ZAtEKUAG 9 MAART 1935 DE LE'D'CHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. de Jong, te 'Nootdorp. Cur.: mr. H. P. Bennewitz, te Delft. Opgeheven: J. Griffioen, A1 p h e n. RECHTZAKEN REVOLVERSMOKKEL Handelaar in vuurwapenen en patronen staat voor den rechter en wordt zwaar gestraft In de maand December hebben wij ge wag gemaakt van het in beslagnamen van een partij revolvers, scherpe patronen en sigarettenpapier te Tienhoven en te Zui len. Dadelijk was toen al gebleken dat zoo wel de vuurwapenen, de scherpe patronen en het sigarettenpapier van smokkel afkom stig waren. Bij onderzoek bleek men hier te doen te hebben met een wijdvertakte bende, die vuurwapenen etc. in de provin cie Utrecht in den handel bracht. Een boomkweeker uit Maarsseveen werd kort daarop aangehouden. Hij werd ver dacht de handelaar te zijn. Gisternemiddag is deze affaire voor het kantongerecht te Utrecht behandeld en is v. d. W. uit Maarsseveen tot driehomerd gulden boete subs, drie maanden veroor deeld. Het gaf eenige opschudding in de rechts zaal toen de behandeling van de zoo be rucht geworden smokkel-affaire te Utrecht begon. Verdachte, een nog jonge man van 23 jaar, was nogal zenuwachtig. Nog voor het onderzoek begonnen was, zeide verdachte met klem onschuldig te zijn en zelfs nooit revolvers in zijn bezit te hebben gehad. De eerste getuige, een N.S.B.-er te Zui len, verklaarde verdachte te hebben ont moet in het N.S.B.-huis te Breukelen. Verdachte had in een gesprek, dat op een snoeverigen toon gevoerd werd, aan getuige gevraagd, of hij iets van hem wil de koopen. Verdachte zeide hem alles te kunnen leveren, tot zelfs revolvers en si garettenpapier toe! Op dit aanbod was getuige ingegaan en vroeg verdachte wat voor revolvers het dan waren. „Het zijn Brownings en F.N.'s" had ver dachte toen gezegd. Waarop getuige van elk merk een exemplaar beitelde. Toen hij na verloop van weken nog niets ontvangen had, ging hij op informa tie uit en bij die gelegenheid zeide ver dachte, dat hij niet minder dan tien revol vers tegelijk kon leveren. Dan moest een vierde van doen prijs vooruit betaald wor den. De tien revolvers kostten negentig gulden, zoodat getuige 22 per postcheque aan verdachte overmaakte. „Het is allemaal van A tot Z gelogen" zeide verdachte, toen getuige zijn verhaal besloot. „En hebt u die postcheque ontvangen?" vroeg de ambtenaar van het .O.M., mr. A. Valk. „Ja", antwoordde v. d. W0 „maar dit was geld voor kaas!" Getuige zeide daarop van kaas niets af te weten. „Enfin het is een verdachte toegestaan onwaarheid te spreken", 'was het eenige wat de ambtenaar hierop zeide. Op 27 December des avonds kwam een man bij getuige aan zijn woning, die hem namens verdachte de tien revolvers lever de. Getuige had den man ook de restee- rende 68 ter hand gesteld. Den volgenden avond deed de politie een inval en nam de revolvers en de pa tronen in beslag. De volgende getuige, een 33-jarig koop man uit Tienhoven, verklaarde, dat ver dachte, aan wien hij wel eens klompen had verkocht, hem gevraagd had een paar pakken sigarettenpapier te bewaren. Ver dachte had vijf doozen gebracht. Meerma len was verdachte naderhand bij dezen getuige gekomen en samen hadden zij een doos naar Zuilen gebracht. Verdachte had buiten gewacht, terwijl deze getuige (de onbekende!) het pakje bij den vorigen getuige afgaf. Dacht de man sigarettenpapier te hebben vervoerd, bij opening bleek het pak tien revolvers te bevatten! Voor het wegbrengen van het pak had getuige drie gulden belooning gekregen. Op de vraag van den kantonrechter, mr. J. A. v. d. Mersch, wat hij tegen deze ver klaring had in te brengen, riép hij uit: „Alls is gelogen. Ze willen mij er in draaien, terwijl een heele groote ploeg achter zit!" Requisitoir nemende achtte de ambte naar van het O.M. mr. A. Valk het uitlok ken van doen verhandelen van vuurwape nen wettig en overtuigend bewezen. Geruimen tijd werd op verdachte ge leerd, doch steeds wist hij den dans te ont springen. Nu hij eindelijk gesnapt was, zou hij flink gestraft worden. De houding van verdachte vond de amb tenaar benedne critiek. Hij volgt de poli tiek. anderen voor zijn wandaden te laten opdraaien. De twee getuigen werden reeds gestraft vo:r het in voorraad heb ben van vuurwapenen n.l. beiden tot ƒ75 boete, maar nu zal de hoofdman van den revolverhandel zijn deel ook krijgen. Spr. eischte tegen hem een geldboete van zeshonderd gulden, subs, zes maanden hechtenis. Mondeling vonnis wijzende veroordeel de de kantonrtchter hem tot driehonderd gulden boete subs, drie maanden hechtenis Opmerkelijk is, dat nu nog geheel bui ten bespreking is gebleven, hoe verdach te aan de partij revolvers kwam. „Tijd". KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Ter strafzitting van het kantongerecht alhier stonden een groot aantal zaken ter rolle. Als kantonrechter fungeerde mr. J. W. H. N. Nioolai. Allereerst had zich te verantwoorden de aannemer A H. uit Bodegraven, tegen wien niet minder dan 9 proces-ver balen waren opgemaakt, wegens overtre ding van de Bouwverordening dier ge meente. Een zaak, die te Bodegraven veel stof heeft opgeworpen. Verdachte had zonder in bezit te zijn van een schriftelijke vergunning voor rekening van dr. B. aan de Emmakade te Bodegra ven een tweetal huizen gebouwd. Verdach te, die een en ander toegaf, beriep er zich op, dat aanvankelijk de teekening door den gemeente-opzichter, den heer Scheer, was goedgekeurd, doch later door B. en W. niet, wegens onvoldoende lichtruimte. Ge let op de besprekingen, die hij aangaan de deze zaak had gevoerd met de Wethou ders, de heeren v. d. Marei en Huytkar, was hij echter van meening, dat de zaak on nood ig lang was getraineerd en hij wel door kon bouwen, daar de vergunning wel komen zou. Als getuigen werden gehoord B. en W. der gemeente Bodegraven. Zooals bekend heeft deze zaak te Bode graven reeds heel wat stof doen opwaaien. Wethouder Huytkar, die inmiddels is afge treden, heeft zich inmiddels in Noord-Bra bant gevestigd. Als eerstegetuige werd gehoord de wethouder v. d. Marei. Deze gaf een uitvoerig overzicht van het ver loop onder overlegging van een uittrek sel der notulen. Z.i. was de zaak onnoodig lang aangehouden. Het pleit dan ook, vol gens deze voor verdachte tot verzachten de omstandigheden, terwijl hij bovendien uitdrukkelijk wenscht te verklaren, dat verdachte geenszins revolutionair gezind is. Verdachte heeft blijkbaar de woorden van de wethouders verkeerd opgenomen. Hij persoonlijk heeft nooit gezegd, dat hij kon gaan bouwen of doorbouwen, wel de toezegging gedaan, dat hij zijn medewer king zou geven, dat de vergunning zoo spoe dig mogelijk zou worden verstrekt. Wethouder Huytkar, verklaarde in ge lijke geest en deelt vervolgens mede, dat geen vergunning werd gegeven, omdat verdachte eerst een waarborg had moeten stellen voor straataanleg. Toen deze waar borg was gesteld door dr. B., is de teeke ning afgekeurd wegens onvoldoende licht ruimte. Dit bleek, zooals weth. v. d. Ma- rel ook had medegedeeld, slechts een klei nigheid te zijn geweest. Na aanbrenging van een wijziging is de vergunning ver leend. De kantonrechter vroeg aan deze getui ge of de Burgemeester niet medewerkte, of dat er politieke verschillen bestonden, waarop getuige min of meer ontwijkend antwoordde. Evenwel gaf deze getuige ook als zijn meening te kennen, dat de zaak op de lange baan was geschoven. Voorts vroeg de kantonrechter of ver dachte niet even had kunnen wachten met den bouw. Weth. H. deelde hieromtrent mede, wat verdachte bevestigde, dat hij werkloos was en met het oog op den win ter en vorst wilde doorgaan, mede omdat verdachte contractueel was gebonden om het werk binnen 3 maanden op te leveren. De burgemeester, de heer W. S. v. Dob- ben de Bruyn, hierna als getuige gehoord, liet eveneens in zijn verklaringen de gang van zaken aan de hand der notulen en correspondentie de revue passeeren. In hoofdzaak kwam het hierop neer, dat men alvorens vergunning te verleenen, waar borg en zekerheid wilde hebben omtrent de straataanleg, daar H. zelf niet kapitaal krachtig was. Verdachte beriep er zich op, dat dr. B. schriftelijk zekerheid had gesteld. De burgemeester ontkende dit, doch ver dachte beweerde zelf een schriftelijke ver klaring aan de secretarie te hebben ge bracht, dat dr. B. zich garant stelde. Na dat eindelijk de zekerheid was gesteld is ae bouwaanvraag behandeld en eerst de teekening nog afgekeurd om bovengenoem de redenen. Trots verdachte geen vergun ning had is hij toch rustig aan het bou wen gegaan, wat tot gevolg heeft gehad, dat hij niet minder dan 9 proces-verbalen heeft bekomen. Bovendien heeft hij na dien weer 2 huizen zonder vergunning ge bouwd. Verdachte: dat is onwaar, ik heb alleen gegraven. De burgemeester: maar ik heb toch ook betonvlechtwerk in de ontgraving gezien voor de fundeering. Verdachte: nietwaar! De vader als laatste getuige gehoord, deelde mede, dat als hij in de plaats van zijn zoon had gestaan ook niet meer gewe ten zou hebben wat te doen. Hij had zijn zoon echter geraden met den bouw te wachten, doch deze had te veel gesteund op de hulp der beide wethouders. De ambtenaar van het O. M. overwoog hierop in zijn requisitoir, dat op het eerste gezicht deze zaak zich ernstig laat aan zien en lijkt op een revolutionaire daad. Verder bezien en mede uit de behandeling bleek hem, dat er verzachtende omstandig heden waren, daar z.i. de houding der wet houders niet juist kan worden genoemd en deze zich teveel tegen verdachte heb ben uitgelaten, waarop verdachte is gaan steunen. Niettegenstaande is het toch ern stig dat verdachte na waarschuwing met den bouw is doorgegaan. De ambtenaar vorderde hierna een geldboete van 100. subs 2 maanden hechtenis. De kantonrech ter die een en ander ook kwalificeerde als een onbehoorlijke manier van doen, doch rekening wilde houden met de oner varenheid van verdachte veroordeeld deze tot 45.subs 15 dagen hechtenis. En de gevolgen daarvan. Vervolgens hadden zich te verantwoor den een tweetal winkeliers en een bakker, van de hierboven verdachten tarwemeel of bloem hadden gekocht, dit eveneens niet als ontvangen hadden ingeschreven in het voorgeschreven register der tarwewet en een en ander ontvingen op de benaming van ochtendvoer, speciaal etc. Allereerst verscheen de winkelier J. B. uit T e r A a r, die meende, dat hij, omdat hij in 't klein ver kocht geen register behoefde bij te houden Aanvankelijk hadden de controleurs geen aanmerking gemaakt en hij zijn facturen vertoond. Nadat- hij is verbaliseerd heeft hij een register ontvangen en wordt door hem bijgehouden. Kortom deze verdachte beriep zich op goeder trouw. Eisch Z20 subs. 10 dagen. Uitspraak 10 subs. 5 dg. De bakker K. te Alphenan den R ij n had eveneens hoeveelhe- De bakker K. had evensens hoeveelhe den tarwemeel en of bloem van Gebrs. V. gekocht en niet ingeschreven in meerge noemd register. Hij beriep er zich op dat zijn leveranciers hadden gezegd dat het vrije tarwe was, buiten het register om, hij bedoelde dat hij ze niet in het register behoefde te boeken. De kantonrechter gaf verdachte hierom trent de bemerking dat hij als vakman toch moest weten dat alle tarwe en bloem moest gorden ingeschreven. Verdachte beriep zich eveneens op goe der trouw, daar hij anders ook de facturen aan de betrokken ambtenaren niet zou heb ben afgegeven. De ambtenaar overwoog in zijn requisitoir dat een en ander was te kwalificeeren als een nasleep door de han delingen van Gebrs. V. en vorderde een geldboete van 20.subs. 10 dg. Uitspraak 15.subs. 5 dg. Benadeeling van het landbouw crisisfonds De Gebrs. V. uit Ter Aar die eerst reeds terecht hadden gestaan wegens over treding der arbeidswet hadden zich ver volgens te verantwoorden wegens het in voorraad hebben en verhandelen van be langrijke hoeveelheden tarwemeel en bloem die niet waren ingeschreven in het voorgeschreven register der tarwewet. Een der verdachten was verschenen. Blijkens de dagvaarding zou door de handelingen van verdachten de controle onmogelijk zijn geworden, daar verdachten de tarwe of bloem aan de verschillende bakkers en winkeliers verkochten onder benamingen blijkens de in beslag genomen facturen van ochtendvoer en mout. Een en ander werd nog toegelicht door den majoor van den rijksveldwacht, die de administratie bij verdachten in beslag had genomen. Het landbouw crisisfonds moet door de hande lingen van deze verdachten voor een be langrijk bedrag zijn benadeeld, we hoor den het bedrag van 3000.Verdachte meende dat de zaak al afgeloopen was ge let op de veroordeeling van de Crisistucht- strafrechtinstelling, wat de kantonrechter hem nader uiteenzette. Verdachte ontken de evenwel de groote benadeeling. Bruto was slechts 75 ct. per 100 K.G. verdiend. Een uitlating van den ambtenaar als zou den zij een oplichting hebben begaan van 3000.achtte hij dan ook onjuist en geen gelukkige uitdrukking. Önze admini stratie heeft men in den Haag, dus daar kan men precies berekenen wat wij heb ben verdiend en dan zal men tot de con clusie komen dat wij het landbouw crisis- fonds geenszins hebben opgelicht voor een bedrag van 3000.Hierop werd de zaak aangehouden tot de volgende zitting voor het hooren der controleurs der betref fende wet. J. G. te Zw. te Nieuwkoop die zich voor het zelfde feit had te verantwoorden beriep zich op een mededeeling van een controleur, dat hij geen register behoefde bij te houden. De zaak van deze verdach te werd daarop aangehouden om eerst be doelde controleur te hooren. UIT DE OMGEVING NDEUW-VENNEP Verkooping. Alhier werd een 7-tal perceelen geveild, in eigendom toebehoo- rende aan den heer P. Bakker. Perceel L een woonhuis aan de Jhr. v. d. Pollsttraat, kooper H. Duwel alhier voor 1450; Perc. II: een dubbel woon- r uis aan den Venneperweg, kooper L. Bras alhier voor 12400; Perc. Hl: een dub bel woonhuis aan den Venneperweg. koo per H. van Groningen alhier voor 2500; Perc. TV: een enkel woonhuis aan den Venneperweg; hiervoor werd door- den hypotheekhouder 2500 geboden; Perc. V: een enkel woonhuis aan den Hoofdweg, kooper G. v. Groningen voor ƒ725; Perc. VI: een dubbel woonhuis aan den Hoofd weg, kooper L. Bras voor 1205; Perc. VII: een aantal huizen aan den Hoofdweg, kooper G. van Egmond te Aalsmeer voor 3000; Perc. V, VI en VII in combinatie: kooper J. van Andel te Hoofddorp voor 5030. TER AAR. „St. Paschalls". De R.-K. vereeniging van Geitenhouders „St. Paschalis" hield een buitengewone ledenvergadering in het café van dep heer C. van Dam, onder voor zitterschap van Joh. C v. <L Boogaard. Na lezing der notulen door den secretaris, den heer A. Koogervorst werd door den direc teur-administrateur van de verzekering „De Geit", den heer L. den Haan, een uit voerig financieel verslag weergegeven over den stand van zaken die jammerlijk niet rooskleurig genoemd mogen worden. De uitgaven hebben de ontvangsten over schreden, aldus een tekort van precies een I daalder. Mochten we andere jaren altijd een optimistisch geluid vernemen van den heer den Haan, dit jaar eindigde hij met teleurstelling uit te spreken zulks in ver band met de geruchten over de fusie van de Geitenfokvereenigingen, waarbij te vens de verzekering zal zal worden opge nomen. Voor de inschrijving van de overtollige bokjes en geitjes was maar één biljet bin nengekomen, n.l. van Jan den Haan. De prijs voor de witte 12 cent, en bonte 7 ct. Zij werden aan den inschrijver gegund. De heer C. Bezuyen bracht verslag uit van de alg. vergadering, vorige week te Leiden gehouden. Enkele leden informeer den naar de opheffing van de R.-K. Ver eeniging en de aansluiting, bij de neutrale Geitenfokvereenigingen. Het niet rendee- ren is de oorzaak. Verdere mededeelingen konden momenteel niet gedaan worden, daar steeds onderhandelingen gevoerd worden. Op een vraag, hoe het met de ge storte gelden staat, vernamen wij zoo on geveer, dat hiervan weinig terecht zal ko men. Hierna sluiting. Adolf Kolping". Zondag a.s. zal een liefdadigheidswedstrijd gespeeld worden ten bate van een der leden, die onlangs ge- blesseërd werd. De vereeniging R. V. C. (Reeuwijk) is zoo welwillend om als te genpartij te fungeeren voor Adolf Kol ping. Dit kan een mooie kamp worden, temeer daar R. V. C. een klas hooger speelt, maar in een andere afdeeling. De R.-K. Muziekvereeniging zal haar mede werking verleenen, en tevens wordt een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld voor hen, die precies de uitslag raden. Wij hopen dat velen komen kijken. Om de entrée hebt u het niet te laten, want deze is juist heel laag gesteld. Moge ook deze wedstrijd een even groot succes op leveren als de vorige. Groote tentoonstelling. Aangemoedigd door het groote succes van vorig jaar, is gisteravond de Tweede Bloemen- en Huis- vlij ttentoonstelling geopend in het R. K. Vereenigingsgebouw, georganiseerd door de R. K. Jeugdvereenigingen, n.l. St. Jo sephs Gezellen, Patronaat, Graal en Kruis- kinderen. Terwijl de jury naarstig bezig was, de verschillende inzendingen nauwkeurig on der de loupe te nemen om daarna de prij zen toe te kennen voor de beste ingezonden voorwerpen, maakten wij een rondwande ling door de zaal. waar de geheele show was opgesteld. Allereerst trekt onze aan dacht de huisvlijt van de jongens van hst groot en klein Patronaat. Bij de afdeeling zaagwerk treft men pracht voorwerpen aan, die ontegenzeggelijk veel ingespannen ar beid heeft gevergd van de jongens. Men kan zien. dat er onderling gestreden is, om i het mooiste, het fijnst afgewerkte naar voren te brengen. De lange winteravonden zijn goed besteed en Ouders, ook deze kunst, die U hier ziet tentoongesteld, wordt aangekweekt op het Patronaat. Jongens, hulde voor julie prestaties. Op het tooneel ziet men de expositie van de handwerken, vervaardigd door de Graal en Kruiskinderen. Het knappe werk wat hier is afgeleverd, zal zeker de belangstel ling trekken van de vrouwen. Zij, die eenigszins op de hoogte zijn met het hand werk, zullen vol bewondering staan, wat de meisjes hier verricht hebben. Het werk van de Gezellen, die zich spe ciaal hebben toegelegd op het trekken van bloemen, kan men vinden in de serre. Al hoewel de Gezellen voor het eerst mee doen aan een dergelijk werk, mag men niet ontevreden zijn over het resultaat. Een keurige collectie bloemen kunnen we gade slaan, o.m. Narcissen, Darwin en vroege tulpen, Seringen, potplanten, enz. Vermel den wij nog dat onze Sportvereeniging „Adolf Kolping" een stand heeft, alwaar zijn opgesteld de vele mooie prijzen, be haald met openings- en serie-wedstrijden. We zien bekers, takken, medaille's etc. Gaat U ook daar eens eens kijkje nemen. Van de gelegenheid tot vrije inzendingen is ruimschoots gebruik gemaakt. Naast zaag en snijwerk ziet men aan de wand per spectivische schetsen en vak- en handte keningen. In de zaal zijn ook verschillende vermakelijkheden aanwezig, terwijl het ge heel door muziek van gramofoon en piano wordt opgeluisterd. De tentoonstelling is geopend van Zondag na de Hoogmis tot des avonds 10 uur, met onderbreking van de Lijdensmeditatie die om half zeven ge houden wordt. Maandag is zij den geheelen dag opengesteld. De entree is tien cent, en I voor personen beneden de vijftien^ jaar, een stuiver. I Wij twijfelen er niet aan of deze welge slaagde tentoonstelling zal niet nalaten een I stroom van bezoekers te trekken. Men staat 1 verSteld over het werk, wat onze jeugd vervaardigd heeft. De jury voor de Huisvlijt, die werd ge vormd door de Patronaatscommissie n?eft de eerste prys toegekend aan Jo Koeleman, 2e P. Akerboom, 3e Ant. de Kezer, 4e I. v. Straalen, 5e Cor Sassen. Dit gaat over de j beste inzendingen van zaagwerk. De jonge j heer H. v. d. Hoorn mocht de prijs in ont- j vangst nemen voor het mooiste Houtsnij werk. De jury van het „handwerk meisjes", be staande uit Mevr. v. Zwieten, Mevr. Post- Uiterweer en Mevr. Hoogenboom, kwamen tot de volgende uitslag: Graalleden. Ie pr ed Gez. P. en G. Keizer, 2e Ali Hartveld, 3e B. van Zaal. Kruiskinderen 710 jaar: le pr. J. van Zwieten. Kruiskinderen 10— 13 jaar: le pr. N. v. d. Hoorn, 2e J Kou- wenhoven. Missie-club: le pr. S.. Hooger- vorst. Voor de afdeeling Huisbroei, Gezellen, waarvan dg jury bestond uit de heeren P. Dobbe, J. v. .d Jagt en N. A. Hoogervorst, mochten de volgende heeren in aanmerking j komen voor de beste inzendingen: le pr. j B. Koeleman, 2e J. Bosland, 3e T. den Haan. De dames en heeren Jury-leden waren zeer voldaan over de inzendingen. Dat zij meerdere malen voor een moeilijke beslis sing hebben gestaan, kunnen we ons best voorstellen. I LELDSCHENDAM. Studieclub. Onder voorzitterschap van den heer Gerard van Berkel hield de Stu dieclub, onderafdeeling van de Leidschen- damsche K. J. M. V. haar studie-avond. De kroniek werd verzorgd door Gerard v. Berkel over „Onze tüd en de Katholieke daad". Onder de pauze declameerde Piet Al een gedicht van Bernard van Meurs. Vervolgens werd het woord gegeven aan den heer Jan Filé, die een psychologisch onderwerp inleidde, n.l. „Zielkunde". Spr. maakte hoofdzakelijk duidelijk de greote eenheid tusschen ziel en lichaam en be lees dit door vele juiste voorbeelden uit het dagelijksch leven. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERW O UDE. K.G.V. Er worden nog twee adspi- ranten-cursus-avonden gegeven en wel op Maandagen 11 en 18 Maart; de adsplran- ten moeten deze goed volgen want op 20 Maart is reeds de installatie. Dan komt ook onze Centraal Praeses. Na de cursus tooneelrepetitie tot 10.15 uur. De tooneelspelers moeten hun rollen goed leeren en beleven, dan krijgen wij een mooie opvoering van het spel „Thomas Morus" met Paschen. Een goed Joseph-Gezel moet ook een ijverige Maria-vereerder zijn dus Woens- avond de Congregatie bijwonen. A.s. Woensdagavond lichtbeeldenvertoo- ning over de laatste reis van kapelaan Scott. Denkt ook aan het Liebaard-kwartje; het wordt opgehaald. HAZERSWOUDE Wijkverpleging. De vereeniging Wijk verpleging hield in de zaal van mej. de wed. C. M. Natzijl haar jaarlijksche leden vergadering. Behalve het bestuur en de wijkverpleegster, zuster Boer, waren slechts enkele leden tegenwoordig. De voorz., de heer F. Wezelenburg Hzn., open de met een welkomstwoord. De voorz. stond daarop stil bij den toestand der ver eeniging, die nog steeds critiek is, en het is daarom dringend noodig dat alle leden propagandisten zijn voor Wijkverpleging, om door het winnen van nieuwe leden de kas zooveel mogelijk te versterken. De secretaris, dr. P. la Kiehl, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek dat de vereenigng 317 leden telt, en dat door zus ter Boer in het afgeloopen jaar 2427 bt- zoeken werden afgelegd. De arbeid van de zuster wordt door hen, die daaraan be hoefte hebben, op hoogen prijs gesteld, en is daarom voor de zieken een onmisbare hulpe geworden. Den 12den Juni j.L was het 12 XA jaar geleden dat zuster Boer als wijkverpleegster haar intrede in de ge meente deed. Dit feit is op haar verlan gen bijna onopgemerkt in de gemeente voorbijgegaan, maar het bestuur heeft in een daartoe op 12 Juni gehouden verga dering, dit belangrijk feit herdacht en aan de zuster, met hartelijke woorden van dank en waardeering voor haar arbeid in het belang van de zieken verricht, een blijvende herinnering namens de vereeni ging aangeboden. Het bestuur heeft ge meend hiermede volkomen in den geest van de vereeniging te hebben gehandeld. De penningmeester, dr. J. C. K. Zoete, gaf het financieel verslag. De vorige re kening sloot met een nadeelig bedrag van 119.82. De ontvangsten voor 1934 waren totaal 1507.23, waaronder een bedrag van 113.15 van den verkoop van een bloem pje ten bate van de kas. De uitgaven be droegen 1539.56, alzoo een nadeelig slot van ƒ32.33. De commissie voor controle van boeken en bescheiden van den pen ningmeester bracht bij monde van den heer B. van Wieringen rapport uit, en ver klaarde alles accuraat in orde te hebben bevonden. Bij de gehouden bestuursver kiezing werden de heeren ds. P. L. Kiehl en A. P. Straathof herkozen, terwijl op voorstel van het bestuur werd goedgevon- de bij overkomst van ds. M. Heuzeveld van Nieuwerkerk, die het beroep bij de Geref. Kerk aannam, te verzoeken in de vacture van dr. G. M. den Hartogh een plaats in het bestuur in te nemen. Tot lid der commissie voor controle van den pen ningmeester voor 1935 werden aangewezen de heeren J. Brugman, J. Nuyten en Jac. de Wilde. De voorzitter wees er op dat het reeds enkele malen is voorgekomen in de gemeente, dat bij overlijden de hulp van ae zuster werd ingeroepen door hen die geen lid der vereeniging zijn, Het bestuur acht het gewenscht, dat voor zulke ge vallen een tarief wordt vastgesteld, voor hen, die daarvoor kunnen betalen. Goedge vonden wordt, dat door het bestuur hier voor een regeling zal worden vastgesteld Hierna sluiting. ZWAMMERDAM Ondertrouwd: Frans Schouten jm. 30 j. en W. van den Bosch jd. 28 j. Getrouwd: J. de Vos jm. 33 j. te Ze venhuizen (Z.H.) en M. vander Smit jd. 27 jaar. Overleden: Gijsberta Adriana Wil- helmina Kelder 47 j. echtgen. van L. G. van Niekerk (wonende te Alphen a. d. R.) (Linkerhelf van het bord wit; rechter l helft: rood ood doorge- S teP) Aande recht ei rijde De linker- j der «traat is straathelft bjparkeeren dus vrij. verboden. a

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7