zaterdag 16 maart 1935 de leidsche courant derde blad. - pag. 9 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND DE MISLUKTE OPSTAND IN GRIEKENLAND. VENIZELOS HEEFT DITMAAL OP HET VERKEERDE PAARD GEWED. SIMONS REIS EN HET WITBOEK. DE DUITSCHE MILITAIRE LUCHTMACHT. JAPANSCHE POLITIEK TOT GELEIDELIJKE OVERHEERSCHING VAN AZIE. Mislukt. De oude politieke rot Ve- nizelos heeft zich vergist; het spel van den opstand in Griekenland is verloren. Toen deze uitbrak en de rebellen terrein wonnen zoowel in het Noorden als in het Zuiden van Griekenland, ondanks de zege vierende verzekeringen van de regeering, dat zij (de regeering) den toestand vol maakt in handen had, gaf men Veni- zelos een goeden kans, juist omdat men wist, dat deze 70-jarige Grieksche staats man te geslepen en te geroutineerd in het vak was om zich in een avontuur te stor ten, dat kennelijk geen kans van zou hebben. Hij bleek zich evenwel toch vergist hebben, want toen de minister van oorlog, generaal Kondylis, de, zaken in Macedonië eens straf ging aanpakken, zaKte de revo lutie als bom-ijs in elkaar. De steden daar in het Noorden werden zonder slag of stoot heroverd en de leiders der rebellen verdwenen over de Bulgaarsche grens. Venizelos, ziende dat zijn getrouwen de beenen namen, verliet met de kruiser „Awerof" zijn geboorte-eiland Kreta en stelde zich eveneens in veiligheid op Ita- liaansch grondgebied. In een paar dagen was de zooveelste revolutie in Grieken land ineengestort, zonder -'eel bloedver gieten. Dit schijnen de Grieken derhalve gemeen te hebben met de Chineezen, die eveneens de zwaarste gevechten kunnen leveren zonder dat er één man sneuvelt. Venizelos bevindt zich weer voor de zooveelste maal in ballingschap en heeft zwaar dramatisch bij zijn vertrek ver klaard, dat hij nooit meer naar zijn vader land zal terugkeeren. Voor Griekenland is dat inderdaad het beste en gezien den hoogen leeftijd van den grijzen staatsman en rebel, lijkt het ook wel waarschijnlijk, vooral nu hij een echec heeft geleden, welke voor zijn presttige allerminst* voor- deelig kan worden genoemd. De oude Venizelos is altijd een avon turier in de politiek geweest, wat niet wegneemt, dat hij toch dikwijls een goe den kijk op den toestand heeft gehad. Zoo heeft hij b.v. Griekenland ertoe ge bracht, om in den wereldoorlog de zijde der geallieerdent te kiezen, omdat hij aan dien kant de overwinning verwachtte. Hij bleek goed gezien té hebben. Thans heeft zijn instinct hem in den steek gelaten en heeft hij op het verkeer de paard gewed. Venizelo's rol is uitge speeld. Simon en het Witboek. Zooals bekend heeft de publicatie van het Engel- sche Witboek op den vooravond van Si mons bezoek aan Berlijn de DuitschEn- gelsche verhouding plotseling zoozeer af gekoeld, dat Hitier er verkouden van is geworden. Het bezoek van Simon werd afgewimpeld en men vreesde, dat de in ternationale politieke bettrekkingen weer voor geruimen tijd in de war zouden zijn. Die vrees is gelukkig ongegrond geble ken, want over een goede week zullen Si mon en Eden werkelijk naar Berlijn ver trekken. Het is uitstel geworden en geen afstel. Inmiddels zullen weer een paar we ken verloopen zijn sinds Hitier verkou den werd en kan de booze bui weer ge zakt zijn. De heele affaire is een weder- zijdsche waarschuwing geweest om elkaar met voorzichtigheid te behandelen bij de a.s. besprekingen te Berlijn. Dat ook in Engelsche kringen gevoeld is, dat de uit latingen van het Witboek op z'n minst genomen ontactisch waren, is gebleken tijdens de dezer dagen gehouden debat ten in het Britsche Lagerhuis. Maar meer nog was men, vooral in socialistische en andere kringen van eenzijdige ontwape- naars, ontstemd over de zwenking der Engelsche regeering. Tot nu toe volgde Engeland een politiek van vertrouwen op internationale overeenkomsten; thans is men teruggekeerd tot de oude politiek van het machtsevenwicht. Men moet daar bij evenwel niet uit het oog verliezen, dat de moeilijkheden waarvoor het Britsche Rijk zich zoowel in Europa als in Oost- Azië geplaatst ziet, daar alle aanleiding toe gaven. De Japansche expansie in China, de herbewapening van Duitschland de geweldige ontwikkeling van 't luchtwa- pen in het algemeen en in enkele Euro- peesche landen in het bijzonder, de mis lukking van de ontwapeningsconferentie, en de voorloopige vlootbesprekingen, het falen van den Volkenbond in kwesties als die van Mandsjoekwo en den Gr an Chaco, het zijn alle feiten, waarvoor de regeering van een wereldrijk als het Britsche, welks belangen over de heele wereld verspreid zijn, en dat gevaar loopt, in elk conflict betrokken te worden, niet blind mag blij ven. Het moge waar zijn, dat deze regeering, die thans alarm slaat, zelf door haar wei felachtige houding mede aan verscheidene dier feiten schuldig is, zulks verhoogt on tegenzeggelijk haar verantwoordelijkheid, maar het brengt geen verandering in den stand van zaken van het oogenblik, een sterken steun levert aan den eisch tot uitbreiding van de luchtmacht en tot versterking van de veiligheidsmaatregelen tegen luchtaanvallen. Duitsche luchtvloot. Vooral de Duitsche herbewapening in de lucht heeft Engeland danig aan het schrikken bracht. Aanvankelijk geschiedde de stichting van de Duitsche militaire luchtmacht in't geheim: thans komt men er in Duitsch- lanji openlijk mee voor den dag. De „Diplomatisch Politische Korrespon- denz" schrijft: „De door Rijksminister Goering aangekondigde maatregelen, waar door een gedeelte der Duitsche luchtmacht een militair karakter krijgt, vormen een nieuwe schakel in de logische ontwikke ling, die van de ontwapeningsconferentie uitgaat. De besprekingen die aldaar en later bij het directe contact tusschen de groote mogendheden gevoerd werden, hebben stap voor stap een feitelijken toe stand geschapen, die tegenwoordig noch door Duitschland noch door de andere mogendheden geloochend kan worden". „Reeds het plan-MacDonald van 16 Maart 1933 voorziet in een vervallen van deel V van het Verdrag van Versailles. Dit is bij de latere onderhandelingen herhaal delijk onderstreept en gepreciseerd. De Duitsche rijkskanselier heeft in Mei 1933 in het kader van de verlangde 300.000 man voor het leger aanspraak gemaakt op een overeenkomstig aantal verdedigings vliegtuigen, waarbij hij afzag van bom menwerpers. Italië en Engeland hebben het principe van een Duitsche verdedi gingsluchtmacht reeds anderhalf jaar ge leden erkend. Dat de toenmalige voorwaar den voor Duitschlands afstand-doen van bommenwerpers op het oogenblik niet meer bestaan, is de schuld van de andere mogendheden. Het was immers de bedoe ling dat de bommenwerpers op grond van het plan-MacDonald binnen de twee jaar door alle mogendheden zouden worden af geschaft. In plaats daarvan hebben Enge land, Frankrijk, de Sovjet-Unie en de Ver- eenigde Staten bewapeningsprogramma's opgesteld, waarin de bommenwerpers een steeds grootere rol spelen. Het Engelsche Witboek heeft de deur toegedaan en iedere hoop op een ontwapening in de lucht ver nietigd, of wanneer men wil de definitie ve bevestiging gebracht, dat dergelijke verwachtingen reeds geruimen tijd uto pieën waren. Daardoor zijn ook voor Duitschland de voorwaarden voor zijn tij delijk afzien van dit wapen vervallen en zag het zich genoodzaakt, zijn voorberei dingsmaatregelen thans het definitieve ka rakter te geven, dat de in de geheele we reld bestaande toestanden vereischen". „Wanneer in het buitenland gezegd wordt, dat Duitschland zich op een oorlog voorbereidt en oorlogszuchtig is, omdat 't herbewapent, dan is dat weer het oude onderscheid tusschen „goede" en .boos aardige" staten, dat zijn klassieke uit drukking vindt in het dictaat van Versail les. Sedert dien had de wereld echter door haar ervaringen wijzer moeten zijn ge worden. Zoolang een gedeelte der buiten- landsche pers met verouderde Versailles- argumenten tegen Duitschland te keer gaat, wordt de voor succesvolle onderhan delingen noodzakelijke atmosfeer steeds weer gestoord. Het recht om den vader- landschen bodem te beveiligen, komt Duitschland evenzeer toe als den anderen naties en wanneer het van dit recht ge bruik maakt, doet het dat onder dezelfde moreele voorwaarden als ook zij. De vre delievende gezindheid van het Duitsche volk en zijn leiding is zoo vaak verkondigd en bewezen, dat daaraan niet meer te twijfelen valt". Jap an en China. Wij stipten reeds aan, dat Engeland te kampen heeft met moeilijkheden, ook in Oost-Azië. Sinds eenigen" tijd wijzen de berichten uit het Verre Oosten er n.L op, dat de Chineesche regeering meer en meer nei ging toont om toe te geven aan den druk van Japan om, zooals dat euphemistisch heet, over te gaan tot grooter samenwer king. Nanking voelt zich door de Wester - sche mogendheden, die wel volle sympa thie koesteren voor China, doch getoond hebben de sympathie niet in daden te kun nen of te willen omzetten, aan zijn lot overgelaten. Het beseft tevens de eigen militaire zwakheid tegenover den sterken Japanschen buurman, die bewezen heeft zoo noodig niet terug te schrikken voor 't nemen van krachtige maatregelen, indien hij dit voor de bereiking van zijn politieke doeleinden noodig acht. Daarbij komt, dat China gebukt gaat onder financieele moei lijkheden een chronische kwaal, welke echter in den laatsten tijd steeds grooter verhoudingen heeft aangenomen tengevol ge van de zilverpolitiek van de Vereenigde Staten, waardoor het Chineesche ruilmid del ernstig wordt bedreigd. Een en ander heeft tengevolge, dat Nan king geleidelijk in een toestand geraakt, waarin het, noodgedwongen, ontvankelij ker wordt voor de Japansche aanbiedingen tot hulpverleening. De Japansche politiek zou er uit den aard van de zaak ten zeerste mede gebaat zijn, indien Japan kon optreden als red der van China uit den financieelen nood. Immers, hoe meer het China weet te bin den aan financieele verplichtingen, des te grooter kans krijgt het om Nanking naar zijn hand te zetten. De Chineesche re geering is allerminst blind voor de geva ren, welke hier voor China verscholen lig gen. Zij geeft daarom de voorkeur aan een internationale leening-, waarbij Enge land, Amerika en Frankrijk gelijke rech ten en verplichtingen aanvaarden ali Japan. De vraag is echter of de Wester- sche mogendheden de politieke belangen zwaarder zullen laten wegen dan de financieele zijde van de historie. Krijgt Japan evenwel de overmacht in China, dan is het gedaan met het Negen- mogendeheden verdrag en met de belangen dezer mogendheden in China en is een stap verder gedaan op den weg, welke leidt tot Japans overheersching in Azië. HONIG 'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL 'N KLEIN I.V.CJ5.-PROGRAMMA. Het programma voor den I.V.C.B. is mor gen al bijzonder klein. In de eerste klasse West II slechts twee wedstrijden, waarbij nog één halve, n.1. DHLGraaf Willem. Deze wedstrijd werd reeds op 25 Novem ber gespeeld en eindigde toen in een 32 overwinning voor DHL. De Hagenaars pro testeerden echter, hetgeen tot gevolg heeft, dat 40 minuten van den wedstrijd overge speeld moeten worden met den stand 21 in het voordeel van Graaf Willem. Voor de Delftenaars, die de punten zoo brood- noodig hebben, is dit ongetwijfeld een tegenvaller en zij zullen zeker alle pogin gen in het werk stellen, om te trachten het verloren terrein te herwinnen. Of het zal gelukken? De tweede wedstrijd gaat tusschen Leo- nidas en -Spartaan. Weliswaar zijn beide clubs nog steeds niet veilig, doch 'n ver deeling der punten brengt Leonidas daar in ieder geval wel, terwijl Spartaan er voorloopig ook genoeg aan heeft. In de 2e klasse A is ingelascht de wed strijd Blauw ZwartSantpoort II. De Was- senaarsche club heeft nog kans op de tweede plaats, dus zal er van de Santpoort-reserven wel gewonnen worden. De B-afdeeling heeft eenige wijziging ondergaan doordatPFC zich uit de competite heeft teruggetrokken en alle door haar gespeelde wedstrijden zijn ver vallen. De stand is daardoor als volgt ge worden: Excelsior D.O.N.K. Celer Spartaan II Oliveo V.E.P. Gr. Floris f Lenig en Snel 2 47—21 22 4 34—23 17 3 23—19 13 6 25—30 10 5 20—24 9 8 23—36 7 5 15—15 6 6 12—31 6 De strijd om de laatste plaats is hier nog lang niet ten einde, zoodat we rustig nog enkele weken kunnen wachten. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Zuid I le klasse: CaesarRKONS; Kimbria—Sitt. Boys; KNV-RKWL; Vol hardingChevremont. Zuid II le klasse: KolpingWilhel- mina; SVBGennep. Oostleklasse: Vosta's Heerenberg. West I le klasse: VICVolendam; DEMDe Meer. West n le klasse: LeonidasSpar taan; DHLGraaf Willem (rest. 40 min.). West II 2e klasse A: Blauw Zwart Santpoort II. West n 2e klasse B: CelerÖliveo; Graaf FlorisExcelsior; Spartaan IIL. en Snel. VAN DE D.H.V.B.-VELDEN. De strijd om het kampioenschap in 3B. Het programma wordt thans bij de week kleiner. Hier en daar worden nog wat restjes afgewerkt, maar in verschillende afdeelingen vraagt het programma nog de volle aandacht. Het eerste is het geval in de 2e klasse B, waar Leiden n de kampioene NVC ont vangt en dus wel zal verliezen. Teylingen II, dat nog enkele punten noodig heeft om de laatste plaats te verlaten, zal het tegen de DOS-reserven niet gemakkelijk hebben, wijl de Veenders alles in het werk stellen om boven aan van de reserven-elftallen te blijven. SMC gaat op bezoek bij HBC III en kan daar winnen. In de 3e klasse B wordt de volle aandacht gevraagd voor den strijd inzake het kam pioenschap. Daarvoor zijn nog steeds drie gegadigden, n.l. R. W. D. 15 1 1 3 63—26 23 V. V. S. B. 14 10 2 2 46—18 22 Foreholte .13 8 4 1 37—18 20 Hierbij moet in de eerste plaats in aan merking genomen worden, dat Foreholte en RWD nog 'n afgebroken wedstrijd heb ben staan, waarbij de Leidenaars met 21 in het voordeel zijn, zoodat zij goede kans hebben op twee punten meer en Foreholte op twee verliespunten erbij. De beslissing over dezen wedstrijd laat wel lang op zich wachten. Het programma der drie kop- clubs is nog: RWD thuis: Foreholte en Steeds Hooger; uit Foreholte (21 voor RWD). VVSB thuis: Foreholte en ASC; uit Adolf Kolping en SNA. Foreholte thuis: RWD (21 voor RWD); uit: RWD, ASC, WSB en Majella. RWD en WSB hebben dus reeds met elkaar afgerekend. Foreholte ontmoet bei de concurrenten nog en morgen gaat de eerste strijd tegen WSB. De Bavo-men- schen hebben thuis wel de beste kansen. St. Bernardus krijgt bezoek van Steeds Hooger, wat een lastige partij voor de Rijndijkbewoners beteekent. Adolf Kolping tenslotte heeft 'n klein kansje om twee punten op DSC te ver overen. Mogen we beleefd verzoeken vooral van dezen wedstrijd het resultaat aan den uit- slagendienst op te geven. Adolf Kolping en ASC toch zijn beide zeer laksch te dien op zichte. Wij hopen, dat zij dit in de nog resteerende wedstrijden zullen goedmaken. In de 4de klasse A laat de beslissing in zake het kampioenschap nog even op zich wachten. ODI houdt de beste papieren, wijl zij in den gestaakten wedstrijd tegen K. Boys met 30 voor staat en de stand tus schen beide clubs nu is: O. D. I. 11 10 1 57—12 20 K. Boys 9 8 1 30—12 17 Morgen kan Kolping Boys winnen van DSV, daarna ook van AVB, doch de ge staakte wedstrijd zal de beslissing moeten brengen. FEUILLETON. HET GESLACHT PERIVALE Naar het Engelsch van Mrs. PATRICK McGILL. 3) Hij had goed gevonden, dat alle dingen in het huis bleven, hoewel ze hem toch eigenlijk toebehoorden en mevrouw Lo ring was zeer bewust blind gebleven voor dit minder prettige feit, omdat zij daardoor in staat was Chick, haar zieken jongen, al les te geven, wat hij noodig had. Chick was het grootste verdriet in haar leven. Vanaf zijn geboorte was hij ver lamd geweest en gedoemd zijn leven op een ligstoel door te brengen vanwaar hij moest toezien hoe zijn gezonde en levens lustige tweelingzusje alle spelletjes deed, waaraan hij zoo graag wilde, maar niet kon deelnemen. Chick was het kind, dat mevrouw Lo ring het meest na aan het hart lag en de voornaamste reden van haar toegenegen heid voor Max Reiss was, dat deze goed en vriendelijk voor den kleinen invalide was. Chick lag te bed en keek naar de vo gels, die voorbij het raam vlogen. Het was een van zijn slechte dagen en zijn moe der keek naar hem met hongerige, ver langende oogen, die de diepste diepten van alle menschelijke ellende gepeild schenen te hebben. „Zou Hetty nog lang wegblijven mam mie, en zou zij mij een nieuw prentenboek meebrengen?" vroeg Chick's dun, beverig kinderstemmetje. „Natuurlijk, lieveling", antwoordde zijn moeder, strekte de armen vanuit haar eigen bed en sloeg ze om de teere schoudertjes. Ingespannen luisterden zij of ze Hetty's voetstappen op de trap nog niet hoorde. Zjj verlangde naar haar dochter's thuis komst en aan den anderen kant.... hoe vreesde zij er voor! „Maar zij zal het wel doenzij moet het doen! Mijn kleine.... mijn eenige jon gen", mompelde de moeder, i,erwijl haar prachtige, eenigszins mate, blauwe oogen op Chick's volmaakt gevormd kinderge zichtje rustten. Ah! Eindelijk hoorde zij het geluid, waar op zij zoovele uren had liggen wachten! Hetty kwam de kamer binnen, stormde regelrecht op haar moeder af en omsloot het teere lichaam met haar krachtige, jon ge armen in een overmaat van liefde en teederheid. „Moedertje, je bent toch niet ziek? Maar dat moet wel, anders zou je niet in bed liggen! Wat is er?" riep Hetty met een angstige uitdrukking in haar oogen. „Mammie is erg ziek, Hetty", waagde Chick te zeggen, „en meneer Reiss heeft mij een locomotief gebracht, die net fluit als een echte!" Hetty keerde zich om, kuste haar kleine broertje en stelde haar moeder opnieuw dezelfde vraag. „Kom bij mij zitten, kind", fluisterde me vrouw Loring, die begon te praten om tijd te winnen en die op dat oogenblik liever iemand anders dan haar dochter in de oogen zag. „Zeg mij nu maar dadelijk, wat u hin dert, moedertje", zei Hetty, haar arm tee- der om de tengere schouders leggend. „Kom wat dichterbij: ik wil niet, dat Chick het hoort, voor het geval, dat hij iets zou kunnen begrijpen", fluisterde de vrouw met onrustige oogen naar haar zoontje kij- kena. Hetty drukte het uitgeteerde lichaam krampachtig tegen zich aan, als wilde zij alle jongen kracht daarin overbrengen. „Lieveling, de dokter zegt, dat ik niet lang meer te leven heb; ik heb deze vree- selijke ziekte nu al jaren lang en de opera tie en de vele pijnen hebben wij somtijds half gek gemaakt", begon mevrouw Lo ring met zwakke stem. Tranen welden op in Hetty's donkerblau we oogen en zij liefkoosde haar moeder zoo hartstochtelijk, dat zij haar pijn deed en ten slotte moest los laten. „Als ik nu maar alleen wist, dat jij en de kinderen verzorgd zijn, vooral mijn jon gen. Het arme kereltje zal niet in staat zijn om ooit de minste ontbering te lijden! Maar.... maarluister Hetty", en de zieke vrouw trok het goedblonde hoofdje naar zich toe met een plotselinge wilde kracht: „Wij hebben geen cent meer over! Geen cent! Ik geloof, dat ik erg dom en lichtzinnig geweest ben ik heb ook hee- lemaal geen verstand van geldzaken maar méneer Reiss was vanmorgen hier om met mij te spreken en heeft mij de waarheid vertelt." Mevrouw Loring's stem stierf weg in een onverstaanbaar gefluister. Hetty luisterde naar haar als in een droom, het gewicht van haar woorden nau- welijk begrijpende. Zij was nog niet veel meer dan een kind en wist eigenlijk nog niets van de we reld. Maar hoe onwetend zoo ook was, toch gaf de ernstige toon van haar moeder haar eenig begrip van den ernst der situatie en in een poging om haar te troosten zei zij opgewekt: „Ik zal-werken, moedertje, dag en nacht, zoodat u en de tweelingen geen gebrek zult hebben. Ik ben sterk, heel sterk en kan bijna zooveel doen als een man." Toen dacht zij aan wat zich juist bij ma dame Estelle had afgespeeld en hét hart zonk haar in de schoenen van angst. Hoe kon zij een andere betrekking vinden zon der getuigschrift, beschuldigd van dief stal? Er volgde een lange, pijnlijke stilte. Hetty zag, dat haar moeder nog iets op haar hart had dat zij haar nog iets wilde zeggen en zij was nieuwsgierig wat dit zijn kon. Toen het hooge woord er uit was, joeg het al het bloed uit haar frissche wangen en haar geheele natuur kwam in een wil den kartstochtelijken opstand tegen zulk een monsterlijk voorstel. „Meneer Reiss is zoo buitengewoon vrien delijk geweest hij houdt van Chick en zou alles voor hem willen doen en het schijnten het schijnt, dat hij jou lief heeft gehad vanaf het eerste oogenblik, dat hij je gezien heeft, toen je juist van school kwam, weet je nog wel?", klonken de zwakke, vleiende woorden der zieke vrouw die in haar angstig verlangen om haar jon gen te beschermen scheen te vergeten wat voor vreeselijks zij van haar dochter vroeg. „Maar.... maar.... moedertje. Meneer Reiss is een oude man, hij moet wel bijna vijftig zijn! En hij kan mij toch niet an ders dan als een kind beschouwen", pro testeerde Hetty zwakjes. „Weineen kindje, zoo oud is hij niet en het is toch een bekend feit, dat mannen van rijpere jaren jonge meisjes verkie zen boven vrouwen van hun eigen leef tijd. En gewoonlijk zijn het buitengewoon goede echtgenooten", antwoordde mevrouw Loring met haar lieve, zwakke stem, die zoo oneindig aandoenlijk en smeekend klonk. Hetty was van nature volgzaam en lief en een trouwer en oprechter karakter dan het hare bestond er niet; maar zij was jong en de jeugd is hardvochtig als zij haar idea- den bedreigd ziet. „O, moeder, je weet niet was je van mij' vraagt! Neen neen duizendmaal neen!" riep zij en vloog snikkend de ka mer uit. IV. De witte vleugelen van den dageraad wa ren reeds aan den hemel zichtbaar voordat Hetty in een korten onrustigen slaap haar blauwe oogen sloot. Die slaap zou eenige uren geduurd kun nen hebben, indien zij niet gewekt was geworden door het hevig verschrikte dienstmeisje, die haar smeekte onmiddellijk bij haar moeder te komen. „Zij doet zoo vreemd, juffrouw; ik weet niet wat ik er van denken moet. Kleine Dumpling kwam huilend bij mij in de ka mer en zei, dat haar mammie's mond bloédde." Maar eer het meisje haar zin voleindigd had, was Hetty al uit bed gesprongen. Zooals ze was, in haar nachtjapon en op bloote voeten vloog" zij over de gang en de trappen op, die naar haar moeder's slaap kamer leidden. Het licht was op en Dumpling, haar kleine zusje zat gehurkt op het bed naast haar moeder, die zij bijna verstikte onder haar kinderlijke liefkoozingen, terwijl zij ieder oogenblik met een tipje van het la ken een dun rood straaltje van haar moe der's lippen veegde. Hetty, die een cursus van Eerste Hulp had meegemaakt, zag onmiddellijk wat er aan de hand was en deed wat zij kon, tot dat de dokter, dien het meisje getelefo neerd had, kwam. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9