wh u\ i tRUAü 16 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT TIE.KUE. BLAD. KAli. 14 AfDEELING LEIDEN R. K DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeehngen te richten aan een der redactieleden: Mejuffrouw LAURA WERY, Pieterskerkkoorsteeg 15, Leiden; Zr. 1. VAN DEN ABEELEN. Willem de Zwijger laan 25, Oegstgeest; Mevr. FEHMERS—BOER KNOTTNERUS, Warmonderweg 37. VASTEN. „Wij beoogen niet de dingen, die men ziet, maar de dingen die men niet ziet, want de dingen die men ziet, zijn tijdelijk, maar de dingen die men niet ziet, zijn eeuwig". 2 Cor. 4 18. Dit moet de verklaring zijn van de vrij willige en blijde verloochening.der Christe nen in dezen vastentijd. Zich iets ontzeg gen met blijdschap, vrijwillig offers bren gen, eigen gemak en eigen rust gaarne vaarwel zeggen, als we daarmee anderen kunnen helpen. Iets doen voor menschen die ons niet sympathiek zijn, trachten onze boosheid of kribbigheid te onderdrukken, het zijn allemaal vastenoffertjes, die ons in nauwer contact brengen met God, we tende dat wat men niet ziet, eeuwig is en van oneindig veel meer waarde dan alle schatten die we ons hier op aarde kunnen verwerven. IvnSSIE NAAI-VEREENIGING „ST. FRANCISCUS XAVER1US". Jaarverslag over 1934. Uit vereenigingsoogpunt beschouwd was 1934 een goed jaar. Het aantal werkende leden breidde zich uit en ook meerdere dames zijn thuis voor ons missiewerk bezig. Voegen we hierbij de groote ijver van de werksters op onze clubavonden, dan is het geen wonder dat dit jaar het aantal werk stukken belangrijk grooter was dan het vorig jaar. Zooals bekend is de hoofdzaak en het doel van de vereeniging kleeding te naaien voor de Inlandsche bevolking. De dankbetuigingen van missionarissen en zusters zijn altijd buitengewoon groot en in den laatsten tijd wordt hier nog bij gevoegd: er is hier ook nog zoo'n groot gebrek aan Priesterkleeding, albe, kasuifel enz. Ook steeds ontvangen we brieven van directeuren van missiehuizen hier in Hol land om Priesterkleeding te willen maken, daar wegens de minder gunstige tijd en de steeds toenemende uitbreiding der Mis siegebieden hieraan een groot tekort is. Om aan deze dringende aanvrage te kunnen voldoen is in het begin des jaars een hand- werkclub opgericht. Deze stelt zich ten doel uitsluitend priestergoed en kleine para menten te maken; Donderdag om de 14 dagen komen de leden by elkaar des avonds te 8 uur en werken tot 10 uur en kunnen dan desgewenscht hun werk mee naar huis nemen. Velen uwer die onze tentoonstel ling hebben bezocht zullen wel gezien hebben aan de uitbreiding van de afdeeling priestergoed hoe de nieuwe jonge club al in volle actie is. Op 15 April werd door Dr. van Royen, Kruisheer, in het St. Jacob-gesticht een H. Mis van dankbaarheid opgedragen bij het herdenken van het 8-jarig bestaan der vereeniging. Zijneerw. hield een schoone toespraak tot opwekking voor ons missie werk en deed ons ook de eer aan mede aan te zitten aan het ontbijt dat na de H. Mis plaats had in het clubgebouw. Des avonds werd een lezing gehouden met licht beelden door Pater dr. Zuure over Midden- Afrika, die door een stampvolle zaal werd bijgewoond en voor de Missie vele vruchten in klinkende munt afwierp. De jaar lij ksche tentoonstelling werd ge houden op 19. 20 en 21 October in de kleine Stadsgehoorzaal. Bereidwillig verklaarde de nieuwbenoemde Geestelijk Adviseur Prof. Cleophas zich bereid deze te willen openen. Wat de resultaten betreft mogen we tevreden zijn hoewel de verwachtingen grooter waren omdat dit jaar. de tentoon stelling op de algemeene Missie-Zondag ge houden werd. Er werden 2 bestuurs- en 2 ledenverga deringen gehouden. In het bestuur kwam één vacature we gens het bedanken van Mevr. Witte welke tot heden toe nog niet is aangevuld. Een woord van dank aan allen die heb ben bijgedragen tot den bloei van onze ver eeniging en bevelen tevens opnieuw ons missiewerk in uwe belangstelling aan. Wij hebben U allen zoo noodig om ons werk te kunnen blijven voortzetten. Op de nieuwe handwerkclub willen wij hier even Uw aandacht vestigen. Dames die graag fijne handwerken doen, kunnen zich hier zoo verdienstelijk maken voor de Missie. Bij Mevr. Feld, Vischmarkt 6, zijn alle mogelijke inlichtingen te bekomen en kan men zich opgeven als lid. Moge de Gever van alles ook dit jaar wederom Zijn zegen schenken en veler harte bewegen ons missiewerk te steunen. Het bestuur. „SANCTA VERONICA". Wij beginnen met een vriendelijk ver zoek aan alle dames, die nog prikkaarten in haar bezit hebben, deze één dezer dagen te willen terugbrengen, natuurlijk 't liefst ..gehéél doorboord met prikken en gaten" want wij kunnen dezen winter véél geld voor de Stille Armen gebruiken, in ver band met de nog steeds stijgende werk- IMTERPAROCHIEELE loosheid. Er kan afgerekend worden bij Mevr. Pollmann, N. Rijn 1, of aan het Se cretariaat Mare 23. Ook op de Vrijdag avondzitting bovenzaal Vine, gebouw van 810 uur. Met vreugde kunnen wij melden dat wij op onze oproep in de vorige rubriek, twee naaimachines (waarvan één in bruikleen van de Missienaaiver.) hebben gekregen. Wij zijn uiterst tevreden over dit resultaat en danken de Geefsters nogmaals voor haar sympathieke daad. De Donderdagmiddagzitting van 7 Maart is ook weder druk bezocht geworden, veel goed is er ingebracht en tevens weer veel materiaal gehaald; wij zijn dankbaar voor zooveel belangstelling die uitsluitend den Stille Armen ten goede komt. Blijft U allen ons zóó helpen, opdat wij steeds meer nood kunnen leeningen. Jaarverslag over 1934. Dit jaar is wederom duidelijk gebleken, hoe noodzakelijk het was, dat deze onder- afdeeling van den R. K. Vrouwenbond werd gesticht. Wij hebben vele gezinnen van het aller- noodigste in kleeding kunnen voorzien en wy zijn dankbaar, ook iets te hebben bijge dragen, om de alom heerschende armoede te verlichten. Vooral in gevallen van stille armoede is het zoo'n voldoening de helpende hand te kunnen reiken! 't Is dikwijls voor ons zeer moeilijk en pijnlijk in zulke gezinnen binnen te dringen; er wordt met vragen tot 't uiterste gewacht. Voor groote gezin nen met een klein inkomen, bij wie aan 't koopen van onder- of bovengoed haast niet gedacht kon worden, was onze Veree niging meermalen een uitkomst! Door Presidente en Magazijnmeesteresse is er ontzettend veel werk verricht, omdat zij de gezinnen, die gevraagd hebben, na onderzoek, zelf bezoeken en daarna de kleeding uitdeelen. Een groote staf van medewerksters stond ons het geheele jaar ten dienste. Ie. De dames, die elke maand op de zit ting komen en altijd vol vuur aan 't werk zijn. 2e. Een groote schare van dames, die thuis voor ons werken, al dan niet met door ons verstrekt materiaal, en op zoo'n ma nier een groot aantal stuks kleeding ver vaardigden. Dat er onder deze dames moe ders zijn van 5 en 6 kinderen, die dagelijks een oogenblikje tijd weten te vinden om voor de stille armen te werken, mag hier niet onvermeld blijven. Een wóórd van groote waardeering en erkentelijkheid voor al deze daadwerkelij ke actie is hier zeker op zijn plaats. Er zijn dit jaar 775 stuks vervaardigd en wij hebben 270 suks cadeau ontvangen Totaal 1045 stuks. Uitgereikt werden 756 stuks, verdeeld over 54 gezinnen, waarvan er verschillen de meermalen geholpen zijn. Met de kasmiddelen ging het dit jaar niet zoo vlot als in 1933. Begonnen werd met een goed saldo van 1933, dat langzaam maar zeker opraakte aan materiaal, voor namelijk wol, katoen en flanel, e. d. voor de maandelijksche zittingen. In October begon onze Presidente met een inzamel-actie, door middel van prik kaarten, en deze actie bracht tot heden cir ca 100.op. 23 Dec. werd de jaarlijksche bloempjesdag gehouden met een resultaat van f 290. Een warme aanbeveling voor 1935 is ech ter niet overbodig en wij vertrouwen dan ook, dat onze Ver. in dezen moeilijken tijd uw aller medewerking moge ondervinden. Kas-overzicht: Saldo 1933 418.49, In komsten 1934 462.00 Ys, Totaal de somma van 880.49 y,. De uitgaven over 1934 be droegen 581.81 y*. Saldo 1934 298.68. In het Bestuur werd Prof. Cleophas tot G. A. benoemd, inplaats van Rector H. van der Ven. De functie van Penningmeesteresse werd waargenomen door Mevr. Pollmann; er hadden verder geen wijzigingen plaats. Met den oprechten dank aan allen, die ons financiëel in staat stelden, zooveel goeds te verrichten, moge dit verslag besloten wor den. Mevr. A. JONGMANS—WEENINK, le Magazijnmeesteresse. EM. AALDERS, Secretaresse. JAARVERSLAG RUSTFONDS. Op 1 Januari 1933 waren 18 leden lid van bovengenoemd fonds. In 1934 traden 17 nieuwe leden toe, 2 be dankten. Op kosten van het fonds werden in het afgeloopen jaar twee leden uitgezonden, waarvar. één voor 30, één voor 14 dagen. G. M. PEPERZAK, Adviseuze. GOEDKOOPE VOEDING. Hieronder vindt U afgedrukt het pro gramma voor de demonstraties van goede en goedkoope voeding. We kunnen dit zoo DE GROOTE PARADE. De bekeerling Frederik van Eeden heeft eens gezegd: De mensch is het grootst met gebogen hoofd en gevouwen handen. Daar ligt in stillen winternacht een we reldstad met uitgestorven pleinen en stra ten, waarop het leven der groot-stad speelt. Tweemaal per jaar vullen de straten zich in het nachtelijk uur; dan trekken de bid dende legerscharen door de hoofdstad. Men ziet geen politie te paard, geen mi litaire afzettingen; er wordt zelfs niets ge hoord dan een regelmatige stap op het as phalt. Daar gaan zy, de katholieke mannen van ons vaderland, biddend. De minnaars van de H. Eucharistie, vragend in diep geloof. De werkers en de lijders; de vaders en de zonen, de priesters en de leeken, God smee- kend om vrede en welvaart. Noem Ierland het land der Eucharistie, als ons volk zoo doorgaat zal ook weldra Holland een Eucharistisch volk hebben. In stillen winternacht promoveerde Am sterdam tot een roomsche Kathedraal, waarboven het firmament als koepel en de sterren als lichten en God zelf als Koning der wereld. Een groote schare biddend volk, de groo te parade voor Koning Christus. En deze parade eindigt met een massale uiting van geloof en liefde, de H. Communie in de ker ken, die de huizen zijn van Christus zelf. Daar zingt men een H. Misoffer, daar barst de jubel uit menschenharten, die loven de wondere krachtig der H. Eucharistie. De groote parade, de ppmarsch van een Koningsleger, dat is de Stille Omgang. En de oude van Eeden heeft gelijk; dan is ons volk het grootst. SEVERUS. NUMMER VIER. Als vierde en laatste devies geldt in het Kolpingsgezin de eensgezindheid. Dit is im- mers in volledige navolging van den leer j der H. Kerk, waar door alle eeuwen ge- leerd werd.de onderlinge liefde te toonen I door de eensgezindhend. Er kan toch zoo J heel gemakkelijk gewezen worden op theo- j retische liefde onder de christenen, een j liefde van woorden alleen. En Kolping heeft zijn vereeniging breed opgebouwd, zoodat patroon en arbeider eensgezindheid zouden kunnen doen blijken door daden. De geschiedenis herhaalt zich. Want het geen nu een kleine eeuw terug door een Kolping werd gepropageerd, door een mgr. von Ketteler werd uitgestippeld en later in Pauselijke Encyclieken als d e richtlijn is aangegeven, dat wordt nu gepropageerd door menschen, die zich het „denkende deel van de natie" noemen. Je moet maar bru taal ztfn om met andermans goede inzich ten te pronken. Eendrachtig samengaan is immers puur christendom. Eensgezindheid, dat allereerst in de Gez. Ver. Een sfeer van onderling en sterk ver trouwen moet er zijn, zonder pretentie van enkelingen. Ons werk levert vrucht door onderlinge waardeering van allen voor el kander. Geen afsnoepen van eer mopt er zijn, doch het bewustzijn dat alle leden met elkander hebben te dragen, de gemeen schappelijke eer van de vereeniging. Eendracht in het huisgezin, diep van op vatting en breed van uitvoering. Is het niet de echte roomsche sfeer, dat ouders met kinderen elkander beminnen, voor elkaar iets over hebben en toonen en eenheid te zijn? Waar de liefde woont zal eendracht heerschen; daar peinst geen vader en schreit geen moeder over een, die niet goed roomsch is; daar blijft de haat buiten de van harte aanbevelen en zouden willen, dat iedere huisvrouw of zy, die voor het koken moeten zorgen, daar een kykje gin gen nemen. Vooral degenen, die in dezen tijd zoo bijzonder spaarzaam met het huis houdgeld moeten omgaan, kunnen hier heel wat opdoen, zoodat ze zondpr minder voe ding wel minder geld zullen noodig heb ben. Blijft niet thuis, maar doet uw voor deel door te zien wat u hier leeren kunt. Tentoonstelling van goede en goedkoope voeding. 1. Kindervoeding. 2 Gewone voe ding (dagrantsoenen). 3. Nieuwere voeding. 4. Ziekenvoeding. De tentoonstelling is bijeengebracht door het Nationaal Reizend Museum voor ouders en opvoeders en wordt gehouden in de kleine zaal der Stadsgehoorzaal (ingang Aalmarkt). Geopend: Donderdag 21 Maart, 8.3010 uur; 9 uur nam. kook-demonstratie met toelichting. Vrijdag 22 Maart: 2.00—5.30 en 7.30—10 uur; 3, 4, 8 en 9 uur nam. kook-demonstra tie met toelichting. Zaterdag 23 Maart: 2.005.30 uur en 7.309.30 uur; 3, 4, 8 en 9 uur kook-de- monstratie en toelichting. Toegangsprijs 5 cent. Vrijdag- en Zater dagavond kosteloos. Kinderen zonder ge leide geen toegang. deur; daar bloeit de schoone bloem van heerlijk katholicisme. Eensgezindheid in de samenleving, die maatschappij heet. Neen christenmensch, droom u geen corporatieven staat, maar bouw er een. Door zelf volop christen te zijn en goede verstandhouding te bevorde ren tusschen de verschillende standen der samenleving. Waarom die waanwijsheid bij de een stand, waardoor anderen zich ge minacht voelen? Bouwen aan een betere samenleving wordt op den duur een paskwil, als de ka tholieken zelf niet begrijpen dat een dracht noodig is. En we weten maar al te goed, hoe er mee gespeeld wordt door men schen met kortzichtigheid, door menschen ook met goed inzicht, maar slap van wil. Eén is er, die lacht om dat versnipperen van krachten, die één is de vijand der Kerk, welke ons bespiedt in roode of rose gedaante, als vrij-metselaar, marxist, anti papist of neutraal vaderlander. Wie toch oogen heeft om te zien en ooren om te hoo- ren, hij weet den vijand actief. Eendracht, welke geen critiek uitsluit, of spitsvondigheden verzint om anderen sprakeloos te maken. Ziet, men klaagt niet ongegrond over de muffe lucht van cultu- reele, economische en sociale zaken. En wie daar leiding heeft te geven, die hoede zich voor zyn eigen ik, waardoor de toevoer van nieuwe en jonge ideeën onmogelijk kan worden. Want zuiver christendom is wel negentien eeuwen oud, maar ook modern. Welnu, de leiding der Kerk vraagt lee- kenapostolaat op de breede vlakte van so ciaal terrein. En of dat nu reikt tot beroep of charitas, tot opvoeding of politiek, we hebben den weg van de Kerk te volgen. Katholiciteit moge modern en radicaal zyn, zij eischt ook eendracht, omdat zij het is. En wie dat verwerpt, trapt op zijn eigen beginsel. Wat de kundige Kolping beitelde in zijn stichting moge dan ook gegrift blijven in Se harten van zijn Gezellen; want een dracht maakt macht. S. M. MAANDVERGADERING AFD. GEZELLEN. Maandagavond te kwart voor negen is de verplichte maandvergadering voor onze Gezellen. De Centraal-Praeses, rector H. v. d. Ven, houdt dien avond een inleiding. Tevens zal plaats hebben de verkiezin gen van commissarissen. Aftredend zyn: W. Boogers, P. Oostdam, St. Tetteroo, A.- F. v. Remundt en N. Bredeveld. Gekozen moe ten worden: 3 comm. voor de Petrus-paro chie; voor de parochie O. L. Vrouw Hemel- vaart-St. Joseph; 2. voor de par. Harte- brug; 1 voor de Leonardus-parochie. Zondagavond wordt de candidatenlijst in de zaal bevestigd. MEDEDEELINGEN. Zondagavond zal op eenvoudige wijze den verjaardacht herdacht worden van on zen vice-praeses. Veler opkomst is wen- schel ijk. De pandoerwedstrijd begint Zondagavond en zal 4 a 5 Zondagen duren. De deelne mers dragen zorg eiken Zondagavond pre sent te zijn. Inschrijven van nieuwe leden zal dit maal plaats hebben na de maandvergade ring, in de Praesidentskamer. De aspirant-Gezellen worden binnenkort opgeroepen voor de verplichte cursus. In Mei zal de installatie plaats hebben. Het Liebaard-kwartje wordt in de ko mende weken geind. Wie iets missen kan zal gaarne geven voor de eigen stichting, „De Liebaard". Dinsdagmorgen zeven uur wordt in de Leonardus-kerk de H. Mis opgedragen voor de leden der Gez. Ver. Wie eenigszins kan woont de Mis bij. Dinsdagavond, negen uur by eenkomst paladijnen. KOLPING BOYS. Hoe gaat het met onze elftallen? Het eerste elftal is nog steeds ongesla gen, 9 gespeelde wedstrijden 8 gewonnen en 1 gelijk. Nog 3 wedstrijden staan voor den boeg. Het is wel eigenaardig gegaan in de competitie; in vlug tempo werden de eer ste 7 wedstrijden gespeeld, zoodat de mo gelijkheid bestond om voor Nieuwjaar klaar te zijn. En thans.... 16 Maart zyn er nog drie wedstrijden te spelen. Door terrein-, weers- en andere omstandigheden werd er de laat ste maanden bijna niet gespeeld. Het tweede elftal is een zorgenkind; het zoet der overwinning fnocht het nog niet smaken. Te weinig routine en ook een beetje te weinig enthousiasme en saamhoo- righeid is daarvan wel de oorzaak. Ook de a-junioren, die nog een kans op de eerste plaats hebben, kunnen veel beter als tot heden. Wedstrijden als tegen Lei den a-jun. en St. Bernardus a-jun. hadden veel beter gekund. Volhouden Boys! De b-junioren speelden voor het eerst in de competitie en wisten reeds goede resul taten te behalen. Onvolledigheid maakte het echter niet gemakkelijk. Onvolledigheid.... ja dat is op het oogenblik de handicap voor onze club. We hebben momenteel, daa. enkele leden niet meer spelen, te veel leden voor drie, maar te weinig leden voor vier elftallen. Woensdagavond is het bestuursvergade ring waarop deze kwestie onder de oogen zal worden gezien, terwijl zeer binnenkort een ledenvergadering zal worden gehou den. Boys houdt moedig vol! Binnenkort gaan we weer eens een flin ke propaganda voor onze club op touw zet ten. Maar voor alles, een prettige verstand houding onder elkaar en gewerkt voor je club door trouwe opkomst bij wedstrijden, en enthousiast spel. Dan gaan wij vooruit! Nieuwe leden kunnen zich steeds opge- ven bij het bestuur of den huismeester Ge- zellenhuis, Rapenburg 52. KALENDER DER WEEK FEEST VAN DEN H. JOSEPH Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria, geen Credo. Prefatie v. cL Vasten. Laatste Evangelie v. cL Mis v. d. Vastendag. Kleur: Wit. In de Missen v d. Vastendag geen Glo ria, geen Credo. Laatste Evangelie van St. Jan. Kleur: Paars. ZONDAG, 17 Maart. Tweede Zondag v. d. Vasten. Mis: Reminiscere. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Gertrudis, Maagd. (Zie in het feesteigen v. h Bisdom; 3e v. d. H. Patricius. Credo. Laatste Evangeie van St. Jan. Kleur: Paars. Tot heiligheid heeft God ons geroepen. Om ons zeiven te heiligen moeten wij ons levensgedrag ondergeschikt maken aan Zijn heilige geboden. Wij kennen die (Epistel) maar onze gedachten, woorden en werken zijn er zoo menigmaal mee in strijd. Wij erkennen onze zonden in nede righeid en bidden den goeden en barm hartige God om vergiffenis (Introitus, Graduale, Tractua). Om bescherming van onze innerlijke en uiterlijke vermogens, bijzonder echter om zuivering van onze verbeelding en ons verstand (Gebed). Hij zal ons verhooren (Communio). Getroost willen wij ons ook de moeite geven ons verstand beschouwend te richten op Gods H. Wet, om door de beschouwing te ko men tot de daadwerkelijke beleving van de Wet Gods (Postcommunio). Dan zullen wy bezitten het ware geluk, zoodat de Vader van ons ook zal kunnen getuigen, dat wij Zijn welbeminde kinderen zyn. (Evangelie). MAANDAG, 18 Maart. Mis v. d. H. Cy- rillus van Jeruzalem, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar: In medio. 2e gebed v. d. Maandag in de 2de week v. d. Vasten. Credo. Of de Mis v. d. Maandag: Redime. 2e gebed v. d. H. Cyrillus. Van den H. Cyrillus bezitten wij nog vele geschriften over de christelijke ge loofsleer. Deze dateeren grootendeels uit den tijd, dat de heilige belast was met het onderricht der doopleerlingen. Tijdens zijn isschopsambt streed hij voortdurend tegen de loochening der Godheid van Christus, waardoor hij ballingschap heeft moeten verduren. DINSDAG, 19 Maart. Feestdag van den H. Joseph, Bruidegom der Allerheiligste Maagd. Mis: Justus. 2e gebed v. d. Dinsdag in de 2e week v. d. Vasten. Credo. Prefa tie v. d. H. Joseph. De Mis v. d. Dinsdag is niet geoorloofd. Van den H. Joseph, vandaag bijzonder vereerd als de bruidegom der Allerheilig ste Moeder Maagd, staat slechts in het H. Evangelie opgeteekend, dat hij „recht vaardig" was. 't Is weinig, maar het zegt alles. WOENSDAG, 20 Maart. Mis v. d. H. Wulfram, Bisschop en Belijder: Statuit (Zie in het Feesteigen v. h. Bisdom). 2e gebed v. d. Woensdag in de 2e week v. d. Vasten. Of de Mis v. d. Woensdag: Ne derelinquas. Door wijze en godsdienstige leermees ters onderwezen, is de heilige Wulfram gekozen tot bisschop van Sens. Na eenige jaren van trouwe vervulling zijner bis schoppelijke bediening, ging hij het H. Evangelie prediken aan de Friezen. Op het zien der wonderwerken van den hei lige bekeerden velen, ook de Friezenko ning Radboud, die echter op het laatste oogenblik voor zijn H. Doopsel, dat de H. Wulfram hem zou toedienen, zich te rugtrok en heiden bleef. DONDERDAG, 21 Maart. Mis v. d. H. Benedictus. Belijder: Os Justi. 2e gebed.v d Donderdag in de 2e week v. d. Vasten. Of de Mis v. d. Donderdag: Deus. 2e ge bed v. d. H. Benedictus. In een tijd van groote verwarring, waarin alles ten ondergang scheen ver oordeeld, wekte Gods voorzienigheid den H. Benedictus op, die, nog geen twintig jaar, in zijn kloosterstichting in het Ita- liaansche dal van Subiaco, een brand punt vestigt van bovennatuurlijke deugd. Na Benedictus' dood in 543 verspreidde de Benedictijner-Orde zich over bijna de geheele wereld, waardoor de groote, krachtige geest van Benedictus een heer lijke invloed uitoefende en aan de chris telijke beschaving weer nieuw leven werd ingestort. VRIJDAG, 22 Maart. Mis v. d. Vrijdag in de 2e week v. tL Vasten: Ego autem. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der heiligen); 3e Omnipotens (voor levenden en dooden). ZATERDAG. 23 Maart. Mis v. d. Zater dag in de 2e week v. d. Vasten: Lex Do- mini. Gebeden als gisteren; 4e voor den Paus. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRAN CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h Bisdom, behalve: ZONDAG, 2e gebed v. d. H. Patricius. MAANDAG, Mis v. d. Z. Salvator van Borta, Belijder: Justus. 2e gebed v. d. H. Cyrillus; 3e v. d. Maandag. WOENSDAG, Mis v. d. Z. Z. Joannes van Parma, Marcus van Monte-Gallo en Hippolytus Galantini, Belijders: Confitean- tur. 2e gebed v. d. Woensdag. VRIJDAG, Mis v. d. H. Benvenutus, Bis schop en Belijder: Sacerdotes. Gloria. 2e gebed v. d. Vrijdag. Amsterdam. ALB. M. KOK Pr.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14