DONDERDAG 21 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AUTO DOOR TREIN MEEGESLEURD. Bestuurder ongedeerd. Dinsdagavond te ongeveer acht uur reed de heer Wilbrink, aldus „De Telegraaf', uit Schalkhaar met zijn auto, waarin hij manu facturen had, uit de richting Epse in de richting Colmschate, waar hij den onbe- waakten overweg moest passeeren. Hij zag geen trein naderen, doch toen hij op den overweg was, voelde hen plotseling een duw in den rug. Tot zijn ontzetting bemerk te hij, dat hij met zijn auto op de buffers van een locomotief hing. Geleidelijk aan verloor hij manufacturen en onderdeelen van den auto, doah de heer W. bleef nog steeds achter het stuur zitten. Eindelijk kwam de trein tot stilstand, doch toen was de auto reeds van de locomotief geslingerd en terzijde van den spoorweg neergesmakt. De heer W. Kroop toen uit de vormlooze massa te voorschijn. Hij had, behalve een paar schrammen, geen verwondingen! De veldwachter uit Coknscihate, die spoe dig aanwezig was, leidde het onderzoek en maakte proces-verbaal op. IN REGENPUT GEVALLEN EN VERDRONKEN. Woensdagavond vond men de 70-jarige vrouw Van Schayk achter haar huis aan den Houtsehen Parallelweg te Helmond verdronken in den regenput, waarin slechts een halve Meter water stond. Het slacht offer was pias ziek geweest en waarschijn lijk tengevolge van nog optredende duize-' ligheid is de vrouw bij het waterscheppen voorover gevallen en verdronken. TWEE WONINGEN UITGEBRAND. Gistermorgen te 11 uur is door onbe kenden oorzaak brand uitgebroken in de woning van den steenkolenhandelaar en vrcahtrijder L. v. Drunen, gelegen aan den Rijksstraatweg Den BoschGrave onder Nuland-Rosmalen. De brand nam een aan vang in een achter het huis gelegen schuur tje, doch de vlammen sloegen weldra over naar het woonhuis. De inboedel ging totaal in de vlammen op. In het achterhuis bevond zich een voorraad steenkolen en een vracht auto, die eveneens een prooi der vlammen werden. De brandweer is niet uitgerukt, daar wegens gebrek aan water toch niets verricht kon worden. Door den Zuidwesten wind sloegen de vlamimen over op de landbouwerswoning van den heer W. van Zoggel. Hier kon nog een en ander naar buiten worden gedra gen, doch de inboedel ging toch groot en deels verloren. Het vee kon gered worden. De schade wordt in beide gevallen door verzekering gedekt. De naast de boerderij van den heer van Zoggel gelegen villa „Nederveen" kon voor het vuur gevrijwaard worden. Het verkeer, dat op den Rijksweg zeer druk is, was ge- ruimen tijd gestremd. BRANDSTICHTING TE MAARTENSDIJK. Manufacturier legt bekentenis af. Dinsdagavond heeft te Maartensdijk een felle brand gewoed. Een huis, waarin een manufacturenzaak gevestigd was en het daarnaast gelegen kantoor van „Het Nieuws" brandden geheel uit. Terstond kwaim deze brand aan de po litie verdacht voor. De manufacturier, in wiens woning de brand het eerst was uit gebroken, werd door de Maartensdijksche politie in hechtenis genomen. Woensdagmiddag heeft de man een vol ledige bekentneis afgelegd, den brand te hebben gesticht. OVERVAL BLJ BEJAARDE MENSCHEN; Indringers ontkomen zonder buit. Gisternacht zijn twee tot nu toe onbeken de mannen binnengedrongen in een per ceel aan de Tunnelstraat te Lutterade, be woond door den heer C. M. en zijn zuster, beiden bejaarde lieden. Nadat de indringers zich door een raam aan de voorzijde toegang tot de woning hadden verschaft, doorzochten zij het ge- heele huis. Doordat een tafellade wat stroef openging werd de zuster van M. wak ker. Op hetzelfde moment trad een der mannen haar slaapkamer binnen, die haar met een zaklantaarn belichtte en geld op- eischte. De vrouw riep om hulp, doch haar hardhoorende broer werd niet wak ker. Even daarna echter ontwaakte hij toen de andere indringer zijn kamer bin nenkwam. Toen M. naar diens zaklantaarn wilde grijpen, kreeg hij een tik met een hard voorwerp, zoodat hij weer op het bed viel. De onverlaten gingen er toen vandoor langs denzelfden weg als zij gekomen wa ren. Zij werden een eind achtervolgd door de beide ontstelde bewoners. Een van de mannen loste daarbij een schot, dat echter geen doel trof. Het bleek, dat de mannen, die spoorloos zijn verdwenen, niets hebben ontvreemd. Gouden sieraden, die voor het grijpen lagen, bleven onaangeroerd. Blijkbaar was het him alleen om geld te doen en dit hebben zij niet kunnen vinden De politie stelt een onderzoek m. Zij ver zoekt hen, die omstreeks middernacht eeni- ge verdachte personen hebben gezien, dit te willen melden. FRAUDULEUS MARGARINE VERVOERD. Door de marechaussee te Moerdijk is gistermorgen een inwoner van Dordrecht aangehouden. De man had een koffer bij zich, waarin zich een flinke hoeveelheid Belgische margarine bevond, welke frau duleus vanuit België ons land was inge voerd. De man is ter beschikking gesteld van den brigade-commandant. OFFERBLOKKEN GELICHT. De laatste dagen wordt de omgeving van Moerdijk onveilig gemaakt door een per soon, die er zijn werk van maakt in de R. K. kerken de offerblokken te forceeren en de inhoud mede te nemen. Zoo werden in de afgeloopen week in de R. K. kerken te Lage Zwaluwe en Leur de offerblokken gelicht. Heden was dit het geval in de R. K. kerken te Moerdijk, Terheyden, Teterin- gen en Gilze. De politie is er echter in geslaagd den dader, een zekeren B. M. L. uit Breda aan te houden en tot bekentenis te brengen. De man zal in verschillende plaatsen wor den verhoord en daarna voor den Officier van Justitie te Breda worden geleid. RECHTZAKEN REEDS VIJFTIEN JAAR WEGENS DOODSLAG. Maar tra nog anderhalf jaar er bij. Het Gerechtshof te Den Bosch heeft ar rest gewezen in de zaak tegen P. W. de B., en A. J. H., beiden wonende te Oss, thans gedetineerd, die door de rechtbank te Den Bosch waren veroordeeld ieder tot twee jaar gevangenisstraf, omdat zij in den nacht van 14 op 15 Juli 1934 te Schaik in het café van J. van Dinther hebben weggenomen flesschen met drank, na zich toegang tot het café te hebben verschaft door uitsnij ding van een ruit en inklimming. Het Hof heeft op formeele gronden het vonnis der rechtbank vernietigd en opnieuw recht doende, P. W. de B. veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. Bjj de oplegging der straf heeft het Hof in overweging genomen dat P. W. de B. we gens doodslag reeds tot 15 jaar gevangenis straf was veroordeeld. A. J. H. werd veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. Voor beide verdachten werd de preven tieve hechtenis in mindering gebracht. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. ONDERWIJS KATHOLIEK ONDERWIJZERS VERBOND. Dezer dagen vergaderde te Utrecht het Verbondsbestuur van het Katholieke On derwijzers Verbond, In zijn openings woord verwees de voorzitter, de heer Wil lem Wiltschut, naar het advies van de Cen trale Commissie, voor organiseerd overleg in Ambtenaarszaken over de herclassifica tie. Het gerechtvaardigd verzet alom en niet het minst door het K. O. V. heeft invloed gehad en wel zóó, dat met name de onderwijzers gespaard blijven: Immers slechts voor maand- en weekloon zal de herclassificatie doorgaan. Wij hebben te zeer meegevoel en betreuren dat voor al die categorieën. Laten wij hopen, dat het corps onderwijzers voor goed gespaard blijft van elke verslechtering door herclas sificatie. Dan zal naar zeer betrouwbare bron nen meldden het wetsontwerp Kweek- schoolwet worden ingetrokken. Gelukkig zal Nederland dan bevrijd blijven de onder wijzeres A ten tooneele te zien komen. ^Eelfs in haar meest lieftallige verschij ning zou de jonge maagd geen man en ook niet haar eigen sexe-genooten kunnen behagen. Immers in haar nieuwe creatie zouden wij allen haar zien met de vrees, dat zij bedoeld was te dienen om de on derwijzersstand een klasse lager te bren gen in salarispeil; alsook een minderwaar dige figuur voor het moeilijkste onderwijs. Wij als leden van het K. O. V. hebben krachtig gepleit voor leerkrachten met speciale bevoegdheden voor onderwijs in de laagste leerjaren, maar dan ook deze leer krachten met vijfjarige volwaardige op leiding. Wordt dat niet aangedurfd, men late het zooals het thans is. Dit alles neemt niet weg, dat wij er hiermee zijn. Het blijft tot onze taak behooren, te streven naar beperking in de opleiding, ware het alleen maar om het urgent^ vraagstuk der werk- looze collega's mede hierdoor op te lossen. Medegedeeld wordt, dat sinds de verga dering op 12 en 13 Januari een schrijven verzonden is aan het bestuur van de R.-K. Staatspartij over de positie van het Onder wijs in de Staatsfinanciën; een adres aan den Minister van O., K. en W. met verzoek het examen Wiskunde op meerdere plaat sen te doen afnemen; een verzoek aan de R.-K. Kamerfractie inzake de herclassifi catie; een adres aan de Tweede Kamer en aan den Minister van O., K. en W. inzake het wetsontwerp Kweekschoolwet. Van den Minister van O., K. en W. is een schrij ven ingekomen, waarin deze bericht, dat hij met Zijn ambtgenoot van Sociale Za ken overweegt, wat er te doen is inzake de werklooze onderwijzers en daarom no- minatieve opgave vraagt betreffende de bij het K. O. V. aangesloten afgestudeerde on derwijzers zonder betrekking. In verband hiermede is een oproep geplaatst in Het Kath. Schoolblad, waarop zich binnen een week ruim 700 onderwijzers zonder betrek king aanmeldden (alleen Katholieken). Be sloten wordt een nieuwe oproep te plaat sen, daar de eerste niet precies de juiste bedoeling heeft weergegeven. Op voorstel van het dagelij ksch bestuur wordt besloten er bij de Regeering op aan te dringen, dat een fonds gesticht wordt, waaruit werklooze onderwijzers gesteund kunnen worden. De regeling van de afvloeiing der over tollige leerkrachten en de benoeming van nieuwe leerkrachten blijft de voortduren de aandacht van het bestuur houden. Voor hen, die door militaire dienst ge dupeerd zijn in het verkrijgen van een be trekking, zal een actie bij den Minister worden gevoerd ten einde hen voor benoe ming gelijk te stellen met wachtgelders. Vervolgens werden besprekingen gewijd aan den omvang van Het Katholieke Schoolblad, terwijl de agenda voor de Verbondsvergadering, welke zal worden gehouden op 24 April as. werd vastgesteld. Bij de rondvraag werden eenige wen- schen uitgesproken in verband met de maatregelen ter uitvoering van de wet tot bescherming van leerlingen tegen besmet telijke ziekten. Het bestuur zal hieromtrent UIT DE RADIOWERELD ProgTamma's voor Vrijdag 22 Maart. Huizen, 301 M. Algemeen programma verzorgd door den K. R. O. 8.Morgenwijding. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 De Havédé Band en Gramofoon. 2.15 Orgelconcert door Evert Haak in de St. Vituskerk te Hilversum. Werken van Handel en Bach. 3.30 Gramofoon. 4.15 Massenet-programma door het KRO- orkest. 5.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 5.30 Het K. R. O.-orkest en gramofoon. 7.15 Dr. Paul Julien over zijn zwerftoch ten door equatoriaal Afrika. 7.35 Concert door R. K. Mannenkoor kwartet-vereeniging „Cecilia". 8.00 Vaz Dias en gramofoon. 8.30 Solistenconcert door het Stedelijk Orkest van Amsterdam m. m. van Willem Andriessen (klavier). 10.Gramofoon en KRO-boys. 10.30 Vaz Dias en KRO-boys. 11.00 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonpiaten. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Declamatie en Trio Guaroni. 11.45 Gramofoonpiaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Causerie. 2.30 Cellorecital. 3.004.00 Gramofoonpiaten. 4.00 Zenderwisseling. 4.05 Kniples en Gramofoonpiaten. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Orvitropia en solisten. 6.30 Declamatie en Pianoduetten. 7.00 XX-ensemble en causerie. 7.50 CellorecitaL 8.00 Causerie. 8.30 Concert. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Lezing. 11.00 Causerie over Jazz, met gramofoon- plateninllustratie. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelconcert. 12.10 Het Trocadero-Cinema-orkest. 12.50 BBC-dansorkest. I.35 Concert. 2.50 BBC-orkest. 3.35 Schotsche Studio-orkest. 4.35 E. Colombo's orkest 5.35 BBC-orkest. 7.30 Concert door de Radio-Zangers. 7.50 Orkestmuziek. 8.50 „Last Voyage", hoorspeL 10.20: Song and Dance. 10.40 BBC-orkest. II.3512.20 Harry Roy en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert 8.20 Zang. 10.50 Dansmuziek. informaties nemen en zoo noodig de ver- eischte actie voeren. Nog werd er op aangedrongen, dat indien intrekking van de Kweekschoolwet een feit zal worden er voor geijverd zal worden, dat de driejarige opleiding weer zal verdwijnen en daarvoor in de plaats minstens weer de 4-jarige komt. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutoi. Bij alle Drogisten Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.00 Zang en piano. 2.204.20 L. Preii's orkest. 7.35 Kerkconcert (koor en orgel). 9.35 Populaire muziek. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 4*6 M. 10.05 Zang en piano. 12.35 Radio-kwintet 3.20 Weragkamerorkest. 5.10 Zang. 6.20 Omroepkleinorkest. 7.35 Zie Deutschlandsender. 8.35 Volksdansen. 8.509.20 Westfaalsch programma. 8.509.20 Westfaalsch programma. 10.2011.20 Omroeporkest. Rome, 421 M. 8.05 Concert m. m. v. orkest en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 1.00 Omroeporkest. 2.002.20 en 5.20 Gramofoonpiaten. 6.50 Salonorkest. 7.35 Gramofoonpiaten. 8.20 Beethovenconcert 10.30 Volksliederen. 10.4011.20 Gramofoonmuziek. 484 meter: 12.50 Salonorkest. I.502.20 Dansmuziek. 5.20 Gramofoonpiaten. 5.50 Pianorecital. 6.35 Gramofoonpiaten. 8.20 Voor Oud-Strijders. 9.35 Omroeporkest. 10.30 Gramofoonpiaten. 10.4511.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Bach-concert m. m. v. solisten en het Omroeporkest. 8.35 Voor de Hitlerjeugd. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.50 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden, 3e Programma. 8.058.20 Deutschl. Sender. 9.20—11.20 Keulen. II.2012.45 Kalundborg. 12.0514.20 Parijs Radio. 14.20—15.20 Kalundborg. 15.20—16.50 Keulen. 16.5017.20 Beromunster. 17.20—19.20 Brussel V. 10.2019.35 Diversen. 19.35—20.35 Keulen. 20.3523.00 Leipzig. 23.00afloop. Deutschl. Sender. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.0510.35 Deutschl. Sender. 10.35—10.50 Droitwich. 10.5011.05 Deutschl. Sender. 11.0511.20 London Reg. 11.2013.20 Droitwich. 13.2015.50 London Reg. 15.5018.20 Droitwich. 18.20—18.50 Keulen. 18.5020.30 London Reg. 20.3022.30 Locale uitzending, waaraan o. m. medewerken het kinderkoor van mej. J. A. van Hamel, afgewisseld door gram muziek G. R. D., en het optreden van mi- crofoondebutantjes (zang en piano-soli). 110.20afloop London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). Mijnheer dc agent, ik word nn toch werkelijk ongerust over m'n man, want de laatste tien minu ten hebben de pakjes niet meer bewogen. (Newnes Extra). FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGILL. 7) Olga's antwoord kwam als een zucht en het klonk als zoete muziek in de ooren van den ouden aristocraat. „Ik houd van Jack, en als hij mij ten hu welijk zou vragen, zou ik de gelukkigste vrouw ter wereld zijn." Lady Olga sprak de volle waarheid, wat betreft haar laatste woorden; tot ech te liefde was zij niet in staat, noch voor Jack, noch voor iemand anders. In een na tuur als de hare was slechts plaats voor één liefde en dat was eigenliefde. „Ik zou zeer gelukkig zijn, als ik jullie getrouwd kon zien. Jack is een goed zoon, in zooverre de jongens tegenwoordig goed zijn", hernam Lord Perivale en met deze halfslachtige loftuiging meende hij te kun nen volstaan. Jack's moeder had zijn vaders gebrek aan hartelijkheid tegenover zijn eenig kind altijd toegeschreven aan het feit, dat hij hem niet had gezien voordat hij bijna een jaar oud was en toen leek hij op geen zijner voorvaderen, hetgeen een groote te leurstelling was. Na den oorlog had hij iets meer ouder lijke toegenegenheid betoond, waarvoor Jack heel dankbaar was, want hij hield van zijn koelen, gereserveerden vader, die soms even onbereikbaar was als een ontoe- gankelijken bergtop. „Goeden nacht, mijn kind; je zult een uit stekende vrouw voor Jack zijn en ik hoop, dat jullie gelukkig zult worden", waren de afscheidswoorden, die hij op aanmatigen den toon tot Olga sprak. VUL „Als ik je nu zou moeten verliezen. „Neen, oude jongen, nu kan ik je geen nieuw verhaaltje vertellen voor morgen. En Dumpling, jij robbedoes, het is tijd voor je om naar bed te gaan! Maak, dat je weg komt", en Jack Perivale bracht het kleine meisje in verrukking door haar met één hand op te nemen, onder zijn arm te du wen en haar zoo naar boven te dragen tot aan de deur van haar slaapkamer. Hetty was drie dagen verloofd en op haar slanke hand prijkt nu een veel bescheide ner ring. „Ik bezit buiten mijn salaris geen cent behalve wat mijn vader mij geeft en dat is niet veel, als men nagaat wat er tegen woordig al mee betaald moet worden. Ik kan je dus niet zoo'n kostbare ring geven als ik wel zou willen, m'n lieveling. Maar eens zal de tijd komen", en de jonge, on geduldige, onstuimige stem klonk vroolijk door de kleine, met cretonnen behangen kamer, „dat ik je paarlen, brillanten en bontmantels geven kan, alles waar je maar van houdt, zonder aan geld behoe ven te denken", zei Jack Perivale en be zegelde ieder woord met een kus. Hetty's heldere glanzende oogen schitter den van een licht, dat alleen de liefde ver mag te doen schijnen, waren gericht op die van den man, waarvoor zij zou moeten lij den zooals weinige meisjes gedaan heb ben en haar stem klonk als muziek, toen zij zachtjes antwoordde: „Maar liefste, waarom hebben wij een uiterlijk teeken voor onze liefde noodig? Indien je zoo arm was, dat wij ons brood langs de huizen moesten gaan bedelen, zou ik mij nog als de rijkste vrouw der schepping beschou wen!" Al het teedere en beschermende in Jack's natuur kwam naar boven en ging uit tot zijn meisje en hij dacht aan de „parel on der de vrouwen" waarvan de Bijbel spreekt, toen hij met zijn groote gebruin de hand haar lieve, goudblonde hoofd streelde. „Zoodra ik het vader verteld heb, en hij tijd heeft gehad om je te leer en kennen en liefhebben want o dat zal hij zeker of hij wil of niet en zoodra hij verschil lende dingen met onze advocaten geregeld heeft, zullen wij trouwen", verzekerde Jack haar en keek jongensachtig trotsch en gelukkig, toen hij zich de toekomst afschil derde als Hetty's echtgenoot. „O, Jack, ik zou zoo graag willen, dat je vader van mij hield, maar ik ben er zoo bang voor, zoo vreeselijk bang!" sprak Hetty die het optimisme van haar aanbid der niet deelde. „Waarvoor ben je bang, mijn kleine meisje? Jij bent, wat de wereld noemt een „dame", hoewel ik dat woord haat en de tijden zijn voorbij, waarin de ouders de meisjes uitzochten, waarmee hun zoons moesten trouwen", lachte Jack, hoewel hij diep in zijn binnenste, indachtig aan het ongelukkig incident met Lady Olga's speld wel een beetje bang was, dat zijn vader iets tegen dit huwelijk zou hebben. Maar zóoals het meestal gaat met men- schen van zijn gesteldheid, droegen die moeilijkheden, die zich mogelijkerwijze voor hem zouden voordoen, er juist toe bij om zijn liefde en zijn vastberadenheid te versterken. Hij was zich bewust van een nieuwe en wonderbaarlijke kracht, die in zijn binnenste was opgegroeid en zooals hij juist terecht had opgemerkt, was de tijd lang voorbij, waarin 'men van kinde ren verwachtte, dat zij trouwden ten plei- ziere hunner ouders. Terwijl zij Jack's gezicht bij den schijn van het vlammende vuur in zich opnam, voelde Hetty zich doordrongen van een die pen en gerechtvaardigden trots. Wat het was, wist zij niet, en zij nam zich ook niet de moeite om zich er in te verdiepen, maar naast zijn lichaamsbouw was zij zich ook nog bewust van iets groots en bescher- mends in zijn geheele innerlijk als Jack Perivale klein en nietig zou zijn geweest zou zij zich nog aangetrokken hebben ge voeld door zijn innerlijk, dat het bloed in haar aderen deed trillen, dansen en hame ren. En juist ter wille van haar liefde had zij angstgroote angst. Diep in haar rein, eerlijk hart zou zij blij geweest zijn, als Jack eerst met haar was getrouwd, voor dat hij zijn vader er van in kennis stelde; dan zou alles onherroepelijk zijn en niets zou dan meer tusschenbeide kunnen ko- Maar Jack Perivale had buiten zijn lief de een te groot gevoel van trots om in de verste verte maar aan zoo iets te durven denken. „Zie je, lieveling, mijn moeder stierf, toen ik nog een klein kind was pas twee jaar oud en ik vermoed, dat zij het het beste vond haar geheele fortuin in vruchtgebruik aan mijn vader te laten, tot dat ik dertig jaar oud zou zijn. Blijkbaar wilde zij niet, dat ik vroeger zou trouwen, maar wanneer ik wel eerder trouw met toestemming van mijn vader, kan ik over het geld beschikken; het is ongeveer honr derd duizend Pond." „Wat een enorm bedrag! Maar, o, Jack, als je vader eens geen toestemming geeft, wat doe je dan?" vroeg Hetty met het stel lige gevoel, dat Lord Perivale er zeer ze ker bezwaar tegen zou hebben, wanneer zijn eenige zoon met een doodarm niemen dalletje zooals zij, zou trouwen. Maar haar lachende jonge minnaar stel de haar gerust. „Vader is geen boeman, kindlief! Wan neer hfj ziet, dat het mij volle ernst is, zal hij ons huwelijk zeker niet in den weg staan. Jammer genoeg, duurt het nog drie jaar eer ik dertig ben, maar ik zou er niet aan denken zoolang op mijn geluk te wach ten. In het allerergste geval zou ik ma troos of stoker kunnen worden of wat dan ook, waarbij een paar sterke armen mij van eenig nut zouden kunnen zijn",- en Jack Perivale wierp een vergeeflijk trot- schen blik langs zijn krachtige spieren. Weer doortrildehet meisje een gevoel van trots; trots omdat Jack haar onder alle vrouwen had uitverkoren. Jack, ik moet zorgen, dat je vader in genomen is met mij, het moet!" Ze wrong haar handen en oved haar gezicht gleed een vastberaden blik, die de kinderlijke trekken iets aandoenlijks gaf. Zij stond op en kwam dicht bij Jack staan slank en bleek in haai* dofzwarte japon, terwijl haar gouden lokken haar hoofd kroonden als een aereool. „Als ik je nu zou moeten verliezen Jack, geloof ik, dat ik sterven zou", klonk 't zacht fluisterend en ze legde haar beide uitge strekte handen op zijn krachtige, breede schouders. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9