BINNENLAND UIT DE OMGEVING VRIJDAG 22 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANï DERDE BLAD. - PAG. 11 HET MYSTERIE VAN WOLVEGA Wardenier geeft een uiteenzetting Gistermiddag heeft Wardenier, de „uit vinder" van Wolvega, te Utrecht in hotel „de L'Europe" een uiteenzetting gegeven •ver zijn motor. Onder zijn auditorium waren verschei dene technici, die naar deze bijeenkomst gegaan waren, om zooals was toegestaan Wardenier vragen te stellen over zijn uitvinding. Op het podium stond het apparaat opge steld, dat reeds zooveel gemoederen in be weging heeft gebracht. Wardeniér verhaalde eerst zijn wederva ren, sinds hij zijn uitvinding had gedaan. Daarna kwam Wardenier tot de quintes- sens van de zaak: de motor zelf. Op het podium stond een zwaar motor blok, waaraan een vliegwiel en daarop en kele aluminium-gekleurde buizen gemon teerd. Naast het blok een cylinder, waarop een buis, een ventiel en een pyrometer. De cylinder was nog niet aan den motor verbonden. Het geheel is groen geverfd. Deze motor is een van de stationnaire motoren, waarij van Wardenier er twee heeft, terwijl hij ook nog een motor heeft bestemd voor auto's De ketel van den motor weegt 200 pond; ook de motor zelf is een zeer zwaar appa raat. Het omhulsel van den motor is van de fabriek „Monsieur" te Steenwijk: de onderdeelen werden in België vervaardigd Door middel van een compressor wordt in den stalen cylinder lucht samengeperst tot een zekere spanning aldus begon Wardenier zijn toelichting. Dan wordt er een soort waterstofgas toegevoegd. In den motor bevinden zich verschillende cellen, waarin de samengeperste lucht, vermengd met het waterstofgas, wordt verwarmd en afgekoeld, waardoor de benoodigde energie wordt geleverd- De verbruikte lucht circuleert door den motor en komt weer in het reservoir terug, om weer gebruikt te worden. Er gaat hoe genaamd niets verloren. Wanneer de motor ongeveer acht uren heeft geloopen op vijftien atmospheer, moet er worden bijgevuld. Ook is er een weinig olie noodig, die nende gedeeltelijk voor smering en ver warming. Het hierboven aangehaalde is ongeveer woordelijk de uiteenzetting van Wardenier over de werking van zijn motor Voor de inwerkingsteling van den motor is ongeveer tien atmospheer benoodigd. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd druk gebruik gemaakt Een van de eerste vragen was, of het rendement van den mtor grooter is, dan van welken bestaanden motor ook. Hierop kwam geen concreet antwoord. Wardenier vertelde, dat deze motor onge veer dertig gulden onkosten vraagt voor inbrenging van energie, maar daar komt nog wel wat bij. „Ik heb nog niet precies berekend hoe veel besparing de motor geeft; maar ik denk ongeveer 80 pet." Men sloeg aan het rekenen en kwam tot de conclusie, dat bij de verstrekte gege vens de besparing minstens 500 a 1000 pet. bedraagt. Ook meende men uit zijn woor den te kunnen afleiden, dat Wardenier verbruikte energie weer in theorie wil aanwenden! Er ontspon zich weldra een levendig de bat. Technische vragen werden er in groo- te verscheidenheid gesteld. De gegeven antwoorden konden niet iedereen bevredi gen. Verschillende debaters maakten Warde nier er op attent, dat hij méér energie uit zijn motor haalde (althans volgens zijn be weringen), dan hij er in gedaan had. Toen wij aan een der technisch onder legden, die aan de debatten had deelgeno men, vroegen of hier werkelijk sprake zou zijn van besparing, gaf hij ons te kennen den indruk gekregen te hebben, dat War denier dat zelf nog niet berekend had. En dit is toch de kern van de zaak waar het om gaat. Het is best mogelijk, dat de motor loopt op samengeperste lucht, maar dat is niets nieuws. De praktijk heeft al uitgewezen, dat deze methode geen besparing geeft. Maar zoo vervolgde onze zegsman er is natuurlijk ook een mogelijkheid, dat hier iets is gevonden, dat wél besparing geeft. Wardenier is zoo vaag, en op het geen hij nu verteld heeft, kan nog geen conclusie getrokken worden. Het mysterie van Wolvega is dus nog niet opgelost. Binnen veertien dagen zal op een nog nader bekend te maken tijdstip de motor te Utrecht in werking worden gesteld. „Tijd". TWEEDE BRANDSTOFLOOZE MOTOR Nu een, die op gecomprimeerde lucht al tien minuten heeft geloopen De heer A M. Verwey te Berg en Dal heeft Donderdag een demonstratie gege ven van een door hem uitgevonden brand- stofloozen motor. De „Gelderlander" vertelt daarover het volgende: De krachtbron voor de beweging is vol gens den heer Verwey samengeperste lucht. De eerste samenpersing geschiedt door een handbeweging. Als hoofdzaak van zijn motor moet de luchtcompressor worden beschouwd, die zich bevindt in een reservoir met kleppenkast. Gecommandeerde kleppen zorgen er voor, dat de lucht in den werkcylinder te recht komt. De werkcylinder brengt een zuigstang in werking en deze staat in ver binding met een trekstang, die het vlieg wiel voortdrijft. Dit laatste geschiedt weer doordat een hefboom de beweging op een krukas brengt. Doordat de motor „teveel energie le vert", moeten nog eenige wijzigingen wor den aangebracht, waarmee de heer Verwey spoedig hoopt klaar te zijn. Verwey heeft menschen voor zijn plan nen geïnteresseerd, die zich spontaan be reid verklaarden gezamenlijk de kosten te dragen. Wanneer de motor eenmaal be- drijfszeker zal zijn, hopen zij eventueel hun voorschotten te kunnen terugontvan gen. De uitvinder maakte den indruk van iemand, die met de grootste eerlijkheid arbeidt voor een zaak, waarvan hij het nut als vaststaand aanneemt. Reeds vroeger heeft hij enkele uitvindingen gedaan, waar op ook patent verkregen werd. U kunt, zoo besloot de heer Verwey, den brandstofloozen motor niet beter schetsen dan als een machine, die beweegt door dat de lucht anders wordt gecomprimeerd dan geëxpandeerd. Weliswaar zijn er menschen, die den motor 10 minuten hebben zien loopen, maar daarmede is nog niet aangetoond, dat hij tot ononderbroken beweging in staat blijkt. Verwey is er echter zeker van, dat hy het zoover brengt. HET CONFLICT IN DE SIGARENINDUSTRIE. OPZEGGING UITGESTELD TOT 22 APRIL. Na langdurige besprekingen heeft de Rijksbemiddelaar, prof. mr. Aalberse, voor gesteld, de beslissing over de loonen der sigarenmakers aan te houden tot na de be slissing van de Regeering over de breide ling Van de mechanisatie en te onderhan delen over een loonsverlaging voor de ove rigen. Dit voorstel werd door de werkgevers aanvaard, door drie arbeidersorganisaties afgewezen, terwijl de Ned. R.K. Tabaksbe- werkersbond bereid was het aan de betrok ken instanties voor te leggen. De opzegging, die tegen 1 April geschied was, werd in verband hiermede uitgesteld tot 22 April. DREIGEND CONFLICT IN DE MEUBELINDUSTRIE. Alle stakingen en loonsverlagingen een een week uitgesteld. Donderdag had te 's Gravenhage onder leiding van den Rijksbemiddelaar, mr. de Vries, opnieuw een bespreking plaats tus- schen partijen, betrokken bij het dreigend conflict in de meubelindustrie in Nederland. Ten einde te komen tot een nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst waren stakin gen aangekondigd bij de firma's Pander Mutters te Den Haag en bij de Stoomhout- draaierij en meubelfabriek te Wageningen, ofschoon aan deze fabrieken nog geen loonsverlaging was ingevoerd. Het in een vorige vergadering door den Rijskbemiddelaar gedane voorstel van 10 pet. loonsverlaging was destijds door de werkgevers aanvaard, door de werknemers verworpen. Als antwoord op de bovenge noemde stakingen hadden nu de overige leden van den Bond van Meubelfabrikan ten tegen a.s. Maandag een loonsverlaging van 10 pet. aangekondigd, waarop de werk nemersorganisaties ook aan die fabrieken een werkstaking proclameerden. In deze omstandigheden vond de Rijksbemiddelaar aanleiding om partijen nog eens samen te roepen. Na langdurige beraadslagingen heeft hij het voorstel gedaan tot een loonsverlaging van 6 pet. over de geheele lijn, waarvan beide partijen verklaard hebben, dat zij het in haar organisaties zouden verdedi gen. Aangezien de besprekingen in deze orga nisaties niet meer in deze week zouden kun nen plaats vinden, heeft de Rijksbemidde laar partijen verzocht, om alle werkstakin gen en alle loonsverlagingen nog een week uit te stellen, hetgeen beide partijen hebben toegezegd. Er schijnt dus een redelijke kans te be staan, dat dreigende werkstakingen zullen worden voorkomen en dat de oude collec tieve' arbeidsovereenkomst weer voor een jaar zal worden aangegaan, doch met 6 pet. lagere loonen. HET LANDELIJK COLLECTIEF CONTRACT IN HET STUKADOORS- BEDRIJF. De Nederlandsche Stukadoorspatroons bond en de R.K. bond van stukadoorspa troons St. Antonius hebben aan de betrok ken gezellenbonden het besluit van de door beide bonden gehouden bondsvergaderin gen inzake het afsluiten van een vernieuwd landelijk contract doen toekomen. Zij dee- len mede, dat de patroons de verlaging van 3 cent per uur boven een uurloon van 70 cent en van 2 cent per uur bij een loon van 70 cent of lager hebben geaccepteerd. De verlaging van het tarief moet de volle 5 procent van het geheele tarief bedragen. Het verplicht geven van aangenomen werk wordt afgeschaft en de clausule zooals die in een vroeger contract gestaan heeft n.l.: „ook kan in aangenomen werk worden ge arbeid enz." moet weer in het nieuwe con tract worden opgenomen. De waarde van de vacantiebon wordt ge steld op 1 gulden voor de eerste klasse en voor de tweede en derde klasse naar ver houding lager. Ten aanzien van deze bon nen zijn nog verscheidene bepalingen ge troffen. Een vrije ziekteverzekering kon voors hands de goedkeuring niet wegdragen. In beide bondsvergaderingen is uitdruk kelijk besloten, om, indien geen overeen stemming wordt verkregen, het contract na 31 Maart niet te laten voortduren. DE GOUVERNEUR VAN CURA?AO. Naar wij vernemen, zal Zijne Excellentie B. W. T. van Slobbe, na een zes-jarige ambtsvervulling tegen het einde van dit jaar of het begin van 1936 ontslag aanvra gen als gouverneur van Curasao, tot welk ambt hij bij Koninklijk Besluit van 3 De cember 1929 met ingang van 1 Januari 1930 werd benoemd. „Msbd." ARBEID IN BANKETBAKKERIJEN. De minister van Sociale Zaken heeft on der bepaalde voorwaarden aan hoofden of bestuurders van banketbakkerijen in alle gemeenten des Rijks vergund, dat in de weken van 15 tot en met 20 April en van 3 tot en met 8 Juni in hun ondernemingen door arbeiders van 16 jaar of ouder, in af wijking vain 't bepaalde in de artikelen 23 en 24 der Arbeidswet 1919, arbeid wordt verricht volgens onderstaande werktijdre geling: Datum Maandag 15 April 8 yt u. p dag 8 u. p. dag Dinsdag 16 8 V* 8 Woensdag 17 8K 3 Donderd. 18 10 Vrijdag 19 10 Zaterdag 3 11 Maandag 3 Juni 8H Dinsdag 4 *y, 8 Woensdag 5 8 x 8 Donderd. 6 10 10 Vrijdag 7 10 10 Zaterdag 8 11 10 Maximum aantal werkuren voor man nen. Maximum aantal werkuren voor vrou wen en personen van 16 en 17 jaar. NEDERLANDSCHE VEEHOUDERIJCENTRALE. De spekprijzen. In vervolg op he tbericht inzake de ver laging der spekprijzen deelt de Nederland sche Veehouderijcentfale mede, dat deze verlaging niet zal gelden voor spek, af komstig van varkens, welke geslacht zijn vóór 17 Maart, voor zoover de datum van slechting duidelijk blijkt uit het goedkeu- ringsmerk van den Keuringsdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwintercursus. In tegenwoor digheid van enkele genoodigden had gis teravond in de St. Josephschool plaats de officieele sluiting v. d. 2-jarigen tuinbouw- wintercursus. De plechtigheid werd ge opend door den heer Nic. Bos. Hierna werd door de resp. leeraren aan de leerlingen enkele willekeurige vragen gesteld. Uit de juiste en vlugge antwoorden, vooral die op het gebied der theorie en scheikunde, bleek genoegzaam, hoe de leerlingen zich de ontvangen lessen hadden weten ten nut te te maken. Aan alle leerlingen werd het diploma toegekend. Aan een driétal hun ner zelfs „met veel vrucht". De diploma's werden uitgereikt door den heer Grimme, Rijkstuinbouwleeraar te Lisse. Hierna nam de h'ee'r N. Bos nogmaals het woord en dankt? "het gemeentebestuur voor het verstrekken van vuur en licht en het bestuur der St., Josephschool voor het bereidwillig beschikbaar stellen van de lo kaliteit. Ten slotte wendde spr. zich tot het onderwijzend persorieél, prees hun geduld en ijver en de paedagogische wijze waarop den leerlingen de npodige kennis was bij gebracht geworden. De heer Noest, leider van den cursus, dankte namens de leeraren Nog werd het woord gevoerd door den heer van Zijst namens de Bond van oud cursisten. De 2-jarige tuinbouwcursus be hoort weer tot het verleden. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. - Donderdagavond hield de retraiteclub „St. Clemens" onderafdeeling van de Leidschendamsche K.J.M.V. haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer J. Hendriks. Tot secretaris werd gekozen de heer Leo van der Meer. Vervolgens had de jaarvergadering plaats van de Studieclub, eveneens onderaf deeling van de K.J.M^V. onder voorzitter schap van den heer Gerard van Berkel. Voorzitter en secretaris werden bij accla matie herkozen, terwijl bij stemming als 3e bestuurslid gekozen wordt de heer P. Al. NOORDWIJK. Bloembollencultuur. Woensdagavond vergaderde B. B. C. in Hotel Royal, waar bij de opkomst goed was. De voorzitter de heer J. C. v. d. Meer, sprak een openings woord. Mededeeling werd gedaan, dat door de afd. een groote en kleine gouden medaille voor de Flora-tentoonstelling is beschik baar gesteld. Tevens had het bestuur adhaesie betuigd aan een tweetal moties, ingediend bij het H. B., zoodat deze in be handeling kunnen komen op de Alg. Ver gadering. Het jaarverslag van den pen ningmeester sloot met een batig saldo van 46.70, de kascommisise deed bij monde van den heer C. Hoogeveen de mededeeling dat boeken en bescheiden in keurige orde waren bevonden. Het jaarverslag van den secretaris gaf blijk van een opgewekt ver- eenigingsleven, waarbij het vergadering- bezoek goed was. Mede door de tijdsom standigheden liep het ledental van 122 te rug tot 106. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de aftredende heeren J. C. v. d. Meer, Joh. v. Konijnenburg en C. W. G. Alke made werden herkozen. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren C. Hoogeveen en C. Hoek, secundi J. H. Lindhout en L. Steenvoorden. Alsnu kwam in behandeling de beschrij vingsbrief der 176ste Algem. Vergadering, welke gehouden zal worden op 25 Maart a.s. te Haarlem. Punt 15 gingen zonder besprekingen onder de hamer door, punt 6 bevatte de motie van Hillegom, waaraan Noord wijk adhaesie had betuigd,n.L dat de verlating van het tegenwoordig goud- peil noodzakelijk is voor de handhaving en ontwikkeling van het Nederlandsche be drijfsleven in het algemeen en van het bloembollenbedrijf in het bijzonder. Het praeadvies ontraadde ten zeerste de ze motie en stelde hiertegenover een motie om de motie-Hillegom niet in behandeling te doen nemen. De vergadering was ech ter in meerderheid ér voor, dat de motie- Hillegom wel in behandeling zou komen om zoodoende te laten uitkomen, dat deva luatie voor het vak van het grootste belang is. Punt 7, motie van de afd. Bennebroek Vogelenzang, waaraan ook adhaesie was betuigd. In deze motie wordt de Regeering verzocht de Roe-omslag voor haar reke ning te nemen. Ook deze motie ontraadt het H. B., hoewel het aanvoelt, dat de toe stand voor veel vakbeoefenaars zeer moei lijk is. Toch mag niet worden voorbijge zien, dat het vak voordeelen van de sa- neeringsmaatregelen heeft genoten, en dat het die aanvaard heeft met de wetenschap, dat de kosten uit een door het vak op te brengen heffing zouden worden bestreden. Gezien de belangrijkheid dezer kwestie werd hierover breedvoerig gediscussieerd, waarbij de meening werd uitgesproken, dat nietegenstaande de opgenomen verplich tingen, het bloembollen vak door de Re geering zeer stiefmoederlijk werd bedeeld. Besloten werd de motie BennebroekVo gelenzang te steunen. Mocht deze motie geen meerderheid verkrijgen, dan zal Noord wijk het vooi-stel Hillegom op deze motie, om de lasten over meerdere jaren te laten loopen, ondersteunen. De verdere agendapunten brachten geen besprekingen meer voort. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Crisiscomité. Zaterdag 23 Maart as. zal een collecte langs de huizen worden gehouden ten bate van de kas van het plaatselijke crisiscomité, daar, wil dit co mité nog eenigen tijd nare werkzaamhe den kunnen voortzetten, versterking der financiën allernoodzakelijkst is. De beide muziekgezelschappen „Benvenuto" en de „St. Laurensharmonie" zullen hare mede werking verleenen met een muzikalen rond gang door de gemeente. Het is te hopen, dat deze collecte, met succes mag worden bekroond. Gemeenteraadsverkiezing. De stem ming voor de leden van den gemeente raad is door B. en W. bepaald op Dinsdag 25 Juni as. VOORHOUT. Bloembollencultuur. Onder voorzitter schap van den heer P. A. van Reisen ver gaderde de afd. Voorhout van de Alg. Ver- eeniging vooi Bloembollencultuur in café „De Bonte Koe". Nadat alle leden, welke in zeer groot aan tal aanwezig waren, zich van hun zitplaat sen hadden verheven, nam de voorzitter het woord, om het overlijden van den heer Van der Laan te herdenken. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het hem verheugde de afdeeling te kunnen fe- liciteeren met het feit harer 40-jarige be- staansperiode. In 1895 werd deze afdeeling gecombineerd met die van Sassenheim op gericht, welke later is gesplitst geworden. Nu 40 jaren geleden werd ook de eerste presentielijst gehouden, en wel op 18 Fe bruari van 1895, welke als curiositeit thans werd voorgelezen. In verband met de tijds omstandigheden heeft het bestuur gemeend dit feit niet feestelijk te moeten herdenken. De notulen der vorige vergadering wer den door den secretaris, den heer C. J. Zon neveld voorgelezen. Uit het jaarverslag van den secretaris-penningmeester bleek o.rn., dat het aantal leden momenteel 65 bedraagt, terwijl over 1934 een batig saldo op de re kening kon worden geboekt van 38.16. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren P. van den Nouland en P A. van Reisen. De heer van den Nouland bedankte echter voor zijn benoeming. In zijn plaats werd nu ge kozen de heer G. M. Prins. Hierna was de beschrijvingsbrief aan de orde. Allereerst de belangrijke motie-Hil legom, die heel wat stof in deze vergade ring heeft doen opwaaien. Verschillende vóór en tegenstanders van devaluatie boch ten we beluisteren. De afd. Hillegom deed in haar motie neerleggen de verlating van het tegenwoordige goudpeil, hetgeen naar haar oordeel noodzakelijk is voor de hand having en de ontwikkeling van het Neder landsche bedrijfsleven in het algemeen, en van het bloembollenbedrijf in het bijzonder. Het Hoofdbestuur prae-adviseerde dat een vereeniging als deze, hoe deskundig ze op haar eigen terrein ook moge zijn, zeker niet bevoegd genoemd kan worden om met vol doende kennis van zaken en gezag een oor deel over een zoo moeilijk onderwerp en ingewikkeld vraagstuk als: „devaluatie van dén gulden" uit te spreken, waarbij het be twijfelt of devaluatie inderdaad ook wel zoo voordeelig voor het bloembollenbedrijf zal zijn als de afdeeling Hillegom het zich voorstelt. Nadat nog geruimen tijd was gediscus sieerd, werd het prae-aavies van het Hoofd bestuur aangenomen. Hierna volgde de be handeling van het voorstel der afdeeling Bennebroek-Vogelenzang, om de Regeering te verzoeken de omslag per Roe voor haar rekening te nemen. Al is het Hoofdbestuur overtuigd van de moeilijke toestand voor tal van vakbeoefenaren, voor wie het niet mogelijk of zeer bezwaarlijk zijn zal de I aangekondigde roebelasting met a.s. Mei te voldoen, toch vindt ze het niet voldoende gemotiveerd om op volledige ontheffing aan te dringen; mogelijk zou de heffing wel WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN VERDEELDHEID. Een overweging uit de Nieuwe Ven- losche Courant: „De groote visioenaire Catharina van Emmerich zag eens alles wat anti-katholiek was, optrekken in één groot machtig leger tegen de Kerk, terwijl het katholieke volk in velerlei legertjes verdeeld was, die elkaar fel bevochten, op leven en dood soms. Heeft katholiek Frankrijk aan deze ver deeldheid niet zijn ondergang te wijten? Z. H. Paus Leo Xin vreesde voor deze on dergang en spoorde dan ook steeds tot een heid aan. Tevergeefs echter. De katholieken zijn echter niet wijzer ge worden. In Frankrijk niet. Ook niet vol doende in Duitschland. Zien wij ook in ons land niet een verdeeldheid opkomen, tegen het uitdrukkelijke waarschuwen der Bis schoppen in? En dat, terwijl de antipapis tische vijanden steeds sterker worden en in óver twee jaren kunnen worden verdeeld. De heer Spierenburg meent dat algeheele ontheffing zeer moeilijk te verkrijgen zal zijn maar zou er wel op willen aandrin gen, dat voor een onbepaalde tijd uitstel zou worden verleend. De heer Zonneveld zou liever geheel af stel willen zien te verkrijgen, terwijl dan de ingeleverde surplus-bollen uit het Land- bouw-Crisis-Fonds zouden kunnen worden voldaan. De heer Van de Nouland zeïde dat de ex port-uitkomsten gunstig te noemen zijn. Ongeveer 70% van de vakbeoefenaren be staat uit kweekers, die het meeste surplus aan de Regeering geleverd hebben, zoodat van dezen de heffing gecompenseerd zou kunnen worden, terwijl de meeste expor teurs weinig of niet ingeleverd hebben. Spr. is van meening, dat van de exporteurs velen hun heffing niet zullen betalen, terwijl dat van de kweekers reeds gecompenseerd is, waardoor zij dus weer aan het kortste eind zullen trekken. De heer Spierenburg kon zich met de zienswijze van den heer Van den Nouland vereenigen. Spr. is er van overtuigd dat de exportwinsten zeer klein te noemen zijn, voornamelijk door koersverlies, kortingen en afschrijving. Als de exporteur zijn hef fing niet betaalt, wordt de exportvergun ning ingetrokken, zoodat in de eerste plaats de exporteur zijn heffing zal hébben te vol den. De voorzitter sluit zidh volkomen aan bij het gesprokene van den heer Spierenburg, terwijl de heer Van den Nouland blijkbaar nog niet overtuigd was. Hij blijft erbij dat de export-uitkomsten thans gunstiger zijn geweest dan in de hoogconjunctuur-periode. Hierna besloot men het voorstel-Benne- broek-Vogelenzang aan te nemen. Het voorstel-Bovenkarspel, komt hierna in behandeling; verlaging van de vaste las ten zit hier voor. Na korte gedachtenwis- seling wordt het voorstel-Bovenkarspel ver worpen. Tot slot volgde nog de behandeling voorstel-Berkhout, waarbij werd verzocht om opname in het weekblad van die han delaren die tegenover kweekers niet aan hun gestelde verplichtingen voldeden. De heer Spierenburg meent, dat hier een be lang aanhangig wordt gemaakt, wat meer betrekking heeft op de H.B.G., zoodat dit voorstel wordt verworpen. Na een dankwoord van den voorzitter voor de interessante en zakelijk gevoerde besprekingen werd de vergadering gesloten. Postbestelling. Door de bewoners van de Teijlingerlaan tot en met nummer 36 werd te bevoegder plaatse een verzoek ge richt om in den vervolge de postbestelling te mogen ontvangen via het kantoor te Sassenheim in plaats van via het hulp-kan toor te Voorhout. Met ingang van heden is de bestelling via Sassenheim ingegaan, zoodat voortaan post voor die bewoners moet worden geadresseerd met bijvoeging van: „Post Sassenheim". de speciaal voor haar geconstrueerde i-love-you-uitlaat j - .(Sydney Bulletin). afkeer voor Rome elkaar vinden?" SAMENWERKING lang» den weg, déér gaat het om I Niet alleen om de eigen auto ol liet» denken, maar ook re<e- ning houden met ande ren. Dan zal het ver keer vlotter worden. Dan wordt da verkeersveilig- he d grooter. Helpt allen mee: meer samenwerking >Br LANGS DEN WEG

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11