STADS NIEUWS WOENSDAG IJ MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 verbindend verklarig van collectieve ar beidsovereenkomsten aan de steunregelin gen ten bate van de boerenbedrijven. In een groote antwoordrede heeft de M i- nister van Economische Z a k e n de sprekers beantwoord. Het was een voor treffelijke rede. die nog een bijzonder ge wicht ontleende aan het feit, dat de Mi nister een zeer gewichtige verklaring af legde in zake de vaste lasten, welke op de landbouwbedrijven rusten. De inhoud dezer verklaring kwam hierop neer, dat bij de groote bezuinigingswet, welke eerlang door de regeering zal worden ingediend, maat regelen tot verlaging van de vaste lasten zullen worden getroffen. Inmiddels had de minister heden twee koninklijke besluiten onderteekend, waarvan de strekking aeze is: dat bij onredelijke executie of faillisse ment de betrokkene zich kan wenden tot den minister, die de bevoegdheid krijgt om het geëxecuteerde of overgedragen land bouwbedrijf aan de steun te onttrekken; waardoor die practisch waardeloos wordt. De minister zal zich hierbij doen advisee- ren door eene commissie van juristen en landbouwdeskundigen. Oud-minister Don- ner heeft het voorzitterschap dezer com missie aanvaard. Deze mededeeling toont aan, dat de katholieke staatspartij ook bij hare aandrang tot regeling van het pro bleem der vaste lasten een snel succes heeft bereikt. Aan de verdere lede van den minister ontleenen wij de volgende punten: Op de eerste plaats kreeg de heer Ame- link een uitvoerig antwoord op zijne vra gen inzake het optreden van dommee Kersten. Deze heer blijkt zich buitenge woon grondig te hebben geblameerd. Let terlijk geen enkel punt, dat door hem werd beweerd blijkt op waarheid te berusten. Om een paar voorbeelden te noemen: de heer Kersten had gezegd, dat millioenen blikken blikvleesch waren vernietigd. In werkelijkheid echter zijn er op de 986000 12318 tengevolge van zeer scherpe keuring vernietigd, dat is dus een en derde per dui- zend. Ook had de heer Kersten gezegd, dat j veel van deze blikken waren verbrand. Ik moet helaas erkennen, zeide de minister, dat dit juist is: er zijn n.l. bij een pakhuis- brand te Rotterdam 1600 van deze bussen in vlammen opgegaan. Een homeriscn ge lach steeg op, toen de minster zonder een spier te vertrekken deze mededeeling deed. Het heffen van graanrechten in plaats van de tegenwoordige steun werd door de mi nister onder aanvoering van een uitgebreid cijfermateriaal als ondoelmatig afgewezen. Het overleg met de organisaties heeft door de centralisatie niet geleden, en zal in de toekomst nog beter worden geregeld. Sla gers en middenstanders hebben geen scnade doch voordeel van de distributie van blik vleesch, omdat hiervan alleen menschen genieten, die anders geen vleesch zouden eten. De kleine boeren zullen er beter op worden, als de thans in gang zijnde teelt beperking uitwerkt; omdat zij minder hoe ven te beperken dan anderen. In de loon- verhoudingen wil de minister vooralsnog niet ingrijpen. Een andere dan opportunis tische politiek is niet mogelijk; omdat de weg moet worden opengehouden, om, als de huidige ontwikkeling duidelijk wordt, die richting in te slaan, welke voor ons volkshuishouden de beste zal blijken. Heden kwamen de afdeelingen der Be grooting aan de orde. De Boskoopsche Bloemententoonstelling Eerste Kamer Ingekomen zijn de geloofsbrieven van het nieuwgekozen lid mr. C. Kolff (vaca ture-de Vos van Steen wijk). Ze worden in handen gesteld van een commissie van onderzoek. Aan de orde zijn verschillende wets ontwerpen o.a. tot regeling van den in voer van lint, band en veters zonder rub ber, voor zooveel niet van wol en halfwol, alsmede van elastiekband en koordelas- tiek; regeling van den invoer van alle brood en alle deeg. De vergadering wordt te 8.40 uur ver daagd tot heden elf uur. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Theologie de heer J. de Graaf (cum laude), Leiden; candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de, letter L mej. M. Franzen, Dordrecht. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent mej. A. J. N. v. d. Slaat, Schiedam, mej. J. R. C. v. d. Heuvel, den Haag. WILT U IETS WETEN? Vraag: inzake kostgeld voor een dienstbode wanneer meneer en mevrouw op reis gaan. Antwoord: Het dienstmeisje heeft recht op kostgeld, 0.75 a 1.per dag, ook over de afgeloopen weken. Van 10 - 24 AprÜ Zaterdag j.l. kwam op uitnoodiging van het bestuur van de Bloemententoonstelling Boskoop de pers bijeen in het gebouw Flora, teneinde eenige nadere bijzonder heden te vernemen ovev de m April te houden Bloemententoonstelling. De voorz., de heer v. Straaten v. Nes, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen en dankte voor de groote opkomst van de pers, welke voor Boskoop altijd zoo'n groote steun is. Op de eerste plaats maakte spreker dui delijk, hoe het kwam dat de tentoonstel ling in Boskoop samenvalt met die van Heemstede. In 1932 had spreker in Haarlem aan den heer Krelage de belofte gedaan om in 1935 geen tentoonstelling te houden in Boskoop en was het plan gemaakt om deze te hou den in 1934, Tevens had spreker echter ook in den Haag een belofte gedaan aan het Dep. v. Waterstaat en aan de Spoorwegen om, zoodra de spoorlijn GoudaBoskoop Alphen a. d. Rijn geopend was en het ge bouw Flora klaar zou zijn een tentoonstel ling te houden. Aanvankelijk zou in het najaar 1933 deze spoorlijn geopend worden, hetgeen door bijzondere omstandigheden echter eerst in het najaar 1934 geschiedde, zoodat ook de tentoonstelling later viel. De keus was nu tusschen de beloften gedaan aan Haarlem en aan het Dep. v. Waterstaat en de spoor wegen. Het is duidelijk, dat de belofte aan de laatsten gedaan, werd gekozen. Volgens spr. neemt Haarlem dit kwalijk, omdat „Bloembollencultuur' niet op de hoogte is van de reden waarom wel die belofte aan het Dep. v. Waterstaat is gehouden en niet die aan Haarlem gedaan. Er is echter geen sprake van boos opzet, maar alleen van een noodgedwongen be lofte. Spr. meent, dat het samenvallen van deze twee tentoonstellingen een voordeel is, zoowel voor Haarlem als voor Boskoop, daar de jury-leden hetzelfde zijn en er slechts 2 of 3 bedankt hebben, terwijl ook bij twee tentoonstellingen meer buiten- landsche bezoekers zijn te verwachten. Bovendien was de stichting van het Per manente Tentoonstellingsgebouw aanlei ding voor deze tentoonstelling, en daar dit in 1935 pas geopend is, moest deze tentoon stelling in 1935 gehouden worden. Voorts deelde de heer v Straaten v. Nes nog mede, dat het een tentoonstelling van bijzonder karakter wordt, daar een kaal stuk weiland geheel in een bosch veran dert wordt, waarvoor uit de Veluwe groote sparren van 7 tot 8 M„ welke door hemzelf en den heer H. Struve (die de teekening ontworpen heeft) zijn uitgezocht, zullen worden overgebracht naar Boskoop. De opzet van de tentoonstelling is: te toonen hoe het Boskoopsch materiaal ge bruikt moet worden en hoe schitterend het uitkomt als onderbeplanting in een bosch. Vanuit de groote zaal in het hoofdge bouw krijgt men een overzicht over de ge il eele tentoonstelling. In het bosch zelf, dat heuvelachtig ge maakt wordt, is een vijver en een klein boerderijtje, waarin enkele meisjes in Gel de rsche kleederdracht zullen zijn. •Het geheel is zoo landelijk mogelijk met rustige plekjes, welke verkregen worden door niet te opvallende onderbeplanting. De grond bedekking van het bosch is geheel mos, terwijl de paden niet begrind zullen worden om geheel overeenkomstig het ka rakter van de tentoonstelling te blijven. De beplanting zal hoofdzakelijk bestaan uit Rhododendrons, Azalea's, Magnolia's, Glycines en Coniferen enz., terwijl alles vervroegd zal worden, waarvoor men reeds lang bezig is in de kassen. In de boomen zullen verschillende lich ten opgehangen worden, waardoor er een getemperd licht komt, dat de aantrekke lijkheid zal verhoogen. Het bosch zelf zal uitsluitend beplant worden door Boskoopers, terwijl in het hoofdgebouw de nieuwigheden komen, welke uit alle landen ingezonden kunnen worden, en waarbij reeds inzendingen zijn uit Duitschland, Frankrijk en Denemarken. Van de Ned. Spoorwegen is de toezeg ging gekomen om het beste materiaal te ge ven, dat beschikbaar is, n.l. de Dieseltrei- nen, welke gedurende de tentoonstelling op de lijn GoudaAlphen a. d. Rijn zullen loopen. De tentoonstelling zal dagelijksch ge opend zijn van 10 tot 11 uur, de toegangs prijzen zijn van 106 uur 0.60, van 7 11 uur ƒ0.50 en op 10 April ƒ1. Gedurende de tentoonstelling is er op het tentoonstellingsterrein een compleet Post-, Telegraaf- en Telefoon-kantoor. Moge deze tentoonstelling Boskoop, dat onder de druk staat van de malaise, weer op doen leven. De kracht en de energie is er. Deze tentoonstelling mag dus niet falen om den ouden naam en roem van 1911 en 1913 aan Boskoop terug te geven. BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Maart 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt Hoogste barometerst.: 780.8 te Nordoyan. Laagste barometerst.: 761.7 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 14 Maart: Matige tot zwakke, Oostelijke wind. vooral in het Zuiden toenemende bewol king, weinig of geen neerslag in het Noor den, in het Zuiden droog weer, des nachts iets zachter, waarschijnlijk kou der overdag. De hooge druk over Scandinavië nam een weinig in beteekenis af, nabij IJsland pas seerde gisteren een daalgebied; na een korte stijging van den barometer maakt zich aldaar in het Zuid-Oosten een nieuwe storing merkbaar. Overigens is in de druk- verdeeling weinig verandering gekomen. Het weer is meest rustig. Hier en daar komt wat morgennevel voor, in Duitsch land is de bewolking toegenomen, in het Oosten valt eenige motregen. Ook in het Noorden van ons land was het hedenmor gen betrokken, het is waarschijnlijk, dat de vochtige luchtmassa's uit het Oosten ten onzent ook verdere toenemende bewolking en dus daling van de dagtemperaturen zul len veroorzaken. De nacht en de ochtend zullen dan minder koud worden, zooals thans reeds in Duitschland het geval is. Over IJsland, bijna geheel Frankrijk en plaatselijk in Scandinavië daalden de tem peraturen nog. LUC HTTE.MPERATU UR 8.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e^. Van Woensdagnamiddag 6.29 uur tot Donderdagmorgen 5.50 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 14 Maart v.m. 10.30 uur en nam. 11.15 uur. Tweede Kamer. De Landbouw-crisiswet Voortreffelijke rede van Minister Steenberghe De begrootingen van het Landbouwcri sisfonds heeft in het geheel niet minder dan 27 sprekers uit hun tent gelokt. Maar velen hebben, vooral gisteren, heel weinig nieuws verteld. Veelal werd op hetzelfde thema voortgeborduurd, dat ook andere sprekers reeds als stramien hadden geko zen. Er waren echter eenige uitzonderingen. Zoo heeft de heer Westerman (N.H.) een vrij uitvoerig pleidooi gehouden voor de idee der Vereeniging „Landbouw en Maatschappij", om de geheele thans gel dende steunregeling te vervangen door de heffing van graanrechten, waaruit 125 mil- lioen zou moeten en kunnen worden ge vonden. En de heer Amelink (A.R.) heeft een scherpe juridische cirtiek uitge oefend op de onzekere rechtspositie, waar in zich de aangeslotenen bij de Landbouw crisisorganisaties bevinden. Zij kunnen zon der. dat voor hen de mogelijkheid van ver weer openstaat, worden geweigerd en zij kunnen op dezelfde manier ook worden geschrapt, wat beteekent, dat voor hen niet meer de mogelijkheid "bestaat, om hun bedrijf uit te oefenen. Bovendien kunnen zij voor een en hetzelfde feit door drie instanties worden getroffen. De strafrech ter kan hen deswege met de gevangenis doen kennis maken; de tuchtrechtspraak kan hen tot ten hoogste 10.000 gulden boete veroordeelen en de administratie kan hen ten slotte als lid der crisisorganisatie schrappen, wat hun een veelvoud van de maximale boete kan kosten. Vermelden we ten slotte nog, dat de heer Amelink den minister een blijkbaar zorgvuldig voorbe reid aantal vragen stelde ten aanzien van de beschuldigingen, welke de heer dominé Kersten tegen de Regeering en de uitvoe ring der crisiswetten heeft gelanceerd, eerst in een brochure en later ook ten deele weer m de Kamer zelf. Van katholieke zijde heeft de heer Droesen nog eens een pleidooi gehou den ten bate van de kleine boeren en ten behoeve van steunverleening ook voor grenslanderijen. welke over de grens zijn gelegen, doch in exploitatie bij een Neder - landschen boer, een toestand, welke zich in onze grensgebieden veel voordoet; en de heer Loerakker een lans gebroken voor het verbinden van loon bepalingen of Vraag: inzake een onderlinge schuld bekentenis. Antwoord: Een eigenhandig geschre ven (althans wat de som der schuld betreft) en onderteekende schuldbekentenis heeft de kracht van schriftelijk bewijs. Het be drag der schuld is ongelimiteerd. V r a a g H. v. V. te R. inzake een knecht die geen vacantie heeft genomen. Antwoord: Wanneer hij de hem toe gestane vacantie niet heeft genomen, heeft hij geen recht op schadeloosstelling. Dok terskosten hebt u zeker niet langer te be talen dan de dienstbetrekking duurt. Wan neer u hem 50 pet. uitkeert, behoeft u de rest er niet bij te leggen. „RELIGIEUZE ONDERWERPEN ALLEEN IN DE KERK". Motief voor spreekverbod voor Duitsch professor. Tegen den katholigeken professor Karl Adam is een verbod uitgevaardigd om openbare voordrachten te houden aan de universiteit te Tübingen over het onder werp „Christus en de geest van onzen tijd". Het verbod wordt gemotiveerd door de op merking. dat de kerk de eenige plaats is, waar religieuze onderwerpen dienen te worden besproken, aldus de „Daily Tel." GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De Voorzitter van het Hoofdstembureau in Kieskring III (Leiden) maakt bekend, dat het Hoofdstembureau op Vrijdag 15 Maart a.s. des namiddags te 5 uur in eene openbare zitting in het Gemeentehuis (Rapenburg 12) zal beslissen over de gel digheid der op 12 Maart j.l. voor boven genoemde verkiezing ingeleverde lijsten van candidaten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUIZEN. Leiden, 13 Maart 1935. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. Stemmen in een andere Gemeente. De Burgemeester van Leiden maakt be kend, dat tot uiterlijk 14 dagen voor den dag, waarop de stemming voor de verkie zing van de leden van de Provinciale Sta ten dezer provincie wordt gehouden (17 April a.s.), de gelegenheid bestaat ter Ge meente-Secretarie in persoon mede te dee- len dat men in een andere gemeente in deze provincie aan de stemming wenscht deel te nemen. DeBurgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 13 Maart 1935. VOOR DE ARME KERKEN. De daadwerkelijke belangstelling in het Liefdewerk voor de Arme Kerken is steeds groeiende. Berichtten wij, dat de propaganda in de St. Petrusparochie |link in gang is gezet; dat in de parochie van den Deken een krachtige actie wordt voorbereid, wij ver nemen nu, dat ook in de Hartebrug-pa- rochie de voorbereidende maatregelen reeds zoo ver zijn gevorderd, dat zeer spoedig ook in deze parochie de le denwerving voor genoemd Liefdewerk zal aanvangen. ONTEIGENING STADHUIS. Wij vermeldden, dat de Haagsche Recht bank de verkoopwaarde van het pand van den heer Rienks aan de Vischmarkt heeft bepaald op 15.610 gld. Naar wij vernemen, had het gemeente bestuur 10.000 gld. geboden. Het verschil is niet zoo groot, slechts 50 procent. Van het pand van den heer Duindam in de Koornbrugsteeg heeft, zooals bekend de Rechtbank de verkoopwaarde bepaald op 18.125, terwijl de gemeente had gebo den.... 7.901 gld! DE LEIHUTENTO. Een zeer bijzondere tentoonstelling. Wat er in Leiden en omgeving gedaan wordt aan huisvlijt blijkt wel zeer duide lijk, nu in de groote Stadszaal een tentoon stelling op dit gebied is georganiseerd, die een groote collectie artikelen op dit gebied heeft doen bijeenbrengen. Het was van het bestuur van „Dennen heuvel" heel goed gezien eenige maan den geleden een oproep te richten tot de beoefenaars en liefhebbers der huisvlijt om hetgeen op dit gebied tot stand kan worden gebracht eens bijeen te brengen in een tentoonstelling, genaamd de LEId- sehe HUisvlijt-TENTOonstelling. „Dennen heuvel". De Vereeniging tot exploitatie van herstellingsoorden en Sanatoria voor han dels- en kantoorbedienden, handelsreizi gers en agenten, heeft door dezen oproep de sterken en gezonden voor de zieken en zwakken laten werken. Deze tentoonstelling is werkelijk een verbluffend resultaat geworden. Weinigen zullen bij het organiseeren van deze huisvlijt tot een expositie hebben dur ven droomen, dat het resultaat zoo over weldigend zou worden. Lange tafels in de benedenzaal en hooge rekken op de balcons, verder een geheel gevuld podium zijn het resultaat van een winter van noesten arbeid op velerlei ge bied. Want op deze expositie zien we bijeen haak-, brei- en kant- en kloswerk, hout- snij-, smeed- en meccanowerk, teeken- en schilderkunst en dat alles in een zoo groote veelzijdigheid, dat men er verbluft van zal staan. En daaronder vindt men eenvoudig werk en meer arbeid vereischend artistiek werk, waarmede de makers ongetwijfeld eer zullen inleggen. Gobelins en Smyrna- werken, scheepsmodellen in allerlei vorm en uitrusting, vliegmachines en bruggen, enz. enz. vinden hier een plaats en daaron der zijn collectieve inzendingen van b.v. het H. Geest Weeshuis, het Israël. Wees huis, de Graal, de Voorzienigheid, de Leidsche Meccanoclub, Endegeest en Voor- geest. 't Is niet mogelijk een volledige be schrijving dezer expositie te geven. Wij kunnen ieder slechts stenbevelen: ga deze tentoonstelling zien, zij zal u verstomd doen staan. De ongeveer 2000 inzendingen zijn ver deeld in 17 groepen. De jongste deelnemer is 7 jaar, de oudste inzender 83 jaar. Wel een bewijs, dat de huisvlijt geliefd is bij jong en oud. AGENDA LEIDEN. Woensdag. „Geloof en Wetenschap", lezing met lichtbeelden over de Chemi sche oorlog, „Turk", te 8.15 uur. Woensdag, Alg. R.K. Propagandaclub „Dr. Schaepman", tweede cursusavond van kap. Dorbeck over „Kerk en Staat", Den Burcht, 8.15 uur. Woensdag. Derde Ontwikkelingsavond R.- K. Volksbond. Spreker prof. A. Cleophas, Bondsgebouw, Steen- schuur 15, 8 uur. Woensdag, R. K ^Rjjtuig- 'en Wagenmakers- patroon*» vereeniging „St. Joseph", Kring Leiden, café Bremmer, Bees tenmarkt 34, 6 uur. Woensdag, K.J.M.V. „St. Péter Kanis", voordracht pater dr. Himmelreich, „Eigen Huis", 8.45 uur. Donderdag. Lezing over de Missie in China door Pater Nic. Schneiders C.P., Ja- cobazaal den Burcht 8 uur. Vrijdag, R. K. Kiesvereeniging, Zomerlust, spreker dr. Kortenhorst, 8.15 uur. Vrijdag. R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Maart a.s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, tel. 1313 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. Tal van medailles werden als prijzen voor deze expositie beschikbaar gesteld en de jury zal niet weinig moeite gehad heb ben om hier tot een juist oordeel te komen. Zij bestond uit de dames: H. Pel, A. E. Driesens, G. J. Scholte, allen Leerares handwerken, en de heeren H. van Baten burg, Leeraar M.O. Teekenen, J. B. Blan- kenstein, Hoofd van een school, A. Coert, Directeur Sted. Museum „De Lakenhal", D. Janssen, Hoofd van een school, P. J. J. van Weerlee, Leeraar M.O. Teekenen; M. van Zwieten de Blom, Leeraar handenar beid. Hedenmiddag te 4 uur is de tentoonstel ling door den burgemeester officieel ge opend. Wij komen hierop morgen nader terug. Hedenavond 7 uur gaat de Leihutento open voor het publiek. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. Gisteravond hield bovengenoemde Bank hare vijf en twintigste algemeene jaar vergadering in „Den Burcht" alhier. De voorzitter, de heer W. Bink, opende de vergadering met een inleidend woord. Hij schetste den toestand van land- en tuinbouw in 't algemeen en van de Bank in het bijzonder. Het afgeloopen jaar kwa men geen moeilijkheden van beteekenis voor en werden ook geen verliezen gele den, dank zij de voorzichtigheid, waar mede de credieten en voorschotten zijn verstrekt. De renten werden behoorlijk voldaan, alleen in bijzondere gevallen werd, wat de aflossingen betreft, met de omstandigheden rekening gehouden en uitstel of vrijstelling verleend. Al is de bank, wat van zelf spreekt, niet buiten de crisis gebleven, mag toch met dankbaar heid worden geconstateerd, dat het weer standsvermogen onaangetast is gebleven. In vele opzichten heeft de bank zich ver dienstelijk kunnen maken. n.l. door mede te werken aan de uitvoering der Crisis- wetten en ook, door de toch al matige rente weer eenigszins te verlagen, wat voor de debiteuren een welkome vermin dering der lasten was. Met uiterste voor zichtigheid wordt de verdere credietver- strekking toegepast en met vertrouwen kan de toekomst dan ook worden tege moet gezien. Met leedwezen deelde hij mede. dat de heer C. Boekee wegens ge zondheidsredenen als lid van het bestuur heeft moeten bedanken. Eén woord van hartelijken dank wordt uitgesproken voor het vele werk, dat hij in het belang van de bank heeft gedaan. Nadat de notulen der vorige vergade ring zijn gelezen, geeft de kassier een fi nancieel overzicht over het afgeloopen jaar. Hieruit blijkt, dat de af deeling spaar bank weer belangrijk toeneemt cn eerst daags het duizendste spaarboekje zal wor den uitgegeven. De rente werd per 1 Jan. gesteld op 3.12 per halve maand in gaande. De administratieve werkzaamhe den namen dit jaar weer toe, de omzet is de zes millioen overschreden. Vervolgens wordt de rekening-balans over 1934 besproken en met algemeene stemmen goedgekeurd. Besloten wordt om de winst bij het reservefonds te voegen. Als bestuursleden worden gekozen en herkozen de heeren P. J. Kolderman, L. Verhaar Sr. en J. A. van der Zeeuw en als leden van den Raad van Toezicht de heeren A. C. van Paridon en L. Snoeker. Aan het einde der vergadering wordt het feit besproken, dat de bank met 1 No vember haar 25-jarig bestaan zal mogen herdenken. Gedurende al dien tijd is de heer W. Bink bestuurslid, de heer W. van Oeffelen lid van den Raad van Toezicht, terwijl de heer Tj. Kuypers van de op richting als kassier is werkzaam geweest. Besloten wordt het vijf en twintig jarig bestaan op gepaste wijze te herdenken, waarvoor een commissie van uitvoering werd benoemd. Hierna wordt de vergadering door den voorzitter met dank voor de opkomst ge sloten

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2