III VANAF HEDEN TOT 15 APRIL A.S. een armbandhorloge cadeau MAANDAG 11 MAART 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 HOCKEY WEST DUITSCHLAND—NEDERLAND B DAMES 2—3. Voor 800 toeschouwers vond te Mülheim a. d. Ruhr de dameshockeywedstrijd West DuitschlandNederland B plaats, welke door de Nederlandsche reserves verdiend met 32 werd gewonnen. In de eerste helft was Nederland vrijwel voortdurend sterker. Mej. Faber viel op door haar fraaie rushes langs de lijnen, waarbij zij uitstekend voorzette. Deze wer den echter door het binnentrio nog al eens gemist. Ook Mej. Tellegen speelde uitste kend en van deze beide speelsters dreigde voortdurend gevaar. In de middenlinie steunde Mej. Henny goed, terwijl we Mevr. Eilers op de spilplaats wel eens beter werk hebben zien doen. Onze verdediging was er goed in met Mej. Houtappel als de beste, terwijl mej. Meevers niet altijd goed stond opgesteld. Uit het spel van dezen middag is wel duidelijk gebleken, dat ons dames- hockey goede, vorderingen maakt in den laatsten tijd en het West Duitsche spel viel, mede in dit verband iets tegen. Onze dames waren vrijwel voortdurend sterker en nu en dan werd het Hollandse he over wicht onderbroken door een Duitschen aanval. Na 20 minuten spelen scoorde mej. Teilegen het eerste doelpunt en hoewel daarna nog voldoende gelegenheid bestond om den voorsprong te vergrooten mocht dit niet gelukken en de rust ging in met 10 voor Nederland B. Na de pauze kwamen de Duitsche dames opzetten en het gevolg was dat Mej. Les- senich kans zag den gelijkmaker te scoren 11. Dit doelpunt stichtte verwarring in de gelederen der onzen en zoo kon het gebeuren dat wederom mej. Lessenich een doelpunt maakte 21. Langzamerhand her stelden de Nederlandsche speelsters zich en 20 minuten na de hervatting maakte mej. van Grinsven den gelijkmaker 22. Steeds meer kwamen de Nederlandsche dames nu in den aanval en mej. Kok wist een voorzet van mej. Faber te benutten en het winnende doelpunt te scoren 23. Hoewel Nederland nog enkele prachtige kansen kreeg om de score nog te verhoogen eenmaal ging een sohot tegen de paal terwijl een straf corn er gemist werd, de stand bleef verder ongewijzigd en het Ne- derlandsch B-elftal behaalde een kleine, maar verdiende 32 zege op de West Duit sche dames. WEST DUITSCHLAND—NEDERLAND B HEEREN 2—1. Na den dameswedstrijd kwamen de hee- renploegen van West Duitschland en Ne derland B in het veld. Het verblijf op het terrein was verre van aangenaam, want er stond een straffe koude wind. In den aanvang deed keeper Branse in het Nederlandsch B-doel enkele onbe trouwbare dingen, maar daarna herstelde hij zich goed en onze verdediging was zoo hecht, dat hij niet veel werk in de eerste helft verder te doen kreeg. Ook aan den anderen kant waren de beide backs goed op dreef en doelman Paffenholz behoefde slechts weinige keeren in te grijpen. Een doelpunt van West Duitschland werd terecht geannuleerd wegens buitenspel. Holland was iets sterker, waarbij Jan van der Hagen zich onderscheidde door snelle rushes. Echnitger was zeer actief, doch ver mocht voorloopig niet te scoren. Algemeen werd gedacht, dat de eerste helft doelpunt loos zou voorbijgaan, tot 3 minuten voor tijd keeper Branse een voorzet van Huff- mann miste en Korthauser kon inschieten 10. Nog geen minuut later had Jan van der Hagen Caviët in staat gesteld den ge- lij kmek er te scoren 11. Met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft ging de strijd van doel tot doel. Beide voorhoeden waren ac tief. Hier waren twee gelijkwaardige ploe gen in het veld en de spanning zat er dan ook wel in. Een schot van Bader wist Branse, die zich keurig hersteld had in de tweede helft, uitnemend te stoppen. Na 20 minuten slaagde Berke er in den stand op 21 te brengen. Ondanks het feit dat onze voorhoede zich duchtig inspande om den gelijkmaker te scoren, kwam er verder geen wijziging in den stand en won West Duitschland den strijd met 21. Jan van der Hagen heeft vooral voor de rust uit stekend gespeeld Hij was snel en actief en zijn voorzetten waren goed. Jammer ge noeg kreeg hij na de pauze te weinig te doen. Het binnentrio was agressief, alleen Kwast was een beetje minder dan de an deren in deze B-voorhoede. Over het algemeen heeeft onze midden linie wel voldaan, terwijl onze beide backs vrijwel voortdurend in actie zijn geweest en dan ook op een goeden wedstrijd kun nen terugzien. Branse herstelde zich in de tweede helft keurig en hij vergoede daar mede veel, wat hij in de eerste helft ver keerd had gedaan. De stand der landenwedstrijden is hier mede geworden: West Duitschland 6 4 11 137 9 Nederland B 6 114 7—13 3 WIELRENNEN L. R. EN T. V. „SWIFT". De aangekondigde koppelrace is door de slechte weersgesteldheid van gistermorgen niet doorgegaan. In de plaats daarvoor hebben vele der opgekomen renners een trainingstocht gemaakt. J. Rietbroek en R. v. Aart hebben gister middag deelgenomen aan de koppel- en klassementwedstrijd op de Urbana wieler baan te Zwolle. In de koppelwedstrijd bezetten zij de 4e plaats, in de klassementrace wist J. Riet broek zich 2e te plaatsen en R. v. Aart 4e. DE ZESDAAGSCHE TE NEW-YORK. LetourneurGiorgetti winnaars. Zaterdagavond werd de 58ste Zesdaag- sche wielerwedstrijd te New-York beëin digd met het volgende eindresultaat: 1 LetourneurGiorgetti 800 punten. Af- geleed 3828,630 K.M. Met 3 ronden achterstand: 2. Wissel Debaets 525 punten. Met 5 ronden achterstand: 3. Belloni Reboli 579 punten. Met 6 ronden achterstand: 4. Ehmer Korsmeier 296 punten. Met 8 ronden achterstand: 5. Rodman Shaller 509 punten. 6. MartinettiGrimm 467 punten. 7. ThomasTesta 455 punten. 8. HurtgenSpencer 167 punten. Met 9 honden achterstand: 9. Rodak Ritter 763 punten. Met 11 ronden achterstand: 10. Duhberg Walker 565 punten. HET CONFLICT IN DE WIELERSPORT. Het standpunt van den N. W. U.-voorzitter. De voorzitter van de Nederl. Wielren Unie schrijft: Van bepaalde zijde zijn in den laatsten tijd vrij geregeld aan de Pers sterk tenden tieus gekleurde mededeelingen verstrekt in welke klachten geuit werden aan het adres van de N. W. U. In deze mededeelin gen is nu eens sprake van een „opgerich- ten" Bond van wielerclubs dan weer van een bond „in oprichting". Hoe de toestand feitelijk is en in hoever de N. W. U. in haar taak de belangen der Wielersport zoo goed mogelijk te beharti gen, ie kort schiet, kan uit deze mededee lingen niet duidelijk opgemaakt worden. Ten einde in deze aangelegenheid klaar heid te verkrijgen, werd door mij aan de deputatie der commissie, gekozen in de be kende vergadering te Utrecht, welke een bespreking met het hoofdbestuur verzocht had, medegedeeld, dat ik bereid was de heeren op 9 Maart in gehoor te ontvangen. Ik deelde aan de deputatie mede, dat al vorens een conferentie met het hoofdbe stuur te houden, het mij nuttig leek, eerst een inleidende bespreking met de heeren te hebben, aangezien het voor mij als voor zitter onontbeerlijk was, tevoren geheel onpartijdig een zelfstandig oordeel te kun nen vormen omtrent de klachten, welke tegen de N. W. U. geuit werden. De deputatie meende, alvorens hierop in te gaan, de voorwaarde te moeten stehen, dat de Amsterdamsche Sportclub „De Ger maan" bij de N. W. U. aangesloten zou worden. Het huishoudelijk reglement zegt betref fende aansluiting van vereenigingen, dat het hoofdbestuur een vereeniging kan aan sluiten, maar niet dat het daartoe ver plicht is. Vandaar dat het stellen van ge noemde voorwaarde geen zin had. Kon reeds uit de door de commissie ver strekte mededeelingen vermoed worden, dat niet de belangen der wielrensport, maar persoonlijke belangen of voordeelen in het spel waren, thans is dit vermoeden zekerheid geworden. Maar dan is men bij de Unie aan het verkeerde adres. Zij is geen vakverbond van clubbestuurderen, maar een sport- lichaam, dat slechts sportieve doeleinden nastreeft. Hoewel ik begrijp, dat zij, die uit hun bemoeienis met de wielrensport persoon lijke voordeelen willen verkrijgen, de N. W. U. in een ander spoor trachten te drij ven, weet ik ook, dat zij, wien uitsluiténd de sportieve belangen ter harte gaan, en dat is gelukkig het overgroote deel der bona fide sportbeoefenaren, zich achter de tegenwoordige leiding der N. W. U. scha ren en met het hoofdbestuur niet zullen toelaten, dat de Unie van haar onpartijdige beginselen afwijkt. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. In de eerste groep van dezen wedstrijd zijn nog de volgende partijen beëindigd: Mr. C. J. GoudsmitC. Brunt remise. I. ZitmanJ. Kaet remise. I. ZitmanH. Staats remise. J. KoetC. Brunt, Brunt wint. Hieronder volgt de stand in deze groep: F. J. de Bruijn 5 afgebr. en 1 nog te spelen partij; I. Zitman 1.5 uit 4, 1 afgebr. en 1 nog te spelen partij; C. Brunt 3 uit 5 en 1 afgebr. partij; J. Koet 0-5 uit 3 en 3 afgebr. partijen W. H. v. d. Nat 3.5 uit 4 en 2 afgebr. par tijen; Mr. C. J. Goudsmit 1 uit 3, 1 afgebr. en 2 nog te spelen partijen; H. Staats 1.5 uit 3 en 3 afgebroken partijen. In verband met den stand dezer afgebr. partij kan nog niet voorspeld worden, wie in deze groep no. 1 en 2 zullen worden. Al leen van der Nat heeft de beste kansen voor de le of de 2e plaats. In de tweede groep is sedert de vorige op gave geen wijziging gekomen. JEUGDCLUB „TAVENO". Zooals we vroeger reeds vermeld heb ben, heeft de schaakclub „Taveno" in haar clubgebouw „Patrimonium" aan de Hoog- landsche Kerkgracht een jeugdclub opge richt, waar eiken Vrijdagavond van half zeven tot 8 uur gelegenheid bestaat het schaakspel te leeren en te beoefenen. Bij een bezoek, dat we dezer dagen aan deze jongensclub brachten, bleek ons, dat de belangstelling voor deze club steeds toe nemende is. Thans waren reeds meer dan een 20-tal jongens bezig, onder leiding van een 5-tal leden van Taveno het schaakspel verder te beoefenen. Het bestuur heeft dus wel succes gehad met dezen opzet. Het le dental der club zelf is ook nog' steeds toe nemende en heeft de 30 reeds overschre den. Eerlang is Taveno de grootste schaak club in de stad. het tournooi te moskou. Flohr met Botwinnik gelijk. Zaterdag werden de partijen, die voor loopig waren afgebroken, uitgespeeld. De belangrijkste uitslag was die van de partij FlohrRomanowski. Flohr won de partij en met deze overwinning plaatste hij zich naast den Russischen kampioen Botwinnik aan den kop. De uitslagen waren: Goglidse remise met Lissitzin. Alatorzeff remise met Kann. Flohr wint vari Romanowski. Rjumin verliest van Lilienthal. Alatorzeff remise met 3ogotyrtschuk. De hangpartijen van Lissitzin tegen Pirc en Kann werden voorloopig uitgesteld. De stand is thans: Botwinnik en Flohr 11.5; Lasker 10.5, Loewenfisch en Spiel- mann 10, Capablanca en Ragosin 9, Lilien thal en Romanowski 8.5, Rabinowitsch 8, Kann 7.5 Rjumin en Goglidse 7.5, Ala torzeff 7, Lissitzin 6.5 Stahlberg 6.5, Pirc 6*; Bogotyrtschuk 6, Tschechower 5 en Miss Menchik 1.5 punt. DAMMEN k. d. c. n—k. w. z. n. Voor den compeitiewedstrijd van den Ned. Dambond, district Den Haag, 3de klasse B. werd de volgende wedstrijd ge speeld. K. D. C. n K. W. Z. II D. NaveldC. den Duik 20 A. OexmanG. Gu\jt 02 C. v. DelftAa den Hollander 20 J. Kloos (res.)L. Vlieland 02 P. v. d. GugtenR. v. Duijvenbode 02 A. RijsdamW. v. Hans wijk 20 G. VarkevisserP. Meijvogel 02 N. v. Delft (res)J. v. Duijvenbode 20 C. v. RossemJ. Houwaard 20 L. v. DelftF. Schaap (res.) 20 Totaal 12—8 Nederlaagwedsfrijden D. C. S. Door de Damclub Scheveningen is een serie nederlaagwedstrijden uitgeschreven, waarvoor o.a. de Leidsche Damvereeniging uitgenoodigd is. Deze ontmoeting heeft thans te Scheveningen plaats gehad, waar bij naar willekeurige volgorde gespeeld is. De uitslag hiervan is: L. D. V. D. C. S. J. KleerA. v. Wittene 11 M. OptendreesJ. L. Cassa 20 A. Ter HaarP. v. d. Neut 11 Joh. KlinkenbergJ. Passchier 20 S. v. d. WijngaardN. Cok 02 I. TelengC. Oosters 11 P. MarckP. de Ruiter 20 J. A. BernsenA. v. Wijnen 20 E. SladekJ. Hendriks 11 T. D. v. d. BoschJ. Post 11 13—7 De uitslagen der gespeelde competitie wedstrijden luiden als volgt: Z. D. en S. C. I—A. D. C. 4—16; Z. D. en S. C. n— A. D. C. II 6—14; H. D. C. I—Ons Gen. I 7—13; H. D. C. II—Kaimerik I 4—16. Het programma voor deze week luidt: Maandag 11 Maart: Kamerik IA.D.C. I; Ons Gen. I—A.D.C. II. Dinsdag 12 Maart: Z. D. en S. C. I H.D.C. II; Z. D. en S. C. II—H.D.C. I. A.D.C. wacht Maandag in Kamerik te gen het eerste tiental van dien naam een zwaren strijd, daar Kamerik thuis nog niet werd geslagen. A.D.C. II moet naar Ons Gen. te Bodegraven, dat nog aan spraak maakt op het kampioenschap. Dat zal dus voor de Alphenaren oppassen wor den. H.D.C. I zal het tegen de Z. D. en S. C. reserven wel bolwerken. Voor de overige wedstrijden durven we niets te voorspellen. SCHERMEN LEIDSCH KAMPIOENSCHAP FLORET. j Zwaan winnaar. Volgens het programma van het L. S. C. is Zaterdag 9 Maart j.L het kampioenschap verschermd op floret. De leiding, welke in handen was gege ven aan de heeren v. Duuren en Gijsberti Hodenpijl was uitstekend, de sportiviteit was zeer goed. Er hadden in totaal 14 deelnemers zich opgegeven welke allen waren opgekomen, en in 2 partijen werden ondergebracht met een finale, welke bestond uit 6 schermers, 3 uit elke poul. Er werd geschermd op 3 treffers. Uit poul I gingen over naar de finale: gew. part. ontv. geg. tr. v. d. Belt 5 7 17 Nix 4 9 15 Swaan 4 12 15 Uit poul II gingen over naar de finale: van Dam 6 2 18 Couwenberg 5 7 15 Jhr. v. Eijzinga 3 11 12 Het blijkt uit de resultaten van de twee de poule, dat de schermsport zeer wissel vallig is en dat er onder de diverse scher mers zeer veel zijn, die zich den laatsten tijd beter blijken te handhaven. De kam pioen floret 1934, jhr. van Eijzinga n.L kon ter nauwernood overgaan naar de finale. In de finale is uitstekend geschermd. Jammer, dat de Leidsche sportmenschen zich weinig op de schermsport toeleggen. Ander zou zij nog meer naar voren komen dan nu het geval is. De uitslag van de finale is dus als volgt: J. Swaan 4 6 14 J. Nix 3 9 11 H. v. d. Beid 3 10 12 H. v. Dam 2 12 10 Jhr. v. Eijzinga 2 12 9 W. Couwenberg 1 14 1 VOOR AANBRENG VAN SLECHTS TWEE DRIEMAAND ABONNEMENTEN Het resultaat is dus, dat de heer Swaan kampioen is op floret voor 1935. Met een toepasselijk woord van den heer Gijsberti nam hij den wisselbeker en een medaille in ontvangst. De heer Brugman, die het slotwoord sprak, dankte allen, in het bijzonder de heeren Gijsberti en van Duuren, voor him correcte leiding en den sportieven en gezel- ligen middag. Op Zaterdag 23 Maart 1935 zullen in de Gem. school te Oegstgeest, Burg. Kempe- naerstraat de voorronden worden ver schermd voor het wapen-sabel, waarbij te vens wordt gehoopt, op vele deelnemers. Inschrijving kan nog steeds plaats hebben bij den heer L. C. Segaar, Witte Rozen straat 25, te Leiden, tegen betaling van 50 cent. ZWEMMEN KON. NED. ZWEMBOND. ZAL KELLENBACH WORDEN HERKOZEN? Zaterdagmiddag vergaderde de afd. Zuid- Holland van den K. N. Z. B. te Gouda. Het voornaamste en ook verrassende be sluit van deze vergadering is, naar de „Tel." meldt, dat er naar een modus zal gezocht worden om den heer C. F. Kellen bach als voorzitter van den K. N. Z. B. te herkiezen. Dit besluit beteekent dat de herbenoe ming van den heer Kellenbach vrijwel ver zekerd is, niet alleen omdat het door een belangrijke afdeeling genomen is, die een groot aantal stemmen op de algemeene ver gadering uitbrengt, maar ook omdat de andere afdeelingen zich wel met deze op lossing zullen kunnen vereenigen. Men was nl. met de vervulling van de voorzitters- vacature in bondskringen in een impasse geraakt. En men zal ongetwijfeld ver heugd zijn, dat de afdeeling Zuid-Hol land een goede oplossing aan de hand doet. Toch is de vergadering eerst na ampele bespreking tot dat besluit kunnen komen, want het bleek practisch zeer moeilijk uit voerbaar. Volgens het reglement toch was de heer Kellenbach niet herkiesbaar. Er werden nu van uit de vergadering verschil lende spitsvondigheden gelanceerd om het betreffende artikel te omzeilen. Men meende de oplossing als volgt te kunnen formuleeren. De heer Kellenbach moet op de alge meene vergadering aftreden. Er zullen ech ter geen candidaten gesteld worden, waar door de voorzittersvacature niet vervuld kan worden, hetgeen tot gevolg heeft, dat verkiezing van een president tot een vol gende vergadering uitgesteld moet wor den. Intusschen zal een reglementswijzi ging aanhangig gemaakt worden, waarin het betreffende artikel zoo geredigeerd zal worden* dat de herkiezing van 'den heer Kelenbach reglementair mogelijk wordt. De vergadering was evenwel van opinie, dat de boven geschetste methode niet juist was. De voorzitter van de afdeeling Zuid- Holland, de heer Langelaar, die tevens een erkende bondsexpert is wat reglementsken nis aangaat, verklaarde zich toen bereid naar een betere oplossing te zoeken, waar van de andere afdeelingen dan op de hoog te gesteld zullen worden, opdat er ter al gemeene vergadering een eensgezinde ge dragslijn vastgesteld kan worden. Dat de candidaatstelling voor de presi dentsvacature eerst op het nippertje gere geld is kunnen worden, is een gevolg van het feit, dat er geen candid aat door het bondsbestuur is gesteld, omdat het hoofd bestuur, zooals de heer Kellenbach in deze vergadering verklaarde, in deze liever het initiatief aan de afdeelingen liet. Maar aan gezien er uit den boezem van den K. N. Z. B. geen candidaat werd gesteld, droeg het hoofdbestuur ten slotte den heer A. W. Sabel Tzn., den bondssecretaris voor. Toen bleek echter, dat er ook een andere stroo ming in den K. N. Z. B. was, die den heer Jan de Vries, den voorzitter van de T. C. en secretaris van de Polo-commissie, tot bondsvoorzitter verkozen wilde zien. Zoo bleek de heer De Vries ook de candidaat van de afdeeling Zuid-Holland te zijn. De heer Kellenbach verklaarde, nu de zaken zoo waren, het niet wenschelijk te achten om de candidaten Sabel en De Vries, beide verdienstelijke functionarissen tegenover elkaar te stellen, waardoor al licht een animositeit het gevolg zou kun nen zijn, die niet in het bondsbelang was. Staande de vergadering verklaarde de heer De Vries dan ook dat hij geen candi- datuur tegenover den heer Sabel zou aan- DE TERUGKEER VAN DEN WINTER Toen in de tweede helft der vorige week de algemeene weerstoestand in Europa veranderde en een stormachtige Oostelijke wind opstak over het Oostzeegebied en de landen rondom het Engelsche Kanaal, werd zeer koude continentale lucht aan gevoerd, waardoor het vorstgebied zich vanuit het Oosten naar het Westen over ons land werd uitgebreid. De koude heeft natuurlijk onder den invloed van den harden Oostenwind een onaangenamen indruk gemaakt en kóm de gedachte hebben opgewekt, dat wij met een bijzonder meteorologisch verschijnsel te doen hebben gehad. Deze indruk is even wel in zooverre onjuist, dat hier te lande in Maart wel eens meer vrij sterke vorst van tamelijk langen duur kan voorkomen, hoewel in de meeste jaren dit niet het ge val is. Normaal telt Maart acht dagen met een minimum-temperatuur beneden het vriespunt. In tal van jaren komt dat aan tal niet voor, in andere jaren daarentegen is het grooter. Dit was b.v. het geval in de zeer koude Maartmaand van het jaar 1931, die 18 van zulke dagen telde. De vorst was toen bovendien buitengewoon sterk en op onderscheidene plaatsen wer den record-vriestemperaturen geregis treerd. Te Warnsveld daalde de tempera tuur in den nacht van 10 Maart tot 17.8 gr. C. onder het vriespunt. Dit geval is een uitzondering gebleven, maar toch kwa men in verschillende jaren vorst-perioden voor van 810 dagen achtereen en met minima van 811 graden onder nul en minima van meer dan vier graden onder nul in de meeste Maart-maanden, die vorst- dagen brachten. De vorst, die wij nu hebben gehad, heeft dus slechts geringe beteekenis gehad in vergelijking met de vorst, die Maart ons brengen kan. Wij weten natuurlijk niet of er nog meer is te verwachten, maar zelfs als er nog eenige dagen bij komen is het geval nog niet zeer ongewoon. Het bijzon dere van deze vorst lag voornamelijk in het verrassend optreden nadat de weers gesteldheid reeds lente-achtige eigen schappen had aangenomen. Maart is ech ter bekend voor zijn grilligheid en voor Hiime meteorologische mogelijkheden, zoo dat wij ons in die maand niet te gauw moeten verbazen over verrassende wen dingen in het weer. vaarden. Maar nu bleek, dat de afdeeling Zuid-Holland den heer Sabel niet gaarne als bondssecretaris zou verliezen en zoo doende kwam men ten slotte tot de in den aanvang vermelde modus, die het mogelijk moet maken om den heer Kellenbach te herkiezen. EXCURSIE SPORTFONDSENBAD. Gistereh heeft de derde excursie naar het nieuwe Sportfondsenbad te Haarlem plaats gehad. Ondanks het koude weer hebben ruim 40 personen hieraan deelge nomen, hetgeen wel bewijst, dat de belang stelling voor het Sportfondsenbad bijzonder groot is. Wederom was de bewondering en het enthousiasme enorm. Allen wenschten zoo spoedig mogelijk een dergelijke inrich ting in Leiden te hebben en velen traden als spaarder toe. De volgende excursie zal wederom in ons blad per advertentie worden bekend ge maakt. BOKSEN SCHMELENG—HAMAS. Te Hamburg vond gistermiddag de met spanning verwachte bokswedstrijd plaats tusschen Max Schmeling (Duitschland) en Steve Hamas (Amerika). Hamas was ge dwongen om in de 9e ronde van den strijd op te geven, zoodat Schmeling opnieuw een goede kans krijgt om tegen Max Baer uit te komen voor een titelgevecht om het wereldkampioenschap zwaargewicht. MEDISCHE SPORTKEURING Sportvereenigingen zullen geen kam pioenschap willen behalen ten koste van den dood van een barer ledenLaat daar om uw leden keuren door het Medisch Sportkeurmgsbureau

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8