UIT DE OMGEVING VRIJDAG 22 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 Dinsdagavond 19 Maart kwam de Raad dezer gemeente in openbare bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester mr. E. P. Verkerk. Bij de ingekomen stukken bevond zich o.m. een schrijven d.d. 25 Febr. 1935 van den heer mr. F. A. Helmstrijd, houdende verzoek hem met ingang van 1 April 1935 ontslag te willen verleenen als secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand dezer gemeente Afscheid van den heer Helmstrijd. De voorz. wenschte op deze laatste ver gadering, die de heer Helmstrijd meemaak te hem een kort woord toe te spreken. Ik breng u dank als voorzitter van den raad en als voorz. van het college van B. en W. voor uw deskundige voorlichting, uw persoonlijke toewijding, uw leiding ter secretarie, uw stage werkkracht, uw stil le trouw, uw onpartijdig oordeel, uw ge lijkmatigheid van humeur, uw medeleven met Boskoop, uw rustige levensgang, uw onkreukbaarheid van karakter, uw per- persoonlijke vriendschap. God zegene u in uw werk, in uw. gezin, in uw gezondheid en in vermeerdering van kennis en wijsheid. De heer P. Loef sloot zich aan bij de woorden van den voorzitter en feliciteerde den heer Helmstrijd met zijn benoeming te Alphen aan den Rijn, die voor hem pro motie beteekent, daar Alphen zooveel groo- ter gemeente is dan BoskoojJ. Wij hebben u leeren kennen als iemand met een onkreukbaar karakter die ons door uw helder inzicht en deskundige leiding 6teeds een hulp is geweest. Wij kunnen de gemeente Alphen dan ook feliciteeren met een secretaris als u en wenschen, dat u moge voortgaan op den weg van promotie. De voorzitter deelde hierna mede, dat de heer Helmstrijd met ingang van 1 April zeer eervol ontslag was verleend als secre taris en ambtenaar van den burgerl. stand alhier. Nog een afscheid. Voorts was een schrijven ingekomen d.d. 11 Maart 1935 van den heer A. H. van Gel deren, houdende verzoek hem met ingang van 20 Maart 1935 ontslag te willen ver leenen als ambtenaar van den burgerlijken stand dezer gemeente. De voorzitter feliciteerde wethouder v. Gelderen met de benoeming van Zijn zoon tot burgemeester van Zaandijk en wees er op met voldoening, dat het woord Bos koop tweemaal voorkomt n.L geboren te Boskoop en werkzaam geweest ter secre tarie te Boskoop. Hem werd met ingang van 20 Maart 1935 eervol ontslag ver leend. Gedeputeerde Staten dezer provincie, hebben, te rekenen van 1 Januari 1935, de jaarwedde voor de wethouders bepaald op ƒ550. De vergoeding voor de leden van den Raad (presentiegeld) is bepaald op 3. per lid per vergadering, eveneens te reke nen van 1 Januari 1935 en met bepaling, dat voor het bijwonen van meerdere bijeen komsten van hetzelfde college op denzelf den dag slechts één vergoeding zal wor den genoten. De heer Noest vraagt naar aanleiding van deze laatste bepaling of de rechtsgel digheid van de stemming op de laatste begrootingsvergaderingen hierdoor niet te niet gaat, daar deze 2 vergaderingen op één dag vielen en nu bepaald wordt dat met ingang van 1 Jan. 1935 deze als een be schouwd worden. De heer Brand zegt, dat de belooning van de wethouders veel te laag is en meent dat het werk op het platteland niet genoeg gewaardeerd wordt en dat er hier zeker zooveel werk is als in grootere ge meenten. Ook de vergoeding van de raads leden is volgens spreker te laag gesteld, daar ook deze veel arbeid verrichten het geen echter ook op financieel gebied te weinig wordt gewaardeérd. De voorz. antwoordt, dat de rechtsgel digheid buiten dit punt staat en dat het onmogelijk is om deze te betwisten. Voor de vergoeding worden echter nor men genomen en daardoor worden de klei nere gemeenten zoo getroffen, maar spr. is van meening, dat hier niets aan te verbe teren zal vallen. De heer v. d. Staak is eveneens van mee- ning, dat de vergoeding der wethouders veel te laag is en zegt, dat hierdoor een belemmering komt, door iemand die zijn werk hiervoor moet verzuimen dan liever zal bedanken, daar er dan te veel nadeel aan verbonden is. Aanbieding van de ingekomen aanvra gen van besturen van bijzondere scholen om toekenning van de gemeentelijke ver goeding, bedoeld in art. 101 der lager on derwijswet 1920, over het jaar 1934. De vergoeding voor de bijzondere lagere scholen wordt vastgesteld op 6.78 per leerling zijnde 80 pet. van ƒ8.48, der ge middelde kosten per leerling der open bare lagere school over 1932 en voor de bijzondere scholen voor uitgebreid lager onderwijs op ƒ26.30 per leerling of 80 pet. van 32.88 zijnde de kosten per leerling, bedoeld in art. 101 der lager onderwijswet 1920, zulks in verband met het bepaalde in artikel 103 3e lid der lager onderwijs wet 1920. De heer Boekraad is van meening, dat een vergoeding van ƒ6.78 te gering is, waarop de heer Guldemond antwoordt, dat deze het volgend jaar weer hooger zal zijn. De heer Boekraad hoopt echter, dat het onderwijs niet teveel beknibbeld zal wor den, daar dit nadeel oplevert voor de jeugd. VAN BOSKOOP Een voorstel tot vaststelling van een ver ordening, regelende inrichting en samen stelling van de commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs in de ge meente Boskoop wordt z.hs. aangenomen. Voorstel tot aankoop van eenige percee- len grond en water in verband met de ver breeding van den Reyerskoopschen weg. De heer Boekraad is van meening, dat hiermede wel wat lang gewacht is, eer de raad hiermede in kennis gesteld wordt, en verzocht in de toekomst direct mededee- ling, hetgeen wordt toegezegd, waarna dit voorstel z.h.s. werd aangenomen. Een voorstel om te verzoeken tot ver laging van het aantal verloven A. Het aantal verloven A bedroeg op 1 Mei 1931 5 en is thans nog 5, weshalve B. en W. voorstellen om de Kroon te verzoe ken het maximum-getal verloven A op 5 vast te stellen. Het aantal vergunningen bedraagt in deze gemeente 6, doch gezien het aantal inwo ners achten B. en W. geen redenen aanwe zig om nog verdere beperking te vragen. De heer P. Loef wenscht niet alleen het maximum aantal verloven vast te stellen, maar ook het aantal vergunningen te ver lagen en meent dit op 5 te moeten stellen, en stelt dan ook voor om gebruik te ma ken van de gelegenheid die hier geboden wordt om het aantal terug te brengen op 5. De voorz. zegt, dat deze vaststelling voor 5 jaren is en, daar wij op het oogenblik midden in die 5 jaren zitten, is er prac- tisch reeds een vermindering door, de ver meerdering der bevolking terwijl na die 5 jaar de vermindering nog grooter zal zijn. Tevens deelde hij mede, dat „Flora" een vergunning heeft verkregen door over schrijving en dat als er een vergunning was verleend dit een zeer voórwaardelijke vergunning zou geweest zijn, waarvan al leen gebruik gemaakt kon worden in spe ciale gevallen. Het voorstel betreffende de verloven werd z.h.s. aangenomen. Het voorstel van den heer J. Loef om gebruik te maken van de gelegenheid nu geboden om het aantal vergunningen van 6 op 6 te brengen werd met 8 tegen 5 st. verworpen. Een voorstel inzake een plaats gevonden hebbende grondverkoop werd na eenige bespreking aangenomen. Voorts werd besloten tot aankoop van een perceeltje grond, gelegen in den Ham, van de N.V. Stoomboot Mij. Boskoop WaddinxveenGouda in liquidatie ter grootte van 50 M.2 voor den prijs van 250. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van rechten voor het ver voer, afzondering, onderzoek en verple ging van voor rekening der gemeente Bos koop opgenomen lijders aan besmettelijke ziekte en tot wijziging en aanvulling der verordening op de heffing van rechten voor van gemeentewege plaats gehad hebben de ontsmettingen. Z.h.s.t aangenomen. Een voorstel tot wijziging en aanvulling van het ambtenaren en werkliedenregle ment. Z. h. .s. aangenomen. Een voorstel tot wijziging van de ge meente-begrootingen dienst 1934 en 1935 werd z.h.s. aangenomen. Advies op een verzoek van de heeren H. van Weeren en P. van Bodegraven om trent een aan hen geweigerde bouwver gunning. De geweigerde bouwvergunning betreft het bouwen van een viertal arbei derswoningen aan den Zwarten weg. De adressanten hebben verzocht onthef fing te verleenen van de bouwverordening waarop B. en W. adviseeren in verband met de hooge kosten afwijzend te beschik ken. De heer Brand vraagt, of het de be doeling van de bouwers is om het front aan de Zwarteweg te hebben en dan een ingang in Reyerskoop naast de gemeente huizen en meent dat indien dit het geval is er toch geen bezwaar zal bestaan, daar het dan hetzelfde wordt als aan de Goud- sche Rijweg, hetgeen een gezellig en mooi aanzien heeft. De heer de Ruyter acht het niet in het belang van de vooruitgang en ontwikke ling van de gemeente als de Zwarteweg niet wordt bebouwd. Spr. is voor ruime bebouwing en meent dat indien het wordt als op de Goudsche Rijweg er geen bezwaar zal bestaan en wenscht dit stuk terug te zenden naar B. en W. ter nadere bespreking. De voorzitter zegt, dat dit een principiee- le kwestie is en dat men nog vast zit aan het uitbreidingsplan van 1907 en dat er be zwaren zijn wanneer ieder maar bouwt waar hij wil, terwijl er ook een nieuwe uit breidingsplan gemaakt zou moeten worden. Er zijn tevens groote kosten aan verbon den voor den aanleg van electriciteit, gas en.water, hoewel er misschien niet meer dan die 4 huizen gebouwd zullen worden. Tevens zullen er verschillende voorwaar den gesteld moeten worden, die, indien ze genoemd zullen worden hoogst waarschijn lijk wel zooveel bezwaar opleveren, dat de adressanten zullen bedanken. De heer Noest vraagt ten slotte nog een berekening te willen maken van de on kosten, die gemaakt zullen moeten wor den voor deze woningen, en verzoekt deze zoo spoedig mogelijk te willen opmaken. Hierna kwam de rondvraag aan de orde, waarbij de heer Noest verzocht eerst de notulen te willen corrigeeren, alvorens deze in de Boskoopsche krant worden op genomen. Een profetie, die in vervulling ging. Na nog eenige besprekingen en vragen gaf de voorz. het woord aan den secre taris mr. F. A. Helmstrijd. Het was 16 Maart van de vorige week precies 4 jaar geleden, dat ik mijn eer ste schreden in deze zaal zette. Toen heeft iemand de veronderstelling geuit sommigen zullen zich het mis schien herinneren dat ik niet langer dan 5 jaren hier werkzaam zou zijn. Die pro fetie is in vervulling gegaan, want deze vergadering is de laatste vergade'ring ge weest, waarin ik als secretaris van deze gemeente fungeer. In zekeren zin heb ik het niet getroffen. Reeds bij mijn komst waren de voorteeke nen er van, dat de crisis ook het boom- kweekerij bedrijf naderde en hoe scherp de aanval is geweest, weten wij allen. Het voorrecht is mij niet te beurt ge vallen Boskoop in zijn volle kracht en on stuimige drang te zien. Dit neemt niet weg, dat ik hier eenige mooie jaren heb doorgemaakt; mooi, om dat het werk in moeilijke omstandigheden evenzeer voldoening kan schenken, als de arbeid, die verricht wordt in dagen van voorspoed. Het secretariaat van deze gemeente is een veelomvattende functie. Het vraagt van hem, die het bekleedt, veel, voor een goe de vervulling misschien meer dan men kan geven. Mijn tekortkomingen in de uitoefening van mijn taak ben ik mij zeer bewust. Er kentelijk ben ik er voor, dat u mij deze niet te zwaar habt willen aanrkenen. Groote dank ben ik verschuldigd aan U, M. de V., voor de prettige wijze, waarop u met mij hebt willen samenwerken. Het is nu bijna 1 1/2 jaar geleden, dat u hier kwam en ik mag tot mijn vreugde zeggen, dat onze ambtelijke verhouding tot, wat ik durf te noemen, vriendschap is uitgegroeid. Beter bewijs voor de harmonie zou ik niet kunnen leveren. In het bijzonder wil ik van deze plaats mijn warmen dank betuigen aan die le den van den Raad, die met den burge meester het college vari Burgemeester en Wethouders vormen. Het geheele college van B. en W., dat zich één wist in het einddoel, de beharti ging van de belangen dezer gemeente, heeft mij in ruime mate vertrouwen ge schonken. Het contact, dat ik met de wethouders mocht hebben, was voor mij steeds van zeer prettigen aard. Indien ik hun eenige steun heb kunnen bieden bij den omvangrijken, nuttigen en belangrijken arbeid, die zij voor de ge meente verrichten en ik denk hierbij niet in de laatste plaats aan hem, op wiens schouders de waarneming van het burge meestersambt rust dan is daarin voor mij een groote voldoening gelegen. Erkentelijk ben ik den Raad voor de waardeering, die hü bij monde van den heer P. Loef voor mijn arbeid betoond heeft. Den Raad, waarin zich, zie ik goed, weer spiegelt het doorzettingsvermogen en de veerkracht den Boskooper eigen. Zoo er één college is, dat de druk der tij den ervaart, dan is het de Raad. Wie zich de moeite getroost eens na te gaan, voor welke beslissingen de Raad in de dagen van voorspoed werd gesteld en daarmede vergelijkt wat nu op des Raads agenda v.oorkomt, zal een hemelsbraad verschil waarnemen. De Raad moge zich er van verzekerd hou den, dat ik de wijze, waarop hij mij steeds is tegemoet getreden, zeer op prijs stel. Van harte wensch ik, dat de Raad we der spoedig in zijn oude positie voor Bos- koop's belangen op de bres kan staan. Mij beste wenschen spreek ik uit voor het persoonlijk welzijn van de bestuurders en ambtenaren van deze gemeente, voor de welvaart van hare bevolking en de bloei van de gemeente, welker dankbare schul denaar ik mij steeds zal blijven gevoelen. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn mooie redevoering en betreurde het, dat hij niet meerdere malen gesproken had. Hierna ging de raad in comité ter be handeling van punt 19 der agenda: Aan bieding van een aanbeveling voor de be noeming van een secretaris dezer gemeen te waarvoor 2 candidaten waren aanbevo len: 1. mr. L. M. van der Schans, ambte naar ter provinciale griffie van Zuid-Hol land. 2. W. Trapman, hoofdcommies ter se cretarie van de gemeenten Stomp wijk en Veur. Na heropening deelde de voorzitter mede dat de heer W. Trapman met 7 tegen 6 st. was gekozen. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De lente nadert en met de nadering van dit jaargetijde komen ook de werkzaamheden weer, peenzaad zaa.en, aardappelen planten, bloembollen van het winterdek ontdoen, pootuien planten, zaai- uien zaaien, enz. Het weer der laatste da gen is alleszins gunstig hiervoor. Toch is er geen groote bedrijvigheid te bespeuren. Men schijnt in het algemeen een ietsje down te zijn. Het verloop was er niet na en de toekomst ziet er ook niet naar uit om optimist te zijn. Enkele producten zijn aardig in prijs op heden, doch wat helpt dit als er niet van is. Roode kool b.v. is duur, van 17.50 tot 22.50 per 100 voor lste soort, doch het aangevoerde kwantum is van geenerlei beteekenis. Gele kool daar entegen staat laag in prijs, varieerend van 4.40 tot 6.50 per 100. De teelt van dit product heeft de tuinders geen cent winst bezorgd. Ook het artikel boerenkool brengt op heden een redelijke prijs op doch de massa is de laatste weken weggegaan voor belachelijk lage prijzen. Het werd soms wel gekocht als groenvoer voor de kippen. Uien werden een week lang graag gekocht en tegen oploopende prijs doch daarna kwam de inzinking weer. Thans was de prijs van 3.90 tot 4.30 per 100 kg. Voor wasoh- peen was de markt de laatste dagen traag. Wel schijnt de prijs nog redelijk doch ge zien het feit dat er aan het bewaren veel risico verbonden is, en in dezen tijd van het jaar nogal uitval, kan ook over dit pro- dict niet geroemd worden. De prijs varieer de van 1.05 tot 1.35 per kist van 20 K.G. Anijvie gaat graag weg, vooral het product waarop tegen den winter glas is gelegd en er nu heel goed uitziet. Betaald werd van 0.700.95 per kist van 6 K.G. Witlof geeft deze winter teleurstelling. Aangelokt door de prijs van vorige winter zijn er verschil lende tuinders die dit seizoen voor het eerst witlof teelden. De uitkomst heeft geen aan leiding gegeven om de teelt uit te breiden. Ook spruiten gaven geen bevrediging, de prijs was steeds laag. Ook nu wordt niet meer betaald dan 5.50 tot 11.per 100 K.G. LISSE. TEGEN AUTO OPGELOOPEN. Vischhandelaar aan verwondingen overleden. Woensdagmiddag omstreeks half vijf is de vischhandelaar van T. uit Rijnsburg bij het oversteken van den Heerenweg, nabij het pand Marseille, tegen een auto opge- loopen, waardoor hij kwam te vallen en ernstig gewond werd. De politie was terstond ter plaatse, als mede geneeskundige hulp, die overbren ging naar het Academisch Ziekenhuis noodzakelijk oordeelde. Naar wij vernemen is van T. gisteren aan de bekomen verwondingen overleden. Den chauffeur van de auto, die doorge reden is, treft naar wij vernemen geen schuld. De politie heeft van een en ander pro cesverbaal opgemaakt. Raadsagenda. De agenda van de op Vrijdagavond 22 Maart 1935, des avonds om 7 uur te houden raadsvergadering is aan gevuld met de navolgende punten: 6a. Eer vol ontslag aan den heer A. J. van Gilst, als' hoofd der openbare school; 6b. Benoeming van een hoofd der openbare lagere school. Agendapunt no. 3 wordt gelezen als volgt: Verzoek van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme, om het maximum aantal verloven A, bedoeld in de Drankwet, te ver lagen. Ontslag en benoeming schoolhoofd. Burg. en Weth. dezer gemeente stellen den Raad dezer gemeente voor aan den heer A. J. van Gilst, met ingang van 1 April 1935 eervol ontslag te verleenen, als hoofd van de openbare lagere school dezer ge meen tè. De heer v. Gilst, wien reeds eenigen tijd ziekte-verlof was verleend, is door den Pensioenraad voor de verdere waarneming van zijn betrekking ongeschikt verklaard. De heer van Gilst was gedurende ruim een jaar hoofd der school. Voorts stellen Burg. en Wethouders de zer gemeente den Raad voor, na overleg met den Inspecteur van het Lager Onder wijs in de inspectie Leiden, tot hoofd der openbare lagere school dezer gemeente te benoemen den heer H. C. HuLzebos, te Nieuwkoop, thans waarnemend hoofd der openbare lagere school dezer gemeente. Werkverschaffing. Naar wij vernemen zullen de volgende week eenige werkloozen dezer gemeente in de rijks werkverschaffing worden geplaatst. Geboren: Cornells Lambertus Willi- brordus, z. v. L. B. Jonkman en C. C. de Brabander. Cornelis Johannes, z. v. M. J. Steijn en M. C. de Roode. Elisabeth, d. v. A. Balkenende en W. de Leeuw. Catharina, d. v. C. Lemmers en S. Heems kerk. Getrouwd: J. Verbeek en W. J. van Dam, beiden te Lisse. Overleden: W. Balkenende, 66 jaar, echtg. van D. Stoop. C. de Ridder, 38 jaar, echtg. van P. Minnee. Gevestigd: T. Eisenga, van 's-Graven- hage; S. Lamperse (Wed. J. de Vormer), van Haarlemmermeer: H. M. J. Brans, van Zoeterwoude; S. de Groot, van 's-Graven- hage; F. Bosschaart en gezin, van Rotter dam. Vertrokken: M. C. A. Krekelaar, naar Bloemendaal; H. Pronk en gezin, naar Hil- legom; C. G. van der Kamp, naar Wasse naar; G. van der Meij (wed. J. Star), naar Sassen-heim; A. M. G. de Bont, naar Leiden; P. Overwyk en echtg., naar Haarlem; J. Danzglock, naar Haarlem; G. Vaandering, naar Wassenaar; A. Tulen, naar Baarle- Nassau. LISSE (Engel). Voor de Missie. Eenige weken gele den is door de lezers van onze courant alhier een bedrag van 9.bijeenge bracht voor het Missie-radiotoestel van Pater N. Schneiders C.P. en wel door be middeling van'onzen agent alhier. De Pa ter verzoekt ons langs dezen weg alsno® zijn hartelijken dank aan de gevers geefsters over te brengen. OEGSTGEEST. Staatspartij. De vergadering van de R. K. Kiesvereeniging hedenavond begint niet te 8 nur, doch te half 9 (zie adverten tie), wegens bijzondere omstandigheden. Hanze. Gisteravond hield de R. K. Middenstandsvereeniging een vergadering in St. Willibrord. Door verhindering van den voorzitter leidde de heer W. Hienkena de vergadering, die bij de opening de le den alsook den Geest. Adv. pastoor de Vetten verwelkomde. Spreker stelde ver- - volgens de spreker van den avond,den heer Bakker, aan de vergadering voor. De heer Bakker hield vervolgens een lezing over „de R. K. Middenstand en wij". Spreker betoogde, dat de belangen van den mid denstand behartigd worden in de stands- en vakorganisaties. Spr. ging terug tot den tijd van de Gilden. Dat was een tijd van diep-godsdienstig leven en van solidari teit. Al had deze tijd ook zijn fouten, toch bestond er bescherming door de Gil den. Spr. ging vervolgens de beteekenis van de Gilden breedvoerig na. Er bestond een regeling van productie; er was een organische structuur en vereeniging van kapitaal en arbeid. De vrijheidskreet der Fransche revolutie bracht verandering en was aanleiding om het ongebreidelde egoisme te doen ontbranden. Bracht deze vrijheid wat men er van verwachte? In tegendeel. Zie naar de werkloosheid, die spr. in al zijn verschrikkingen schetste. Spr. schilderde vervolgens de toestand van den middenstand in dezen crisistijd. De vrijheid bracht ellende en men begint nu weer steun te zoek en bij elkander tegen het individualisme. Vervolgens schetste spreker de toestand in den landbouw, tuinbouw en ook middenstandsbedrijf. Spr. kant zich tegen de verbruikscoöpera ties en grootwinkelbedrijf. Wat gebeurt het nog niet veel, dat onze middenstands vrouwen koopen bij het grootwinkelbe drijf. Spr. keurt zulks met nadruk af. Laat men koopen bij eigen standgenooten. De middenstand heeft een taak te vervul len bij den opbouw der orde in christe- lijken geest. Spr. wijst vervolgens op de plicht van alle middenstanders om zich Katholiek te organiseeren en gaf breedvoerig aan wat al door den middenstand is tot stand ge bracht. Het resultaat zou ongetwijfeld nog grooter zijn geweest, indien allen lid wa ren van hun organisatie. De heer Heinkens dankte den spreker voor zijn rede. Door enkele leden werden nog vragen gesteld, die den heer Bakker tot genoegen beantwoordde. De daarna gehouden be stuursverkiezing bracht geen verandering in de samenstelling; de beide aftredenden, de heeren Hienkens en Schrijvers, werden herkozen. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHOUT. Staatspartij. In Hotel Gouwenberg hield de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" alhier een algemeene vergadering. De voorzitter, de heer H. Langeveld, opende de vergadering met den chr. groet en sprak er zijn genoegen over uit, dat de vergadering zoo goed bezocht was. De no tulen werden vervolgens door den secre taris, den heer N. v. d. Klauw, voorgelezen. Vervolgens kwam aan de orde punt 3: Mededeelingen. Medegedeeld werd, dat het bestuur voorgesteld heeft de personen, die candidaat gesteld zijn voor den Gemeente raad tot en met Zaterdag gelegenheid te geven bij den secretaris van de vereeniging, den heer N. v. d. Klauw, Nieuwe Duin straat alhier, de verklaring, dat zij in hun ne candidaatstelling bewilligen, te teeke nen. Hierna komt in behandeling punt 4 van de agenda: Mededeeling van de R. K. Ka mercentrale betreffende aanpassing regle ment. Het reglement moet aangepast worden aan dat van de R: K. Staatspartij, dit zal in de toekomst het beste zijn. Volgens dit reglement kan ofwel parochiaal ofwel ge meentelijk vereendgd worden. De voor zitter is van meening, dat parochiaal ver eenigen het beste is. Over dit punt wordt wel verder gesproken, doch vastgesteld werd hieromtrent niets. De heer Taskin zeide van meening te zijn, dat men bij ver eeniging parochie-gewijs verdeeldheid krijgt. Daarna kwam aan de orde punt 5: Be kendmaking ingeleverde candidaten. Inge komen zijn candidatenlijsten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing, vermeldende 22 candidaten n.l. de heeren E. Oostdam Jacz., E. Oostdam Hz., J. W. van Parera, J. v. d. Berg Wz., N. H. de Klerk, C. v. d. Klauw, A. H. van Noort, J. v. d. Voet, J. P. van der Ploeg, P. Koelewijn, N. v. d. Klauw, M. v. d. Togt, H. Looyenstein, H. Langeveld, J. R. Zonneveld, H. Hachmang, N. Hulse bosch, J. v. d. Slot, J. v. d. Burg Cz., J. Pe ters Jz., M. Brauw en H. Buschman. Het bestuur zal met 2 aan moeten vullen, daar een dubbeltal opgegeven moet zijn. In to taal waren 7 candidatenlijsten ingekomen. Hierbij kwam ter sprake het maken van propaganda voor candidaten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Alleen zal pro paganda gemaakt mogen worden door een kiescomité. Een dergelijk comité moet voor 1 April opgericht worden en hiervan moet aan de kiesvereeniging kennis worden ge geven. Hierna niets meer aan de orde zijn de werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13