niAANUAli 11 MAART 1935 OE LE1DSCHE COURANT OEIOE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUK OP DEN BEWAAKTEN OVERWEG Man door trein gegrepen an gedood Zaterdagmorgen is op den drukken, be waakten spoorwegovergang in den weg Den BoschVlijmen nabij het station Den Bosch een onbekende circa 50-jarige man door een trein naar Tilburg gegrepen en onmiddellijk gedood. De afsluitboomen waren neergelaten. De man is vermoedelijk door een zijwegje op op lyn gekomen. DOOR EIGEN RIJTUIG OVERREDEN Te Aalbeek-Hulsberg (Limb.) vonden voorbijgangers den heer M. uit Aalbeek zwaar gewond op den weg liggen. Men vermoedt, dat hij van zijn rijtuig is geval len en door zijn eigen wagen is overreden. Paard en wagen werden niét meer op de plaats van het ongeluk aangetroffen. M. is met een beenbreuk en ernstige inwendige kneuzingen naar het St. Jozef ziekenhuis te Heerlen gebracht. Zijn toe stand is zorgwekkend. JEUGDIG VOETBALLER DOOD GEBLEVEN Hartverlamming maakte een einde aan een jong leven Even voordat Zaterdagmiddag op het Vosta-terrein te Enschedé de wedstrijd van de junioren Vosta cAvanti b zou beginnen, waren eenige jongens op het Meeuwen-terrein aan het spelen, waarbij het zestienjarige Junioren Vosta-lid G. J. W. over een afrasteringsdraad schijnt ge vallen te zijn, meldt de „Tijd". Hij stond op, doch na eenige passen ge- Jcopen te hebben, stortte hij ineen. Aanstonds waarschuwde men een ge neesheer en den geestelijken adviseur. Alle hulp kwam echter te laat. Dokter Geselschap kon slechts den dood consta- teeren. Hartverlamming had een einde ge maakt aan dit jonge leven. Naar men ons mededeelde, had W. zich al eenige dagen niet wel gevoeld. In verband met deze tragische gebeurte nis werd de wedstrijd, die reeds begonnen was, onmiddellijk gestaakt en heeft het Vosta-bestuur ook de voor Zondag vast gestelde wedstrijden afgelast. VERDRONKEN Zaterdagmiddag is te Venlo het 3!4-jarig kindje van den heer J. Holten, tijdens het speien in een waterpoel geraakt en ver dronken. NAAR OPHELDERING VAN EEN INBRAKENSERIE? Nieuwe huiszoekingen te Amsterdam. Het blijkt meer en meer, dat de politie van het bureau Warmoesstraat te Amster dam met de arrestatie van de vier inbre kers, welke Dinsdtgmiddag is geschied toen een inval is gedaan in een perceel aan de Kromme Waal, een buitengewoon goede vangst heeft gedaan. Mede door de bekentenis van een der gearresteerden, die o.m toegaf debet te zijn geweest aan de in braak bij de likeurstokerij der N.V. Levert en Co. aan de N.Z. Kolk is de politie op het spoor gekomen van andere belangrijke inbraken welke, naar vermoed wordt, door een en dezelfde bende zijn gepleegd. In dit verband hebben eenige substituut officieren van justitie, in gezelschap van rechercheurs ook commissaris L. Hoo- genboom van bureau Warmöesstraat ver gezelde een der officieren Zaterdag morgen in verschillende perceelen in de stad huiszoekingen verricht, teneinde ge stolen goederen op te sporen en, zoo nfo- gelijk, nieuwe arrestaties te verrichten, o.a. van helers. Wij vernemen, dat tot nu toe nog geen arrestatie is verricht. FEUILLETON Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. 'Nadruk verboden). #2) Forsyth keek oplettend naar den man. wien dit slaafsche eerbewijs gold, maar kon vanwege den enormen zonnehoed, dien hij droeg, alleen het onderstuk van zijn gezicht zien, zonder zijn stoel te verlaten, of dien zelfs maar door de koelies van de schouders te laten nemen, gaf deze half god zijn orders en even later rees de waard, die zich onder de knielenden be vond, overeind en bleef nader tredend, in een eerbiedig afwachtende houding op eenigen afstand van den draagstoel staan. De man binnenin sprak nog eens en de waard rende zijn huis in en geen twintig seconden later hoorde Forsyth zijn opge wonden stem in de stal beneden. „Edele Heer! Deugdzame Vrouwe!" „Wel?" informeerde Forsyth door het trapgut. „Wat is er?" „Zijne Doorluchtige Excellentie wenscht u onmiddellijk bij zich te zien!" „Wie is zijne Doorluchtige Excellentie?" wilde Dick weten. „De nieuwe gouverneur van de provin cie en hij is boos héé boos op de bewo ners van dit dorp voor wat u is aange daan. Zijn oogen zijn als vlammen en zijn woorden priemen als dolken. U zult een goed woord voor me doen, edele heer! U zult zeggen, dat ik niet bij machte was de dwaasheid van deze lieden te De dokter maakte een eind aan den woor- BANDIETENBENDE ONSCHADELIJK GEMAAKT. Rotterdamsche politie doet goede vangst. De Rotterdamsche Centrale Recherche heeft dezer dagen de hand gelegd op een bende van vier personen, waarvan de aan voerder was een zekere M. Bouterse, die te Rotterdam geruimen tijd leider is ge weest van een politieke partij van kleine middenstanders. Deze Bouterse deed in assuranties en stelde zich ten doel concurrenten van hem het leven zoo onpleizierig mogelijk te ma ken waarbij hij hen trachtte op allerlei oneerlijke manieren in hun werk te ber.a- deelen. Daarbij ontzag hij zich niet zijn handlangers op zijn concurrenten los te la ten en op deze een soort terreur uit te oefenen. Eenige weken geleden is het optreden van deze bende aan het licht gekomen Er vertoefde toen aan de Linker Maas oever te Rotterdam de heer J. M. van den Bosch uit Den Haag, die hoofdinspecteur is by de Olveh Levensverzekeringsmij. Deze heer van den Bosch zou bij een be woner aan de Linker Maasoever een post afsluiten. Tijdens dit onderhoud vertelde de cliënt den heer van den Bosch, dat hij vernomen had dat een tijd tevoren eeni ge Rotterdammers in Den Haag een zekeren van den Bosch hadden mishandeld en hem peper in het gelaat hadden gestrooid. De heer van den Bosch kon toen aan zijn cliënt meedeelen, dat hij dit slachtoffer was geweest, waarna de cliënt hem nog eenige waardevolle bijzonderheden over deze pe- perstrooierij, welke in October j.l. had plaats gehad,, kon mededeelen. In October had de heer van den Bosch, na het gebeurde, aangifte van het geval bij de Haagsche politie gedaan, doch daar men niet wist wie de bedrijvers van deze laffe daad geweest waren, kwam van het onderzoek door de politie niet veel terecht. Thans brachten de mededeelingen van den cliënt aan de Linker Maasoever onver wacht meer licht in deze oude zaak. De Rotterdamsche politie werd er bij ge haald. Deze arresteerde den 42-jarigen M. Bou terse. een 24-jarigen kolen werker, een 23- jarigen schoenmaker en een 29-jangen elec- triciën. Deze heeren werden verhoord. Er kwa men toen een aantal feiten aan het licht. In Juni van het vorig jaar werd door de bende een plaatselijken agent van dc Groot-Noord-Hollandsche Levensverze keringmij. te Vlaardingen in een nacht van zijn fiets getrokken op een eenzame plaats en half bewusteloos geslagen. Dit werd door de handlangers van Bouterse gedaan, die daarvoor een belooning ontvingen. Het slachtoffer van deze aanslag was geduren de eenige dagen zijn geheugen kwijt, en omdat hij zich achteraf van het gebeurde niets kon herinneren had hij indertijd geen aangifte by de politie gedaan. Een tweede daad van terreur pleegde de bende door met een bijtende vloeistof de woning van den inspecteur van de Noord- Hollandsche Levensverzekeringmij. aan de Zwaanhals te Rotterdam te besmeuren. De geheele gevel werd hierdoor ernstig be schadigd. De schade wordt door den eige naar op ongeveer 500 gulden geschat. Een andere daad was een aanslag door Bouterse op touw gezet tegen een inspec teur van de Olveh Levensverzekeringmij. in de Oldenbarneveltstraat te Rotterdam. Hiervoor had Bouterse imitatiebommen vervaardigd bestaande uit conservenblik ken gevuld met carbid, glasscherven en spykers. De handlangers moesten die bom men door de ramen van den inspecteur gooien, hetgeen zij evenwel niet durfden. Zy hebben de bommen toen tegen de gevel gegooid, wat niet veel effect ressorteerde. In September moest de hoofdinspecteur van de Olveh de heer J. M. van den Bosch te Den Haag er aan gelooven. Deze had n.l. ontdekt, dat Bouterse zich inliet met oneerlijke practijken, en dat hij optrad voor een Haagsch kantoor dat in verbin ding met de Olveh stond. Er zou een con ferentie plaats hebben, waarbij de heer denstroom door de ladder te laten zak ken. „Kom Kathleen, kom Ching, de krijgs kans is gekeerd." De herbergier geleidde hen snel naar den wachtenden' gouverneur, om wien de menigte nog steeds in ootmoed geknield lag. Toen zij den stoel van den gouver neur bereikt hadden, kwam uit den vol genden draagstoel een hooge, blijde kreet van een verrasten kinderstem. „O, Kathleen, jij bent het!" Stom vah verbazing draaide Forsyth het hoofd om en zag een kleine meisjesfiguur, schitterend getooid, overeind staan in den stoel, het smalle handje wuivend, het al lerliefste gezichtje stralend van zonnige vreugde. Kathleen zelf keek ongeloovig, en vloog toen op het kind af. „Jy Nang Kung? Myn kleine bloesem!" riep ze, met een gebroken snik in haar stem. Forsyth keek nog eens naar het kleine meisje en daarna verbijsterd naar den gou verneur, die een paar glimlachende oogen op hem gericht hield. „Het is een poover hart, dat geen dank baarheid kent, Dr. Forsyth, en een her innering Toen daagde het in Forsyth's geest „U Uwe excellentie!" riep hy ver rukt. „Zooals u ziet!" hernam de gouver neur, nog steeds glimlachend. „We zijn nu onder hen, die op het gestoelte der eere zitten en staat een tegendienst te bewij zen, voor wat u en uw vriend dr. Burrit aan mijn kleine in Tai-Ting hebben ge daan." Hij brakaf, de glimlach stierf in zyn oogen en hy trok somber de wenkbrau wen samen. „Het schijnt overigens, dat we juist op tijd zijn." Bij deze woorden op luiden, van den Bosch zyn superieuren over Bou terse zou inlichten. Dit probeerde Bouterse te beletten. Hij probeerde den heer van den Bosch door een anoniem schrijven naar een huis in Rot terdam te lokken, waar de handlangers van den heer Bouterse hem zouden mis handelen. De heer Bo.iterse kwam echter niet. Daarna stuurde Bouterse twee van zijn handlangers naar Den Haag. Zij bel den op een avond aan de woning van den heer van den Bosch aan en terwijl een hunner op de uitkijk stond begon de an der een gesprek met hem. Hierbij heeft hij den heer Van den Bosch plotseling peper in het gelaat geworpen. De heer van den Bosch draagt een bril, waardoor de uit werking van de peper niet al te ernstig was. Hij kon althans den volgenden dag zyn werk weer gewoon waarnemen. Indertijd wist de hear van den Bosch niet wat deze aanslag te beduiden had en daar hij bovendien de beide mannen die bij hem waren gekomen, niet kende kon hij ook niet vermoeden wie er achter deze zaak zat. Thans is door de toevallige mededeeling van den cliënt aan de Linker Maasoever, die zijdelings het een en ander van dezen aanslag had vernomen, licht in de zaak gebracht, met het gevolg dat aan het op treden van vier gevaarlijke heeren een einde is gemaakt. COLPORTAGERELLETJES TE A'DAM Communist aangehouden De gebruikelijke colportage-tochten v%n N.S.B.-ers en anti-fascisten hebben Zater dagnamiddag aan de overzijde van bet IJ te Amsterdam en wel speciaal cp er ui de omgeving van het Blauwe Zand, op nieuw aanleiding gegeven tot wanordelijk heden, waarbij de politie eenige malen handelend moest optreden. Een communist, die een van zijn tegen standers met een fietspomp een slag op het hoofd had gegeven, werd ingerekend, Nadat proces-verbaal tegen hem was op maakt. werd hij op vrije voeten gesteld. In de avonduren is het ook in de Kin- kerbuurt, waar het gewoonlijk zeer rumoe rig pleegt toe te gaan, rustig geweest. De politie heeft althans tot half elf geen aan leiding gehad om op te treden. Het staat wel vast. dat de felle koude dezen avond een bondgenoot was van degenen, die op orde en rust gesteld zijn, DIEFSTAL TE UITGEEST Eenige politiemannen uit Uitgeest ver voegde zich Vrijdagmiddag met een arres tant, een 25-jarigen werkman, aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam. De werkman was te Uitgeest aangehou den, wegens opensluiting en diefstal van sieraden en 'had de namen genoemd van eenige medeplichtigen, allen te Amster dam woonachtig. In dit verband werden door de politie van Uitgeest, met assistentie van eenige rechercheurs van het hoofdbureau, een 36- jarige timmerman aangehouden, die aan de opensluiting en den diefstal medeplich tig zou zijn. alsmede, verdacht van heling van de sieraden, twee mannen en een vrouw. Het laatstgenoemde drietal is na verhoor op vrije voeten gesteld; de tim merman is vastgehouden. strengen, toon gesproken, bogen de ge knielde dorpsbewoners opnieuw hun hoofden in het stof. De gouverneur ver volgde tot dr. Forsyth: „Vertel u me nu alstublieft dr. Forsyth, wat er gaande was! Ik zie dat u gewond bent...." „Daarvoor zyn de dorpsbewoners niet aansprakelijk, excellentie. Dat komt op de rekening van een ander. „Aha!" Weer dwaalden zijn oogen naar de dorpelingen. „Maar zy zouden een nieuwe rekening hebben geopend. Ja ik denk dat wij den nacht hier zullen doorbrengen en aan deze menschen een klein lesje in gastvrijheid en beleefdheid geven, met den stok als het noodig is. U zult onze gast zijn, dokter met Miss Bar rington, en misschien zal ik in staat zijn iets te doen om de rekening tusschen ons voor een deel te vereffenen." „Als Miss Barrington „O", lachte de mandarijn zichtjes, „als u denkt, dat u haar meteen mee krygt, dan kent u Nang Kung niet. Zij stamt, zooals haar overleden moeder, uit een ge slacht van vrouwen, dat vijf honderd jaar lang China geregeerd heeft. Over een maand zal zij de baas zijn van deze pro vincie en ik, als altyd, zal haar bevelen hebben te gehoorzamen! Hy lachte nog maals en toen, ernstiger weer; maar dat ze dat kanik hoef u niet te zeggen, wie daarvoor onzen dank toekomt? Niet waar dokter, u kunt haar de gezondheid van het gelaat lezen. Zie mijn kleine bloe sem aan. Nu zyn er geen schaduwen on der haar oogen, en haar gezicht is als de bloesem van den perzik. Ze is gezond, ze is gelukkig en haar gouden lelies De mandarijn maakte even een pauze voor liij dezen poëtischen term voor voe ten gebruikte en glimlachte toen. „Ik vertrouw, dat ze goed zyn", sprak Forsyth. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag 12 Maart. Huizen 301 M. KJt.O.-uitzending. 8.00 Morgenwijding. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door de KRO-boys. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.15 Het KRO-orkest, afgewisseld te 5.00 en 5.45 uur door zangrecilal door José Cau- del. 6.40 Cursus Esperanto. 7.15 Lijdensmeditatie door prof. B. M. Molkenboer O.P. 8.15 Vaz Dias. 8.20 „Dr. Schaepman", hoorspel ln de cyclus „De Moederkerk in Nederland". 9.15 Solisrtenconcert m.m.v. Berthe Se- roen. 10.30 Vaz Dias en Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzending. 5.306.00 VPRO 8.00 Carillonbespeling. 8.15 Gramofoonplaten. 9.00 AVRO-Octet. 10.00 Morgenwijding en Gramofoonpl. 10.20 Vroolijke Gramofoonmuziek. 11.00 Causerie. 11.30 Pianorecital. 11.50 Vioolrecital. 12.15 Gramofoonplaten. I.00 Het Cantabile-orkest. 3.004.00 Knipcursus. 4.30 Radio-kinderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuurtje v. d. VPRO. 6.30 Disco-nieuws. 7.00 Kamermuziek door het Kolisch- kwariet. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias, Omroeporkest en Gramo foonplaten. 9.10 Fragmenten uit „Othello", van Shakespaere, door Albert van Dalsum. 9.30 Zang. 9.45 Omroeporkest m.m.v. Julia Nessy (zang). 10.30 Muzikale snaphots uit verschillen de steden van ons land. II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonplaten. Droitwich. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.35 Eugene Pini en zijn orkest. I.20 Commodore Grand Orkest. 4.40 Het Parkington Trio. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.50 Orgelspel. 8.20 Pianorecital. 8.50 Het BBC-Symphonie-orkest. II.05 Het Parkington Kwintet. 11.3512.20 Lew Stone en zyn Band. Radio Paris, 1648 M. 12.35 Gevar. concert. 9.05 „La goguette chansonnière a travers le temps". 10.50 Dansmuziek. SCHIPBRUG AANGEVAREN Scheepvaart bij Doesburg gestremd De schipbrug te Doesburg over den IJs- sel is naar de Telegraaf bericht, Zaterdag morgen omstreeks half zeven door de zee boot „Spes" uit Zwartsluis ernstig aange varen. Zoowel de brug als de boot werden zwaar beschadigd. Ten gevolge van deze aanvaring was het verkeer te land even als de scheepvaart eenige uren geheel ge stremd. Het verkeer naar en van den Ach terhoek werd tijdens den duur van de stremming omgelegd over Zutphen en Westervoort. De „Spes", welke geladen was met kunstmest, kwam stroomafwaarts en ge raakte eeniee meters voor de brug met de „Nog wel niet heelemaal goed, maar be ter veel beter. Ze kan, zooals u zult zien, nu loopen. Hij maakte den zin niet af, zich blijk baar nu de dorpelingen weer herinnerend die nog steeds in het stof gebogen lagen. Hij riep een van zijn dienaren, gaf hem een kort bevel, en een halve njjnuut la ter stonden allen overeind en holden naar huis. Nang-Kung's vader staarde hen na. „Dwazen", klonk het medelijdend. „Groote dwazen! Maar dat kunt ge ver wachten dr. Forsyth wanneer mannen als ik zelf onze dochters kunnen martelen op het altaar der oude, ingeroeste gewoon ten? Maar ik heb me bij de vooruitstre vende beweging aangesloten en waar ik kan, zal ik me tegen zulke dwaasheden verzetten. Hier in de westelijke provin cie heeft dat starre conservatisme nog de overhand, maar als gouverneur zal ik veel kunnen doen. Ik heb myn vriend dr. Burrit geschreven, om zijn zendingssta tion naar myn hoofdstad over te bren gen." „Dan zal Burritt dat doen", verklaarde Forsyth met overtuiging.. De mandarijn, die heelemaal vervuld was geweest van de onverwachte ontmoe ting dacht nu aan zyn koelies, gaf hen or der den stoel neer te zetten en steeg uit. „Kom dokter, wy zullen in deze „Geluk ster" afstappen en terwijl mijn bedienden het kamp opslaan, zult u me vertellen, wat u zoover van Yong-Foo doet." Terwijl Forsyth het verhaal deed, luis terde de gouverneur met al die vreemde onbewogenheid, zijn ras eigen en pas aan het einde deed hij een kiesche vraagt: „En het meisje, wat is zy u, myn vriend?" „Alles!" „Dat veronderstelde ik al!" Het was een oogenblik stil en de mandarijn sprak ver der: „Yong-Foo is een gesloten poort v-or Kalundborg, 1261 M. 11.201 20 Strijkorkest. 2.204.20 Omroeporkest. 7.20 Oude Engelsche muziek (koor, cem balo en orkest). 8.55 Pianorecital. 9.30 Omroeporkest. 10.2011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.35 Blaasconcert. 12.35 Schrammelensemble en mannen koor. 5.20 Concert m.m.v. het Omroepkoor en -orkest en solisten. 6.20 Kwintetconcert. 7.30 Omroepkleinorkest. 8.20 Radiotooneel. Rome. 421 M. 8.05 Gevar. concert. 8.50 Radiotooneel. 9.20 Gramofoonplaten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.50 Omroeporkest. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.35 Gramofoon platen. 820 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.50 Symphoni«-orkest I.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 6.20 Geramofoonplaten. 6.50 Omroeporkest. 8.20 Gramofoonplaten. 8.50 Symphonieconcert 10.05 Gramofoonplaten. 10.20 Vervolg symphonieconcert. II.0511.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Vocaal concert door de Hitier jeugd. 8.20 „Die unsichtbare Kette", hoorspel. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.50 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.058.20 Deutschl. sender. 9.20—11.20 Keulen. 11.20—12.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Brussel (VI.). 14.20—15.20 Kalundborg. 15.20—16.50 Keulen. 16.5017.20 Droitwich. 17.20—19.20 Brussel (VI.). 19.20—19.55 Brussel (Fr 19.55—20.35 Paris Poste Parisien. 20.35—afloop Leipzig. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwich. 11.05—11.20 Londen Reg. 11.2014.20 Droitwich, 14.2017.35 Londen Reg. 17.3518.20 Droitwich. 18.2018.50 Beromünster. 18.5019.50 Londen Reg. 19.5020.20 Keulen. 20.20afloop Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). schroef in een der linker-kabels, waarme de de schipbrug in de rivier is vastgelegd. De ankerkabel brak af terwijl de boot zijn richting kwyt raakte. De „Spes" sloeg te gen de Schipbrug, die ten gevolge van het verlies der verankering, haar steun groo- tendeels had verloren. De brug werd zwaar gehavend. Een zware ijzeren balk sloeg los en stortte in de diepte, terwyl 't losgewerkte hout van de brug wegdreef. Ook de „Spes" liep averij op. Onmiddelijk werden maatregelen ge troffen om de aanzienlijke schade te her stellen. Na eenige uren konden voetgan gers zich weer over de brug begeven, ter wijl omstreeks tien uur de brug tevens weer voor het rij verkeer kon worden opengesteld. u en Miss Barrington zoolang Li Weng-Ho daar heer en meester is, waaroih komt ge niet met Burit naar Yunnan? Daar houd ik, een vriend, de teugels van het bewind en zult ge van harte welkom zijn, u en Kath leen." Een lachje danste in de oogen van den mandarijn toen hij dien naam ge bruikte. „Die vrijheid is onder vrienden veroorloofd, nietwaar? Zoo spreken Nang- Kung en ik altijd over de edele dame, die haar kinderlijke vrees verjoeg. U zult naar Yunnon komen, Forsyth? Ik verlang het zeer!" De amicale manier, waarop de manda rijn hem toesprak, roerde den jongeman diep. „Als het uw wensch is dan gaarne", antwoordde hij, „maar ik moet eerst naar Canton rapport uitbrengen." „Dat wil zeggen, vóór alles naar Yun nan," verbeterde de mandarijn opgewekt. „Daar sta ik op. Vergeet niet, dat u zich in mijn provincie bevindt en u zich dus niet tegen mijn voorschriften verzetten boogt!" En zoo gebeurde het dat ze naar Yun- nan-Fu trokken, langzaam, reizend door rustige, vriendelijke streken. Ten laatste, op een zonnigen middag, bereikten ze den Yam en van den gouverneur, saamgedrom- de burges gaven den weg aan, en buiten de poorten van het paleis was de gebruike lijke verzameling misdadigers, vastgebon den met de zwaren houter halsbanden, die een deel van hun tuchtiging uitmaakten. Uit zijn stoel liet Forsyth een meewarigen blik langs hen glijden, toen hij plotseling een gezicht opmerkte, vastgezet in een schandblok met spykers een verbaasde schrik zich van hem meester maakte. De oogen van den gestrafte ontmoetten de zy- nen. Hij zag dat de man hem herkende en toen hij door de Yamenpoort ging, wist hy zeker, dat hy zich zooeven niet vergist had. vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9