Nazien van WOENSDAG 20 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 SPORT WANDELSPORT Kring voor Wandelsport Leiden en Omstreken. Op de algemeene vergadering van 9 Fe bruari 1935 is het marschprogramma als volgt samengesteld voor elke aangesloten vereeniging een marsch per jaar. 13 en 14 April Leidsche Sport Club Bloembollenmarschen. 27 April W. S. V. 't Kadetje Sassenheim bloembollenmarsch. 30 Mei D. O. S. Alphen a. d. Rijn. Juni Leidsche Politie Sport-Ver. Jubi- leummarsch. 14 en 15 Sept. Leidsche Wandel Sport- Vereeniging. Oct. Algemeene marsch der Kring. De reeds vermelde marsch der L. W. S. V. op 22 April vervalt hiermede. Leidsche Sport Club. De bloembollenmarschen der L. S. C. worden gehouden den 13en en 14en April, de start resp. 2.30 uur en 9.30 uur. De af stand bedraagt 30 K.M. hetwelk in zes uur moet worden volbracht. De route is in groote trekken als volgt: Rapenburg, Rijnsburger weg, Abspoelweg, Postbrug, Kweekerij 't Soldaatje, de Geest- weg, Noordwijk aan Zee, Boulevard, Bouw- lust, Rijnsburg, Oegstgeest, Oud Hortus- zicht. WIELRENNEN L.P.S.V.—STUDENTEN. Donderdagmiddag 2 uur speelt op het N.B.L.O.-terrein L.P.S.V. I versterkt tegen een Studenten-elftal, BILJARTEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „LUTO". De uitslag van den j.l. Maandag gespeel den nederlaag-wedstrijden van de Biljart- vereeniging „LUTO" uit Lisse tegen „De Oude Post" uit Sassenheim is als volgt: C. Th. Duivenvoorde (L.) 200 44 26 4.54 G. Zandbergen (O. P.) 82 44 10 1.86 G. C. Degger G. v. Diest 200 44 29 4.54 86 44 6 1.95 XVUe ZESDAAGSCHE VAN PARIJS. Gisteravond begonnen. Er was betrekkelijk veel publiek, toen gisteravond in het Velo d'Hiver te Parijs de voorwedstrijden begonnen als proloog voor den 17en Zesdaagsehen wielerwed strijd van Parijs. De voorwedstrijden bestonden uit een omnium om den prijs CodosRossi waar aan werd deelgenomen door 4 ploegen, elk van drie renners. De belangrijkste resultaten der voor- wedstrijden luidden: 500 Meter tegen het horloge: 1. Michard, 2. Gerardin, 3. Scherens, 4. Jezo. 4 K.M. individueel: 1. Ronsse, 2. Wambst, 3. Paillard, 4. Grassin. Achtervolging over 4 K.M.: 1. Pellis- sier, 2. Kaers, 3. Speicher, 4. Louviot. Sprint 1000 Meter: 1. Michard 15,2 sec. over de laatste ronde, 2. Gerardin, 3. Sche rens, 4. Jezo. 15 K.M. achter kleine motoren voor stayers: 1. Grassin, tijd 15 min. 9.4 sec., 2. Ronsse, 3. Wambst, 4. Paillard. 15 K.M. achter kleine motoren voor wegrenners: 1. Pellissier, 2. Kaers, 3. Speicher, 4. Louviot. De einduitslag luidde: 1. Ploeg Sche rensRonsseKaers 14 54 punt; 2. Ploeg MichardPaillardCh. Pellissier 15 pun ten; 3. Ploeg GerardinGrassinSpeicher 16 punten; 4. Ploeg JezoA. Wambst Louviot. Om kwart voor 11 uur begon met het voorstellen van de koppels en vooral de Fransche ploegen mochten een luid ap plaus in ontvangst nemen. Maar bovenal waren A. MagneLeducq favoriet, die enthousiast werden toegejuicht. Ook onze landgenooten Pijnenburg Wals werden hartelijk begroet. Om 11 uur precies gaf de bekende Fran sche vlieger Raymond Delmotte het sig naal voor vertrek en de volgende 15 kop pels kwamen in beweging: Pijnenburg Wals (Nederland), CharlierDeneef (Bel gië), van Vlockhovenvan Buggenhout (België), HillDempsey (Amerika), Lina- riDipaco (Italië), SchönLohmann (Duitschland), Jean AertsFalck Hansen (België-Denemarken), BouchardSamijn (Frankrijk-België), en de Fransche kop pels MagneLeducq, BroccardoGui/m- bretiere, LemoineDayen, G. Wambst Raynaud, GhouryFabre, IgnatDiot en CoupryPecquex. In het eerste half uur werd reeds dade lijk een goed gangetje ingezet doch ge jaagd werd er nog niet. Enkele premies werden er uitgeloofd en de grootste buit haalden hier natuurlijk de Fransche kop pels. Eerst tegen half 12 (Franschen tijd) kwam er meer beweging in het veld, de eerste tien sprint van dezen 17en Zes- daagschen wielerwedstrijd van Parijs zou den op dat moment aanvangen en de eer ste jachtpartijen ontketenen. Behalve om 1 uur des nachts zullen om 3 en 5 uur des middags en om 9 uur des avonds klassementssprints worden verre den, die van den middag bestaan uit vijf, die van den avond en den nacht van tien sprints. Alleen op dezen openingsavond werden om 12 uur Hollandsche tijd bij uitzondering tien sprints ingelegd, en wel met de puntentelling 6, 4, 2 en 1 voor res pectievelijk de eerste, de tweede, de derde en de vierde aankomende. „DE RIJNSTREEK". Donderdagavond o uur worden in café „Sportrust" de uitgestelde kampioenschap pen op hometrainers gehouden. Teneinde een vlugge afwerking te verzekeren wor den deelnemers en supporters verzocht tijdig aanwezig te zijn. WIELERBAAN „GOUDA". Op Zondag 24 Maart zullenop de wie lerbaan „Gouda" de openingswedstrijden plaats vinden. Er zullen sprint, achtervol ging en 80 K.M. koppelwedstrijd verreden worden met de volgende deelnemers: Pel- lenaars, Braspenninx, Haezendonkx, Ver- reyken, Slaats, Heslinga, De Bruykere, Verschoor, Riethoven, Matena, Van der Horst, Biesheuvel, Schonermark, Meinders, Kremers en Martens. A. v. Dijk 125 53 18 2.36 A. v. d. Wiel 101 53 10 1.90 A. Wassenaar 115 47 16 2.44 C. Guldemond 125 48 15 2.60 P. Half schepel 125 35 17 3.57 C. Zandbergen 83 35 10 2.37 „LUTO" 765 caramboles, „De Oude Post" 477 Caramboles. Alzoo heeft „LUTO" dezen wedstrijd met 288 car. gewonnen. Woensdag 20 Maart speelt „LUTO" tegen „DOS" uit Leiden. Donderdag 21 Maart finale van den 6 Ballenwedstrijd. Aanvang 8 uur precies. SCHIETEN SCHIETWEDSTRIJDEN DER B.VX. TE ALKEMADE. Gisteravond zijn onder leiding van de Plaatselijke Leiders der B.VX., de heeren Spierenburg (Roelofsarendsveen), ïterson (Nieuwe Wetering), Kinkel (Oude Wete ring), Bisschop (Rijpwetering) en v. d. Ploeg (Oud-Ade) de onderlinge schiet wedstrijden gehouden dezer 5 afdeelingen. De avond werd geopend door den heer H. M. Verhuist, verbonden aan het Vrijwillig Landstormkorps Vaartuigendienst, die met een korte toespraak een uiteenzetting gaf van het doel, etc. van dergelijke avonden. Daarna had de loting van de rangorde van het schieten plaats (elke afdeeling kwam uit met 5 personen). De einduitslagen waren: Rijpwetering 222 punten in het totaal; Nieuwe Wetering 220 punten; Roelofarends- veen 216 punten; Oude-Wetering 207 pun ten; Oud-Ade 202 punten. De wissel'beker, beschikbaar gesteld door den Hoog Edelachtb. Heer Mr. Peek, Bur gemeester der Geim. Alkemade, komt dus voor een jaar in het bezit van de afd. Rijp wetering, terwijl het geëmilleerd verguld zilveren kruis, geschonken door den Weled. Gestr. Heer Res. Kapt. v. Sp. D. La Rivière, en reeds hiervoren vermelden heer Ver hulst, van het V. L. K. Vaartuigendienst, definitief het eigendom werd van de afd. j Nieuw-Wetering. Bij deze wedstrijden waren nog aanwezig eenige heeren van de div. Plaatselijke Com- missiën; de heer Burgemeester was door ambtsbezigheden verhinderd, terwijl Res. Kapt. La Rivière zich had laten vertegen woordigen door den inleider van dezen schietavond. SCHERMEN DE LEIDSCHE SABELKAMPIOEN SCHAPPEN. Voor de goede orde meent het Bestuur van het Leidsch Scherm Comité nogmaals te moeten melden, dat de wedstrijden op Zaterdag as. 23 Maart om half drie aanvan gen in de gymnastiekzaal van de Gemeen teschool aan den Burgemeester Terwee weg DAMMEN NEDERLANDSCHE DAMBOND. 3e klasse Den Haag B. Gisteravond had een ontmoeting plaats tussohen de damclubs der beide Katwijken, voor den competitiewedstrijd van den Ned. Dambond, 3e klasse, district Den Haag B. De uitslag was als volgt: K.W.Z. I—K.D.C. I G. J. BouwmeesterL. de Haan 20 L. BrouwerG. J. de Vink 0-2 H. de Wit—J. Touw 0—2 W. DubbelaarJ. Th. Hlasteijn 20 J. PluimgraafA. Rijsdam (res.) 20 C. v. d. Plas—C. v; Veen 1—1 D. v. d. Plas (res.)T. v. Beelen 02 Y. de Wilt—D. de Best 2—0 G. J. HaasnootA. Wassenaar 20 J. C. AdmiraalM. v. d. Haak 20 Totaal 13—7 DE INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN (Vervolg) Leiden wint den equipe-schermwedstrijd op sabel, Delft eerste in het turnen De verdere uitslagen van den equipe wedstrijd op sabel luiden: UtrechtWageningen 54; Leiden Amsterdam 72; DelftWageningen 36; LeidenUtrecht 63. De totaal-uitslag luidt: 1. Leiden 4 gew. wedstr. 8 p., 26 gew. part.; 2. Utrecht resp. 3, 6 en 24; 3. Wageningen: 2, 4 en 20; 4. Amsterdam: 1, 2 en 13; 5. Delft: 0, 0 en 7. De turnwdestrij den hadden het volgen de resultaat: Kor pswedstri j den: Vereengingsprijs Delft 30154 p., 2. Utrecht 263 p., 3. Wageningen. Personeele wedstrijden: 1. Keiter (Delft) 239J4 p., 2. Van Hels- dingen (Delft) 23054 p., 3. Keiser (Delft) 230 p., 4. Hamaker (Utrecht) 221 p., 5. Herzberger (Utrecht) 21754 p., 6. Valeton (Delft) 20454 p., 7. Oeding (Wageningen) 18954 p., 8. Jolles (Utrecht) 182 p., 9. Blankhart Utrecht) 168 p., 10. Van Toete ren (Delft) 140 p., 11 Prinsen Geerling (Wageningen) 11954 p. Heden zijn de wed strijden voortgezet. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Zij die door werkzaamheden iets later zullen komen worden verzocht dit even schriftelijk te melden aan den heer L. Chr. Segaar, Witte Rozenstraat No. 25 te Leiden. SCHAATSENRIJDEN SONJA HENIE NAAR AMSTERDAM. Zij rijdt twee avonden- Berlijnsche ijshockeyploeg te gast Naar wij vernemen heeft de Noorsche wereldkampioene in het kunstrijden, Sonja Henie definitief de uitnoodiging om nog dit seizoen te Amsterdam voor de tweede maal te komen demonstreeren, aangeno men. Op Vrijdagavond 29 en Zaterdag avond 30 Maart zal men haar weer op de kunstijsbaan achter het Sportfondsenbad aan de Linniaeusstraat kunnen zien rijden en dansen. In November van het vorig jaar reed Sonja Henie te Amsterdam voor de eerste maal en zij oogstte toen een groot succes. Daar het programma toen zeer uitgebreid was kon haar niet veel tijd worden gege ven. Op 29 en 30 Maart zal zij echter vol op gelegenheid hebben de Nederlandsche schaatsen liefhebbers vah haar rijden te la ten genieten, o.a. zal de Noorsche rijdster de bekende dansen „Cariocca" en „De Stervende Zwaan" demonstreeren. Op beide avonden worden interessante ijshockeywedstrijden gehouden. Op Vrij dagavond 29 Maart speelt het Amster- damsche Ushocqeyteam, dat onlangs na spannenden strijd met 32 van Brussel verloor, tegen Berlijn. Op Zaterdagavond 30 Maart treedt het Nederlandsche Us- hockeyteam tegen Berlijn in het strijdperk. Deze laatste ontmoeting is vooral bedoeld als een oefenwedstrijd voor het nationale team, dat een week later te Brussel den landen wedstrijd BelgiëNederland moet spelen. Berlijn zal zijn beste ploeg naar Am sterdam sturen om tegen de beide Hol landsche teams uit te komen. De Amsterdamsche Kunstijsbaan is op Zondag 31 Maart voor het laatst geopend. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET AARTSBISDOM. Z.H-Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Enschede (H. Joseph) den weleerw. heer Th. van Wee, tot kapelaan te Huissen (O. L. Vr.) den weleerw. heer H. Th. A. Wouters; tot kapelaan te Zevenaar den weleer, heer F. W. J. Kolkman, tot kapelaan te Steenwij - kerwold den weleerw. heer W. H. Ch. M. Gerritsen en tot kapelaan te Geesteren den weleerw. heer J. H. Th. Velthuis. Dr. C. de Wilde SJ- Pater dr. C, de Wilde S.J„ leeraar aan het St. Aloysiuscollege en de Schola Ca rolina te 's-Gravenhage, die lijdende is aan longontsteking, is Dinsdagmorgen van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Frater Wigbertns van Zon. De eerw. frater Wigbertus van Zon te Reusel, examinator in Esperanto en be- kend propagandist voor deze hulptaal, is j gekozen tot ,Xinguakomitano" (lid van het Taaicomité) te Genève met 54 van de 77 uitgebrachte stemmen. Hiermede heeft fr. I Wigbertus van Zon zitting genomen in het j hoogste college der Internationale Esperan to Beweging. Te bevoegder plaatse wordt hierdoor zijn kunde en verdienste erkend. Dinsdagmorgen vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Te ongeveer half tien opende de voorzitter de vergadering, terwijl alle leden aanwezig waren, ook het nieuw toegelaten raadslid de heer J. de Groot, die door den heer van Veizen ter vergadering geleid, in handen van den voorzitter de voorgeschre ven eed en aflegde. Door den secretaris werden vervolgens de notulen der twee vorige vergaderingen gelezen en onveranderd vastgesteld, waar na de voorzitter mededeeling deed van de ingekomen stukken, w.o. de goedkeuring van de Kroon op de verordeningen tot hef fing van 200 opcenten op de hoofdsom der Personeele belasting en tot wijziging van het wettelijk tarief voor de heffing van per soneele belasting naar den grondslag bil jarten. Deze mededeelingen, alsmede van het besluit van Ged. Staten, waarbij het presentiegeld voor de raadsleden voor het bijwonen der vergadering is bepaald op 2.per vergadering en voor de commis sievergaderingen op 1.per lid per ver gadering, werden voor kennisgeving aan genomen. Niet aocoord ging de Raad met het besluit van Ged. Staten, waarbij de jaarwedden der wethouders zijn vastgesteld op 300 's jaars. De Raad had de vorige vergadering geadviseerd voor 350.zoo dat de heer Wessel verklaarde geen genoe gen met de beslissing van genoemd college te nemen en derhalve een voorstel deed om dan maar aan Ged. Staten te verzoeken om de gemeente in een hoogere klasse te plaat sen, waardoor die jaarwedden komen te staan op 400.zulks in verband met het feit dat in deze gemeente veel van de wet houders wordt gevergd in verband met de groote uitgestrektheid der gemeente. Het voorstel Wessel werd aangenomen met 7 tegen 2 stemmen (de heeren de Groot en Paardekooper)De wethouders onthielden zich van stemmen. Volgde mededeeling van een viertal ver slagen, ten aanzien waarvan besloten werd ze ter gemeente-secretarie voor de raads leden ter inzage neder te leggen. De elcctriciteitsprijs. Conform een voorstel van B. en W. werd besloten aan „de Hanze" in antwoord op een desbetreffend adres mededeeling te doen, dat B. en W. een onderhoud met de Directie der Sted. Fabrieken hebben gehad over verlaging van den électriciteitsprijs, waarbij werd gewezen op het feit dat het dubbel tarief voor klein-industrie inmiddels is verlaagd en de toezegging werd gedaan, dat met het afkeuren van huurkoopleidin gen soepelheid zal worden betracht. Op een verzoek van de Jeu om schadevergoeding van een stukgeslagen dorpel besloot de Raad afwijzend. Aan de orde was dan de herstemming over een voorstel Paardekooper om de be slissing te verdagen over het verzoek van J. Kool, inzake hypotheek woningbouw. De heer Paardekooper merkte op dat hü destijds dat verzoek had gedaan om eene overhaaste beslissing te voorkomen en dit voorstel nu geen effect meer sorteert, wes halve hij het introk. Eveneens werd ingetrokken de verorde ning tot heffing van 40 opcenten op de Vermogensbelasting, aangezien in de Wet houdende voorzieningen terzake van ge meentelijke kosten van werkloosheidszorg een bepaling voorkomt, dat de terzake gel dende verordening wordt toegepast als ware het getal opcenten van 50 tot 40 vermin derd. Besloten werd in de verordening veld wachters, die eindelijk de Koninklijke goed keuring heeft verkregen, nog een paar re dactiewijzigingen aan te brengen en het raadsbesluit inzake tijdelijke salariskor ting, ingaande 7 Februari j J. in te trekken. Het voorstel van B. en W. om de begroo ting 1934 ten aanzien van eenige posten te wijzigen ondervond tegenstand van den heer Meijdam, die er niet mede accoord kon gaan, dat de gemeente aan Leiden 200. zal betalen voor beschadiging van een elee- triciteitskabel bij het leggen van de gas leiding. Na eenige discussie werd met slechts de stem van wethouder de Graaf tegen, besloten die 200.af te voeren, terwijl aan B. en W. werd opgedragen met de Directie der Sted. Fabrieken terzake nogaals te onderhandelen, aangezien geens zins vaststaat, volgens de Raad, dat dit ka bel op de aangegeven wijze werd bescha digd. Het concept besluit werd vervolgens aldus gewijzigd vastgesteld. Na lange discussie werd vervolgens beslo ten om de beslissing aan te houden tot een volgende vergadering, omtrent de aanvra gen van de bijzondere schoolbesturen om toekenning van de voorschotten op de ge meentelijke vergoeding voor 1935, omdat inwilliging daarvan beteekent dat de straat belasting moet worden verdubbeld. De ver ordening op de heffing eener straattoelasting werd vervolgens opnieuw vastgesteld, even als de invorderingsverordening, met dien verstande dat aangaande het percentage in een volgende vergadering zal worden be sloten. Eveneens werd besloten om de be slissing aan te houden omtrent een voorstel van B. en W. bot wijziging der begrooting 1935, aangezien deze mede verband houdt met vorenbedoelde kwestie. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld op 423, met een totaal van 123 aanslagen. Tot leden der schattingscommissie wer den herbenoemd de 'heeren Wap, de Graaf, L. van der Zon en N. van den Akker. Woningbouw. Ten aanzien van een verzoek van M. van Leeuwen om hem alsnog bouwvergunning te verleenen voor 'een tweetal woningen op den hoek Rijngommerstraat besloot de Raad afwijzend, evenwel met uitnoodiging aan B. en W. om de gevraagde vergunning te verleenen. In 'behandeling kwam vervolgens het ver zoek van J. Kool te Voorschoten inzake hy potheek voor woningbouw aan den Schen- kelweg. In verband met dit verzoek was nog een adres ingekomen van J. Grossat en anderen om gunstig te beschikken en een verzoek van den R. K. Bouwvakarbeiders- bond om te willen bevorderen dat arbei ders uit Zoeterwoude te werk gesteld zou den worden. Het voorstel van B. en W. luidde om de gevraagde hypotheek te ver leenen. Alvorens over te gaan tot verdere behan deling stelde de voorzitter voor om in ge heime zitting te gaan, waartoe met alge meene stemmen werd besloten. Na ongeveer een half uur werd de openbare vergadering voortgezet en kwam in behandeling een voorstel van B. en W. om op het verzoek van Kool afwijzend te beschikken en de twee adressen voor kennisgeving aan te nemen. Aangeizen geen der leden meer het woord wenschte werd tot stemming overgegaan en werd met algemeene stem men het voorstel van B. en W. aangeno men. Hiermede is dus de woningbouw aan denen Schenkelweg, die zooveel stof heeft opgejaagd, van de baan. Ingewilligd werden vervolgens een ver- zoek van de Oudercommissie om een toe lage van 10.van de R. K. Ver. Wit- Gele Kruis om" een subsidie van 300 voor t.b.c.rbestrijding, terwijtl aan den autobus ondernemer D. een subsidie van 150 werd toegekend voor 1935, onder bepaling, dat hij, tegen billijke vergoeding, te betalen door de Posterijen, correspondentie van het hulppostkantoor te Zoertewoude, met bus- lichting op de Miening en aan den Vrou- wenweg, zal vervoeren naar Leiden post kantoor. Met 6 tegen 5 stemmen werd verworpen een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de afd. Lei den van de Christ. Ver. tot uitzending van kinderen naar vacantiekolonies. De heeren Meijdam, Wesse en de Groot, alsmede bei de wethouders stemden tegen. Het verzoek werd ingewilligd, zoodat beschikt kan wor den door die vereeniging over een maxi mum subsidie van 60. Conform een voorstel van B. en W. werd besloten, naar aanleiding van het jaarver slag der brandweer, om een weinig mate riaal aan te koopen. Afgewezen werd een verzoek van de Nat. Commissie tegen het alcoholisme om het aantal vergunningen en verloven in deze gemeente te verlagen. Hierna volgde rond vraag. En toen ik rechtop in m'n bed ging zitten, agent, nam de inbreker plotseling de vlocht. Dat snap ik, lady. (Smokehouse). DE LUCHTRQ0VERS VAN HOITIKA. 223. Al gauw hoorden ze dat ze achtervolgd werden. Alle maal de baarden achterstevoren! Hun vervolgers zagen iets erg vreemds: Een gezicht zonder oogen, neus of mond, maar met lange wapperende baarden, heelemaal behaard, en die vreemde wezens konden hard achteruit loopen! Dat was vast niet pluis. 224. Door bijgeloovige vrees bevangen liepen ze wat min der hard dan het plan was en dat werd de anderen hun redding. Ze wisten de opening weer te bereiken, een voor een lieten ze zich aan de wortol omlaag zakken en net toen de eerste achtervolger bij de opening kwam, vlo gen er vier toovenaarsbaarden uit het gat de lucht in.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10