VRIJDAG 22 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 Verkooping. Bij de heden in het café „Het Wapen van Noord wij kerhout" gehou den verkooping ten overstaan van Notaris A. B. ter Haar, te Noordwijk, werden de twee woonhuizen met erven en schuurtjes verleden week in bod gezet op 3750 per perceel, gelegen aan den 's-Gravendamschen weg, niet afgemijnd. Kooper werd van Buchem es. te Haarlemmermeer. NOOTDORP. Staatspartij „VeenwegWilsveen". De R. K. Staatspartij: „Veenweg Wils- veen" hield een ledenvergadering op 18 Maart in het Vereenigingsgebouw. De vice-voorzitter, de heer A. Roeling, sprak een woord van dank tot den afgetre den voorzitter, den heer C. Janssen. In de bestuursvacature, ontstaan door het bedanken van den heer C. Janssen, werd gekozen de heer W. J. de Groot, op wien tevens de keuze viel als voorzitter. Door den voorzitter -volgde een uiteen zetting over de candidaatstelling voor een dubbelen raad, in verband met de ennexa- tie van Stompwijk met Veur, en Veenweg met Nootdorp. Hiervoor werden gekozen de heeren W. J. de Groot en A. P. van der Sande. Hier na sluiting. RIJNSBURG. Tuinbouw. De handel had deze week een gewoon verloop. De producten waar van nog voldoende voorraad is, gaan voor zeer lage prijzen. Voornamelijk zijn het de kroten die bijna onverkoopbaar zijn. Beste kwaliteit kroten kunnen niet meer dan 0.70 tot 0.80 per 100 K.G. opbrengen. Uien, aanvankelijk oploopend in prijs, gaan weer terug naar het oude, van 3.70 tot J 4.20 per 100 K.G. Waschpeen 5.tot 6.50 per 100 K.G. Selderieknollen 1.90 tot 3.50 per 100. Groene kool 1.40 tot 2.10. Boerenkool 0.30 tot 0.35 p. kist. Roode kool is duur, van 18.30 tot 22.10 per 100. Gele kool minder gevraagd brengt van 4.10 tot 6.30 per 100 op. SASSENHEIM. Berg en Daalpolder. Onder vooratter- schap van den heer Joh. C. van Reisen had de jaarlijksche Ingelandenvergadering plaats van den Berg en Daalpolder in hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim. De door het bestuur ontworpen Rekening over 1934 werd na bespreking en uitvoerige toelich ting vastgesteld aan inkomsten op 2287.81 en aan uitgaven op 1557.23. Het batig sal do derhalve over 1934 730.53. De omslag, welke voor 1934 was geraamd op 9.per H.A. werd bepaald op 7.{>er HA. De belastbare grootte van den oplder in totaal 128.94.37 HA. Dg rekening over 1934 was door de Commissie voor het nazien hier van gecontroleerd en in orde bevonden. Deze bestond uit de heeren Joh. Damen Joh. zn., A. Berg en Th. G. Romeijn. Voor het nazien van de Rekening over 1935 werden benoemd de heeren Joh. Da- men Joh.zn., H. Slegtkamp en Th. G. Ro meijn, terwijl tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren J. van Noort, G. Rutgerink en F. J. Damen. De begroo ting voor 1935 werd na bespreking van de posten vastgesteld op 2364.56, De omslag werd weder op 7.per HA- geraamd. Op voorstel van het Bestuur werd beslo ten aan den geldschieter voor te stellen om het procent der leening (zijnde 4 3/4%) pro resto 3600.te doen verlagen. Hierna sluiting. De Post. De bewoners van Teylin«ger- laan vanaf de grens Sassenheim tot de Frank van Borselenlaan ontvingen hun post van het hulpkantoor te Voorhout; vooral de le en 2e bestelling soms zeer laat. Tot hun groot gerief zullen zij voortaan de brieventoestellmg van het postkantoor te Sassenheim ontvangen. Geboren: Johanes Nikalaas, z. v. J. N. Rotteveel en E. M. C. van Rijzen. Jaco bus Petrus Christiaan Jozef, z. v. W. Ko ning en A. M. van der Plas. Alida Maria, d. v. B. L. Jonkman en M. M. van Zeist. Maria Anna Theresia. d. v. A. van Beest en M. C. Verdronk. Comelis Joseph, z. v. J. C. Schrama en M. J. de Groot. Willem Jozef, z. v. B. Langeveld en C. J. Rijzen. Anthonius Theodorus Jozef, z. v. Th. J. Wesseling en M. J. van der Meer. Getrouwd: H. Oudshoorn 56 j. en M. H. Star, 43 j. Ingekomen: C. J. Schenk en gezin, Berkenlaan 27, van Lisse. E. de Boer en gezin, Burchtlaan 14, van Voorhout; A. M. C. van Kerkhoff, FL Schoutenstraat 7, van Woubrugge; G. J. Vonk, Hoekstraat 23, van Oegstgeest; M. Diemel-Schois, Zandsloot- kade 39, van Leiden; A. A. E. ten Bosch, Weltevreden 12, van Hilversum; E. van den Berg. Rijksstraatweg 14, van Hilversum. VALKENBURG. Boerenleenbank. Deze instelling hield haar jaarvergadering onder leiding van den v9orzitter, den heer G. Zandbergen. De plaatsvervangende kassier bracht het rap port over 1934 uit. De rekening sluitte met een totaalcijfer van ontvangsten en uitga ven van 56.591.57. Het aantal spaarders was 270, 26 voorschotnemers en 42 leden die een loopende rekening hadden. Het spaarbank tegoed was 76.449.95 1/2. Schuld aan voorschotten 20.844.50. De Rek. Couranthouders hadden een schuld van 64.544.08, en een tegoed van 3954.05. Het winstcijfers voor 1934 was 677.91 1/2. Besloten werd dit bij de reserve te voegen zoodat het reservefonds thans groot is 8146.92 1/2. In de vacature A. de Roode werd als bestuurslid gekozen de heer G. v. Leeuwen. WASSENAAR. Geboren: Cornelis Simon z. van C. Wes tra en M. M. Holla Carel Johannes z. van J. J. C. Schifferli en P. W. Spee Pieternella Catharina Maria d. van D. R. de Kievit en M. C. Weisman Margaretha Maria d. van J. J. Vermin en M. Schrama. Lamberdina Geertruida cL van T. D. L. Lonker en J. van Sierenberg de Boer. Ondertrouwd: E. N. van Kleffens en M. H. Horstmann. Getrouwd: G. H. Nagtegaal en I. G. M. van Dorsser. Overleden: Diederik Louis Hoogka mer 83 j. wedr. van E. B. Coninck Westen Benjamin Edward Tweedy 77 j. echtgen. van H. R. Mulder Henriette Cornelia Ooms 94 j. wed van F. J. Stro nek, Cor nelis Westerbeek 70 j. echtgen. van M. Paschier. ZOETERMEER-ZEGWAART. Inenting. Op Donderdag 28 Maart a.s., des morgens 9 uur, bestaat ten huize van H.H. doktoren J. W. Palte te Zegwaart en W. E. Steur te Zoetenmeer, gedegenheid tot kostelooze inenting en herinenting. Ter be vordering eener juiste administratie wordt medeneming van trouwboekje of anders zins aanbevolen. ZEGWAART. Geboren: Quirinus, z. v. Jan West hoek en Sijgje Cornelia van der Kaa. Paulina, d. v. Pieter Jacobus van der Spek en Willemina den Hertog. Johannes Paulus, z. v. Cornelis van der Spek en Aleida Harmina Meijer. Ondertrouwd: J. D. de Kooter 21 j. en IJ. Tiele, 22 j. beiden te Zegwaart. J. Clement 30 j. en G. Roos 23 j. zeiden te Zegwaart. ZOETERMEER. Ondertrouwd: H. Roos, 23 j. te Stompwijk en E. Weening, 21 j. alhier. GEMEENTERAAD VAN WARMOND UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Bloempjesdag. De gisteren gehouden bloempjesdag ten bate der vereen, van Chr. Vacantie-kolonies heeft 173.75 y. opge bracht. Geboren: Frans, z. van P. Hou weling en C. van Dam Jacoba, d. van A. J. Roos en J. Scharloo Gerritje, d. van G. Turkenburg en H. Broker Cornelia, <L van D. Lekx en K. Hogervorst Johan nes, z. van J. van den Bosch en A. Burg graaf Gerarda Theresia, d. van A. J. J. van Engelen en M. de Jong Cornelis Hendrik, z. van T. Versluis en N. N. Kom Cornelia, d. van M. van Muiswinkel en E. van Z wieten Adrian us, z. van N. van Vliet en A. van Vliet Cornelis, z. van C. Kroes en G. van 't Oever Theodorus Hendricus, z. van H. Oostveen ij A Maas Jan, z. van W. van Galen en W. Vos Ari- na, d. van P. Kolster en H. Roozeboom. Gehuwd: A. Koster 28 j. en N. Blom 24 j. C. W. van Donk 27 j. en D. van Rijs- dam 27 j. L. van Berkel 24 j. en F. L. Bevaart 20 j. Overleden: A. Boer, 68 j., echtgenoot van G. van Vliet. Gevestigd: Sjoukje de Jong van Rijnsburg Jan Oliemans en echtgen. van Amsterdam Willem J. Dam van Enkhui zen Heiltje C. Bongers, echtgeno. van P. J. v. d. Pol van Boskoop Watte de Vries en gezin van Koudekerk Jan T. Lange- laar van Zwamemrdam Margaretha M. C. de Mik van Hoogwoud Pieter Bur gers en gezin van Hellevoetsluis Johan- i na C. van der Tol van Watermael Wou- j ter W. van Harskamp van Woubrugge. j Vertrokken: Adriana van Winden j naar Putten Hidde IJpma naar Bode- 1 graven Antonie D. Groeneveld naar 's-Gravenhage Petrus A. van Gelder naar Krommenie. BODEGRAVEN. Geboren: Elizabeth Mathilda, d. van J. Mans en S. Verboom. Getrouwd: E. Korver 23 j. en A. M. Windhorst 21 j. Overleden: A. Kompier 71 j. (wed. van J. Förrer, eerder van A. de Jange). Gevestigd: J. H. R. Verboom van Rhenen G. W. van Stijn van Leerdam M. J. Klein van Alphen a. d. Rijn G. Middelkoop van Reeuwijk M. van Ooijen van Oudewater B. Hiemstra van Nieuw- veen N. M. Bikker en kind (echtgenoote van Jac. Tuis) van Waddinxveen J. J. van Es van Zwammerdam. Vertrokken: J. A. ten Brink en echtgenoote naar Zwammerdam L. Ba telaan naar Rotterdam G. Th. van Beu- sekom naar Sluis (Zeeland) J. Buitelaar en echtgenoote T. Scheer naar Oegstgeest C. Tukker naar Alphen a. d. Rijn D. van Wijngaarden naar Stolwijk. NIEUWKOOP. Getrouwd: A. Stuivenberg 29 j. en M. S. Schellingerhout 22 j., wonende te Zegveld. Overleden: W. de Rooij, 1 mnd. WOERDEN. GOUDEN PRIESTERFEEST. Van Pater Julianus Joosten. Gisteren herdacht in het Minderbroeders- klooster, alhier, de zeereerw. Pater Julia nus Joosten den dag, waarop hi> 50 jaar geleden de H. Priesterwijding ontving. In stilte heeft hij gistermorgen, omringd van zijn. mede-broeders, het dagelijksch Offer opgedragen. Vanaf de stichting van het klooster te Gistermorgen kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer Kete laar, burgemeester. Aanwezig alle leden. Nadat de voorzitter op gebruikelijke wijze de vergadering had geopend, wer den door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen. Zonder op- of aanmerkingen werden deze vast gesteld. Mededeeling werd gedaan van een aan tal ingekomen stukken, welke alle voor kennisgeving werden aangenomen. Even wel maakte de heer Weyers eenige be merkingen omtrent de door Gedep. Sta ten voorgestelde verlaging met betrek king tot de presentiegelden der Raadsle den. B. en W. werden door den Raad ge machtigd in deze „hooger beroep" aan te teekenen. Wijziging kampeerverordening: De hee ren van Schie en Weyers verzochten na dere inlichtingen hieromtrent. Nadat door de voorzitter hieraan voldaan was, ver zocht de heer van Schie de geldigheids duur der afgegeven vergunning van lan ger duur te stellen, welk voorstel door den heer Onderwater ondersteund werd. Na eenige bespreking trok de heer Onder water zijn verzoek in en werd besloten conform het voorstel van B. en W. te be sluiten. De heer van Schie verzocht aan- teekening van tegenstemming. Besmettelijke ziektengelden: Conform voorstel van B. en W. werd besloten. Heffing 55 opcenten op de Gemeente fondsbelasting. Volgens voorgestelde ver ordening van B. en W. werd besloten. Straatnaam: B. en W. stellen den Raad voor de nieuw aangelegde straat nabij de woningen van de heeren de Greef en Lee- nen de naam van Dr. Amanstraat te ge ven, waartoe werd besloten. De heer Weyers verzocht hierbij ook een naam vast te stellen voor de Warmundadwars- straat, wat naar B. en W. om advies werd verwezen. Geldleening van 5000.De heer Weyers was van oordeel, dat er nu een einde moest komen aan het aangaan van geldleening voor werkverschaffing. Wel was spr. van oordeel, dat de aangebrachte verbeteringen van groot nut waren. De voorzitter deelde mede, dat deze leening niet voor nieuw werk bestemd was, doch de heer Weyers verzocht hiermede te wachten tot een volgende gelegenheid, wanneer vernieuwing van werkzaamheden noodig was. Voorstel B. en W. aangenomen. Ontslag werkvrouw O. L. school: B. en W. stellen voor aan Mej. van NoortDui venvoorden op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen in verband met de opheffing dezer school, en haar tevens te verzoeken éénmaal per week ten raadhuize te komen werken en tevens de schoon maak van dit gebouw op zich te nemen voor een vergoeding van f 100.per jaar. De heer Breedijk vond dit bedrag wel wat te kort en verzocht 50.verhooging, welk voorstel door den heer Weyers on dersteund werd. Na eenige toelichting door den voorzitter wordt besloten de ver goeding tot 125.te brengen. De heer van Schie was van meening, dat nu overal bezuinigd werd, ook in deze de zuinigheid te betrachten. Het voorstel, 125.te ge ven, wordt verwezen naar B. en W. Verzoek voorschot door de bijz, lagere scholen: Volgens voorstel van B. en W. in gewilligd. Ontslag en benoeming diverse school commissies. Wegens vertrek van den heer Ouburg naar den Haag werd op diens ge daan verzoek eervol ontslag verleend uit de Commissie tot Wering van Schoolver zuim. Als candidaat was gesteld de heer Sikkema, doch daar ook deze heer onze gemeente verlaten heeft, wordt deze aan gelegenheid tot de volgende vergadering uitgesteld. De aftredende leden der com missie van toezicht op het L. Ondefwijs werden bij acclamatie herkozen t.w. de heeren A. Burcksen en C. Breedijk. Bezoldiging Ambtenaar Burgerlijken Stand: Het door B. en W. in deze gedane voorstel wordt goedgekeurd, zoodat de wedde van den ambtenaar, hiermede be last, met 25.per jaar verlaagd is. De punten 11 en 12 leveren geen stof tot discussie, zoodat conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Gratificatie aan den heer Borst: Beslo ten wordt aan den onbezoldigd gemeente veldwachter Borst een gratificatie van 25.toe te kennen, voor de door hem gedane werkzaamheden ten dienste dezer gemeente. Benoeming Gemeentegeneesheer en Schoolarts: B. en W. stellen den Raad voor om als zoodanig voor vast te benoemen den heer H. G. A. M. Walenkamp, welk voorstel zonder verdere bespreking werd aangenomen. Verdeeling schoolmeubilair O. L. school. Conform voorstel van B. en W. werd be sloten, waaarbij de heer Breedijk een woord van büzonderen dank brengt voor de vriendschappelijke wijze waarop dit geschied is. Benoeming div. commissiën: De aftre dende leden der schattings-commissie wer den bij acclamatie herbenoemd. Als leden v. h. stembureau werden benoemd de hee ren A. Oudshoorn en C. Zwetsloot, wet houders, met als plaatsvervangers de hee ren C. Breedijk en G. Onderwater, welke heeren hunne benoeming aannemen. Tot leden van de verificatie-comm. werden be noemd de heeren J. Heitlager en H. Weyers, met als plaatsvervangers de hee ren van Schie en Onderwater. Genoemde heeren nemen hun benoeming aan. Schat ters dranklokalen de heeren A. Bakkers (gem.architect) en den heer Hooyers uit Leiden. Vaststelling kohier hondenbelasting: Hiertoe werd zonder eenige bespreking overgegaan. Bij de gedane mededeelingen gaf vooral de kwestie van het verlengen van het contract van gas en electriciteit met de Stedelijke lichtfabrieken te Leiden aan leiding tot uitvoerige discussies. Wijl de gebruikelijke rondvraag niets bijzonders opleverde werd de vergadering gesloten en overgegaan in geheime zit ting. Woerden is Pater Julianus onafgebroken alhier woonachtig, dus 36 jaren lang. Door Noord- en Zuid-Holland en Utrecht is hij bekend als onvermoeid, volijverig missionaris, wiens forsche gestalte, ascetisch voorkomen, gepaard met een vurige wel sprekendheid en voóral diepe overtuiging vaak blijvenden indruk maakten. Sedert eenige jaren is zijn lichamelijke kracht ge broken en geniet hij. een otium cum digni- tate, een welverdiende rust. Toch draagt hij elke dag als priester zijn offers en gebe den op voor het geestelijk welzijn van tal loos velen, voor wie hij vroeger met apos tolische ijver werkte. Pater Juliaan, uw gouden priêsterkroon moge een zinnebeeld zijn van de onvergan kelijke gloriekroon, welke God zijn tróu wen dienaars heeft weggelegd! Woensdag a.s. zal een plechtig gezongen Mis worden opgedragen en zal een intie me herdenking temidden van alle mede broeders plaats hebben. Dak in vlammen. Gistermorgen brak brand uit bij C. v. Breukelen, aan den Sin gel. Het rieten dak stond reeds in vlammen. Met emmers water trachtte men te blus- schen, maar dit moest wegens de verstik kende rook worden opgegeven. De brand spuit, die spoedig ter plaatse was, kon de vlammen na korten tijd dooven. Oorzaak is onbekend. SPORT VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-Competitie Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: le kl.: ARC 1—SCO 1; LRC 1—Quick B. 1; Ter Leede 1F. Pacta. 2 e k 1. A.: F. Pacta 2Ons Clubje 1; Koudekerk 1ARC 2. 2 e k 1. B.: Quick B. 3Noordwijk 2; Rijnsb. B. 2LRC 2; SLF 2Katwijk 2. 3 e k 1. A.Woubrugge 2Koudekerk 2; Weter. B. 1Katwijk 3. 3 e k 1. B.: Noordwijk 4Weter. B. 2; SCO 3Rijnsb. B. 3. 4e kl.: KagiaWeter. B. 3; Katwijk 4 Sleutels 2. Juniores: F. PactaNoordwijk (bij terrein); Quick B.SCO (bijterrein). Adsp. A.: Ter LeedeNoordwijk (bij terrein. Odsp. B.: Ons ClubjeKatwijk b; Al- phiaQuick B. b Alle wedstrijden vangen aan om half AMSTERDAM—BRUSSEL. A Gisteren Is het volgende Amsterdamscbtf elftal samengesteld voor den wedstrijd te gen Brussel op 30 Maart op het Ajax-ter- rein: Doel. Van Wijk (Zeeburgia). Achter: Van Stokken (DWS) en Slot (Blauw Wit). Midden: Wilders (BlauwWit) Slot (D. W. S.) en Van Dijk (Ajax). Voor: Van Nek (AFC), Westfaal (Blauw Wit) Van Reenen (Ajax), Roeg (Ajax) en Van Es (DWS). f BILJARTEN EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN DRIEBANDEN. Vijfdaagsch tournooi aangevangen. Gistermiddag zijn in de concertzaal van de Nieuwe Karseboom te Amsterdam de Europeesche kampioenschappen drieban den aangevangen, welk tournooi, dat eerst Maandag as. is afgeloopen, wordt georga niseerd door de Soc. Biljartvereeniging „K. R. A. S." In totaal nemen 9 spelers deel nl. de kampioenen van Nederland, Spanje, Frank rijk, Zwitserland, België en Oostenrijk, resp. de heeren Koopman, Miro,. Lagache, Aeberhard, Zaman en Engl, alsmede de heeren Davin (Frankrijk), Fauchamps (België) en Groenteman (Nederland). De voorzitter van „K. R. A. S.", de heer J. L. Pinto heette in zijn openingswoord in het bijzonder de heeren dr. J. C. Mollerus en A. Pijper, resp. vooritter en secretaris van den Nederlandschen Biljartbond, als mede de* heer A. Avé, secretaris-penning meester van den Internationalen Biljart bond, welkom. Vervolgens richtte hij zich in het Fransch, Duitsch en Nederlandsch tot de aanwezige spelers, waarbij hij de hoop uitsprak, dat er goed spel zou worden geleverd en de sterkste na sportieve kamp mocht winnen. Hierna werd begonnen met de partijen waarvan de uitslagen luiden: pnt. brt. h.s. gem. Zaman 50 80 4 0.625 Fauchamps 42 80 5 0.525 Miro 50 90 4 0.555 Engl 40 90 5 0.511 Koopman 38 81 3 0.469 Groenteman 50 81 5 0.617 Lagache 50 64 7 0.781 Davin 32 64 4 0.500 Miro 50 78 4 0.641 Fauchamps 38 78 3 0.487 Engl 27 68 4 0.397 Zaman 50 68 3 0.735 Aeberhard 40 71 4 0.563 Koopman 50 71 6 0.704 Groenteman 32 65 3 0.492 Davin 50 65 4 0.769 JUBILEUM WEDSTRIJDEN L. U. T. O. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van L. U. T. O., Lisse, werd er een „zes- ballen" wedstrijd gehouden. De belang stelling in den R. K. Volksbond was buiten gewoon groot. 26 spelers waren in de finales voor dezen wedstrijd. Na spannenden strijd was de uitslag: le prijs C. Th. Duivenvoorden 80, 2e prijs P. Halfschepel 48, 3e prijs Th. v. Tol 48, 4e prijs P. Duivenvoorden Sr. 40, en 5e prijs J. C. A. Coster 30 car. De eerste prijs was een rijwiel, terwijl de overige prijzen luxe voorwerpen waren, welke prijzen door den voorzitter Jos. van Riel, onder een toepasselijk woord uitge reikt werden. PERSOONLIJKE KAMP F. B. H. O. De stand in de 1ste klasse luidt: gesp. gew. verl. car. moy. C. Philippo 5 5 750 5.35 A. Corver 5 4 1 710 4.70 J. Waasdorp 6 4 2 860 4.69 B. Engwerda 6 4 2 876 3.90 P. Duivenvoorden 6 3 3 748 3.71 H. Ploeg 5 2 3 666 4.13 J. Duivenvoorden 5 2 3 623 3.39 J. Winter 4 1 3 486 3.67 H. Kuiper 5 1 4 614 3.46 DE LMGHTR00VE3S V»* H0ITIKA. 227. Het waren de dappersten geweest, die de achtervol ging doorgezet hadden, maar nu ze opeens zoo'n geheim zinnig licht achter zich aan zagen komen, der geluiden hoorden, en in de opening gekomen een hun onbekend iets op het water zagen drijven, verloren ze hun bol heelemaal en sprongen pardoes in het water. 228. Ziezoo, die zijn we kwijt. Nu gauw naar het toestel en verder! De kluizenaar schrok niet minder dan de wilden van het toestel. In zoo'n boot kregen ze hem van zijn leven niet. Dan maar liever voor altijd op zijn eiland gebleven, hun vliegtuig, de kluizenaar stond bij de opening in de rots Er was geen tijd voor lang praten, de anderen kropen on en wuifde hen vaarwel toe.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14