UIT DE OMGEVING ZATERDAG 16 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 DE „FLORA" TE HEEMSTEDE. De officieele catalogus. De catalogus, die door het Uitvoerend Comité is samengesteld, is inderdaad een boekwerk geworden, dat er in alle opzich ten wezen mag. Het is overzichtelijk en een gids voor ieder, die aandachtig de tallooze inzendingen en variëteiten wenscht te be- studeeren, onmisbaar. Het begin wordt gevormd door een se rie fotografiën van de vooraanstaande per sonen, die hun naam aan de tentoonstel ling hebben willen verbinden. Naast een foto van de Hooge Beschermvrouw, H. M. de Koningin, staat het portret van de Kroonprinses en dan volgen de portretten van de vijf eere-presidenten, de Zweedsche Gezant, deken van net diplomatieke corps, de ministers van buitenlandsche zaken, van economische zaken (die het van een voor woord vergezeld deed gaan), en van den minister van staat, commissaris der Konin gin in Zuid-Holland, en den Commissars der Koningin in Noord-Holland. Bij een in leidend woord staat het portret van den voorzitter van het Eere-comité Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van Heem stede. Met een artikel ..Welkom op Flora" opent het Uitvoerend Comité het tekstgedeelte, waarin allereerst voorkomen de samen stelling der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur en voorts een lijst van autoriteiten, die bereid zijn bevonden het Eere-comité voor Flora 1935 te vormen. Na eenige korte artikelen over de archi tectuur en den aanleg der tentoonstelling, als toelichting op de aldaar ingevoegde oriënteeringskaart, volgt dan de ruim 80 pagina's tellende catalogus der inzendingen op de vollegrondstentoonstelling. Van de 10-daagsche tentoonstellingen, die in het Bloemenpaleis eiken Vrijdag om de 14 dagen zullen worden geopend, ver schijnt op den opennigsdag een afzonder lijke catalogus, die in den „permanenten" catalogus wordt ingelegd. Van elke der bijna 1000 verschillende inzendingen bevat deze catalogus de vol ledige beschrijving. In de volgende rubrieken worden de verschillende dienstgebouwen met hun functies beschreven en ook in het kort de verkeersregeling vermeld, die aan de hand van een kaart van de omgeving van het terrein, den bezoekers den weg wijst. Aan de speciale filmvertooningen, de avondverlichting, de publiekwedstrijd der voorjaarstuinen enz. zijn speciale artikelen gewijd. Een aantal beschrijvingen van de aanwezige installaties en voorzieningen sluit dit hoofdstuk af. De volgende rubriek bevat 17 "rijk geïl lustreerde artikelen, waarin de voornaam ste geëxposeerde bloemen en planten door deskundigen zijn beschreven en van aan wijzingen voor de cultuur zijn voorzien. Aan de bezitters van dezen catalogus wordt hierdoor den dienst bewezen van blijvende voorlichting, over de vraag, die hen in hooge mate bezig zal houden: hoe pas ik in eigen omgeving met eigen mid delen het aanschouwde toe? De in- en uitwendige verzorging, waarin in aansluiting met het doel, dat met alles op Flora wordt beoogd, groote zorg is besleed, is een compliment voor de uitgeefster, die daarmee nogmaals getoond heeft berekend te zijn voor de veeleischende taak om in korten tijd een dergelijke uitgave te ver zorgen. LANDBOUW CRISIS-ORGANISATIE. Laatste afleveringen van runderen. Het lig in de bedoeling de laatste afle veringen van runderen aan de Nederland- sche Veehouderij centrale te doen plaats hebben in de week van 713 April. Rund veehouders, die tegen dien tijd het door hen te leveren aantal stuks rundvee niet geleverd hebben, worden geacht er de voorkeur aan te geven, dat het aantal kal veren, dat hun voor het jaar 1935 is toe gewezen, wordt verlaagd. Hetzelfde geldt voor rundveehouders, die een of meer run deren hebben geleverd, welke niet aan de voor levering gestelde eischen voldeden, en daarvoor in de plaats geen andere run deren hebben geleverd. Rundveehouders, die alsnog van de ge boden gelegenheid tot levering gebruik wenschen te maken, moeten de door hen te leveren runderen ten spoedigste en in elk geval voor 1 April a.s. op de gebrui kelijke wijze ter levering opgeven. Ook personen, die nog runderen, lijdende aan tuberculose of paratuberculose onder de vastgestelde voorwaarden wenschen te le veren, zullen deze voor den genoemden datum ter levering hebben op te geven. Heffing op boter. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 1 per K.G. INVOERRECHT VERSCHE PERZIKEN EN BLOEMKOOL. Ingediend.is een wetsontwerp tot perio dieke vrijstelling van invoerrecht voor versche perziken en voor bloemkool. In de memorie van toelichting wordt op gemerkt, dat ingevolge de handelsover eenkomst tusschen Nederland en Italië versche perziken gedurende het tijdvak van 15 Juni tot 15 September en bloem kool gedurende het tijdvak van 1 Decem ber tot 15 Maart van invoerrecht zijn vrij gesteld. Ten einde overeenkomstig de nota-wis seling tusschen de beide regeeringen voor- loopig uitvoering te geven aan het be paalde in genoemde overeenkomst, is bij Koninklijk Besluit van 15 November 1934 een en ander vastgesteld. Het bepaalde bij bedoeld besluit behoeft goedkeuring bij wet. Tevens zullen maatregelen genomen moeten worden opdat de bedoelde vrij stellingen ook voor den verderen duur van de handelsovereenkomst zullen gel den. Gelet op de mogelijkheid van op zegging van de handelsovereenkomst ver dient het naar de meening van de regee ring geen aanbeveling om de meerge noemde vrijstellingen in het tarief van in voerrechten op te nemen, doch bestaat er aanleiding een en ander bij afzonderlijke wet te regelen. CONFLICTEN IN HET BOUWBEDRIJF. Te Apeldoorn. In de gistermiddag te Apeldoorn ge houden conferentie van den Rijksbemidde- laar, mr. C. A. Josephus Jitta met de par tijen, betrokken bij het loonconflict in het bouwbedrijf, aldaar, is geen overeenstem ming bereikt, zoodat het zoo goed als ze ker is, dat Maandag a.s. te Apeldoorn on der de bouwvakarbeiders een staking zal uitbreken, zich uitstrekkende over 150 a 200 arbeiders. Te Rotterdam. De ledenvergadering van de afdeeling Rotterdam van den Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland heeft het be middelingsvoorstel van den rijksbemidde laar behandeld, en met bijna algemeene stemmen niet voor aanvaarding vatbaar verklaard. De vergadering meende, dat de toestand te Rotterdam van dien aard is, dat het uurloon van 67 ct., buiten medewerking van den Patroonsbond vostgesteld, niet kan worden betaald. De verwerping van het voorstel van den rijksbemiddelaar moet ook worden beschouwd als een uiting van teleurstel ling, welke echter ten deele voortvloeit uit een verkeerde beoordeeling van dit in stituut, hetwelk niet verder gaan kan dan bemiddeling. Besloten is dat alle leden zei hachter de patroons, waar wordt ge staakt, zullen stellen en dat alle leden ver plicht zijn dezelfde richtlijn te volgen en een uurloon van 62 ct. per uur te betalen. CONTINGENTEER ING VAN RIJWIELEN. In den laatsten tijd was er overmatige invoer uit Engeland. De contingenteering van den invoer van rijwielen, frames en onderdeelen van rij wielen omvat vier groepen. a. rijwielen, al dan niet voorzien van daaraan bevestgid toebehooren voor zoover dit bij een normaal 2- of 3-wielig rijwiel (transportrijwielen inbegrepen) behoort; b. frames, al of niet voorzien van ach tervork, achterspartbord en volledig trap- asstel, bracket-as (trap as), cranks, ket- tingkast en de bijbehoorende kogellagers en stof kap; c. rijwiel-onderdeelen; d. electrische rijwiellampen, waaronder wordt verstaan dynamo's, al of niet met reflectoren en toebehooren. Voor groep a is het percentage bepaald op 100 pet. van het aantal; voor groep 6 op 50 pet. van het aantal.voor groep c op 50 pet. van het gewicht en voor groep d op 50 pet. van het aantal. Deze contingenteering geldt voor 5 maan den, aanvangende 1 Maart. Als basisperiode is genomen het over eenkomstige tijdvak in 1934. Voorts is er een certificaat van oor sprong vereischt, doch niet van goederen, die voor 22 Maart ten invoer zijn verzon den. Voorts is geen invoervergunning ver eischt voor goederen, die voor 19 Maart ten rechtstreekschen invoer worden aan geboden. Naar ons voorts ter oore komt, zou de regeering tot dezen maatregel zijn overge gaan, omdat er in den laatsten tijd een overmatige invoer van rijwielen uit En geland te constateeren is. Wat de onderdeelen betreft, hier was het vooral de Japansche import, welke de Ne- derlandsche industrie zeer benadeelde. DE HYPOTHEEK-COMMISSIE. Naar wij vernemen is alsnog door den Minister van Economische Zaken benoemd tot lid van de hypotheek-commissie de heer mr. dr. G. van den Bergh te Amsterdam, die deze benoeming heeft aanvaard. Ir. F. B. S'JACOB. t Gisteren is in den ouderdom van ruim 84 jaren te Sta verden overleden de heer F. B. s'Jacob, burgemeester van Rotter dam van 1893 tot 1906. Afwikkeling achterstallige handelsvorde ringen op DuiËsche debiteuren. In de week van 11 tot en met 16 Maart 1935 is door De Nederlandsche Bank in to taal een bedrag van omstreeks R.M. 900.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deut sche Verrechnungskasse uitstaande vorde ringen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 75333 tot 75497. Het totale bedrag van de op het Sonder- uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het konto uitstaande posten die nog niet tot oogenblik omstreeks R.M. 61.— millioen. De Sonderkontoposten waarvoor koers- fixeering is verkregen, zijn hieronder be grepen. De termijn voor het aanvragen van koersfixeering is thans verstreken. 1 Richting-Verkeer Dit roode bord met witte streep bel ntj gesloten voor alle ver keer in deze richting HILLEGOM. Boerenleenbank. Gisteravond hield deze finantieele instelling haar jaarverga dering in Hotel Flora. De belangstelling was groot. De voorzitter van het bestuur, de heer G. H. Hermans, deelde mede, dat het voor de Bank een goed jaar is geweest. Bij de behandeling van de rekening en der Balans 1934 wordt eenige toelichting op de cijfers gegeven. Het blijkt, dat zoo wel het saldo der spaargelden als het tegoed der rekening-couranthouders in het afge- loopen jaar is toegenomen, terwijl de om zet met nog bijna 200.000 is gedaald tot thans 7.610.059.42. Het aantal posten is echter met ruim 1000 toegenomen. Wat be treft de winst over het afgeloopen jaar, deze bedraagt, na aftrek van alle afschrij vingen 10.181.10, zij wordt geheele gere serveerd. De balans wordt, op advies van de finantieele commissie, goedgekeurd. De aftredende leden van bestuur en Raad van Toezicht, de heeren J. R. A. van Lierop en W. van de Marei, worden met groote meer derheid van stemmen herkozen. Hierna sluiting. Geboren: Anna Sophie d. van A. Seis en S. C. Potman Brunhilde Margaretha Johanna Anna d. van A. Woltersdorf en M. Heinemann Wilhelmus Johannes z. van W. J. Koot en M. S. Warmerdam Michael Johannes Maria z. van N. A. Spruijt en J. H. van der Geest Anna d. van O. Zijlstra en M. Bakker. Gevestigd: J. Th. Bultink, Wilhel- minalaan 20 J. P. Evers, Meerstraat 10 A. N. Fangmann en gezin, Meerstraat 10 G. Foks, Loosterweg III 20 D. Guldemeester en gezin, Hoofdstraat 24 L. Jongkind, Weeresteinstraat 110 L. C. Kortekaas en gezin, Vinkenlaan 30 P. A.svan der Lans, Vossedwarsstraat 15 A./Meijboom, Krochtstraat 10 A. M. Mèritz, Wilhelminalaan 3 W. H. K. ^sselius en gezin, Leidschestraat 113 M. Weijers en gezin, Krochtstraat 24 A. F. Wilms Floet en gezin, Hoofdstraat 78 S. J. A. van Zuilen, Noorderlaan 14. Vertrokken: J. J. de Boer naar Oegstgeest H. A. Jonkheer naar Am sterdam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gemeenteraadsverkiezing. De eerste stemming voor de rangorde der definitieve lijst der gemeenteraadsverkiezing zal mor gen, Zondag 17 Maart plaats hebben. Can- didaten zijn (alphabetisch) M. C. v. d. Berg, H. W. Grimbergen, G. A. Ouwerling en J. C. Schrama. De eerste stemming zal bepa len wie als no. 1 op de definitieve lijst zal staan. De stemming zal plaats hebben na de Vroegmis tot 8.30 uur en na de Hoogmis tot 12.15 uur in de zaal naast het parochie huis. Veiling. Met de nadering van de lente gaat de aanvoer van winterproducten ver minderen. Dientengevolge wordt de aan voer thans van dien aard dat volgens het veilingbestuur voortaan met twee keer per week veilen kan worden volstaan. Men zie voor verdere mededeelingen hieromtrent de advertentie in dit blad. NOORDWIJKERHOUT. Been gebroken. Hoe gevaarlijk het is met een fiets uit een slop te komen rijden, hetwelk op den openbaren weg uitkomt, bleek toen Mej. B., wonende aan de Kerk straat, zulks gisteren deed. Toen zij met haar fiets goed en wel op den weg was werd zij door een fietser ondersteboven ge reden. Zij smakte tegen den grond en brak een been. Dr. Wösten verleende de genees kundige hulp. Middenstandsvereeniging. De R. K. Middenstandsvereeniging hield een leden- vegadering onder leiding van den heer H. J. Buschman. De vergadering was slechts matig bezocht. De voorzitter maakte be kend de verdeeling van de bestuursfuncties. Voorzitter is geworden de heer H. J. Busch man, secretaris de heer C. Geerlings. De voorzitter sprak daarna een woord tot den scheidenden voorzitter en secretaris en be dankte hen voor alles wat zij in het belang van de vereeniging hebben gedaan. De heer Mol, propagandist van het Hoofd bestuur, hield hierna een inleiding over de komende propagandamaand en zeide, dat er voor gezorgd moet worden, dat iedere mid denstander, die nog geen lid is. lid van zijn standsorganisatie dient te worden. Vervolgens werden eenige ingekomen stukken behandeld. Na de rondvraag dankte de heer P. P. van Denzen den voorzitter voor de afscheidswoorden tot hem gespro ken. Hierna werd de vergadering gesloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Gezien de nog steeds flinke aanvoer zijn de prijzen redelijk te noemen. We noteerden de volgende prijzen voor tulpen per dozijn: Bartigon f 0.20 f 0.26, Proff. Rauwenhoff f 0.17f 0 22, Flamingo f 0.09f 0.13, Prins van Oosten rijk f 0.12—f 0.18, Pelikaan f 0.16—f 0.20, Farncombe Sander f 0.17f 0.21, Gele Prins f 0.20f 0.25, Courone d'or f 0.18f 0 24, La Reine f 0.08f 0.12, William Pitt f 0.20 f 0.24, Prosperity f 0.08f 0.11, Murillo f 0.10—f 0.14, El Toreador f 0.19—f 0 23, Generaal de Wet f 0.21—f 0.25, William Copland f 0.18f 0.25, Peach Blossom f 0.18 f 0.21, Vuurbaak f 0.20—f 0.259, Elisa beth f 0.29—f 0.38, Electra f 0.19—f 0.23, Narcissen per bos f 0.06f 0.12, Hyacinthen per 100 f 1.50—f 3.10. TER AAR. Brandverzekering. In het café Hoo- gendijk werd de led en-j aar vergadering gehouden va^ de „Onderlinge Verzekering tegen brandschade", gevestigd alhier, on der voorzitterschap van den heer W. Hoogstraaten. De periodiek aftr. bestuurs leden H. J. Visser en Adr. Treur zagen zich herkozen terwijl in de vacature A. Kiebert werd benoemd de heer H. J. Vink, voor het rayon Rijnsaterwoude. De penningm., de heer H. v. d. Kroon, brengt nu het financieel verslag uit, waar aan wij het volgende ontleenen: het le dental is vermeerderd met 24 en bedraagt thans 540. De winst bedroeg na reservee ring van 1000.aan de reserve, 10419.63, hetgeen een uitkeering toeliet van 6 pet. aan de betaalde inleg en pre miegelden. Aan vaste goederen is verze kerd 3.130590.roerende goederen 2.795057.De staat van verlengingen der verschillende posten kon worden op gevangen door aanwinst van nieuwe pos ten, waardoor het verzekerd bedrag uit- i eindelijk vooruitging met 23085.De reserve bedraagt thans f 70419.De brandschade, die uitgekeerd is, bedraagt over het afgeloopen jaar 851.Het schriftelijk rapport van de commissie van controle wordt behandeld en goedgekeurd, waarna de penningm. voor z'n gehouden beheer wordt gedéchargeerd. Hierna slui ting. Geen huishondjes. Deze week heb ben weer één of meer honden achter ver schillende koppels schapen gejaagd, niet het gevolg, dat eenige dieren werden ver scheurd en een groot aantal gewond. Een ieder, die omtrent deze gevaarlijke hon den inlichtingen kan verschaffen, wende zich tot de politie. Het is te begrijpen, dat de betrokken landbouwers, gaarne een einde zagen gemaakt aan deze hoogst on aangename dure zaak. Vermelden wjj nog, dat het geval zich afspeelt in den Vier- Ambachtspolder. VOORHOUT. Veiling Kleinvee. Onder matige be langstelling werd deze keer een groot aan tal konijnen, kippen en duiven aangevoerd terwijl niet minder dan 30 nummers voor de vendu werden verhandeld. De konijnen gingen voor 0.401.50, de kippen brach ten op 0:40f 0.60; terwijl de duiven van 0.150.29 liepen. In z'n geheel was toch de handel vrij vlug. Boerenleenbank. Onder presidium van Dr. H. A. G. Bots, voorzitter van den Raad van Toezicht op de plaatselijke boeren leenbank, kwamen zeer velen naar deze druk bezochte jaarvergadering in het Pa rochiehuis. In indrukwekkende bewoordingen me moreerde spr. het tragisch verscheiden van het bestuurslid, wijlen den heer H. van der Laan, die vanaf de oprichting aan de Boerenleenbank alhier is verbonden ge weest. Hij is voor de Bank als lid van het bestuur, vooral in de moeilijke jaren waar in we thans leven, een steunpilaar ge weest en zal moeilijk kunnen worden ver vangen. Zijn heengaan wordt in deze krin gen zeer wel gevoeld, telkens wanneer zijn persoon en zijn adviezen ter vergadering gemist worden. De heer J. van den Berghe las hierop de notulen voor, welke onveranderd werden vastgesteld. Hierna was het woord aan de financieele commissie 1934, te weten de heeren War merdam, Spiereniburg en Van Leeuwen, die mededeelden dat zij na gehouden controle alles in goede orde hadden bevonden, waar na de voorzitter deze heeren dank bracht voor de genomen moeite. Vervolgens kwam in behandeling Reke ning en Balans over 1934. De heer P. M. Vest er, Kassier der Bank gaf bij de voor lezing der diverse posten de noodige en ge vraagde voorlichting. Begon de rekening met een kassaldo van 8269.49, ze eindigde met een kassaldo van 11.771.20. Aan spaargelden was ontvan gen 142.237.62, terwijl aan voorschotten was terugontvangen 2445.49. De ontvang sten in loopende rekening gaf een saldo aan van 565.030.75. Aan spaargelden werd te ruggegeven 150.029.36, aan voorschotten werd betaald 6106.terwijl de rekening Uitgaven in loopende rekening een saldo aangaf van 549.273.64. Het salaris van den f kassier tesamen met het bodeloon bedroeg ditmaal 1750.aan winst werd dit jaar op de reserve gebracht 2027.09, zoodat de rekening 1934 aan ontvangst- en uitgaaf zijde sloot met 735.102.50. Van de balans noemen we slechts het saldo der verschuldigde spaargelden ad 304.785.49 en het saldo der winst ad 1391.15. Met algemeene stemmen werden reke ning en balans zonder het maken van aan merkingen door de vergadering goedge keurd. Bestuursverkiezing. Wegens periodieke aftreding van de bestuursleden L. H. Prins en P. van Nouland, werd door de vergade ring gestemd. De heeren Van Kampen. G. J. van Rheenen en Van Werkhoven vorm den hierbij het stembureau. De heer L. H. Prins behaalde na eerste stemming 91 van de 102 stemmen, waarbij 3 blanco. De heer P. van den Nouland zag 80 van de 102 st. op zich vereenigd eveneens 3 st. blanco. Hierna volgde de verkiezing van een be stuurslid wegens overlijden van den heer H. van der Laan. Door het bestuur waren j candidaat gesteld in alphabetische volgorde j de heeren: 1. B. P. Schulte; 2. Joh. Warmer- dam Pzn.; 3. P. L. Warmerdam. De heer B. i P. Schulte behaalde hierbij 57 stemmen, no. 2 17 stemmen, no. 3 24 stemmen, terwjjl wederom 3 stemmen blanco werden uit- gebracht. I Voorts was het Dr. H. A. G. Bots als lid j j van den Raad van Toezicht, die aan de beurt I was om periodiek af te treden. Hij behaalde 95 van de 98 geldig uitgebrachte stemmen; I 13 stemmen waren blanco uitgebracht. In de financieel commissie 1935 werden I vervolgens benoemd de heeren G. K. Spie- I 1 renburg, G. van Leeuwen en J. Verdegaal, 1 die hun benoeming aanvaardden. De stem bureauleden werd dank gebracht voor de moeite aan deze vele stemmingen verbon den. Na rondvraag sluiting. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad- De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 21 Maart a.s. des nam. te half acht uur. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken en mededeelingen; 3. Verzoekschrift Holl. Mij van Landbouw; 4. Adressen Nat. Commissie tegen het Alcoholisme; 5. Op nieuw vaststelling verordening op de hef fing en invordering van een belasting op de honden; 6. Opnieuw vaststelling ver ordening op de heffing en invordering van begrafenisrechten; 7. Opnieuw vaststelling verordeningen op de heffing en invorde ring van schoolgeld; 8. Vaststelling compta bel besluit. Raadsverkiezing. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben de ver kiezing van de leden van den Raad bepaald op 5 Juni a.s. STOMP WIJK. Gemeenteraad. Woensdagavond te 7.30 uur komt de Raad der gemeente Stompwijk in openbare vergadering bij een. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel tot wijziging gemeentebegrooting 1935. 3. Benoeming Hoofdstembureau en stem- bureaux voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal, Pro vinciale Staten en der Gemeenteraad. 4. Vaststelling gemeentelijke vergoeding, be doeld in art. 101 L. O. Wet 1920 ten be hoeve der bijzondere scholen over 1931. 5. Vaststelling voorschotten gemeentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 L. O. Wet 1920 ten behoeve bijzondere lagere scholen over 1935. 6. Voorstel tot het aan gaan eener kasgeldleening. 7. Voorstel tot overname van grond i. v. m. de slootdem- ping langs den Westvlietweg. 8. Voorstel tot verhuur van het gymnastieklokaal der O. L. School aan den Westvlietweg. 9. Be zwaarschriften belastingen. 10. Suppletoir kohier straatbelasting 1934. 11. Verder voorkomende zaken. Hoe is dat nu mogelijk? Zondag naar het S.N.A.-terrein? Ja, waarom zou u niet gaan? Nou, ik ga toch nooit! Juist, omdat u nooit gaat, moet u Zon dag eens een begin maken met wel te gaan; en daar zijn verschillende redenen voor. Op de allereerste plaats doet u er een goed werk mee want.... Wat! Een goed werk om naar t voet ballen te gaan kijken? Hoe is dat nu mo gelijk? Zooals u weet, heeft eenige weken gele den bij een wedstrijd, welke gespeeld werd te Leimuiden tusschen SNA II en ODI II, door een ongelukkig toeval, een der spe lers van SNA zijn been gebroken. En zoo'n ongeluk kost geld, teveel voor de kas van SNA om zooiets te kunnen dragen. En toch wilden we er aan doeri wat er aan te doen was; en 't eenige geschikte middel leek ons: een liefdadigheidswedstrijd. ODI was zoo sportief om zich direct bereid te ver klaren om zonder vergoeding deze wed strijd te komen spelen. De opbrengst nu van de entrée's (we rekenen op heel wat, want iedereen die komt moet betalen, ook de donateurs) wordt gebruikt op de aller eerste plaats om de onkosten van zieken auto, dokter enz. te dekken en dan, wat er verder nog overschiet, wordt gegeven aan de speler, die zijn been gebroken heeft, om hem eenigszins tegemoet te komen in 't geen hij mist, doordat hij niet werken kan. Ziedaar ons doeL De wedstrijd wordt opgeluisterd met mu ziek. Het 2e elftal begint al om 1 uur tegen ODI II en pas om 2lA uur speelt 't le elftal van SNA tegen ODI I„ B. V. L. Geeft acht! In vereeniging met de afd. Leidschendam bestaat voor de afd. Stompwijk de gelegenheid een be zoek te brengen aan het Landstormhuis, neen, aan ons Landstormhuis in den Haag. Dit bezoek zal plaats hebben op Donderdag 21 Maart as. De deelnemers komen tegen of uiterlijk om 7 uur bijeen voor de R. K. Jongensschool, om vandaar gezamenlijk per fiets te vertrekken. In de nabijheid van 't Landstormhuis is gele genheid voor fietsenstalling. Enkelen onzer hebben prettige herinne ringen aan een vorig bezoek. Laten zij propagandisten zijn en zooveel mogelijk de B. V. L.-ers en leden van de Motor- dienst aansporen tot deelname. Uitnoodigingen worden niet verzonden. H.H. Leden der Plaatselijke Commissie worden derhalve beleefd verzocht, dit be richt als uitnoodiging te beschouwen. Van zelfsprekend wordt 't echter op hoogen prijs gesteld, indien deze heeren, voor zoo ver mogelijk, door hunne tegenwoordig heid en deelname, blijk geven van hun medeleven met onze Landstormers. VEUR. Gemeenteraad. Donderdagavond te 7.30 uur komt de Raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Be noeming Hoofdstembureau en Stembureau voor de verkiezing van leden der 2e Ka mer der Staten-Generaal, Provinciale Sta ten en' Gemeenteraad. 3. Vaststelling ge meentelijke vergoeding, bedoeld in art. 101 L. O. Wet 1920 ten behoeve der bij zondere lagere scholen over 1931. 4. Vast stelling voorschotten gemeentelijke ver goeding, overeenkomstig art. 101 L. O. Wet 1920 ten behoeve bijzondere lagere scholen voor 1935. 5. Voorstel tot aangaan eener kasgeldleening. 6. Verder voorko mende zaken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7