DONDERDAG 21 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 Wetenschappelijke Berichten DE GRIEP. Nieuwe ideeën erover. Sedert langen tijd tracht men het micro organisme op den bacil te vinden, die de griep veroorzaakt. En hoewel de schuldige vele mailen beschreven en gesignaleerd werd, staat thans des te duidelijker vast, dat de ware bacil nog niet bekend is. Som migen meen en de oorzaak te moeten zoe ken in een z.g. filtreerbaar virus, een le vend wezen, dat nog veel kleiner is dan bacillen en daarom gefiltreerd kan worden. Dr. Renaud (Parijs) heeft reeds sedert 1920 verkondigd, dat de griep in wezen eigenlijk geen echte infectieziekte is, maar een ziekte, waarvan de eerste oorzaak ligt in een verstoring van het evenwicht der lichaamsvochten, die waarschijnlijk met de weersgesteldheid samenhangt. Eerst op de tweede plaats komt er dan een infectie van de luchtwegen bij, van 'de keel, de lucht pijpen, de longen. Deze kwestie is daarom zoo belangrijk, omdat de griep daardoor haar geheimzin nig en fataal karakter verliest. Tot dus verre immers troost men zich bij sterfge vallen met de gedachte, dat de infectie te hevig was om overwonnen te worden. Renaud heeft met twee medewerkers een epidemie in een klein district, ni. Brévan- nes, behandeld, en gaf daarvan verslag in de vergadering op 8 Maart ji. van de So- ciété médicale des Hopitaux. Bij deze epi demie is geen enkel sterfgeval voorgeko men en zij schrijven dit toe aan hunne be handeling met een nieuw middel (sa po nine van platina-acridine). Zeker is, dat de „officieele" theorie van de griep zeer weinig geleerden voldoet; men weet er eigenlijk nog heel weinig van. En zoo zou het toch wel waar kunnen zijn, dat de weersomstandigheden een bijzonde ren invloed hebben, waardoor een groot aantal menschen voor secundaire infectie, van de luchtwegen vooral, bevattelijk wor den. Evenzoo is de ouderwetsche theorie, dat de cholera met den stand van het grond water samenhangt, weer juist gebleken. Na de ontdekking van de cholera-bacil werd die oude theorie van Pettenkofer terzijde geworpen, maar later heeft men gemerkt, dat de cholerabacil aan de oppervlakte van de aarde komt, juist bij een bepaalden stand van het grondwater. En zoo zou er ook een kern van waarheid in de theorie van Dr. Renaud gelegen kunnen zijn. „Tijd" S. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR LETTEREN EN KUNST BUZIAU GEHULDIGD IN DE HOOFDSTAD. Amsterdam heeft Dinsdagavond gelegen heid gehad den revuekomiek Buziau te huldigen. Een uitverkochte zaal van Carré in feest tooi genoot daverend van den humor en grappen van den grooten komiek. Toen na ae groote finale voor de pauze de heer Van Vlijmen als secretaris van het huldigings comité het publiek verzocht op de plaatsen te blijven zitten, stond, toen het doek om hoog ging, het geheele gezelschap op het tooneel geschaard en werden steeds meer bloemstukken het tooneel opgedragen. Toen kwam Buziau zelf op het tooneel en hoe wel men hem reeds den geheel en avond op de planken had gezien en daverend had toegejuicht, werd hem nu spontaan een luide ovatie gebracht. De eerste, die naar voren trad om hem te huldigen, was de eere-voorzitter van het huldigingscomité, de Amsterdamsche wet houder voor de kunstzaken, de heer Wai rave Boissevain. Hij herinnerde Buziau er aan hoe hij 40 paar geleden was begonnen tooneel te spelenop straat met Jan Musch. Het bijwonen van een voorstelling met Buziau is een gebeurtenis, aldus ver klaarde de wethouder, want gij laat de menschen lachen en dat is het mooiste wat men doen kan. Vervolgens was het woord aan den voor zitter van het huldigingscomité, prof. dr. Willem Mengelberg, die zelf met luid ap plaus door het publiek werd begroet. Dr. Mengelberg noemde Buziau iemand, die wel deed aan het geheele Nederlandsche volk, omdat hij de menschen laat lachen, door zijn kunst gelukkig maakt en de wer kelijke vreugde geeft. Op initiatief van dr. Mengelberg zong de zaal staande een: Lang zal hij leven. Tenslotte overhandigde hij Buziau nog een persoonlijk geschenk we gens de vele vreugden die Buziau hem en het Concertgebouw Orkest had geschonken, als men als zijn gasten de voorstelling bij woonde. Namens de directie en den raad van com missarissen van het Theater Carré sprak de directeur de heer A. Wunnink, terwijl namens het revue-gezelschap de acteur Muyselaar sprak, die vooral wees op den eenvoud en kameraadschap van den jubi laris wiens 40-jarige werkzaamheid en noeste vlijt een voorbeeld voor alle leden van het gezelschap zouden zijn. Tenslotte huldigde de directrice van het revue-gezelschap, mevr. Bouwmeester, Buziau en noemde zij het een voorrecht dat hij dit jubileum bij haar onderneming kon vieren. Buziau dankte met eenvoudige woorden. Dat de hulde te Amsterdam zoo hartelijk zou zijn, had hem eenigszins beklemd en verlegen gemaakt. Op het tooneel beeldde hij altijd andere figuren uit, doch hier moest hij zelf spreken, eenvoudig als Buziau en dat viel niets mee. De zaal besloot de huldiging met nog maals een „Lang zal hij leven" en ook aan het slot van de voorstelling had de jubilaris een ovatie in ontvangst te nemen. Na afloop van de voorstelling werden be langstellenden en vrienden in de gelegen heid gesteld den jubilaris in het Amstel Hotel persoonlijk geil uk te wenschen. „N. R. Crt." Gistermorgen vergaderde de Raad dezer gemeente onder leiding van burgemees ter Wiegman. Medegedeeld werd o.m. dat Ged. Staten het presentiegeld voor de le den van den Raad hebben bepaald op 3 per lid per vergadering. Een voorstel tot wijziging van de be staande personeelsreglementen in verband met opkomst van personeel, dat lid is van den Vrijwilligen Landstorm, wordt zonder bespreking aangenomen. De winkels op Zondag Hierna werd behandeld een voorstel tot wijziging van de winkelsluitingsverorde- r.ing. Deze omvat een afwijking van de wet voor winkels aan den Deijl, Meijen- dell en het strand gedurende het seizoen, verder de mogelijkheid tot langer open stelling van alle winkels op Zondagen ge durende het geheele jaar in verband met den ongunst der tijden en tenslotte de mo gelijkheid om ruimer openstelling in te stellen in bijzondere omstandigheden. Bij de behandeling van het voorstel kwam een adres van de Wassen. Midden standsver. ter sprake, om de uitgebreide Zondagsverkoop voor alle winkels toe te sta ai. De heer von Weiier wil daaromtrent prae-advies van B. en W. De voorz. meent, dat dit geen zin heeft. Bij een vorige gelegenheid heeft de minis ter al een weigerend antwoord gegeven en hij verwacht dit ook thans. De heer van Leeuwen vraagt dergelijke adressen in de toekomst naar de Commis sies voor samenwerking uit den Midden stand te verwijzen. Ook hij is bang, dat j de minister het verzoek zal afwijzen. De tijden zijn echter veranderd. De nood is hooger gestegen en daarvan is ook de re geering overtuigd. Het is dan ook ge- wenscht dat de Raad zich uitspreekt. Mo- gleijk dat een gunstige beslissing volgt. Na eenige discussie wordt het voorstel met de stemmen der A.R. en C.H. tegen, om alsnog verruiming van den verkoop op Zondag voor de geheele gemeente toe te staan, aangenomen. De geheele veror dening wordt met 13 tegen 2 stemmen aangenomen. De herziening der salarissen Daarna komt aan de orde een voorstel van de Bezuinigingscommissie tot herzie ning van de salarissen over de geheele linie. De heer Schalekamp heeft lof voor het werk der Commissie. Toch meent hij, dat niet de goede weg is gevolgd. B. en W. toch staan geheel naast deze zaak. De heer van Leeuwen sluit zich aan bij het werk der Commissie. Ook hij is van oordeel, dat niet de juiste weg is gevolgd. Hij vond het onjuist, B. en W. uit te schakelen. Het is wettelijk, dat de Commissie thans het voorstel bij den Raad heeft ingediend, maar even wettelijk is het thans voor te stellen, dat B. en W. alsnog prae-advies zullen uitbrengen. Hij stelt derhalve voor, het voorstel naar B. en W. te renvoyeeren om prae-advies. De heer Wildt Meijboom is verbaasd over dit voorstel, in het bijzonder over de houding van den heer Schalekamp, die zelf heeft voorgestemd, toen werd voorgesteld deze herziening bij de Bezuinigingscom missie te brengen. De heer Verloop meent, dat omtrent het overleg niet het volle licht heeft gesche nen door de beknoptheid der notulen. Het is daarom beter ofwel de zaak naar B. en W. te renvoyeeren of in een besloten zit ting een en nader nog eens te herzien. Per soneelszaken in het openbaar behandelen lijkt hem niet juist. De heer Boender zegt, dat een van de belangrijkste zaken aan de orde komt. B. en W. hebben indertijd zich verzet te gen salarisherziening. De Raad heeft dat toch doorgezet en dat is een fout geweest. Waarom zou men die fout niet herstellen. De heer Idenburg deelt de meening van den heer Wildt Meijboom. De burgemeester staat op het standpunt van den heer Idenburg. Het gaat niet aan deze zaak op de lange baan te schuiven. De behandeling is geloopen zooals de Raad wilde en bevredigend. Als men de zaak aan B. en W. in han den zou geven meent hij, dat de taak niet te aanvaarden is. Dat kost te veel tijd. Verder verzet hij zich tegen behandeling in besloten zitting. Na verdere discussie komt het voorstel van Leeuwen in stemming, en wordt aan genomen met 8 tegen 7 stemmen R.K., A.R. en S.DA..P.). Er vielen harde woorden Een verwarde discussie ontstaat hier na, waarbij de gemoederen zeer ver hit werden. De voorz. zegt zelfs, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat B. en W. komen met een verlaging van 10 pet., terwijl over en weer harde woorden val len. Tenslotte zegt de voorz. dat B. en W. voorstellen, de beraadslagingen te schor sen, om zich te kunnen beraden over de aan te nemen houding. Na geruimen tijd komen B. en W. terug, waarna de voorz. de vergadering heropent. Een vondst! Hij deelt mede, dat B. en W. aan de op dracht gevolg hebben gegeven en het ad vies van de Bezuinigingscommissie in zijn geheel aannemelijk achten. B. en W. ne men dit dus over. Hierna wordt de behandeling voortgezet. Daarna worden algemeene beschouwin gen gehouden, waaraan een groot deel der leden deelneemt. Daarbij wijst de heer Wildt Meijboom erop, dat het voorstel van de Commissie het gevolg is van vele besprekingen, van net gehouden overleg en van een compro mis tusschen alle 7 leden. Behoudens de kindertoeslag is het door all^n aanvaard. De beschouwingen worden geruimen tijd voortgezet, waarna de behandeling van de artikelen plaats heeft. Het eerste punt waarover gehandeld wordt is het voorstel om den vacantietoeslag in te trekken. De heeren Boender en van Leeuwen beplei ten krachtig handhaving. Het voorstel van de Commissie tot afschaffing wordt aan genomen. De door de Commissie voorgestelde sala rissen voor de diverse loongroepen van ambtenaren worden vervolgens na eenige discussie eveneens aangenomen. Bij de behandeling van de voorstellen omtrent salarissen van de arbeiders be pleit de heer Boender overneming van de voorstellen der organisaties. De heer van Leeuwen vindt het beter de diverse functionarissen niet in te dee- len, maar de indeeling te naken voor on geschoolden hulp-vaklieden en vaklieden met bijzondere bekwaamheid en verder aan B. en W. de indeeling in de groepen over te laten. Na langdurige discussie wordt dit voorstel aangenomen, nadat de heer Hendriks erop gewezen had, dat de laagst bezoldigden het meest getroffen worden. Wat de salarissen betreft bepleit de heer Hendriks ook overname van de voorstel len der organisaties en dient hiertoe een voorstel in. Het wordt verworpen met 11 tegen 4 stemmen. De kindertoeslag Het artikel betreffende het verleenen van kindertoelage vanaf het 3de kind lokt uitvoerige discussie uit. De heer van Leeuwen bepleit met klem het geven van 3 pet. toelage vanaf het 3de kind. De heer Schalekamp wil hetzelfde. Hij wijst op ongelijkheden bij ambtenaren i in Rijksdienst. De heer Wildt Meijboom zegt, dat als een normaal gezin wordt be- J schouwd een gezin met 3 kinderen. Hoe wel hij tegen kindertoelage is heeft hij mede kunnen gaan met een voorstel om bij het 4e kind een toelage te gaan geven. Daarbij heeft de Commissie de leeftijds grens verlengd van 14 op 18 jaar. De heer van der Stoel is het eens met den heer heer Meijboom. Na discussie wordt het voorstel van de commissie met 8 tegen 7 stemmen aange nomen. De overige artikelen lokten wei nig bespreking uit. De geheele verordening wordt tenslotte aangenomen Hierna wordt besloten, om een nieuw aangelegde straat langs de Kaswatering te noemen Dr. Mansveltkade, en voor de voorgevelrooilijn voor den Heerenweg te wijzigen. Daarna wordt de vergadering gesloten. UIT DE OMGEVING SASSENHEDVL B. V. L. In de zaal van „Het Bruine Paard" hield gisteravond de plaatselijke afdeeling van den B.V.L. een ledenverga dering, waarbij ook de dames waren uitge- noodigd. De voorzitter, dr. P. Le Grand, opende deze bijeenkomst met een wel komstwoord, in het bijzonder tot Generaal- Majoor H. Zeeman, Res.-Majoor J. P. Boots, de Geestelijkheid en alle aanwezigen, die in zoo grooten getale waren opgekomen. In telegramstijl geeft spr. nogmaals de werkzaamheden van den B.V.L. aan in het afgeloopen jaar en herdacht vervolgens het groote verlies dat het Koninklijk Huis heeft geleden. Na de eerste strophe gezon gen te hebben van het Wilhelmus met be geleiding door mevr. Berg-Rotteveel en den heer S. Rotteveel, werd overgegaan tot de installatie van het commissielid Kape laan K. J. Westerkamp. De voorzitter instal leerde met eenige hartelijke woorden Kap. Westerkamp en hoopt met hem dezelfde prettige samenwerking te mogen ondervin den als met zijn voorganger. Hierna werd door het damescomité, met aan 't hoofd mevr. de Bruyn, aan de afd. Sassenheim een vaandel aangeboden. Het vaandel is van zwart fluweel met het wapenschild als hoofdmotief; de woorden B.V.L. en datum van oprichting boven-aan. Aan een der zijden is een soort vlag ont worpen door K. v. Lierop alhier. De stok is geschonken door de Gebr. v. Breda, de be vestiging en foudraal door J. v. d. Meer. De voorzitter dankte het ijverig dames comité voor hun activiteit, getoond aan den B.V.L. Spr. hoopt, dat de B.VX.'ers zich achter dit symbool zullen scharen en de beteekenis ervan mogen begrijpen. De heer S. Eikelenboom is bereid gevonden als vaandeldrager te fungeeren. Hierna was het woord aan Generaal Zee man. Spr. zeide, dat wij er trotsch op kun nen zijn Nederlander te zijn. Spr. wees er op, hoe van ons kleine land zooveel groots is te vertellen op alle gebied, waaruit blijkt, dat wij steeds bovenaan staan. Hoeveel groote daden zijn reeds verricht en zullen nog verricht worden. Ten slotte wil spre ker laten uitkomen de grootheid in de een voud van ons vorstelijk huis en tot voor beeld stellen onze Koningin, als de echte Nederlandsche vrouw. Na de pauze werd het woord gevoerd door ds. Kuiper, die de B.V.L. als een bij zonder goed instituut beschouwt om de godsdienstige en maatschappelijke vrijheid te bewaren. Kapelaan Westerkamp komt hierna aan het woord. De B.VX. heeft een schoon doel: de bescherming van ons Vorstenhuis en de verhooging van de liefde voor ons Vorstenhuis. De geest, welke in de B.VX. heerscht is uiterst prettig. Spr. hoopt nog lang als commissielid te mogen meewer ken. De voorzitter dankte beide sprekers voor hun aanmoedigende woorden. Dan is het woord aan Majoor J. P. Boots voor het uitreiken der brevetten van Ko- ningschutters. Aan de 5 koningschutters met name A. J. M. C. v. Breda, W. Vis, J. v. d. Meer, N. Luchtigheid en J. Reeuwijk, werd een brevet aangeboden met medaille. Voor het hoogst aantal punten in 1934 ont ving v. Breda en medaille extra. Voorts werd aan 13 scherpschutters eveneens een brevet uitgereikt. Ten slotte werden door den voorzitter de prijzen van den schiet wedstrijd uitgereikt, benevens de medailles voor scherpschutter in 1934. Hierna sluiting onder dankzegging voor de gezellige bij eenkomst. STOMP WIJK. Staatspartij. De kolfbaan was eivol toen de voorzitter van de R.K. Kiesvereeni- ging „Kiesrecht is Kiesplicht", de heer A. L. v. Wijk, de vergadering opende en ver welkomde dan de zeereerw. heer Pastoor, Kap. Klaver, den wethouder v. d Bosch en de gemeenteraadsleden. Spreker wijdde eenige woorden aan de verkiezingen op 17 April a.s. en was er van overtuigd, dat Stompwijks Katholieken zich niet lieten vangen door de lokkende belofte van de N.S.B., maar trouw op de katholieken lijst zullen stemmen. De voorzitter wekte de kiezers op tot aandachtige lezing van de brochure „Ismaël, trekt op". De secr., de heer Jac. v. d. Zijden, brengt het jaarver slag uit. Het ledental is nagenoeg onver anderd gebleven. Uit het verslag van den penningmeester geven we de volgende cij fers: inkomsten met bati gsaldo van '33 295.29, uitgaven 166.75, alzoo een batig saldo van 128.54. De financieele commis sie verklaart de bescheiden van den pen ningmeester in orde bevonden te hebben. Door den heer Schader wordt een ver slag uitgebracht van de Statencentrale te Gouda. Aan de orde is dan de candidaatstelling voor den Gemeenteraad. De candidaten zijn, hier alphabetisch gerangschikt: J. C. v. d. Bosch (aftr.), J. Groene wegen, J. de Heij, W. Hoogeveen (aftr.), C. v. Leeuwen, J. H. L. v. d. Meer, H. Smits en A. Waayer (aftr.). He referendum zal gehouden wor den op 5 Mei. De verkiezing 6 Juni a.s. Voor de leden voor den Dubbelen Raad, welke bij enkele candidaatstelling zullen benoemd worden, mag de buurtschap 3 le den aanwijzen en een plaatsvervanger. De voorzitter verzoekt de leden eenige candi daten aan te bevelen. Door de vergadering worden aanbevolen de heeren Th. Schrader, Beekman, S. v. d. Salm, A. L. v. Wijk en H. Smits. Terwille van de kiezers vraagt de voor zitter de heeren of zij vóór of tegen ver- eeniging van Stompwijk en Vcur zijn. De heeren Beekman en Smits blijken tegen standers te zijn, de andere heeren wen schen hun oordeel op te schorten tot na be studeering der plannen. Bij de stemming werden gekozen tot leden van den Dubbe len Raad de heeren Th. Schrader, A. L. v. Wijk en Beekman, tot plaatsvervanger de heer -H. Smits. Na de rondvraag doet de voorzitter de mededeeling, dat de heer S. v .d. Salm heden 25 jaar bestuurslid is. Hij spreekt met zeer veel waardeering over het werk door S. v. d. Salm verricht. Met een verloting van huishoudelijke artikelen en bonnen voor levensmiddelen wordt de ver gadering gesloten. „Stille Omgang". Het bestuur van den Stillen Omgang maakt bekend, dat er een fonds opgericht is, zoodat ieder in de ge legenheid is om te sparen voor de jaar- lijksche bedevaart naar Amsterdam. De re geling is als volgt: le. Maandelijks wordt door een bode het- geld opgehaald en de contributiekaart afgestempeld. De contri butie is 20 cent per maand. 2e. Men kan ook meer sparen b.v. 2 X 20 cent, doch niet minder dan 20 cent per maand. 3e. Er wordt gedurende 10 maanden betaald, de maanden Dec. en Jan., welke toch al dure maanden zijn, vervallen. Aanmelding om als spaarder te worden ingeschreven wordt ingewacht bij de heeren C. v. d. Zijden Jz. en Joh. Havik, 't Bestuur rekent, dat zij door dit spaarfonds in te stellep voor velen groote uitgaven heeft onderschept en dat er velen zijn welke zich spoedig zullen op geven. VoetbaL Zondag werden op ons ter rein 2 wedstrijden gespeeld voor een lief dadig doel. Over de opbrengst hebben wij niet te klagen. Om 1 uur speelde ons 2e elf tal tegen ODI II, welke strijd door SNA met 40 werd gewonnen. In een competi tiewedstrijd te Leimuiden tusschen deze twee is het ongeluk gebeurd. De bezoekers, die nu Zondag deze twee elftallen hebben zien spelen, zullen toch zéker wel overtuigd zijn, dat het ongeluk niet door ruw spel kan gebeurd zijn. Enkele ODI-spelers heb ben den thuis liggenden patiënt bezocht. Om 2.30 uur speelde het le elftal van SNA tegen ODI I een faire strijd, welke door SNA werd gewonnen. De eindstand was 31. Zooals de belangstelling nu was moest het eigenlijk altijd zijn! De scheids rechter, de heer C. J. van Leeuwen, heeft deze wedstrijd zeer goed geleid. Wij hopen ODI in de competitie 't volgend jaar nog enkele malen te ontmoeten. Hoewel er op muziek gerekend was, moesten wij ons pu bliek teleurstellen daar de vergunning niet aanwezig was. Na den wedstrijd reikte de secretaris van SNA aan de beide aanvoer ders van ODI een herinneringsmedaille uit. Wü hopen, dat ook na deze wedstrijd de belangstelling bij het publiek voor onze sport mag blijven, en dat deze liefdadig heidswedstrijd tevens een goede propagan da wedstrijd moge geweest zijn. Dan heb ben wij ons doel in alle opzichten bereikt. Bezoekt daarom Zondag 24 Maart de wed strijd SNAMajella. Ondertrouwd: H. Roos en E. Wee ning. J. W. van Doorn en L. C. Geert- man. Overleden: J. H. van Gent, 51 jaar. TER-AAR. Boerenleenbank. Onder praesidium van den heer Joh. Rekelhof hield de Boe renleenbank „Langeraar" haar zevende al gemeene led en-jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Precies een half uur na het officieele aanvangsuur wordt de bijeenkomst geopend. Tot groote spijt van wel al de aanwezigen, deelt de voorz. mede, dat de heer Verbeeten, hoofd-inspecteur van de Centrale Bank, verhinderd is de aangekondigde lezing over „Het Landbouw- crediet" te houden. Uit het jaarverslag van den secr. stippen wij aan de vermeerdering van het ledental; de onderlinge samenwerking is goed te noe men. Door den kassier, den heer C. Hoo- gervorst Jac.zn., wordt het financieel ver slag uitgebracht. Na de cijfers van ont vangsten en uitgaven gehoord te hebben, krijgen we de balans, die luidt als volgt: Activa: Uitstaande voorschotten 62.840.38, tegoed in loopende rekening van leden 17.859.42, aandeelen Centrale Bank 700, aandeelen Boeren-Hypotheekbank 100. waarde roerende goederen 388.50, te vor deren rente voorschotten 2838.49, verlies 84.38. Passiva: Direct opvorderbare spaargelden 18.773.60, spaargelden met een jaar opzegging 1159.39, schuld in loo pende rekening aan leden 4639.46, schuld in loopende rekening aan de Centrale Bank 60.895.54, debiteuren reserve f 5000. De heer C. van Zaal, die aan de beurt was van periodieke aftreding als lid van den Raad van Toezicht, zag zich met alg. stemmen herkozen. Een wijziging van art. 7 van het Huishoudelijke Reglement, werd na voorlezing der gewijzigde redactie, goedgekeurd. Het betreft machtiging aan het bestuur voor het opnemen van zekere bedragen, in verschillende rekeningen. Bij de rondvraag drong de heer Hijdra aan op rente-verlaging, en vond het wen- schelijk, dat het bestuur bij de Centrale Bank een dergelijk voorstel indient ter be handeling op de algemeene vergadering. Aangenomen. Een zeer ingewikkelde stof bracht de heer C. v. Kessel ter berde, toen hij aan het bestuur vroeg, wat of haar opi nie was over de executie-wet. Diepe fi nancieele debatten werden ontketend, doch weinig positiefs kon worden medegedeeld. Het bestuur zal diligent zijn. Hierna slui ting. DE IUCHTR00VERS VAN H0ITIKA. 225. Ze liepen dezelfde lange onderaardsche gang weer terug en het ging nu gemakkelijker, omdat de gang naar zee afdaalde. Maar toen ze zoowat halverwege waren ge komen, hoorden ze geluiden achter zich. Zouden die rakkers ook hebben durven afdalen? Ik smeet ze nog wel een be- tooverde baard in hun gezicht, meende Piet. Vlug, achter die lange zuilen kunnen we ons verbergen. 226. Er liepen hen een paar schimmen voorbij en toen ze een eind verder waren, liet de bestuurder opeens zijn zak lantaarn branden. Vooruit, ze achterna, anders vernielen ze ons toestel nog. Allerlei woeste geluiden makende, liep het viertal hen na, zoodat de anderen van schrik naar de uit gang renden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10