoort deze toezegging in haar tweeheid, goed en goedkoop, den voorbijganger tot binnentreden en belang stelling te nopen. Wie wil in deze dagen zich niet den weg' gewezen zien naar het middel om zijn gezin goedkoop en dan ook nog goed van voedsel te voorzien? Maar hier ontmdet gij al de eerste moeilijkheid. Wordt door hen, die ge bereiken wilt, de behoefte gevoeld naar beter voedsel, be seffen zij zelfs wel, wat goed voedsel is, beseffen zij bijv. ook dat de samenstelling van het menu van zoo groote beteekenis is; „de mensch zal bij brood alleen niet leven!" Ook al kan men zich en zijn gezin aan enkel brood of aardappelen of vleesch verzadigen, dan is men daarmede immers nog ondervoed! Uw streven is altruistisch en nuttig, mcar wat helpt u uw bereidheid om te too- r.en, om te onderwijzen, wanneer door de genen, die ge bereiken wilt, geen benoette gevoeld wordt om te leeren. niet beseft wordt, dat zij nog veel te leeren hebben en uit uwe voorlichting voor zich en de hunnen voordeel in velerlei richting kun nen putter.? Zietdaar een moeilijkhe^, waarvan de overwinning naar het mij voorkomt, het halve succes beteekent. Daarbij mogen allen, die daartoe een steen tje kunnen bijdragen u helpen. Er >jn hier tal van personen bijeen, die door hun sociaal weik, ioor hun sociaal voelen tn hun relaties op deze onderneming de aan dacht kunnen vestigen van hen die daar van prolijt zouden moeten trekken. De Commissie in zake Huishoudelijke voorlichting, van wie deze tentoonstelling uitgaat, is hier opgericht op initiatief van den Wethouder van Sociale Zaken, aan wiens aandacht het natuurlijk niet ont snapt was, dat in verschillende kringen hier ter stede gevoeld werd, dat er in de richting van betere voorlichting van de huismoeders wat gedaan moest worden; enkele waren er reeds mede bezig of had den inleidende maatregelen getroffen. Vooral de beide vakscholen voor meisjes meenden terecht, dat zij met het haar ten dienste staande apparaat, als het ware aangewezen waren, om dit werk aan te pakken. De gedachte, eenmaal de wereld inge zonden, vond bij velen weerklank en sym pathie en het verheugt mij, dat op een en kele uitzondering na, steun en medewer king werd ondervonden, van alle vereeni- gingen van vrouwen hier ter stede. De Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken bracht in de nieuwe onder neming reeds dadelijk in de mogelijkheid om een pakkend begin te maken door de reizende tentoonstelling van het Museum van Ouders en Opvoeders, dat zij naar Leiden had weten te lokken, ter beschik king van de commissie te stellen. Betere hors d'oeuvre was wel moeilijk denkbaar en bestuur en directie dier school komt daarvoor een woord van hartelijken dank toe. Uwe bedoeling is om aan de Leidsche vrouwen enkele hoofdregels bij te brengen, uit de voedingsleer, een van de vele nut tige vakken, die wij op de school niet lee ren. Ge wilt bewijzen dat ook waar de tering naar de nering gezet moet worden, met dezelfde of minder middelen betere voeding verkregen kan worden en dat schraalhans, moet hij den keukenmeester worden, toch nog wel tot een kok kan worden opgeleid, die althans voldoende eten op tafel brengt. Moogt ge er in slagen voldoende vraag op te wekken naar wat ge biedt, dan moet ge nog genoegzaam materiaal, levensmid delen en warmte ter beschikking hebben om te toonen, hoe gekookt moet worden en om te laten koken. We willen hopen, dat ge ook hiervoor in ruime mate steun moogt ontvangen en ik wil van deze plaats gaarne een beroep doen op hen, die daartoe in staat zijn om u van kruidenierswaren en zuivelproduc ten te voorzien. Waarom zou niet ieder een spierinkje uitgooien om een kabeljauw te vangen? Met dank wordt van de toe zegging van de Groenteveiling, om u met groenten te helpen, alsmede de beschik baarstelling van kookgas door de Lichtfa brieken, gewag gemaakt. Ik heb gehoord, dat op deze tentoonstel ling veel gekookt zal worden en ik hoop, dat de geuren daarvan zullen trekken naar de voordeur en op straat en daar de voor bijgangsters zullen nooden tot binnentre den. Zij zullen hoop ik, ervaren dat vele koks de brij niet bederven, doch integen deel deze zoo smakelijk wisten te bereiden, dat zij zich zullen opgeven om die kunst te leeren. Onder voorzitterschap van Burgemeester W. Keijzer kwam de Raad der Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Se cretaris de heer H. J. van Delft. Aanwezig waren alle leden. Opening met gebed. Alvorens de agenda af te handelen, sprak de voorzitter een gelukwensch bij de be noeming tot gemeente-secretaris van Bos koop van den heer Trapman. Mededeeling van Ged. Staten, dat het sa laris van de Wethouders is vastgesteld cp 270.en het presentiegeld der raadsleden op 3.Goedkeuring van de verordening precariorechten, enz. De heer Koerts vraagt inlichtingen over het rapport van het Verificatiebureau, waarop de voorzitter hem de noodige toe lichting geeft. De heer Schrader bespreekt de verorde ning precariorechten, waarop de voorzit ter op verzoek de toezegging doet een en ander in de Wethoudersvergadering te zul len bespreken en de heeren een verorde ning te zenden. De heer Borst zou Ged. Staten willen mededeelen, dat de Raad geen prijs stelt op deze belooning, doch het presentiegeld wenschen, zooals in 1934 dit met het oog op de wijze, waarop momenteel de zaken worden gedecreteerd en de wijze, waarop dit tot stand is gekomen, waaromtrentnij zijn standpunt nog nader uiteenzet. De voorzitter zet een en ander nader uiteen en adviseert den Raad dit zoo te laten, hetgeen z. h. s. wordt goedgekeurd. Hierna worden de stukken voor kennisge ving aangenomen. Aan de orde komt de benoeming Hoofd stembureau en Stembureaux. De voorz. zou de heeren bij acclamatie willen benoemen. B. en W. hebben de leden volgens hun eer lijke meening aangewezen en waar men slechts 6 leden noodig heeft, kon men er geen 9 nemen, en daarom hebben B. en W. gemeend naar beste oordeel het zoo te moeten doen. De heer Zuijdwijk vraagt, wie het stem bureau vormt, waarop de voorzitter ant woordt, dat B. en W. dit doen. De heer Zuijdwijk vindt het niet juist, dat er heeren zijn, die op de voordracht 3 maal staan en anderen heelemaal niet; hij weet niet, of dit nu bevoorrechten of lieve lingen van B. en W. zijn. De voorzitter antwoordt, dat het hier niet gaat om lievelingen, doch B. en W. hebben gemeend de indeeling zoo te moeten doen, omdat iedere partij in een slembureau zit ting heeft. De heer Zuijdwijk eerbiedigt iedere partij en zegt, dat het niet om hem persoonlijk gaat, doch om een der oudste leden, die niet genoemd wordt en deze had hij zeker op de voordracht verwachten hij hoopt, dat B. en W. hiermede in het vervolg re kening zullen houden. De voorzitter gaat nu over tot stemming. De administratiekosten van het schoolbestuur. Ter tafel komt de vaststelling gemeente lijke vergoeding, bedoeld in art. 101 L.O.- Wet 1920 ten behoeve der bijzondere lagere scholen over 1931. De heer Zuijdwijk bespreekt de 0.50 ad ministratiekosten; hij vindt dit bedrag te veel en zou gaarne weten, wie deze f 0.50 De fijne keuken is een kunst, maar een decadente kunst. Zij verandert de ingre diënten geenszins tot hoogere of betere voedingswaarde, integendeel roepen vele bedorven magen uit, zij tracht ook alleen het verhemelte te streelen. Maar wat hier geboden wordt: „het goed koken" van het gewone eenvoudigste voedsel is een hoogst nuttige en hoogst noodzakelijke eigen schap, die iedere vrouw, die zich vermeet een gezin groot te brengen, moet sieren. Niets draagt zoozeer bij tot verwekken van een tevreden stemming in een gezin als een smakelijk toebereid en opgediend maal. Ik hoop dan, geachte commissie, en gij dames van Vakscholen en Vrouwen verenigingen, die hier samenspant om van uwe kennis en ervaring iets mede te deelen aan haar, die dat zoo bij uitstek goed kunnen gebruiken, dat gy op de vele moeite die ge u getroost en nog getroosten gaat, een geëvenredigd succes moogt be halen. En van de vrouwen, die de kook kunst nog niet geheel machtig zijn, hoop ik, dat zij niet zullen meenen, dat de sop de kool niet waard is, niet voor spek en boonen zullen meedoen, veel minder u in uw eigen vet zullen laten gaar koken, maar dat zij tot u zullen komen, willende weten waar Abraham de mosterd haalt. Ik ben overtuigd, dat het hun duidelijk zal worden, dat zij dan met de neus in de bo ter gevallen zyn. Thans heb ik niets meer in de melk te brokken en gij begint, ik zie het duidelijk, voor de mast te zitten. Ik wil dus beslui ten met deze tentoonstelling te openen met de beste wenschen voor haar succes. Wij willen liever gaan kijken en hopen dat wij' den hond inmiddels niet in den pot vinden. Daarna werd de tentoonstelling bezich tigd. Wij hebben daarover gisteren reeds het een en ander medegedeeld. Het is in derdaad een zeer interessante en leerzame expositie, die de belangstelling van de Leidsche huisvrouwen ruimschoots ver dient. Zooals men weet worden geregeld demonstraties gegeven. Gisteravond was het bezoek reeds dadelijk zeer bevredigend. Laat dit zoo blijven tot Zaterdagavond toe, opdat het werk dat door de commissie wordt verricht en dat zeer veel practisch nut kan afwerpen, vooral voor de minst- draagkrachtigen, zoo goed mogelijk tot zijn recht kome. We vermelden tenslotte nog, dat de Groentenveiling voor het werk der com- GEMEENTERAAD VAN VEUR ontvangt, ornaat men hiervoor een zeker persoon aanziet. De voorzitter zegt, dat het Schoolbestuur dit geld ontvangt; hij zegt, dat dit bedrag niet te hoog is en dit bedrag het bestuur hard toekomt. De heer Zuijdwyk merkt op, dat toch blijkbaar niet overal deze 0.50 betaald worden en noemt o.m. Voorburg, waar men deze 0.50 niet ontvangt, hij heeft dit van onderwijzers vernomen. De voorzitter vindt het jammer, dat in het openbaar het Schoolbestuur aangeval len wordt, als men niet goed is ingelicht, immers overal worden deze gelden betaald en het bestuur komt deze toe. Het School bestuur staat buiten de leerkrachten en een onderwijzer weet hiervan niets, zoodat de heer Zuijdwijk niet juist kan zijn inge licht, en daarom zullen B. en W. als het Schoolbestuur aangevallen wordt, dit ver dedigen; hij vindt dit een verdachtmaking. De heer Raaphorst vindt het een scherpe uitdrukking van den voorzitter en vindt het heusch geen verdachtmaking van den heer Zuijdwijk, het is alleen een vraag, omdat in de vorige vergadering hierom trent een persoon in het geding is ge bracht, die den bout op den kop heeft ge kregen en er geheel buiten staat, hij is het met den heer Zuijdwijk eens, ofschoon hij met de 0.50 accoord kan gaan. De voorzitter merkt op, dat geen enkele persoon in het geding is gebracht; het Schoolbestuur bestelt en heeft de verant woording; z.i. behoeft de heer R. het niet voor den heer Zuijdwijk op te nemen. De heer Raaphorst zet zijn meening na der uiteen, terwijl de heer Zuijdwijk van meening is, dat hij niemand heeft verdacht gemaakt, dat was zeker niet zijn bedoeling; hij vindt het alleen wat duur. De voorzitter blijft bij zijn meening en vindt het treurig, dat zulke zaken in het openbaar besproken worden, wat zeker niet noodig was, als men de zaken eerst juist onderzocht. Hierna wordt de vaststelling z. h. s. aangenomen. De vaststelling voorschotten gemeente lijke vergoeding, overeenkomstig art. 101 L.O.-Wet 1920 ten behoeve der bijzonder lagere scholen voor 1935 wordt z. h. s. aan genomen. In bespreking komt het voorstel tot aan gaan eener kasgeldleening, welk voorstel na een opmerking van den heer Zuijdwijk en een vraag van den heer Borst en na toelichting door den voorz. z. h. s. wordt aangenomen. Ingekomen is een vraag van den heer Zuijdwijk betreffende den sloot aan de Smidslaan, welke in een onhoudbaren toe stand verkeert en waarvoor hij de volle aandacht vraagt van B. en W. De voorzitter vindt het onaangenaam, als zulke zaken niet rechtstreeks aan B. en W. worden gemeld. Deze zaak is reeds door de gem.politie gerapporteerd aan B. en W. en deze hebben de zaak bekeken. De heer Zuijdwijk wil de menschen gaar ne naar B. en W. verwijzen, doch meent het recht te hebben, als men hem over iets aanspreekt, hierover te spreken, waarop 3e voorzitter gevestigend antwoordt en ook de toezegging doet, dat een en ander de volle aandacht zal hebben van B. en W. Hierna sluiting. missie gratis groenten beschikbaar stelt en dat door de fa. v. d. Vlist van de Haar lemmerstraat gratis aardappelen zijn toe gezegd. Aan den Raad der gemeente is volgend adres gezonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen, H. W. Wittenaar en P. J. van Duu- ren, respectievelijk voorzitter en secreta ris van het bestuur der samenwerkende werknemersorganisaties in de Typografie en Rasterdiepdrukbedrijf te Leiden; afzonderlijk vernoemd als Nederlandsche Katholieke Grafische Bond, Nederlandsche Christelijke Grafische Bond, Nederlandsche Grafische Bond; Algemeene Nederlaudsche Typografen Bond en Nederlandsche Li tho-, Foto- en Chemigrafenbond, domicilie houdende de Genestetstraat 100; dat zij met instemming kennis hebben genomen van den inhoud van een adres, gericht aan Uwen Raad, betreffende het voor de Gemeente benoodigde drukwerk uitsluitend te laten vervaardigen op geor ganiseerde drukkerijen, welke daardoor mede-onderteekenaars zijn van de Collec tieve Arbeids-Overeenkomst in de Typo grafie en het Rasterdièpdrukbedrijf in Ne derland; dat het ten volle onderschrijft hetgeen in bedoeld adres en in de memorie van toe lichting door de Federatie van Werkgevers organisaties wordt betoogd; redenen waarom het pestuur in opdracht handelende, zich de vrijheid veroorlooft uw geacht College beleefd doch dringend te verzoeken, aan den ter dezer zake ken baar gemaakte wenschen, in het toegezon den adres wel te willen voldoen." KAMER VAN KOOPHANDEL. In memoriam W. van der Laan. De vergadering van de Kamer van Koop handel voor Rijnland werd hedenmiddag door den voorzitter, den heer D. ten Cate Brouwer, geopend met een „in memo riam" van den heer W. van der Laan, uit Voorhout. De voorzitter herinnerde er aan, dat de heer Van der Laan op 8 Januari nog in hun midden, plotseling uit het leven is weggenomen. Met den heer Van der Laan, die begiftigd was met een scherp verstand en een krachtig gestel, die gaf, wat hij te geven had, is een der besten van hen heen gegaan. Zijn stem en zijn betoog, dat van zooveel invloed was in de Kamer, zal niet LEIDEN. Vrijdag, Ledenvergadering „St. Christoffel", R.K. Volksbond 8.30 uur. Dinsdag. Vergadering Lustrumcommissie „Hoogewoerd en O", Foyer Hoo- gewoerd no. 87, aanvang 8.30 uur. Dinsdag, vergadering R. K. Transportarbei ders, Volksbondsgebouw, 8 uur. Woensdag. Kath. Reclasseerings-vereeni- ging, lezing prof. Carp, „Den Burcht" te 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 18 tot en met Zondag 24 Maart a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C., van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. SLAGERIJ A. H. VISSER. Op den hoek van Maresingel en Haar lemmervaart heeft de heer A. H. Visser gisternamiddag een naar de eischen des tijds ingerichte slagerij geopend. Deze nieuwe zaak op dezen modernen hoek komt hier wel uitstekend tot haar recht. De étalages, keurig opgemaakt met 'n keur van artikelen met daarachter eenige prachtige beesten, nopen ongetwijfeld tot bezoek. Het interieur ziet er al even smaak vol uit. Op den achtergrond heldere tegel wanden, fraai nikkelwerk, 'n prachtige Kelvinator-automisch electrische koelcel en in den winkel eveneens 'n smaakvolle voorraad vleeschsoorten, v'leesohwaren en comestiibles-artikelen. Het geheel is gebouwd onder leiding van den heer Jan Stigter als architect door de aannemersfirma Gebrs. Ransdorp uit Lisse, terwijl de winkelinrichting is van de fa. Berns en Stevens uit Den Haag. SCHEFFER'S KLEEDINGMAGAZIJN. Hedenmiddag heeft ae opening plaats ge had in perceel 'Donkersteeg 5 van het be kende kleedingmagazijn Jn Scheffer, voor heen Vischmarkt 18. Het pand, waarin vroeger een schoennandel was gevestigd, is door den heer Brugman voor de nieuwe branche, welke er nu m uitgeoefend wordt, geschikt gemaakt, terwijl de N.V. „Ideco" de electrische licht-installatie verzorgde. In heeren- en jongeheerenkleeding tegen uiterst concurreerende lage prijzen kan men hier uit den grooten voorraad ongetwijfeld keus maken, zoodat wij een bezoek mogen aanbevelen. KRUIDENIERSZAAK Fa- H. WAGENAAR. De nieuwe woonwijk beneden „Zuider- zicht" tegenover den Lammeschansweg breidt zich nog steeds uit en 't is dus niet te verwonderen, dat de zakenmenschen hier hun bedrijven vestigen Een nieuwe zaak in het pand v. d. Waals straat 3 is die in Kruidenierswaren en Comestibles van de fa. H. Wagenaar. Daar naast vindt men ook 'n uitgebreiden voor raad fijne vleeschwaren (van Anton Hu- nink) enz. tegen uiterst concurreerende prijzen. En achter de toonbank 'n leidster, die blijk geeft van uitstekende ervaring, in groote bedrijven opgedaan. We twijfelen ■er niet aan, of onder zulk 'n leiding zal deze zaak zich zeker weten te handhaven. MELKHANDEL J. H. JUFFERMANS. 'n Luttel aantal huizen verder, op den hoek van de Hugo de Vriesstraat, heeft de heer J. H. Juffermans 'n melkhandel 'ge opend en 'n zaak in boter, eieren, comesti bles, wijnen en limonade. Ook hier ziet alles ei smaak vol en uit stekend verzorgd uit. Nu de staking aan den huizenbouw gelukkig zoo kortstondig is geweest, kan er weer voortgearbeid woY- den, kunnen nieuwe huizen gereed komen, nieuwe bewoners deze wijk bevolken en het afzetgebied wordt dus weer grooter! Allen, die we vandaag in onze Adver teerdersrubriek bespreken, onze beste wen schen. meer gehoord worden. Hij zal blijven een groot figuur, aan wie de Kamer veel te danken heeft. Zijn herinnering zal bij al len blijven voortleven als aan aan man, wiens woord en daad allen ten voorbeeld was. Hierna werd aan de afhandeling der agenda begonnen. Portretschenking aan de Universiteit. Namens de familie van wijlen Prof. Dr. L. W. E. Rauwenhoff, die van 1860—1889 deel heeft uitgemaakt van de faculteit der Godgeleerdheid is diens portret, geschil derd dooi- E. Moulin, den Academischen Senaat aangeboden ter plaatsing in de Se naatskamer. De Senaat heeft dit geschenk gaarne aan vaard. Gisteren slaagde voor het candidaats- examen in de handelswetenschappen aan de Handelshoogeschool te Rotterdam onze stadgenoot de heer Q. A. F. M. Hueber. ZIE VERDER STADSNIEUWS PAG. 6.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2